לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2008, 15:14
  Ronibla Ronibla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
2 שאלות מאוד בסיסיות על אינטרנט אלחוטי (Wireless)

שלום לכם.

ברשותי ראוטר אלחוטי, המחובר למחשב בחיבור LAN (נראה לי.... כשחיברתי את הראוטר לראשונה למחשב, הגדרתי לו כל מיני הגדרות, וביניהן - סיסמה לאלחוטי, כמובן.
לפני כמה זמן קיבלתי הודעה מחבר, המודיעה לי בתוקף שלשים סיסמה על אינטרנט אלחוטי, זה צחוק מהעבודה, כי יש תוכנות שפורצות את זה ב5 דקות. הוא המליץ לעשות רשימה בראוטר (אין לי מושג איך עושים את זה) של איזה מחשב יכול להתחבר לאינטרנט, ואיזה לא.

שאלתי היא:

א. האמנם נכון הדבר? כאילו, באמת אפשר לפרוץ את הסיסמה בתוך 5 דקות? או שאלו סתם ברבורי-שכל? אני לא מדבר על האקרים מקצועיים, עם ציוד פריצה מתקדם. לפטופ רגיל, משו כזה...
מישהו יודע על אילו תוכנות הוא מדבר?

ב. יש אפשרות לדעת אם מישהו מתחבר לי לרשת האלחוטית? כי ניסיתי להתחבר אל עצמי עם נייד, והמחשב לא הוציא לי שום הודעה. יש איזו תוכנה שמראה לי כמה מחשבים יש לי על הרשת בכל רגע נתון, ומה בדיוק הם עושים?

תודה מראש לעוזרים!

(ההודעה פורסמה גם בפורום 'אבטחת מידע' מכיון שהיא שייכת לשני הפורומים..)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2008, 16:21
  RiU RiU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל RiU שלח הודעה דרך MSN אל RiU
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ronibla שמתחילה ב "2 שאלות מאוד בסיסיות על אינטרנט אלחוטי (Wireless)"

אוקיי בגדול אני מניח שהחבר ששלח לך את המייל התכוון לרשימת כתובות מאק בראוטר בשביל שנבין איך זה עובד עלינו להבין קודם כל מה זה כתובת מאק.
כתובת מאק זו כתובת פיזית יחודית לכל מתאם רשת שהוא אם זה כרטיס רשת שנמצא בתוך ראוטר , מחשב , IPHONE או כל דבר אחר עם מתאם רשת (יש גם לבלותוט' כתובת כזאתי ולכל רכיב תקשורת אחר) בעיקרון הכתובת מאק הזאתי יחודית ולא זהה באף אחד מבין מתאמי הרשת בעולם. אתה יכול בתוך הראוטר להגדיר איזה כתובות מאק יכולות להכנס לרשת ואיזה לא, אולם ישנם תוכנות שיכולות להגדיר כתובת מאק וירטואלית למתאם רשת בתוך מחשב ובכך לעקוף את ההגנה הזאתי ע"י התחזות של כרטיס רשת לכרטיס רשת עם כתובת מאק מורשית כניסה בראוטר, זה בתנאי שאותו "פורץ" יודע את הכתובת מאק המדוייקת שהראוטר מרשה כניסה אליו איתה. (יש תוכנות שיכולות לעלות על הכתובות האלה ולא נכנס להם) יותר קשה ואין ספק בעניין שאם מגדירים סיסמא בתוך הראוטר (סיסמאת WEP או WPA) אז יותר קשה לפרוץ לרשת.
עכשיו בין שתי האופציות הצפנת WEP נחשבת למיושנת ואפשר בעיקרון לעלות על הסיסמא הזאתי בלי בעיה למרות שהנתונים עוברים מוצפנים באלחוט מה שמשאיר אותנו עם הצפנת WPA זו הצפנה דיי בטוחה שמשנה את המפתח רשת לפי מפתח שהוגדר מראש בראוטר ובעיקרון גם להאקר תותח דיי קשה לפרוץ לרשת עם הצפנה מהסוג הזה (למרות שאני מסתייג מדבריי , זה לא בילתי אפשרי).
בגדול זה ההסבר אם יש לך שאלות לגבי העניין אתה מוזמן לשאול.

לגבי השאלה הנוספת שלך אם אפשר להסתכל מי מחובר לך לרשת אז ברוב הראוטרים נתן לבדוק את זה בתוך טבלת ה DHCP אתה רואה כמה רכיבי תקשורת מחוברים לרשת באותו זמן נתון שבו אתה בודק לגבי מחשבים שהתחברו בעבר יש ראוטרים שניתן לראות את זה בלוגים ויש ראוטרים שלא ניתן לראות את זה. הכל תלוי
ישן 04-10-2008, 19:31
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Ronibla שמתחילה ב "תודה רבה!! הסבר ברור ומאיר..."

א. כיוון שכתבתי על זה טקסט די ארוך, אני פשוט אתן לינק: http://shimi.net/2008/08/19/how-does-a-lan-work/

ב. אם יש לך חלונות, אז פתיחת חלון cmd וכתיבת הפקודה ipconfig /all תענה לך על השאלה, ובלינוקס הפקודה ifconfig תעשה זאת.

ג. כעקרון רק מתג יכול לדעת מי "מחובר" אליו, כי כל הקטע במתג הוא שהוא מעביר מידע רק למי שצריך להעביר. בפועל, אתה יכול להריץ sniffer ולהאזין לתשדורות broadcast של פרוטוקול ARP (להסבר ראה הלינק בסעיף א') וכך להבין "מי הנפשות הפועלות" ברשת המקומית שלך, כי broadcast עובר לכל היציאות של המתג...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר