לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2008, 15:58
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
יודה, תתרכז.:))
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "דיון- האם עלינו למלא משימה שמנוגדת לעמדות שלנו?"

אתה סותצר את עצמך פעמים ושלוש במהירות מסחררת.

אתה שואל ועונה בתוך השאלה ובסוף מוסיף תגובה להשלמת התמונה??

וכך זה נראה:
1.ראשית, אני מתחנן, לא להפוך את הדיון לפוליטי, אלא עקרוני בסוגיה.
2.יש את הדוגמא הקלאסית של ההתנתקות, וגם מהצד השמאלי לא חסרות דוגמאות.
אתה מעלה לדיון סוגיה פוליטית מובהקת ואתה מבקש לא לדון בה כסוגיה פוליטית.

1.במצב בו אנו עובדים, או משרתים (בשרות מילואים נניח) ומוטלת עלינו משימה (חוקית !!!)
אשר מנוגדת לצו מצפוננו, האם עלינו למלא את המשימה?
או שמא לקחת צעד לאחור תוך ידיעה שנשלם את המחיר.
2.פקודה (או משימה, במקרה שלא מדובר בצבא) והיא חוקית,
יש למלא אותה כלשונה וכרוחה.
אוי לנו כאומה אם נתפצל בכל פעם שאיש איש יעשה כרוחו, אנחנו נתפצל ונעלם כאומה.
3.אני לא מוצא שום אפשרות אחרת.
כמובן שעדיף מראש לא להטיל על אנשים משימה שקשה להם למלא אותה,
אבל ברגע שהיא הוטלה-
חייבים לעמוד בה.

ומה עכשיו? שנגיב???

תגובתי :
1.הסוגיה פוליטית ויש בה גם צדדים מוסריים .
2.כל זמן שהפקודה שקבלת חוקית (עפ"י חוקי המדינה ואמנת ג'נבה) אתה מחויב לבצע אותה עד תומה ואפילו לא קמצוץ פחות מזה.
במשחקי "מוצא חן בעיני או לא" הפרט יכול לשחק בבית בזמנו החופשי.
צבא הוא מסגרת לא דמוקרטית ולא סנטימנטלית בעליל וכל הטרחנות המילולית שסביב מיותרת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-09-2008, 18:20
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ומה היית עושה אילו היית עובד..."

1.אתה חוזר שוב על אותה הטענה- אתה רוצה להפוך דיון פוליטי עקרוני לדיון לא פוליטי ועקרוני?
זה כמו להפוך את השמש לירח ולהיפך. אין דבר כזה.

2.ידידי הצעיר,עמדתי יותר מפעם אחת במצבים מסוג זה ואפילו מסובכים מאלה שאתה מתאר .
למשל : דילמה מצפונית פוליטית שהיתה ב1974 בעליה הראשונה לסבסטיה ,לבי היה עם המתיישבים - הוראת הממשלה היתה להורידם והם הורדו בכבוד ובעקשנות. ברגע שהממשלה אמרה לחדול - חזרנו לבסיסים. מה הבעיה??
הממשלה היא החוקית והיא ממלאת את צו הריבון (הכנסת) כל זמן שלא נעברה עבירה של פגיעה בחיי אדם ללא צורך -הכל בסדר. המצפון והלב זזים ונכנסים לאפסנאות -יש עבודה לעשות.
לא מוצא חן בעיניך -אתה רשאי להוריד מדים ואח"כ כאזרח אתה יכול לעשות כל מה שבא לך כולל השתתפות בהפגנות. חוקיות כמובן.
היו גם דילמות של גירוש אנשים מביתם (ערבים ) כשנאלץ לבצע צו הריסה או גירוש משפחה עם ילדים קטנים והמצפון לוחץ. ההוראה חוקית ? הסתים הדיון. לא רוצה? יש המון מקום בחוץ בלי מדים.
ותאמין לי שעמדתי בשאלות מוסריות הרבה יותר מסובכות כמו שאלת חיי אדם של כוחותנו מול ביצוע משימה או חיי אזרחים של הצד השני - הקו המנחה היחיד הוא האם הפקודה שאתה מבצע היא חוקית . אם היא חוקית עפ"י חוקי המדינה ואמנת ג'נבה -אין שום אפשרות לדון או לשחק אלא לבצע. חד וחלק.
אם ההוראה אינה חוקית (הדגל השחור) אין לבצעה גם אם נתן לך אותה ראש הממשלה או שהב"ט אישית.
מי שמעונין להתחבט עם מצפונו יש חוג בכל אוניברסיטה המכבדת את עצמה שנקרא "תורת המוסר" -שילך ללמוד או ללמד שם.
בשטח אין זמן לפטפוטים והבלים - מקבלים הוראה -אדם שוקל עם עצמו בפשטות - חוקי או לא.
וזה הכל.

ישן 07-09-2008, 09:31
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "דיון- האם עלינו למלא משימה שמנוגדת לעמדות שלנו?"

זה נושא מאד מורכב.
באופן גורף, אני אענה לך שחייבים למלא כל פקודה שניתנת לנו. כי אחרת אי אפשר לקיים צבא.
אבל וכאן מגיע אבל גדול, מהניסיון בצבא למדתי, שיש הרבה פעמים שאסור למלא את הפקודה שקיבלנו, ויש הרבה מקום לדיון, ולהעלאת מחשבה מחודשת.
ואני אתחיל, את החינוך הראשון לזה קיבלתי מהצבא עצמו.
בתקופת שירותי באינטיפדה הראשונה כל חייל הסתובב עם פנקס בכיס ששינה צבעים כל חודש ששם היו מפורטות ההנחיות איך צריך להתנהג. האמירה הידועה אז הייתה שכל אחד צריך להסתובב עם עו"ד צמוד כי ההגדרות היו כל כך מסובכות, סותרות ועדיין משאירות מקום לשיקול דעת (שאח"כ תצטרך להוכיח את ההיגון במשפט) שבכל פעולה שלך היית חייב להפעיל שיקול דעת האם לבצע את הפקודה שקיבלת.
בשורה של אירועים שנתקלתי במהלך השירות הסדיר והמילואים שלי נתקלתי בכל פעם בשיא חדש.
פעם צריך ליסוע למקום אחר ביום שישי כדי לתפוס כוננות, וסתם מתמרחים כל היום עד ששבת מגיע, ואז צריך לסוע. בנקודה הזאת אמרתי למפקד שלי (גם הוא דתי) שאני לא נוסע.

פעם בשירות מילואים גילינו שיום העצמאות הוא לא יום חג ע"פ הלוח של הרבנות הצבאית, והיינו צריכים להפוך עולמות ע"מ שזה יוכר.

נושא שעולה כמעט בכל תפיסת קו במילואים, משימות מיותרות לחלוטין, שצריך להסביר למח"ט ולשכנע אותו שהמשימה מיותרת, ושאפשר לעשות את העבודה הרבה יותר טוב בצורה אחרת.

בקיצור לא פעם אתה נתקל במפקדים שלא מבינים שיש חיים מחוץ למוח המקובע שלהם, וויכוח איתם יכול להועיל לכל הצדדים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר