לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2008, 23:43
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
חווית קנייה מחשב Dell XPS M1330 דרך e-bay ושירות Mustop

פנה אליי חבר שביקש מחשב נייד קטן ומעוצב, אך שימושי. אחרי כמה התלבטויות, החלטנו ללכת על דגם XPS M1330 של Dell, ומאחר ומדובר במחשב יקר יחסית, החלטנו שנרכוש מחו"ל. המטרה היתה לחפש מחשב עם מפרט מאוד מתקדם ו3 שנות אחריות בכדי שתכובד גם בארץ ולמעשה לא יהיה חיסרון לרכישה מחו"ל. לא הצלחנו למצוא מוכר בebay שיענה על כל הדרישות וגם ישלח לארץ, אז החלטנו להשתמש בשירות Mustop. מצאנו מחשב ב1350$ עם המפרט הבא:
מעבד T9300
זיכרון 4GB
סוללה מורחבת (9 תאים)
כרטיס מסך Nvidia 8400GS
מסך LED דק
Vista וOffice ברישיון

לאחר בירור במחשבון העלויות של Mustop יוצא שהמחיר כולל משלוח עד הבית ומסים וכולל עמלת המרה של כרטיס האשראי הוא כ-6000 ש"ח. לצורך השוואה, בארץ ב7200 ש"ח המחשב הזה מגיע עם מפרט נחות יותר, ואפילו לא ניתן למצוא (לפחות אנחנו לא הצלחנו) מחשב עם מפרט כזה.

הזמנתי לא מעט פעמים בebay, אך לעולם לא בסכומים כאלו. כאן התגלה המכשול הראשון. מסתבר שבתשלום דרך paypal (הדרך המומלצת והבטוחה לתשלום בעסקאות של ebay) בסכומים כאלו, יש צורך לאשר את הכרטיס. זה נעשה ע"י חיוב כרטיס האשראי בסכום קטן ואז זיכוי שלו לחשבון הpaypal. בחיוב עצמו מופיע קוד אותו יש להקיש באתר paypal, ורק אז ניתן יהיה לשלם. לא סיפור גדול, אבל עיכוב של יומיים-שלושה בהזמנה. בנוסף, גיליתי שלעיתים יש הגבלות בכרטיסי אשראי על עסקאות מט"ח ויש לברר לפני רכישה כזו אם קיימת כזו הגבלה.

אז נכון לעכשיו, אני מחכה שיופיע החיוב בפירוט האשראי באינטרנט בכדי שאוכל להתקדם. אמשיך לעדכן באשכול זה.

נערך לאחרונה ע"י קרמריקה בתאריך 21-09-2008 בשעה 23:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2008, 09:14
צלמית המשתמש של Bez
  Bez Bez אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.05
סליחה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "בטוח במאה אחוז לגבי האחריות..."

שאני מתפרץ פה לדיון עם שאלה אולי לא במקום אבל אני חייב להבין,

איך זה יכול להיות שיש מעבדות רשמיות של דל בארץ אבל הם לא
מתקנות מחשבי דל שנקנו בארץ? איזה מין דבר זה?

משום מה לא נראה לי שאם אני אקנה מחשב דל בארה"ב אני לא אקבל שירות במעבדות דל
הרשמיות שם ואצטרך לשלוח אותו לחו"ל, כמו גם במדינות אחרות באירופה.

ועוד משהו, אם אני אקנה מחשב ישירות מאתר דל הישראלי,
האם גם אז הם לא אלו שיתנו לי תמיכה אלא איזו מעבדה עלומת שם בפרברי תל אביב?

אני לא יודע מה אתכם אבל אותי זה ממש מרתיח שיש בארץ משרדים רשמיים
של חברה כזאת או אחרת אבל בעצם הם מתנהגים כאילו הם לא קשורים לארץ כלל,
ממש איזור מפורז המשרדים שלהם.

האם פספסתי פה משהו?

ישן 14-10-2008, 01:35
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "חווית קנייה מחשב Dell XPS M1330 דרך e-bay ושירות Mustop"

עדכון:

החיוב הופיע בפירוט האשראי באינטרנט כעבור 3 ימים, והתשלום למוכר בוצע ללא קושי. חיכיתי כמה ימים וציפיתי לשמוע משהו מהמוכר, ובינתיים התחילו להופיע כמה פידבקים שליליים על המוכר (שהיה עם 99% פידבקים חיוביים כאשר הזמנתי), על כך שהוא לא שולח את המוצרים ולא עונה למיילים. שלחתי גם אני מייל שלא זכה לתגובה. תמיד תהיתי עד כמה יעיל מנגנון הביטוח של אי-ביי ופיי-פל, והנה הזדמנות מצויינת לבדוק. לחצתי באי-ביי על ביטול עסקה, אך קיבלתי הודעה שעליי לחכות 10 ימים מיום הרכישה (לא מיום התשלום, אלא מיום הזכיה במכרז) לפני שאוכל לבטל עסקה. לאחר שעברו עשרת הימים לחצתי על כפתור ביטול העסקה והועברתי לעמוד העסקה בפיי-פל (שהרי הביטוח הוא שלהם). בעמוד זה ניתן לדווח על אי-קבלת המוצר, וכך עשיתי. לאחר מכן, ניתן לחכות לתגובת המוכר או לבצע ביטול מלא. ביקשתי לבטל את העסקה, רשמתי את כל הפרטים והתבקשתי לחכות. כעבור זמן קצר הביטול הופיע בResolution Center, שם נאמר שיש למוכר 10 ימים להגיב. במידה והוא מגיב, שנינו מתבקשים להציג את הראיות שברשותינו ואז פיי-פל מחליטים אם להחזיר לקונה את הכסף או לא. במידה והוא לא מגיב, הכסף מוחזר אוטומטית. המוכר לא הגיב ובאמת כעבור 10 ימים, חשבון האשראי זוכה במלוא סכום הקנייה. יצא אפילו שחבר שלי הרוויח כמה שקלים מכיוון שהיתה עלייה בשער הדולר בזמן הזה, אך יש לציין שבשל שערי ההמרה של פיי-פל, במידה ושער הדולר לא היה משתנה, חבר שלי היה מפסיד כמה שקלים.

בכל אופן, הסיפור הספיצפי הזה הסתיים. כביכול, זה יכול היה לגרום לאנשים לאבד את האמון באי-ביי, כאשר גם אם נוקטים באמצעי הזהירות ובוחרים מוכר אמין, ניתן ליפול. אותי זה הביא לתת אמון רב יותר בשיטה, מכיוון שכיום אני יודע שהביטוח עובד היטב, ואכן מקבלים את הכסף ללא קושי.

בימים הקרובים נחפש מחשב חדש באי-ביי, ונקווה שהפעם יעבור חלק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר