לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2008, 04:24
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
האם, לכאורה, תיתכן קשירה בין הבנקים/חברות הכספומטים לסופר מרקטים?

מי כאן שהעביר תקופה בארה"ב, בטח מכיר את המושג "cash back"- כשאתה משלם בסופר מרקט בדביט, קיימת האופציה לשלם יותר מהחשבון האמיתי שלך ולקבל את ההפרש בחזרה במזומן ובכך לחסוך הוצאת כסף בכספומט שכרוכה בעמלה. בארץ, לא רק שזה לא אפשרי, לפעמים בתוף סופר קטנים, בעיקר אלה של תחנות דלק, או במרכזים מסחריים גדולים, ישנו כספומט שלא שייך לאף בנק וגובה עמלה גבוהה במיוחד. למה? האם ישנו קשר (לכאורה) בין חברות הכספומטים האלה לסופר מרקטים? אולי זה (לכאורה) בחוזה השכירות של הסופר מרקטים ושאר החנויות עם בעל המרכז המסחרי יש סעיף שאוסר עליהם, כדי לאפשר כניסה של חברת הכספומטים לאותו מרכז, בנוסף?
או שאולי זה פשוט אסור בחוק הישראלי?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2008, 05:27
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "תאורית קשר או שזה יותר קשור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי op9090
תאורית קשר או שזה יותר קשור לפורום כלכלה ?

אותם כספומטים מוצבים על ידי בעל העסק, בחלק מהמקומות בעל העסק הוא זה שממלא אותם בכסף והוא זה שמרוויח מהעמלה הגבוהה.
אם כך למה שירצה לאפשר לאנשים למשוך כסף בקופה ללא עמלה ?

בעל העסק הוא זה שמרוויח מהכספומט? אתה בטוח? נראה לי שדווקא בעל הכספומט משלם איזשהיא שכירות, אבל אני באמת שלא יודע וזאת יותר תחושת בטן

אבל מה לגבי סופר מרקטים/חנויות גדולות שעומדים בפני עצמם ולא כחלק ממרכז מסחרי שיש בו איזה כספומט פרטי כזה?

ישן 24-09-2008, 21:56
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "כן, כולם מרוויחים(רק הלקוח מפסיד)."

יש חוק ויש קונצנזוס סביב העמלות בשוק.
הבעיה היא שהבנקים שמים פס על החוק. בכל פעם אני שומע שהבנקים חרגו מהמקובל. זה גורם למעט רעש בתקשורת, אבל בסוף האזרחים מתגמשים.
הגישה של כל אזרח היא כזאת "לא אכפת לי לשלם 5 אגורות יותר על עמלה מסויימת". האזרח הפשוט (או יותר נכון האזרח האידיוט או האזרח הפתטי או האזרח השמוק או שתקרא לזה איך שבא לך) לא מבין שבחודש הבנק גובה מימנו המון עמלות (כגון עמלת משיכה, עמלת גביה, עמלת הפקדה, עמלת ניהול, עמלה על כניסה דרך הדלת הראשית של הסניף, עמלת נשימה וכדומה)- במיצטבר זה יוצא המון כסף.
הבנקים חורגים בכל פעם מהחוק בקצת בלי לעורר יותר מידי מהומה- התוצאה היא שאחרי כמה שנים הבנקים לוקחים עמלות מטורפות.

אני גלשתי מהנושא, לכן אני אנסה לקשר את זה לקונספירציות בחזרה.
זה מה שנקרא הנדסה חברתית. מתחילים בחריגות "שלא מפריעות לאזרח", ומתקדמים לאט לאט עד שמגיעים לתוצאה, שכל הזכויות הבסיסיות של האזרח נישללות.
למשל אני שמעתי הרבה אנשים שאומרים: "לא אכפת לי שלוקחים מימני מידע ביומטרי". בפועל המאגר הזה באמת לא מפריע לאף אחד, אבל לאט לאט אנחנו מיתקדמים למצב שהאזרחים מאבדים כל טיפה של פרטיות. בחלק מהמדינות כבר התחילו ליישם את הרעיון של ה-RFID. בקרוב לא נוכל לטוס במטוסים בלי RFID. בנוסף לזה כבר התחילו לשים מצלמות במקומות פרטיים- מקומות שרק אני רשאי לשים בהן מצלמה על פי חוק (כמו הבית שלי או המכונית שלי), אולם הם מצליחים להגמיש את החוקים ולשים מצלמות לכאורה ע"י הסכמה של הצרכן (הם מצליחים לשכנע את הצרכן בעיקר באמצעות גאדג'טים "פ33תיים").

קוראים לזה הנדסה חברתית, וזה קורה בכל מקום. תיראו איך הבנקים מצליחים להנדס את הצרכן הכנוע.
תיראו איך חולבים מאיתנו את הפרטיות שלנו לאט לאט באמצעות הנדסה חברתית.
אותי לא יחלבו, כי אני לא פרה ולא עז. אני לא חלק מהעדר הזה שהולך בעיניים עצומות אחרי הרועה, שמבטיח לעדר שלו מים, כאשר למעשה הוא מוביל את העדר למשחטה של אבו סעיד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר