לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2008, 23:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כן, רק קנאים ילדותיים מעלים שאלות לגבי מינוף-יתר. למשל, הניג'סים ששאלו לגבי ליהמן...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בעיקר קנאה ילדותית"

אני מבין שכביזנסמן אתה חש אהדה טבעית לדנקנר, אבל מותר ורצוי לשאול לגבי הבטחונות שלו. יודע למה?
כי ליהמן בראד'רס, למשל, שהיא טיפ-טיפה גדולה יותר מIDB פיתוח, הייתה חייבת 650 מיליארד דולר,
בשעה שנכסיה היו שווים 28 מיליארד. אתה מבין למה אני חותר? לא? אני אסביר: ליהמן בראד'רס היא אחד
מבנקי ההשקעות החשובים והחזקים ביותר שידע העולם. מינוף מופרע גרם לכך שהיא נמחקה לפתע,
ורבבות אנשים הם עכשיו מובטלים, נושים לעולם לא יראו את כספם חזרה, וכן הלאה וכן הלאה...

במדינת ישראל חייבות להשאל השאלות הרלוונטיות לגבי מינוף של תאגידים גדולים גדולים במשק, בעיקר
כאלה שניצלו מינוף כדי להכנס לעסקאות רכישה שלא ניתן היה לבצע ללא מינוף.

המינוף הפשוט ביותר של האזרח הממוצע (משכתנא) הוא כיום בעייה עולמית לא קטנה (מכיר פרדי
ופראני?...), וכאן מדובר על אחת מחברות האחזקות הגדולות במדינה ועל אחד האנשים הממונפים במדינה.
לתהות לגבי יכולתו לעמוד בהתחייבויות שלו זה לגיטימי לחלוטין, שכן אם, חו"ח, הוא יפשוט רגל - הוא יסבול
הרבה פחות מאחרים הקשורים לגופים שאותם הוא מינף...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2008, 08:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, רק קנאים ילדותיים מעלים שאלות לגבי מינוף-יתר. למשל, הניג'סים ששאלו לגבי ליהמן..."

אז אתה גם דוקטור לכלכלה, וכמובן זה הופך אותי לאחד שלא מבין.
שיטה מוזרה יש לך להבחין באנשים.

אם פורום סקופים וחדשות הופך גם לפורום ידיעות כלכליות אז נפלא, יהיה יותר מעניין, ואולי אפשר יהיה לנהל ויכוחים עניניים בלי שמאל ימין ובלי לערב הורים.

אין פה תהיה סטייל אנרון או ליהמן ברדרס, ההשוואה קצת רחוקה. גם היררכיית החברות, מבנה השליטה, השווקים שבהן היא פועלת ההתחייבויות לבנקים ולבעלי האג"חים הכל שונה ולא דומה.
אם אתה חייב 650 מיליארד דולר כאשר נכסיך שווים 28 מילארד דולר אתה אכן במצב מסוכן ובלתי אפשרי.
אבל כאשר יש לך בקופת המזומנים 13 מיליאד שקל וחובך מסתכם ב 32 מילארד שקל, וזה עוד לפני הנכסים (40% מהחוב קיים במזומן בקופה). עוד צוין שנוחי דנקנר נערך למשבר המתקרב ולהאטה והחליף התחייבויות קצתרות טווב בארוכות טווח, מהלך שעלה הרבה כסף אבל ביטל סכנות אפשריות של הטווח הקצר והמאיים.
פאני מיי ופרדי מק (לא פראני) היו בנקים למשכנתאות, וההסבר לקריסת שוק הסא פריים די פשוט, לעומת הנזק שגרם. אין ספק שזה אחד המשברים שדי קל להסביר את הסיבות להתרחשותו לכן הכעס הרב על הרגולציה החשופה האמריקאית שאפשרה ואף עודד מתן משכנתאות להומלסים ומכירתן למרבה במחיר. עיקר העיסוק היה מכירת משכנתאות, לעומת זאת IDB ודנקנר פרושים יפה ורחב בשוק הישראלי. חברות תעשייה, שרותים ועוד. לדעתי אין גולש שלא מזרים כסף לדנקנר בצורה זו אחרת בכל יום נתון.

זו ידיעה כלכלית, לא סקופ או חדשות. התהייה לגבי חוסנה של IDB או גנדן או נוחי דנקנר עצמו זה דבר שבשגרה בעתוני הכלכלה.
אמנם המשבר נמצא בפתחנו, ושוק האשראי העולמי בבעייה, גם לאחר ההלאמה הגדולה בהסטוריה שטרם אושרה על ידי הקונגרס, אף אחד לא מבטיח יציבות, אלא להפך סכנות האטה, מיתון ואנפלציה קשות מאיימות על ארה"ב ועל כלכלות העולם.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 27-09-2008 בשעה 09:06.
ישן 27-09-2008, 13:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אני לא דוקטור לכלכלה. רוב הדוקטורים לכלכלה הסבירו לנו שאין כל משבר והכל סבבה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז אתה גם דוקטור לכלכלה,..."

אתה, לעומת זאת, מכיר שטחים אפורים להעברת סחורות ואנשים מהשטחים והחוצה מהם, ובא לספר לי
על מינוף (למרבה האירוניה, המקצוע "האזרחי" שלי קשור למינוף הרבה יותר מאשר הכרת דרכים להכניס
עגבניות לישראל עם פחות עיכובים, או סידור תעודת VIP לאחד הסופיאנים...)...
נוחי דנקנר קנה נכסים במיליארדים שאין לו, כל זאת באמצעות מינוף. אני שמח לשמוע שנוחי נערך למשבר.

פאני ופרדי (ישששששששששש תפסת אותי בטעות שנבעה בערבוב של שני השמות...) היו גם היו בנקי
משכנתאות, כפי שמעידים שמותיהם הרשמיים: Home Loan Mortgage Corporation
ו Federal National Mortgage Association.
אין ספק שכולנו מזרימים כסף לנוחי דנקנר, ואני מבטיחך שלוואמו, לליהמן, פאני ופרדי הציבור הזרים ה-ר-ב-ה
יותר כסף, ובכ"ז הם התחסלו במחיר עצום לקופה הציבורית.
לציבור יש כל הזכות שבעולם לתהות לגבי ממדי המינוף של אדם שקריסת עסקיו עלולה לחייב את הממשלה
להתערב ולהצילו באמצעות כסף ציבורי - מבלי שאנשים שמתמחים בסידור תעודות מעבר, יראו בכך קנאה
ילדותית...

במידה ולנוחי דנקנר יש אכן דרכים לוודא שמינוף שבו נקט לא יעלה לכולנו הון גדול, זה נפלא - אבל
במידה ולא, ראוי שכולנו נדע מזה, מכיוון שכולנו עלולים לשלם על זה (לא כולנו, בעצם, סופיאן לא
ישלם...).
ישן 27-09-2008, 14:26
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אני לא דוקטור לכלכלה. רוב הדוקטורים לכלכלה הסבירו לנו שאין כל משבר והכל סבבה..."

40% מהחוב נמצא בקופת המזומנים ואתה מדבר על מינוף.
אולי אתה עובד בחברת מנופים וזה הקשר שלך למינוף, אחרת אתה די מדבר שטויות.

אתה עוקב אחרי דנקנר ונכסיו והשקעותיו שאתה יכול להגיד לנו בסמכותיות שכזו שיש עניין ציבורי שכזה בלדעת את מצבו שמא יקרוס וחו"ח ? אני לא בטוח.
להשוות בין IDB גנדן ודנקנר לפעילותיהם של בתי השקעות, ובנקים למשכנתאות, נו באמת, זה גם ילדותי.
היית מדבר על חשיפה, על סיכון, על השקעות של IDB במכשירים מסוכנים, מילא - אבל אתה סתם תוקף בלי לדעת כל כך על מה אתה מדבר. בגלל שנאת חינם חרב בית המקדש ועכשיו בגלל השנאה שלך חרב הוול סטריט.

אתה ממשיך אם זאת בהפצת השקרים שלך לגבי, שאני מסדר אישורים למקורבים, שאני משתמש באזורים אפורים (תגיד בתור מפעיל מנופים, אין אזורים אפורים ומסוכנים שהמנוף נמצא בהם וכולם יודעים שהם מסוכנים ולא מגיעים אליהם ?) להברחת סחורות.
אז לא רק שהשקרים שלך לא נכונים, אלא גם אתה שקרן ומפיץ שקרים.
זה שאגיד שלעולם, אבל לעולם, לא ניצלתי לא ידע ולא סמכות על מנת לסדר אישור או להעביר עגבניה, זה לא יעזור לך. אתה הרי קורא מה שאתה רוצה ואת השאר אתה ממציא.

להביא כתבות מגלובס שמדברות רק על הפסדיהם של אנשים, על חובות כביכול מפחידים (מפחידים את מי שאינו מבין), על מפוטרים, ובקיצור כל מה שרע בכלכלה - זה ילדותי.
שים לב לתגובות - גאידמק מפסיד=מיליארדר ? מילארד חובות.
הבורסה נופלת=זה הזמן לקנות בזול
דנקנר ממנוף=חו"ח מחר יסגרו לי את הסופר ולא אוכל לדבר בסלולרי או לגלוש באינטרנט

לסיכום, אתה שקרן ומפיץ עלילות על גולשים תמימים, ויש גולשים לא תמימים שנהנים להפיץ את הפסדיהם וחובותיהם של אחרים.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 27-09-2008 בשעה 14:42.
ישן 27-09-2008, 15:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואלה, יש לו יכולת לשלם חלק מהחוב - אז אין מינוף. החיים יפים בעולם מעברי הסחורות...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "40% מהחוב נמצא בקופת המזומנים..."

המכנה-עצמו, אולי תנסה להבין משהו: כאשר אתה מגייס כסף שאין לך כדי לרכוש משהו שאתה רוצה, זה
נקרא מינוף. לדנקנר א-י-ן 32 מיליארד שקלים (ארבעים אחוז מזה, זה שווה בדיוק לשתי חמישיות מהסכום
הנדרש...) וגם סך נכסי החברה הם לא בטחונות בשווי 19 מיליארד שקלים. קוראים לזה בעסקי המנופים
בשם חשבון פשוט (100>40...).
אני עוקב אחרי כמוך, באמצעות התקשורת (סליחה, לך יש את סופיאן שייתן לך טיפים מבפנים...), ומכיוון
שמדובר בתאגיד שלצורך רכישתו נעשה שימוש במכשירים פיננסיים שהוכחו כמאוד מסוכנים, יש לציבור
אינטרס מובהק לדעת שלא נצטרך לשלם מכיסנו כדי לכסות את עלות אותו שימוש במכשירים פיננסיים. אני
אהיה הראשון לשמוח אם יסתבר שאין מה לדאוג, אבל בימים אלה, בהם המכנים-עצמם בולעים כובע אחרי
כובע כשתאגידים קצת יותר חזקים מאלו של דנקנר, שמורכבים ע"י הנהלות מנוסות לא פחות מדנקנר, קורסות בזו אחר זו, מוטב שאלה מבינינו שמתמחים בעיקר בשטחים אפורים בהעברת עגבניות ואנשים דרך
שערים בקו הירוק, יפגינו מעט צניעות...

ה"שטחים האפורים" זה מושג שאתה סיפרת לגבי עצמך, ולכן אם מדובר בשקר, הרי שזה בס"הכ שקר נוסף
שלך. אני, אגב, לא חושב שהמקצוע שלך הוא אפור באיזושהי צורה. החוק היבש כנראה מאשר אותו (ולכן
הוא לבן) והמוסר האנושי מוקיע אותו (ולכן הוא שחור...).

הדבר האחרון שאפשר להגיד על מי שמנצל הסכמים מדיניים עם ארגוני טרור (גם אם זה לצורך עשיית
כסף ממעבר סחורות תמימות לגמרי) זה שהוא תמים. אתה לא תמים, ובטח שלא מעלילים עליך עלילות.
אין לי מושג למה רצת להגן על דנקנר (כאילו שהוא זקוק להגנתם של חסריו של סופיאן...), אבל אני מזמן
הפסקתי לנסות להבין מה הדרייב שלך בנושאים שאינם קשורים לכיסך האישי (בנוגע לשלומיזם אתה
שקוף להפליא וברור לחלוטין - שם הכל ביזנס...)...

אגב, במסגרת מתקפת הגידופים הפתטית שלך שכחת לציין שאני שוב מנצל את סכמותי ברשעות...

לסיום, לך תלמד מה זה מינוף, ותפסיק לספר לעצמך שאם קיבלת עמלות שמנות על העברת משאיות
אפרפרה, זה הופך למומחה למכשירים פיננסיים.ץ זה בסה"כ הופך לעובד מדינה לשעבר שיודע לעשות
כסף בקשרים שצבר. כאלה יש גרוש בלירה - ורובם מוסריים בהרבה ממך...
ישן 27-09-2008, 15:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואלה, יש לו יכולת לשלם חלק מהחוב - אז אין מינוף. החיים יפים בעולם מעברי הסחורות..."

לא יאומן כי יסופר.
אדון אורי החליט שאני לא מבין במינוף.
נו טוב, זה אפילו לא ראוי לויכוח.

מה שכן, ניצול לרעה וכאלה, מה עניין מחסומים ושאר ירקות לנוחי דנקנר ?
למה אתה מתעקש להכניס את הנושאים האלה בכל מקום שאתה רואה אותי ?
ואחרי זה תטען שהטענות שלי כלפי רדיפה הינן הזיות פרטיות שלי, כן ממש.

אני שמח שאתה מלמד אותי כלכלה, תלמד קודם דרך ארץ לפני שאתה מלמד אחרים.
אני יודע את כל זה, לדעתי ברמה עמוקה משלך, אבל לא נכנס לזה.
הרי הוחכת שלא משנה מה אגיד, אתה תמיד צודק ואני משקר.

בא נחזור לאזורים האפורים.
הרי רק אדיוט גמור יודע שיש מערכות אבטחה טוטאליות.
תמיד יש פרצות, אחרת לא היה צורך לפתח עוד וועוד הגנות.
כאחד ששרת בנקודות הרגישות האלה, אני מכיר את האזורים האפורים.
עד כאן עובדות- ואין לך יכולת להוכיח אחרת.

איפה השקרים שהבטחת ?
אז בין להכיר ובין להשתמש......המרחק רב מאד.

כמו שתגיד שכל עובד שיודע סיסמאות לאזורים אסורים עושה בהן שימוש.
כך לפי טענתך? אני מכיר משמע אני משתמש ומנצל.

כמו שאמרתי, אני מציע את יושרתי ויוקרתי ואת דברי למבחן, אבל אף אחד לא מוכן
להתמודד עם האמת. עדיף להשאר מאחורי ניק במחשב ולשלשל על המקלדת.

כשתהיה מוכן להתמודד עם העובדות, תודיע לי.
בינתיים אל תלמד אותי כלכלה, אל תקרא לי שקרן, ותמשיך לחלום על מצפונין שמבריחים ירקות
אני גם עבדתי בפיצו"ח אם זה נותן לך עוד כלים להתנגח בי.

אעזור לך, אני בטח מכיר את שעות החלפת המשמרות של פקחי הפיצו"ח, ככה אני מצליח להעביר
את הלימונים והאבוקדו שלי בלי שאף אחד יתפוס אותי.
ואם תופסים אותי אני אומר שסופיאן שלח את הלימונים לאורי, ומשחררים אותי.
תפסיק להזות ותתחיל לחיות.
ישן 27-09-2008, 15:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

רמה עמוקה עלק - מסתבר שאם יש לך יכולת להבטיח 40 אחוז משווי נכס הבסיס, אז אין מינוף..
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא יאומן כי יסופר. אדון אורי..."

טענותיך על רדיפה הן לא הזייה - הן שקר. אני זה שטען שהעובדה שאתה יודע לעשות כסף משטחים
אפורים בהסכמי המעברים (שהיית בין אלה שניהלו מו"מ לגביהם, או שישבו מאחורי הקלעים ועסקו בהם, לא זוכר
בדיוק מה הגירסא הנוכחית שלך...) לא בדיוק הופכת אותך למומחה במאקרו כלכלה...
דרך ארץ אני אלמד ממי שלא מחפש לכנות בכינויי גנאי את אימותיהם של בני פלוגתא שלו...

היחיד מבין שנינו שמתחבא מאחורי ניק ו"משלשל" על המקלדת (עוד התנסחות שמעידה על דרך ארץ. אתה
בכלל בחור מנומס להפליא...), הוא אדם שמכנה עצמו בכינוי המאוד-לא-הולם "מצפון" (כנראה על שם מה
שהיה אמור לנקוף אצלו בלילות, אחרי עוד עסקה מוצלחת...).

ואסכם בנושא האשכול עצמו, שממנו חמקת, אחרי שכל מה שהיה לך לטעון לגביו היה שמדובר ב"קנאה
ילדותית"...
א. כאשר אין לך יכולת לקנות מוצר שבו חושק, ואתה מגייס כספים - זה נקרא מינוף.
ב. נוחי דנקנר רכש נכסים בסכומים גדולים מכפי שיכול היה להרשות לעצמו ללא מינוף. הנכס הגדול ביותר
שלו, ממונף מאוד. חובותיו גדולים משמעותית משווי המזומנים שלו ומשווי נכסיו.
ג. בתקופה שבה שימוש במכשירים פיננסיים הביא לקריסת ענקים גדולים לאין שיעור יותר מIDB, מותר
ורצוי לתהות האם יש לדנקנר בטחונות מספיקים שיבטיחו לנו שלא אנו (הציבור הישראלי) נצטרך לשאת
בהוצאות החילוץ של החברה, במידה וחו"ח תיקלע לקשיים.

אלה הנקודות, ורק אללה וסופיאן יודעים איך הצלחת להפוך תהיות ל"קנאה ילדותית"...
ישן 27-09-2008, 16:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רמה עמוקה עלק - מסתבר שאם יש לך יכולת להבטיח 40 אחוז משווי נכס הבסיס, אז אין מינוף.."

בלה בלה בלה.

לא טענתי ש 40% הון עצמי מתוך המינוף מבטלים את המינוף - לא טענתי זאת, המצאה שלך.
חפש אשכול של אחד פרפקציוניסט, שבו דובר באופן טיפה יותר מפורט על המצב והמשבר, עדיין בשפה פשוטה שכל אחד יכול להבין.
לפני שאתה יוצא בקביעות שאין לי מושג - תדע את המושג בעצמך.

לבחון האם המינוף של IDB מסוכן או לא בהשוואה למכשירים פיננסים וכו' ?
משפט שהוא אוסף של חוסר הבנה.
מדובר בסדרת כתבות בגלובס על הממונפים הגדולים במשק.
שום חדשה, שום תהייה, בסך הכל עוד סקר שעושה עיתון שמטרתו הבאת והצפת נתונים כלכליים.

תחפש טוב, יש קבלן אחד באשקלון, שכחתי את שמו, הוא ממונף בערך פי 7 או 8.
שווי החברות שלו משהו כמו 7-8 מילארד שקל, כאשר ההון העצמי של החברות עומד על 1.7 מיליארד משהו כזה.
אין ספק שהמנוף הזה מרשים יותר מהמנוף של דנקנר מה עוד שמדובר בקבלן, ולקבלן יש מנופים שווים.
אז מה אתה מנפנף לי במנופים, ומינופים.
כתבה שגרתית בגלובס הופכת להיות תהייה ואזהרה לגבי נכסי דנקנר ?
בחייאת, אל תעשה מכולם צחוק ולא מעצמך.

אני מתפלא שעוד לא אמרת כלום לגבי הפיצו"ח.
איך אני דאגתי לא להעביר עגבניות במחסום על מנת לשמור על מחיר העבגניות שלי גבוה, עוד לא סיפרת לחברה ? האם ידעת שתקופה מסוימת אני היה זה שיכול היה לקבוע את מחיר השוק מאחר וישבתי על הברז של המכסות במעברים ? האם זה עוד נתון שאני מפרסם על עצמי בשביל לעזור לך להראות עד כמה מושחת אני ? או שבסך הכל זה עוד פרט בעלילות חיי שאתה עושה בוא שימוש לרעה ? (ולא אמרתי ילדותי).

אז פעם אחת רמזתי למישהו תוך שימוש במילה אולי לגבי כוונותיו הזדוניות.
לא אחרי שהוא הלך והפיץ עלי שקרים בפורום.
אתה לא עיוור, אתה פשוט צבוע ורשע.
כמו שאמרתי ואמשיך להגיד, ההתנשאות פשוט מתבקשת. אני מביא עובדות מהחיים ואתה עושה מהם מטמעים כראות עיניך כולל לשקר ולסלף.
כאשר תהיה מוכן לבחון את אמיתות דברי, תגיד, אבל למה להמשיך ולשקר כל הזמן.
בלחיצת כפתור אתה יכול לגלות את האמת, ואתה בוחר לדבוק בשקר.
תמשיך לשחק במנופים ובסולמות של אבא, לאבא שלי יש סולם גדול יותר
ישן 27-09-2008, 16:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין לי מושג לגבי הסולמות של אבא שלך. באשר למכשירים פיננסיים, הסולם שלך הוא שרפרף...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בלה בלה בלה. לא טענתי ש 40%..."

אני לא מכיר את החבר הקבלן שלך מאשקלון, וייתכן שהוא ממונף יותר, וגפ לגביו כדאי לדאוג. את IDB אני
כן מכיר, ויודע מה משמעות קשייה למשק. אתה לא דואג, כי גם אם יהיו קריסות וכד', תמיד תהיה עוד משאית
להעביר ועוד שטח אפור שיארגן לך קלייטורה פרו-פת"חיסטית של ידידי הסופיאנים. אני חושב גם על אלה
שפרנסתם תלוייה בכך שתאגידים לא יקרסו (כן, מזעזע, לדאוג לאנשים שאינם בהכרח פלסטינים...).

העובדה היחידה מהחיים שאתה מביא, רק מלמדת על הסתירה הבלתי-ניתנת-לגישור בין הכינוי שבחרת
לעצמך, לבין תכונות האופי האמיתיות שלך...
בקיצור, תמשיך לקלל ולהתלונן על העדר ארץ מצד מי שלא מקלל אותך למרות מאמציך הרבים להוציא
את זה ממני (די דומה לנסיונות שלך להוציא ממני "ניצול סמכות לרעה", למרות שאין לך אפילו דוגמא
מסכנה אחת לצנזורה או סתימת פיות כלפיך...).

העובדה שאתה הצלחת להפוך תהייה לגבי מצבה של IDB הממונפת ל"קנאה ילדותית" היא עוד אחד
מההתקפים הבלתי מוסברים שלך בנושאים שבהם אתה מאוד נחרץ בלי לדעת על מה אתה מדבר. המשק
הישראלי אינו חיה יוצאת דופן שמוגנת מכל מה שמסכן משקים אחרים, חזקים ממנו. מינוף הוא מכשיר פיננסי
שיש בו סכנות, ולא משנה מי משתמש בו - זה יכול להיות המכנה-עצמו, שלקח משכתנא בדיוק כשהשטחים
האפורים הפכו שחורים פתאום, וזה יכול להיות מנכ"ל ליהמן בראד'רס שנכנס להתחייבויות שאין לו דרך
לעמוד בהן. מותר לנו, בתור המשלמים הפוטנציאליים של החשבון, לדעת מהם הבטחונות למינוף של
תאגידים מהסוג שהממשלה תאלץ לחלץ, אם ייקלעו לקשיים.
ישן 27-09-2008, 17:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין לי מושג לגבי הסולמות של אבא שלך. באשר למכשירים פיננסיים, הסולם שלך הוא שרפרף..."

מותר לך ואפילו זכותך לדעת האם החברות הגדולות במשק בצרות, קל וחומר אם אתה מושקע בהן.
אבל חובתך לדעת על מה אתה מדבר בהקשרים כלכליים אחרת אתה סתם מדבר, וכרגע אתה סתם מדבר.

אל תערבב את SAPPER בויכוח שלנו, הרי הוא לא כלכלי, מקסימום קלקלי.

אני מניח שגם אם אעלה ביום מן הימים את קורות החיים שלי, כולל שרותי הצבאי, לימודי הכלכלה, צלשי"ם, אותות הוקרה וכיו"ב - אתה תמשיך בשלך ותתקוף בעזרת שקרים נאלחים.
אני לא ביקשתי פרסים.
לא על שרותי בצב"א, לא על תיפקודי בפיצו:ח, ולא על עוד פה ושם דברים שנעשו למען המדינה ולא רק למען ביתי. אבל לא האמנתי שרק בגלל שאני מחזיק בדעה פוליטית מנוגדת לשלך אתה תברור פיסות משפטים ותהפוך אום לשקרים ולנסיונות להשחרת שמי ולהפוך אותי לסוחר תאב בצע שמוכן לסחור בחיים אדם למען ביתו שלו .
לא ברורה השנאה והאיבה הזו.
הקבלן מאשקלון הוא לא חבר שלי, פורסמה עליו כתבה בגלובס (במקרה אני מנוי כבר 15 שנה ולא מעתיק מהאתר ציטוטים - גם את זה אתה מוזמן לבדוק ביום מן הימים) - הבאתי אותה רק כדוגמה למינוף יותר גדול עדיין לא טומן בחובו סכנות גדולות.
ישן 27-09-2008, 16:54
  sapper sapper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""נסחרת לפי שווי" זה שונה למדי מ"שווה". קשה מאוד לממש נכס לפי שוויו בבורסה..."

הבורסה מייצגת דווקא את השווי הכי אמיתי,כמה אנשים שילמו בעד הנכס בכמעט זמן אמת. אם אתה טוען שהחברות האלה נסחרות ביותר משווין אני אשמח לשמוע מדוע אתה חושב כך.
מה בועה של מניות טכנולוגיה למינהן קשורה להוכחה שהבורסה לא מייצגת שווי אמיתי?

מעבר לזה, במידת הצורך לא חייבים לממש השקעות בחברות הללו, ניתן להעביר מניות, זה גם מקובל.
סלקום, ומכתשים אגן אלו חברות שמייצרות מזומנים, והמוצר שלהן הוא נדרש ולא איזה מוצר מותרות, חברות כאלו בד"כ צפויות לתפקד טוב.

אף אחד לא מבלבל אותי, אני משתדל לדבר מידעתי ולומרת את דעותי, ואני מבקש שלא תערבו אותי בויכוח שלכם.
ישן 27-09-2008, 17:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מחיר הבורסה מייצג כמה אנשים חושבים שאנשים אחרים יהיו מוכנים לשלם תמורת המניה...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "הבורסה מייצגת דווקא את השווי..."

כשאתה קונה מנייה בבורסה, אתה לא מביע אמון בחוסנה הכלכלי של החברה, אלא שבכך שאנשים אחרים
מביעים אמון בחוסנה הכלכלי של חברה...
אתה סומך על כך שאחרים סבורים שהיא שווה כך, ולכן יהיו מוכנים לקנות אותה בשווייה הנוכחי, ולהביא
לעלייתו...
עלייה של עשרה אחוז ביום, לא אומרת באמת שסך נכסי החברה שווה היום עשרה אחוז יותר מאשר
אתמול, אלא שהרבה אנשים חשבו שהרבה אנשים אחרים מאמינים ששווי החברה הזו עתיד לעלות...

מניות היי טק נופחו למימדים היסטריים בדיוק עפ"י ההגיון הזה - לפני שהרוויח אפילו סנט אחד. דוגמאות
קיצוניות היו webvan ,healthon נטסקייפ ואחרים. כל אלה שוערכו בצורה לא ריאלית, ואנשים קנו אותן
עפ"י שווי של מיליארדים, שלא היה קרוב למציאות.

IDB אינה חברת בועה. יש לה נכסים אמיתיים ששווים הרבה מאוד כסף. הם לא באמת שווים את ה20
מיליארד שהבורסה מייחסת להם. זה הכל.
ישן 27-09-2008, 18:12
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פייסבוק היא בדיוק מה שאני טוען לגבי הערכות שווי לא ריאליות..."

מסכים, אבל עדיין אין כלל שאומר שבורסה לא משקפת כלום.
כל מקרה לגופו.
יש מניות וחברות בועה, יש חברות שמוכרות רעיון, או פוטנציאל, יש חברות שמוכרות שרותים ועוד.

יש חברות שנסחרות מתחת לשווי שלהן ויש שמעל, המעל ומתחת יכול לעתים להיות בעשרות ואפילו אלפי אחוזים.
תשאל את אנשי הסטארטאפ הישראלים, ואת המכוונים מקרנות ההון סיכון והמשקיעים הפרטיים.
התעשייה הישראלית מכוונת אקזיטים. כלומר, למכור וכמה שיותר מהר.
בשוק כזה אתה מוכר רעיון, אתה מוכר פוטנציאל, אתה מוכר בדרך כלל יותר משווי השוק הריאלי, אם בכלל יש שוק כזה.
פייסבוק נסחרת על סמך פוטנציאל המכירות העתידי שלה, מודל שדרך אגב לא ממש מצליח לשקף למנייה את שוויה האמיתי.
ישן 27-09-2008, 18:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סלקום ומכתשים אגן הן חברות שאפשר לתת להן ערך מוחשי בהרבה מזה של פייסבוק
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מסכים, אבל עדיין אין כלל..."

יש להן מוצר, יש להן נתח שוק, יש להן הכנסות ויש להן הוצאות. מדובר בחברות יציבות בעלות ערך מוכח.
השאלה היחידה היא האם הערך גדול מההפרש שבין 13 מיליארד ל32 מיליארד - עפ"י הבורסה, כן. הבורסה
בשנים האחרונות נסחרת לפי ערכים גבוהים בדר"כ, מהערך האמיתי - ובוודאי שכאשר יהיה צורך לממש
חברה בעקבות משבר - פתאום הקונים הפוטנציאליים יסכימו לשלם ה-ר-ב-ה פחות מהערך המגולם בשווי
נוכחי של מניה - כמו בכל מקרה שבו המוכר לחוץ...

פייסבוק היא דוגמא קיצונית לחידוש תופעת הבועה (בשלב מסויים היא שוערכה בשווי דומה לזה של תאגיד
פורד...), אבל גם ניפוח של 20% משקף הפרש של מיליארדים בין נכסים להתחייבויות בIDB. זה לא אומר
שמשהו רע צפוי לקרות. זה אומר שצריך לעקוב, ולקוות ששם מוכנים וערוכים, כדי שאנחנו לא נצטרך לשלם
את החשבון.
ישן 27-09-2008, 18:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""מתעמר בהודעות של סאפר" זה נסיון לספר לסאפר, שמישהו מנסה לריב איתו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
זאל תיתן לעצמך להתבלבל מאשף העברת העגבניות. העיסוק שלו בכלכלה מתמצה בהכרת העמלות המגיעות
על כל סחורה/אדם שסייע להכניס/להוציא מהרש"ף...
המינוף היחיד שעשה, הוא מינוף מוצלח להפליא של הקשרים שרכש במסגרת תפקיד ציבורי במדינה...

את זה לא אתה אמרת ?

להתעמר, מלשון ABUSE, להשתמש לרעה ולנצל.

את הצלשי"ם שלי קיבלתי מאנשים אמיתיים בחיים אמייתים עם שם אמיתי ולא נזקקתי לתמיכה או להמלצות שלך - תודה רבה.

אני מבין שאתה מפחד מן האמת ומעדיף להשאר מאחורי המקלדת.
אל תתפלא אם אשתמש בביטויים שונים ומשונים בהקשר של מקלדת - כאשר נותנים לך את האפשרות לגלות את האמת על מישהו, אשכרה לדעת מי עומד מאחורי הכינוי והאם דבריו אמת - ואתה עדיין בוחר בשקר ותעמולה, אין מילים אחרות מלבד בריון ושלשול בהתאמה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר