לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2008, 10:16
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אלוף גיורא רום-ספר חדש על השבי והלחימה.

השבוע אפשר לשמוע את סיפורו של גיורא רום על נפילתו בשבי בספרו החדש (טרם קראתי) בשם:
"צבעוני 4".
הסיפור מוקלט ברשת ב' רק לשבוע (מצ"ב לינק) בתוכניתו של מושיק טימור "שישי אישי"

http://www.iba.org.il/media/?recorded=radio14

אולי כדאי לצרף את שם הספר למומלצים.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 15-09-2008 בשעה 10:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2008, 10:54
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אלוף גיורא רום-ספר חדש על השבי והלחימה."

על גב הכריכה:

צבעוני ארבע היה אות הקריאה של מטוס המיראז' שהטיס גיורא רום בזמן מלחמת ההתשה. באותו אחר צהריים גורלי ב-11 בספטמבר 1969 נפגע צבעוני ארבע במהלך קרב. רום הפעיל את כיסא המפלט וצנח היישר לידי מאות הפלאחים שחיכו לו על אדמת דלתת הנילוס.

גיורא רום, שבמלחמת ששת הימים הפיל מספר שיא של מיגים (ארבעה מצריים ואחד סורי), מספר כאן לראשונה בפירוט מלא את סיפור נפילתו בשבי המצרי ואת סיפור ההתגברות שלאחר השיבה הביתה והחזרה לחיים כטייס קרב וכמפקד טייסת קרב במלחמת יום כיפור. סיפורו של רום הוא סיפור של גבורה, ללא כל ספק, אך הוא גם סיפור של התמודדות אנושית עם אימת אי-הוודאות של השבי ועם החרדות המציפות בחודשים שלאחר השחרור ובשנים של החזרה לשגרת הקרבות.
זהו סיפור כן ונוקב על פחד שאין שני לו ועל מעבר פתאומי ומחריד מחיים מתוכננים שמהלכם צפוי למדי, למצב של חוסר שליטה במתרחש ותלות מוחלטת ברצונם, לחסד או לשבט, של אחרים, אויבים ביסודם. בה בעת זהו גם סיפור מעורר השראה על תעצומות הנפש האנושית.

"ספרו של גיורא רום הגיע אלי 34 שנים לאחר שובו של אבא שלי מן השבי המצרי במלחמת יום כיפור. מצאתי בו פתח לעולם שהיה תמיד קרוב אלי ועם זאת נעלם מהשגתי. בכתיבתו הבהירה והישירה (המשולבת בהומור מפתיע) מצליח גיורא לתת מענה לשאלות קשות ומטרידות. כיצד אפשר לעבור חוויה כה נוראה ולא להתרסק לחלוטין? כיצד אפשר לאחות קרע כה משמעותי במארג החיים, קרע שדרכו מתפרץ הכאוס הממשי במלוא עוצמתו האפלה? כיצד חוזרים לתפקד ולחיות חיים מלאים? גיורא מיטיב לתאר את דרכי ההתמודדות שמצא ויצר לעצמו מתוך אינטואיציה מופלאה במהלך השבי ולאחריו. חוויית הקריאה המטלטלת בצבעוני ארבע לימדה אותי להיישיר מבט ולהתמודד: לעתים אפשר לגדול ואף להתרפא מניסיונם של אחרים." - רנה ורבין

http://bookme.co.il/Books/Item_Deta...arcode=362-3829

נערך לאחרונה ע"י אלון5560 בתאריך 15-09-2008 בשעה 10:57.
ישן 15-09-2008, 11:36
צלמית המשתמש של האזרח

גיורא רום...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "..."

בתוכניתו של מושיק טימור, מספר עוד גיורא בקולו השקט והנעים איך עבר עליו השבי ואיך שמר על הכבוד וצלם האדם. פשוט כל מילה מיותרת. אני אקליט את התוכנית למי שלא יספיק לשמוע. אולי אפשר לעשות אצלנו ספרייה של דיסקים או אתרי מורשת לאחרים. חבל שהוא לא הולך לפוליטקה, לפחות אני הייתי מצביע עבורו...

ישן 15-09-2008, 14:14
צלמית המשתמש של האזרח

יהללך זר ולא פיך...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "גיורא רום..."

באתר אישי של גיורא מופיעות מספר שורת על חייו שרותו בח"א:
בכמה שורות מספר איש הצנוע הזה מה עשה במשך 35 שנה.
יש סיפור איך הוא קיבל דרגת סרן "בטעות" אולי מישהו יכול להוסיף.

קורות חיים
אלוף (מיל') גיורא רום שרת 33 שנה בחיל האויר הישראלי, במהלך שירותו הצבאי החזיק במגוון תפקידי טיסה, פיקוד בכיר ותפקידי מטה.
בין שאר תפקידיו כיהן כמפקד בסיסי חיל האויר ברמון ובתל נוף, שימש כסגן מפקד וראש מטה חיל האויר וכנספח צבאי של ישראל בארה"ב ובקנדה.
ב 11.9.1969 במלחמת ההתשה, הופל מטוסו והוא נלקח בשבי המצרי. למרות הפציעה החמורה ולמרות שהוחזק בשבי המצרי תקופה ארוכה חזר לטוס לאחר שחרורו. במהלך מלחמת יום כיפור פיקד על טייסת קרב.
במהלך שירותו הצבאי הטיס כמעט את כל מטוסי תקופתו,החל בסופר-מיסטר ומיראז' ועד למטוסי ה F-15 ו F-16.
ב 1996 פרש מהצבא ומונה להיות המנכ"ל הראשון של המשרד לתשתיות לאומיות, לאחר מכן ייסד ועמד בראש חברת "כלל טכנולוגיות ומידע".כיהן כיועץ ניהול לאנציקלופדיית בריטניקה וכמנכ"ל הסוכנות היהודית לארץ ישראל.
רום מחזיק ב BA בכלכלה ובמדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן ותואר MBA מאוניברסיטת UCLA בארה"ב.
מבין כתביו "השואה והרוח הישראלית", "שלום במזרח התיכון", "שבי, סיפור חוויתי בזמן נפילתי בשבי במלחמת ההתשה".

http://www.gioraromm.co.il/press.aspx?categoryID=13

ישן 19-09-2008, 22:33
  אודי עציון אודי עציון אינו מחובר  
כתב הרכב של ידיעות אחרונות. עיתונאי ועורך ותיק את שירותו הצבאי עשה ככתב בביטאון חיל האוויר

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "הסיפור ידוע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hacham_Maimon
החברים המבוסמים בקהל החלו לקרוא במקהלה "סרן! סרן!" ואז מישהו הוריד מעל כותפותיו את דרגות הסרן שלו והעבירן למוטי הוד שביצע את ההענקה "על המקום" (יש גם הוכחה מצולמת).

שמעתי מגיורא רום עצמו איך מוטי הוד היה נבוך כשהבין שטעה בדרגה שלו. לאור הקריאות מהאולם הוא הסתכל על יצחק רבין ז"ל, הרמטכ"ל דאז, שהגיע לטקס כדי לכבד את אנשי חיל האוויר. רבין הנהן לאישור. ורק אז החל טקס ההעלאה בדרגה הלא מתוכנן.

צריך גם לזכור שבחיל האוויר הקטן של ששת הימים, סרן הייתה באופן יחסי דרגה בכירה יותר מאשר היום. לפחות חלק ממפקדי הטייסות היו אז רק רבי סרנים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר