לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2008, 14:26
  דניר דניר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.08
קמ"ן גדוד-כמה שאלות..

התחלתי את השירות בפלס"ר גבעתי נוב' 07.
עקב פציעה אני כבר לא במסלול מחודש מרץ ונכון לעכשיו(מזה כחודש וחצי) אחרי שיבוץ בבא"ח אני משובץ במחלקת מודיעין בבסיס הגדס"ר במשמר הנגב.אני רובאי 05.
הסיכויים שלי לחזור למסלול הם קלושים ואני דיי מפוקס על יציאה לקורס מש"קים בסיסי בצריפין בעוד כחודש ואחרי שפשוף קל לצאת לקק"צ במחזור פברואר או יולי הקרובים.
אני נורא רוצה לצאת לקק"צ להב ולהשלמת קמנים גדודיים. הבעיה היא שיש לי פציעה מאוד מציקה בקרסול וככול הנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לצאת לקק"צ מעוז עם סעיף כ"מ.
השאלה שלי נכנסת כאן. למרות הרצון שלי להיות קמ"ן גדוד,הבנתי שהסיכויים שלי להשתבץ בגדס"רים השונים או ביחידות העילית הם קלושים אם אני יוצא למעוז ועוד עם כ"מ כי התפקיד דורש מסוגלות פיזית ברמה מסויימת- כמה ההבנה הזאת נכונה?
האם אני צריך לפעול לפי עצה שאמרה לי לשמור על הרגל ובכלל לעשות השלמת מחקר בקק"צ מעוז? ז"א בהתאם לרצון שלי לחזור ולהיות בגדוד מבצעי ורווי פעילות,אפילו כקצין איסוף.

כול מי שיכול לשפוך לי קצת אור ולהגיב,תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2008, 21:15
  Mighty_Moti Mighty_Moti אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Mighty_Moti שלח הודעה דרך MSN אל Mighty_Moti
כמה תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דניר שמתחילה ב "קמ"ן גדוד-כמה שאלות.."

למען הגילוי הנאות, הייתי במסלול קמ"נים גדודיים של החיל במחזור מרץ 07 ופרשתי יום לפני בה"ד 1, ככה שאני מכיר את המסלול ואת כל עניין הקמ"נים בגלל די בפירוט, מי שרוצה מוזמן לשאול בפרטי.
לגבי מעוז\להב, הגישה של החיל היא שאם אפשר לעשות להב עדיף לעשות להב, אפשר להיות קמ"נים בגדוד כלשהו גם אם עשית מעוז, וגם בגדס"רים, אני אישית מכיר ע. קמ"ן של גדס"ר כלשהו, לא משנה איזה, שעשה מעוז ומתפקד יופי, כמו שאמרתי הגישה החיילית (והדי נכונה) היא שמי שמסוגל לעשות להב שיעשה להב. ובד"כ אותם אלה שעשו להב יקבלו את התפקידים בגדודים (ובעיקר גדודי חי"ר).
לגבי מסלול קמ"נים של החיל, אם אתה רוצה להיות קצין של לוחמי איסוף (יעני מפק"צ) אז המסלול הוא פחות או יותר טירונות, אימון מתקדם, קצת קו, קמ"א, בה"ד 1, קקא"ס.
המסלול של קמ"נים (שמאותרים עוד בטירונות בד"כ) כולל טירונות, קורס מודיעין בסיסי בצריפין, קצת קו (מה שנקרא סיפוחים), מש"קי מודיעין פיקודי, בה"ד 1, השלמת קמ"נים (שזה סה"כ משהו כמו שנה ו-7 ביחד).
ועוד משהו למי שפתח את האשכול, גם אם אתה עושה מעוז וגם אם להב, לדעתי עזוב את הקורס מודיעין בסיסי, עדיף לך לעשות מש"קי מודיעין, המודיעין בסיסי כמו שהוא נראה עכשיו לא בשיאו, הסגל די נחלש ממה שראיתי(למרות שאני לא יכול לחוות מגוף ראשון), ובכלל, כשהוא לא במתכונת ייעודית הוא השתלמות תוד"א אחת ארוכה, במש"קי מודיעין תתפתח הרבה יותר, תדע לעבוד בצורה יותר עצמאית, ויהיו כל החבר'ה של המסלול הייעודי שיכריחו אותך להעלות את הרמה שלך(שזה חיובי), אז אם אתה יכול, לך על מש"קי מודיעין ולא על קמ"ב, גם אם אתה עושה מעוז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר