לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2008, 02:49
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lord of the Thunder שמתחילה ב "מה הסימליות של ההליכה על המים של ישו?"

זה לא שהוא יוכל ללכת על המים ביום שהוא יחזור
אחד הניסים שהוא כביכול עשה הוא הליכה על מי הכנרת (יחד עם הפיכת מים ליין ועוד כל מיני..)
בעקרון הוא עשה את זה רק כדי שיאמינו בשליחות שלו, שהוא באמת המשיח
אח"כ כשקבעו את כללי האמונה של הנצרות אז לקחו את זה בתור "הוכחה" לאלהותו

הבעייה רק שאצלנו ביהדות לא מסתמכים על ניסים כהוכחה:
ח,א משה רבנו--לא האמינו בו ישראל, מפני האותות שעשה: שהמאמין על פי האותות--יש בליבו דופי, שאפשר שייעשה האות בלאט וכישוף. אלא כל האותות שעשה במדבר, לפי הצורך עשאן--לא להביא ראיה על הנבואה: צרך להשקיע את המצריים, קרע את הים והצלילם בו. צרכנו למזון, הוריד לנו את המן. צמאו, בקע להם את האבן. כפרו בו עדת קורח, בלעה אותם הארץ. וכן, שאר כל האותות.

ח,ב ובמה האמינו בו, במעמד הר סיניי: שעינינו ראו, ולא זר, ואוזנינו שמעו, ולא אחר--האש והקולות והלפידים. והוא ניגש אל הערפל, והקול מדבר אליו; ואנו שומעים: משה, משה--לך אמור להם כך וכך. וכן הוא אומר "פנים בפנים, דיבר ה' עימכם" (דברים ה,ד), ונאמר "לא את אבותינו, כרת ה' את הברית הזאת" (דברים ה,ג).

ח,ג ומניין שבמעמד הר סיניי לבדו, היא הראיה לנבואתו שהיא אמת שאין בו דופי--שנאמר "הנה אנוכי בא אליך בעב הענן, בעבור ישמע העם בדברי עימך, וגם בך יאמינו לעולם" (שמות יט,ט): מכלל שקודם דבר זה, לא האמינו בו נאמנות שהיא עומדת לעולם, אלא נאמנות שיש אחריה הרהור ומחשבה.
.
.
ח,ז [ג] לפיכך אם עמד נביא ועשה אותות ומופתים גדולים, וביקש להכחיש נבואתו של משה רבנו--אין שומעין לו; ואנו יודעין בייחוד שאותן האותות בלאט וכישוף הן, לפי שנבואת משה רבנו אינה על פי האותות כדי שנערוך אותות זה לאותות זה, אלא בעינינו ראינוה ובאוזנינו שמענוה, כמו ששמע הוא. ח,ח הא למה הדבר דומה: לעדים שהעידו לאדם על דבר שראה בעיניו, שאינו כמו שראה--שאינו שומע להן, אלא יודע בוודאי שהן עדי שקר.

ח,ט לפיכך אמרה תורה שאם בא האות והמופת, "לא תשמע, אל דברי הנביא ההוא" (דברים יג,ד): שהרי זה בא אליך באות ומופת, להכחיש מה שראית בעיניך; והואיל ואין אנו מאמינין במופת, אלא מפני המצוה שציוונו משה, היאך נקבל מאות זה שבא להכחיש נבואתו של משה, שראינו וששמענו.

מתוך "משנה תורה" להרמב"ם, הלכות יסודי התורה, פרק ח' (ההדגשות שלי)

חזרה לפורום
ישן 10-09-2008, 07:04
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "זה לא שהוא יוכל ללכת על המים..."

"זה לא שהוא יוכל ללכת על המים ביום שהוא יחזור
אחד הניסים שהוא כביכול עשה הוא הליכה על מי הכנרת (יחד עם הפיכת מים ליין ועוד כל מיני..)
בעקרון הוא עשה את זה רק כדי שיאמינו בשליחות שלו, שהוא באמת המשיח
אח"כ כשקבעו את כללי האמונה של הנצרות אז לקחו את זה בתור "הוכחה" לאלהותו"

אתה בטוח?
אני עד עכשיו חשבתי שישו היה אחד מהסנהדרין, הוא השתמש באחד מהשמות המפורשים, והצליח לעשות את מה שעשה. הוא לא תכנן לעשות זאת כנס, או שיאמינו בשליחות שלו.
אני לא מבינה. באף מקום לא כתוב שזה קרה. המאמינים של ישו עשו ממנו את מה שהוא.
הם באמת לקחו את זה כהוכחה לגדולתו. לא יודעת אם זו הייתה המטרה של ישו בעצמו.

וזה נושא די מעניין. אם תוכל להאיר את עיני, אני אשמח. תודה

חזרה לפורום
ישן 10-09-2008, 12:42
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אין... זה סתם נס... כמו שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DarkWing108
אין... זה סתם נס...
כמו שלא נראה לי שיש סימליות מיוחדת לאות של משה מיציאת מצריים כשהוא הכניס את היד לבית שחי והוציא אותה עם פצעים... לא נראה לי שהוא בא לפרעה בקטע של "תראה כמה זמן לא התקלחנו"

ויש ויש
ויאמר יהוה לו עוד הבא נא ידך בחיקך ויבא ידו בחיקו ויוצאה והנה ידו מצרעת כשלג
בגלל שמשה אמר לה' לפניכן "והם לא יאמינו לי" על עם ישראל היה כאן איזה נידנוד לשון הרע על עם ישראל
לכן רמז לו ה' בזה שידו נצטרעה כיוון שעל עוון לשון הרע יש צרעת (מצורע =מוציא שם רע)

ולא כמו שאתה הבנת שזה אות שהוא היה אמור לעשות לפני פרעה אלא זה היה רק בינו לבין ה'
האות שהיה אצל פרעה היה המטה שנהפך לנחש וגם כאן יש הרבה פירושים למה דווקא נחש
(ואם נפשך לדעת עוד מעינינים אלו עיין אור החיים על שמות ד' ושיפתי כהן ורבינו בחיי שהאריכו בדבר זה )
לסיכום
כל מה שנכתב בתורה יש לו משמעות עמוקה מעבר להבנה הפשוטה

ועוד דבר
אין להשוות בין איזה אות שעושה בשר ודם מדעתו (שמעתי שיש בהודו בתי עבודה זרה כמרים שעושים אותות ומופתים בשביל תרומות למקדש שלהם נו אז... גם שמעתי שיש ערביה ביפו שפותחת בקפה ואמרת לך כל מיני דברים סאוו וואת שמעתי שיש גם ברנש בשם לא זוכר שהלך על המים תעשה חיפוש ביו טיוב תראה אותו אחד עם תלתלים נראה כמו שד לא עלינו ויש עוד אחד כושי גם כן עושה תעלולים
אה נזכרתי ההוא השד קוראים לאו כריס אנג'ל והכושי דויד בלין ושלא נדבר על דרון בראון האנגלי ועוד הרשימה ארוכה באופן שאל לנו לאכול כל לוקש ועוד לחפש איזה משמעות עמוקה מהבולשיט שלהם היה פעם אנשים מכשפים שידעו באמת לפעול פעולות של חוץ מגדר הטבע ויש גם בגמרא וגם בתורה עדיות כאלו היום אני בספק גדול מאוד מאוד אים נשאר איזה מאן דהוא שבאמת יודע משהו מהחיים שלו בענינים אלו)

לבין אות שעושה ה' או אות שנעשית בציוי ה'

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 10-09-2008 בשעה 13:00.
חזרה לפורום
ישן 13-09-2008, 17:42
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לכל דבר בתורה יש סמליות..."

אני אתחיל בשאלה...
למה יש"ו? מה הראשי תיבות?

ודבר שני, אני חייב להגיד שמה שאמרת נשמע לי כמו פלצנות גמורה.
אני אסביר: זה יפה שאתה יכול להסביר דבר לכאורה פשוט כזה במונחים כאלה, אבל איפה הקשר?
מדובר במשה שנכנס למערה בחיפוש אחר צאן (אם אני זוכר נכון ממה שלמדתי אי שם בכיתה ג)
ואלוהים התגלה אליו והדריך אותו איך לשחרר את העם שלו, איפה פה נכנס העניין של חזרה בתשובה...?
אתה יכול להסתכל על כל דבר ולפרש אותו באיזה צורה שאתה רוצה, ממש, איזה צורה שאתה רוצה.
זה למה אני מתקשה לקחת ברצינות את כל הפירושים שיש...
אתה הולך בריחוב ורואה חתול מת, מה אתה מבין מזה? שנשמות החתול נמשלות פה לכל
האסונות שהעם היהודי עבר לדורותיו, ועכשיו שהחתול מת פירוש הדבר שאסון בפתח?
הרגע המצאתי את זה, אבל ברור לך שאני יכול להפליץ לך פה אינסוף כאלה כה?

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר