לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2008, 18:38
  משתמש זכר Oasis11 Oasis11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Oasis11 שלח הודעה דרך MSN אל Oasis11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי n2nim שמתחילה ב "עזרה - חיל התותחנים"

החלק הראשון של הטירונות (חודשיים ראשונים) דומה לכל התותחנים (ולכל מי שעושה 03), בהם לומדים
איך להיות חייל, וחייל לוחם בפרט. שבועות שטח\קליעה רבים, שיעורים, מסעות ומד"סים
כמובן שהכש"ג הוא לפי סרגל מאמצים ובהדרגה מתקדמים.
קושי פיזי לא גדול, אבל מנטלית זה לא קל בכלל. הרבה טירטורים ומעט מנוחה.

לאחר מכן חודש וחצי של קורס תותחן בהם החייל לומד באופן בסיסי על הנשק שאותו הוא מתפעל
במנתץ זה כמובן המנתץ (MLRS) ובשאר הבגדודים זה תומ"תים.
במשך הקורס תותחן ממשיכים לבנות כושר מכל המשתמע מכך, מסעות ומד"סים.
כל התקופה הזאת (טירונות 03 + קורס תותחן) עושים בשיבטה.
לאחר מכן הלחץ יורד, הדיסטאנס יורד ועולים לגדוד למחזורית, עדיין חלק מהמסלול.

במחזורית לומדים על הכלים בצורה מעשית, עושים הרבה תרגילים, וגם נכנסים בפעם הראשונה לגדוד
ככה שצריך לתפוס גם משימות של הגדוד. בדרך כלל במחזורית גם תופסים קו בפעם הראשונה.
אחרי 4 חודשים המסלול נגמר, יש טקס ומקבלים סיכת תותחן.

עולים לאחת מהסוללות הותיקות להיות לוחם חפ"ש או לקורס פיקודי - קורס מ"כים. בודדים ייצאו לקורס חובשים במהלך המסלול - לקראת סופו.
בסוללות הותיקות השירות הוא שונה לגמרי, תופסים משימות, קווי חי"ר, מתאמנים מדי פעם, ותופסים כוננות. לכן גם היציאות משתנות בתלוי למשימה שהגדוד תופס. מנסים לשחרר את החיילים שבת אחת לשתיים (כלומר חמש"וש כל שבועיים), בפועל ייצא לך לסגור לפעמים יותר ולפעמים פחות.
כמובן שהיציאות במסלול שונות ותלויות בגורמים אחרים, אם כי שבגדול שומרים על האיזון של סגירה פעם בשבועיים-שלוש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-09-2008, 15:03
  Bugiz Bugiz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "כל המיונים מתבצעים בשבוע..."

נכון ולא נכון.
אין מיונים למנתץ. זה שאתה מתאים ממש לא אומר שתתקבל לשם.
גם אם תסמן בהעדפות את מנתץ, ואת הגדודים תדרג הכי נמוך ממש לא אומר שתגיע למנתץ אפילו אם יש לך קב"א 56, דפ"ר 90, סימול 9, פסיכומטרי 800, מתאם קצונה 2 ועוד כל מיני חרטות כאלה... הסיבה היא שבתותחנים יש הרבה אנשים עם נתונים גבוהים, משום מה גם הרבה אנשים בוחרים MLRS, ו-MLRS ממש לא לוקחים את ה"מובחרים" כי באמת אין סיבה לזה, במקרה הטוב הם בוחרים באקראי מהאנשים עם הנתונים הבסיסיים שמתאימים להם (שוב, לא משהו מטורף, יותר בסגנון שלא ללחוץ נונ-סטופ אנטר בצו הראשון) או במקרה האחר הם סתם בוחרים אנשים באקראי. תכין את עצמך לאפשרות שתגיע לגדודים ותאמין לי זה עדיף.

נערך לאחרונה ע"י Bugiz בתאריך 25-09-2008 בשעה 15:09.
ישן 23-09-2008, 19:56
  ElvisAlive ElvisAlive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Awaking שמתחילה ב "נסכם לך את זה"

טירונות 03 רגילה, בלי הפלה למצב אבל.
האוכל בשיבטה האמת הוא די מגעיל חוץ ממקרים מיוחדים. אבל לא לפי זה קובעים. טירונות זה 4 חודשים מתוך 3 שנים.
ודווקא לסוללה שלMLRS אין מזגנים בחדר בטירונות.
קורס תותחן לומדים אבל עדיין זה טירונות.

בקשר לבנות, במחזורים של מרץ אין בנות ולפי מה שאמרו לי זה לא כזה להיט.

וזה שלא מתאמנים ויורים כל היום זה לא אומר שהם לא עושים כלום. דבר ראושן יש אימונים ותרגילים של הגדוד, ובבט"ש הסוללות הותיקות פשוט טוחנים שמירות, מחסומים ודברים כאלה.

צוות של משגר הוא 3 אנשים אבל יש גם את המוגף ויש את הנוריות שזה משהו שונה לגמרי.

ושוב הגדוד די חרא, כמעט כל מי שיוצא לי לדבר איתו רוצה לעוף משם.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 29-09-2008 בשעה 10:33.
ישן 24-09-2008, 22:21
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי starbucks שמתחילה ב "פשש לא רע..לא רע בכלל..."

רע... רע מאוד.

בנוסף למה שרשמו מעליי שזה מאבד את כל הערך של הטירונות, חייבים איזה שהוא מעבר מנטלי בין אזרחות לצבא - בעבר הטירונות הייתה עושה את זה, היום זה קורה רק בשלב מאוחר יותר וגם פוגע בחייל שחוטף שוק בשלב מאוחר, וגם פוגע בסוללות המבצעיות שצריכות "לשנות פאזה" בחיילים שהם מקבלים.

וזה גם רע מאוד לטירונים עצמם משתי סיבות:
1. אוהבים להתבכיין על תיזוזים, אבל בסופו של דבר שאתה חוזר הביתה בסוף שבוע אתה מספר לחברים על כל התיזוזים וכולם צוחקים מזה, זה חוויות שנשארות איתך אחרי זה.
2. אני הייתי מפקד במחזור שהתחילו אותו עם תיזוזים, ובאמצע המחזור יצאה הודעה גורפת שאסור לתזז - זה פגע מאוד בחיילים והם אפילו ביקשו שנתזז אותם, ברגע שאתה חוטף שעה ביציאה על כל שטות הכי קטנה שאתה עושה אתה מבין שעדיף לך לרוץ קצת ולהגיע הביתה בשעה נורמאלית - אין דבר יותר מבאס בטירונות מפגיעה ביציאה. בסופו של דבר זה גם כלי של המפקדים לא לפגוע ביציאה של החייל, לא על כל שטות אתה רוצה חייל ממורמר.

ישן 24-09-2008, 22:57
  shay_h shay_h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "רע... רע מאוד. בנוסף למה..."

אני רק אחזק את הקטע של המחזורית.
לנו, המחזור הראשון מבלי התיזוזים, היה סוג של שוק מזה שפתאום מותר להקפיץ אותנו באמצע הלילה, ובאחד השבועות גם כל שעתיים הוקפצנו כדי לירות פגזים. שלא נדבר על כך שעונשים כמו מסדר חוזר והתגלצחות לא טובה, קיבלנו חוזרים ב2 בלילה, ובמקרים קיצוניים גם 2, 4, 6. במקום שדברים כאלו יהיו בטירונות ועד האימון מתקדם הם כבר יתוקתקו ברמה הנדרשת, מגיעים לטירונות ולא יודעים, סתם דוגמא, באיזה כיוון התיקים צריכים להיות. למה? כי מה כבר ייקרה אם לא נעשה את זה טוב בטירונות?

זה הגיע לרמה שהעיפו את הסמפל"ג של מתגייסי אוג על זה שבמספרי הברזל (מסורת בצבא) החייל התלונן על כך שהמפקד נתן לו אגרוף חזק מידי. נו באמת..

נערך לאחרונה ע"י shay_h בתאריך 24-09-2008 בשעה 23:25.
ישן 25-09-2008, 15:28
  Bugiz Bugiz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי n2nim שמתחילה ב "עזרה - חיל התותחנים"

אני מהגדודים כך שאני לא בדיוק יכול לענות לך על MLRS, אבל אולי קצת לספר על הטירונות שהיא די דומה.
איך התנאים בשבטה? הרבה יותר טובים מפעם. המגורים סבבה. האוכל נסבל במשך 4 חודשים (אפילו אהבתי אותו בהתחלה).
הטירונות קשה? פעם היא נחשבה טירונות קרבית לכל דבר... היום כשאסור לתזז אני כבר לא יודע איך לקרוא לה, מה גם שמעולם לא חוויתי טירונות בלי תיזוזים. אני מאמין שזה ישתנה ומדיניות הבלי תיזוזים תגמר ברגע שהמחזורים שלא תוזזו יגיעו לוותיקות או ברגע שהרע"ן יתחלף.

ממה שאני יודע אתם יוצאים 11-3 שזה דבש לעומת 16-5 בגדודים. אלה יציאות של קרביים, לא תמצא יותר טוב בקרבי, בטח אצל חי"רניקים שעושים בהרבה מקומות 17-4 או 18-3 וטוחנים 3 שבועות את הנשמה עד שמגיעים למעט זמן הזה הבייתה.

איך האנשים? החלק הכי טוב בתותחנים... אחלה אנשים. באמת שבקשר לאנשים לא תתאכזב.

חוץ מזה, אל תתקבע על מנתץ, יש סיכוי טוב שתגיע לגדודים (קצת מצחיק איך אומרים גדודים כאילו MLRS זה פלס"ר ולא גם גדוד בפני עצמו), שהם אחלה מקום.

נערך לאחרונה ע"י Bugiz בתאריך 25-09-2008 בשעה 15:30.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר