לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2008, 21:01
  משתמש זכר oiboot oiboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.08
שלח הודעה דרך ICQ אל oiboot
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dani99 שמתחילה ב "כתבה|שוב מרד בגולני:חיילים נטשו מוצב בשכם"

בקהילת צבא ובטחון כבר השמיעו ביקורת חריפה בנושא, חריפה מדי אפילו... שכללה את האפשרות של הוצאה להורג בקטנה. ארשום כאן מה שרשמתי שם.
קודם כל, הודהמתי והוממתי ע"י הטענה "על כך שלא התגלחנו". לכל דבר יש פעם ראשונה, אבל בכאלו מימדים?! חיילים קרביים בחטיבה הראשונה של צבא ישראל, אמנם הפלוגה הכי צעירה, ובכל זאת, והם לא יכולים להתגלח דקה אחת בבוקר? יש משמעת בסיסית, הרי לא עשו להם מה ששמעתי שעשו פעם לגדוד חרוב של חטיבה 900 - הוציאו חצי מהגדוד הביתה לשבת ואחר-כך כשהם חזרו המג"ד עצמו עשה להם את היום כשטען שלא שחרר אף אחד ואף זייף מערכת בה לא הייתה אף יציאת שבת ואז כל הגדוד סגר 28 יום סתם ככה. זה עוד מילא, אבל גלח"צ זה פשוט ילדותי!
לי נראה שמסתתר פה משהו הרבה יותר גדול או משהו הרבה יותר קטן. או שהחיילים/התקשורת מסתירים משהו יותר כבד שמתרחש שם, או שהם סתם נשבזו ורצו להתבכיין בעמוד השלישי ב"מעריב".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2008, 22:17
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אושרי ארביב שמתחילה ב "או שגולני מנסים להחיות את..."

א' לכותב הראשון, המסייעת היא לא הפלוגה הכי צעירה שכן הצעירה זוהי פלוגת המסלול בגדוד השייכת כרגע לנוב' 07 .הכוונה היא למחלקה צעירה יחסית, מרץ 07.(שממילא עוד חודשיים מקבלת מחלקה יותר צעירה מנוב'..) ב' לגביי מה באמת קורה שם אני לא אגיב היות ואני לא בדיוק אנונימי, לגביי הטענות לגביי המ"פ, גם לא יכול להגיב כי לא מכיר אותו וכל מה שיכול לומר נובע משמועות מאוד קשות.
ג' רוב המרידות שראיתי בגולני מוצדקות מבחינתי אך לא כולן, מי שלא עובר מה שאנחנו עוברים לא ידע לעולם מהו קושי נפשי/פיזי הנובע מתשישות תמידית מחוסר שינה.. אני אישית מוצא את עצמי שמח על זה שאני חובש וכאשר יש פעילות מחלקתית אני חייב להיות נוכח אז מן הסתם זוכה מדיי פעם לשעות שינה סבירות וללא שמירה באמצע(אבל בהחלט לא יותר מ6).
ד' לא יודע, אולי אצלנו טיפה מקלים בנתיים וכו' כי אנחנו לא מרדנים בהגזמה ותמיד מראים נכונות לעמוד במשימה ולא משנה כמה היא משביזה או משפילה(שלא תטעו אנחנו פשוט חותרים לת"ש ומעדיפים לא לעבור כל מיני חארטות מונפצות שעוד יותר יהרסו לנו תמצב רוח ולכן פועלים ככה) אז לא מתנכלים לנו, משפילים אותנו בהגזמה או מונעים מאיתנו ת"ש בסיסי ברמות ששמעתי שהיו פעם..
' נכון לעכשיו נתקלתי בסתם חבר'ה שבגלל שהם כביכול נוב' ** או משהו אז הם באמת מנפיצים לנו חארטות וכו' על מנת להוכיח לנו שאנחנו סתם צעירים חארות.. בראסמי שאני לא רוצה להגיע לותיקות אם זה מה שיקרה לי, וזה בהחלט מה שיקרה כי ככל שאתה טוחן יותר ושבו"ז יותר ותשוש יותר אתה כבר מחכה שיבוא מישהו שיעשה את זה במקומך.
ו' ראסמי זה לא דיון למלשבים, מעטים ממכם היודעים מהו קושי ועוד יותר מעטים ממכם יזכו לגלות כי גם אם תתגייסו לגולני ותגיעו לגדוד וכו' אז כמעט חצי ממכם יפלטו מלחימה בדרך בגלל הנפצות במסלול ויחס רע כבכיול(הריי בסופו של דבר לא כל אחד בנוי להיות לוחם "אמיץ" וסבלני מספיק בשביל לאכול דברים שאין בהם שום הגיון או חוכמה!).
ז' לא יודע, אני הייתי משאיר את הדיון הנ"ל בפורום צבא ובטחון בתקווה שרק סדירים וכאלה שכבר עברו את זה ישתתפו..
ישן 29-08-2008, 17:21
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dani99 שמתחילה ב "כתבה|שוב מרד בגולני:חיילים נטשו מוצב בשכם"

חברה שלא יודעים על מה מדובר כותבים פה שטויות לא נכונות...
מי שלא לוחם/היה לוחם בפלוגה וותיקה בגדוד שלא ידבר על דברים שהוא לא מבין מהם.

אין היום טחינת צעירות כמו שהייתה פעם. חבל.
אני לא יודע מה בדיוק קרה במסייעת 12 אבל סביר להניח שזה הרבה נובע מבכיינות של חיילים צעירים.

בתור לוחם ותיק(נוב' 05) בפלוגה וותיקה אני יכול להגיד בלי ספק שהצעירים של היום בכיינים ומטפלים בהם בכפפות משי בהשוואה למה שהיה לי בתור צעיר בוותיקה. וגם לי לא הייתה טחינת צעירות כמו שהייתה פעם.

היום, אין דבר כזה ותיק שטוחן צעיר. לא קיים. רק המ'כים/סמל מחלקה/מ'מ/סרס'פ/רס'פ יכולים להגיד לחייל לעשות משהו. אין דבר כזה שסתם לוחם ותיק יבוא יתפוס איזה צעיר ויתן לו לעשות איזה עבודה. אולי זה היה פעם אבל כבר שנים שזה לא קיים(לפחות בגדוד שלי...).

כמו שכתבו בדיון אחר כאן, החיילים של היום חלביים ומפונקים יותר מפעם. אם שאני הייתי צעיר והייתי תורן מטבח ולא שטפתי טוב את הכלים, אז הייתי חייב לעשות את הכל מהתחלה. מחזור לפני עוד היו שופכים להם שמן על הכלים ומקשים על העבודה. היום? פשוט ירדה רמת הניקיון של הכלים. חלילה וחס לתת למישהו לשטוף שוב...

ללכת למקלחת על מדים? אויאויוי.... שיגידו תודה שהם מתקלחים. שאני הייתי במוצבים ותפסנו כוננות גם לא ירדנו ממדים. מקלחת הייתה אפשרית רק אם יש מישהו אורגני למסגרת שלך שיכול להחליף אותך בכוננות. אין מישהו כזה? כל הזין - אין מקלחת. הרבה פעמים היו מצבים שהסד'כ היה נמוך וככה נוצר מצב שרק בודדים יכולים לא להיות על מדים כל הזמן.

בכלל כל היחס של צעירים כלפי וותיקים הוא לא כמו פעם וגם נובע מהחלביות של ההכשרה היום. שאני הייתי צעיר בפלוגה לא העזתי לדבר עם וותיק בלי שיפנה אלי. ככה היה מקובל. היום צעירים מתחצפים לוותיקים מהם בשנתיים כאילו הם חברים שלהם מהשכונה... נכנסים לחדרים בלי רשות, נכנסים למועדון חופשי למרות שהם יודעים טוב מאוד שאסור להם(עד שהייתי שנה בפלוגה, הפעמים היחידות שנכנסתי למועדון היו כדי לנקות אותו) ועוד כל מיני דברים קטנים ומעצבנים...

חבל שזה ככה. חיילים לא מעריכים מספיק את מה שהם עוברים אם זה לא קשה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 29-08-2008, 19:07
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "[font=Verdana]חברה שלא יודעים..."

עזוב אותך מר ותיק, כולנו שווים.. כולנו חיים באותו החרא.. מספיק להוסיף עלינו עוד ועוד חרא, גם אנחנו אין לנו סד"כ גם אצלנו מדיי פעם לא מתקלחים שבוע (לדוגמה עכשיו).

זה שעכשיו כביכול מקלים עלינו בעבודות הסיזיפיות וכו' לא עושה אותנו לחלביים, זה שמדיי פעם נותנים לנו לישון כמו בני אדם ממש לא הופך אותנו למפונקים... צאו מהסרט אנחנו טוחנים עד שיוצאת הנשמה! ומשום מה כשבאים לקחת חבר'ה לפעילות מבצעית קשה נחש למי פונים חוץ מלותיקים ? לצבחים? לרוב לא... פונים דווקא לצעירה וזה כי החבר'ה אצלנו פחות מרדנים מהמחזורים הקודמים שטחנו יותר והסגל כנראה יותר טוב... בכלל מדברים עלינו כעל העתיד שישנה את הפלוגה(אחת הותיקות ב12).
ישן 29-08-2008, 22:29

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "עזוב אותך מר ותיק, כולנו..."

מסכים איתך עקרונית.

אין שום בעיה בלישון כמו בן אדם וזה לא הופך אותך למפונק. אני ממש לא חושב שצריך להנפיץ דברים רק כדי שצעירים לא ישנו... אבל גם לא לוותר על דברים שכן צריך...
אצלינו לא מעבידים את הצעירים כל הלילה... אם מחלקה וותיקה הולכת לישון לפני מחלקות צעירות זה רק כי להם יש עוד לעשות מטלות פלוגה(שירותים/מקלחות, פחים, סריקות) אחרי שנגמר הלו'ז.
גם אני טחנתי עד שיצאה לי הנשמה ותאמין לי זה רק יגרום לך להעריך יותר טוב את הוותיקות שלך.

דווקא אצלי בפלוגה הוותיקים מקבלים יותר משימות מהצעירים כי אנחנו יותר מנוסים.

לגבי להיות חלביים, התכוונתי להכשרה שאסור לטרטר ואסור לעשות כמעט כלום לחיילים. זאת עובדה שזה מה שקורה כתוצאה מזה. זה לא קשור ישירות לדברים שעושים לחיילים בוותיקה אבל התוצאות של מה שלא עושים בטירונות יוצאות לאור בוותיקה.

תבין עוד משהו. אני בתור צעיר עשיתי דברים מסויימים והייתי מורגל לנורמות מסויימות. עכשיו שאני ותיק ורואה צעיר שרק חודש בפלוגה עושה בית זונות ושובר את כל המוסכמות שאני מכיר, זה מעצבן.
שאתה תהיה ותיק ותראה את הצעירים לא עושים שבריר ממה שאתה עשית בתור צעיר זה לא יעצבן אותך קצת? ככה זה....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 06-09-2008, 16:00

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "תן לי סיבה אחת טובה, אחת, למה..."

כל לוחם אוכל חרא באיזשהו שלב. אם תעבור את כל השירות שלך בלי לאכול טיפת חרא אתה לא תעריך כלום. מעריכים יותר את מה שעובדים קשה בשבילו ולא את מה שמקבלים בחינם.

צריך להרוויח את הזכות לא לעשות סריקות ולרוקן פחים. צריך להרוויח את הזכות לשבת כל היום(שאין פעילות מן הסתם) במועדון במזגן ולשחק בפלייסטיישן. צריך להרוויח את הזכות לא לעלות לעמדות אלא לצאת רק לפעילות איכותית. זה לא מובן מאליו.
אם תעלה לפלוגה וותיקה וישר תוכל לעשות מה שבא לך אתה לא באמת תעריך את מה שיש לך.

למה לא לחיות כמו בני אדם? אף אחד לא חיי לא כמו בן אדם. זה שלי יש מזגן בחדר ולצעירים אין(יש מאוורר) זה כי אין מזגנים בכל החדרים ומן הסתם שיעדיפו לתת חדר עם מזגן למי שקרוב לשנתיים בפלוגה ולא למי שיומיים בפלוגה. אני לא רואה פה שום בעיה. גם בעבודה לעובד הוותיק יותר והבכיר יותר יהיה משרד גדול ומאובזר יותר ולעובד הזוטר יהיה תא קטן במשרד עמוס. זה החיים. זה לא התעללות בצעירים. זה לא צריך להשפיע על איזה לוחם תהיה.
(מיותר לציין שהבעיה הזאת לא קיימת כלכך ביחידות עם מספיק כסף... "אין מזגנים בכל החדרים? אין בעיה... נזמין לשבוע הבא 20 מזגנים." שיחה אמיתית שהתקיימה בין מ'פ ורס'ר בחטיבת חי'ר מסויימת עם מספיק כסף.)

בפירוש כן. מישהו שלא ינקה טוב את הכלים ואז ילכלכו לו אותם מחדש בכוונה ידע להבא לנקות יותר טוב כדי להמנע מלעשות הכל שוב. לא עושים דברים סתם. זאת דרך חינוך וחבל שלא מיישמים אותה עדיין.

אין דבר כזה למנוע מחיילים מקלחת או שינה בגלל שהם צעירים. ברור שמי שמתקלח כל יום וישן 7 שעות בלילה יהיה לוחם יותר טוב אבל תתחבר למציאות לרגע....
הסיבה היחידה שמישהו לא יוכל להתקלח כל יום זה בגלל שהוא בכוננות והוא לא יכול לרדת ממדים. לא בגלל שהוא צעיר. באותה מידה גם חיילים וותיקים תופסים כוננות ולא מתקלחים שבוע. בדרך כלל ההעדפה היא לצעירים שיתפסו כוננות אבל זה ממש לא תמיד מה שקורה בשטח.
אין סיבה סתם למנוע ממישהו לישון. זה מטומטם. אבל יש לפעמים אילוצים מבצעיים שבגללם בקושי ישנים ואין מה לעשות עם זה. לבכות? זה לא יעזור לאף אחד. שאתה נכנס לעזה לשלושה ימים למבצע וישן במצטבר רק כמה שעות זה לא אידיאלי אבל אין מה לעשות. מה, נגיד למחבלים שיצאו להפסקת קפה כי עכשיו כולם הולכים לישון? לא נראה לי...
עוד דוגמא: אתה עולה לשלוש שעות בעמדה. נח שלוש או שש שעות. עולה שוב לשלוש שעות. נח שלוש שעות ועולה לשמונה שעות סיור. יורד מהסיור ונח כמה שעות ואז נכנס להיות תורן מטבח. באותו זמן אתה גם כרמל א' וצריך לקפוץ פעמיים במשך היום לאירועים. מסיים במטבח ועולה שוב לשלוש שעות שמירה. ישן שלוש שעות. שומר. יורד משמירה ישר לכרמל עם שחר. איך שזה נגמר בדיוק הזמן למסדר בוקר ופתיחת פלוגה. וחוזר חלילה. 17 ימים. קשה. אין מה לעשות אבל אין מישהו אחר שיעשה את הדברים האלה. הוותיקים? הם עושים 8-8/8-16 סיורים או מוציאים יזומות.
כל הזין בפלוגה וותיקה בקו. זה לא תת תנאים ולא התעללות. פשוט ככה זה עובד.

אין סיבה אחת למה שיעברו את מה שאני עברתי. זה מכלול של דברים. ככה אני רואה את זה. יכול להיות שאני עיוור אבל ככה גידלו אותי להיות בגדוד.
בכל מקרה כבר לא ממש אכפת לי מזה... עוד חודש אני אהיה אזרח וכל זה לא יעניין לי את השערות על הביצה השמאלית...

איפה שירתת/משרת? (אם בכלל התגייסת כבר)

ישן 07-09-2008, 15:38
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "[font=Verdana]כל לוחם אוכל..."

אני מבין את הדרך שבה אתה רואה את הדברים, אבל אני פשוט חושב שהחשיבה הזאת היא חשיבה של זמנים אחרים שלא מתאימה לשנת 2008 וגם לא לשנת 2000.

יש דרכים אחרות להתמודד עם חינוך של חיילים, והן אינן כוללות הבאת חיילים למצב שביזות שהם בורחים מהבסיס.

עוד כמה ימים אנחנו מתחילים לקטוף כותנה, בזמן הקטיף אנחנו חודש שלם 12 שעות ביום נמצאים בשדה, כמו כל שאר החקלאים בארץ.
בכל הארץ רוב העובדים יושבים בטרקטורים ועושים הלוך חזור ויש להם הפסקה פעם ב.. סתם, עבודה לכל דבר, קשה, הרבה זמן לבד.
אצלנו המנטליות היא אחרת לגמרי, אצלנו כל הקטיף מתנהל במקום אחד מרוכז, שבו כל פעם שמישהו מסיים עבודה הוא ישר מגיע למקום שבו יושבים, שם יש שתיה קרה אוכל ומקום לנוח בו עם כולם, ותנאים וואלה, מהטובים בארץ, והשנה אולי אפילו יהיה גנרטור לתנאים עוד יותר טובים.
ומה אנחנו משיגים בפינוק הזה? שאנשים במקום לברוח מהעבודה המחורבנת הזאת של להזיע 12 שעות בשדה ולהוציא באלות של כותנה, מתנדבים ורבים על מקומות להגיע לשם.
לא רק שהעבודה נעשית יותר טוב, התקופה הזאת היא חוויה שאתה מחכה לה כל השנה, כי לא מתייחסים אלייך כמו לזבל ונותנים לך תנאים שיצלו על העבודה הדפוקה, ואתה חוזר כל יום הביתה בהרגשה שעשית משהו.

איך חייל בן 18 שהרגע סיים בית ספר אמור להיות מרוצה ולרצות להגיע לצבא אם כל היחס שנותנים לו שם הוא של פראייר שמנצלים אותו בגלל שהוא צעיר? מי בכלל יירצה לקום בבוקר?
ואם במקום זה היו מתייחסים אליו כמו אל שווה, שהעבודה שלו חשובה לא פחות משל אף וותיק שכבר שנתיים וחצי בפלוגה, ושוואלה אפילו אם יאכל חרא, ילך לישון כל יום בהרגשה שהוא עושה עבודה טובה ושגם מעריכים אותו על זה, לא ירגיש טוב יותר?
ישן 06-09-2008, 14:20
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
עזרה

קל מאוד לשבת מול המחשב ולהגיד שהחיילים חוצפנים וישר ברחו אחרי קצת שביזות.
אבל לפעמים המפקדים בצה"ל הכוח עולה להם למקומות שמביאים אותם פשוט להתעלל בחיילים.

אני רק יכול לדמיין את אותם חיילים במצב שהם נמצאים בו שבמקום לנסות להקל עליהם בתנאים המחורבנים שבהם הם נמצאים, המפקדים מוצאים עוד מקומות לגרום לחיים שלהם להיות סבל.

הצבא זה אולי לא פיקניק, אבל לפחות שלא יתייחסו אלייך כמו לזבל.
"מדובר בחיילים חוצפנים שרצו לקבל לעצמם זכויות של חיילים ותיקים"

אז בגלל שהם צעירים זאת סיבה להתייחס אליהם כמו לחרא?

כמובן שצה"ל רואה זאת בחומרה יענישו אותם במקום לשבת ולנסות להבין מה מביא את החיילים לברוח מהבסיס.

לפעמים המערכת המגוחכת הזאת עם כל האהבה שלי אליה מוציאה אותי מדעתי.
ישן 06-09-2008, 16:10

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קל מאוד לשבת מול המחשב ולהגיד..."

זה לא שמתייחסים יותר גרוע לחיילים צעירים... פשוט מתייחסים יותר טוב לוותיקים. זה היחס הבסיסי.

מן הסתם שיענישו אותם. הם ערקו מהבסיס בזמן קו מבצעי. יכנסו באמאמא שלהם. אחרכך, אחרי העונש, מי שיחזור לפלוגה(ולא כולם יחזרו אם בכלל) אולי יסתכלו אם היה משהו לא תקין וינסו לעשות עם זה משהו. אולי.

מרד זה אף פעם לא פיתרון טוב. סתם גורם לדפוק וכנראה גם מעיף מתפקיד לוחם. נראה מה הם יחשבו על זה שהם יראו את חבריהם למחזור מתחפ'ששים והם עובדים במטבח או מנקשים עשבים עם הרס'ר למשך עוד חודשיים(במקרה הטוב).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:13

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר