לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 05-11-2004, 20:36
צלמית המשתמש של דוכיפת_כבוד
  דוכיפת_כבוד דוכיפת_כבוד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.10.04
הודעות: 413
שלח הודעה דרך ICQ אל דוכיפת_כבוד
ישראל - מלחמה עם אירן בשנה הקרובה.

בשנה הקרובה יחל העימות עם איראן
יום שישי, 5 בנובמבר 2004, 19:50 מאת: אמיר אורן, הארץ

מופז יקיים השבוע דיון בנושא הגרעין האיראני. פעולה כוחנית נגד איראן נראית יותר ויותר קשה למניעה. האיראנים לא ייכנעו, בוש לא יוותר, וישראל לא תישאר מחוץ להתכתשות

על קיר לשכת שר הביטחון, משמאל לדלתו של שאול מופז, ממוסגר מכתב ששיגר מתל אביב לירושלים, לפני כיובל שנים, אחד מקודמיו בתפקיד. "כידוע, נתייחד עמנו בגבורה עוד בתקופה קדומה", כתב האיש, דוד בן-גוריון, לפרופסור גרשם שלום. "הסגולה של 'קידוש השם', מסירות נפש על עיקרי היהדות, ליוותה אותנו בכל הדורות ובכל פזורותינו, מימי חנה ושבעת בניה, עשרה הרוגי מלכות, ועד קורבנות הנאצים. אבל לצערנו היתה זו רק גבורה פסיבית של מעונים שהוכיחו נאמנותם לעמם. בדורנו זכינו וקם לנו נוער נפלא, כפי שהוכיחו לנו לוחמי צה"ל והדגימו עלילות גבורה אקטיוויים, שעוד לא קם ההיסטוריון שיוכל לתארם - וחודשה עצמאות ישראל. אין במעשי גבורתם של לוחמי צה"ל כל פחיתות מוסרית משהיה אצל הקדמונים".

העוקץ באיגרתו של בן-גוריון טמון במלים שבירכתיה - "העתק: משה שרת, ראש הממשלה". שר הביטחון, על סף שובו לראשות הממשלה, ביקש לסמן את ההבדל שבינו לבין שותפו המפלגתי ויריבו הרעיוני. "אקטיבי" לעומת "פסיבי", גבורת היוזמים מול מסירות הנפש של הקורבנות, פעולות גמול ולבסוף גם מלחמת מנע מתל אביב ודגש על יחסי חוץ והכשר עולמי מירושלים. זו היתה הבחנה מוקצנת, שבן-גוריון עצמו נזהר שלא להרחיק לכת במימושה ושמעריציו אז (משה דיין, שמעון פרס, יצחק רבין, אריאל שרון) נשאבו ממנה, עם השנים והתפקידים, אל הקוטב של שרת. אבל בחירתו של מופז להציג מכתב זה - אם זו אכן בחירה מודעת, פעילה - משקפת את דימויו העצמי, כממשיך הקו הביטחוני של בן-גוריון, לא הקו המדיני של שרת.


איראן מתגרה בעולם


ביום חמישי הקרוב, אם לא ישנה אירוע פתאומי את לוח הזמנים שלו, אמור מופז לשבת בראש דיון בנושא הרה גורל: הגרעין האיראני. מועדו נקבע בחודש שעבר, אבל ניצחונו של ג'ורג' בוש על ג'ון קרי, שכמוהו כהפסד הקו של שרת מבוסטון לזה של בן-גוריון מטקסס, משווה לדיון חשיבות נוספת. פעולה כוחנית נגד איראן נראית יותר ויותר קשה למניעה. השנה הקרובה תהיה שנת עימות. האיראנים לא ייכנעו, בוש לא יוותר, ישראל לא תישאר מחוץ להתכתשות; גם אם תרצה בכך, לא תוכל למנוע מהאיראנים ליזום נגדה הסלמה שתקדים את התכנון האמריקאי ותשבש אותו.

איראן מתגרה בעולם, במשטר בלימת התפוצה הגרעינית. במערכת הבחירות התחייב בוש שלא להניח לה להתגרען. כעת, מעודד מהאמון המחודש בו ובמדיניותו, מחוזק בקונגרס, משוחרר משיקולי הבחירות הבאות, הוא יכול להתפנות לדרבון המהלך נגד הגרעין של האייתולות. אמריקאי בכיר, שותף-סוד לקשרים החשאיים בין שתי הממשלות, אמר בשבוע שעבר כי מערכות הביטחון שלהן היו מועלות בחובתן לולא התכוננו ברצינות לטפל בסוגייה האיראנית.

היחסים הביטחוניים הדוקים, אך סובלים מצרימות. אחת מאלה: טייסי חיל האוויר האמריקאי, שספגו השנה תבוסה מבישה מעמיתיהם ההודים בתרגולי קרבות-אוויר, חושדים שסוד היתרון ההודי המפתיע טמון בציוד ובידע שקיבלו מישראל - ושעלול להגיע גם לסין.


"המוסד לתפקיד מיוחד אחד"


הצבא האמריקאי וה-CIA היו ממשיכים בהכנות לפעולה נגד איראן גם אילו ניצח קרי, אך הישארות בוש בבית הלבן מבטיחה רציפות מיידית. היא גם מאותתת שהטרור לא הצליח להבהיל את האמריקאים עד כדי שינוי ממשל. גנרל מייקל וולי, מפקד הכוחות המיוחדים בחיל האוויר האמריקאי, היה פה מרומז לרצונם של רבים מעמיתיו, כשבהרצאה לפני כחודשיים גינה את "ניצחונות הטרור שקבעו תקדימים מסוכנים - מעשי טרור המובילים במישרין להתפוררות קואליציות". וולי התייחס מפורשות לפיגוע הרכבת במדריד ב-11 במארס, "שתוצאתו בבחירות היתה הדחת ממשלה שנקטה עמדה תקיפה נגד הטרוריסטים והעלאת ממשלה המעדיפה שלא להתעמת אתם כל כך". ביולי, המשיך וולי, נכנעה לטרור גם הממשלה בפיליפינים, שפינתה כוחות צבא בתמורה לשחרור בני ערובה. וולי, קצין במדים, השאיר לשומעיו לפענח את המתבקש: ארגוני הטרור והממשלים הזוממים להרע לאמריקה ישאבו עידוד מיוחד מההישג הגדול מכולם, סילוק בוש.

וולי גילה שכוחות האוויר המיוחדים של הצבא האמריקאי, מקביליהן של יחידות שלדג ו-669 בחיל האוויר הישראלי, פועלים בחשאי, לרוב בלילה, מתוך בסיסים במדינות אסיאתיות ואחרות שבחרו לסייע בצנעה למלחמה האמריקאית בטרור. הם עושים זאת במסגרת פיקוד הכוחות המיוחדים ובשיתוף מה שהפנטגון מכנה בצופן שקוף או.ג'י-אי, ראשי תיבות ל"סוכנות ממשלתית אחרת", כלומר סי.איי.אי.

בישראל נמסרה הובלת ההכנות לסיכול ההתגרענות האיראנית למוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, המתמקד עכשיו באיראן עד כדי הפיכתו, לדברי אלוף בצה"ל, ל"מוסד למודיעין ולתפקיד מיוחד אחד". מאיר דגן, ראש המוסד, נדרש לא רק להביא להסרת האיום של טילי שיהאב-3 נושאי ראש קרב גרעיני, אלא גם לעשות זאת בלי רעש ורהב שיסבכו את ישראל במלחמה נרחבת בחזית הצפון - נגד סוריה וחיזבאללה - באות-כוחה ועושות דברה (בעירבון מוגבל) של איראן.

במוסד, כרגיל, לוחשים שמעללים מופלאים, "מדע בדיוני", שיפרו את תנאי הפתיחה של מבצע ישראלי, אם יידרש. אפשר להניח גם שחילות האוויר והים מתאמנים, כדרכם זה שנים, בטיסות ובהפלגות ארוכות טווח, למרחקים דומים לאלה הכרוכים בפעולה נגד איראן.


מותר להמתין עד 2010


אך בכך אין מענה למהלך הנגדי של איראן מתוך סוריה ולבנון - ולאחר פינוי עזה, גם מתוכה - עד לפרברים הדרומיים של תל אביב, במאות רקטות פאג'ר-90) 3 ק"ג חומר נפץ, 100 שניות מעוף, 43 ק"מ טווח) ופאג'ר-175) 4 ק"ג, 140 שניות, 76 ק"מ). לאלה יש להוסיף אלפי קטיושות בקוטר 122 מ"מ, לטווח 20 ו-30 ק"מ, וטילי "זלזל-2" (לטווח 210 ק"מ ועם ראש קרבי כבד במיוחד) מתוצרת איראן. פזמון חביב על הרמטכ"ל משה יעלון עוסק ברקטות המחלידות של חיזבאללה. הצעות מומחי הגנת טילים, לפתח עם האמריקאים מערכת שתגן על חיפה מפני הרקטות של חיזבאללה לא התקבלו. הנחת העבודה של צה"ל היא שמותר להמתין עד 2010, אולי אף 2012, ולמקד את בקשות הסיוע האמריקאי בפריטים אחרים.

המערכת הישראלית מקיימת למעשה שניות תמוהה: דריכות גוברת לעימות עם איראן - ושאננות נינוחה להסלמת הצפון על רקע עימות זה, לא בהכרח במועד ובגזרה שתבחר ישראל. הליקוי הארגוני בהתכוננות נובע ממבנה המערכת ומאיוש התפקידים המרכזיים. המטה הכללי מעורב מדי בניהול הלחימה בשטחים. אמנם לכל תזוזה טקטית מול הפלסטינים עשויה להיות משמעות אסטרטגית, אבל הכפפת שתי הגזרות הנפרדות לפיקודים מרחביים שונים, הכפופים לרמטכ"ל, משעבדת את הדרג הצבאי הבכיר לבהול וליומיומי, במקום לפנות אותו לחשוב ולמשפיע.

לפני כשנתיים, בהזמנת יעלון, הכין מי שהיה ראש אגף התכנון, האלוף גיורא איילנד, כ-20 הצעות שיפור וייעול. הרמטכ"ל עיין ברשימה והזדרז למחוק ממנה את רעיון הצבתו של אלוף פיקוד המרכז בראש המערכה נגד הפלסטינים כאחראי לעזה ולגדה כאחת. בהצעה היה גם רכיב חסכוני - ביטול פיקוד הדרום בתקופת שיגרה והטלת משימת חירום של לחימה בזירת מדינות השלום, מצרים או ירדן, אם תתפתח, על מפקדת זרוע היבשה (מז"י). אבל ההשבחה העיקרית נועדה להיות באחדות הפיקוד והחשיבה בהתמודדות עם הפלסטינים. הרמטכ"ל, לפי הצעה זו, היה זוכה בתוספת זמן וקשב לבניין הכוח הצבאי כולו ולהכנתו למתארי איראן-סוריה-חיזבאללה. הרמטכ"ל הרי אינו מפקד זרוע האוויר, ואף לא מפקד זרוע הים, או המודיעין; הוא מפקדם של המפקדים, ולא ייגרע מכבודו ומסמכותו אם בהתמודדות המעסיקה את צה"ל זה ארבע שנים יטפל - מתחתיו - אלוף פיקוד פלסטין.


יעלון לא נכשל, אבל גם לא הצליח


יעלון מסיים שלוש שנות כהונה ב-9 ביולי. אם אלופי פיקודים מתעייפים לאחר שנתיים קדחתניות, לדעתו, ודאי שאין תועלת בשנה רביעית לרמטכ"ל כיעלון; הוא לא נכשל, וזה לא מעט, אבל גם לא הצליח, וזה לא מספיק. המינויים שלו במטכ"ל תמוהים, לעתים מביכים. רמתו הכללית של המטכ"ל ירודה היום מזו שלפני שנתיים, שהיתה ירודה מזו שלפני ארבע שנים.

הדרגים הבכירים, היודעים להיות קשוחים כל כך כלפי זוטרים, נמסים מאי-נעימות כשמדובר בחבר מועדון, היודע להציג אי-הארכה כהדחה. עכשיו מופעל על שרון ומופז לחץ רגשי להאריך בחודשים מעטים כלשהם, רבע שנה לערך, את כהונת יעלון, ולעכב לשם כך גם את ההודעה על הכוונה למנות את חלוץ.

למופז אין מחויבות אישית ליעלון. יחסי שר הביטחון, הרמטכ"ל הקודם, עם הרמטכ"ל הנוכחי, סגנו לשעבר, משובשים. מופז גילה שהצעד הקטן מלשכת הרמטכ"ל לזו של שר הביטחון היה, מבחינתו, דילוג גדול לאחור. השר תמיד, או כמעט תמיד, חלש מהרמטכ"ל, גם אם הוא קרוב ממנו לתחנה הבאה, ראשות הממשלה. מופז מצא משרד ביטחון מנוון, רפה, נטול אמצעים לפיקוח על הצבא. יש לו תוכניות לשנות את המצב, שממנו נהנה בתפקידו הקודם. אתמול מלאו שנתיים לכהונתו במשרד, והתוכניות עודן במגירה.


ישראל עדיין אינה מוכנה למהלך


קצין שהצנזורה התירה לפרסם רק את שמו הפרטי, סגן-אלוף טל, ראש ענף במשרד הביטחון, הזהיר בגיליון האחרון של כתב העת הצבאי "מערכות" כי שיגור מטחים של רקטות קרקע-קרקע באלפיהן לעבר צפון המדינה יחייב את חיזבאללה להכנות מעטות וקצרות בלבד, ויכביד על צה"ל לקבל התרעה.

"מכיוון שמרבית השיגורים יהיו מתוך אזורים מיושבים בצפיפות, הרי שיכולת התגובה תהיה מצומצמת", כתב הקצין, המשקף זרם לוחמני במערכת הצבאית - כולל, כמדומה, בחיל האוויר ובפיקוד הצפון. ישראל, לפיכך, צריכה לראות בשיגור הרקטות לא "פעולת טרור המצריכה מרדף סיזיפי אחר המשגרים, אלא הכרזת מלחמה מצד המדינה שממנה שוגרו הטילים ומצד מי ששולט בה".

במלים אחרות, אזרחיות: נא להתכונן לחלוקת עבודה - מבצע של צבא אחד או יותר נגד איראן, ובמרוצתו למבצע ישראלי, יזום או מגיב, נגד סוריה וחיזבאללה. ההערכה הנושנה של צה"ל, מסוף שנות ה-80, שלפיה "ישראל לא תהיה מעורבת במלחמת קואליציה ולא תשמש כן-שיגור למלחמה כזו", שוב אינה תקפה. יובל שנים לאחר המבצע הישראלי-בריטי-צרפתי המשותף נגד מצרים, ב-1956, ולראשונה (למעט תיאום נגד סוריה ולהגנת ירדן ב"ספטמבר השחור" 1970) ביחסי וושינגטון עם ירושלים, עשוי ניצחונם של הרפובליקאים להביא למערכה משותפת - הפעם נגד איראן ובנותיה. בנובמבר 2004, ישראל עדיין אינה מוכנה למהלך כזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 05-11-2004, 23:15
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.04
הודעות: 465
אל תהיו פעורים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מוהנדס בכיר שמתחילה ב "תיארתי לעצמי..."

כן...אתם באמת חושבים שבמידה וישראל תתוקף היא תשלח כוחות חי"ר לאיראן?

נכון,מיד זאתי אפילו לא תוכנית מגירה!!!

במקרה הקיצוני ביותר אז אוליי היא תשלח כוח מיוחד איכותי{סודי מן הסתם}משולב עם כוחות אמריקאים מיוחדים{קומנדו ימי...},אבל עדיין אני לא רואה את זה קורה.

הקיצר בנוגע לבעית הכורים הגרעינים{יש יותר מכור אחד לכל אלה שלא יודע}B2 אחד יכול לסיים את העבודה...

ובנוגע לאלה שחששו מכך שישנם בונקרים תת קרקעים-אז האמריקאים פיתחו פצצת מיוחדת עם ראש קידוח שמסוגל פשוט לחדור לאדמה דרך פלדה ובטון ואז להתפוצץ{הפצצה כבר הוכיחה את עצמה באפגניסטאן כנגד כוחות טליבאן שהיו במערות תת קרקעיות,ובמלחמת עיראק נגד הבונקרים של סדאם}.

החשש היחידי שיש לי בכל אופן זה מירי הקטיושות,היום אין הגנה נגד הרקטות האלה{למעט מערכת הTHEL}אבל היא לא מבצעית{והיא גם לא הכי יעילה בעולם נגד מטחים של אלפי קטישוות בו זמנית..}
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 06-11-2004, 12:47
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.04
הודעות: 465
תרכיש מלחמה עתידי...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "אוקיי,היא תשגר עלינו טקקי"ם ואז מה?"

במקרה של מתקפה ישראלית על איראן כנראה רק החיזבאללה יגיב{החיזבאללה הוא אירגון שכפוף לאיראן ולא לסוריה כמו שכולם חושבים!}הוא לא ייחשוב פעמים ויפעיל את מטחי הקטיושות,בכזה מקרה ישראל תאלץ לכבוש מחדש את דרום לבנון{לצורך יצירת קו הגנה}עכשיו השאלה אם סוריה תתערב אי אפשר לדעת,אין מה להשוות כיום את צבא סוריה לישראל זה כמו שמיים וארץ,בקושי יש להם חיה"א ושריון וחי"ר עם מורל נמוך במלחמה תוך מספר ימים{אם לא שעות}ישראל תשיג עליונות...

בנוגע לירדן ומצרים:

לא קיים שום מצב שבעולם שירדן ומצרים ייכנסו למלחמה כוללת עם ישראל{תוך כדי סיכון יחסים עם ארה"ב}רק בשביל "להגן" על אחיהם הפרסים,למצרים ולירדנים לא אכפת מה שקורה באירן,אכפת להם רק מהאינטרסים שלהם...

במידה ואכן יתרכש אירוע קיצוני וכוחות ירדנים\מצרים יתקפו את כוחותינו אז הרי שנמצא את עצמנו במלחמה עם 4חזיתות לפחות{לבנון-צפון\סוריה-צפון מזרח\ירדן-מזרח\מצרים-דרום}במלחמה כזו יהיה לצה'ל הרבה יותר קשה לתפקד,אבל עם גיבוי אמריקאי{לאמריקאים יש נושאת מטוסים וצוללות בים התיכון}אפשר לנצח את המלחמה הזאתי,מה שגם אל תשכחו שאם מצרים תשתמש בנשק אמריקאי{מסוקים\טנקים\טילים}נגד ישראל היא תפר את ההסכם איתה,ורק על זה ארה"ב יכולה לפלוש למצרים{או להטיל אמברגו\סנקציות להרבה מאוד זמן...}.

הפתרון האחרון:

במידה ותרכיש מלחמה במספר חזיתות קורה וגבולותינו נופלים הולכים אל תהליך הפתרון האחרון-שיגור טילי יריחו2 חמושים בראש נפץ גרעיני לדמשק\ביירות\רבת עמון\קהיר{או סכר אסוואון},ובכך מסיימים את המלחמה ומבטיחים בטחון לתושבים מפני פלישה ערבית-מה שכן צעד כזה עלול להביא להפצצה אטומית אל עבר ישראל מצד רוסיה ובתגובה אמריקאית אל עבר רוסיה{ובכך בעצם מתפתחת שואה גרעינית\מלחמת עולם3 שמן הסתם אף אחד לא ישרוד אותה...}
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 06-11-2004, 16:50
  darkstar_ darkstar_ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.11.04
הודעות: 5
עד כמה שזה נראה מופרך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "ישראל - מלחמה עם אירן בשנה הקרובה."

שתהיה מלחמה במספר חזיתות אין לשלול את זה.
אסור להיות שאננים ולזה:
"אין מה להשוות כיום את צבא סוריה לישראל זה כמו שמיים וארץ,בקושי יש להם חיה"א ושריון וחי"ר עם מורל נמוך במלחמה תוך מספר ימים{אם לא שעות}ישראל תשיג עליונות..."

אני קורא שאננות.

אל תשכחו שהכור מאד חשוב לאיראנים, אם נשמיד אותו סביר להניח שהם יסתפקו בקצת יותר מכמה שיהאבים קונבציונאלים אל עבר ישראל .
אין לשלול תגובה אשר תוביל למלחמה כוללת, וכמו שאתם יודעים איראן היא לא מדינה עם צבא חלש במיוחד כך שברגע שמבחינתם ישנה אפשרות להביא לחיסולה של מדינת ישראל אין סיבה שהסורים ואוהמצרים יצטרפו למערכה.
אולי אין מה להשוות בין צה"ל ולבין צבא סוריה אבל אסור לשכח שאנחנו מוגבלים בכח אדם ויש גבול לחזיתות שאנו יכולים להתמודד עימם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #30  
ישן 06-11-2004, 17:33
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.07.04
הודעות: 3,670
כאן אבי,יש מונית פנויה באזור יהודה מכבי...,נחכה ונראה מתי זה יקרה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הר הבית בידינו שמתחילה ב "כאן קודקוד 18"

עכשיו שבוש נבחר שוב אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שתיהיה נוכחות צבאית גדולה באזורנו לפחות ל-3 שנים הבאות,תוסיף לזה את הטווח הגדל של טילי השיהאב והתקדמות הבנייה בכורים באיראן...רק צריכים לחכות שהמצב קצת יתחמם וההוראה לפתיחת ההתקפה תבוא במהירות...עוד לא יותר מדי זמן מדינות מזרח אירופה שחברות באיחוד יתחילו להתערב גם בנעשה(עקב טווח השיהאב) גם ארה"ב תתחיל להציב עוד אולטימטומים לאיראן בקשר לתוכנית הגרעין שלה,וישראל תפעיל לחץ על ארה"ב....בקיצור,ברגע שיראה שהאיראנים קרובים מדי לפתח נשק גרעיני יתקפו אותם!
תן להם עוד 8 חודשים....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 06-11-2004, 17:29
צלמית המשתמש של דוכיפת_כבוד
  דוכיפת_כבוד דוכיפת_כבוד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.10.04
הודעות: 413
שלח הודעה דרך ICQ אל דוכיפת_כבוד
מלחמה - דעתי.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי darkstar_ שמתחילה ב "עד כמה שזה נראה מופרך"

החיזבלה למי שלא יודע פרוס עם משגרים לכיוון גבול הצפון , מי שלא שמע נפלה קטיושה שצבא הסתיר את זה מן הציבור , בקיצור אני צופה מתקפה על הכור באירן , וזה יקרה ישראל לא תשב בשקט ותראה מדינה שמתה להפתר מאיתנו מפתחת נשק גרעיני .

- שלב ראשון : התקפה של הכור האירני מן האוויר .
- שלב שני: חיזבלאה משגרת אלפי ומאות קטיושות לכיוון הצפון .
- שלב שלישי : ישראל כובשת את דרום לבנון כדי ליצור קו הגנה .
שלב רביעי : אירן תוקפת בטילי שיאהב 3 וטילים אחרים לכיוון העורף של המדינה.
- שלב חמישי : אר"הב מתערבת ושולחת כוחות וכוחות אווירים לחסל את מקומות השיגור .
- שלב שישי : סוריה מתערבת לטובת לבנון ונכנסת למלחמה מול הכוחות שמחזיקים את דרום לבנון.
- שלב שביעי : אר"הב לא מצליחה להשתלט על המשגרי טילים בתוך זמן קצר והאבדות בעורף גודלות, כאן ישראל שולחת כוחות אווירים מיוחדים וכוח קעקע קצת ומיומן לסייע במשימה זאת.
שלב שמיני : השטחים בוערים , הגדודים היחידים שמחזיקים את השטחים אלה הח"ירמכ וכוחות משטרה וגם הם גם בכוחות מצומצמים .
שלב תשיעי : (אולי...............) ישראל מאיימת שאם לא יפסקו ירי הטילים תוך X זמן , היא תאלץ לשגר פצצת אטום להגנה על אזרחיה ועל זכויותה כמדינה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #38  
ישן 06-11-2004, 18:24
צלמית המשתמש של דוכיפת_כבוד
  דוכיפת_כבוד דוכיפת_כבוד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.10.04
הודעות: 413
שלח הודעה דרך ICQ אל דוכיפת_כבוד
איפה אתם חיים ?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "רק שתדעו שצבא אירן זה צבא חזק."

תוכנית הגרעין היא במרחק חודש בודד ...!
יש להם נשק גרעיני כבר אני חושב.

מתי יהיה מלחמה ? חודש חודשיים שלוש לא יותר.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://wmh.walla.co.il/w/w-200/68867-4.jpg]


איראן תבנה כור להפקת מים כבדים
יום רביעי, 7 באפריל 2004, 12:16 מאת: מערכת וואלה!


בניית הכור, שיסייע בייצור פלוטוניום ונשק גרעיני, תחל בעוד חודשיים.

רמספלד: בעוד חודש יהיה לאיראן נשק גרעיני
יום רביעי, 11 ביוני 2003, 16:04 מאת: יוסי מלמן והסוכנויות, הארץ


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://wmh.walla.co.il/w/w-200/37190-4.gif]


שר ההגנה: ההערכה היא שכרגע אין לה נשק כזה; עיתון יפני: מומחי גרעין איראנים ביקרו השנה בצפון קוריאה; טהרן הודיעה שלא תאפשר לסוכנות לאנרגיה אטומית להגביר הפיקוח על מתקניהחשש שאיראן העבירה נשק כימי לחיזבאללה
יום שני, 19 ביולי 2004, 16:00 מאת: גדעון אלון, הארץ

ראש חטיבת המחקר אמר את הדברים בוועדת חוץ וביטחון. מופז: הגדר לא חוסכת לצה"ל כוח אדם, אולם לאחר השלמתה כן תעשה זאת

חשש: אבי תוכנית הגרעין בפקיסטן מכר נשק כימי לסוריה
יום חמישי, 24 ביוני 2004, 23:45 מאת: סוכנויות הידיעות, הארץ


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://wmh.walla.co.il/w/w-200/97065-4.jpg]

עבדול קאדר חאן. הציע את מרכולתו בכל המזרח התיכון (צילום ארכיון: רויטרס)
סוכנויות מודיעין דיווחו כי עבדול קאדר חאן נפגש בעניין עם בכירים במשטר הסורי בשנות ה-2000 המוקדמות. סוריה מסרבת להגיב


איראן מחדשת את העשרת האורניום
יום שבת, 19 ביוני 2004, 15:44 מאת: סוכנויות הידיעות, הארץ

כך אמר ראש התוכנית הגרעינית של איראן, לאחר החלטת סבא"א המגנה את ארצו. הסוכנות הבינ"ל מאשימה את איראן בהתחמקות משאלות

יש עוד הרבהההההההה כתבות . תפתחו את עיינים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #41  
ישן 06-11-2004, 19:13
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.04
הודעות: 465
למבוגרים בלבד אבל כולכם מפספסים נקודה חשובה גדולה!
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "3 חודשים?!?!!?!?!?!?!?!?!?"

בין איראן לישראל יש את עיראק שכיום יש בה עשרות אם לא מאות אלפי חיילים אמריקאים,כוח צבאי אדיר של טנקים\מטוסים וספינות קרב{במפרץ הפרסי}במידה ותפרוץ מלחמה הצבא האמירקאי שם יוכל בתוכו שעות לפלוש לאיראן{תוך כדי גיבוי מפציצים כבדים מאנגליה ומטוסי קרב מטורקיה},אל תשכחו שהיו בעידן הלווינים והמלטי"ם המתוחכמים כל טנק שאיראן תזיז ישראל תקבל על זה הרתעה מארה"ב אז שלא נדבר על הכנה של טק"ק{שלוקח מספר שעות}-אבל עדיין ניתן לאכסן טק"ק בבסיס שיגור תת קרקעי{אשר לא נראה מן השמיים},לפי דעתי אסור לתת לאיראן להגיע ליכולת גרעינית,וצריך להסתכן בזה אפילו במחיר מלחמה אזורית כללית!

תישבו איזה שילוב קטלני זה יהיה שלאיראנים יהיו טילי שיאהב מתוחכמים בעלי רש"ק מתפצל{כזה של"חץ" הייתה בעייה ליירט}עם שילוב רש"ק גרעיני...

אל תשכחו שישראל היה המדינה הקטנה באיזור{חוץ מנסיכויות הנפט}ומספיק שטיל אטומי אחד ייפול בגוש דן יגרום לתגובת שרשרת שתוביל לכאוס בכל המדינה{במילים אחרות שום דבר במדינה לא יתפקד אנשים יברחו ולא ידעו מה לעשות עם עצמם,המטכ"ל שמרוכז בקרייה בת"א גם ייפגע מהפיצוץ}דבר זה יהיה מעולה לצבאות ערב שיינצלו את הרגע בפלישה מאסיבית בכל הגבולות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #44  
ישן 06-11-2004, 19:51
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.04
הודעות: 465
אתם מפספסים נקודה חשובה...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "אם כבר אז תיהיה מלחמה ולא יהיה"

בין איראן לישראל יש את עיראק שכיום יש בה עשרות אם לא מאות אלפי חיילים אמריקאים,כוח צבאי אדיר של טנקים\מטוסים וספינות קרב{במפרץ הפרסי}במידה ותפרוץ מלחמה הצבא האמירקאי שם יוכל בתוכו שעות לפלוש לאיראן{תוך כדי גיבוי מפציצים כבדים מאנגליה ומטוסי קרב מטורקיה},אל תשכחו שהיו בעידן הלווינים והמלטי"ם המתוחכמים כל טנק שאיראן תזיז ישראל תקבל על זה הרתעה מארה"ב אז שלא נדבר על הכנה של טק"ק{שלוקח מספר שעות}-אבל עדיין ניתן לאכסן טק"ק בבסיס שיגור תת קרקעי{אשר לא נראה מן השמיים},לפי דעתי אסור לתת לאיראן להגיע ליכולת גרעינית,וצריך להסתכן בזה אפילו במחיר מלחמה אזורית כללית!

תישבו איזה שילוב קטלני זה יהיה שלאיראנים יהיו טילי שיאהב מתוחכמים בעלי רש"ק מתפצל{כזה של"חץ" הייתה בעייה ליירט}עם שילוב רש"ק גרעיני...

אל תשכחו שישראל היה המדינה הקטנה באיזור{חוץ מנסיכויות הנפט}ומספיק שטיל אטומי אחד ייפול בגוש דן יגרום לתגובת שרשרת שתוביל לכאוס בכל המדינה{במילים אחרות שום דבר במדינה לא יתפקד אנשים יברחו ולא ידעו מה לעשות עם עצמם,המטכ"ל שמרוכז בקרייה בת"א גם ייפגע מהפיצוץ}דבר זה יהיה מעולה לצבאות ערב שיינצלו את הרגע בפלישה מאסיבית בכל הגבולות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #55  
ישן 07-11-2004, 16:14
צלמית המשתמש של תומר25
  תומר25 תומר25 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.07.02
הודעות: 773
שלח הודעה דרך MSN אל תומר25
הר הבית אתה מוטרף לההרג בשם המדינה???
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי הר הבית בידינו שמתחילה ב "איש הדממה"

כל מה שמדאיג אותך זה האם המלחמה תתחיל כשכבר תהייה בצבא או תפסיד אותה???

יש דאגות גדולות יותר בחיים מאשר האם אתה תשתתף במלחמה או לא...אז תפסיק להתנהג כמו ילד קטן!!! יש דברים חשובים יותר בחיים מאשר לההרג בשם המדינה ועל כולנו לקוות שזה לא יגיע לידי כך!!!

נ.ב.
לא אני ולא אתה ולא אף אחד כאן בפורום יודעים האם המלחמה באמת תפרוץ ומתי או שסנקציות כלכליות ודיפלומטיה יכריעו את הכף. כמו כן, יתכן שמתקפה אימתנית משולבת אמריקאית על איראן וישראלית על חיזבאללה תגרום לשתיהם להבין שהם הגזימו ובזה יפסק מעגל האלימות...
_____________________________________
"לך דומיה - תהילה"
"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר..." (שלום חנוך)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #69  
ישן 08-11-2004, 05:15
  Axcelius Axcelius אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.09.04
הודעות: 86
וחוץ מזה
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Axcelius שמתחילה ב "אל תדאג ידידי"

אני לא שאנן לגביי איראן ואני לא מזלזל ביכולות שלה. כל אחד יכול לתת הערכה לגביי המלחמה שאולי צפויה.
אבל מה לעשות שידידנו דוכיפת_כבוד, החליט, שצפויה לישראל מלחמת קיום ושאחרית הימים הגיע.
זה דבר אחד לתת השערה וזה דבר אחר לדבר כמו ילד קטן מתלהב ולנסות להרשים את כולם באיזה חזיון קיצוני של מלחמה.

דוכיפת_כבוד, מה אתה מנסה לעשות? רוצה לגרום לי לפחד שתהיה אם כל המלחמות? רוצה להוכיח לנו שאתה יודע הכל ובעוד כמה שנים להגיד לנו "אמרתי לכם"?
אז תן לי להגיד לך שכל הסינריו שלך מוטעה ואתה פשוט מגזים. אתה לא צודק שתהיה מלחמה קרקעית מצד ישראל ובכלל, באופן גלוי ישראל לא תיקח חלק במלחמה.

וגם אם איכשהו, אם לחזירים יש כנפיים, אתה צודק, אז אני, כטנקיסט לעתיד, לא הייתי רוצה לדעת את כל החרא שצפוי לי, במיוחד מאיזה ילדון להוט שבעצמו עוד לא התגייס...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #77  
ישן 09-11-2004, 14:33
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.07.04
הודעות: 3,670
חשבתי על זה
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "שיהיה."

כדאי שהאשכול ישאר קצת...,הרי כמעט ברור שהמשבר הזה לא יפתר בדרך בצורה דיפלומטית האיראנים כבר עבר חצו את הקווים שהדיפלומטיה עובדת...עכשיו הם יכולים או לפרק את הכור במהלך מפתיע,או להמשיך ולהגיד שהם הולכים לייצר חשמל עם הכור ולחכות שלקראת הערב יבואו מטוסים קרב של צבא ארה"ב וינחיתו על הכורים שלהם את כל מה שיש להם...
בינתיים צריכים לנסות לחשוב מה יהיה הגורל של ישראל במשבר הנוכחי...,די ברור שיום אחרי ההפצצה יבואו בכירים בממשלת איראן ויגידו שהציונים ובוש מתכננים להשמיד את איראן וההתקפה על הכור נעשת בעקבות לחץ ציוני...
ובכך הם יתרצו כל מיני פעולות שאותן ננסה לחזות כאן....
מי ששם לב על האשכול שפתחתי בקשר להודעה החדשה על ייצור השיהאבים והפך לנוכחות של צוללות במפרץ...אז לדעתכם הצוללות ישחקו פה רכיב הרתעתי?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:56

הדף נוצר ב 0.53 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר