לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2008, 13:11
  Korpus Korpus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] חיילים רוסיים לאחר..."

קרן-אור,

1700 הרוגים *אזרחיים* אוסטיים נספרו עד כה. אף אחד לא חולק על כך. גרוזיה, מצד שני, לא הביאה אף הוכחה להרוגים אזרחיים.
מספר הפצועים באוסטיה לא ידוע.
כל הבירה - צחינוואלי - הרוסה.
העיר כולה מצולמת יום יום, תפתח את הטלוויזיה הרוסית, או תעביר לכל ערוץ של כל מדינה אחרת, רק לא ערוץ אמריקאי או אנגלי.
30.000 או יותר פליטים ברחו לשטחה של רוסיה. המחנות שלהם מצולמים כל יום בטלוויזיה.

ההפתעה שלך, וזה שאתה חושב שלא נשארו "הוכחות" או שהיה "טשטוש" פשוט מדהימים כשלעצמם. אתה לא אשם, פשוט לא ראית בטלוויזיה (וגם אני לא ראיתי בערוצים המערביים) תמונות מן האתרים שבהם התרחשה למעשה הלחימה - באוסטיה!! מדהים. מה שהראו זה רק כמה תמונות של חיילים רוסיים נכנסים על מנת להגן על אוסטיה, וכמה תמונות של חיילים רוסיים בגרוזיה - בעיר גורי, שממנה שוגרה ההתקפה על אוסטיה, לאחר שהכל כבר נגמר. וכל זה רק מוכיח שמישהו מאוד חזק מאוד לא מעוניין שאנשים יראו את הדברים האלה. תנחש אתה מי.

המבצע נפתח ע"י ירי מסיבי של ארטילריה כבדה, טילי גראד והפצצה מן האוויר על אוכלוסיה שישנה בבתיה בשעה 23.30. באותה השעה הגנרל הגרוזיני האחראי למבצע הודיע בטלוויזיה הגרוזינית על התחלתו של מבצע יזום. שעה לפני תחילת המבצע החיילים הגרוזיניים בכוח שמירת השלום המעורב באוסטיה נסוגו ללא כל הסבר. לאחר שעה הבסיסים הופצצו ועשרות חיילים רוסיים ואוסטים מכוחות השלום נהרגו.

תוך יום וחצי של התקפה פרועה הכוחות הגרוזיניים למעשה השתלטו על אוסטיה, ורק לאחר מכן רוסיה החליטה להתערב. תוך יום וחצי הגרוזינים הצליחו להרוס את עיר הבירה וכמה עשרות כפרים.

הגרוזינים מצידם יכולים לטעון לכל דבר שזז. בזמן המלחמה הנשיא סאאקשווילי טען שהרוסים הפציצו את טביליסי, טען שהרוסים הפציצו את צינור הגז הראשי, טען שטנקים שלהם מתקרבים לטביליסי, ועוד איזה מיליון טענות שהתבררו כשקריות. הכל הרי חלק מהמבצע הגדול הזה... תעמולה זה תעמולה. מה שהיה פה זה משחק בלוח השחמט הגאו-פוליטי.

האוסטים והרוסים התחננו ומתחננים שישלחו לאוסטיה ביקורת מארגונים מערביים.
עד עכשיו הארגונים, בלחץ ארה"ב, מסרבים בתוקף.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 13:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2008, 13:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "קרן-אור, 1700 הרוגים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
האוסטים והרוסים התחננו ומתחננים שישלחו לאוסטיה ביקורת מארגונים מערביים.
עד עכשיו הארגונים, בלחץ ארה"ב, מסרבים בתוקף.

ארה"ב ונאט"ו מסרבות לשלוח כוחות צבאיים למדינת חסות כ"כ חשובה על גבול הפדרציה?
קצת לא סביר לאור ההתנפלות שלהם על ההצהרה של פולין לגבי קיום בסיסי נאט"ו בשטחה.
הגאורגים ניסו לקבוע עובדות בשטח, בין היתר ע"י תקיפה ארטילרית של אזרחים, והמיליציה האוסטית החריבה כפרים של גרוזים באוסטיה, ברגע שהמטריה של הפדרציה הרוסית נפרשה מעליהם.
אין פה צדיקים.

ישן 07-09-2008, 13:29
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Korpus] האוסטים..."

איזה כוחות צבאיים? מסרבים לשלוח נציגים של ארגונים שיחקרו את רצח העם.
תקרא טוב. חח...
בסדר, אין בעיה. אם ככה, גם בשואה אין צדיקים - אמנם הגרמנים פתחו את המלחמה ורצחו כמה יהודים, אבל גם הם הופצצו מהאוויר והערים שלהם נהרסו.

תכלס, הגרוזינים פתחו בהתקפה מסיבית, הרגו עד 2000 אזרחים וכמה עשרות חיילים מכוחות השלום. על הדרך הם גם הרסו את כל חבל אוסטיה, ותכננו לעשות את אותו הדבר לאבחזיה, אם זה היה מצליח.

ה"מיליציה" האוסטית וכוחות השלום הרוסיים לא גירשו אף אחד משום מקום.

רוב האוכלוסיה הגרוזינית שהיתה באוסטיה, נשארה באוסטיה. האוסטים והרוסים הקפידו לא לפגוע באזרחים בניגוד לצד הגרוזיני. להפך, הם קראו לאזרחים הגרוזיניים להשאר, ולא לשמוע לתעמולה הגרוזינית שקראה להם לברוח כמה שיותר מהר, רק כדי ליצור רושם שהאוסטים והרוסים הם רוצחים איומים.

במעט השטחים הגרוזיניים שהצבא הרוסי תפס הוא גם במשך שבוע-שבועיים היה צריך להאכיל את האוכלוסיה, לדאוג לחשמל, למים וכל שאר הדברים. השלטונות הרוסיים התחננו שהמנהל האזרחי יחזור לערים האלה ויקח על עצמו את האחריות. הגרוזינים סירבו לתת למנהל האזרחי לחזור, תוך שהם מקווים ליצור בערים האלה כאוס ואז להאשים בכך את הרוסים. לשמחתנו אפילו זה לא הצליח.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 13:32.
ישן 07-09-2008, 14:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "איזה כוחות צבאיים? מסרבים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
איזה כוחות צבאיים? מסרבים לשלוח נציגים של ארגונים שיחקרו את רצח העם.

האו"מ כבר שלח לשם נציגים הומניטריים, הוא גם פרסם מספר דוחות במהלך הלחימה על המצב ההומניטרי, שהתבססו על נציגי או"מ שנשלחו לשם.
נציגים של Caritas Internationalis, HRW, הצלב האדום, נמצאים שם גם הם.
על מה אתה מדבר? אין שום קשר בין ההצהרה הזו למציאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
בסדר, אין בעיה. אם ככה, גם בשואה אין צדיקים - אמנם הגרמנים פתחו את המלחמה ורצחו כמה יהודים, אבל גם הם הופצצו מהאוויר והערים שלהם נהרסו.

כל פעם שמה שאתה חושב לא מסתדר עם העובדות, אתה תזכיר את השואה, ותחשוב שזה יסיט את כולם מהעובדה שאין לך מושג על מה אתה מדבר.
לא עבד לך פעם שעברה, לא יעבוד הפעם, וזה הדבר הכי נחות והכי מטונף שאתה יכול לעשות.
תפסיק להשוות את השואה לכל דבר. לא כל מלחמה היא שואה, לא כל הרג אזרחים באזור לחימה הוא טבח שיטתי של אוכלוסיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
תכלס, הגרוזינים פתחו בהתקפה מסיבית, הרגו עד 2000 אזרחים וכמה עשרות חיילים מכוחות השלום. על הדרך הם גם הרסו את כל חבל אוסטיה, ותכננו לעשות את אותו הדבר לאבחזיה, אם זה היה מצליח.

נכון. אבל זו העובדה היחידה שלך שנכונה.
כמו שאמרתי כבר פעם, זה נבלה וזה טרפה. אולי יש בינהם הבדלים, אבל כמה שלא תחפש אותם, שניהם ממילא לא יעלו על השולחן שלי.
אין צדיקים בסיפור הזה, ואפילו אין "רשעים פחות".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
ה"מיליציה" האוסטית וכוחות השלום הרוסיים לא גירשו אף אחד משום מקום.
רוב האוכלוסיה הגרוזינית שהיתה באוסטיה, נשארה באוסטיה. האוסטים והרוסים הקפידו לא לפגוע באזרחים בניגוד לצד הגרוזיני. להפך, הם קראו לאזרחים הגרוזיניים להשאר, ולא לשמוע לתעמולה הגרוזינית שקראה להם לברוח כמה שיותר מהר, רק כדי ליצור רושם שהאוסטים והרוסים הם רוצחים איומים.

נשיא המחוז של דרום אוסטיה, אמר לכתבים בעיתונות הרוסית, בראיון רשמי כמה דברים מעניינים.
  1. הוא אוסר על פליטים גאורגים שנמלטו מדרום אוסטיה לחזור.
  2. הוא טען שכל הכפרים הגאורגים בדרום אוסטיה "הוחרבו עד היסוד" ושכל האוכלוסיה שם גורשה.
  3. סה"כ לפני המלחמה חיו שם כ- 18,000 גאורגים אוסטים (רלוונטי בעיקר לנתון הבא שיובא בדו"ח האו"מ).
בהנחה ואתה לא חושד בהיותו "פרו-גאורגי", אני מתקשה להבין איך ההצהרות שלו מסתדרות עם ההצהרות שלך.
אלא אם בניגוד לכל האינטרסים שלו הוא משקר, ע"מ שהמערב יתמוך בגאורגיה גם להבא.

ע"פ הדוח של האו"מ עד ה 15/08 ברחו מדרום אוסטיה כ- 15,000 גאורגים אתניים, וכ- 68,000 איש נעקרו מבתיהם בתוך גאורגיה.

ע"פ הדיווח של AP אזרחים גאורגים אתניים מועסקים בעבודות כפיה בדרום אוסטיה. מיכאל מינדזייב, שר הפנים של מחוז דרום אוסטיה, אישר זאת בראיון עם AP. הדבר ד"א מהווה פשע מלחמה ע"פ אמנת ז'נבה הרביעית.

בראיון להרלד טריביון, אמר מייג'ור גנרל ויאצ'סלאב בוריסוב, המושל הצבאי הרוסי של גורי, שכוחות אוסטים "מסתובבים והורגים גאורגים במובלעות שלהם".

אז לפני שאתה מתחיל בתעמולה פרו-רוסית/אוסטית, שים לב שאתה מיישר קו עם הצהרות הפדרציה. אפילו הגורמים הרשמיים שלהם טוענים שאתה טועה.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 07-09-2008 בשעה 14:40.
ישן 07-09-2008, 15:25
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Korpus] איזה כוחות..."

1. "האו"מ כבר שלח לשם נציגים הומניטריים"

--- איפה זה שם? לגרוזיה? נכון מאוד. אבל מי היה מוצב ב*אוסטיה* בזמן הלחימה? אפשר לינק מדויק? או שאלה פטפוטים? או שהצד הרוסי והאוסטי סתם התלוננו במהלך כל המלחמה בכל הצינורות הרשמיים שלא נשלחים נציגים לשם?

2. "כל פעם שמה שאתה חושב לא מסתדר עם העובדות, אתה תזכיר את השואה"

--- תפסיק כל פעם להתרגז. אין מה לעשות, אתה רוצה להשתמש בנימוקים מטעים במקרה אחד של רצח עם ברור ויזום, תקבל את זה גם במקרה אחר. יש לך בעיה להתמודד - תפסיק למרוח את המציאות.

3. "נשיא המחוז של דרום אוסטיה, אמר לכתבים בעיתונות הרוסית, בראיון רשמי כמה דברים מעניינים"

--- אהה... כן, ממש הגיוני. הוא אמר שהם "מחקו אותם מעל פני האדמה". כן, איך הוא לא אמר שהם גם אחראים על רצח העם הארמני ועל רצח ארלוזרלוב באותה ההזדמנות? אפשר תמונות מהכפרים האלה? אפשר לראות את הפליטים? אפשר לראות אפילו את התמיכה של הצד הגרוזיני בשטויות האלה?

הבאת כל מני לינקים ל"ראיונות" לעיתונים אנגליים... כן, אני ממש שש להאמין להם. פתאום כל הביקורת נעלמה, והתקשורת של אחד הצדדים הפכה לדוברת אמת לאמיתה... כמובן, להבדיל מהצד השני.

הנה הפניה הרשמית של הנשיא של אוסטיה לאוכלוסיה הגרוזינית עוד בשנת 2004:

http://www.day.az/print/news/georgia/9515.html

4. הנה תקרא על ההסטוריה של גרוזיה ושל אוסטיה, על שלל רצחי העם שעשו הגרוזינים ועל איזה פליטים היו והיכן:
http://www.rian.ru/analytics/20061109/55485558.html

5. חבל שאתה לא מזכיר שהאוסטים לא שלטו במילימטר אחד של שטחה של גרוזיה, ואילו גרוזיה עוד כבשה שטחים אוסטיים וגם אבחזיים עד החודש האחרון.

6. חבל שאתה לא מזכיר שנתפסו והוצגו לראווה בטלוויזיה תוכניות גרוזיניות לכבוש ולהרוס גם את אבחזיה.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 15:50.
ישן 07-09-2008, 16:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "1. "האו"מ כבר שלח לשם נציגים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
. "האו"מ כבר שלח לשם נציגים הומניטריים"

--- איפה זה שם? לגרוזיה? נכון מאוד. אבל מי היה מוצב ב*אוסטיה* בזמן הלחימה? אפשר לינק מדויק? או שאלה פטפוטים? או שהצד הרוסי והאוסטי סתם התלוננו במהלך כל המלחמה בכל הצינורות הרשמיים שלא נשלחים נציגים לשם?

הגאורגים ביקשו בצורה רשמית שארגוני הסיוע יכנסו לאזורי הלחימה, למיטב זיכרוני רוסיה הציבה "מושלים צבאיים" ולא טענה שיש משבר הומניטרי.
היחידים שצבא הפדרציה הרוסית הכניס מיוזמתו, הם כתבים מסופחים (ע"ע מלחמת עירק השניה) כמו אלו של הסאנדי טיימס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
"כל פעם שמה שאתה חושב לא מסתדר עם העובדות, אתה תזכיר את השואה"
--- תפסיק כל פעם להתרגז. אין מה לעשות, אתה רוצה להשתמש בנימוקים מטעים במקרה אחד של רצח עם ברור ויזום, תקבל את זה גם במקרה אחר. יש לך בעיה להתמודד - תפסיק למרוח את המציאות.
  1. 1700 הרוגים זה לא רצח עם.
  2. לא היה רצח שיטתי של אוסטים. כן הייתה תקיפה ארטילרית של ערים אזרחיות תחת הטענה שיש בהן מתקנים צבאיים. זה אמנם מחוץ לקו האדום שלי מבחינת פגיעה באוכלוסיה - אבל זה לא רצח עם.
  3. אין שום בסיס להשוואה בין מה שגרמניה הנאצית עשתה לצוענים, הומוסקסואלים ויהודים לבין מה שקרה בדרום אוסטיה. אין שום מקום להשוואה בין רצח שיטתי ותעשייתי בעורף של 2.7 מיליון אזרחים שלא היוו צד בקונפליקט לבין 1700 אזרחים, מאחד הצדדים שנלחמו, שנהרגו באזור לחימה.
  4. אם אתה חושב שהנימוקים שלי מטעים, ציין את הפערים התאוריה שלי, ותציג את העובדות שמוכיחות שאני טועה. אל תברח להשוואות שלא קשורות למציאות, ושמתבססות על מטען אמוציונלי, ולא על עובדות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
. "נשיא המחוז של דרום אוסטיה, אמר לכתבים בעיתונות הרוסית, בראיון רשמי כמה דברים מעניינים"

--- אהה... כן, ממש הגיוני. הוא אמר שהם "מחקו אותם מעל פני האדמה". כן, איך הוא לא אמר שהם גם אחראים על רצח העם הארמני ועל רצח ארלוזרלוב באותה ההזדמנות? אפשר תמונות מהכפרים האלה? אפשר לראות את הפליטים? אפשר לראות אפילו את התמיכה של הצד הגרוזיני בשטויות האלה?

מה שאתה אומר עכשיו זה שהצד האוסטי (הנשיא שלהם ליתר דיוק) משקר ושהגאורגים אמינים.
זה סותר את מה שאמרת עד עכשיו.
אתה לא מוכן לקבל עדויות מאירופה, מארה"ב או מגאורגיה, וכשאני מביא עדויות מהפדרציה הרוסית ומדרום אוסטיה - אתה טוען שהם מדברים שטויות.

יש לך את ה"אמת" שלך, ולא מעניין אותך מהן העובדות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
הבאת כל מני לינקים ל"ראיונות" לעיתונים אנגליים... כן, אני ממש שש להאמין להם. פתאום כל הביקורת נעלמה, והתקשורת של אחד הצדדים הפכה לדוברת אמת לאמיתה... כמובן, להבדיל מהצד השני.

Rambler היא לא בדיוק "עיתונות אנגלית". הראשיון עם נשיא מחוז דרום אוסטיה בא משם.
יש גם כתבה של novayagazeta שנותנת מידע יותר בעייתי, אבל אחרי הכתבות האלו הם איבדו את האישור שלהם להיות כתבים מסופחים בצבא הפדרציה הרוסית בגלל "דיווחים לא אמינים" (לפחות זה מה שפורסם).
אני העדפתי לתת ציטוטים מאנשים שtphku הצד האוסטי מחשיב כ"אמינים".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
הנה הפניה הרשמית של הנשיא של אוסטיה לאוכלוסיה הגרוזינית עוד בשנת 2004: http://www.day.az/print/news/georgia/9515.html

נכון, זה מה שהוא אמר ב2004. אחרי הסבב הזה של הלחימה הוא אמר דברים אחרים בתכלית.
מה משתי ההצהרות לדעתך יותר רלוונטית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
הנה תקרא על ההסטוריה של גרוזיה ושל אוסטיה, על שלל רצחי העם שעשו הגרוזינים ועל איזה פליטים היו והיכן: http://www.rian.ru/analytics/20061109/55485558.html

"שלל רצחי העם"?
ע"פ קנה המידה הזה שתי "מלחמות" לבנון ושתי האנטיפאדות היו "רצח עם" לפי ההגדרה שלך.
אנחנו כבר עברנו על ההיסטוריה האזורית הזו פעם אחת בצורה מסודרת.
אני לא אוהב לחזור על עצמי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
חבל שאתה לא מזכיר שהאוסטים לא שלטו במילימטר אחד של שטחה של גרוזיה, ואילו גרוזיה עוד כבשה שטחים אוסטיים וגם אבחזיים עד החודש האחרון.

ועכשיו אני נאלץ לחזור על עצמי.
אבחזיה ודרום אוסטיה היו שייכות לרפובליקה הסובייטית הסוציאליסטית של גאורגיה, מאז שזו הוקמה - לכן גאורגיה לא יכולה להיות מוגדרת ככובשת. הכובש האחרון שם היה בתקופת הצארות.
האוסטים שלטו בשנים האחרונות באוטונומיה נשיאותית בדרום אוסטיה עם מיליציה חמושה ב T-72 ו- BM-21
דרום אוסטיה כאמור היא שטח ריבוני של גרוזיה מהקמתה לאחר המהפכה - ולכן האוסטים בהכרח שלטו בשטח גאורגי.
אני באמת לא יודע אם אתה עושה את זה בכוונה, או שאתה באמת לא מסוגל להשתמש בשכל שלך.
אני כבר נתתי לך את העובדות האלו בסבב הקודם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
חבל שאתה לא מזכיר שנתפסו והוצגו לראווה בטלוויזיה תוכניות גרוזיניות לכבוש ולהרוס גם את אבחזיה.

למה שאני אזכיר את זה?
זו עובדה שכולנו מכירים, אף אחד פה לא טען שהיא לא נכונה, והיא לא רלוונטית לאף אחת מהטענות שלי ושלך (לפחות לא לאלו שהעלנו עד כה בשרשור זה).
באותה מידה יכלתי לטעון שהשמש זרחה היום.

ישן 07-09-2008, 18:02
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Korpus] . "האו"מ כבר..."

אני אתייחס רק לכמה דברים, כי כבר אין לי כוח להתכתב מול מיליון אנשים כל היום.

"הגאורגים ביקשו בצורה רשמית שארגוני הסיוע יכנסו לאזורי הלחימה, למיטב זיכרוני רוסיה הציבה "מושלים צבאיים" ולא טענה שיש משבר הומניטרי."

--- בדיוק הפוך. יש לך "זכרון" מאוד מוזר. רוסיה ואוסטיה מהרגע הראשון רצו ודרשו שיגיעו משקיפים ויראו את מה שקורה. מי יותר מעוניין בכך? הצד המפציץ או המופצץ? תחשוב לבד.

לגבי ההגדרה שלך לרצח עם וההתייחסויות לעיתונות - דיברנו בהמשך.

"אבחזיה ודרום אוסטיה היו שייכות לרפובליקה הסובייטית הסוציאליסטית של גאורגיה, מאז שזו הוקמה - לכן גאורגיה לא יכולה להיות מוגדרת ככובשת. הכובש האחרון שם היה בתקופת הצארות."

--- לפי החוק אבחזיה ודרום-אוסטיה היו חבלים אוטונומיים בתוך גרוזיה.
כשהיא פרשה, לפי ההסכם שהיא חתמה עליו, היא הייתה צריכה לערוך שם משאל עם.
האוסטים ביו בעד עצמאות.
הגרוזינים במקום לערוך משאל עם, שלחו לשם כוחות על מנת לערוך רצח המוני.
משם התחיל הסבב הנוכחי של הקונפליקט.

בדיוק מה שקרה בשנת 1918 שכשגרוזיה הכריזה על העצמאות שלה מרוסיה היא "לקחה איתה" גם את חבל אבחזיה ואוסטיה, ואז הם גם העדיפו להשאר עם רוסיה.
בתגובה לכך הגרוזינים גם אז שלחו כוחות ועשו רצח עם.

סך הכל סיפור מוכר של כובש שלא מוכן להבין שלא רוצים אותו.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 18:06.
ישן 07-09-2008, 18:43
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה ממש מתחיל לעייף. אתה כבר..."

אתה חושב שאני שכחתי?
אני הוכחתי שהמצב בצ'צ'ניה היה שונה.
והוכחתי שגרוזיה לא נהגה כחוק במקרה של אוסטיה ואבחזיה.
ויש גם תקדימים הסטוריים להתנהגות הזו, זו לא הפעם הראשונה.

אני כתבתי באשכול ההוא שאני לא ממשיך את הדיון הזה, וגם לא עקבתי אחריו, משום שאני לא יכול להתמודד עם מיליון אנשים שונים שכותבים לי שטויות במקביל. אני כתבתי את זה בצורה ברורה.

ד"א, אני אשאל אותך שוב, אם שכחת - למה זה מפתיע אותך שיש אינסוף אנשים בעולם, כולל הסטוריונים וכולל שלטונות חוק, שרואים במה שצה"ל עשה ועושה בלבנון או עם הפלסטינאים רצח עם או פגיעה בחוק הבינלאומי?

או שפשוט יש לך נטיה מולדת להזדהות עם כובשים שעושים רצחי-עם?

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 18:49.
ישן 07-09-2008, 18:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "אתה חושב שאני שכחתי? אני..."

[QUOTE=Korpusוהוכחתי שגרוזיה לא נהגה כחוק במקרה של אוסטיה ואבחזיה.[/QUOTE]
לא הוכחת שום דבר.
טענת שדרום אוסטיה לא הייתה שייכת לגרוזיה - הראנו לך שזה לא נכון עובדתית.
אז טענת שגרוזיה מחויבת לתת לאפשר למחוזות בדלנים לפרוש במשאל עם בגלל שהיא פרשה מברה"מ, בלי שום עובדה שתמכה בטענה שלך, והתעלמת לחלוטין מהעובדה שהפדרציה הרוסית בעצמה לא עשתה זאת בצ'צניה וטטרסטן.

בדיוק כמו פה. משטח טיעונים, לא מגבה אותן בעובדות וקורא להם "הוכחות".
זה שאמרת - עדיין לא אומר שהוכחת.

ישן 07-09-2008, 14:38
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "איו שום הסכמה מלאה"

זו רק רשימה שמית אחת... אז.... שקר, שקר, שקר...

הנה דיווח של השליח הרשמי של הממשל הדרום-אוסטי:
http://www.rosbalt.ru/2008/8/12/512890.html
"כ-2000 הרוגים עד עכשיו, מתוכם 1400 זוהו סופית".

ואם אתה רוצה אני אביא לך עוד כמה מיליוני לינקים מהאינטרנט.

אני מאמין לתמונות שאני רואה בעיניים שלי.

אני גם מאמין להגיון. גרוזיה היא זו שהודיעה על פלישה. העיר צחינוואלי הייתה זו שהופצצה בטילי גראד ותותחי 152 מילימטר במשך כמה ימים.

אבל אני לא מאמין לתעמולה של ארה"ב ואנגליה, כי הן מימנו את הממשל הגרוזיני, העלו אותו לשלטון, חימשו אותו, ואפילו הכינו את המבצע הזה (גם יועצים שלחו לשם), וגם תומכות בו בצורה ברורה.

לגבי השלטון ברוסיה - הרי שהוא דמוקרטי יותר מזה שבארה"ב (יש להזכיר, אל גור קיבל יותר קולות בבחירות מבוש). אבל קל מאוד לצעוק משהו על דיקטטור וכולי, כשמה שאתה בעצם רוצה לעשות זה רק להשתלט על איזורי ההשפעה של רוסיה...

רק ארה"ב היא מדינה שיכולה להרשות לעצמה לפלוש למדינה, להרוג כ- 200.000 אזרחים (לפי ארגוני זכויות האדם הבינלאומיים), בתירוץ שיש לה נשק השמדה המוני, ואז לגלות שזה לא נכון, ואז עוד להמשיך לשלוט במדינה...

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 14:52.
ישן 07-09-2008, 18:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "פתאום יש איזה "טבח" שמתקיים..."

טבח זה הרג סיסטמטי של אנשים חסרי יכולת להגן על עצמם תוך גילוי אכזריות.
לא משנה מי לחץ על ההדק.
וד"א - אם אתה רוצה לדעת את דעתי על קוסובו וסרברינקה, תחפש הודעות שלי בנושא בפורום.
יש שם הרבה עובדות שלדעתי יתמכו בדעה שלך.
אני כמעט בטוח שדעותיך זהות לשלי בכל הנוגע לקוסובו, אבל איך שהדיון הזה מתנהל, יעזור לך לגבות את הדעות שלך בעובדות.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 07-09-2008 בשעה 18:24.
ישן 07-09-2008, 22:55
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "זו רק רשימה שמית אחת......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
אבל אני לא מאמין לתעמולה של ארה"ב ואנגליה, כי הן מימנו את הממשל הגרוזיני, העלו אותו לשלטון, חימשו אותו, ואפילו הכינו את המבצע הזה (גם יועצים שלחו לשם), וגם תומכות בו בצורה ברורה.

וברוסיה אין תעמולה. בכלל. גם העיתונות חופשית לגמרי מאז שהעיתונאים הלא אמינים מתו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
לגבי השלטון ברוסיה - הרי שהוא דמוקרטי יותר מזה שבארה"ב (יש להזכיר, אל גור קיבל יותר קולות בבחירות מבוש).

זו כבר בורות מיותרת המעידה על חוסר היכרות עם שיטת הבחירות האמריקאית. שיטת הבחירות בארה"ב (בקליפת אגוז) מבוססת על אלקטורים המייצגים מחוזות בחירה. מספיק שמפלגה אחת תקבל קצת יותר קולות מהאחרות, והיא זוכה בכל האלקטורים של המדינה. בבריטניה זה בולט עוד יותר (שם יש נציגים מחוזיים ישירים, בלי התיווך של אלקטורים כי השיטה היא פרלמנטרית ולא נשיאותית) - למעשה, מזה עשרות שנים שאין בבריטניה מפלגת שלטון שזכתה ברוב הקולות מכלל האוכלוסיה. זה אומר שבריטניה לא דמוקרטית? כנראה שרק בארץ שנתנה לנו מושגים מופלאים כמו "דמוקרטיה עממית" ו"ריאליזם סוציאליסטי" ניתן לטעון כך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
אבל קל מאוד לצעוק משהו על דיקטטור וכולי, כשמה שאתה בעצם רוצה לעשות זה רק להשתלט על איזורי ההשפעה של רוסיה...

למה לרוסיה מגיעים אזורי השפעה בכלל? מה קרה, הרוסים עדיין פוחדים כל כך מפלישה גרמנית שהם מוכרחים להקיף את עצמם בחגורות הגנה? ממילא בקצב הזה לא ישאר לגרמנים לאן לפלוש, שכן רוסיה מאבדת כ20 אלף איש מאוכלוסייתה בשנה - חלקם בגלל תוחלת החיים הנמוכה (בסביבות 50-60. קצת יותר מבאפריקה, פחות מבאסיה) וחלקם בגלל הגירה מאסיבית של אנשים שמתים לברוח משם - לאמריקה, לגרמניה, ישראל. כל אותן מדינות "פחות מוצלחות" לכאורה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
רק ארה"ב היא מדינה שיכולה להרשות לעצמה לפלוש למדינה, להרוג כ- 200.000 אזרחים (לפי ארגוני זכויות האדם הבינלאומיים), בתירוץ שיש לה נשק השמדה המוני, ואז לגלות שזה לא נכון, ואז עוד להמשיך לשלוט במדינה...

פרט שולי: מרבית העיראקים נהרגו אחרי המלחמה, וע"י עיראקים אחרים. בזאת עיראק דומה לרוסיה, שלמרות כל הרעש והצלצולים הצבא שלה בעיקר התמחה בלהרוג את חייליו שלו ואת אזרחיהן של מדינות שנחשבו ל"שטח השפעה רוסי" - עוד סיבה למה כל מדינה חפצת חיים תעדיף לחבור למערב. האירופים לפחות שולחים אוכל ושמיכות בחורף, כמו שמי שאיתרע מזלו להיות ברוסיה בחורף של 1998 יכול להעיד...

ישן 07-09-2008, 16:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "סליחה, לגבי הטבח פה הסכימו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
סליחה, לגבי הטבח פה הסכימו כולם - כולל CRE666 שהודה שהגרוזינים התחילו בהפצצת צחינוואלי.

כבר בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה אני טענתי שהגאורגים התחילו את כל הסיפור ושהם לא צדיקים.
אני טענתי שהגאורגים התחילו את הסיפור הזה מהתחלה, וכתבתי אותו דבר פה לפני שלושה שבועות.
אני מעולם לא טענתי, הסכמתי או שוכנעתי שהיה טבח.
אז בבקשה תפסיק להכניס מילים לפי.
תצמד לעובדות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
הוא ואחרים רק טענו שהיו קצת פחות הרוגים או שבתגובה גם האוסטים פגעו באוכלוסיה גרוזינית.

אני אמרתי שהטענות הבאות שלך:
  1. גאורגיה ביצעה רצח עם באוסטיה.
  2. גאורגיה לא הביאה אף הוכחה להרוגים אזרחיים.
  3. אין פליטים גאורגים ("לא גירשו אף אחד משום מקום").
  4. כוחות ה"מיליציה" האוסטית לא לקחו חלק בגרוש הגאורגים.
  5. רוב האוכלוסיה הגרוזינית שהיתה באוסטיה, נשארה באוסטיה.
  6. האוסטים הקפידו לא לפגוע באזרחים.
  7. האוסטים קראו לאזרחים הגרוזיניים להשאר באוסטיה.
הן טענות לא נכונות במקרה הטוב ושיקריות במקרה הרע.
הבאתי ציטוטים מנשיא מחוז דרום אוסטיה, שר החוץ של דרום אוסטיה והמושל הצבאי הרוסי של גורי - כולם לא נשים שניתן לחשוד בהם באהדה לגאורגים - שסותרים בצורה בוטה את דבריך.

בפרוש לא טענתי רק ש"שהיו קצת פחות הרוגים או שבתגובה גם האוסטים פגעו באוכלוסיה גרוזינית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
בכל מקרה, האשכול התחיל בנקודה לגמרי אחרת, והוא הוסט לא על-ידי.
זאת עובדה. קשה לך עם זה?

זו בדיון הנקודה.
גם זו עובדה לא נכונה.
אלא אם כן אתה קורא ל 1700 הרוגים "רצח עם" ועוד חושב שזה הומור.
כי אני לא.

ישן 07-09-2008, 17:30
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "הכדור במגרש שלך"

בדיוק להפך.

ברור שהגרוזינים התכוונו ורצו להשמיד אוכלוסיה אזרחית אם הם הפציצו את העיר בטילי גראד.
כאן אין יותר מדי מה להתווכח.

מצד שני, מספרי הרוגים הם -תמיד- בעיה.

אפילו אם מחר אני אתן לך לינק לאתר רשמי של ממשלת אוסטיה, שיש בו מספר מדויק, אתה תאמין?
אין לי בעיה לעשות את זה גם היום, ממשלת אוסטיה הודיעה כבר, הבאתי לינק קודם לכן לדבריו של נציג רשמי של הממשל שאמר ש-1400 קורבנות כבר זוהו.

לא בטוח שתאמין לזה. אתה רוצה ארגונים בינלאומיים. בסדר, אבל את חלקם רוסיה ואוסטיה כבר האשימו בכך שהם לא רצו להגיע ולראות את הזוועות במקום. חלקם נשלטים ע"י כוחות במערב, אתה חושב שהם יהיו מעוניינים לפרסם את המספרים? לחלקם כבר יש חשבונות עם רוסיה.
ישן 07-09-2008, 18:19
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "הרי לכל בר דעת ברור שהרוסים,..."

רגע, רגע...
אתה פיספסת את ההודעה שלי או שאתה מתעלם מכל מה שכתבתי?
רוצה לשים את הכסף שלך איפה שהפה שלך?
בסדר, עוד כמה דקות אני אביא לך לינק לאתר רשמי של ממשלת אוסטיה שבו היא מודיעה על כך שיש לפחות 1400 אזרחים הרוגים שזוהו בוודאות.
כמה אתה משלם לי?
שלטונות אוסטיה הם מקור לא אמין? אוקי, למה?
יש להם את הרשימות, יש להם את הגופות, יש להם את קרובי המשפחה. עם כל הכבוד למלחמת תעמולה, לא משקרים לקרובי משפחה ולא קוברים גופות שלא קיימות.
עכשיו, בלי שטויות. אם אתה רוצה, אני אתן לך מספר באוסטיה, תתקשר לשם ותשאל אותם, אם אתה רוצה, אפשר להפגש בימים הקרובים ולהתקשר לשם ביחד.
זה יספק אותך?
מי אמר לך שהארגונים הבינלאומיים אי-פעם ירצו לעשות את המאמץ על מנת לדעת את מספר הנפגעים האמיתי במקרה הזה?
כעקרון אני לא מתנגד באופן נחרץ לאפשרות הזו, אני משאיר אותה פתוחה. נראה אילו אירגונים יעשו ויגידו מה, ונפגש פה בזמן קצר. על מה אתה רוצה להתערב?

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 18:31.
ישן 07-09-2008, 18:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "רגע, רגע... אתה פיספסת את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
שלטונות אוסטיה הם מקור לא אמין? אוקי, למה?

כי הם צד בסכסוך ולכן יש להם אינטרס ישיר להציג מספר שישרת אותם.
עכשיו אני בטוח שאתה מתנהג ככה בכוונה - כל ילד יבכול להבין את זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
מי אמר לך שהארגונים הבינלאומיים אי-פעם ירצו לעשות את המאמץ על מנת לדעת את מספר הנפגעים האמיתי במקרה הזה?

בדיוק מאותה סיבה שהם עשו את זה בסרביה, והוכיחו שצבא סרביה לא אחראי לטבח באופן ישיר, ושמי שאשמים הם מיליציות מקומיות.
ד"א - בדיוק אותה טעות שעשינו בסברה ושתילה. לא שלטנו בבעלי בריתנו.

ישן 07-09-2008, 19:11
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Korpus] שלטונות אוסטיה..."

"כי הם צד בסכסוך ולכן יש להם אינטרס ישיר להציג מספר שישרת אותם"

--- כן, אבל "האם אפשר לעבוד על כולם כל הזמן"? הם יכולים להביא שמות של אנשים שלא נהרגו? הם יכולים להציג גופות של אנשים שלא נהרגו? למה שלא תענה על זה? מה שאתה עושה זה לשלול מהצד הנפגע את הזכות לספור את המתים, וגם מהצד שיש לו את הגישה הטובה ביותר לשטח לספור את המתים. עכשיו, צריך לקחת בחשבון שהצד הזה היה מאוד עקבי, ולא "שיחק" במספרים. אתה לא יכול בכזו קלות להתעלם ממנו רק כי בא לך.

"עכשיו אני בטוח שאתה מתנהג ככה בכוונה - כל ילד יבכול להבין את זה."

--- אתה התחלת להשתמש בשפת רחוב, לא אני.

"בדיוק מאותה סיבה שהם עשו את זה בסרביה, והוכיחו שצבא סרביה לא אחראי לטבח באופן ישיר, ושמי שאשמים הם מיליציות מקומיות"

--- הם עשו את זה בדיוק משום שממש לא היה אכפת להם האם זה השלטון הסרבי או השלטון של הסרבים הבוסניים. כל עוד זה היה סרבים - זה היה מצוין מבחינתם. מצד שני כאן פשוט לא כדאי לרוב הארגונים המערביים להכיר בעובדה שהיה טבח *בכלל* מהצד הגרוזיני.
ישן 07-09-2008, 19:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב ""כי הם צד בסכסוך ולכן יש להם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
"כי הם צד בסכסוך ולכן יש להם אינטרס ישיר להציג מספר שישרת אותם"

--- כן, אבל "האם אפשר לעבוד על כולם כל הזמן"? הם יכולים להביא שמות של אנשים שלא נהרגו? הם יכולים להציג גופות של אנשים שלא נהרגו? למה שלא תענה על זה? מה שאתה עושה זה לשלול מהצד הנפגע את הזכות לספור את המתים, וגם מהצד שיש לו את הגישה הטובה ביותר לשטח לספור את המתים. עכשיו, צריך לקחת בחשבון שהצד הזה היה מאוד עקבי, ולא "שיחק" במספרים. אתה לא יכול בכזו קלות להתעלם ממנו רק כי בא לך.

טוב. לוגיקה לא עובדת, בוא ננסה טאוטולוגיה -
או שמחשיבים את שני הצדדים כמקורות מהימנים או שלא מחשיבים אף אחד מהצדדים כגורם מהימן ומתייחסים רק לגורמים בלתי תלויים.
מספק אותך?

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 07-09-2008 בשעה 20:00.
ישן 07-09-2008, 17:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "לא קראתי לרצח העם הומור. זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
לא קראתי לרצח העם הומור. זו האשמה מכוערת, שקרית ונלוזה.

קראת לשרשור "צחוק לתחילת השבוע" וכבר בשורה הראשונה דיברת על "רצח עם".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
חוץ מזה, מה אכפת לך, הרי "זאת נבלה וזאת טרפה"?
לא אמרת את זה על האנשים שנהרגו?
אל תשחק על המצפון.

לא. לא אמרתי את זה על ההרוגים. אמרתי את זה על מידת האשמה של הצדדים בעימות המתמשך בגאורגיה.
אתה מוציא את דברי מהקשרם בצורה בוטה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
לגבי ההפרכה של הטענות שלי - מצטער, לא שוכנעתי.
חוץ מכמה לינקים עם כל מני טענות מאוד מוזרות מכל מני עיתונים לא קיבלתי שום מידע מהימן ומדויק.

על זה כבר עניתי לך למעלה.
אתה לא מוכן לקבל עדויות מארה"ב, אירופה, גאורגיה, הפדרציה הרוסית או דרום אוסטיה.
את העדות של מי אתה מוכן לקבל? רק את שלך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus

1. אתה אמרת שהגרוזינים התחילו את הלחימה.
2. אתה מודה שההתחלה הייתה ע"י הפצצה לילית של העיר צחינוואלי ע"י טילים, תותחים ומטוסים?

מכל בחינה הגיונית, זה "טבח".

תבדוק במילון. מצטער.

שתי העובדות הראשונות נכונות. עדיין המסקנה מוטעת.
ההגדרה של "טבח" כוללת הרג של אנשים שלא מביעים התנגדות תוך גילוי אכזריות.
זה לא טבח ובטח שלא "רצח עם".
לך לאיזה מילון שאתה רוצה. תקיפה צבאית של עיר היא לא "טבח". אם היו לוקחים שם את האזרחים, מיישרים בשורה ויורים בכולם - אז זה היה טבח.
אני לא מכיר עדויות כאלו.

ישן 07-09-2008, 17:13
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Korpus] לא קראתי לרצח..."

"את העדות של מי אתה מוכן לקבל? רק את שלך?"

--- הבאת לי לינקים לכתבות מפוקפקות בעיתונים. יש לך מקורות ראשוניים? יש לך מחסור בכאלה.
אתה אומר שהיו גופים בינלאומיים באוסטיה בזמן הלחימה? תגיד לי מי ואיפה. אני מאמין לאנשים שלא ראו אותם בשטח והיו מאוד מעוניינים שהם יהיו שם, ולא על מי שמנסה להצטדק לאחור.

"ההגדרה של "טבח" כוללת הרג של אנשים שלא מביעים התנגדות תוך גילוי אכזריות"

--- אנשים ישנים בלילה מספיק מתאים לך?

"לך לאיזה מילון שאתה רוצה. תקיפה צבאית של עיר היא לא "טבח""

--- אתה סותר את עצמך. אמרת כרגע - טבח זה רצח של אנשים חפים מפשע שאפילו אינם מתנגדים.

מצוין.

נלך לדוגמא לויקיפדיה שנותנת הגדרה כזו:
"טבח הוא רצח המוני ישיר ומכוון, בייחוד של אזרחים לא לוחמים, או אלו שאין ביכולתם להתגונן כראוי".

אין שום אזכרה של "יישור בשורה" או כל דבר אחר.

חוץ מכך, לפי החוק הבינלאומי, פגיעה חסרת-אבחנה באוכלוסיה אזרחית היא פשע נגד האנושות.

ואפילו אם אחרי כל זה אתה עדיין מסרב להודות, אז אני בנקודה הזו מרגיש שמספיק פשוט להשאיר את הדברים היכן שהם: אם אדם כלשהו חושב שהפצצה מסיבית יזומה של אוכלוסיה בעיר שישנה בלילה היא לא "טבח", הרי שהדברים ברורים מספיק כשלעצמם ומידת הצדק בעמדתו נראית לעין גם כך.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 17:16.
ישן 07-09-2008, 18:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב ""את העדות של מי אתה מוכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
"את העדות של מי אתה מוכן לקבל? רק את שלך?"

--- הבאת לי לינקים לכתבות מפוקפקות בעיתונים. יש לך מקורות ראשוניים? יש לך מחסור בכאלה.
אתה אומר שהיו גופים בינלאומיים באוסטיה בזמן הלחימה? תגיד לי מי ואיפה. אני מאמין לאנשים שלא ראו אותם בשטח והיו מאוד מעוניינים שהם יהיו שם, ולא על מי שמנסה להצטדק לאחור.

פעם שלישית ואחרונה - נתתי לך ציטוטים של נשיא ושר בפרלמנט דרום אוסטיה ושל מושל צבאי רוסי בגאורגיה. אם כבר המקורות האלו מוטים לטובתך, ועדיין הם סותרים את דברייך.
מקורות יותר טובים מאלו אני לא מסוגל להמציא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
"ההגדרה של "טבח" כוללת הרג של אנשים שלא מביעים התנגדות תוך גילוי אכזריות"

--- אנשים ישנים בלילה מספיק מתאים לך?

אם תמצא תיעוד לכך שכוחות גרוזינים נכנסו לבתים וירו באזרחים ישנים - כן.
אפילו אתה לא טענת שזה מה שקרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
"לך לאיזה מילון שאתה רוצה. תקיפה צבאית של עיר היא לא "טבח""

--- אתה סותר את עצמך. אמרת כרגע - טבח זה רצח של אנשים חפים מפשע שאפילו אינם מתנגדים.

לא, אני לא. הטענה הגאורגית היא שהם תקפו כוחות של המיליציה הדרום אוסטית שהיו בתוך העיר.
שוב, אם כל תקיפה ארטילרית של יישוב זה "טבח" לשיטתך, בלבנון ועזה מדינת ישראל ביצע אין-ספור מעשי טבח, שלא לדבר על הפדרציה הרוסית בצ'צניה אפגניסטן.
אני די בטוח שאתה לא רוצה לטעון את זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
נלך לדוגמא לויקיפדיה שנותנת הגדרה כזו:
"טבח הוא רצח המוני ישיר ומכוון, בייחוד של אזרחים לא לוחמים, או אלו שאין ביכולתם להתגונן כראוי".

אין שום אזכרה של "יישור בשורה" או כל דבר אחר.

וויקיפדיה היא לא מקור מוסמך. עכשיו אני יכול להיכנס לשם ולשנות את הערך.
תנסה מילונים קצת יותר "מכובדים".
merriam-webster: the act or an instance of killing a number of usually helpless or unresisting human beings under circumstances of atrocity or cruelty
Princeton dictionary: the savage and excessive killing of many people
Frankfurt international institute: to kill a lot of people or animals in a violent way, especially when they cannot defend themselves or fight back

אם כבר היית חושב קצת ובודק מה ל wikitionary יש להגיד בנושא:
he intentional killing of a considerable number of human beings, under circumstances of atrocity or cruelty, or contrary to the usages of civilized people.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
חוץ מכך, לפי החוק הבינלאומי, פגיעה חסרת-אבחנה באוכלוסיה אזרחית היא פשע נגד האנושות.

אין לי מושג ע"פ איזה חוק בינ"ל אתה חושב שאתה פועל, אבל אמנות ג'נבה והאג לא מסכימות איתך.

ציטוטים מאמנת האג (הדגשים שלי):

סעיף 27

בשעת הטלת מצור או הפגזה יינקטו כל הצעדים הדרושים כדי לחוס, במידת האפשר, על בנינים הנועדים לשמש למטרת פולחן, אמנות, מדע או צדקה, וכן מצבות זכרון היסטוריות, בתי-חולים ומקומות המשמשים לאיסוף החולים והפצועים; בתנאי שאותם מקומות אינם משמשים אותה שעה למטרות צבאיות.

מחובתם של הנצורים לציין את דבר קיומם של בנינים או מקומות כאלה באמצעות סימני אבחנה נראים לעין, אשר עליהם תימסר לאויב הודעה מראש.

אמנת ז'נווה:

סעיף 4

מוגנים על ידי האמנה הזאת הם אלה המוציאים את עצמם - באיזה זמן שהוא ובאיזו דרך שהיא - בשעת סכסוך או כיבוש - בידי אחד מבעלי הסכסוך או בידי אחת המעצמות הכובשות, והם אינם אזרחיו של אותו בעל סכסוך או אזרחיה של אותה מעצמה כובשת. אזרחיה של מדינה, שאינה כפותה לאמנה, אינם מוגנים על ידיה. אזרחיה של מדינה נייטרלית המוצאים את עצמם בשטח מדינה לוחמת ואזרחיה של מדינה שותפת במלחמה - לא יהיו רואים אותם כמוגנים, כל זמן שהמדינה, שהם אזרחיה, יש לה ייצוג דיפלומאטי רגיל במדינה, שבידיה הם נמצאים. אולם, כפי שהוגדר בסעיף 13, היקף תחולתן של הוראות חלק שני הוא רחב יותר. בני אדם המוגנים על ידי אמנת ג`נבה מ- 12 באוגוסט 1949, בדבר הטבת מצבם של הפצועים והחולים מבין אנשי הכוחות המזוינים בשדה הקרב, או על ידי אמנת ג'נבה מ- 12 באוגוסט, 1949, בדבר הטבת מצעם של פצועים, חולים ונטרפי אניות מבין אנשי הכוחות המזוינים בים, או על ידי אמנת ג'נבה מ- 12 באוגוסט 1949, בדבר טיפול בשבויי מלחמה, אין רואים אותם כמוגנים במשמעותה של האמנה הזאת.

סעיף 19

ההגנה שזכאים בה בתי חולים אזרחיים לא תיפסק, אלא אם כן משתמשים בהם, מחוץ לתפקידיהם ההומניטאריים, לביצוע מעשים המזיקים לאויב. אולם ההגנה לא תיפסק, אלא לאחר שנמסרה בעוד מועד התראה הקובעת, בכל המקרים הנאותים, מועד מספיק, ולא שעו להתראה. העובדה שניתן בבתי חולים אלה טיפול לפצועים ולחולים מבין אנשי הכוחות המזוינים או עובדת מציאותם של נשק מיטלטל ותחמושת, שנלקחו מהלוחמים האלה ועדיין לא נמסרו לשירות המתאים, אין רואים אותן כמעשים המזיקים לאויב.

סעיף 28

מציאותו של מקום המוגדר מוגן לא תשמש עילה לחיסון נקודות או שטחים מסוימים בפני פעולות צבאיות

פרוטוקול משלים לאמנת ז'נבה (פרוטוקול 1977) (הדגשים שלי):

סעיף 85
3b אוסר על התקפה "ללא אבחנה" (בגללו צריך לבחון אם מתור לירות):

launching an indiscriminate attack affecting the civilian population or civilian objects in the knowledge that such attack will cause excessive loss of life, injury to civilians or damage to civilian objects, as defined in Article 57, paragraph 2 (a)(iii);

ולבסוף מוגדר בסעיף 51 מה זה התקפה ללא אבחנה -
indiscriminate attack
Among others, the following types of attacks are to be considered as indiscriminate:
(a) an attack by bombardment by any methods or means which treats as a single military objective a number of clearly separated and distinct military objectives located in a city, town, village or other area containing a similar concentration of civilians or civilian objects;

and

(b) an attack which may be expected to cause incidental loss of civilian life, injury to civilians, damage to civilian objects, or a combination thereof, which would be excessive in relation to the concrete and direct military advantage anticipated.

סעיף 57, 2a III מגדיר מה היא זהירות הנדרשת בהתקפה

refrain from deciding to launch any attack which may be expected to cause incidental loss of civilian life, injury to civilians, damage to civilian objects, or a combination thereof, which would be excessive in relation to the concrete and direct military advantage anticipated;

מאחר והיו כוחות חמושים דרום-אוסטים ורוסים בעיר - הגאורגים מוגנים ע"י החוק הבינ"ל גם אם האמנות הנ"ל היו חלות על הדרום אוסטים (והן לא חלות, הם מעולם לא חתמו על אמנות אלו למיטב ידיעתי).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
ואפילו אם אחרי כל זה אתה עדיין מסרב להודות, אז אני בנקודה הזו מרגיש שמספיק פשוט להשאיר את הדברים היכן שהם: אם אדם כלשהו חושב שהפצצה מסיבית יזומה של אוכלוסיה בעיר שישנה בלילה היא לא "טבח", הרי שהדברים ברורים מספיק כשלעצמם ומידת הצדק בעמדתו נראית לעין גם כך.

שוב, אם כל תקיפה ארטילרית על יישוב בשעות הלילה זה טבח, אני יכול לספור עשרות אם לא מאות מעשי "טבח" בצ'צניה, אפגניסטן, וגם בגאורגיה (פוטי וגורי לדוגמא).

ישן 07-09-2008, 19:01
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Korpus] "את העדות של..."

אני חוזר שוב - ראיון לעיתון - *לא חשוב של מי* - הוא לא מקור הכי מהימן, במיוחד כשהדברים מובאים שלא מתוך ציטוט.
במיוחד כשהוא נראה הזוי ולא תואם את המציאות בשום אופן.
אם אין לך מקורות אחרים - זאת לא הבעיה שלי.

אם ויקיפדיה לא מוערכת מספיק בעיניך - תבחר בכל מילון אחר.
ההגדרה שם היא אותה הגדרה. אני בטוח שכבר בדקת.
אז פשוט תודה וזהו. אל תתחיל לנסות להתחמק.

לטענתך ש"הגרוזינים רק תקפו את המיליציה בתוך העיר" אני אגיד לך בפעם העשירית - לא תוקפים מיליציה ע"י כך שמפציצים את כל העיר כולה בצורה מסיבית ע"י טילי גראד ותותחי 152 מילימטר.

כל הפירוש שלך של אמנת ז'נווה מתבסס על כך שאתה חושב שמספיק להגיד ששבכל בית חולים, בכל בית-ספר, ובכל בית שנהרס היה איזה איש מיליציה מתחבא. אז זהו שלא מספיק להגיד את זה.

התירוץ הזה מעלה לא יותר מאשר גיחוך. לאיזה רמה של הזיה ירדת בדיוק?

אפשר להגיד שהם גם רצו לעשות מסע-ציד באיזור. העובדות אומרות שהם הרסו את העיר ופגעו באזרחים. אזרחים חפים מפשע, שלא יכלו להתנגד. סוף פסוק.

לא נוח לך להודות שתקיפה מתוכננת של עיר באמצע הלילה בצורה כזו שהורסת את רובה זה טבח, אז תרגיש טוב ותתעלם.

כן, אם מדברים על "הזוועות" של הרוסים באפגניסטן וצ'צ'ניה, אז חייבים לקבל שהרס של עיר שלווה באמצע הלילה שלא מתוך עימות צבאי מתמשך אלא בצורה יזומה הוא ט ב ח.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 19:14.
ישן 07-09-2008, 22:15
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "אני חוזר שוב - ראיון לעיתון -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
אני חוזר שוב - ראיון לעיתון - *לא חשוב של מי* - הוא לא מקור הכי מהימן, במיוחד כשהדברים מובאים שלא מתוך ציטוט.
במיוחד כשהוא נראה הזוי ולא תואם את המציאות בשום אופן.
אם אין לך מקורות אחרים - זאת לא הבעיה שלי.

תן לי להבין, אתה מביא ציטוטים רשמיים מהאתר הרשמי של המחוז הוסטי וטוען שהם אמינים.
כשאני מביא ציטוטים של בכירים אוסטים וקציני צבא רוסיים שמציגים נתונים שפוגעים בצד שלהם - אתה טוען שהם לא אמינים.

בוא ואתן לך כלל לחיים. כשבעל אינטרס מביא טיעון לטובת הצד שלו - הוא בד"כ משקר.
כשבעל אינטרס מודה בחצי פה בעובדות שפוגעות בצד שלו - הן בהכרח אמיתיות.
הסיבה היחידה שזה יקרה היא שהוא לא מסוגל להסתיר את העובדות מספיק טוב בשביל שיוכל לשקר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
אם ויקיפדיה לא מוערכת מספיק בעיניך - תבחר בכל מילון אחר.
ההגדרה שם היא אותה הגדרה. אני בטוח שכבר בדקת.
אז פשוט תודה וזהו. אל תתחיל לנסות להתחמק.

נתתי לך. שלוש. מרים-וובסטר, פרינסטון ומכון פרנקפורט.
לקרוא אתה יודע, אני מניח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
לטענתך ש"הגרוזינים רק תקפו את המיליציה בתוך העיר" אני אגיד לך בפעם העשירית - לא תוקפים מיליציה ע"י כך שמפציצים את כל העיר כולה בצורה מסיבית ע"י טילי גראד ותותחי 152 מילימטר.

לא, הגאורגים עשו הרבה יותר מזה. הם תקפו בירי ארטילרי ישוב אזרחי.
אבל ברגע שהאוסטים החזיקו כוחות בתוך ישוב, הם אלו שהפכו את התקיפה הזו לחוקית (תחת מעט מגבלות) ע"פ אמנות ג'נבה והאג.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
כל הפירוש שלך של אמנת ז'נווה מתבסס על כך שאתה חושב שמספיק להגיד ששבכל בית חולים, בכל בית-ספר, ובכל בית שנהרס היה איזה איש מיליציה מתחבא. אז זהו שלא מספיק להגיד את זה.

אני לא "פרשתי" את האמנות הנ"ל, אני ציטטתי אותן. העתקתי אותן ככתבן וכלשונן מהמקור. את מה שמצאתי רק באנגלית אפילו לא תרגמתי, כדי שלא תוכל להגיד שהתרגום שלי מוטה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Korpus
לא נוח לך להודות שתקיפה מתוכננת של עיר באמצע הלילה בצורה כזו שהורסת את רובה זה טבח, אז תרגיש טוב ותתעלם.

זה לא עונה על ההגדרה של טבח, לא ברוחה ולא בלשונה.

ישן 07-09-2008, 16:39
  Korpus Korpus אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "פטריוטיות רוסית"

לא כולם "בזים"...
אבל כן, הרבה מהם.
אתה יודע מה אומרים על אנשים שחוזרים בתשובה?
שהם יותר אדוקים מהדתיים.
הרבה מהם פשוט פנאטים שהחליפו את ראיית העולם שלהם בבת אחת, יחד עם כל מה שהולך עם זה.
פסדר, לא צריך להדאיג אף אחד שחושב בזכות עצמו.
מצטער, אני לא הולך להאמין כמו פתי לתעמולה של ארה"ב...
הלו, חבר'ה, כל העולם מתחיל להתעורר ממנה, ואתם רק רוצים להכנס יותר עמוק?

אין מצב שאני רואה במו עיניי בטלוויזיה הגרוזינית גנרל גרוזיני מודיע שהוא מתחיל מבצע השתלטות על אוסטיה, ואז רואה ב-CNN שרוסיה הנוראית פלשה לגרוזיה ומאמין לזה.

גם אין מצב שאני רואה בטלוויזיה טילי גראד מפציצים את צחינוואלי הישנה בלילה ואז אומר שלא היה שם טבח.

יש לי מצפון, אנטישמיות או לא אנטישמיות. אם הרוסים אנטישמים, זה עדיין לא יגרום לי להגיד על משהו שחור שהוא לבן. חוץ מזה, לא בטוח שזה עניין של אנטישמיות. גרוזיה היא פשוט "בצד" של ארה"ב, אז כל בן אדם שעבר את החזרה המדוברת בתשובה, כמובן יבחר להזדהות איתה. אבל אולי חוץ מהיהודים הגרוזינים כדאי לך לבדוק את הקווקאזים, מאלה שבאו מאוסטיה, ויש להם קרובי משפחה שם, מה בדיוק הם חושבים.

נערך לאחרונה ע"י Korpus בתאריך 07-09-2008 בשעה 16:57.
ישן 07-09-2008, 22:38
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "חחחחחחחחח רוסיה תומכת בעצמאות..."

פרט שולי שכדאי לזכור: בינתיים זו ארה"ב שהצילה את רוסיה ממוות ברעב בשנות העשרים, מתבוסה במלחמה בשנות הארבעים (הרוסים מתביישים לזכור שני דברים ממלחמת העולם השנייה: שהם נכנסו אליה כבעלי ברית של היטלר דווקא, ואת הנדבות שקיבלו במסגרת "החכר והשאל"), בשנות השישים-שבעים רוסיה שוב הייתה צריכה לשנורר חיטה מארה"ב והייתה מוכנה לעשות דברים מאוד משפילים בשביל לקבל אותה (מישהו אמר הלסינקי?) ובסוף שנות התשעים רוסיה שוב פשטה יד כדי לקבל אוכל ושמיכות לחורף - הפעם מגרמניה.

נכון, עכשיו יש לרוסיה תקופת פריחה קצרה והלאומנים הרוסים זוחלים מתחת לסלעים, מנפחים את דילדול-הצוואר שלהם ומקרקרים בקול גדול. אבל אם להתרשם מההיסטוריה עד כה, תוך כמה שנים אימפרית הפח תחזור לקבץ נדבות ולהתרפס בפני כל כלכלה מתקדמת שמבוססת על קצת יותר מסחר בחומרי גלם.

אולי זו הבעיה הכי גדולה של רוסיה - הפער בין הדימוי העצמי המנופח לעליבות בפועל.

ישן 07-09-2008, 17:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הנקודה היא לא מי התחיל ומי..."

זה מאוד לא מדויק נחמיה.
באותה מידה בדיוק גאורגיה עשתה כל מה שהיא יכלה (מלהתחרות על הנפט האזרי דרך להגיש בקשות להצטרף לאיחוד האירופאי ולנאט"ו, ועד התנדבות לספק לארה"ב בסיסים בשטחה) בכדי לעודד את הפדרציה הרוסית לתקוף.

השאלה היחידה הייתה מי יחטוף את המכה - אוקראינה, גאורגיה או הבלטיות (בילרוס ידידותית, פינלנד "חטפה" ומצאה את דרך המלך, פולין יותר מדי שנים בנאט"ו).

בגלל זה אני אומר שבמקרה הזה אין צדיקים.

ישן 07-09-2008, 19:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ואני לתומי חשבתי שתחרות פתוחה..."

תחרות פתוחה מותר לעשות.
אבל כשמדובר בפוליטיקה פנימית של מדינות אחרות - ארה"ב לא האמינה מעולם ב"תחרות פתוחה".
ארה"ב עשתה בדיוק את ההפך מ"תחרות פתוחה" כשהתערבה צבאית בקוריאה, בפלישה לרפובליקה הדומיניקנית ב65, לאוס 62-75, מלחמת וויאטנם 64-75, הפלישה לגרנאדה, לוב 86', אירן 87'-88', פלישה לפנמה, סודן 98', מלחמת המפרץ הראשונה, קוסובו 99', לבנון 58', קמבודיה 70, לבנון 83', הונדורס 83'-89', סומליה 94', אפגניסטן 01', פיליפינים 02', עירק 03'.
וזו רק רשימה של התערבות ישירה של צבא ארה"ב.

לעומת זאת ברה"מ/הרפובליקה הרוסית כמעט ולא שלחה את הצבא שלה להתערב מחוץ לגבולותיה, בטח שלא בקנ"מ מהותי (בעיקר טייסים, לא כוחות מתמרנים מהותיים).
דווקא "הדוב הרוסי האיום" נתן למקומיים להילחם על שלהם. נתן להם נשק, תחמושת ואימון - מאל-סלבדור, דרך אנגולה ורודזיה ועד קוריאה - אבל נתן להם להלחם את המלחמה שלהם נגד האויבים שלהם.

אם מחר מקסיקו תתחיל לשאוב נפט ממפרץ מקסיקו (חלק ממאגרי הנפט נמשכים עד מעבר לגבול המים הטריטוריאליים של ארה"ב), תעביר את היבוא שלה לתוצרת הפדרציה הרוסית, תתחרה עם ארה"ב על הנפט מוונצואלה וקולומביה, תגיש בקשה להצטרף לברית נאט"ו, תבקש לחתום על ברית צבאית עם סין ותציע לבנות בסיסי טילים ובסיסי ח"א של סין/הפדרציה בשטחה ליד הגבול עם ארה"ב....
במצב כזה ארה"ב תגיב בדיוק כמו הפדרציה הרוסית, וסביר להניח שעם הרבה פחות רגישות.

בדברים כאלו אני מעדיף את הסובייטים על הקאובויז.

ישן 21-02-2009, 20:49
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
או קיי קורפוס - הגיע הזמן להתנצל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Korpus שמתחילה ב "קצת צחוק לתחילת השבוע"

וועדת החקירה הרוסית הרשמית הגיעה למסקנה שברצח העם הגרוזיני בצפון אוסטיה נהרגו 165 אוסטים.
מספר זה כולל לוחמים אוסטיים.

מקור - רויטרס

MOSCOW (Reuters) - A total of 64 Russian servicemen were killed during last year's war with Georgia and in the immediate aftermath, while another 283 were wounded and three are missing, the deputy defense minister said on Saturday.

General Nikolai Pankov said in an interview with Ekho Moskvy radio that the figures were recorded from August 8 to August 24.

Russia and Georgia fought a five-day war in August when Russian troops repelled a Georgian assault on the region of South Ossetia, which threw off Georgian rule in the early 1990s.

Georgia says 228 Georgian civilians and 169 servicemen were killed.

The Investigative Committee of the Russian Prosecutor General's Office says it has so far documented the deaths of 165 South Ossetians. During the war, Russia cited a South Ossetian death toll of 2,000.

Russia and former Soviet Georgia both deny using excessive force or targeting civilians.
(Writing by Simon Shuster; editing by Elizabeth Piper)

165 South Ossetians

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר