לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2008, 09:36
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
נקרא יחדיו ונחליט מי המסית, טוב חמוד?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תוצאות להסתה הבלתי נסבלת שאינה מנוטרלת בפורום זה"

שטרנהל כזכור, במאמרו "מול ממשלה סהרורית" (הארץ 11/05/2001), כתב : "לרבים בישראל, אולי אף לרוב המצביעים, אין ספק בדבר הלגיטימיות של ההתנגדות המזוינת בשטחים עצמם. אילו הייתה בפלשתינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות ולא פוגעים בנשים ובילדים, ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות, כן היו נמנעים מהנחת מטענים מצידו המערבי של הקו הירוק. בדרך זו היו הפלשתינים משרטטים בעצמם את פרופיל הפתרון שממילא יושג בעתיד: הקו הירוק המתוקן יהיה גבול בינלאומי ושטחים יוחלפו כדי לפצות את הפלשתינים על האדמות שכבר סופחו לישראל ואולי עוד יסופחו".

שטרנהל הסביר בעיתון דבר ביום ה-05/04/1988 מה צריך, לטעמו, לעשות להצלת הדמוקרטיה הישראלית: "רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-09-2008, 10:06
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תוצאות להסתה הבלתי נסבלת שאינה מנוטרלת בפורום זה"

מה אתה מנסה לסתום פיות? מי אתה שתהיה סניגור קטגור ושופט על דברים שנאמרים כאן,כשמשהו לא מוצא חן בעיני שמאלנים כמוך,ישר רץ לבכות להנהלה כמו ילד קטן שלקחו לו ממתק,מספיק הצביעות הזאת שלכם כבר.

אנחנו מגיבים על תגובה לא הקמנו מחתרת על מנת לפגוע חס וחלילה באחר בגלל שדעתו שונה משלך או משלי,רוב התגובות כאן הן יותר עקיצות קלות בין החברים,אל תסיתו באמת אתם מוציאים את המיץ גם ככה מנושאים מסויימים בדרך הזאת.

לא ראיתי שמישהו קרא כאן לרצוח,לפגוע,להשמיד,מלבד הסתות של השמאלנים כאן,זה שאינני למשל אוהב את הדיעות של השמאלנים,לא אומר שאני שונא למשל את אותו אדם,זכותו להיות בדיעה מנוגדת לשלי זה רק מפתח וויכוח בריא בין אידיאולוגיות.

בינתיים מילים גסות וכוונות לא יפות צצות מן הצד השמאלני שמגיב כאן ראה לדוגמא תשובה של החבר מצפון לחבר מסויים שמסתיים במשפט "תתכופף ותקבל מה שאתה צריך" למה הרמז פה? אל תעשו את כולם פה מטומטמים ואל תהיו לי צדיקים בעירנו.

אתם מעוררים כאן פרובוקציות בהתאם לנוחיות שלכם ואחר כך,רצים לבכות להנהלה שהם אשמים,די לצביעות.

ישן 25-09-2008, 12:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "מה אתה מנסה לסתום פיות? מי..."

ראה דוגמה את החבר מצפון, חחח, מצחיק אתה.
אתה קורא רק את ההודעות שלי אני מניח.
תבדוק בשרשור, ותבין לבד מי התחיל ומי בסך הכל שם מראה (זו של ישראל היפה) אל מול דבריו. MOOZES דיבר על סמול שמתכופף ומקבל והציע לשלוח את כולם לאירן יחד עם המחבלים.
או שתלמד מהי צביעות לפני שאתה מאשים אחרים בה.
אני לא פונה לאלימות מילולית, אלא מחזיר לאלה שתוקפים אותי.
אם אתה כזה גיבור לך תעשה עבודת מחקר רצינית על הכותבים בפורום, על תרבות הדיון, על הקריאות לאלימות, על השפה הרדודה והמגעילה, ותנתח את הממצאים ותציג לנו כמה כותבים מהשמאל משתמשים בביטויים גזעניים פוגעניים מסיתים לעומת כותבי הימין. לפני שאתה מאשים, תבדוק, אחרת אתה גרוע לא פחות מאלה שאתה חושב שאשמים, ואפילו יותר.

חוצמזה שלטענתך מאשכול אחר מי שלא מגנה תומך, כלומר אתה תומך בהנחת המטען ליד ביתו של הפרופסור. או גינוי או תמיכה, לא ?
ישן 25-09-2008, 10:54
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הוא קיבל את המגיע לו

האיש בעצמו עסק, לפחות בתקופה מסויימת(אחרי תחילת האינטיפאדה השנייה) בהסתה נגד המתנחלים, כולל הצדקה מוסרית(כביכול) לפגיעה בהם ע"י הטרוריסטים.
לא רק זה - אחרי כל מעשיו אלה הוחלט להעניק לו, בתקופת כהונת ידידתו, יולי תמיר, את פרס ישראל. הענקת הפרס היא ביטוי ברור לכך שהאליטה מטעם עצמה לא סופרת מיליוני יהודים כאן. כמו שלא טרחו לעשות משאל עם על ההתנתקות, כמו שגוררים ממשלה שלא נהניית מאמון שנים(ממשלות הדיאדורכים למיניהן), ככה נותנים כאן פרסים לאנשים שחושבים שראוי לרצוח את יריביהם הפוליטים.
במצב הזה אין להתפלא שקמים אנשים שלוקחים את החוק לידיים.
ישן 26-09-2008, 08:57
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אני לא חושב שוויכוח לגיטימי זו הסתה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Baloop שמתחילה ב "האם פנית לעורכי רדיו ערוץ 7..."

ובמיוחד כשמדובר בעם ישראל שהם עם חכם ונבון שכל אחד יש לו שכל משלו ולא מובל ומוסת.

עובדה, שגם רצח רבין היה על ידי מישהו שחושב באופן עצמאי ולא על ידי מוסת. נהפוך הוא: ייתכן שאם היו מסבירים לו שבארץ ישראל הוא חופשי לפרסם את דעותיו באופן רציונלי ולא זקוק להגיע לאלימות הנוראית, הוא לא היה פועל באלימות. ייתכן שסתימת הפיות זה מה שהסית את יגאל עמיר. כמובן שגם אחרי כל ההסתה שנובעת מסתימת הפיות, עדיין לא מוצדק מה שהוא עשה.

אבל ישראל היפה שטוען שוויכוח חברתי זו הסתה, הנה הוא חייב לפנות לעתון הארץ שנתנו במה לפרופסור הזה שהסית ערבים מתאבדים נגד יהודים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 25-09-2008, 16:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אני מצדיק אותך לחלוטין"

איפה זאב שטרנהל קרא לרצח יהודים ביו"ש ולא הואשם ?
להפך, הוא זכה בפרס ישראל ב 2008.

בתחילה כתב 11 במאי 2001:
ציטוט:
"אילו הייתה בפלסטינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים, ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות. כן היו נמנעים מהנחת מטענים בצידו המערבי של הקו הירוק"

כעבור כחודשיים (27 ביולי 2001), ובעקבות הביקורת הרבה שנמתחה עליו, פרסם מאמר ובו כתב:
ציטוט:
כאשר כתבתי ש"אילו הייתה בפלשתינאים מעט תבונה הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות", לא קבעתי כאן עמדה ערכית, לא אמרתי מה רצוי מבחינתי, אלא ניסיתי להציג, כמו במשחק מלחמה בצבא, איך היה הצד השני נוהג מבחינת האינטרס שלו עצמו אילו פעל באורח רציונלי ומבוקר. במונח נשים וילדים הייתה הכוונה לאוכלוסייה האזרחית בכלל. זאת הבהרתי היטב בשני מאמרים נוספים. ב-25 במאי, במאמר "על מה נלחמים", כתבתי את הדברים הבאים: "אין סימטרייה בין מעמדו של היהודי שהתנחל בשנת 1948 בעכו לבין זה שכעבור דור התנחל בעפרה. בה בעת, מובן מאליו שדמו של האחד אינו אדום מזה של האחר. אין איש החושב אחרת: חיי שניהם יקרים בה במידה, כשם שיקרים לא פחות חייו של פלשתינאי הנופל מאש חיילינו". במאמר נוסף, ב-15 ביוני, הוספתי כי "ההתנחלות היא אסון היסטורי, אבל לעת עתה חיים שם בני אדם שמוכרחים להגן על חייהם"

נימוקי השופטים בועדת פרס ישראל:
ציטוט:
פרופ' זאב שטרנהל מהאוניברסיטה העברית בירושלים הוא אחד החוקרים המובילים בתחום המחשבה המדינית בארץ ובעולם. מחקריו החדשניים במדע המדינה, שתורגמו לשפות רבות, הביאו, בין השאר, לשינוי משמעותי בקהיליה המדעית בתפיסת תנועות אידאולוגיות בכלל ותנועות רדיקליות בפרט. פרופ' שטרנהל הוא גם אינטלקטואל הנוכח בשיח הציבורי בארץ ובעולם, ודבריו, גם על נימתם הביקורתית לעתים, נאמרים מתוך מחויבות עמוקה למדינה ולחברה בישראל. פרופ' שטרנהל העמיד תלמידים רבים ומעמדו הבינלאומי מוסיף כבוד לקהיליה האקדמית בישראל
.

על הפגיעה בו היום אמר בנימין נתניהו:
ציטוט:
שמדובר בהתקפה מחליאה של אנשים מחליאים. זהות המפגעים אינה ידועה אולם הם השאירו כרוז המרמז על קירבה אידאולוגית שלהם לתנועת כ"ך

כל הציטוטים באדיבות:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96...0%D7%94% D7%9C

ועל זה אני שואל איפה תשפוכת השטנה וההסתה לרצח יהודים נמצאת ? בשמאל או בימין ???
ישן 25-09-2008, 19:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "והוא צודק, סמולנים סמולנים..."

אני חייב לשאול אותך בן כמה אתה, ואתה לא חייב לענות.

אבל מי שמשתלח כל כך, ומדבר בעזות מצח ברמות קשות ביותר,
מדבר על חלקים גדולים בעם שהוא שונא והוא רוצה לגרשם ולשלוח לאירן,
מדבר בביטחון כזה גדול ומותח את חופש הביטוי והביזוי עד תום, חייב שיהיה
מאחוריו איזשהו נסיון חיים, או השכלה כלשהי, או משהו שיאפשר לו לדבר בצורה כזו פראית.

או שאתה מנסה להוכיח לי את הטענה שאכן יש דבר כזה הסתה שבאה מהבית, ושטפו לך
את המח, ואתה מדבר בבטחון ובשנאה כל כך חזקים כי זה מה שאתה שומע בבית ומדקלם
סיסמאות שלא בטוח שאתה מבין אותן.
אם זה ככה, לפי שיטתך, צריכים להרוס את הבית שלך ויפה שעה אחת קודם......
ישן 26-09-2008, 08:21
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני חייב לשאול אותך בן כמה..."

למר חוסר מצפון,
נסיון קצת יש לי בחיים

אצלי בבית לימדו שלא יוצאים נגד העם שלך,
לא יוצאים נגד המשפחה שלך,
ולא אין בזה כל פגיעה בחופש ביטוי,
אצלי בבית לימדו שאם מישהו מעדיף את הצד השני,
זה אומר שהוא שייך לצד השני נקודה.

אני לא שייך לסמול ולא לימין,
אבל אני שייך לעם שמותקף מבית ומחוץ.

אני מאד משתדל לא לכתוב בעוצמה שראוי לכתוב ולהתבטא,
ואך ורק מפאת החיים במדינת חוק.

וכל זה התהווה עקב התמיכה של הסמול בצד אלו שרוצים להורגנו,
פוצצו לנו ילדים בדיסקוטקים, ואנחנו (עם ישראל) הואשמנו ע"י הסמול.

תמיכה כזו באוייב יכולה להחשב רק כ..............

אני אדם מאד אמוציונלי, ושונא לקבל דקירה בגב.

נערך לאחרונה ע"י moozes בתאריך 26-09-2008 בשעה 08:25.
ישן 26-09-2008, 09:19
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "למר חוסר מצפון, נסיון קצת יש..."

באמת כל הכבוד לך שאתה משתדל לא לכתוב בעצמה, בינתיים אתה מצליח לכתוב בזוהמה יתרה.
כשתרצה פרס על ההתאפקות תודיע לי.

אני לא מזהה נסיון חיים, אני מזהה התלהמות כדרך חיים.
אם אצלך בבית לא נתנו חופש מחשבה, וקבעו חוקים נוקשים ללא יכולת אבחנה, זה מסביר את הכל.

הפורום נועד על מנת להעביר רעיונות ומסרים ולנסות לשכנע ולכתוב את דעתך, בינתיים אתה מוכיח שדעתך היא שנאה, אתה מקלל, מנבל את הפה, מדבר בצורה שלא מקובלת במקומות שאני מגיע מהם.
אין בך טיפת כבוד, אלא רק שנאה מהולה בעוד שנאה.

שאלתי לגילך ולא נעניתי, אני מניח שאתה צעיר, לכן יש מצב שתשתנה ותתבגר.
להגיד יש לי נסיון חיים זה ילדותי, לא מעיד על בגרות או גדלות.
שבת שלום
ישן 25-09-2008, 21:59
צלמית המשתמש של נוסטור

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם אני יפה נפש אז אתה מכוער..."

לא,המטען לפי מקורות המשטרה היה מאוד קטן (ככה הבנתי מהתקשורת השמאלנית דווקא) שלא לגרום למוות,אבל תקרא תגובה שלי במקום אחר בפורום,ותגלה לא רק שאני מכוער,אני סופר מכוער,לפחות אינני מתחבא מאחורי הטעיות,והסתות מן הנושא,לפחות אצל מכוער יש צד יפה,אבל אצל יפה תמיד יש צד מכוער תבדוק.

עופר123,תראה לי טובה אחת שצמחה לעם הזה ממכם? ניצלתם מספיק את מדינת ישראל מעל ומעבר,לערכתי אתם צריכים להתחבא או לערוך משט ספינות מול חופי עזה בשביל להירגע.

ואני בשלי זאת פרובוקציה על מנת לגרום לשסע קרע בעם הזה,ניתן למשטרה לחקור היטב,ושימצו את הדין אם אותם אנשים במלוא חומרת הדין ולא משנה ימין או שמאל.

ישן 25-09-2008, 19:30
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אה, "אנחנו החלטנו"
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מבזבז הגיון על חבורה של מטורפים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הם החליטו ששטרנהל "קרא לרצח מתנחלים" ושמגיע לו למות. ברור עם זאת שלא מישהו שחושב כמוהם (ןפחדן כמוהם שכן ניסה לעשות זאת על ידי מטען בדלת ולו באופן ישיר) עשה את זה אלא השב"כ/הסמול/אימא של סימון פרס

שטרנהל קרא לרצח מתנחלים, אף אחד לא החליט זאת עבורו ואתה יודע את זה. כשכותבים "משחק מלחמה" מציינים זאת ובטח ובטח שלא משתמשים במינוח... "אם הייתה בפלסטינים מעט תבונה היו" . זה ניסוח של עצה ולא של משחק מלחמה. ומ- "לא פוגעים בנשים ובילדים" אפשר בהחלט להבין במי כן פוגעים.

אבל כשהשמאל מסית - מותר לו. להוזיל דם - מותר לו. לזרוק אבנים על חיילים בבלעין - גם זה מותר ואפילו מצווה. לסייע לאויב בתעמולה שלו בשעת מלחמה - על אחת כמה וכמה.

מותר גם להכחיש עובדה שפורסמה על סוכן שב"כ שפעל כמסית ואפשר להתעלם מהעובדה שמעולם לא נודע שמעו של הארגון שהציע לחלק מיליונים. (ציין ולו פעולה אחת ש"הארגון" הזה עשה). אפשר גם לא לחכות לחקירה, למהר ולחרוץ דין, להאשים את הימין ברצח ולהסית עוד קצת. כאמור לשמאל הכל מותר. בעלותו על הדמוקרטיה ועל הקולות שמותר להשמיע בה אינה מוטלת בספק..
ישן 25-09-2008, 19:47
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כן, אתם החלטתם
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אה, "אנחנו החלטנו""

שטרנהאל תיאר מה הפלסטינים היו עושים אילו היו רציונאלים. יש באמירה שלו ביקורת על הפלסטינים שנוקטים בפעולות טרור שלא ניתן להצדיקן בטוענת ה"כיבוש" ולכן מעבר לנזק שהן גורמות לישראלים הן פוגעות גם בפלסטינים עצמם. הוא לא מייעץ לפלסטינים ובוודאי שמאמר שמיועד לישראלים איננו מדור עיצות עבור הערבים.
בינתיים, השמאל בישראל, גם הקיצוני ביותר שגם אני מתעב אותו מאוד, לא נוקט באלימות פיזית. לא בנעלין ולא במקומות אחרים. בהתחשב בכך שאני מגיב יותר להסתה משמאל מאשר להסתה מימין (כי בנסיבות שלי אני נתקל יותר בראשון) תרשה לי להתעלם מהבכי והנהי ביחס לקיפוח בכל הקשור להסתה.
מעניין שהיה קל כל כך לאותו סוכן שב"כ לגייס אנשי ימין לפעולותיו, מעניין גם אם כל הפעולות האלימות (הרבות למדי) של אנשי ימין קיצוני היו מעשה ידי השב"כ.
לגבי האירגון שקשרו אותו לאירוע-מן הסתם ארגון קקיוני. הייתי מהמר שאת המטען החובבני הניח איזה קיצוני מתבגר שפעל לבד או כמעט לבד.
ישן 25-09-2008, 23:15
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הנה הציטוט המלא שזויף פה."

אין פה הסתה בכלל אתה פשוט לא יורד לסוף דעתו, או כן יורד לסוף דעתו אבל היא לא תואמת את השפקתך הפוליטית (שלא אמורה להיות סתירה אבל ניחא) אז אתה מבטל אותה בחוסר לגיטימיות של הדובר.
בערך כמו האמירה של אהוד ברק על כך שאם היה פלשתיני היה משתתף בהתנגדות.
גלגול העיניים הוא מהצד שלך.
לא להסכים לאמירה הזו זו לא עצימת עיניים זהו שקר עצמי.
אני לא רוצה להעליב ולהגיד שכולם מטומטמים ולא הבינו את דבריו חוץ מקומץ יחידי סגולה.
לדעתי הבנת ואפילו הבנת טוב מאד, רק אין לך את הכלים הנפשיים להתמודד עם אמירה שכזו.
גם אתה היית עושה אותו דבר במצבם, וגם אתה עשית אותו דבר במצב דומה לפני כמה עשרות שנים.
איפה ההסתה פה אני לא מוצא אותה
ישן 25-09-2008, 20:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אני לא מצליח לרדת לסוף דעתך"

גם לי אין נגדך שום דבר אישי.
אבל כאשר אתה קורא לאנשים ייצורים, מכנה אותם בכינויים, ומצפה שאני אתייחס ברצינות, אני פשוט לא מסוגל.
זה כבוד, כבוד לעומד מולך.
תאר לך שתצטרך אי פעם לעמוד מול ערבי ולהטיח בו את טענותיך כלפי האומה הערבית.
האם תקרא לו ערבוש וייצור ועוד כל מיני כינויים ותצפה ממנו שעוד יענה לך ?

מצטער על החינוך שאני מחנך אותך.
אם לא עשו את זה הוריך, מוריך וחבריך, מי אני שאחנך אותך.

אבל "אמור לי מהם חבריך ואומר לך מי אתה" או LIKE FATHER LIKE SON ועוד כל מיני השוואות שאתה לא יוצא מהם טוב כל כך.....

תרבות הדיון, זה משהו בסיסי שחסר לאחרונה בפורום.
איך אתה מצפה שאענה ברצינות כשכל הזמן אני שומע ניאופים וגידופים ?
ישן 25-09-2008, 20:47
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "כפי שאמרת לא חסרה לך התנשאות..."

הופה, מישהו נעלב וסוגר את הדיון באופן חד צדדי.
לפני רגע הייתי מוכן להתנצל ועכשיו התהפכה הקערה.

מה קרה, לא מתאים לך לקבל ביקורת ?
כל הכבוד על 29 שנות שירותך בצה"ל.
אני מניח שאתה מדבר עם הרבה יותר כבוד במציאות מאשר פה בפורום, ושוב, זו הגדרת בריון מקלדת שהוא למעשה אדם נחמד ואפילו חיובי.

אם אתה לא מבין את ההתרעמות שלי אז שנינו בבעיה.

לא ענית לי על איך תדבר עם ערבי ותעביר לו את עמדותיך שיכולות להיות קיצוניות ביותר, אבל חייבות לעבור דרך פילטרים כאשר אתה מדבר עם הצד השני.

אם אתה חושב שעברך המפואר משמש מגן כלשהו אתה טועה לחלוטין.
זה שחינכת מאות ואולי אלפי חיילים לא מרשים כאשר אתה רואה חלק מהם כותבים פה בפורום או בפורומים אחרים ולא מסוגלים להרכיב משפט ללא מילת גנאי כלשהי.
אם אתה אבא לילדים ואפילו סבא לנכדים, עדיין חובה עליך לשמור על כבוד מינימלי לעומד מולך.

בא אנסה להיות ברור יותר.
אתה מחזיק בדעה מסוימת ואני מחזיק בדעה אחרת.
חלק מהדעה הזו מורכבת מאישים כלשהם שאתה מתנגד להם ואפילו שונא אותם - זכותך.
אבל אתה מצפה לשמוע תגובה ממני, אני הצד שמנגד. אז תכבד אותי ותדבר אלי בשפה שלא תגרום לי לא לרצות לדבר איתך ולהעיר לך על צורת הדיבור.

מבחינתך מיצינו.
אז אגביר את ההתנשאות שלי, אולי אתה מיצית, כי הגעת לקצה גבול היכולת שלך להבין מה לעזעזל רוצים ממך.
רוצים ממך בסך הכל שתדבר יפה כאשר אתה מנסה לקבל תגובה.
לא יודע מה היה תפקידך ואת מי הדרכת או הובלת לקרב, אבל זה לא מקנה לך שום הגנה, תסתכל סביב ותראה מי הכותבים מסביבך, גם אותם מישהו הדריך וכנראה לא עשה את זה בהצלחה יתרה.

מבחינתי לא מיצינו, אני מוכן לשמוע להגיב להתוכח וגם להתנצל איפה שאני טועה או פוגע סתם, הכדור במגרש שלך.
תבעט בו.
אם אתה מסוגל כמובן.
ישן 25-09-2008, 23:27
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
העובדה שהאיש זכה בפרס, היא תעודת עניות למדינת ישראל.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "איפה זאב שטרנהל קרא לרצח..."

"אילו הייתה בפלסטינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים, ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות. כן היו נמנעים מהנחת מטענים בצידו המערבי של הקו הירוק"

ואם לגבי אמירה זו היה עוד ספק- הרי שבאה ההברה אשר לא השאירה כלל מקום לספק.

ציטוט:
כאשר כתבתי ש"אילו הייתה בפלשתינאים מעט תבונה הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות", לא קבעתי כאן עמדה ערכית, לא אמרתי מה רצוי מבחינתי, אלא ניסיתי להציג, כמו במשחק מלחמה בצבא, איך היה הצד השני נוהג מבחינת האינטרס שלו עצמו אילו פעל באורח רציונלי ומבוקר
.

רק נבלה יכול להגדיר פגיעה במתנחלים כמעשה
ציטוט:
רציונלי ומבוקר
ישן 25-09-2008, 19:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההודעה תישאר כדי שהגולשים יוכלו להביט בנבזיות של ההודעה, שכל כולה מריחה מלשון הרע

ראשית, אני אחל החלמה מהירה לפרופ' שטרנהל, ולייחל לתפיסתם המהירה של החלאות שפגעו בו

ולעניין שלפנינו (אשכול התועבה השקרי שפתחת פה) :
אם יש לאדוני איזשהן הוכחות שהפושעים שפגעו בפרופ' שטרנהל הוסתו ע"י מי מגולשי/מנהל אתר פרש,
שיתכבד וייגש לתחנת המשטרה הקרובה למקום ויגיש שם תלונה בשמו המלא.
מכיוון שברור כשמש שאין לך כל הוכחה כזו (לא, דן, אי-תמיכה בהסכמים עם אש"ף ובגירוש יהודים אינה
ניתנת לפירוש יצירתי כהסתה לרצח של מי שכן תומכים בהסכמים כאלה ובגירוש יהודים), ראוי שתנצזר
את דברי לשון הרע שלך. אתה אולי חושב שמותר לך להאשים אותנו במעשים פליליים, אבל האמת
שלפחות עפ"י החוק, זה די אסור...
הסיבה היחידה שבגללה אתה נהנה מחסינות מתביעת דיבה ותלונה על הוצאת לשון הרע (עפ"י
חוק איסור לשון הרע התשכ"ה 1965 http://www.amalnet.k12.il/sites/commun/law/comi0101.htm
היר אותה סיבה שבגללה אתה היחד בפרש שמותר לו להשוות יהודים לנאצים - אני באמת לא חושב
שאתה מסוגל להתנהג אחרת. אתה באמת לא מסוגל להימנע מהשוואת יהודים לנאצים ובאמת לא
מסוגל להימנע מדיבות ומלשון הרע.
באמת היא שאתה לא אחראי למעשיך, וזו הסיבה לכך שמעבר לתגובה לדברי הבלע, לא ינקטו
צעדים נוספים.
אני מבין שאתה מאוד נרגש מכך שכמה חלאות ניסו לרצוח את פרופ' שטרנהל, ואכן מדובר במעשה נבלה.
יהיה ראוי אם תתנגד ל-כ-ל מעשי הטרור ולא רק לאלה שנעשים נגד מי שתומך באידיאולוגיה השלומיסטית.

דבר אחרון, מוטב היה לפרופ' שטרנהל לולא העלית בהקשר אליו את נושא ההסתה לרצח. פרופ' שטרנהל
פרסם מאמר בשעתו שבו הסביר לפלסטינים שיותר משתלם להם להתמקד ברצח מתיישבים וחיילים, ולהימנע
מרצח יהודים בתוך הקו הירוק. אם אתה מחפש הסתות לרצח, הרי שכאן מדובר במקרה ישיר בהרבה של
הסתה לרצח. אני מניח ששם אתה לא רואה בזה הסתה לרצח - אחרי הכל, אתה בעד הפקרת
המתיישבים לרצח-עם במידה ולא יסכימו לטיהור אתני מרצון, ולכן סביר שהריגת מתיישב בעיניך היא כלל
לא רצח...

בקיצור, אם אתה רוצה להגיש נגדנו תלונה במשטרה על הסתה, לך ועשה זאת, במקום לפתוח אשכולות
בלע נתעבים מסוג זה. האנשים שפגעו בפרופ' שטרנהל הם כנראה ממחנה הימין, אבל בכל הנוגע
לתמיכתם באלימות נגד אזרחים הם קרובים אליך הרבה יותר מאשר לגולשי פורום זה ומנהליו (אתה
בכ"ז היחיד כאן שקרא לפרק את המתיישבים מנשקם לפני נסיגה של צה"ל מיישוביהם, והפקרתם לידי
הפלסטינים...).
ישן 25-09-2008, 19:37
מנהל

הסיסמא שלפיה שטרנהאל הסית לרצח מתנחלים היא הסתה בפני עצמה
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההודעה תישאר כדי שהגולשים יוכלו להביט בנבזיות של ההודעה, שכל כולה מריחה מלשון הרע"

גם אם היא נפוצה מאוד בפורום הזה ובמקומות אחרים. שטרנהאל התבטא בצורה מפורשת נגד הרג של אזרחים כולל מתנחלים. שים לב לציטוטים הבאים באדיבות "מצפון":
11 במאי 2001:
ציטוט:
כעבור כחודשיים (27 ביולי 2001), ובעקבות הביקורת הרבה שנמתחה עליו, פרסם מאמר ובו כתב:
ציטוט:
כאשר כתבתי ש"אילו הייתה בפלשתינאים מעט תבונה הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות", לא קבעתי כאן עמדה ערכית, לא אמרתי מה רצוי מבחינתי, אלא ניסיתי להציג, כמו במשחק מלחמה בצבא, איך היה הצד השני נוהג מבחינת האינטרס שלו עצמו אילו פעל באורח רציונלי ומבוקר. במונח נשים וילדים הייתה הכוונה לאוכלוסייה האזרחית בכלל. זאת הבהרתי היטב בשני מאמרים נוספים. ב-25 במאי, במאמר "על מה נלחמים", כתבתי את הדברים הבאים: "אין סימטרייה בין מעמדו של היהודי שהתנחל בשנת 1948 בעכו לבין זה שכעבור דור התנחל בעפרה. בה בעת, מובן מאליו שדמו של האחד אינו אדום מזה של האחר. אין איש החושב אחרת: חיי שניהם יקרים בה במידה, כשם שיקרים לא פחות חייו של פלשתינאי הנופל מאש חיילינו". במאמר נוסף, ב-15 ביוני, הוספתי כי "ההתנחלות היא אסון היסטורי, אבל לעת עתה חיים שם בני אדם שמוכרחים להגן על חייהם".
הפלסטינים לא זקוקים לעצותיו של שטרנהאל ולא קוראים את מאמריו (יש להניח). לעומת זאת, את ההסתה נגדו ונגד "סמולנים" אחרים יש בהחלט מי שקורא וסביר להניח שגם מגיע למסקנות המתאימות.
ישן 25-09-2008, 19:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בדיוק כמו שהפלסטינים לא זקוקים לשטרנהל כדי לפגוע ביהודים...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסיסמא שלפיה שטרנהאל הסית לרצח מתנחלים היא הסתה בפני עצמה"

כך גם לא זקוקים הפוגעים בו לעצות מאחרים...
שטרנהל כתב במפורש "להמנע מפגיעה בנשים וילדים". לא יודע, אבל אני מצליח, ברשעות ימנית
טיפוסית, להקיש ממה שלא נכתב, שגברים מתיישבים כנראה אינם אסורים בפגיעה, לפי עצתו של
שטרנהל לפלסטינים...
אני מצטער לבשר לך, אבל גם דברי ה"הבהרה" שלו לא ממש מורידים מהחומרה של דבריו: אדרבא,
שטרנהל אינו היועץ הפלסטיני לעניינים אסטרטגיים, ומוטב היה לו להימנע מלייעץ להם לגבי "שיטות
מאבק יעילות יותר", כפי שהוא רואה אותן. אגב, אני יכול לבשר לך שמה שהוא מייעץ להם זה אכן מה
שאנשים מהמחנה הפוליטי שלו אכן חושבים: מבחינתם, ריכוז הטרור הפלסטיני נגד המתיישבים, הוא
אכן לגיטימי בהרבה מריכוזו כנגד תושבי הקו הירוק.

אגב, אין בעייה עם הקביעה חסרת ההגיון לפיה מתיישב יהודי בעכו הוא שונה ממתיישב בעפרה. טוב,
האמת היא שבאמת יש הבדל: המתיישב בעכו גר בפועל על רכוש ערבי נטוש, ויש פליטים שבאמת גרו
באותה פיסת קרקע. עפרה הייתה הר טרשים קרח בטרם עלו עליה המתיישבים...

בכל מקרה, אני לא חושב שיש יהודי שנרצח בגלל ההסתה של שטרנהל, בדיוק כפי שאני לא חושב
ששטרנהל הותקף באופן חמור, בגלל הסתה נגדו שהופיעה איפשהו. אם מישהו חושב שכאן הסיתו
לפגיעה בשטרנהל, שיתכבד ויגיש תלונה למשטרה - וכמובן שיהיה מוכן לתלונה נגדית על לשון
הרע, כמו גם לתביעת דיבה. יש גבול לחוצפה. איש כאן לא הסית לפגיעה בו. לו מישהו כתב כאן משהו
שמתקרב למה שהוא כתב על המתיישבים, הוא היה נחסם (אלא אם כן היה מדובר בדן, שמקבל אישור
חריג לכתוב כל שטות הזוייה שעולה על דעתו...).
ישן 25-09-2008, 20:00
מנהל

דבריו של שטרנהאל מדברים בעד עצמם למי שקורא אותם ללא אג'נדה
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיוק כמו שהפלסטינים לא זקוקים לשטרנהל כדי לפגוע ביהודים..."

על כל פנים, בשורה התחתונה אתה (כמוני) לא חושב שפלסטיני כלשהו ביצע פיגוע זה או אחר בגלל שטרנהאל. לגבי הסתה לפגיעה בשטרנהאל:
ובכן, אני לעולם לא הייתי שומע על שטרנהאל בהקשר הזה אלמלא העשרות הרבות של הודעות השיטנה נגדו שקראתי בפורומים שונים באינטרנט (אני לא כתבתי בשום מקום כאן באופן ספציפי על הפורום הזה) ובהן הוא מוצג כאויב העם ולפחות בחלק מהמקרים הוא מוצג במישרין או בעקיפין כמי שדמו מותר. אני חושב שהמטורף שהניח את המטען בהכרח קרא עליו במקומות כאלה אחרת סביר להניח שכלל לא היה שומע עליו ולא היה חש שמדובר במעשה לגיטימי (בקבוצת ההתייחסות החברתית-תרבותית שלו).
ישן 25-09-2008, 20:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא חושב שפלסטיני ביצע פיגוע בגלל הסתת שטרנהל ולא חושב ששטרנהל הותקף בגלל הסתה נגדו...
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דבריו של שטרנהאל מדברים בעד עצמם למי שקורא אותם ללא אג'נדה"

אנשים מסוגלים להחליט לבצע מעשים נתעבים לגמרי בכוחות עצמם...
דברי שטרנהל חמורים לאין שיעור מכל הדברים שנאמרו עליו. עם כל הכבוד להבהרות שלו (ואין שום כבוד),
הרי שמאחוריהן עומדת האמת הפשוטה שאי אפשר לכסות על מה שכתב: "אם יש לכם שכל - תירו רק
במתנחלים".
אני קראתי את דברי שטרנהל במקום שבו הם נכתבו לראשונה, עיתון חשוב ובולט: "הארץ", בעמוד
המאמרים. אני מבטיח לך שלו איש ימין מכובד היה מייעץ לטרורסיטים מהימין הקיצוני להרוג רק בכירים
מהשמאל הקיצוני ולא לפגוע בפעילים רגילים דוגמת אמיל גרינצוייג ז"ל - הוא היה נעצר בתוך יום (ובצדק
מוחלט!) וממילא מאמרו לא היה רואה דפוס בעיתון כלשהו במדינת ישראל. לו טען להגנתו בסה"כ ניסה לנהל
משחק מלחמה היו לועגים לו - וגם כאן היו צודקים.

מי שפגע בשטנרהל צריך לשבת הרבה הרבה שנים בכלא, שכן מדובר במחבל כל דבר. נכון שאצלנו מחבלים
שלא הצליחו להרוג יושבים מעט יחסית (מחוות, אתה יודע...), אבל אני מקווה שדבר זה ישונה ומחבלים
מהסוג הזה, יהודים או ערבים, יישבו והרבה...

אני מוטרד מהניסיונות להלך אימים על אנשים לבטא דעתם באמצעות זריקת המילה "הסתה" לאוויר בכזו
חופשיות. זה נראה אירוני מאוד כשזה נאמר בהקשר של פרופ' שטרנהל, שבסופו של דבר כתב מאמר
שמקביל שלו מימין פשוט לא יכול היה לכתוב אותו מבלי לבלות לפחות לילה אחד במעצר...
ישן 25-09-2008, 19:51
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסיסמא שלפיה שטרנהאל הסית לרצח מתנחלים היא הסתה בפני עצמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
גם אם היא נפוצה מאוד בפורום הזה ובמקומות אחרים. שטרנהאל התבטא בצורה מפורשת נגד הרג של אזרחים כולל מתנחלים. שים לב לציטוטים הבאים באדיבות "מצפון":
11 במאי 2001:
ציטוט:
ציטוט:
כאשר כתבתי ש"אילו הייתה בפלשתינאים מעט תבונה הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות", לא קבעתי כאן עמדה ערכית, לא אמרתי מה רצוי מבחינתי, אלא ניסיתי להציג, כמו במשחק מלחמה בצבא, איך היה הצד השני נוהג מבחינת האינטרס שלו עצמו אילו פעל באורח רציונלי ומבוקר. במונח נשים וילדים הייתה הכוונה לאוכלוסייה האזרחית בכלל. זאת הבהרתי היטב בשני מאמרים נוספים. ב-25 במאי, במאמר "על מה נלחמים", כתבתי את הדברים הבאים: "אין סימטרייה בין מעמדו של היהודי שהתנחל בשנת 1948 בעכו לבין זה שכעבור דור התנחל בעפרה. בה בעת, מובן מאליו שדמו של האחד אינו אדום מזה של האחר. אין איש החושב אחרת: חיי שניהם יקרים בה במידה, כשם שיקרים לא פחות חייו של פלשתינאי הנופל מאש חיילינו". במאמר נוסף, ב-15 ביוני, הוספתי כי "ההתנחלות היא אסון היסטורי, אבל לעת עתה חיים שם בני אדם שמוכרחים להגן על חייהם".
הפלסטינים לא זקוקים לעצותיו של שטרנהאל ולא קוראים את מאמריו (יש להניח). לעומת זאת, את ההסתה נגדו ונגד "סמולנים" אחרים יש בהחלט מי שקורא וסביר להניח שגם מגיע למסקנות המתאימות.

איך שלא תסתכל על המאמר, ואיך שלא תנסה להציג אותו,
זהו מאמר, או שאקרא לזה "מסמך הצעות יעול למאבק האוייב בישראל"

וזהו תמציתו של הסמול.

אז אפשר לציין לשבח את אזרחי מדינת ישראל שעדיין שולטים בעצמם.
ישן 25-09-2008, 23:00

רק עיוור, או אדם שלא מסוגל לנתח חצי משפט בשפה העברית לא רואה בדבריו הסתה.

ציטוט:

ואם לגבי אמירה זו היה עוד ספק- הרי שבאה ההברה אשר לא השאירה כלל מקום לספק.

ציטוט:
כאשר כתבתי ש"אילו הייתה בפלשתינאים מעט תבונה הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות", לא קבעתי כאן עמדה ערכית, לא אמרתי מה רצוי מבחינתי, אלא ניסיתי להציג, כמו במשחק מלחמה בצבא, איך היה הצד השני נוהג מבחינת האינטרס שלו עצמו אילו פעל באורח רציונלי ומבוקר.

תודה שעזרת להוכיח סופית את כוונתו של האיש.
רק נבלה יכול להגדיר פגיעה במתנחלים כמעשה
ציטוט:
רציונלי ומבוקר
.

צר לי אבל אני לא אהיה ממאחלי ההחלמה המהירה לאיש הנ"ל.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 25-09-2008 בשעה 23:10.
ישן 26-09-2008, 18:30
מנהל

אני זקוק למשקפיים בנהיגה והעברית שלי סבירה תודה על ההתעניינות
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה עיוור או שאתה לא מבין עברית?"

מעשה יכול להיות "רציונאלי" ועדיין אסור. מבין שתי אופציות שליליות, אחת יכולה להיות רציונאלית. למשל, אם אתה צריך להחליט בין להרוג מישהו בחניקה או לירות בו, יותר רציונאלי שתירה בו משום שבניסיון לחנוק יש סיכון להכשל ולהיפגע בעצמך. ולענייןף שטרנהאל כותב על רקע מתקפת הטרור שנמצאת בעיצומה. הוא כותב שהפלסטינים בחרו לבצע פעולות שהן לא רק לא מוסריות אלא גם לא הגיוניות מבחינתם שלהם. אני מציע לך לקרוא את המאמר במלואו.
ואגב, שטרנהאל הוא מתנגד חריף להתנחלויות אבל כתב באופן חד משמעי שהמתנחלים עצמם הם בני אדם שצריך להגן עליהם כל עוד הם שם. ובכלל, העמדה שלו ביחס לפיתרון הסיכסוך לא ממצבת אותו בשמאל הקיצוני.
ישן 26-09-2008, 18:35
מנהל

אני בהחלט יודע מה לא בסדר באופן שבו אנשים כאן מעוותים בזדון את משמעותו
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לא יודע בן כמה הוא- אבל אתה ממרומי גילך עדיין לא מבין מה לא בסדר באמירה"

מי שמתייחס למשפט הזה שנכתב כפי שנכתב ובעיתון הארץ בתור עצה לפלסטינים או הסתה לפגוע במתנחלים הרי שהוא או טיפש, או מיתמם או מטעה במכוון. המשפט הזה הוא אכן פרובוקטיבי שכן משתמע ממנו לכאורה שיש מי שפגיעה בו היא חמורה יותר ופחות. ברור לי שזה מרגיז ולדעתי זוהי אמירה מיותרת, צודקת ככל שתהיה. הדברים שכתב נכונים (מבחינת היכן היה עדיף לפלסטינים להתמקד) וגם לא כאלה נוראיים בהקשר של המאמר כולו אבל לפעמים עדיף להיות חכם ולא צודק ולקחת בחשבון שכבר יהיו מי שיוציאו דברים מהקשרם, ינפחו ויעוותו לצרכיהם.
ישן 26-09-2008, 18:58

שום דבר לא נופח כאן מעבר לפרפורציות.
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני בהחלט יודע מה לא בסדר באופן שבו אנשים כאן מעוותים בזדון את משמעותו"

להגדיר פגיעה בציבור שלם במדינת ישראל(שרובו שומר חוק, ומשלם מסים) כלגיטימית, ומבוקרת זו אכן הסתה.
זה מה שהאיש אמר שחור על גבי לבן- "לו אני פלסטיני היה זה חכם לפגוע לפגוע במתנחלים"- במלים אחרות- פגיע במתנחלים היא לגיטימית מבחינתו- איך שלא תסובב את זה זה בדיוק כוונתו של האיש.

ציטוט:
לו היה במתנחלים מעט תבונה היו מרכזים מרב מאבקם כנגד אנשי אקדמיה מסוגו של זאב שטרנהל, ודומיו. לא קבעתי כאן עמדה ערכית, לא אמרתי מה רצוי מבחינתי, אלא ניסיתי להציג, כמו במשחק מלחמה בצבא, איך היה הצד השני נוהג מבחינת האינטרס שלו עצמו אילו פעל באורח רציונלי ומבוקר.
לרבים בישראל כיום, אולי אף לרוב המצביעים, אין ספק בדבר לגיטימיות פגיעה פיזית במסיתים מסוגו של שטרנהל

מעניין איך אמרה שכזו נשמעת היום...?
ישן 26-09-2008, 20:05
מנהל

נופח וכבר הסברתי למה
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "שום דבר לא נופח כאן מעבר לפרפורציות."

באמת שמיותר שאחזור על בדברים שוב ושוב ושוב
ואגב, שטרנהאל ממש לא כתב "לו אני פלסטיני היה זה חכם לפגוע לפגוע במתנחלים" ואתה יודע זאת היטב. אתה פיקח מספיק להבין מדוע ציטטת את דבריו באופן הזה. לא ברור לי מדוע אם (נניח) שטרנהאל חושב שעדיף לפלסטינים לפגוע במתנחלים אז הוא חושב שזה לגיטימי. מדובר בשיקולי עלות תועלת (להלן-"רציונאליות") ולא בשיקולי מוסר. אני חושב שעדיף לשודד מבחינתו לשדוד בנק ולא חנות מכולת. האם זה אומר שאני חושב ששוד בנק זה עניין לגיטימי או שאני תומך בכך?
לגבי הציטוט שלך בסוף, אין לי שום בעיה עם 2 המשפטים הראשונים. אני בהחלט חושב שכדאי היה למתנחלים לרכז את המאבק הפוליטי שלהם בגורמים מסוימים על פני אחרים. למשל, עדיף להם להמקד בחשיפת השחיתויות של עמותת שלום עכשיו ובהקמת מאחזים חדשים על פני התנכלות לחיילי צה"ל. ואני כותב זאת למרות שאני מתנגד חריף להקמת מאחזים לא חוקיים והתנחלויות חדשות בכלל.
המשפט האחרון הוא כמובן השוואה מאולצת ולא נכונה. רוב הישראלים אכן יסכימו שיש לפחות מידה של לגיטמיות בהפעלת התנגדות חמושה נגד מי שנתפס ככובש זר והתנגדות כזו הופעלה על ידי עמים רבים, כולל העם הישראלי בזמן השלטון הבריטי. המחתרות היהודיות, אגב, פעלו נגד מטרות צבאיות בעיקר וזאת לא רק משיקולים מוסריים אלא גם משיקולים טקטיים (כלומר, הייתה לנו "מעט תבונה") ואילו הפלסטינים הפעילו ומפעילים טרור אכזרי, נתעב וחסר הבחנה. בפורום הזה ובמקומות אחרים מבקרים באופן חריף (בלשון עדינה) את סיגנון הפעולה הפלסטיני הזה (ע"ע פלסטינאצים וכו') וכותבים בעקיפין או במישרין שהם נחותים מאיתנו מוסרית בשל הבחירה באופן פעולה זה. על רקע זה צריך להבין את דבריו של שטרנהאל.
מאידך גיסא, רוב הישראלים (תודה לאל) יודעים שלהתנכל פיזית (למעשה, לרצוח) לאישים בתוך החברה שלהם איננו עניין לגיטימי ומסכן את כולנו. אילו היה מאבק מזוין בחברה הישראלית בין שמאל וימין (חלילה וחס) כפי שיש בין הפלסטינים וישראל, אזי כן היה הגיוני למישהו לכתוב שעדיף למתנחלים למקד את פגיעותיהם הפיזיות באנשי אקדמיה מובילים.
ישן 26-09-2008, 21:35

אבל למה למה עדיף?
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תגובתי האחרונה בנידון"

ציטוט:
לרבים בישראל, אולי אף לרוב המצביעים, אין ספק בדבר לגיטימיות ההתנגדות המזוינת בשטחים עצמם. אילו היתה בפלשתינאים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות.

כי על פי השקפתו מאבק מזויין מעבר לקו הירוק הוא לגטימי, פשוט כך.
ציטוט:
שוב, אין קשר להצדקה. שטרנהאל דיבר על מה עדיף היה לפלסטינים מבחינתם.
מיציתי
שבת שלום

אוקי- אין הצדקה, יש כאן "רק" הבחנה בין המתנחלים לשאר, והמלצה חמה להתמקד רק בחברה מעבר לקו הירוק.
אני לא רואה הבדל מהותי בין המלצה שכזו, לבין עידוד לפגיעה במתנחלים.
אדם שיש בו קצת תבונה, היה מתנגד לפגיעה באזרחים מכל סוג, גם אם אלו גרים מחוץ לקו הירוק.

ממש לא ברור לי למה אתה אתה מסנגר על האדם השפל הזה.

שבת שלום.
ישן 26-09-2008, 21:57
מנהל

בגלל ששאלת אני מחוייב לענות...
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אבל למה למה עדיף?"

אני "מסנגר" עליו משום שאני חושב שההתלהמות עליו איננה מוצדקת. האמירה שלו הייתה אכן מיותרת ואולי אפילו אפשר להגדירה כשפלה משום שניתן להבין ממנה הבחנה בין דם לדם. אבל אין בה המלצה או הסתה, ולו (אבל לא רק) משום שהוא לא פנה במאמרו לפלסטינים אלא לישראלים. אני חושב שלמרות שבחירת המילים שלא הייתה מאוד לא מוצלחת, עמדותיו של שטרנהאל לא מאוד רחוקות מהקונצנזוס הישראלי ובסופו של דבר הוא ציוני וגם הצהיר בפירוש שהמתנחלים (כבני אדם, לעומת ההתנחלויות כמפעל) ראויים לאותה הגנה שלה ראוים אזרחי ישראל האחרים. יש אנשי שמאל קיצוני אמיתיים שעליהם אין סיכוי שהייתי מגן כמו גדעון ספירו (שהוא ב-א-מ-ת מסית) או אורי אבנרי שהייתי מתקשה לעצור בעד עצמי מלהוריד לו סטירה אילו נתקלתי בו ברחוב.
ישן 26-09-2008, 09:28
צלמית המשתמש של נוסטור

מעט מידי,מאוחר מידי,רק האמונה העיוורת שלכם גורמת לאסונות במדינת ישראל ולעם ישראל,אתם מחלישים את העם הזה,אתם פוגעים בשלמות העם הזה כי זה נוח לכם להאשים את האחים שלכם מאשר את הערבים או את הפרופסור הזה,שפתאום התנצל על דבריו או שדבריו לא הובנו כהלכה,באמת הפתטיות שלכם עוברת כל גבול כבר.

הגעתי למסקנה שלכם פשוט לא איכפת מהמדינה הזאת בכלל,ואין טעם אפילו להגיע למצב דיון איתכם כי אתם סגורים בבועה שלא תוכלו להשתחרר ממנה גם בעוד מיליוני שנים.

ישן 25-09-2008, 19:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

לא הייתה לי כל צפיה ממנהלי הפורום
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההודעה תישאר כדי שהגולשים יוכלו להביט בנבזיות של ההודעה, שכל כולה מריחה מלשון הרע"

לא טענתי שהכותבים בפורום גרמו לאלימות - הם קטנים מדי, תרתי משמע, על מנת להוות גוף משפיע.

יחד עם זאת ישנם כותבים, גם בעקבות המקרה שאירע, הממשיכים בהסתה חסרת רסן. יתכן ואינך קורא מה שנכתב ואינך מודע למה שנעשה בפורום. בסה"כ הבעתי את תקוותי, אני מצטט: "שמנהלי הפורום ילמדו את הלקח ויעצרו/ימחקו כל סימן של קריאה לאלימות."

אני מודה לך על ההתחשבות המיוחדת - בעבור התייחסותי הרצינית והצגת הדברים כהוויתם והתמודדותי, שלעיתים מרגיזה באמיתותה, בפורום.

אם שמת לב, לשמחתך ולשמחת חלק מהכותבים בפורום, המעטתי את השתתפותי ואני מגיב אך ורק על נושאים, שהם בנפשה של מדינת ישראל. רמת הפורום מתדלדלת והולכת, לא נוצרים דיונים רציניים והענין בו נמוג.
ישן 25-09-2008, 23:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

על הראש הגנב בוער הכובע, שוב.

תקרא שוב ושוב את דבריו של ישראל היפה.
אין בהם ולו אשמה אחת על מנהלי הפורום או כותביו המתלהמים.
יש פה הרמת תמרור אזהרה.

לא מתאים לאדם אינטיליגנט ורגיש כמוך לדקויות לפול בפח שאפילו לא הטמינו לך.

ציטוט:
הפניה היא למנהלי הפורום ולא לכותבים המתלהמים ומסיתים כנגד אנשים שדעתם שונה.
עד כאן הצגת עובדות ושום קשר למקרה.

ציטוט:
ראו לאן ההסתה מגעת.
הסתה מובילה לביצוע פשעים כגון הנחת המטען, שום קשר לפורום

ציטוט:
גם כיום לאחר נסיון הרצח שכשל - ישנם המלהמים ומצדיקים את המעשה.

גם בפורום וגם מחוצה לו, או להפך. עדיין אין שום האשמה או תליית אשמה באיש

ציטוט:
אני מקווה שמנהלי הפורום ילמדו את הלקח ויעצרו/ימחקו כל סימן של קריאה לאלימות.
האם לא לגיטימי ? האם אתה רוצה שכן יווצר אי פעם בעתיד הקרוב/רחוק מצב שדברים שנאמרו פה ולא נוטרו ונחשבים להסתה יחרגו מגבולות הפורום ויגרמו לפשעים ? עדיין אין פה האשמה, רק אזהרה

ציטוט:
תודה בעבור ההתיחסות
נימוס, די חסר בפורום

אפילו הכותרת
תוצאות להסתה הבלתי נסבלת שאינה מנוטרלת בפורום זה

לנתח את המשפט ? להוסיף סוגריים ? פסיקים ?
אתה באמת לא מבין את המשמעות ? לא נראה לי שכדאי לנתח גם את הכותרת

זו עוד דוגמה לניצול סמכותך והפיכת היוצרות.
תמרור אזהרה הופך לכלי נשק, ופתאום ישראל היפה תוקף ואף מאוים על ידך בתביעה נגדית.

נתת בחוסר הזהירות שלך גושפנקא למתלהמי הימין להמשיך ולתקוף ולשנוא ולקלל ולאיים ולהקיא כל מילה רעה שיש להם. אם האדמין תוקף, יאללה נתקוף אחריו.
רק התלהטות היצרים באשכולות האחרונים יכולה היתה לגרום לך לקרוא מהר מדי ולהגיב מהר מדי וכך לשגות, אחרת אני לא רואה מילה אחרת מלבד ניצול לרעה
ישן 26-09-2008, 00:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צודק, רק עסקנו באנששים שתומכים בקשרים עם אש"ף מסיבות שונות, וכבר בא הביזנסמן...
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "על הראש הגנב בוער הכובע,..."

אני באמת חושב שדווקא אתה, אדם שמפיק תועלת כספית מקיומם של הסדרים מדיניים עם ארגון הטרור
פת"ח, תהיה קצת יותר צנוע בבואך לעסוק בנושאים שקשורים להסתה, טרור, רצח וכד'...

האשכול הזה לא כולל כל תמרור אזהרה. לו היה תמרור אזהרה, הוא היה נשלח למנהלי הפורום כהודעה פרטית ולא כשאכול. אני מניח שאתה יודע זאת, אבל כשלומיסט תועלתני לא תוותר על הזדמנות לעסוק
ב"הסתת הימין" ולשפוך קצת סיסמאות לתועלת המחנה (מסכן דן, הוא אשכרה מאמין בדברים שאתה עושה
מהם כסף...).

אם אתה יודע שהסתה הובילה להנחת המטען, אל תבזבז זמנך בדיונים בפורום או בחיפוש שטחים אפורים
במעברים - לך למשטרה והגש תלונה...

אתה מנסה לחזור על השטות לגבי ניצול לרעה דווקא במקום שבו מתבשר האיש שהוציא לשון הרע, שלא
ייחסם על דברי השקר שכתב פה (ולא נמחקו למרות שהקשר שלהם לפורום סקופים וחדשות הוא אפילו
לא מינימלי...), אלא שלמרות שדבריו נגועים בלשון הרע ובהוצאת דיבה, הרי שלא יינקטו נגדו כל צעדים
מכיוון שהוא באמת לא מסוגל אחרת. אתה תמיד מדבר על ניצול סמכות לרעה ומעולם לא הבאת דוגמא
לכך. אתה מקלל פה, מעיר פה, מטיף פה ומשתלח פה ולא זכור לי אי פעם שמישהו סתם את פיך, ואם
תנסה להימנע משקר, גם אתה תודה בכך...
אני אדמין ושותף בבעלות על האתר הזה, אבל יש לי גם דעות כגולש, וזכות להביע אותן - למרות שבעיניך
עצם הבעת דעה מצידי היא סמכות לרעה. מעניין אם כשעמוס שוקן כותב מאמר בעיתונו זה ניצול סמכות
לרעה (בהארץ כידוע יש המווווווווווווון פתחון פה לימנים, נכון?...).

בתור אדם שמספר לאנשים על מקצוען של אמותיהם (כן, ראיתי את הדיון הנפלא שלך ושל אלוויס, שבו
הייתה התעלות בכל הנוגע לנימוס מצד שני הצדדים...) ראוי לצמצם מעט את הערותיך והטפותיך בנוגע
לנימוס ולכבוד לזולת. ייתכן שאתה מאוד רוחש כבוד ומנומס במגעיך עם סופיאן - כן אתה נוטה לגדף
ולחרף במהירות רבה, גם את מי שלא יגדף אותך בחזרה...

אתר פרש שמר, שומר ושימור על חוקי מדינת ישראל ומאז ומתמיד שיתפנו ונוסיף לשתף פעולה עם
רשויות החוק. אם היה כאן איזשהו חשד לפשע מצד מי מגולשי הפורום שקשור לפעילותם כאן, אין סיכוי
בעולם שהאתר היה נמנע משיתוף פעולה מלא עם הרשויות. האמת היא שלא לך ולא לדן אין בסיס לטענות
ההסתה שלכם. שניכם פשוט רוצים להפחיד את המחנה שאינו שלכם ולגרום לסתימת פיות. דבר זה לא
יקרה פה. לאנשים יש חופש ביטוי וכל זמן שלא אמרו דברים שאסורים עפ"י חוק - הם יוכלו להתבטא כאן
באופן חופשי, ואם בעיניך חופש ביטוי (מהסוג שאתה זוכה לו כאן באופן מוחלט) הוא ניצול סמכות לרעה,
הרי שהגיעה העת לבדוק מהי המשמעות האמיתית של המושג...
ישן 26-09-2008, 04:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צודק, רק עסקנו באנששים שתומכים בקשרים עם אש"ף מסיבות שונות, וכבר בא הביזנסמן..."

לא יאומן.
התעלמות טוטאלית מהדברים שלי והתיחסות אחר ורק לכותב.
אבל שוב, כאשר הכותב הוא אני (למשל) מותר לכופף את חוקי הפורום נגדי כמובן.

הטענה השקרית שאני סוחר עם מחבלים למשל, לא ברור למה היא מותרת על ידך, או גרוע מזה
נמצאת בשימוש על ידך.

טענתי שאני מוכן לספק לך את הכלים לבדוק את כשרותי.
אבל אתה מתעלם מצד אחד ועוד מספק נשק לאנשים כמו אלביס שמתרוצץ בפורום ומפזר
מצפון סוחר עם מחבלים מצפומחבל מצפומוחמד ועוד כל מיני שטויות, וזה בסדר. לשים אותי כספק של כלי נשק שמשמשים לפיגועים, זה גם בסדר. זה מלבה את האש בשקרים וגורם
להסתה מקומית כנגדי, עד רמה שכותבים פה קוראים באופן ישיר ועקיף לכותבים אחרים בוגדים
משתפי פעולה עם מחבלים וכו'.

זהו שקר ועלילה של אנשים שלא מבינים כלום ולא בטוח שעברו מחסום צבאי בחייהם, או ראו
מחסום כזה ולא בטלוזיה.
כלומר לא משנה מה נאמר, אם זה נאמר על ידי למשל, אז זה טבול בשחיתות שלא קיימת במציאות, אלא במציאות שאתה בראת ויצרת.
איך בסוף אני הוא זה שמואשם בגידופים וקללות, אין לי באמת מושג.
אתה באמת לא רואה אלא רק את ההודעות של אלה שאתה רוצה ומוכן לכופף את חוקי הפורום נגדם. כותרות לא קשורות ורלבנטיות, הבעות דעה בכותרת, הצקה לכותבים אחרים והפצת שקרים, שימוש במילות בלע ומילות גנאי וביטויים פוגעניים וגזעניים ומעליבים, הכל מותר כאשר הכיוון הוא ברור.

אני עדיין טוען שדן לא האשים אף אחד בפרש לרמה של הגשת תלונה במשטרה.
מי שמבין שהוא מואשם זה רק בגלל שכנראה יש דברים בגו, והוא אכן מבין שהסתה קיימת, וההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה, אז ככה מן הסתם נהגת.
אתה מעוות את המציאות ומציג מצגי שווא, הסתה היתה, פיגוע היה, הפורום רווי דברי שנאה, המנהלים מתירים יתר על המידה גזענות והבעת שנאה ודברי הסתה.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 26-09-2008 בשעה 04:30.
ישן 26-09-2008, 07:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואו, כמה שקרים כתבת כאן (משעשעים במיוחד הכינויים שאתה מרמז שהמצאתי לך...)
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא יאומן. התעלמות טוטאלית..."

ראשית, נתחיל בכך שאני מעולם לא כתבתי שאתה סוחר עם מחבלים (למרות שההגדרות שלנו למילה "מחבל" הן שונות - אתה הרי חושב שסופיאן החמוד, למשל, ישב בכלא על גניבת כוסות חד-פעמיות, או
בגלל שקרא לרמטכ"ל "גבי"...). כתבתי שאתה סוחר עם פלסטינים הקשורים בפת"ח, שהוא ארגון טרור
מהטעם הפשוט שאנשיו מבצעים פעולות טרור, שהרגו מאות ישראלים, גם אחרי הסכמי אוסלו...
שנית, לא קראתי לך באף לא אחד מהכינויים שהמצאת לעצמך בשמי (וממילא אני לא יכול לכנותך "מצפון",
כאשר אני מאמין שדווקא תכונה זו בולטת בחסרונה אצלך...).
העובדה שאינך יודע מהו פירוש המילה "הסתה", לא אמורה לתת לך זכות לזרוק אותה לאוויר בכזו חופשיות,
אבל מסתבר שאצלך זה דווקא עובד הפוך, ובכל פעם שאתה מסתכל במראה, אתה זועק "הסתה".
אתה מתלונן שלא היתה התייחסות לטענות שהעלית, אלא רק אליך ככותב. ובכן, אפילו הכותרת שלך היתה
התייחסות לכותב (על ראש הגנב בוער הכובע) וכך גם המשכה (ניצול סמכות לרעה בלה בלה בלה), בעוד
שטענות כלשהן, לא ממש הופיעו שם, למעט דברי חיזוק למי שהאשים את האתר בהסתה לרצח (כן, הוא
ממש הניף תמרור אזהרה - רק שאיכשהו לא טרח לפנות להנהלת האתר, אלא רץ למרוח כותרת ואשכול
שאינם קשורים לפורום שתכליתו סקופים וחדשות...).
העובדה שאתה מתלונן על עודף חופש ביטוי לימין, בשעה שהיחיד שמקבל כאן אישור למעבר על חוקי
הפורום, הוא דווקא תומך שמאל קיצוני, מלמדת עד כמה עולם המושג שלך הוא בולשביקי במהותו. אתה
אפילו לא מודע לחופש הביטוי שאתה מקבל פה, ולכן אינך חדל מלנצל אותו לצורך תלונות על כך שגם
אחרים מקבלים חופש ביטוי שכזה...

לו הייתי אתה, הייתי טוען שאינך חדל מלהסית נגדי, אבל מכיוון שאני כן יודע מהי הסתה, אני מתייחס
לשטויות שאתה כותב כאל לא יותר משטויות. לו מצב העניינים היה הפוך, אין ספק שאני כבר הייתי חסום
על ידך, ואתה היית ממשיך להיות משוכנע בכך שאתה ליברל נאור שבסה"כ שומר על גבולות חופש
הביטוי (רק לשלומישטים מגיע חופש דיבור - שכן הצד השני אינו מדבר, אלא מסית...).
ישן 26-09-2008, 09:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואו, כמה שקרים כתבת כאן (משעשעים במיוחד הכינויים שאתה מרמז שהמצאתי לך...)"

אורי אני מתנצל.

לא ידעתי שאתה לוקה עד כדי כך בחוסר יכולת להבין את הכתוב.
הודעה אחרי הודעה, אתה פשוט לא מבין את מה שאני כותב.
בהודעה האחרונה אמרתי שבסיוע ובתמיכה שלך, אדון אלביס הולך ומפזר ביטויים שכאלה.
אתה כן הצגת אותי באור שקרי, טענת שאני מנצל פרצות בגבולות להברחת סחורות, מנצל קשרים ומחלק טובות הנאה, מה זה אם לא הפצת שקרים והסתה ? אז הכותבים הפחות מפותחים שמתנהגים כמו עדר ברברים בלינץ' רואים את הבעלים של האתר מפיץ שקרים על גולש, ולמה לא, בא נסתער עליו ונמשיך. אם כבר אתה מאיים בתביעות הוצאת דיבה ושקרים וכו'. אתה מוזמן לבדוק את השתלשלות הענינים, מה אני סיפרתי מול מה אתה הבנת מול מה העברת לשאר הקוראים.

אחריו הגיעו עוד כותבים ששולחים סמולנים לאירן רוצים לגרש קוראים לשמאל בוגדים ועוד ממתקים.
או שיש לך טכניקה של לענות לשאלה אחרת ועל ידי כך לבלבל את הקוראים, או שאתה פשוט לא קורא
את ההודעות כמו שצריך.
אני לא שם לב שאני נהנה מחופש ביטוי מעבר לרגיל.
ההיפך הוא הנכון.

שים לב שרב מתלהמי הימין לא נכנסו לאשכול של החייל מגדוד הסיור.
אולי זה מלמד על כך שאין הם מסוגלים להוציא מילה שקשורה לערבי בלי קללה עסיסית.
אז חייל ? ערבי ? זה מעבר ליכולות ההחלה שלהם.

כאשר התרעתי על ערבושים, פסלת על הסף, ואז הופיעה ישראלה וגם לופי וחיזקו את דעתי, אבל
אדון אלביס המשיך בשלו מן הסתם בתמיכתך ובחסותך.

לדעת שאתה חלק מהבעלים של האתר זה חשוב לדעת.
לפעמים נחמד יותר לכתוב פה, ולעיתים נחמד פחות.
עכשיו זו התקופה של הפחות.
עם הסתה, קללות, התנהגות שהיתה מבישה ילדי בית ספר יסודי, שיבושי לשון, זלזול ועוד ועוד.

מסיתי הימין הם בדיוק מראה של המסיתים האנטישמיים.

אם אתה באתר שלך מתיר (ואפילו בעצמך) לקרוא לקופי ענן קוף, לערבים ערבושים וערב-מיואשים, לזלזל בכולם ולהמציא שמות וצורות.
מה זה שונה מלהציג את היהודים בקריקטורות אנטישמיות ?
מה זה שונה מקריאות כנגד שחורים במגרשי הכדורגל ?
לא שונה.
גועל זה גועל זה גועל
ובמקום לדאוג שהפורום ינסה להיות סמן קיצוני בתרבות הנחותה של ישראל, הוא משמש סמן תחתון
ומציף את התחתית של התחתית של התחתית של הכותבים בסגנון רחוב מטונף.
מצטער, כשמגעיל אז אומרים את זה.
ישן 26-09-2008, 11:08
צלמית המשתמש של נוסטור

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני מריח דברים מסריחים יותר..."

אין לך אינטיליגנציה בשביל לרדת לפסים אישיים אבל אתה עושה את זה בכל זאת,אולי גם שלא במתכוון.

כשאין לך מה להגיד אל תתקוף אחרים,תבין לי אישית אין דבר נגדך כאדם,רק וויכוח בריא לגבי האידיאולוגיות עם עקיצה קטנה בצד לא יותר לא פחות,אבל אתה מזלזל כאן בחברים אחרים וכאשר אתה זורק מילה לא במקום ואז האנשים כאן טמבלים בגלל שלא "הבינו" אותך נכון,באמת מספיק,צריך להתנהג כבוגרים לא רק להתחזות לכאלה.

בואו ננסה לשמור על רמת וויכוח גבוהה ככל הניתן רק ככה גם נוכל להתחזק כעם.

ישן 26-09-2008, 18:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מבין כל מילה שאתה כותב. אני פשוט מעדיף לא להתייחס לסילופים מכוונים מצידך...
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אורי אני מתנצל. לא ידעתי..."

אני לא אחראי למה שאנשים מפרשים, בניגוד למה שאתה חושב. אני לא מנהיג של איש ולא מתיימר להכתיב
לאחרים מה לחשוב. מנהיגים ומובילי דרך יש לתנועות פוליטיות ודתיתות - לשלומיסטים, למשל, יש מובילי
דרך שהמאמינים העיוורים הולכים אחריהם כסומים והשלומיסטים התועלנים הולכים אחריהם לצורך הגדלת
הרווח...
יש משהו די מגעיל וצבוע בטענות שלך על "לינץ'" שנעשה בך. עם כל הכבוד, כשמשתמשים במושג לינץ'
בשיח הישראלי הרגיל, עולה תמונה של פרטנר םלסטיני נאור שמנופף מהחלון את שתי ידיו הטבולות בדם
שני החיילים שזה עתה נטל חלק ברציחתם. אתה כמובן מודע לכך - אחרי הכלף הרצח בוצע בתחנת משטרה
של הפרטנרים הנאורים שלנו מהפת"ח, ובתור תומך הסכמים עם פת"ח רצוי שתצמצם מעט את השימוש
שלך בביטויים שרק מזכירים לנו מי זה הפת"ח. עם כל הכבוד, אתה כתבת לי בבוטות גדולה בהרבה מזו
שאני כתבתי לך, ולטעון שביצעתי לינץ' בתור בעלים של האתר, כאשר אין לך דוגמא מסכנה אחת לכך
שחופש הביטוי שלך כגולש נפגע כאן, זה שקר דבילי למדי, ומאוד לא אופייני לך (שקריך הם בדר"כ קצת
יותר מושקעים...).

כאשר התרעת על "ערבושים" המילה לא הייתה כאן בשימוש נפוץ. כאשר נתקלתי בשימוש בה - ישר
הערתי על כך. לטעון שאפשרתי את השימוש בה, זה שקר מטופש נוסף. לא מבין מה קורה לך...

לא יודע מי הם "רוב מתלהמי הימין" שלא נכנסו לאשכול על הלוחם המסכן בגדס"ר, אבל האמת היא
שהאשכול נפתח ע"י מאיר, שהוא ימני (על מידת התלהמותו אתה תחליט...) וגם אני הגבתי בו (ואין צל
צילו של ספק שאני מתלהם מסית עפ"י עולם המושגים המרשים שלך...).

באשר להערותיך על סגנון כתיבה נחות: כשתחדל מלציין מקצועות של אמהות של גולשים, תהיה בעמדה
להעיר בנושא זה. נכון לרגע זה, אתה בטח לא סמן ימני בשמירה על לשון נקייה פה, בהשוואה לרובם
המוחלט של הגולשים, ימנים ושמאלנים כאחד.

בכל מקרה, הסתה היא דבר חמור ביותר. כשתמצא מקום שבו היא התקיימה, אל תהסס לפנות ולהתריע.
נכון לרגע זה, אני חושש שבעיניך חופש הביטוי לימנים הוא סוג של הסתה בעיניך...
ישן 26-09-2008, 08:40
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

אני מודה לך שאתה מאפשר לי לשחק את "ליצן החצר" אצל הפריץ

נכון שאינני ליצן ואתה אינך פריץ. אבל ההיתר לכאורה שאתה נותן לי הוא לאור העובדה שאינני נמנע מלהציג מראה, בפני הכותבים המתלהמים בפורום - שיבינו מה הם כותבים. מהעובדה שעמדותי ברובן מקובלות עליך ואתה חושש מלהציגן בפומביי ומהתרומה החיובית שאני תורם לפורום ומעלה את רמת הדיון בו. אני מניח שעל מנת לסתור את דברי האחרונים תביא דוגמאות בהן יתכן ומעדתי - כאשר הבתי לכותבים באותו סגנון בו הם רגילים לכתוב וכתבו באותו המעמד..

אני מוחה בתוקף על העלילה, שאני משווה יהודים לנאצים - לעולם לא.
בכל התייחסויותי חזרתי והדגשתי שאין דומה לנאצים וכל מי שמשווה מעשה של משהו למעשי הנאצים מזיל ומזלזל בשואה.

שוב אני מודה לך על מעמדי המיוחד - אשתדל שלא להטריד את מנוחת הפורום ולהשתתף בו רק במקרים של ארועים קיצוניים הזקוקים לליבון והבהרה.
ישן 26-09-2008, 19:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין בעד מה. אני לא חושב שאפשר לחסום מישהו על דברים שאין ביכולתו להימנע מהם...
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מודה לך שאתה מאפשר לי לשחק את "ליצן החצר" אצל הפריץ"

אתה השווית יותר מפעם אחת יהודים לנאצים. בגלל שהסתבר שאין לך בעצם יכולת להימנע מכך, הגעתי,למסקנה שחסימה שלך תהיה דבר לא הוגן, ונתתי לך אישור חריג (ויחיד באתר) להמשיך בכך, אם
אינך מצליח למצוא השוואות טובות יותר...
שנית, אני לא מסכים או מזדהה עם עמדותיך,י אבל ודאי שזה לא מעלה או מוריד מזכותך המלאה להביע
אותן כאן בפורום. אתה רשאי להאמין בכך שאתה "מתריע" על הסתה כשם שאתה רשאי להאמין בכך
שהשלום הנפלא יגיע רק יגורשו כל היהודים מהארץ הרחוקה ההיא הנמצאת מעבר להררי חושך (או סתם
מעבר לכפר סבא...). אין לזה כל קשר למציאות, אך למרות זאת האשכול הזה לא נמחק חרף היותו:
א. לא סקופ ולא חדשה ולכן לא רלוונטי לפורום סקופים וחדשות.
ב. רצוף דיבות ולשון כנגד גולשיו הפורום ומנהליו.
ג. מיועד להיות פנייה למנהלי האתר, ובכ"ז נכתב כהודעה רגילה בפורום

אני מבין ללבך ומודע לכך שמי שאינו שלומיסט אדוק הוא בעיניך מסית מסוכן, אבל המציאות שונה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר