לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2005, 19:38
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
טחל"צ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "M88 בצה"ל"

7 כלים מסוג M88 היו בצה"ל עד ל-1978 כאשר הם היו בעלי מנוע בנזין. צה"ל רכש עוד כלים מסוג זה במסגרת עסקאות הידועות בשם "עיסקות בראון" בסוף שנות ה-70. הכלים החדשים מסוג M88A1 בעלי מנוע דיזל AVDS17902DR ועם מפרש כוח (Power Take Off ), נכנסו לשירות , בעוד 7 הישנים נשלחו למפעל BMY בארה"ב לשידרוג והאחדת תצורה.
הכלי , שלא זכה לשם מוחלט רשמי , משרת בדרג היחש"מים בסדיר ובדרג הגש"חים בחירום. (בטח יתקנו אותי עם השמות החדשים, מה לעשות , אני Old timer). בקיצור משרת כטנק חילוץ וכמנוף להוצאת/הכנסת חטיבת כח ועוד.(דרג ב,)
הפיטר (פא רפויה FITTER), משמש במח"גים (מחלקות החימוש הגדודיות) וכן יעודו הוא תגבור החט"פים (החוליות הפלוגתיות) , (דרג א') . הנמר עדיין בשלבי הצעה למז"י . בל נשכח שנגמ"ש החט"פ מוביל גם את החובש הפלוגתי ואת הטכנאים השונים (מכונאי רק"מ , חשמלאי, טכנאי בק"צ ובק"ש וכן טכנאי קשר).
מקווה שעניתי על שאלותיך.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 22-03-2005 בשעה 17:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2005, 21:56
  gilad-d gilad-d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "M88 בצה"ל"

מעט הרחבה לדבריו של מיכאל :
1. כפי שנדון כאן בעבר, ישנם שני סוגי נמ"רים: נמ"ר לרמת המח"ג ונמ"ר לרמת החט"פ.
2. נמ"ר מח"ג הוא בעל כננת ומנוף להרמת חט"כ לעומת מנוף קטן יותר (הרמת סיפון למשל) בנמ"ר החט"פ. בשאלת אתה כנראה מכוון לנמ"ר המח"ג.
3. כעיקרון, הנמ"ר מח"ג בא להחליף את נגמ"שי הפיטר ברמת המח"ג ואילו הנמ"ר חט"פ בא להחליף את נגמ"שי הש"כ (שכפי שנאמר תפקידו לנייד גם חובש).
4. בשל האמצעים בהם הוא מצוייד, נמ"ר המח"ג הוא בעל יכולות חילוץ מרשימות ביותר וככל הנראה טובות יותר מאלו של טנקי החילוץ. כל זה ברמת הגדוד (דרג א').
5. מכיוון שהתחל"צים משמשים בדרג ב' (יחש"מ ויח"ק) נמ"ר המח"ג אינו בא להחליפם אלא את הפיטרים (אם וכאשר).
6. יתכן שבשל יכולות החילוץ של הנמ"ר ברמת הגדוד (אם וכאשר...) ידרש לבחון מחדש את שיטת ההפעלה של התחל"צים...
ישן 24-03-2005, 09:47
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
יחליף את הריאו חץ בגדוד ובפלר"ק?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "אתה צודק , גלעד, אך.."

אם כבר נגענו בARV's ...
מיכאל, בסדנה בשמשון ראיתי לאחרונה שעומדים טחל"צים על בסיס שרמן (פעם ערן קאופמן שאל אותי מאיזה דגם, אני יכול לזהות בוודאות, אך לא זוכר את השם בע"פ). האם מישהו חולם להשתמש בהם?
תוכל לעשות סדר בריאו חץ? הבנתי שהיו מספר דגמים (ריאו חץ, ריאו בום ועוד שמות מוזרים)

ישן 24-03-2005, 10:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לגבי"

דירתי על החץ כרכב לטיפול ברק"ם (החלפת מנוע בעיקר).
כלן מקום שהרק"ם יכול להגיע אליו הוא מקום שבו צריך לטפל בו. כך גם כניסה לסדנה, אם טנקים יכולים להיכנס לסדנה בנסיעה גם ARV מבוסס טנק יכול.
גרירה? אני מניח שאתה מתכוון לגרירת משאיות וכלי רכב גלגליים אחרים. לשם כך קיימים רכבי גרר, אם צריך שיישאר החץ גם עבור זה.

ישן 24-03-2005, 10:28
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
לא יוותרו על החץ
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לגבי"

כמות המשתמשים והשימוש ב"חץ" לעולם לא יוכלו לקבל מענה מצי קטן של טחל"צים , ולא משנה מאיזה דגם. גם פרופיל השימוש הינו שונה לחלוטין. בל נשכח שמעבר ליחדות שריון המחייבות טחל"צ כבד , ישנן יחידות חי"ר, תותחנים , הנדסה ועוד , אשר להוצאת חטיבת הכח ה"חץ" מתאים ועוד איך.

השרמן בשמשון (וגם במש"א בתה"ש ) הינו שרמן חילוץ M32 ARV, סוס ותיק ויעיל המצוייד בבום בצורת Y כדוגמת ה-M88/M88A1 וטנק החילוץ האמריקאי על תובת הפטון M728. בלטרון , (אני מתנצל על כך שאני תמיד חוזר לאוסף בלטרון) , ישנם שני טחל"צים מסוג M32 , האחד עם מזקו"מ צר VVSS והשני עם רחב HVSS.
בהזדמנות נעשה סדר בריו חילוץ. מצוקות העיתים..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר