לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2008, 14:33
  אדום הזקן אדום הזקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.07
אתה טועה הטנק הפגוע הוא לא של 52
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי IDFARMOR שמתחילה ב "חלק ב"

הוא של הפלוגה השכנה שלי מהסדיר.... תסלח לי אם אני לא מפרט את היחידה הספציפית אני לא חושב שיש צורך בפירוט.

מה שכן, יש פה שלושה טנקים מהגדוד שלי... אחד מהפלוגה שלי, אחד מהשכנה וטנק מג"ד מעורר נוסטלגיה כי הדגם כבר לא בשירות וזה מסוג הטנקים ששירתתי עליהם עד לפני כמעט עשור. אותי זה מרגש... אבל אני פראייר רגשן... ואני עדיין מת על מילואים... יש למישהו יחידת שריון למשוך אותי אליה? לא אכפת לי לבצע הסבה.... רצוי מרכבות 3-4....

נערך לאחרונה ע"י אדום הזקן בתאריך 28-09-2008 בשעה 14:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2008, 15:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IDFARMOR שמתחילה ב "שילוטים מיוחדים על טנקי מרכבה 4 - בקשה לעזרה מלוחמי החטיבה"

שילוטים מיותרים על טנקי פיקוד מג"ד, מ"פ וסמ"פ.
השילוטים הללו גרמו לכך שרוב הטנקים שנפגעו במלחמה היו טנקי מ"פ ומעלה (חוץ מהקרב בסלוקי שהיה מטווח ברווזים, בקרבות האחרים כשהאוייב יכל לבחור מטרה הוא העדיף טנקי מג"ד, מ"פ וסמ"פ).
גאוות יחידה מיותרת ומטופשת.
יש תקינה לשלטים אלו בטנקי מג"ד.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ שילוט תיקני. מעניין מה לspeedy7 יהיה להגיד עליו מעניין מי המג"ד שבטנק: לברן או וולנסקי?

^ שילוט תיקני.

אולם:
א. הם אמורים להיות מוסרים בפעילות מבצעית.
ב. במהלך השנים מעצבי השילוטים התעלמו מהתקינה וציירו על השילוטים את סמלי הפלוגות והגדודים במקום את השילוט התקני.

^סמל פלוגה מ' של חטיבה 401 "מגן - הזרוע המבצעית". זה לא טנק מג"ד 52. כדאי שתשתמש בחיפוש, העליתי לכאן תמונות של טנק מג"ד 52 הוא היה נראה שונה מאד.

^ על טנק "ד' אלוהים" של פלוגה ג' מגדוד 53 יש כתבה יפה של מיכאל מס בגליון 'שריון' שיצא אחרי המלחמה ונקראת "טנק ושמו אלוהים".

^ סמל פלוגה ב' "ברק" מגדוד 82 של חטיבה 7. הצוות הזה צריך לקבל ריתוק 28 לפחות! ככה נראה טנק במסלול? כזה סל"ץ וסלי חי"ר מבולגנים? שילוטים לא מתוחים, פלטות מלוכלכות?

^ שילוטי עץ לא תקניים ואפילו פוגעים במבצעיות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 28-09-2008 בשעה 15:25.
ישן 09-10-2008, 23:16
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שילוטים מיותרים על טנקי פיקוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
שילוטים מיותרים על טנקי פיקוד מג"ד, מ"פ וסמ"פ.
השילוטים הללו גרמו לכך שרוב הטנקים שנפגעו במלחמה היו טנקי מ"פ ומעלה (חוץ מהקרב בסלוקי שהיה מטווח ברווזים, בקרבות האחרים כשהאוייב יכל לבחור מטרה הוא העדיף טנקי מג"ד, מ"פ וסמ"פ).
גאוות יחידה מיותרת ומטופשת.
יש תקינה לשלטים אלו בטנקי מג"ד.
^ שילוט תיקני. מעניין מה לspeedy7 יהיה להגיד עליו מעניין מי המג"ד שבטנק: לברן או וולנסקי?

^ שילוט תיקני.

אולם:
א. הם אמורים להיות מוסרים בפעילות מבצעית.
ב. במהלך השנים מעצבי השילוטים התעלמו מהתקינה וציירו על השילוטים את סמלי הפלוגות והגדודים במקום את השילוט התקני.

^סמל פלוגה מ' של חטיבה 401 "מגן - הזרוע המבצעית". זה לא טנק מג"ד 52. כדאי שתשתמש בחיפוש, העליתי לכאן תמונות של טנק מג"ד 52 הוא היה נראה שונה מאד.

^ על טנק "ד' אלוהים" של פלוגה ג' מגדוד 53 יש כתבה יפה של מיכאל מס בגליון 'שריון' שיצא אחרי המלחמה ונקראת "טנק ושמו אלוהים".

^ סמל פלוגה ב' "ברק" מגדוד 82 של חטיבה 7. הצוות הזה צריך לקבל ריתוק 28 לפחות! ככה נראה טנק במסלול? כזה סל"ץ וסלי חי"ר מבולגנים? שילוטים לא מתוחים, פלטות מלוכלכות?

^ שילוטי עץ לא תקניים ואפילו פוגעים במבצעיות.

זה בסדר לזהות את השמות של החטיבות\גדודים? לפי מה שיוסיפון אמר חיזבאללה ידע שהסמנים מסמלים טנקים של מפקדים ושם אותם בתור מטרה ראשונה,הסימן יכול להוות גם סימון של הגדוד בשטח.
ישן 28-09-2008, 20:39
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
טנק ושמו אלוהים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אני אבקש מחברים בפלוגה לצלם את השלט"

טנק ושמו אלוהים

מאת מיכאל מס

אנקדוטה מביקור בפלוגה "גולן" של גדוד "סופה" מעוצבת "ברק".

פגשתי חיילים בפלוגה ג' במצב רגיעה, מאות מטרים ספורים מבתי הכפר הלבנוני. בקו הרכס בלטה צדודיתה של "הווילה" , אשר בשימוש יוניפיל. בכניסה לפלוגה , ליד מאהל "עמוס" באוכל ופירות, הציבו הטנקיסטים שלט המסביר באופן חד משמעי , לאן הגעתי , "ברוכים הבאים לאיזור המסוכן". החיוך של החיילים , המיס את ההרגשה שאכן מדובר באיזור המסוכן.

הפלוגה חנתה בליבו של מטע סמוך לכביש הצפון , לא רחוק ממשגב עם, אולם לא כל הטנקים שהו בחניון. מספר טנקים נמצאו בפעילות מבצעית ביחד עם כוחות חי"ר. טנק הסמ"פ ועוד מספר טנקים ביחד עם צוותי הטנקים של פלוגת "גולן" שהו בחניון מסודר , בהתיחס לעובדה שרק לפני מספר ימים היו האדם והמכונה בלחימה קשה והרסנית. מעבר לעובדה שחניון הפלוגה בלט בסדר ובאירגון , נדהמתי מרוחם של החיילים והצוות של החוליה הפלוגתית, מהנחישות , מצב הרוח והאמונה בטנק.

שאלתי את רון מנצור , נהג טנק הסמ"פ , איך זה שהטנקים נראים כ"כ נקיים ושלמים . בחיוך שובה , אמר לי רון , בוא תתקרב , תראה איך ניקיתי את הטנק , תוך שהוא מצביע על חלקו התחתון של מטאטא, איתו הסיר את שכבות החול מהטנק. אך את גולת הכותרת הראה לי רון שאליו הצטרף מתן סילגי התותחן של טנק הסמ"פ, בהצביעו על הכנף האחורית שמאלית של הטנק. להפתעתי , כשברקע מצחקקים רון ומתן , הבחנתי בכיתוב אלוהים". מכל כיתובי התדמית וגאוות היחידה שראיתי על גבי טנקים , עדיין לא ראיתי כיתוב מסוג כזה , שתוכנו באמת נראה לי חריג. טוב, לשאלה המתבקשת לגבי סיבת הכיתוב החריג , קיבלתי מרון תשובה מדהימה שלא ציפיתי לשמוע , ככלל , ובמיוחד בתקופה של "ליקוק פצעים" והמולת תקשורת חסרת ביסוס. " ובכן , תשובתו של רון בתמיכתו הקולית של מתן היתה "למה קראנו לטנק אלוהים ? פשוט מאד ,כי הוא כל יכול"...

ופה התחילו שני אנשי הצוות החייכנים , לספר לי ברצינות , "עשינו עם הטנק הזה את כל הפעולות האפשריות. פשוט "טקסי" של שדה הקרב. הובלנו אספקה, מזון ומים, נלחמנו, פינינו פצועים , פשוט הכל. עכשו אתה מבין למה קראנו לו כל יכול.?"

הפלוגה ספגה אבידה קשה כשאנשי הצוות של אחד הטנקים נהרגו , מספר לי הסמ"פ סגן מאיר בידרמן. נהרגו לנו החברים , עוז צמח (המט"ק), דן ברוייר, הרן לב וינון ניסן זיכרם לברכה. 7 לוחמים נפצעו בלחימת הפלוגה בבינת ג'ביל. "הספקנו כבר לבקר אצל המשפחות השכולות וביקרנו גם אצל הפצועים של הפלוגה.

אחה"צ בנסיעה חזרה מאיזור אביבים לכיוון משגב העם , הבחנתי שהחניון של פלוגת "גולן" ריק ושמם. טוב , חשבתי לעצמי , הם בטח דילגו למנוחה באיזור עורפי יותר , אחרי לחימה אינטנסיבית ותקופה כה קשה. אך הפלא ופלא , אותו מחנה/חניון פלוגתי של "גולן" נפרש לו באיזור אחר ובסמיכות לפלוגה האחות "אלון" . שוב, הוצבו אוהלי המחנה ליד נגמ"ש החוליה הטכנית , ושוב עומד לו "ד'" בראש טור הטנקים של הפלוגה כאשר מספר טנקים נוספים הצטרפו לחניון . אוטובוס של האגודה למען החייל עם יהודים מחו"ל , מגיע אל הפלוגה, והחיילים מקבלים מבטים מלטפים ומלאי אהבה מהמבקרים המתפעלים מהטנקים כמו מאנשי הצוות.

ביקשתי מרון ומתן להצטלם ליד מושא אמונם , טנק ושמו אלוהים...

נערך לאחרונה ע"י gm4450 בתאריך 28-09-2008 בשעה 20:43.
ישן 11-10-2008, 19:13
  IDFARMOR IDFARMOR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.03.06
מחקר קטן מונחה תמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IDFARMOR שמתחילה ב "שילוטים מיוחדים על טנקי מרכבה 4 - בקשה לעזרה מלוחמי החטיבה"

עוד מחומת מגן - שימו לב אז עוד לא התגבשה התפיסה ביחס להפעלת הטנקים בלחימה בשטחים - הטנק נראה עם ציוד מלא בסל הצריח , ללא פלטת גחון ומא"ג טען מותקן ע"ג הטנק.

מאוחר יותר - עזה 2003 תחילת 2004

כעת ניתן לראות את השינויים שהזכרתי קודם, כמוכן ניתן לראות את התקנת גובלי תובה (מחושים) , מגן כוונת תותחן , והתקן ייעודי לכבל גרירה בקידמת תובת הטנק , ומה שמתברר לפי התמונה שהצוות העדיף את התליה המסורתית של הכבל.

עזה 2004 אותו צלם! (מנוקד בצירי לא בפתח)

התקנת נגח ,מגן תריס ימין ניסויי, מגיני פתחי אוורור מנוע וכן כיפת מפקד חדשה

נערך לאחרונה ע"י IDFARMOR בתאריך 11-10-2008 בשעה 19:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר