לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2008, 20:46
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לא אספתי ונדמה לי שהפעם זה כבר יותר מדי.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני מבין"

איזה תירוץ או איזו עובדה צריך עוד לחפש ולחכות.
קיים דבר אחד שאף אחד לא מכחיש, זה שכמה פלסטינאים לא מורשים הסתובבו בבסיס,
ליד המטוסים וליד המסלול. תהיה הסיבה אשר תהיה.
אם רק זה נכון, נדמה שהפעם זה יספיק, יהיה גיבור ישראל אשר יהיה.
שיבדקו טוב- טוב, אם אין איזה מטענים בתוך המטוסים. זאת כבר לא רשלנות, זאת הפקרות.
ועד שלא יתחילו לעוף ראשים (לא של ש"ג) זה לא יגמר.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 24-09-2008 בשעה 20:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2008, 21:03
צלמית המשתמש של האזרח

עוד מעט יקימו וועדת טיוח (כרגיל)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "וואללה, איזו תובנה"

יעבירו את מב"ס לתפקיד אחר, אולי יקפיאו את דרגתו לכמה זמן וחוזר חלילה.
תגיד לא נמאס לך מהסיפורים כאלה.
אני לא שופט ולא בן של שופט. מפקד החיל אולי אשם מיניסטריאלית, אחראי ישיר זה מפקד הבסיס.
זה לא תפקידו לדאג לשמירה על המקום?
לא רס"ר, לא אחראי מטבח, לא ש"ג רק הוא ורק הוא.
נדמה לי שהם לא חתכו את הגדרות, הם עברו דרך השערים או אולי הוצנחו משמים.
תגיד למה צריך עוד לחכות?

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 24-09-2008 בשעה 21:06.
ישן 24-09-2008, 21:28
צלמית המשתמש של האזרח

הבסיס כבר בפעם השניה בחדשות...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני מציע שתאמץ את החתימה של יוסיפון."

אתה זוכר מה קרה שבסיס נבטים היה בחדשות...
זה היה שכמה עשרות חיילים קיימו יחסי מין עם קטינה בבסיס ומב"ס לא ידע.
לקח לו יותר מדי זמן עד ששם את המפתחות על השולחן לאחר מהומה בתקשורת, לא בגלל שמישהו בח"א המליץ.
גם הפעם לקח יותר מדי זמן. מה צריך עוד לבדוק ולחקור. הרי אף אחד לא הולך הביתה, כולם נמצאים במקום יש לך מושג איך זה הגיע המקרה לתקשורת?
אולי רצו לסגור את זה בתוך המשפחה?

ישן 24-09-2008, 22:06
צלמית המשתמש של האזרח

אין צורך לכרוע... :-)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אנא,"

האמן לי אני לא מכיר אף אחד, אני פשוט רותח מכעס. איך בתקופתנו יכול לקרות דבר כזה
בבסיס מבצעי.בבסיס צבאי נהוג שהולכים במדים. נדמה לי שפלסטינאים לא היו להם מדים ובלטו בשטח ובכל זאת אף אחד לא שאל ולא ראה...מצרף ציטוט מהידיעה:

ארבעה נכנסו אל הבסיס כנראה בתום לב וביקשו לחפש עבודה תוך שהם חוצים שורה של מעגלי אבטחה, גדרות ומצלמות המשדרות את התמונות בשידור ישיר אל צגים ביחידת המבצעים של הבסיס. עם זיהוי של חשד לחדירה לבסיס, מוזנקים על פי הנהלים כוחות כוננות, אלא שכוחות כאלה לא הוזנקו משום שבבסיס לא ידעו כלל על החדירה.

הצעירים הפלשתינאים סברו שימצאו עבודה באחד מאתרי עבודות העפר בבסיס. הם הסתובבו במקום במשך כשעה, תוך שהם נגישים למטוסי קרב, מטוסי תובלה, פצצות ונשק מתקדם וכן, חולפים על פניהם של קצינים וחיילים מבלי לעורר חשד.

אני לא נסחף בדומה לכתב העיתון אודות "ליל גלשנים". לא כתוב מתי ארע המקרה. אולי זה היה מזמן עד שמישהו הדליף לעיתון כשראה שלא עושים כלום.
האמן לי זה כואב לי כמו שלך. עד לרגע זה אין כל תגובה של דו"צ או כל גורם מוסמך אחר.

רוצה לספר לך סיפור אישי, פעם כשהסתובבתי באמצע קיץ לוהט בנגב והגעתי לגדרות של המנחת בניצנה ורציתי לקצר קצת בדרך. תוך דקות הגיע אלי ג'יפ משום מקום עם מאבטחים והתבקשתי לעזוב את המקום.

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 24-09-2008 בשעה 22:10.
ישן 25-09-2008, 06:47
צלמית המשתמש של האזרח

נרגעתי, רק שאלה אחת נשארה פתוחה:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "ממש אין לי ענין להיכנס לדיון איתך"

מתי זה קרה???

לפי מה שאומרת לי "תחושת הבטן" זה יחסית קרה מזמן ובמקרה הגיעה לעיתונות.
כאן היא שאלת המפתח. אני לא מאמין במשפטי לינץ' ציבורי. מוכן להתנצל בפני כל אחד מכם אישית, באם רציתי לערוף את ראשו של המב"ס ללא סיבה.

המקרה כן נראה לי הוא חמור ביותר ומישהו ניסה להשתיק זאת כך זה נראה מהכתבה.
תקנו אותי בבקשה אם אני טועה.

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 25-09-2008 בשעה 06:49.
ישן 25-09-2008, 19:38
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אין צורך לכרוע... :-)"

נגעת באחת מבעיות אבטחת המידע בחיל האוויר - משמעת הופעה ולבוש:

יש המון אזרחים, חלקם מטעמי נוחות לובשים מדי ב'/חצי ב'.
יש חיילים רגילים עם מדי ב',
יש מדי א' של האוויר,
בגלל תקלה של המב"ס נהוג ללבוש דקרון של חיל ירוק ולהגיד שזה מדי ב',
יש סרבל צוות קרקע, יש סרבל כיבוי, סרבל מתדלק, סרבל צוות אוויר,
יש מעיל א', מעיל ב' ופליז,
יש מדי קבע,
יש שיכוניסטים שהם אזרחים לכל דבר, שלפעמים מזימנים קבלנים ערבים לעבודות שיפוץ...

קיצר, בבח"א אין 2 חיילים שנראים זהה.
לכן אף אחד לא חריג בנוף.
הפתרון - כל אחד שם לב לסביבתו, מי לא מוכר, לא קשור ואז בא ושואל אותו: "מי אתה? מה אתה עושה פה?", מה שעשה הקבלן (שהוא בכלל אזרח...).

או עוד פתרון - מבצעי מלביש עד שתושג אחידות לבוש נורמלית.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 26-09-2008, 10:50
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא"

1. איפה אתה משרת/שירתת?

2. איפה שאני משרת, כל חודש נכנסים לאפסנאות סוגים שונים של סרבלים. בגלל שצה"ל בעיקר מקבל אותם מהאמריקאים, וכך נוצר מצב של הרבה גוונים, הרבה סוגים וכו'. היום, באותו מוסך לא תמצא שני טכנאים עם דיגום זהה, עובדה. המצב הזה לא תקין ע"פ נהלי הצבא, שכן יש משמעות לנושא אחידות הלבוש. זה כל כך פשוט. ומי שלא מקפיד על הנושא - בראש ובראשונה מפקד היחידה. כך נוצר מצב שכל אחד יכול להסתובב בכל מקום בבח"א, והוא לא ייראה חריג. צריך לזכור - תם העידן של המחבל הטיפש, שבא עם כאפיה...

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 26-09-2008, 10:58
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "1. איפה אתה משרת/שירתת? 2...."

2. אני ממש לא מסכים עם העניין הזה.
יש שלושה דגמים נפוצים של סרבלים כחולים (קצינים, ישראלי, אמריקאי "בנות"). יש עוד כמה אנשים פה ושם שמשתמשים בסרבל מסוג שונה, אבל זה ברור שהם אנשים טכניים.
תכנס למוסך ותתקשה למצוא סרבלים שלא שייכים לקבוצה הראשית. קצינים ונגדים בכירים ילכו עם סרבל קצינים, לעיתים נגדים בכירים ילכו עם סרבל עם כיסים חיצוניים בולטים, מרבית הבנים ילכו עם סרבל ישראלי רגיל, וחלק גדול מהבנות יילך עם סרבל אמריקאי.

ישן 24-09-2008, 21:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "וואללה, איזו תובנה"

לא הבנתי על מה זעקתך.
מפקד הבסיס הינו האחראי העליון לכל מה שמתרחש בתחום שמוגדר בסיס.
מותר לדרוש את ראש המפקד אם לידיעה הנדונה יש רגלים ובאמת הסתובבו הבלתי מורשים (ולא חשוב איזה מבטא יש להם).
מצד שני, מותר למפקד להתגונן ולאמר, נניח, כי בדיוק לשם כך יש גוף שמתעסק בהגנה קרקעית בפיקוד קצין לא זוטר. מותר לו למב"ס לטעון שבישיבות השוטפות קצין זה מדווח כי בתחומו המצב מניח את הדעת ולא עלתה כל זעקה מרה מכיוונו כי ישנו פער בכיסוי ברמה שעלולה לעלות בציוד או חיי אדם.
אבל למה לא לצפות מאזרח (הלקוח בה' הידיעה, בסופו של דבר) שלא ידרוש את האחראי לתת דין וחשבון או אפילו לשלם על דבר שהוא על פניו מחדל (ולא חשוב הגודל).

חיל האויר לדעתי היו אמורים להניח כבר מזמן כי מכיוון שעליונות אוירית יש, חובה עליהם לוודא כי החיבור בינם לבין הקרקע מאובטח כראוי.
הרי איזה מח"א ירצה להתעורר ביום א' בבוקר לתקשורת הזועקת בכותרות שחור-אדום שביום שישי בלילה לאחר קבלת השבת, התגברו ארבעה פלסטינים על פטרול בבסיס, הוציאו מכלל פעולה ארבעה מטוסי "סופה" ורצחו שתי משפחות בשיכון?

לו אני מב"ס או יותר, הייתי דואג למלא את הגנ"ק לפחות בתפקידי המפתח בבעלי מקצוע מחילות שמקצועם כזה (או מגייס לתנאי קבע בוגרי מערך אבטחה ממלכתי- כמו ביחידה שמאבטחת את בכירי צה"ל) ושם לב היטב שאת מטוסי היקרים לא יוכל איזה מחבל בן 19 לפנצ'ר.

ובסוף, בתור עוד פישר שעובד באבטחה, אני הייתי עושה סריקה לא רק במטוסים.
זה מביך לגלות חודרים בבסיס, זה מביך פי שבעים לגלות שנפל לך הרקולס כי שמו לו מטף כיבוי מלא בשבעה קילו חנ"ם עם פלאפון שהשעון המעורר שלו מכוון ליום רביעי ב 1100 בבוקר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 25-09-2008, 02:20
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא צריך לחקור כלום, היה כתוב..."

אמיל סליחה אבל מה הקשר בין מה שכתבת למה שהתרחש לבין מה שרצה האזרח ?
תא"ל אטיאס יכול להיות הגיבור הכי גיבור בעולם, ואת זה לא יקח לו אף אחד.
אבל אם אותם פלסטינאים, היו מעלים כלי לאוויר שלא בדרך הטבע, ואיתו אולי גם הצוות, הרי אתה היית הראשון שהיה מבקש את ראשו של המב"ס, מח"א אפילו לא היה מחכה דקה לפני שהיה שולח אותו לדרכו.
זה שהם לא התכוונו לשום דבר רע לא אומר שהוא לא צריך ללכת הבייתה, וזה לא שייך לזה שהוא בחר בקרירה שאחת הנגזרות שלה היא לא לראות את הילדים ולא לראות את הבית וגיחות מסוכנות ועוד שאר דברים מעוררי בכי ונהי, זאת הייתה הבחירה שלו והרשה לי להזכיר לך שהוא התנדב.
הנה אני רץ לשים חולצה לבנה נקייה ואתה מוזמן לבוא ולבכות לי על הכתיף.
סלחנות מביאה לחוסר משמעת חוסר משמעת מביא לכישלון
כמובן כל זה בהנחה שמה שהיה באמת היה.
ישן 25-09-2008, 03:29
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "אמיל סליחה אבל מה הקשר בין מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
אמיל סליחה אבל מה הקשר בין מה שכתבת למה שהתרחש לבין מה שרצה האזרח ?
תא"ל אטיאס יכול להיות הגיבור הכי גיבור בעולם, ואת זה לא יקח לו אף אחד.
אבל אם אותם פלסטינאים, היו מעלים כלי לאוויר שלא בדרך הטבע, ואיתו אולי גם הצוות, הרי אתה היית הראשון שהיה מבקש את ראשו של המב"ס, מח"א אפילו לא היה מחכה דקה לפני שהיה שולח אותו לדרכו.
זה שהם לא התכוונו לשום דבר רע לא אומר שהוא לא צריך ללכת הבייתה, וזה לא שייך לזה שהוא בחר בקרירה שאחת הנגזרות שלה היא לא לראות את הילדים ולא לראות את הבית וגיחות מסוכנות ועוד שאר דברים מעוררי בכי ונהי, זאת הייתה הבחירה שלו והרשה לי להזכיר לך שהוא התנדב.
הנה אני רץ לשים חולצה לבנה נקייה ואתה מוזמן לבוא ולבכות לי על הכתיף.
סלחנות מביאה לחוסר משמעת חוסר משמעת מביא לכישלון
כמובן כל זה בהנחה שמה שהיה באמת היה.

לא נראה לי שאטיאס הנ"ל גיבור וזה לא רלוונטי, אין כאן דיון בכלל לא יכול להיות דיון אמיתי על העניין הזה בפורום.
הפרטים לא ידועים (הכתבה בעיתון מלאה בטעויות בוודאי, כרגיל..), השיקולים לא ידועים, האילוצים לא ידועים, כלום לא ידוע וכבר אנשים צריכים להתפטר....חובבנות וקישקוש מקושקש..
אם אתה שואל האם יש מקום להדיח/ התפטרות של מפקד שאכן היה אצלו בבסיס מחדל ועל כך התשובה- בוודאי שיש לזה מקום!.. כתלות בגודל המחדל ובנסיבות. האם אנו יודעים כאן את גודל המחדל? לא... האם אנו יודעים את הנסיבות? לא... האם אנו כותבים שטויות כי זו כמעט הגדרה בפורום (כל פורום...)? כן...

ישן 25-09-2008, 03:44
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=יואב בן צוריה]אמיל..."

תראה ראשית זה יפה שאתה מגדיר את הדברים שאתה כותב כשטויות, רק נשאלת השאלה למה אתה בכלל משתתף בבימה ציבורית כזו או אחרת שעיסוקה החלפת שטויות.
שנית אם אטיאס לא גיבור למה בכלל העלת את הנקודה ומזה שייך לנושא ?
לפני אחרון הרשה לי - ואני מקווה שהאזרח יסלח לי בדיעבד ע"כ שאני מפרשן את דבריו - לפרש עבורך את דברי האזרח כך שלא תוכל להיתמם, האזרח טען שאם יבדקו וימצאו אמת בטענותיו של אותו כתב בעיתון הרי שהמחדל זועק לשמיים ועל מפקד הבסיס לשלם בראשו, לא חושב איזה נסיבות סיבתיות שררו בעת הארוע. שים לב הדגש הוא על יבדקו וימצאו.
ואחרון לדעתי אני הקטן חייב להיות דיון בפורום הזה על הארוע, נכון אי אפשר אולי להתייחס ספציפית אבל יכולה בהחלט להיות התייחסות למסגרת הארוע ולנגזרות המתחייבות ממנה אחת מהן הענשה. סה"כ הדיון פה הוא לא על פרופיל הטיסה העתידית לאיראן הדיון פה הוא משמעת, ובזה גם לאזרח יש מה להגיד.
בברכה
ישן 25-09-2008, 04:02

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "תראה ראשית זה יפה שאתה מגדיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
תראה ראשית זה יפה שאתה מגדיר את הדברים שאתה כותב כשטויות, רק נשאלת השאלה למה אתה בכלל משתתף בבימה ציבורית כזו או אחרת שעיסוקה החלפת שטויות.
שנית אם אטיאס לא גיבור למה בכלל העלת את הנקודה ומזה שייך לנושא ?
לפני אחרון הרשה לי - ואני מקווה שהאזרח יסלח לי בדיעבד ע"כ שאני מפרשן את דבריו - לפרש עבורך את דברי האזרח כך שלא תוכל להיתמם, האזרח טען שאם יבדקו וימצאו אמת בטענותיו של אותו כתב בעיתון הרי שהמחדל זועק לשמיים ועל מפקד הבסיס לשלם בראשו, לא חושב איזה נסיבות סיבתיות שררו בעת הארוע. שים לב הדגש הוא על יבדקו וימצאו.
ואחרון לדעתי אני הקטן חייב להיות דיון בפורום הזה על הארוע, נכון אי אפשר אולי להתייחס ספציפית אבל יכולה בהחלט להיות התייחסות למסגרת הארוע ולנגזרות המתחייבות ממנה אחת מהן הענשה. סה"כ הדיון פה הוא לא על פרופיל הטיסה העתידית לאיראן הדיון פה הוא משמעת, ובזה גם לאזרח יש מה להגיד.
בברכה

אכן השטויות שלי הן שטויות כמו של כל אחד אחר, כל שאני מבקש זה שנזכור שאת..בעיקר כשאנו כל כך נחרצים בעריפת ראשים..
למה העליתי את הנקודה על אטיאס? זאת נקודה תאורטית על כמעט כל מפקד בסיס שהיה לוחם לא אישית על אטיאס שאין לי מושג מה הסיפור שלו...
אם ואם ואם....אכן אם ואם ואם , אז כך וכך וכך..... ככה בערך זה נראה..
לילה טוב

ישן 25-09-2008, 09:04
צלמית המשתמש של האזרח

נאה דורש, נאה מקיים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ארבעה פלסטינים מחפשי עבודה הצליחו להיכנס לבסיס נבטים,"

אני רוצה רק להוסיף דבר אחד. אני לא מכיר את המב"ס או כל הנפשות המעורבות בנושא הכאוב הזה.

לצערי אנו יודעים לקבל אחריות, אל לא לקחת אותה.
נדמה לי שקיימת סיסמה בח"א "זה שאינך רואה, הוא יפילך"...
כמה היא נכונה ומתאימה לחיינו. מה זה שווה שהאדם יהיה מוצלח עם כמה עשרות הפלות. האם זה עומד לו לזכותו כאשר הוא מופל ע"י יריב שלא ראה אותו?

כמה מאיתנו מכירים מקרים שאנשים לקחו אחריות והלכו? אולי אפשר לספור אותם על כף יד אחת.

באסון ההתנגשות של שני מסוקי יסעור שבו קיפחו חייהם עשרות לוחמים. אני ציפיתי שמפקד ח"א יקח אחריות. אך לא, וועדת בדיקה ניקתה אותו מכל אחריות לארוע. בסדר, לא מתווכח עם הוועדה המכובדת אבל איפה המצפון שלו!
אתה זה העומד בראש הפירמידה, אתה המקצוען הבכיר ואתה לא אחראי???

ישן 25-09-2008, 11:57
צלמית המשתמש של האזרח

בסדר, מקבל את הצעתך...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מה הקשר למצפון? את יודע אם..."

אני מקווה שאתה מבין יותר ממני. כאשר המסוקים התרסקו הם היו במשימה מבצעית (העברת לוחמים ללבנון) כאן לא היה אימון. מישהו לא הקפיד על הגובה והמרחק אחד מהשני. נדמה לי שקיימים נוהלים
ברורים בחיל.
לא רוצה לפתוח פצעים שלא יגלידו אף פעם, האם לדעתך התאונה או החדירה של הפלסטינאים אי אפשר היה למנוע לו אתה היית מב"ס?

האם זאת גזירה משמיים? נכון היום אני אזרח לצערי. מה לעשות לא רוצים אותי יותר. אני סומך על הצעירים ממני, עכשיו זה תורם להגן עלי והאם הם עושים זאת על הצד הטוב ביותר.
תחליט בעצמך על התשובה

ישן 25-09-2008, 19:49

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "בסדר, מקבל את הצעתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
אני מקווה שאתה מבין יותר ממני. כאשר המסוקים התרסקו הם היו במשימה מבצעית (העברת לוחמים ללבנון) כאן לא היה אימון. מישהו לא הקפיד על הגובה והמרחק אחד מהשני. נדמה לי שקיימים נוהלים
ברורים בחיל.
לא רוצה לפתוח פצעים שלא יגלידו אף פעם, האם לדעתך התאונה או החדירה של הפלסטינאים אי אפשר היה למנוע לו אתה היית מב"ס?

האם זאת גזירה משמיים? נכון היום אני אזרח לצערי. מה לעשות לא רוצים אותי יותר. אני סומך על הצעירים ממני, עכשיו זה תורם להגן עלי והאם הם עושים זאת על הצד הטוב ביותר.
תחליט בעצמך על התשובה

קצת דמגוגי כי א. אין לנו את הנתונים.
ב. כל ארוע, ברמה התאורטית ובדיעבד אפשר למנוע...זה לא אומר כלום...
כשנדע מה היה נוכל לדעת עד כמה חמור היה המחדל ומה הפעולות הראויות לבצע.

ישן 25-09-2008, 20:20
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בואו נבהיר כמה נקודות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ארבעה פלסטינים מחפשי עבודה הצליחו להיכנס לבסיס נבטים,"

א. בבסיס חיל האוויר נבטים קיימת האבטחה הטובה ביותר שמשרד הבטחון, צה"ל, וחה"א יכולים לתת מבחינה פרקטית. מי שנמצא בפנים יודע מה זאת אומרת, ואין לי כוונה להרחיב.

ב.
הסיבה היחידה לחדירה, היא רשלנות פושעת של סמב"ציות. הן לא יראו בית הרבה זמן, את זה אני מבטיח לכם. אגב, יש מה לשפר בהקשר הזה, אבל זה לא משהו שנפרט פה..

ג.
הבעיה הקשה בנבטים זה שמדובר באתר עבודות שצמוד לבסיס מבצעי ברמה הגבוהה ביותר שיכולה להיות.
קשה מאוד להבדיל בין פועלים לבין כאלה שחדרו, בעיקר אם לא יודעים שיש חדירה.
בגלל זה יש צוותים כאלה ואחרים שתפקידם למנוע אירועים, לא מועסקים בבסיס פועלים שיכולים להוות סיכון בטחוני סביר (להבדיל מהתקופה שלפני פתיחת הבסיס), ויש דגש פיקודי של המב"ס, עדן אטיאס, בנושא הזה.

ד.
באף נקודת זמן באירוע, החודרים לא היוו איום אמיתי, ולא התקרבו מספיק לנקודות מבצעיות כדי לגרום נזק או לאסוף מודיעין שלא ניתן לאסוף מחוץ לבסיס. העיתונות כרגיל מקצינה, וגורמים צבאיים עלומים לא מסייעים לנושא. כמובן שזה לא מפחית מחומרת האירוע.

האחרון שצריך לעוף כאן זה המב"ס. על כל שטות בהגנ"ק מקבלים תלונות ונשפטים אצל מפקדי הטייסות. ממשפט כזה לא ראיתי מישהו שיצא עם פחות משבוע ריתוק, במקרה הטוב.
יש לי רק מילים טובות על הגנ"ק נבטים. אנשי הסגל בגף הזה הם מהרציניים ביותר בשטח, כולל מפקד גף לוחם בעברו הלא כל כך רחוק, שניער את המערכת מצויין. לחיילים זה קשה, לבסיס זה טוב.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 25-09-2008 בשעה 23:09.
ישן 26-09-2008, 12:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש קשר, ואני מציע באמת לעצור..."

יקירי - הגנ"ק זה לא איזה מדע טילים. מודע (קצת) לנושא האבטחה של נבטים ולנושא אבטחת בסיסים וגבולות בכלל. להאשים את הפלזמות זה בערך כמו להאשים את המב"ס.
טוב להתלהמות ולטוקבקיסטיות, אבל חסר כל ערך ממשי מלבד זאת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-09-2008, 13:24
צלמית המשתמש של האזרח

תשדיר בטליביזיה לפני כמה שנים...
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מאחר שאתה ככל הנראה לא היית..."

לפני שאנו סוגרים את הדיון, רציתי לספר לכם על התשדיר שהיה לקראת החורף...
אחד שנסע מהר, החליק ונכנס בעץ. בוכה: "אני אשם??" "הגשם אשם, הכביש אשם"...
אז אולי באמת אפשר לנעול, ומאחל לכל בית ישראל שנה טובה, שנת שלום ובטחון.

נ.ב.
מקווה שהפעם לא יקלקלו לי את הסלולרי...

ישן 25-09-2008, 20:54
צלמית המשתמש של האזרח

שאלה קטנה, קטנטנה...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בואו נבהיר כמה נקודות:"

נחמיה, אתה יודע שאני מעריך אותך מאוד וכל מילה שלך מקובלת עלי. OK, אז הלילה אשן טוב...
אתה יכול להגיד לנו כאן בשקט מתי הסיפור הזה ארע. לדעתי הוא לפני כמה שבועות ומישהו ניסה להסתיר.
תקן אותי בבקשה.

ישן 25-09-2008, 21:14
צלמית המשתמש של האזרח

האמן לי, יש לי סיבה טובה.
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "WTF ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
אתה עושה מעצמך צחוק.
ציטוט: "..ארבעה פלשתינאים תושבי דרום הר חברון הצליחו לחדור בסוף השבוע האחרון למתחם הבסיס וזאת, מבלי שאיש הבחין בהם ומבלי שעוררו את חשדו של אף קצין וחייל במקום. ..."

לאחר עריכה - הצלחת לעייף אותי. סע לשלום.

ישן 26-09-2008, 12:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי kobbar שמתחילה ב "שוב נבטים? שוב חדירה?"

מכיוון שלא קלטת את הרמז - באמירה חסרת הטעם הבאה - תיחסם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-09-2008, 07:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי kobbar שמתחילה ב "ללל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kobbar
חחחח מה אתה חש, יא אפס?
אני אעשה משתמש חדש ואחזור

אני מאוד מקווה שתעמוד בהבטחתך...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-09-2008 בשעה 07:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:52

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר