לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2008, 22:29
  משתמש זכר the bomber the bomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.06
האם אפשרי להצטרף לצופים בכיתה י"א, או שפספסתי את הרכבת?

(אני מעדיף בינתיים לא לציין את שם השבט, אם זה יהיה נחוץ אני אפרט בהמשך. הנהגת תל אביב יפו)

הרקע שלי: הייתי בצופים, עד כיתה ז', ואז פרשתי, בצעד שבדיעבד היום אני מתחרט עליו.

בזמן האחרון, התחלתי לחשוב ברצינות על לחזור לצופים, בתור פעיל (הרי השנה כבר התחילה, מאוחר מדיי להיות מדריך... נכון?)

רציתי לשאול- האם העובדה שאני בכיתה י"א תעשה את החזרה לצופים קשה\בלתי אפשרית (מבחינת פערים שצריך להשלים, מבחינה חברתית וכו')?
ובמידה וזה עוד אפשרי, איך אני עושה את זה? איך מצטרפים לצופים, ב"גילי המופלג"?

נ.ב, אחת הסיבות המרכזיות שבגללן אני רוצה לחזור לצופים היא בגלל הערכים שתנועת נוער מייצגת בעיני (הצופים זו התנועה הכי גדולה באיזור שלי, וגם אני מכיר הרבה אנשים מהשבט, ולכן אני רוצה להצטרף לשם). האם הערכים עדיין קיימים בימינו?

תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י the bomber בתאריך 18-09-2008 בשעה 22:32.
חזרה לפורום
ישן 19-09-2008, 22:51
צלמית המשתמש של Atex
  משתמש זכר Atex Atex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל Atex
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי the bomber שמתחילה ב "האם אפשרי להצטרף לצופים בכיתה י"א, או שפספסתי את הרכבת?"

*אני לא מדבר מניסיון וגם אף פעם לא הייתי בצופים.

בגיל שלך,גיל כיתה יא',יהיה לך משמעם בלי אחריות,אתה נמצא במעמד(כך אני מניח לפחות) שאתה צריך לנסות לקבל אחריות ולהפוך למדריך או עוזר מדריך,ולהיות אחרי על קבוצה משלך,שתאדאג להם ->יהיה לך מזה סיפוק עצום.
מה שכן,בטוח אתה תכיר מלא חברה מכל הארץ,חברים חדשים,הרבה כיף.
כדי להצטרף לצופים אתה פשוט בא לשם ואומר שלום אני רוצה להצטרף..רוב הסיכויים שהם יחבקו אותך כאילו נולדת שם.(לא מבטיח לך כלום שוב כי אני לא הייתי אף פעם בצופים אבל זה הרושם שהם יוצרים אז סחטיין להם על זה )

והערכים לא משתנים,מה שמשתנה זאת ההתייחסות של הנוער לאותם ערכים..
ותנסה גם להזכר למה עזבת..אולי בכלל לא כדי לחזור..
חרשני כרצונך – מגל, גלגל – חרושת
או חרב ופגיון.

הנדר הבית"רי ,זאב ז'בוטינסקי, פאריס, תרצ"ד

חזרה לפורום
ישן 06-10-2008, 17:33
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
בקשר לערכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי the bomber שמתחילה ב "האם אפשרי להצטרף לצופים בכיתה י"א, או שפספסתי את הרכבת?"

אני מתנצל בפני כל מי שבצופים, אבל לפחות בהנהגת תל אביב, אני לא רואה כמעט ערכים... אפילו חלק ממה שכתוב בעקרונות של הצופים לא ממומש (לדוגמא, ישנו עקרון של שוויון בין בנים ובנות, ובעיניי הפרדה בין בנים ובנות אינה נחשבת שוויון). אני אסביר את דבריי:

בנוער העובד והלומד, למשל, ישנו עקרון של סוציאליזם שמתבטא מאוד, הן בפעולות והן אצל החניכים והמדריכים (אם תשאל חניך של הנוע"ל במה הוא מאמין, הוא יגיד חל שהוא מאמין בסוציאליזם וגם יידע להסביר לך מה זה).

בבני עקיבא, ישנו עיקרון חזק של אמונה, דת וכו' (אני צריך לתת דוגמא...?)

וכך בעוד כמה תנועות נוער. לעומת זאת, לצופים אנשים הולכים בשביל הכיף, בשביל להיות עם החבר'ה, וחלק גם באמת בשביל העקרונות המעטים שנשארו. (תכל'ס, אם תשאר מדריכים בצופים למה הם בתנועה, הם יגידו לך שהם שם בשביל הכיף, ואם תשאל אותם במה מהעקורונת של התנועה הם מאמינים, הם יגידו "קשירת חבלים" ויצחקו...).

זו דעתי האישית, ואני מתנצל שוב בפני מי שפגעתי בו.
חזרה לפורום
ישן 08-10-2008, 10:05
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "בקשר לערכים"

אני מסכימה איתך שבתנועות נוער מסוימות יש התמקדות בערך ספציפי שבא לידי ביטוי באופן מובהק ועמו התנועה מזדהה (למשל, הנוער העובד והלומד ששמים דגש על סוציאליזם, בני עקיבא ששמים דגש על הדת היהודית, חוגי סיור והחברה להגנת הטבע ששמים דגש על הטבע ועל השמירה על איכות הסביבה),
לעומת זאת הצופים לא מתמקדים במשהו ספציפי, התנועה מחנכת למספר ערכים עיקריים שהם אחריות חברתית, רב תרבותיות, זהות יהודית ודמוקרטיה. מכך נגזרים ערכים נוספים ובצורה כזו כל אחד יכול למצוא את מקומו בתנועה. התנועה לא מחנכת אותך להאמין במשהו מסוים (כמו שקורה לפעמים בתנועות אחרות...) אלא היא מחנכת להאמין, לחשוב. היא מנסה להפוך אותך לבן אדם יותר טוב...איזה בדיוק? החניך יחליט בעצמו. התנועה נותנת לך את הכלים והאפשרות לעשות זאת.

לגבי זה שיש אנשים שבאים לצופים בשביל כיף? גם עם זה אני מסכימה ואני לא רואה מה פה לא בסדר...להיות חבר בתנועת נוער זו זכות, זו לא חובה, ואם מישהו לא נהנה ולא טוב לא - הוא לא חייב להמשיך לבוא. אני מאמינה שרוב החניכים לא באים רק בשביל הכיף, אבל גם אם יש מספר חניכים כאלה, אני מעדיפה שהם יבואו לתנועת נוער ויהיו חלק ממסגרת שבסה"כ עושה טוב, וגם אם הם ישתתפו בדברים רק בשביל הכיף (וזה יכול להיות פעולה וגם איסוף מזון או אפילו הדרכה וטיול ברחבי הארץ), אני בטוחה שהם עדיין יספגו מזה משהו גם אם הם באותו רגע לא רואים או מבינים את זה...
ובכל מקרה תסכים איתי שעדיף שילד יהיה בפעולה בשבט מאשר סתם בבית או גרוע מזה ברחוב.

שיהיה לך גמר חתימה טובה
חזרה לפורום
ישן 09-10-2008, 19:22
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "אני מסכימה איתך שבתנועות נוער..."

לקחת את דבריי לא בצורה שהתכוונתי לומר אותם. כשאמרתי שאנשים יגידו לי: "בשביל הכיף", זה בגלל שחלק לא קטן מהם לא יודע באמת אילו ערכים ועקרונות יש בצופים, ולכן הסיבה לבואו היא "בשביל הכיף" (כמובן שרוב האנשים שמכירים את עקרונות התנועה וערכיה, גם אם הם באמת באים בשביל הכיף היו אומרים לי שהם באים בגלל עקרונות התנועה...). אני לא מסתכל על הצופים כתנועת נוער רעה / נחותה / וכו'... מה שאני אומר זה שאני אישית, לא רואה את הדברים שאת מדברת עליהם. אז כן, דמוקרטיה אני רואה (ושוב, הפרדה בין בנים ובנות לא נראית לי כשוויון, שהוא אחד מהיסודות הכי חשובים של דמוקרטיה, אם לא הכי חשוב), ולעומת זאת אחראיות חברתית אני לא רואה ממש. אני מעריך את הצופים ומכבד אותם, רק חוסר האידאולוגיה או המימוש שלה (בעיניי), גורם לכך שזו איננה תנועת נוער, כלומר, ההגדרה של תנועת נוער לא חלה עליה. כמובן שזה מקום מעולה לבוא אליו בשביל הכיף או מאלף ואחת סיבות אחרות.

אנא, האירי את עיניי.
חזרה לפורום
ישן 09-10-2008, 21:28
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "לקחת את דבריי לא בצורה..."

לא הבנתי באיזה קטע אתה רוצה שאני אאיר את עיניך, אם בעניין של אחריות חברתית אז אני יכולה לספר לך שתנועת הצופים מוציאה בכל שנה כ - 350 מבוגרי התנועה לשנת שירות בה (ועוד בוגרים נוספים של התנועה שבוחרים לעשות שנת שירות מחוצה לה). בנוסף, יש מחלקות בצופים שדואגות להביא את הצופים לכל מקום - אם זה חניכים בעלי צרכים מיוחדים, נערים בסיכון, האוכלוסיה האתיופית, ולשלב את האוכלוסיות האלו בצופים כחלק שווה בחברה (סתם כדוגמא קיימת קבוצת צופים בכלא אופק - כלא לנוער).
בנוסף יש הרבה פרויקטים שבהם הצופים לוקחים חלק, לפעמים פחות שומעים עליהם כי אלו דברים קטנים שמשתתפים בהם רק שבטים מסוימים ולא כל התנועה. כדוגמא אני יכולה לתת את הפרויקט של לתת לפני החגים של איסוף מזון שהתנועה משתתפת בו, שבוע העלאת המודעות למצב ניצולי השואה שיתקיים השנה.

אני יכולה לתת עוד דוגמאות והסברים אם תהיה יותר ספציפי...

בכל מקרה אם יהיו לך עוד שאלות אני אשמח לענות עליהן.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר