לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2008, 14:00
  seffik seffik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.08
באיזה התראה ניתן לשלוח חייל לאבט"ש?

שלום,אני חייל עם פרופיל 45.
כרגע אני נמצא במעבר בין יחידות,סיימתי סיפוח של שבועיים ביחידה שבסופו של דבר לא הייתה מעוניינת בי ולכן חזרתי לקצינת ניהול שאחראית על כל המעבר - היא אחראית על כמה יחידות ביחד.

כשהגעתי אליה ביום חמישי האחרון היא אמרה לי כך:
"מחר בבוקר אתה יוצא לאבט"ש"
אמרתי לה שאני לא קשור ליחידה שהבריזה ולא שלחה חייל ואני לא יודע את מי אני אמור להחליף.
"מחר בבוקר אתה יוצא - נקודה"
אמרתי לה שסיימתי אבט"ש לפני פחות מחודש,בדיוק באותו מקום.
שאלתי למה אין ליחידה חיילים?
"כי זה שאמור היה לצאת נמצא בחו"ל וגם המחליף שלו"
אמרתי לה שתשלח את הפקיד שלה ומצידי את המש"ק תורנויות כי אני לא קשור בכלל ליחידה , סיימתי סיפוח שלא הצליח של שבועיים ואני כבר עשיתי את שלי.
מעבר לכל זה יש לי אירוע משפחתי בסוף השבוע.
"מבחינתי זה נפקדות"
אמרתי לה שזה לא יתכן שכולם עם פטורים,נמצאים בחו"ל,מוציאים גימלים ואני ,חייל שלא קשור בכלל ליחידה הזאת ולאנשים שם יצא במקומם.
"מצידי תוציא גימלים בביקורופא או אצל הקב"ן" אמרה הקצינה.

אמרתי לה:
"ואלה קציני העם אשר להם המשפט ולא עשוהו" כמו שכתוב בתנ"ך...
ויצאתי מהחדר שלה והלכתי הביתה.
אני חושש להשפט על נפקדות על משהו שאני לא קשור אליו בכלל...במקרה הייתי אמור להכנס אצלה לשיחה אז היא ניסתה להלביש עלי את האבט"ש כי שמעתי אותה צועקת בטלפון על אחד מהמפקדים של היחידה שהבריזו שמצידה יצא סרן לאבט"ש (כשאני הייתי באבט"ש היה סרן).

יש חוק לגבי זה? תקדים כלשהו? האם מותר בהתראה של פחות מ-24 שעות לשלוח חייל לאבט"ש בשומרון? מה עושים? ככה מתנהל הצבא? כי אם כן אני מעדיף לצאת!
עזרה בבקשה אני מתוסכל ולא יודע מה לעשות!!

נערך לאחרונה ע"י seffik בתאריך 03-10-2008 בשעה 14:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2008, 14:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי seffik שמתחילה ב "באיזה התראה ניתן לשלוח חייל לאבט"ש?"

1. בהנחה שהיית אמור לצאת הבייתה במקום האבט"ש, מחויבים לתת לך התראה של 8 שעות אאל"ט.
במידה ולא היית אמור לצאת הבייתה ובהנחה שאתה עומד בכל התנאים שדרושים ליציאה לאבט"ש, יכולים להודיע לך גם ללא התראה.

בכל מקרה, חוקי או לא חוקי, זוהי פקודה ולכן קודם כל מבצעים ורק אח"כ, אם יש לכך מקום, מתלוננים. אם לא תצא לאבט"ש זה יהיה למעשה סירוב פקודה ו/או נפקדות.

2. כן, יש קצינים מעאפנים בצבא, זאת כבר בעיה עמוקה בהרבה.

3. אם זה מה שגורם לך להגיד שאתה לא רוצה לשרת בצבא, אדרבא, אני מציע שאחרי שתסיים את האבט"ש תלך לקב"ן, תוציא 21, תארוז מזוודה ותיסע ללפלנד, או שתפסיק לבכות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-10-2008, 15:46
  Roy.E Roy.E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי karios שמתחילה ב "משהו קטן שהפריע לי במה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי karios
משהו קטן שהפריע לי במה שכתבת,
"חוקי או לא חוקי, זוהי פקודה ולכן קודם כל מבצעים ורק אח"כ, אם יש לכך מקום, מתלוננים"
ככה אתה באמת חושב? ממתי חיילים הם רובוטים?
בגלל השטות שכתבת יש פקודות בלתי חוקיות בעליל, זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות,קודם לבצע ואח"כ לשאול שאלות, זה הניוון מחשבתי הכי גדול ששמעתי בחיים שלי, ואני מקווה שאולי התובנה שלך לגבי פקודות תתפתח ותצא מהתפיסה הזאת...

אני אפילו לא בצבא ואני נדהם מכמה שאתה לא תופס את מהות ההמערכת הזו.
צבא זו לא דמוקרטיה ואפילו לא דיקטטורה, זה צבא. אתה חפ"ש. קצין אמר, חפ"ש יעשה. שלא היו לך אי הבנות... אם ויש על מה להתלונן אז אחרי שביצעת אז תתלונן.

הפעם היחידה בצבא שאתה אמור לא לעשות את מה שמפקדים עליך זה כשנותנים לך פקודה בילתי חוקית בעליל. פקודות כאלו נדירות וזו ממש אבל ממש לא אחת מהן.
צא לאבט"ש ותפסיק לבכות.
מה תעשה בצבא???
ישן 03-10-2008, 17:55
  karios karios אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Roy.E שמתחילה ב "[QUOTE=karios]משהו קטן שהפריע..."

אם אתה לא בצבא,אני לא בטוח שיש לך מה להגיב פה בכלל.

ובגלל חשיבה כמו שלך, שכן חיילים הם רובוטים ויש לבצע כל מה שאומרים לך יש כל כך הרבה.. בעצם עזוב, אין לי כח להעליב והלצית כאן אש.

חייל טוב,חייל חכם הוא חייל ששואל שאלות ולא אומר אמן לכל מה שאומרים, והחיילים שמתווכחים עם המפקדים כי הם רוצים להבין, הם אלו החיילים האיכותיים ביותר, שיכולים להוות דוגמא לעדר הכבשים שאתה כה גאה להשתייך אליו.
אין לי בעיה עם פקודות (בעצם יש לי,אבל נתייחס לעניין) אבל אני רוצה להבין, וכן התווכחתי עם סמרי"ם,סג"מ,סרן כי דברים לא נראו לי, תתפלא אתה מקבל רק הערכה מהם.
אז אם אתה חושב שצריך להיות כבש,רובוט רק כי הצבא הוא דיקטטורה, בכייף, תהיה יופי של חייל, כמו הבובות האלה של הכלב ששמים במכונית והראש שלהם עולה למעלה ולמטה...
ישן 04-10-2008, 05:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי karios שמתחילה ב "שנתיים אני בצבא,סירוב פקודה..."

שנתיים בצבא, ועדיין לא למדת את הגבול?
אתה יכול לשאול, להתווכח - הי, אני עודדתי את החיילים שלי להבין למה הם עושים דברים.
אבל - זה נכון עד גבול מסויים. והגבול הזה מגיע ברגע שמתקבלת החלטה ע"י מפקד - וכל עוד ההחלטה הזו אינה חוקית בעליל, אתה מחוייב אליה, גם אם אתה לא אוהב אותה.
ואתה צריך לפעמים לדעת מתי לסתום את הפה ולעשות מה שאומרים לך. גם אם אתה חושב שזו החלטה טפשית/לא הוגנת/ מטומטמת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-10-2008, 17:37
  heathrow heathrow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי seffik שמתחילה ב "באיזה התראה ניתן לשלוח חייל לאבט"ש?"

אחי, תעזוב את החבר'ה פה.. (מצאת לך את מי לשאול). אתה צודק במאת האחוזים. אין שום הצדקה בעולם שתצא לאבט"ש הזה, גם אם מדובר בפקודה. תכלס אבל, אין לך כל כך מה לכעוס כי אנחנו יודעים שצדק הוא לא צד חזק בצבא.
בכל מקרה הרעיון שצריך להנחות אותך, ואולי לא מאוחר מדי לבצע אותו, זה להתחמק מזה בצורה לגיטימית. מספיק שתלך לרופא ותוציא פטור לעבודה משרדית או פטור משמירות (אפילו לא חייב גימלים) והקצינה לא תוכל להוציא אותך לאבט"ש (מעשית היא תוכל, אבל אז אתה יכול לקבול אותה, והיא לא תסתכן בזה).

זה מעצבן, זה דפוק, זה הכי אידיוטי בעולם, אבל אין מה לעשות, ככה הצבא שלנו מתנהל.

מה יהיה בהמשך? אף אחד לא יודע. נראה לי שהקצינה לא תעשה כלום, אבל להמשך כדאי שתדע שהפתרון שהצעתי לך הוא הכי לגיטימי והכי פשוט (לפחות בעייני).
ישן 03-10-2008, 18:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי seffik שמתחילה ב "חבר'ה"

במקרה הודעת הפינוק כוונה לבחור למעלה.

שוב-אמרתי, בהנחה שאתה עומד בכל התנאים שדרושים ליציאה לאבט"ש אתה צריך לעשות את זה באופן מיידי, לצערי אני לא מכיר את הקריטריונים שחלים עליך במקרה הזה.

מבחינת שייכות- אתה אולי לא מרגיש שייכות נפשית ליחידה אבל מספיק שתהיה שייך לשם שלישותית, זה באמת לא משנה מתי היה האבט"ש האחרון שלך ובכלל זאת טענה די מגוחכת.

אז נכון, נשלחת מתוך סוג של צירוף מקרים או בגלל שהקצינה שם חסרת כל יכולת פיקודית, בגדול מה שאפשר להגיד זה כל הזין.

הפקודה חוקית לחלוטין, אולי לא הוגנת אבל חוקית.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-10-2008, 18:52

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "צודק. ולהחליט שלא בא לך..."

שמעת את הבחור ולא יעזור כלום, הוא פשוט צודק. אז כן, זה לגיטימי נכון וצודק להוציא פטור בדיוק כמו שלגיטימי נכון וצודק שהבחור שהיה אמור לעשות אבט"ש נמצא עכשיו בחו"ל וגם המחליף שלו בחו"ל משום מה... אם לקצינה היה שכל כנראה היא הייתה חושבת מראש על בעיה כזאת ולא הייתה שולחת את שניהם יחד לחו"ל. זה לגיטימי נכון וצודק להוציא פטור בדיוק כמו להתנפל על מישהו שיעשה אבט"ש סתם כי הוא עבר במקום, למרות שהוא לא שייך ליחידה הזאת בכלל.

מה אתה מנסה להוכיח לי? שזה לא הכי ישר להוציא פטורים סתם בלי סיבה? נחש מה, לא חידשת לי כלום. לא רק שזה לא ישר, זה עקום ודי מגעיל. אבל לפעמים בצבא אין ברירה. כי במקרים שהצבא הולך בהם עקום ומגעיל, גם אתה צריך לעבוד באותו ראש.

וממש לא כואב לי הלב על הקצינה שצריכה לדפוק ת'ראש בלנסות לחשוב איך היא פותרת את הבעיה של האבט"ש. היא הכניסה את עצמה לבעיה הזו, אז כדאי גם שתחשוב איך היא פותרת אותה בעצמה, בלי לטפס על גבם של אחרים.

נערך לאחרונה ע"י heathrow בתאריך 03-10-2008 בשעה 18:57.
ישן 03-10-2008, 21:14

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "בוא ואגלה לך סוד קטן"

תאהב את זה או לא. בזה אני מאמין. תחסום לי את המשתמש, תעיף אותי מהפורום, תעשה מה שבראש שלך. אני אומר מה שאני מאמין בו, גם אם זה לא תואם לחוקי הפורום. אבל אם הפורום רוצה להתנהל ברוח צה"ל ולא לתת לאנשים לבטא מה שהם חושבים, אז בכיף (אני ממש לא אבכה על זה, אני פשוט מרצוני לא אהיה חלק מזה).

לעשות פחות? אני אגלה לך גם סוד קטן. אני נלחם כבר כמה חודשים עם המפקדים שלי בשביל לצאת לקורס קצינים, ואני יותר ממקווה שבמרץ זה סוף סוף יקרה. למה? כי אני רוצה לעשות יותר במסגרת הצבאית שלי. באמת נראה לך שאני בא להסתלבט בצבא? יש לי המלצה ידידותית גם אליך. תכיר אותי קודם ואז תחליט. זה נכון לגבי כל אדם.

נערך לאחרונה ע"י heathrow בתאריך 03-10-2008 בשעה 21:16.
ישן 04-10-2008, 12:24

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "דעתי צריכה להיות חשובה לכולם,..."

אז יש לך טעות. דעתך באמת לא חשובה. ולדעתי זה דווקא די מסוכן שאדם כמוך שכבר רואים שאין לו יכולת חשיבה משל עצמו והראש שלו כבר התנוון משרת בצבא עדיין (אבל לא נורא, אם בקרוב תצא מהצבא זה יפתור את הבעיה הזאת).

אני לא אומר שהיא סמרטוט (זה אתה אמרת). אני אומר שהיא טפשה, ולא בגלל העצה שלה (העצה שלה דווקא מאוד חכמה). היא טיפשה בגלל שאין לה טיפת יכולת לחשוב קדימה (וכאן גם מגיעה הבעיה שלך אם לא שמת לב - היכולת לחשוב). אם שני חיילים מרכזיים ביחידה שם יצאו לחו"ל, בלי שום מחליפים ובלי שום פתרון נורמלי במידה ותיווצר בעיה כמו בעיית האבט"ש, אז היא פשוט קצינה טיפשה בלי יכולת חשיבה קדימה.

מעגל הקסמים שלך הוא למעשה מעגל טיפשות. חיילים שלא מוכנים לקבל כל שטות או טימטום של מפקדיהם הם החיילים האמיתיים. החיילים הטובים. החיילים שאצלהם יש טיפת שכל ישר בקודקוד. אלו החיילים שאתה יכול לסמוך עליהם שאצלהם ארועים כאלו לא יקרו. הם לא יפלו במצבים טיפשיים דומים כמו המצבים שהמפקדים שלהם נפלו, כי הם כבר למודי ניסיון מאותם מעשי טיפשות.

וכדאי שתבין את זה כבר. זה לא שלבחור סתם לא בא לצאת לאבט"ש. זה העניין העקרוני. אין שום סיבה בעולם שהקצינה תפתור את בעיות הטיפשות שלה וחוסר היכולת שלה להסתכל מעט קדימה, על גבו.
ישן 04-10-2008, 14:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי heathrow שמתחילה ב "אני בגדוד קשר על תקן מפעיל..."

וזה פחות או יותר ההבדל בין הגישות שלכם - איכות הקצונה ביחידות הקרביות היא לאין ערוך יותר טובה מהיחידות העורפיות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-10-2008, 03:10
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "בוא ואגלה לך סוד קטן"

עידו403,
יצא לי לקרוא לא מעט מהתגובות שלך בפורום, ואכן רובן תורמות לפורום, ואני מחבב את הניסוחים שלך. (יש לי דז'ה וו שכבר רשמתי לך משהו דומה בפורום :-))
אני בטוח שלשנינו כיום יש השקפת עולם די דומה לגבי תפיסת השירות. כמו שציינת לדוגמא, שעדיף לא להשתמט ממשימות כלשהן וכו'.

אולם, אני חושב שבפורום הזה צריך להיות במה גם לנושאים שנוגדים את רוח צה"ל כמו ש- heathrow ציין. אם יש מחלוקת בין דעות, זה המקום להעלות אותם בפורום. אני חושב שהסבר הגיוני לחייל שפתח את האשכול, יעזור לו להבין את חשיבות המשימה ומדוע הוא קיבל אותה וגם לאנשים שנותנים עצות כמו heathrow. אני לא מאמין שאנטי במקרה כזה יכול לעזור.

אשמח לשמוע מה דעתך.
ישן 04-10-2008, 17:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "אני אתן לך דוגמא. לעבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jesus Christ
אני אתן לך דוגמא.
לעבור תפקידים עם הרבה רעש - "לא סבבה"? מדוע לא?
אני עד לא מזמן הייתי עובד כללי, שלא תרם רבות למערכת הצבאית. עם "הרבה רעש" כלשונך, הצלחתי להיפלט מהיחידה ולצאת לקורס חובשים, ואני אתרום יותר גם בסדיר וגם במיל' (לא הייתי עושה מילואים בכלל אם הייתי נשאר עובד כללי).

לעיתים "רעש" הוא דבר שמתבקש בצבא.

נו, ועשית את זה תוך סירוב פקודה, התחמקות ממילוי הוראות ובאופן כללי זריקת זין? אני משער שלא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:46

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר