לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2008, 11:49
צלמית המשתמש של Kobmyster
  Kobmyster Kobmyster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
שלמה ארצי בקיסריה, 30.8.08

לפני כמעט חודש היינו (אני וחברה שלי) בקיסריה בהופעה של שלמה ארצי במסגרת סיבוב ההופעת "שפויים 2008".

לישיבה באורקסטרה בשורה 9 יש יתרונות כשרוצים לצלם, כפי שתראו מיד. גם היכולת לרוץ ב"מסדרון" הכיסאות בין השורות ולהגיע שלושה מטרים מהבמה עוזרת קצת

בצד הטכני, צילמתי במשך כל ההופעה עם ה-D300 וה-50 מ"מ 1.8.
כדי לא לשחק יותר מדי עם המצבים, קבעתי את המצלמה על מצב ידני מלא, כאשר את מהירות התריס קבעתי בין 80-100 בהתאם להתרחשות ההופעה ואת הצמצם קבעתי כמעט תמיד על 2.8 (ומעט מאוד על 1.8 בהתחלה, עד שהתייאשתי מהיכולת לקבל עוד משהו חוץ מהעיניים והאף של שלמה בפוקוס כל פעם שהייתי מכוון עליו...) - בהתאם לכמות התאורה באותו רגע.
מדידת האור נעשתה במצב ספוט או משוקלל למרכז, שוב - בהתאם למצב התאורה באותו רגע (אם הייתה תאורת רקע גדולה מאוד והפרוג'קטורים עבדו במלוא העוצמה ברקע - עברתי למשוקלל למרכז, אם הבמה הייתה חשוכה יחסית ורק האובייקט היה מואר - עברתי לספוט).

הדבר החכם ביותר שעשיתי היה לעבוד עם רגישות אוטומטית - קבעתי את הרגישות במצלמה ל-200 (המינימום אצלי) והפעלתי את מצב הרגישות האוטומטית עד ל-3200. כך, ובהתאם למה שקבעתי למהירות התריס והצמצם, המצלמה התאימה את הרגישות הרלוונטית כדי לקבל חשיפה מדויקת. זאת פעם ראשונה שאני עובד ככה ואני חייב לציין שבעבר מעולם לא קיבלתי כל כך הרבה תמונות בחשיפה טובה מאוד - כמעט אף תמונה לא נשרפה או יצאה באנדר. חשוב לקחת בחשבון שצריך מצלמה שיודעת להתמודד טוב עם רעש, מכיוון שחלק גדול מהתמונות יצאו לי ברגישות של 1600-2500... לא הורדתי רעשים גם כדי לתת לתמונה קצת תחושה של פילם (שאני מאוד אוהב בהופעות) ובעיקר - כי לא כל כך היה צורך...

בקשר לעריכה לאחר הצילום - כלל התמונות צולמו ב-RAW. עם איזון הלובן כמעט ולא שיחקתי כי רציתי "לשמור על הקסם" (מכיוון וגם ככה רוב התמונות הושפעו מצבעים רבים במקביל וממקורות אור שונים, כיאה להופעה). רוב התמונות עברו Auto Levels, קביעת נקודה שחורה ולבנה (ב-Capture NX) וחלקן חידוד קל בעזרת High Pass. קרופ איפה שצריך, מסגור וחתימה וקדימה לפרש.

הערה אחרונה - ההקטנה פגמה קצת בחדות. לא יודע להסביר את זה, אבל ניחא...

אז אחרי הרבה דיבורים והסברים, הנה התמונות:

1.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
EXIF Information

2. (כן, אני יודע, הגיטרה חתוכה וחבל שהיא לא מחוץ לפריים... אל תדרכו על יבלות )
EXIF Information

3.
EXIF Information

4. "ירח" (והמבין יבין...)
EXIF Information

5. שימו ברקע את "אנחנו לא צריכים" והרקע מקבל פתאום משמעות אחרת. קרדיט לחברה שלי על המחשבה המהירה שם...
EXIF Information

הערות, תגובות ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם יתקבלו בברכה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר