לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2005, 15:51
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אומנם הרעיון החל כך (לפחות כך אומרת האגדה)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "לפי זכרוני."

טוב, אז אני לא בדיוק מזל"טולוג או כמושאומרים בימינו - כטב"מולוג:

תחילת הדרך במל"טים כמו המבט (מישהו יודע למה קוראים לו כך?) השדמית, והתלם והפשוש שהיוו כלים בלתי מאויישים שונים לשיבוש ומודיעין ומטרות מעופפות.

החיסרון של כולם היה תמון בקושי לספק מודיעין בזמן אמת עקב הצורך להחזיר את המטוסים ולפענח את המידע שצילמו.

חיל האויר (גם מודיעין - ועליהם אני יודע אפילו פחות) עשה שימוש בפלטפורמות שונות - החל במל"ט של פורד ודרך "זאב בודד" ששישה מסוגו נכנסו לשרות לצורכי הערכה. בהמשך פיתחה התע"א ותדיראן כלי טייס זעירים (מזל"טים) שנכנסו לשרות בחיל האויר ובמודיעין (ח"א קלט את הסקאוט של תע"א - וחמ"ן את המסטיף של תדיראן).

עפ"י בטאון חיל האויר - מטוסי הסקאוט הוצאו לאחרונה משרות עקב קליטת הסרצ'ר-2 ועפ"י "במחנה" - אל הסרצ'ר יצטרף בקרוב המחץ, שאולי אף יחליפו.

במקביל - אוחד מערך הכטב"מ של מודיעין וחיל האויר ולעומת זאת - הכטב"מ משתלב ככלי טקטי בדרגי צבא היבשה (למשל העפרוני של רפא"ל).

אזהרה לכולם - נושא הכטב"מ הוא ברובו מסווג ולכן רצוי מאד להימנע מפרוט העוסק בתקופה האחרונה. מי שבדעתו לכתוב - רצוי שיבדוק היטב אם הדברים שבדעתו לכתוב - פורסמו!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2005, 17:59
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
בינתיים איש לא פגע כאן בול....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אומנם הרעיון החל כך (לפחות כך אומרת האגדה)"

את הכתבות בבטאוני ח"א ואלה ב"במחנה" ובאינטרנט קראתי. כולן ללא יוצא מן הכלל טועות !! - ( מדי פעם אני מופתע מחדש כיצד נולדות אגדות שהופכות "עובדתיות" עם הזמן דרך כלי תקשורת אלה).
יש אימרה באנגלית שאומרת: "אל תאמין לכל מה שאתה קורא ורק לחצי ממה שאתה רואה...." אבל זה לכשעצמו לא נושא האשכול.

בשאלה על תחילת המזלט"ים לא התכוונתי לסוגים הגדולים שניקנו מחברת TELEDYNE (מלט"ים) ושהיה צורך להרים הליקופטר כדי "לדוג" אותם באויר בשובם. אלא למזל"טים תוצרת כחול-לבן. נכון היו אלה ניסויים בלבד אולם הם הוטסו מבצעית מעל שטחי אויב !!

אז - קדימה... יש לחקור ולפשפש.

והמדובר כאן הוא בארועי עבר - אין צורך לדון בנוכחי !! - לפחות לא באשכול זה.
ישן 20-03-2005, 00:20
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
YGH - חם ...חם....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "למיטב ידיעתי זה התחיל לפני יוה"כ"

אתה באמת לא טועה בהרבה אלא שהסיפור מעניין יותר.....

בסקירתי שלי את אתר ח"א לא מצאתי חומר על הנושא. אגב לא אתפלא על כך שכן האחריות כלל לא היתה של ח"א אם כי הם היו בתמונה.

בואו ונמשיך קצת. מאד מעניין אותי כיצד דברים לובשים צורה וכיצד אפשר ל"קזז", מורשת.

זה שנים שאני מנסה למצוא מישהו שמכיר את הנושא או שמע עליו. אולי משום הסווג הגבוה שזכה לו בשעתו, הנושא נשאר "רדום". דומני שאתה - את (...?) YGH, הראשון/נה שפגשתי שמתקרבים לסיפור המעשה.

3 נקודות (מתוך 4 ) לטובתך....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר