לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2008, 18:44
  אלפאסנטורי אלפאסנטורי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.08
פרוייקט עם בקר pic

שלום רב,

אני מעוניין להתנסות בעבודה עם מיקרו בקרים ותקשורת בין בקרים ואביזרי I/O למיניהם. מצאתי את הלוח הזה באינטרנט ורציתי לקבל את חוות הדעת שלכם לגבי האופציות הכלולות ובחירה של האביזרים.

מה שאני מדבר עליו הוא: http://www.pic16.com/en/wzcapi/ql200.htm
ד"א קיים בשביל הלוח הזה גם מודול LCD גרפי וטקסט (2*16).

בשלב הראשון אני רוצה ללמוד על דרך הפעולה של הבקר וכתיבת כמה תוכנות מעניינות שיעבדו עם החיישנים השונים על הלוח ויציאת ה LCD ובשלב מאוחר יותר לעבוד על תקשורת בין בקרים נוספים, קריאת מידע מכרטיסי הזיכרון וכו'.

מה דעתכם? האם רמה בסיסית באלקטרוניקה ורמה בינונית-מתקדמת בתכנות מספיקה בשביל לעבוד עם הלוח הזה? איזה בקר PIC מומלץ לקנות בשביל פרוייקטים ברמה מתקדמת?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2008, 08:01
  aryeelectronics aryeelectronics אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלפאסנטורי שמתחילה ב "פרוייקט עם בקר pic"

בס"ד

שלום רב וברוך הבא לכל העולם המרתק הזה שנקרא מיקרו-בקרים..!

אני אומר לך איך אני התחלתי, ואתה תבחר במסלול שנראה לך מתאים יותר.

בזמנו, כשרק רציתי להתחיל בתחום הזה, התלבטתי בין PIC ל-AVR, ובסוף הלכתי עם ה-AVR, דבר שאני לא מצטער עליו עד היום (אחרי ניסיון עם שתי המיקרו-בקרים).

אני לא אכנס למלחמה הזאת של מה טוב יותר ולמה, אני מוצא את ה-AVR פשוט וחזק יותר מה-PIC, למרות שלשתי החברות שמייצרות אותן יש ליין מוצרים מקביל, משמע שתוכל לבצע כל פרוייקט שתבחר בעזרת אחד מהמיקרו-בקרים של שתי החברות.

הייתי ממליץ לך גם כן להתחיל עם המיקרו-בקר שאני התחלתי איתו (AVR). המצרכים הבסיסיים שלך צריכים להיות Breadboard, כמה חוטים 22AWG, נגדים, קבלים, מייצבי מתחים, שנאי קיר משתנה, ו... אתה מוכן האמת... (אני יוצא מנקודת הנחה שצורב יש לך למיקרו-בקר, ואם אין לך, אתה יכול לקנות בכמעט חינם מהאינטרנט, או להכין בעצמך, יש המון שרטוטים ומדריכים לזה.)

כל מה שאתה צריך עכשיו זה להחליט איזה פרוייקט אתה מעוניין לפתח, ולהתחיל לפתח אותו... הייתי ממליץ לך על ההתחלה לקנות כמה לדים ולשחק איתם טיפה כדי ללמוד ולקבל שליטה על היציאות של המיקרו-בקר והשליטה בהן.

עם הזמן תגיע לתקשורת בין מיקרו-בקרים, תקשורת בין המיקרו-בקר למחשב, שליטה על אמצעי תקשורת אופטיים (קרי, LCD), רמקולים, ומה שתרצה...

בנוגע לשאלה שלך, העפתי מבט באתר והלוח נראה נורא מאובזר, אבל גם טיפה יקר (140 דולר זה הבסיס אם הבנתי נכון). יותר זול יהיה כבר לקנות מה שאני אמרתי, כולל צורב מקורי של אטמל, ועוד ישאר לך עודף..!

אגב, איך אתה בדיוק מתכוון ללמוד את המיקרו-בקר? אני בזמנו הייתי בדיוק עם ידע זהה לשלך, ולמדתי אך-ורק מהדפי נתונים של המיקרו-בקר. הייתי ממליץ לך לעשות כך גם כן; למידה עצמאית (תוך שימוש באינטרנט ובדפי נתונים) זה משפר אותך מבחינה שכלית וגם מקנה לך ידע נוסף אותו אתה לומד על המיקרו-בקר..!

בברכת כל טוב והצלחה רבה (!) בכל, אריה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר