לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2008, 23:23
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
סכרת [היפו] ופרופיל

לפני כחודש לא הצלחתי להרים את עצמי מהספה, לא משנה כמה שתיתי הסחרחורות והכאבי ראש גברו עליי,
גם בשכיבה כשהחלטתי לנוח ולישון קצת ראיתי הכל מסתובב סביבי,
החום לא הפסיק לרדת והכאבי ראש העירו אותי מהשינה המאוד מאוד חזקה שלי בלילות,
החלטתי כעבור שבועיים שלא חל שינוי חוץ מעלייה חדה בחום ללכת לבדיקות לראות מה העיניינים.
הגעתי למרפאה, עשו לי בדיקות דם ולאחר שבוע זימנו אותי בדחיפות למרפאה,
הגעתי ואמרו לי שיש לי אנמיה יחסית קלה(11.7) לחץ דם די סביר 110/70 אבל הרמת סוכר בדם היא 42,
(כמעט כמו סוכר בדם של מת)

נתנו לי כדורי ברזל,
ובנוגע לסוכר- אמרו לי בנתיים לאכול הרבה סוכרים כשיש לי התקף כזה,
הם אמרו שזה נקרא סכרת נעורים מסוג היפו- חוסר סוכר בדם(היפר\עודף סוכר בדם-שזה בד"כ הסוג סכרת הנפוץ ביותר),
בכל מקרה רק ביום חמישי יש לי תר לרופא מומחה לסכרת שיגיד לי מה נסגר עם זה סופי והאם דבר כזה יכול לעבור,
שאלתי היא,
האם יש כאן מישהו שנתקל במקרה כזה,
והאם הורידו לו פרופיל?
עד המקרה הזה הפרופיל שלי הוא 97 ואני מיועדת לקרבי במחזור של נוב'.
אשמח לדעת אם מישהו לפני הרופא יכול לשער מה יעלה בגורל תפקידי בצבא והפרופיל שלי- שכל אנשיי מסביב אומרים שיורידו לי להתנדבותי כמו כל סכרת רגילה...
תודה מראש-
ים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2008, 23:41
  fatsrir fatsrir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "סכרת [היפו] ופרופיל"

בואי נעשה סדר בעניין.

אינסולין - הורמון שנוצר ע"י הלבלב (ספציפית איי לנגהארס) שהוא בעצם מה ש"מעביר" את תאי הגלוקוז (הסוכר) דרך קרום התא לתוך התא.
גלוקוז - אני לא אסביר כרגע על תהליך הגליקוליזה - אבל זוהי התרכובת המרכזית בתהליך ייצור האנרגיה ביצורים חיים גדולים כקטנים.

עכשיו סכרת זוהי מחלה שבה האינסולין לא מיוצר בלבלב, מיוצר ברמה נמוכה מהנורמה או מיוצר אך לא מבצע את העבודה שלו כמו שצריך.

היפר והיפו (גליקמיה) הם מצבי חירום במחלת הסכרת - היפר נוצר כאשר האינסולין לא מתפקד או לא קיים מסיבה מסוימת, ואז הגלוקוז לא יכול להיכנס אל תוך התאים ומתחיל להצטבר בזרם הדם - וזה יכול לגרום למצבים הבאים:סימני לחץ ומצוקה, השתנה מרובה עם תאי גלוקוז, רעב, חולשה, הזעה מרובה, מפה החולה יהיה ריח הדומה לריח של אצטון (הרוב מכירים את האצטון בתור מסיר לק, אבל הוא נמצא גם בסיגריות למשל), בחילות והקאות, בלבול, סחרחורות ועוד - הטיפול הוא בהזרקה של אינסולין.

היפוגליקמיה - יכולה לקרות אצל חולי סכרת וגם אצל ספורטאים ואנשים רגילים - אצל חולי סכרת זה יכול להיגרם בגלל שהם לקחו זריקה של אינסולין ושכחו לאכול לאחר מכן, ומכיוון שהגוף לא מווסת לעצמו את האינסולין, אז האינסולין שהוזרק מחדיר את הגלוקוז לתאים עד שכמות האינסולין בדם יורדת ואיתו גם כמות הגלוקוז עד לרמה פחותה מהנורמה בד"כ 70 זה המינימום.
אצל אנשים רגילים זה יכול להיגרם בגלל תזונה לקויה, דיאטת דלת-פחמימות, שכחתי לאכול ועשיתי הרבה ספורט..... להיפוגליקמיה יש בערך את אותם סכנות כמו להיפרגליקמיה עם כמה הבדלים.

בשניהם המקרים זה יכול לגרום לאובדן הכרה ומוות.

אם יתברר שיש לך באמת סכרת (נקווה שלא) ולא רק התקף חד פעמי כי שכחת לאכול או משהו, הצבא מוריד פרופיל ל21 ומשחרר משירות מכיוון שהסכנות הטמונות במצבי החירום הנ"ל הם גדולות מידי בשביל שהצבא ייקח עליהם אחריות.

נערך לאחרונה ע"י fatsrir בתאריך 01-09-2008 בשעה 00:04.
ישן 01-09-2008, 01:00

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "עשיתי העמסת סוכר וזה סיפור של..."

לא איבחנתי רק נתתי את דעתי האישית וכתבתי שזאת דעתי האישית.

וירוס יכול גם להיות חודש, הרי אין תרופה לוירוס בניגוד לחיידק (אנטיביוטיקה), חולים עד שהגוף מנצח את הוירוס.

בקשר להעמסת סוכר, אם עשו לך העמסת סוכר והתוצאות יצאו נמוכות אז זה שונה, לי למשל יש היפראינסולינמיה שזה אומר שהגוף שלי מייצר יותר מידי אינסולין, אבל למרות זאת רמות הסוכר שלי תקינות בהעמסת סוכר. אני קיבלתי פרופיל 64, אבל זה בגלל שאין לי כאבי ראש בפעילות גופנית, אני לא לוקח תרופות והמחלה מתבטאת רק בכתמים על העור כתוצאה מהאינסולין שמופרש החוצה מהגוף, אני אפילו הלכתי לקורס מדריכי קרב-מגע... בקיצור צריך לחכות ולראות מה האנדוקרינולוג יגיד.

תביני, שהאנדוקרינולוג יכול לתת מגוון רחב של חוות דעת מסעיף ליקוי שלא מוריד פרופיל, הורדת פרופיל ל82/72/64/45 ואפילו ל21 שזה שיחרור משירות, ואם זאת בעיה זמנית לדעתו הוא גם יכול לתת חוות דעת שנותנת פרופיל 24 (שזה פרופיל רפואי זמני לחצי שנה עד לועדה רפואית שקובעת את המשך דרכך)
את צריכה לזכור, וזה לא דבר שאת יכולה להחליט אוטומטית, אלא את באמת צריכה להגיע למסקנה הזאת שאם הצבא לא רוצה לגייס אותך לקרבי, אל תלחמי בו במקרה הזה, כי את מסכנת את עצמך ואת חברותייך וחברייך.

יש אפשרות של התנדבות, ואני מכיר מתנדבים שהיו בתפקידים מאוד מספקים בצבא, אבל יש גם אפשרות שאפילו להתנדב לא יתנו לך, כי הצבא לא ירצה וזה לא מתפקידו לקחת אחריות עלייך.
השאלות שלך נכונות, אבל צריך לחכות לחוות דעת של האנדוקרינולוג.

אני מקווה שיתברר שזה היה משהו חד פעמי.
ישן 01-09-2008, 14:42
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי fatsrir שמתחילה ב "איפה בדיוק הגזמתי?"

טוב, אז ככה:

ציטוט:
אבל לפי התסמינים שלך לדעתי האישית היה לך וירוס כלשהו

לא ברור לי לפי אילו תסמינים הלכת.. במצבי היפו, מאחר ולא מגיע למוח מספיק סוכר, יכולה להיות פגיעה במערכת העצבים המרכזית (עייפות, סחרחורות, כאבי ראש וכיו"ב). התופעות האלו הן כל כך רחבות, שלהגיד שהן כתוצאה מווירוס, בהיעדר מידע מוצק, זאת טעות פטאלית. האבחנה המבדלת פה רחבה מאוד, ואני לא הייתי רוצה לקבוע לפי נתונים מהאינטרנט אם זה ווירוס או סכרת או ל"ד נמוך או כל דבר אחר.

ציטוט:
בקשר לאנמיה הקלה סביר שרמת ההמוגלובין שלך הייתה נמוכה בגלל שלא אכלת בצורה מסודרת, ולא אכלת מספיק ברזל.

הנחה מאודדדד מפושטת. מעבר לעובדה שאני בכלל לא בטוח שאם יש חוסר תיאבון במשך יומיים-שלושה, רמת ההמוגלובין צריכה לרדת בכלל.. שוב, יש המון גורמים לכך. היא בחורה, ובדר"כ נשים סובלות יותר מאנמיה, וכמו שאמרתי קודם, יכולים להיות כל כך הרבה גורמים.. אולי בכלל היה לה מחזור קשה לפני כמה זמן וזה מה שגרם לרמה הנמוכה של ההמוגלובין? כמו בפסקה הקודמת, אי אפשר לקבוע על סמך נתונים מהאינטרנט מה יש לה.

ציטוט:
וירוס יכול גם להיות חודש, הרי אין תרופה לוירוס בניגוד לחיידק (אנטיביוטיקה), חולים עד שהגוף מנצח את הוירוס.

נכון.. אבל אם המחלה הוויראלית נמשכת חודש זה גם יכול לומר שמשהו לא בסדר בגוף.. כיוון שמשך של מחלה וויראלית הוא בדר"כ שבוע-שבועיים, ושוב, אי אפשר לקבוע.

ציטוט:
(אין חום במצבי היפו/היפר)

יכול להיות חום. כמו בכל מצב שהגוף בסטרט, תהיה עליית חום גוף סיסטמית

ישנם קריטריונים לבדיקת קיום סכרת או לא, אבל אני מעדיף לא לתת אותם כאן, גם ככה חפרתי מספיק בעצמי
האשכול הזה זאת הוכחה ממש טובה לכך שהתייעצויות רפואיות באינטרנט זה מסוכן.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 01-09-2008 בשעה 14:51.
ישן 01-09-2008, 16:44

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "טוב, אז ככה: [QUOTE] אבל..."

כל מה שאמרת זה טוב ויפה, אבל מכל הדברים אתה מתעלם מהעובדה שכתבתי שאני לא רופא ואני נותן את דעתי האישית, ודעתי האישית שלא צריך ישר לקפוץ לסכרת, זה יכול להיות וירוס ויכול להיות אכילה לא מסודרת עם פעילות גופנית מאומצת, זה יכול להיות גם בכלל לא קשור לזה או לזה ואלו תסמינים של מחלה אחרת לחלוטין, אני נתתי את דעתי האישית וזאת זכותי לעשות את זה, כמו שזכותך להגיד לי שאני טועה ולהסביר את עצמך ולא לזרוק משפט כמו: "אתה מגזים עם השטויות וסתם מטעה את הילדה, או לכל פחות נותן לה תקוות שווא. תפסיק" שכל הפואנטה שלו הייתה להתנשא בצורה מאוד גרועה.

כל מה שאמרתי הוא נכון ואפשרי בדיוק כמו שכל מה שאתה אמרת הוא אפשרי ונכון. ובסופו של דבר אמרתי שצריך לחכות לחוות דעת של האנדוקרינולוג - שאיכשהו יש לי הרגשה שהחלטת לפסוח על הפסקה ההיא, שקראת את מה שכתבתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר