לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2008, 00:39
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
יש מוצא!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgsem שמתחילה ב "סימנתי חי"ר במנילה ואני רוצה שיריון, מה אני יכול לעשות?"

באתר החדש של חיל השריון.
http://www.yadlashiryon.com/show_item.asp?levelId=63826

כנס לכאן, מצד ימין למטה בדף יש כפתור שעליו כתוב "טופס הצטרפות לשריון"
כנס--->הדפס--->מלא--->תחתום--->שלח בפקס למספר המצויין בתחילת הטופס.
ואם לא תקבל תשובה (שאני בספק אם יקרה) תתקשר לטלפון המצויין בצד שמאל למעלה בדף.

בהצלחה

עריכה:
למקרה ואינך יודע, יש באפשרותך לבחור מבין 3 חטיבות:
חטיבה7 - העושה שימוש בטנק המרכבה 2ב'
חטיבה 188 - העושה שימוש בטנק המרכבה 3 "בז".
חטיבה 401 - העושה שימוש בטנק המרכבה 4.

אם ברצונך להגיע לאחת מפלוגות הסיור בחיל (פלס"ר AKA סיירת) יש בפניך
2 אפשרויות: פלס"ר 7 ופלס"ר 401. ישר לאחר הגיוס יש גיבוש שאליו נגשים המעוניינים
להגיע ליחידות הללו.

בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י Malchi בתאריך 22-09-2008 בשעה 00:44. סיבה: הוספת מידע
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2008, 12:49
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
צבאי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yair338 שמתחילה ב "לאאא שריון אני בשריון ואני..."

כןןןןןןןן שריון
הייתי בסדיר בשריון ועד היום אני משרת בשריון במילואים ונהנתי מאוד עם אחלה אנשים וחברויות שנמשכות כבר שנים.
על כל חייל ויחידה בצה"ל קרבי או לא, יש אנשים שאומרים את הדברים שאתה אומר.
בכל יחידה בצה"ל יכולים להיות חיילים או מפקדים דפוקים אבל מכאן להשליך על חייל שלם זה טמטום.

השירות בשריון מאתגר גם מבחינת הטכנולוגיה וגם מבחינת הפעילות, אני אישית עד היום מרוצה מאוד מהבחירה שעשיתי.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 23-09-2008 בשעה 13:17.
ישן 30-09-2008, 18:57
צלמית המשתמש של bla_bla
  bla_bla bla_bla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.04
מסכים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "[font=Verdana]כןןןןןןןן..."

אני לא אתן להשמצות על החיל להימשך.....

החיל הוא חיל מעולה, כמו בכל מקום גם אצלנו יש מפקדים טובים ופחות טובים, ואין מה לעשות.

החיל הוא קשה מנטלית והפעילות שוחקת, אבל מצד אחר, מי אמר לכם שלא יהיה קשה? ולמה לוותר בגלל שקשה?

בהצלחה, ממליץ לך לרשום את הטופס, למרות שאני מאמין שגם אם תבקש בבקו"ם הם ישמחו להתחשב בך. אבל אל תקח סיכום ותנסה את הטופש שאוצא למעלה.

שיהיה בהצלחה...

אוג' 06 בקרוב מ.א .....!!!!!!!!!!1

אם אתה רוצה קצת רעל:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=30/7/2006&end_date=30/7/2009&-=.jpg]

אוכלים חרא. נושמים אבק. חושבים גריז. יוצאים זבל. ישנים בעמידה. נלחמים בישיבה.
אם יש לך ביצים, בוא לשיריון.

ישן 02-10-2008, 10:35

על מה אתה מתבסס בהצהררה הזו?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "נכון, הוא מנפה תוך כדי..."

אתה אומר דברים בבטחון כל כך רב, יש לך נתונים בידיים שמגבים את מה שאתה אומר? או שאתה מסתמך על סטיגמות?

ציטוט:
הוא יקח כמעט כל אחד. אלא אם אתה ממש ממש דפ"ר

מעבר לעובדה שמדובר בהצהרה מזלזלת, מתנשאת ואף מעליבה מדובר בהצהרה שסותרת את המצב בשטח, למט"ק בדרגת סמל יש יותר כח אש בידיים מקצין (מ"מ) בחי"ר ולכל חייל בטנק יש יכולת לגרום להרס עצום, אתה באמת חושב שיגייסו כל אחד לכזה שירות? אתה חושב שהפעלת מערכת בקרת אשר מודרנית של טנק זה דבר כ"כ פשוט?

כמו שכבר כתבתי בקישור שצרפתי, בעת השירות שלי כמט"ק (וגם בקורס מט"קים) הוסבר לנו שיש חיילים רבים שהחיל לא מגייס אותם מלכתחילה גם אם על הנייר יש להם את הפרופיל והנתונים המתאימים בדיוק מאותן הסיבות שחיילים נוספים מנופים במהלך המסלול.
מעבר למה שנאמר לנו, אני יכול לומר לך אחרי שלוש שנים בסדיר ועוד שנים במילואים אני יכול לספר לך שהרמה האנושית בחיל גבוהה מאוד וממש לא תומכת בהצהרה שהחיל מגייס כמעט כל אחד.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 02-10-2008 בשעה 10:42.
ישן 03-10-2008, 12:05

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rgsem שמתחילה ב "קודם כל תודה רבה על התגובות,..."

מכיוון שלא עסקתי במיון ושיבוץ בצה"ל, אין לי תשובה לשאלה הזו.

אני מניח שמדובר במכלול הנתונים שהתקבלו על המלש"ב לפני הגיוס, אותם נתונים שלפיהם מזמנים אותך לטיס או ל"שחקים" לדוגמא. הקב"א והדפ"ר הם מדדים סופיים אשר מתקבלים משקלול הנתונים של המלש"ב, לנתונים הספציפיים בפני עצמם יש חשיבות רבה, לדוגמא מראיינת שכתבה חוות דעת על המרואיין, נתוני בחינות מסויימים ועוד.

על פי הנתונים שכתבת במקרה שלך בהחלט לא מדובר על בעיה בנתונים נמוכים אבל נראה שהפרופיל הגבוה השפיע על ההפניה שלך לחי"ר.

כמו שאמרתי, אני לא עסקתי במיון בצבא. כמפקד טנק נאמר לנו שיש חיילים שהוחלט לא לגייסם לחיל.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 04-10-2008, 07:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "זה רק אני או שיש מתקפה..."

כנראה שאתה צודק. מצד שני, לחי"ר אין בעיות בגיוס חיילים - לשריון יש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-10-2008, 11:52
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כנראה שאתה צודק. מצד שני,..."

אני קצת לא מבין מה קורה בצבא שלנו.
אם הצבא מצהיר את הנתונים הבאים:

"
בשנתיים האחרונות נרשמה מגמת עלייה באחוזי הביקוש לשירות ביחידות גולני: בעוד שבמחזור הגיוס של חודש מארס 2006 התמודדו על כל מקום פנוי בחטיבה 1.9 מלש"בים, עלה הביקוש במחזור המקביל אשתקד ל-2.7 מתמודדים. במחזור מארס השנה אף התמודדו על כל מקום פנוי בחטיבה 3.5 מלש"בים, אולם במחזור האחרון חלה ירידה קלה בביקוש ועל כל מקום פנוי התמודדו שלושה מלש"בים "בלבד". לשם השוואה, היקף בני הנוער שביקשו להתגייס בחודש אוגוסט לחטיבת גבעתי תאם בדיוק את מספר המקומות הפנויים, ואילו הביקוש לחיל מודיעין השדה הסתכם אז ב-2.2 מתמודדים על כל מקום פנוי."

מקור - כאן

מדוע יש מחסור של כוח אדם בחילות כמו שיריון ותותחנים?
המלש"בים שלא מקבלים את מבוקשם בחי"ר לא מוצאים את עצמם בשיריון ותותחנים?
ישן 11-10-2008, 15:47

זה היה מאוד נחמד אם היית יודע על מה אתה כותב
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי matainho שמתחילה ב "הרבה מאוד אנשים שלא רוצים..."

המקלדת סובלת הכל, אתה כותב דברים חסרי ביסוס ללא נתונים שמבוססים על סטיגמות ועל הערכות אישיות שלך בעוד שהפירסומים מראים מספרים אחרים לגמרי!

על פי הפירסומים של הרבעון האחרון:
70% מהמתגייסים לשריון ביקשו שריון בעדיפות ראשונה
אחוז המתגייסים שביקשו להגיע לחטיבה 401 (מפעילה את המרכבה 4) היה 120%!!! כלומה ביקוש יתר של 20% על המקומות הפנויים בחטיבה!!

אחוז הנשירה במסלול שריון לא מתקרב לאחוז הנשירה בחטיבות החי"ר.

אלו עובדות ונתונים מספריים לא הערכות והתרשמות אישית

קישור : http://www.arcm-latrun.org.il/show_...=659&itemType=0

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 11-10-2008 בשעה 16:00.
ישן 11-10-2008, 16:02
  matainho matainho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל matainho
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זה היה מאוד נחמד אם היית יודע על מה אתה כותב"

דמגוגיה בשקל.

מתוך המתגייסים לשריון, היה 1.2 אנשים על כל מקום פנוי ברצון להגיע ל-401. לא מתוך הגיוס הכללי של מחזור X לצבא. יש הבדל מאוד גדול.
ואחוז הנשירה בשריון לא גדול? אה, נכון, בגלל זה במסלול שלי התחילו X אנשים וסיימו חצי X. נכון? כי ה-50% נשר הזה הוא הנפצה שלא באמת קרתה בפלוגה שלי (וזה אחוז שלצערי הרב נשאר פחות או יותר גם במחזורים שאחריי, למרות שזה טיפה השתפר). לא..מה פתאום! אמרו הרי אחרת בתקשורת....

אז לא, לא כל מה שמפורסם בתקשורת הוא מדוייק, ולצבא יש נטייה לא להציג דברים לא טובים אם אפשר. המצב בשריון לא טוב מבחינת אחוז נשר במסלול - וזה משפיע אח"כ גם בגדודים ובקמ"ט (לצורך ההמחשה, לאחד הקמ"טים האחרונים היה צורך דחוף במט"קים ל-188 בגלל החוסר שיש בחטיבה, ולכן הוציאו בערך 30% יותר אנשים לקמ"ט - דבר שבסופו של דבר לא באמת הביא לשיפור כי פשוט יותר אנשים נפלו בקורס מחוסר התאמה).

אז לפני שאתה משמיץ אחרים על גביי הפורום, תאמץ את חז"ל: סייג לחוכמה שתיקה.
ישן 11-10-2008, 18:02

תצמד לנתונים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי matainho שמתחילה ב "דמגוגיה בשקל. מתוך המתגייסים..."

אתה רגיש אהה?

תצמד לעובדות:
אתה כתבת
ציטוט:
הרבה מאוד אנשים שלא רוצים לשריון מגיעים לשריון

איך בדיוק זה מסתדר עם הנתון שפורסם ע"י חיל השריון ש70% מהמתגייסים לשריון דירגו את החיל בעדיפות ראשונה??

ולא, אחוז הנשירה בשריון מבחינה היסטורית לא מתקרב לאחוזי הנשירה בחי"ר וזו עובדה - שוב נתונים מספריים שפורסמו.

גם אם חצי מהפלוגה שלך נשרה במהלך המסלול מדובר באחד המקרים הקיצוניים ששמעתי עליו אי פעם.

מט"ק לא ידע את כל הסטטיסטיקה ברמת החיל ולכן לא סביר שאתה יכול להציג מספרים שיסתרו אותה ואני לא חושב שאתה מכיראת המספרים בכל חיל השריון או אפילו בכל המחזור קמ"ט שלך?

בכל יום עיתונאים חופרים ומפרסמים נתונים לצה"ל אין אינטרס לפרסם

אתה לא היחיד ששירת בחיל השריון ומכיר את החיל.

בקשר לרגישות הרבה שלך להשמצה, אני הבאתי נתונים ומקור לנתונים, אתה הבאת סיפורים והתרשמות אישית!

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 11-10-2008, 18:19

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "תצמד לנתונים"

כמה שאני אוהב את החבר'ה שמתרפקים על העבר. באמת, אני לא בא לפגוע בך ואני מכבד אנשים מבוגרים ממני, אבל לזה אין שום קשר למה שקורה בחש"ן בימינו אנו. אין קשר בין מי ששירת בנוב' 03, בנוב' 93 או בנוב' 83 בכל הקשור לידוע על מה נעשה באמת ובתמים בחיל כיום ומה הדברים המדוייקים לאשורם.

אגב, אני כיום משרת בגדוד המכשיר טירונים בחיל (יותר נכון בגדוד היחיד שמכשיר טירונים בחיל). אני כן מכיר את הנשר החילי, אני יודע כמה חיילים מגיעים לפלוגת "ייעוד מנה" בכדי להשתבץ מחדש לקורסים במז"י שדורשים רובאי 03 ואני מכיר גם את פלוגת הת"ל ואת כמות החיילים שלא מסיימים טירונות קרבית ונופלים אליה כדי להשתבץ בתור תומכי לחימה בחיל. באמת שהייתי יותר משמח לפרסם כמה אנשים מגיעים לפלוגות האלה, אבל שנינו יודעים שסד"כ אי אפשר לפרסם. מה שכן, אפשר להגיד עם יד על הלב ולצערי שאחוז החיילים שהגיעו לפלוגות הללו מתוך לפחות שני מחזורי הגיוס האחרונים הוא כ-25%. הנתון הזה לא כולל את מי שהצליחו לצאת מהחיל והשתבצו מחדש במז"י.

ראיתי כבר כל כך הרבה פרסומים בעיתונים ובתקשורת שלא היו נכונים והטעו. עובדתית, יש נשר גבוה בחיל גם כיום והניסיון להראות כאילו לא הוא בעצם עצימת עיניים. נכון, יש שיפור- אבל הוא לצערי לא קיצוני. תאמין לי שאני האחרון שייצא נגד החיל והייתי שמח אם פלוגות צמ"פ היו מסיימות עם 80-90 לוחמים...זה היה עושה טוב לכולם, אבל זה לא המצב כיום. אולי בעוד כמה שנים נוכל להסתכל על טקס קבלת צפרגול ולהגיד "וואו" על כמות האנשים - אבל זה עוד לא היום.
ישן 11-10-2008, 20:36

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי matainho שמתחילה ב "כמה שאני אוהב את החבר'ה..."

קצת קשה שלא להבחין בגישה מתנשאת בדברים שלך, איך בדיוק אתה הבנת שאני מתרפק על העבר אם אני מדבר על נתונים עדכניים?

נפלא שאתה מ"כ בביסל"ש אבל אני לא מאמין ולו לרגע שיש לך את כל התמונה, אני לא חושב שלחיל השריון יש אחוזי התנדבות כמו לשייטת אבל אני גם לא קונה את המספרים שלך.

ידוע שאחוז הנשר הגדול ביותר הוא בטירונות ואח"כ הוא יורד, אתה תתפלא לשמוע אבל זו לא תופעה שהתחילה בשנות השירות שלך.

עכשיו אחרי כל הברברת תסביר לי דבר אחד, אם חיל השריון מפרסם נתון שאומר שאחוז המסיימים את המסלול מבין המתגייסים הוא הגבוה ביותר בשנים האחרונות ואתה המ"כ טוען שלא רק שזה לא נכון אלא שאפילו יש אחוז נשר אדיר - מי טועה??

עם כל הכבוד אני לא מאמין שלסמל יש את התמונה המלאה ביד, אתה לא יודע מה אחוז הנשר החילי אתה אולי יודע מה אחוז הנשר של הפלוגה בה אתה משרת בסיום הטירונות.
עם אחוז נשר כמו שאתה כותב החיל לא היה יכול למלא את הגדודים היום ועד כמה שידוע לי אין בעית סד"כ בגדודים כיום.

בקיצור עד שמישהו יביא לי נתונים אמפיריים אחרים אני נשאר עם הנתונים שפורסמו, תסביר לי איך אפשר להטות נתונים של אחוז מסיימי צמ"פ לעומת אחוז מתגייסים לחיל לכל מחזור? ממציאים עוד חיילים שמסיימים?

ציטוט:
הייתי שמח אם פלוגות צמ"פ היו מסיימות עם 80-90 לוחמים

על מה אתה מדבר? באיזו פלוגת שריון יש 80-90 לוחמים???

ציטוט:
ראיתי כבר כל כך הרבה פרסומים בעיתונים ובתקשורת שלא היו נכונים והטעו

הפרסומים הם לא מהתקשורת אלא מאכ"א ואתר חיל השריון, מה אתה טוען בדיוק?

מדהים אותי שחייל בדרגת סמל מתיימר לדעת מה קורה בכל החיל לאורך כל מסלול ההכשרה, תאמין או לא אין לי בעיה להעביר ביקורת על החיל, אני לא מתרפק על כלום.
בשנים בהן היתה בעיה של מטוביבציה בחיל זה פורסם בלי כל בעיה ואף אחד לא הסתיר כלום.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 11-10-2008, 21:51

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "קצת קשה שלא להבחין בגישה..."

באיזה פלוגהי ש 80-90? בפלוגות ההכשרה. המספרים הראשונים הם אף יותר גדולים, אך האחרונים ממש לא.

לאסף:
החל מנוב' 08 גדוד 195 יהווה גדוד הכשרת טירונים, בעוד 198/532 יהיו הכשרות צמ"פ. על זה דיברתי בנוגע לגדוד הכשרת טירונים (=195).

כמו שנכתב למעלה בידי אסף, החיל משחק עם הנתונים כנראה בצורה זו או אחרת. אני יודע מה כמות האנשים שמגיעים לפלוגת ת"ל ולייעוד מנה, וזה נותן תמונה יפה מאוד על מצב הנשר (בלי לדבר על זה שפיקדתי על חיילים, הייתי בפלוגת הכשרה בעצמי ואני יודע ממפקדים שנמצאים עכשיו בהכשרות).

נ.ב
אחרי מבט בכתבה מחדש, כתוב שם על אחוז נשר נמוך מהיחידות. אני לא אתפלא אם אכן מחשיבים את החובשים/רגמים/אלחוטנים/נהגי ימ"ח כאי-נשר מהחיל...ואז הנתונים מאוד יפם ומתיפייפים.

נערך לאחרונה ע"י matainho בתאריך 11-10-2008 בשעה 22:11.
ישן 12-10-2008, 07:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זה היה מאוד נחמד אם היית יודע על מה אתה כותב"

לא בעדיפות ראשונה, אלא בעדיפות כלשהי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:25

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר