לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2008, 17:59
  yamiks yamiks אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.06
מספר בעיות עם הגור שלי.

שלום לכולם יש לי גור באסט האונד בן חודשיים וחצי. ויש איתו כמה בעיות שאני מאוד אשמח אם תסבירו לי מע לעשות בכל אחת מהם.

1) למרות שקראתי לא מאט על גורים עם בעיות של נשיכה אצלי זה קצת אחרת וביגלל זה אני פותח אשכול.
הגור שלי מדי פעם נושך, לאחר מכן אני מביא לא מכה קטנה על עף, (כשאומרים לו "לא!", הוא לא מגיב ולא מרפה מהיד שלי ואני לא רוצה סתם לזוז ממנו הוא עוד יחשוב שהוא יותר חזק ממני ואז היו בעיות אחרות) או שאני מזיז אותו כאשר אני תופס בעור הרפוי שבצואר. הבעיה היא שכאשר אני עושה את זה הוא חושב שאני והוא ניכנסנו למלחמה. הוא מתעצבן ומתחיל לינשוך חזרה יותר חזק מפעם. לדעתי הוא חושב שכך אני מחזיר לו כשהוא נושך והוא צריך להחזיר לי יותר חזק "שחס וחלילה אני לא אנצח אותו".

2) הבעיה השניה היא שהוא אוכל הכל מהריצפה , עלים אבנים, ועוד כל מיני דברים שהוא מוצא על הרצפה. אם אני שם לב שהוא עומד להכניס משהו לפה, אני מושך אותו למעלה ברצוע.

3) אני חושב שזה ביגלל שהוא קטן, אבל הוא לא בידיוק "אוהב" לטייל הוא לא מתרחק מהבית למרחק של יותר מ 30 מטר למרות שבבית הוא פעיל מאוד ואוהב לרוץ. הפסקתי לטייל איתו ליד הבית (כי יש שם המון דברים שהוא יכול לאכול) ואני לוכח אותו בידיים למקום אחר יותר נקי וגם שם הוא לא הולך למרחקים של יותר מ30 מטר. לדעתי זה ביגלל שהוא עוד לא למד לעשות צרכים בחוץ והוא פוחד להתרחק מהבית כדי שאם הוא ירצה הוא יספיק לרוץ הביתה. דרך אגב גם מהמקום שאליו אני לוכח אותו הוא מנסה מדי פעם לרוץ חזרה הביתה אבל אני לא נותן לו עד שהוא יעשה את הצרכים בחוץ.

תסבירו לי בבקשה איך ליפעול בכל אחד מהמקרים.

זה ניראה ממש כמו גור בעייתי אבל הוא לא הוא מאוד חמוד ונחמד ואני ממש אוהב אותו חוץ מיזה הוא מאוד חכם ודי קל לאלף אותו לפקודות בסיסיות אני מאוד מקווה שהבעיות יפתרו במהרה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yamiks בתאריך 20-09-2008 בשעה 18:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2008, 18:15
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yamiks שמתחילה ב "מספר בעיות עם הגור שלי."

א, הוא מקסים, פשוט יפיפה

נשיכות:
כמו שציינת, הוא רוצה לשחק, ואם היה גדל עם האחים שלו, ככה היו משחקים ומפתחים מיומנויות ציד.
חשוב להסביר לו שאתה מבין שהוא משחק, אבל לא מקובלת עליך הדרך,
לכעוס עליו, לנזוף את המילה 'לא' בתקיפות, ניתן להפעיל לחץ על החלק הרך בפה, ניתן לתת מכה קטנה אך שים לב, היא לא צריכה להיות חזקה ובשום אופן לא דחיפה (כי אז הוא חושב שמשחקים איתו), הוא צריך להבין שאתה כועס, תוסיף לה את שפת הגוף הכועסת ואת הנזיפה המילולית. כדי להסביר לו שזה לא נעים,
וברגע שהוא עוזב ומפסיק, לשבח אותו ומיד לתת אלטרנטיבה למשחק, לזרוק לו משהו להביא, או כל משחק אחר שכן מקובל עליך, ככה הוא לומד לשחק בדרך שמקובלת גם עליך.

טיולים:
הוא כבר מחוסן? מטייל ברחוב על הרצפה?
אם כן, פשוט קשור לרצועה ותתחיל ללכת, הוא למד שברגע שהוא עוצר ושם "ברקס" זה עוזר ולא הולכים יותר.
הוא עוצר, אתה ממשיך, לא בכוח, אלא בנחישות, ייתכן שיגרר אחריך כמה צעדים, אבל מהר מאוד יתחיל ללכת, ברגע שיתחיל ללכת, תעודד ותשבח אותו.
חשוב, כשהוא שם ברקס, לא להתייחס, לא לכעוס ולא לדבר, פשוט להמשיך ללכת בנחישות.

אוכל:
אפשר ורצוי ללמד אותו לאכול רק בפקודה,
תחזיק משהו אטרקטיבי ביד, חטיף, בשר, נקניק, משהו..
תן לו להריח, ואל תין לו לקחת, נזוף בו כל פעם שמנסה, לאחר שנייה, שתיים שהוא יושב לידך ולא מנסה לקחת, תן את הפקודה שתבחר ותן לו לקחת, אם צריך תעודד אותו לקחת, ברגע שלקח, חזור על הפקודה ותשבח אותו.
תמשיך ככה פרק זמן ולאט לאט תעלה את פרק הזמן.
ואתו דבר עם קערת האוכל שלו, לא לתת לו לאכול בלי פקודה (אותה הפקודה כל פעם)
לאחר פרק זמן של אימונים כאלו, שים את החטיף על הריצפה ותתחיל מהתחלה, גם פה אסור לו לגעת בלי פקודה..
תתחיל עם זה, ואדריך אותך בהמשך.
בהצלחה ותעדכן.

ישן 20-09-2008, 18:31
  yamiks yamiks אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "א, הוא מקסים, פשוט יפיפה:) ..."

תודה רבה על התגובה המהירה!!
נישאר לו רק לעבור חיסון נגד כלבת והוא היה עוד 10 ימים, ניסיתי ליגרור אותו וזה לא קל כמו שזה נישמע לגרור אותו למרחק של כמה מטרים זאת משימה לא פשוטה כשהוא מתנגד הוא עושה את זה ממש חזק, אבל אני אנסה לא להתייחס, וקודם פחדדתי ליגרור אותו עד שהוא יתחיל ללכת פחדתי שזה יפגע בו.

לגבי אכילת האבנים בחוץ, כאשר אני אלמד אותו לאכול אוכל רק כשאני אומר לו אז הוא הוא לא יוכל בחוץ חפצים? אני יודע שלבת דודה שלי הייתה בידיוק את אותה בעיה של אכילת דברים בחוץ והיא שלכה את הכלבה שלה למאלף וכל פעם שהכלבה אכלה מהריצפה אז הוא משך אותה ברצועה כל כך גבוהה עד שהיא כימאט עמדה זקופה על שתיים אני פחדתי לעשות זאת ביגלל שהכלב שלי עדיין קטן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר