לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2005, 14:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום אני מניח שאתה מדבר על התמונה הזו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תומר25 שמתחילה ב "בתמונה ה-8 מהסוף רואים ברקע האמרים..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ועל האמרים שבפינה הימנית עליונה.
אלו לא האמרים שמדמים רק"ם אחר וגם לא נראים לי כמו נ"ט. כנראה שאלו רכבי לוחמים.
הם יכולים להיות של המפח"ט, פלוגת מפקדה, חי"ר מסופח, פלס"ר 401, מחס"ר 52 או אפילו של בקרי התרגיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2005, 11:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

יחידות סיור בחש"ן 2005
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תומר25 שמתחילה ב "מחס"ר = מחלקת סיור? בכל החטיבה יש פלס"ר אחד ומחס"ר אחד?"

מאחר והשריון עושה הרבה עבודה חי"רית ובשל שינויים בתו"ל כמעט כל יחידת שריון מעוניינת ביחידת סיור צמודה.
לחטיבה 7 יש פלס"ר סדיר משלה
חטיבה 401 קיבלה את פלס"ר 500 (שהפך לפלס"ר 401)
לחטיבה 188 יש פלס"ר מילואים (היה פה אשכול יפה של תמונות מאימון ההקמה שלו).

החטיבות לא הסתפקו במה שיש.
בחט' 188 איגדו כמה יחידות משנה (לדוגמא: מחלקת מרגמות) והקימו פלוגה מסייעת. החטיבה מנסה כבר יותר משנה לייסד מחלקת סיור עצמאית בתוך המסייעת. זה לא ממש הולך.
בחט' 401 הוקמה מחלקת סיור בגדוד 52. המחלקה פעילה גם ללא אישור מז"י.

יחידות סיור אלה אינן סיירות במובן הפשוט, אלא יותר מחלקות חי"ר הצמודות ליחידות טנקים.

ישן 24-03-2005, 17:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
עד כמה שזכור לי תמיד היו מחס"רים לגדודי השריון.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יחידות סיור בחש"ן 2005"

אתה מתכוון למחס"רים סדירים? מחס"רי מילואים קיימים המון זמן. ומה הבעיות הקשורות להקמת מחס"ר באותה פלוגה מסייעת?

קלסי: צודק לגמרי, אבל הסיור בצה"ל סבל תמיד מכך שלא היה לו "אבא" רם דרג, שישמור על המוכנות המינימלית והכשירות הנאותה, ומכיוון שליחידות אלו הלך כוח אדם איכותי, תמיד משכו אותן לכיוון החי"ר והסיור נזנח למעשה לחלוטין. אפילו היום, עם הקמת מוד"ש, עדיין הסיור בדרגים הנמוכים הוא איזשהו בן חורג לחי"ר ותו לא. אם תבחן מהו המשקל של נושאי הסיור בתהליך ההכשרה של הפלס"רים ורמת הידע והמקצועיות של האנשים האחראים להכשרה, אתה תקבל תמונה עגומה ביותר.
למעשה, אם אני חושב מתי סיור באמת פעל כסיור, אתה יכול לחשוב על פלס"ר 7 במלחמת קדש. דוגמאות מאוחרות יותר לא זכורות לי.
ישן 20-03-2005, 14:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

אני מניח שהתכוונת לפלטות מסורגות (ולא מוטות)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "..."

(מלשון סורגים)
יש לכך מספר יתרונות:
  1. גישה נוחה לאחורי הצריח ולטיפוס על התובה.
  2. מניעת הצטברות בוץ באזור המתח - פריסה
  3. סולם להשענת המאריכים בזמן חיזוקים (כך אדם אחד יכול לחזק במקום שניים)

ישן 02-06-2005, 18:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

אופס! מצטער על ההקפצה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "זאת חטיבת נ"מ?"

רק עכשיו שמתי לב לשאלה.
יכול להיות, כמו שיאשה אומר, שהם מגביהים לכבוד המסדר סוף תרח"ט.
אבל, יותר נראה לי, שזה קשור להיותה של החטיבה, עד לא מזמן, חטיבת מגחים. עד כמה שאני זוכר במגח מצבי אבטחה בקנה מוגבה או אפילו מוגבה מקסימום.
קדימה, כל הצ'פסים, תתנפלו עלי ::1

ישן 03-06-2005, 14:28
  Rotten_Eddie Rotten_Eddie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
עכשיו כשאני מסיים צמ"פ, אני יכול להרחיב יותר
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "מצבי אבטחה של מג"חים בטוח..."

(גם בנוגע ל0.5, שארחיב עליו מיד)
מלבד תותח מעל דורגל, גם מונמך מסיבה פשוטה - מערכת הצידוד היא הידראולית - השארת התותח במצב מוגבה גורמת להיווצרות בועיות אוויר במערכת הייצוב דבר שגורם לחופש בקנה התותח - או במילים אחרות: אפשר פשוט להזיז את התותח די בקלות עם היד כמה מעלות טובות למעלה ולמטה.
הדבר פוגע בייצוב הקנה בעת ירי כבדה בתנועה, ובעת ירי כבדה מעמדה סטטית(התותח יזוז בעת העצירה בעמדת אש). במרכבה 3 ו4 הדבר לא קריטי מכיוון שהצידוד הוא חשמלי.
לא צריך להגביה בשביל לפתוח דלת ממסרת, פשוט מצודדים לשעה שמאפשרת את פתיחת הדלת. כלומר כאן הדבר פשוט נעשה ליופי.
עוד סיבה שהתותח יונמך היא בגלל תרגולת עלייה מהירה - כל מהות מצבי האבטחה בטנק. אמנם במרכבה 4 הדבר לא חיוני בגלל שינוי תו"ל(וגם כי זו חטיבה של מצ'וקמקים), אבל ב2 ו3(שוב, טנקים שמתופעלים ע"י חטיבה של מצ'וקמקים) לאף אחד לא בא לדפוק את הראש בתותח מוגבה שכהוא מזנק על הטנק.

עכשיו בנוגע ל0.5 - הנשק לא מיועד לדמות ירי תותח כיום. ייעודו הוא נשק צליפה בגלל הדיוק הגבוה של הנשק לטווחים גדולים ובאמצעות הכינון המדויק של התותחן דרך אותן מערכות שאיתן הוא מכונן עם התותח על מטרות. צליפה על מה בדיוק? מטרות חי"ר. במסלול המתקדם הקימו לנו מין לש"ביה והשתמשו ב0.5 כדי לצלוף באותן מטרות שהיו בתוך אותם "בתים פלסטיניים". גם ברצועה משתמשים רבות בנשק בגלל החדירות הגבוהה שלו(מסוגל לחדור קירות).
הורחב רבות בעבר על שימושו של הנשק הזה בעימות הנוכחי,התפתחות שיטות הירי בו - בתחילה מושכות וכיום כנות חשמליות הנשלטות מתוך הטנק. כמו כן דובר על האופצית לשנות את כיוון הזנה השרשיר בנשק זה בתצורות נ"מ בצי האמריקאי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:55

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר