לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2008, 19:07
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אריק וקסלר שמתחילה ב "מה היתרונות של המכינה על פני..."

לאחר שאתה עושה מכינה אתה יכול להתקבל לטכניון בעזרת ציוני המכינה [והפסיכומטרי כמובן] בלבד ללא תלות בתעודת הבגרות.
ניתן להתקבל ללימודים בטכניון אפילו אם אין תעודת בגרות, פשוט הקרטריונים מעט יותר גבוהים [לא רציניים בלכ מקרה] לקבלה למכינה, ומשם הדרך די סלולה ללימודים לתואר ראשון בטכניון.

אישית אני אוהב מאוד את הרעיון, לעשות מכינה ולהתעלם לחלוטין מתעודת הבגרות, פשוט מעולה!
במכינה אתה לומד למעשה פיזיקה-מתמטיקה-אנגלית-כתיבה מדעית.

בסוף המכינה אתה מקבל ציונים עליהם, ובמידה והסכם של ציוני המכינה יחד עם הפסיכומטרי מספיק בשביל להתקבל למקצוע אותו אתה רוצה ללמוד,
אז התקבלת, כמו שאתה מבין, אין כל ערך ותועלת לתעודת הבגרות! וטוב שכך.
חזרה לפורום
ישן 30-08-2008, 19:55
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אריק וקסלר שמתחילה ב "זה לא תמיד טוב"

לשאלות כאלה אתה מוזמן להתקשר למזכירות הטכניון ולברר.

האמת היא לשאוף להיות בסכם של 85 זה לא יעביר אותך כנראה, בד"כ צריך להיות מעל החתך העליון כלומר מעל 87, אבל לפעמים מספיק 87 או 86.95, לפעמים.

בכל מקרה, 4 נקודות זה המון! זה ממש לא פשוט!
אבל מצד שני, אם אתה חלש במתמטיקה\פיסיקה\אנגלית אז מכינה כלל לא תעזור לך כי אין לך 'גב' של מקצועות הומאניים. כל שכן, לדעתי האישית לא כדאי ללכת לטכניון עם כל הרצון הטוב, שכן רמת המתמטיקה שם גבוהה מאוד, ובכלל שיעורי הבית שם הם ממש הורגים כך שזה לא פשוט.

לדעתי האישית היא תחשוב אם אתה חושב שאתה מסוגל להוציא ציונים גבוהים ב5 יח"ל [אנגלית-מתמטיקה-פיזיקה], אם כן אז אין סיבה שלא תצליח במכינה שכן פחות או יותר זה אותו הדבר ובנוסף זה יכין אותך טוב יותר לסמסטר הראשון.

דרך אגב, מה עם הפסיכומטרי?
חזרה לפורום
ישן 30-08-2008, 20:13
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אם החיים שלך יקרים לך, אל תתקרב למכינת הטכניון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אריק וקסלר שמתחילה ב "לגשת למכינה או לעשות קורס"

סליחה על ההקצנה, אבל ככה אני מרגיש- כבוגר המכינה.
אם הסכם שלך 81, אל תעשה את זה לעצמך- כמעט שנה של לימודים, 14,000 ש"ח, ואף אחד לא מבטיח לך שבכלל תצליח להתקבל בתום השנה, או שתצטרך לחכות חצי שנה להרשמה הבאה.
גם לי הבטיחו אפליה מתקנת בהרשמה ללימודים על סמך ציוני המכינה, ואחרי השבוע הראשון הבנו שאף אחד לא סופר אותנו בטכניון.
אני לא רוצה לזרוק סתם מספרים באויר, כי יכול להיות שהמספרים שאני מכיר אינם מדויקים, אבל הסטטיסטיקה אומרת שפחות מחצי מתלמידי מכינת הטכניון מצליחים להתקבל אליו בסופו של דבר.
אני מכיר לא מעט מחבריי למכינה שזה קרה להם, ואני ביניהם. פשוט עברנו למקומות אחרים- אוני' חיפה, אוני' העברית, אוני' בן-גוריון וכו'. אני למשל שיניתי כיוון לחלוטין- בימים אלו סיימתי שנה ב' במשפטים.

קח בחשבון שמדובר בכל יום, משמונה וחצי עד ארבע, לא כולל תיגבורים והישארות בבנין לחונכות והכנת שיעורי בית, לחץ גדול מצידם של המרצים, תחרות בין הסטודנטים, והרבה הרבה דיכאון (המאפיין העיקרי של הכיתה שלי במכינה, ומה שדי איחד אותנו).
אגב, המכינה שלי לא הסתיימה באופן מעשי- מלחמת לבנון השניה קטעה לנו אותה כחודשיים לפני הסיום המתוכנן.

אם אתה רוצה להמשיך לחיות, לבלות ולעבוד, לך תשפר את הבגרויות שלך.

* זוהי דעתי האישית, אך שותפים לה עוד רבים וטובים.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 30-08-2008 בשעה 20:16.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר