לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2008, 20:39
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כאשר באים אנשים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בחיים לא חשבת....והנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
בחיים לא חשבת....והנה אמרת

אתה מוכן לפגוע בתרנגולת ולקחת את חייה רק בשביל להרגיז וללא שום מטרה אפילו לא בעיניך, מילא היית אומר למען הכפרות, אתה מקדש את האכזריות לשמה

ומנסים לבטל מסורת רבת שנים בתואנת "אכזריות", כאשר באותה נשימה לא אכפת להם להתעלל באנשים עצמם אני יוצא נגד.

הרי מה אומרים במהלך סיבוב הכפרות?:
"זה חליפתי, זה תמורתי, זה כפרתי, זה הכסף ילך לצדקה ואני אכנס ואלך לחיים טובים וארוכים ולשלום"

כלומר דווקא אלו העושים את המנהג המקורי משווים את התרנגול לבן אדם. הפוך: ה"עמותה" הזאת הייתה צריכה לעודד את המנהג למרות שהוא כרוך במות התרנגולת.
זה אם היו מנסים להבין, אבל למה להם לטרוח אם אפשר לצאת להגנת התרנגולות ובאותה נשימה לתקוף כל דבר שריח יהודי נודף ממנו? (דרך אגב צריך לעקוב אחרי החברה האלה ולבדוק באיזה מסעדת שניצלים הם סוגרים את הסיור הצבועים האלה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2008, 22:45

חיפוש קטן בגוגל הבהיר היטב מדוע הם מקימים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הבנתי, אתה עושה להם דווקא אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הבנתי, אתה עושה להם דווקא
אתה דווקא מוכן ואפילו רוצה לסובב תרנגולת בגלל שאתה חושב שמדובר ברדיפה דתית ולא הגנה נטו על בעלי חיים ???
בדיוק על זה הם מדברים - אכזריות לשמה ומסתבר שאכזריות אפילו ללא מטרה.
אתה מוכן לוותר על הכפרות אבל לא בשביל אנשי תנו לחיות לחיות רודפי הדתיים......
אתה צריך קצת יותר מכפרות...אתה צריך באמת להאמין לאנשים האלה שחלקם אוהבים חיות יותר מאנשים, ולא אכפת להם בכלל איזה אנשים

את "סיירת הכפרות" דווקא עכשיו:
http://lihyot.org.il/
http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/791/941.html

נראה לי שתרנגולי הכפרות מעניינים אותם כקורקבן דאשתקד...
מה שכן מעניין אותם כנראה זה על כמה כרעיים יעמוד הכיסא שאותו יחממו במועצת העיר תל אביב.

ישן 05-10-2008, 22:51

וחיפוש קצת יותר עמוק מביא את הדברים האלה:
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הבנתי, אתה עושה להם דווקא אתה..."

עו"ד ראובן לדיאנסקי - יו"ר תנועת לתת לחיות וראש הרשימה למועצת עיריית תל אביב-יפו

ראובן לדיאנסקי, בן 37, נשוי לאפרת ואב לאיתי ושושה. עורך דין, בעל תואר שני (.LL.M) במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. מתגורר בשכונת מעוז אביב אליה הגיע בשנת 1980 יחד עם משפחתו, בעקבות עלייתם ארצה מברזיל. עד לאחרונה שימש ראובן כמנכ"ל ויועץ משפטי של עמותת "תנו לחיות לחיות" ממנה פרש על מנת לייסד את תנועת "לתת לחיות" ולהובילה למועצת עיריית תל אביב-יפו. ראובן מכיר היטב את המערכת הציבורית והוא בעל נסיון רב במאבקים ציבוריים. בין יתר תפקידיו הציבוריים בעבר: יועץ לשר הכלכלה ושר הדתות, פרופ' שמעון שטרית; יועץ פרלמנטרי של השר וחה"כ אברהם (בייגה) שוחט; יועץ בכיר לשר וחה"כ עוזי ברעם.

http://www.telavivtoday.co.il/tablog/?p=669

ישן 05-10-2008, 23:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "וחיפוש קצת יותר עמוק מביא את הדברים האלה:"

הלינקים שהבאת רק מחזקים את דעתי בניגוד לדעתך.
אתה טענת שהם רוצים להכניס לדתיים ולא לדאוג לבעלי חיים.

עכשיו גילית שהם מחפשים לצבור כח בבחירות הקרובות לעיריית תל אביב.
בדיוק זו הנקודה.
בעזרת כח פוליטי ניתן לשנות דברים ולקדם את האג'נדה שלך.
טרחת לקרוא את המצע שלהם ?
רשימת לתת לחיות חרתה על דגלה את השמירה על איכות הסביבה ובעלי החיים והקשר בין האדם לסביבה ולבעלי החיים ולא מוזכרת אפילו מילה אחת על דת ומלחמה בה או משהו כזה.
אז ירד הטיעון האנטי דתי.
עכשיו, כיצד מפלגה שתומכת בבעלי חיים תשיג פרסום למפלגה שלה ?
על ידי תמיכה בבעלי חיים, והתנגדות למעשים שהם אסורים ופסולים ואכזריים בעיניה.
כמו מנהג הכפרות.
דאגה אמיתית לבעלי חיים עומדת כנגד עיניהם, אתה עדיין נשאר אכזר ורוצה לעשות להם דווקא ?
ישן 05-10-2008, 17:37
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה שאתה עושה כאן זו דמגוגיה פשוטה וקביעת עובדות שאתה החלטת עליהן !...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "את זה הבנתי"

ע"ע "לא אכפת להם מחיי אדם"...
מאיפה לך שלא אכפת להם מחיי אדם בכלל?
זה שהם מתנגדים להרג אכזרי של בעלי חיים זה אומר שבזה תמו דעותיהם בחיים?..
נו באמת....

אני חושב שמותר (ואפילו אפשרי) להתנגד גם להרג בעלי חיים וגם להחזרת שטחים !
ואפילו סיפרו לי פעם שכמה אנשים יש מוכשרים במיוחד שיכולים אפילו להתנגד לשלושה וארבעה דברים בו זמנית כגון הרג בע"ח, החזרת שטחים, השתמטות משירות צבאי ושידור של סדרות אלימות בטלויזיה !!!....

היית מאמין?...

נו ברצינות.

וכן !.. גם אני מתנגד למנהג הברוטאלי הזה !
ועכשיו תטען שאני צבוע כי אני אוכל בשר נכון?...
ישן 05-10-2008, 21:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אוקיי. אכפת להם מחיי אדם.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שאתה עושה כאן זו דמגוגיה פשוטה וקביעת עובדות שאתה החלטת עליהן !..."

זה פשוט במקום מאוד נמוך בסדר העדיפויות שלהם

אפשר להתנגד להרג בעלי חיים וגם להתנגד (או לתמוך) בהחזרת שטחים וגם לגדל חייזר בפייסבוק.

אבל אם אתה משקיע ממיטב מרצך וזמנך ואפילו הולך להפגנות סוערות כדי להתייחס לסוגיות הנוגעות לבעלי חיים בשעה שחיי אדם שווים פה כקליפת השום וזה לא ממש מעסיק אותך (מעבר להבעת עמדה סתמית), אז משהו מאוד לא תקין בסדר העדיפויות שלך.

אולי עדיין אכפת לך מחיי אדם, אבל משלוות החיות אכפת לך יותר.

ארגוני החיות זכו לתדמית הזאת בצדק. מעבר למקרה אותו חוויתי אישית ובו זכיתי לראות מקרוב את סדר העידפויות המעוות של אחד הארגונים הגדולים לזכויות בע"ח, אפשר רק להזכיר את הדאגה שהובעה באמצעי התקשורת לגורל חתולי הרחוב של גוש קטיף בעת הפינוי. ואת הדאגה לחרדונים במקום היישוב החדש שלפחות תכננו להקים להם בנגב.

אתה עושה לעצמך חיים "קלים" כשאתה לא מבין שלפעמים ערכים מתנגשים זה בזה ונדרשות הכרעות
ישן 05-10-2008, 23:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בפשטות"

אשמח למייל, ואני לא באמת בקיא בסיפור החרדונים.
אני כן בקיא בסיפור אחר על נסיון להכשיר שטחים בניצנים לטובת אנשי גוש קטיף בימי שרון, כשבמקרה חבר שלי חוקר שם זנים מיוחדים של צמחים (ולצערי אני לא בקיא להגיד אפילו סוגים/זנים) ואני זוכר את מלחמתו ומלחמת האקדמיה שמאחוריו בנסיון לשמור על השטחים האלה ולא להרוס ולבנות עליהם. אלה אנשים שרואים רק צמחים בעיניים ולא ממש מעניין אותם אנשי גוש קטיף או צרפתים מיליארדרים יגורו שם - הם רוצים להמשיך לחקור ולשמור על צמחייה נדירה שקיימת אך ורק באזור ההוא כמעט מכל העולם.
אני מניח שלגבי החרדונים אותו דבר, השמורה המדוברת היא כן שמורה ייחודית עד כמה שידוע לי.
ישן 06-10-2008, 13:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ביישובים הלא חוקיים בפזורה הבדואי,.."

שלחת לי המייל ?

תשמע, השכלתי בתחום הזה מאד דלה.
מה שאני כן יודע זה שישראל מכיוון שהיא צומת של שלוש יבשות, ומוקד מרכזי ביותר בנדידנת הציפורים בעולם ועוד כל מיני פרמטרים, מחזיקה צמחייה ייחודית וכל מיני סוגי בעלי חיים בעיקר קטנים שנדירים לעולם ולאזור שלנו בכלל.
להניח שבכל מקום, כולל ביישוביי הבדואים יש צמחייה/בעלי חיים נדירים זו הנחה שיכולה להיות הגיונית, אבל לי אין מושג, כנראה גם לך אין מושג, לכן זה לא יהיה פייר לקבוע שכן יותר מאשר לקבוע שלא.
אני יודע בוודאות על סוגי הצמחייה הנדירה בניצנים, לא יודע מספיק על החרדונים ועל הבדואים.
אני מתייחס כרגע לעובדות שאני מכיר ולא להשערות.
ישן 06-10-2008, 00:04
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מאיפה אתה מסיק מפעילותם סדר עדיפות שהו חיות לפני בני אדם?
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בוודאי שזכותם. וזכותי ללגלג על כך"

ראשית, רוב המתנגדים לאכזריות מיותרת נגד בעלי חיים מסכימים שבני אדם קודמים ולכן אפשר לאכול בשר (למרות שאפשר להסתדר גם בלעדיו), לעשות ניסויים (בגבולות הסביר) בבעלי חיים ולהרוג בעלי חיים שמפיצים מחלות. מדובר כאן באכזריות מיותרת ואתה לא שם את בני האדם במקום נמוך יותר כאשר אתה מתנגד לאכזריות מיותרת בבעלי חיים.
שנית, פעילים נגד אכזריות בבעלי חיים לא פעם עושים זאת גם/בעיקר בגלל ההנחה שמי שמתעלל בבעלי חיים יהיה לו גם יותר קל להתעלל בבני אדם וזאת טענה שיש לה בסיס.
שלישית, פעילים נגד טיפול אכזרי בבעלי חיים הרבה פעמים פעילים בעוד ארגונים.הם אנשים שמקדישים הרבה מזמנם הפנוי לפעילות ציבורית. אינני יודע כמה אתה פעיל בענייני ציבור אבל מי שלא פעיל (וזה רוב האזרחים), קצת חוצפה מצידו לבקר את מי שעושה בגלל שחלק מהעשייה שלו מוקדשת לפעילות למען בלי חיים.
ישן 06-10-2008, 00:12
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאיפה אתה מסיק מפעילותם סדר עדיפות שהו חיות לפני בני אדם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ראשית, רוב המתנגדים לאכזריות מיותרת נגד בעלי חיים מסכימים שבני אדם קודמים ולכן אפשר לאכול בשר (למרות שאפשר להסתדר גם בלעדיו), לעשות ניסויים (בגבולות הסביר) בבעלי חיים ולהרוג בעלי חיים שמפיצים מחלות. מדובר כאן באכזריות מיותרת ואתה לא שם את בני האדם במקום נמוך יותר כאשר אתה מתנגד לאכזריות מיותרת בבעלי חיים.

עד כאן אני מסכים איתך. זוהי באמת השקפתם של רוב המתנגדים לאכזריות מיותרת. גם אני מתנגד לאכזריות מיותרת. אלא שה"פעילים" אלה שאשכרה הולכים להפגין נגד סיבוב התרנגולת, עושים הרבה יותר מזה ומאשימים ברצח...

שנית, פעילים נגד אכזריות בבעלי חיים לא פעם עושים זאת גם/בעיקר בגלל ההנחה שמי שמתעלל בבעלי חיים יהיה לו גם יותר קל להתעלל בבני אדם וזאת טענה שיש לה בסיס.

זו לא התעללות לשמה. אם זו הייתה התעללות לשם התעללות היית צודק.

שלישית, פעילים נגד טיפול אכזרי בבעלי חיים הרבה פעמים פעילים בעוד ארגונים.הם אנשים שמקדישים הרבה מזמנם הפנוי לפעילות ציבורית. אינני יודע כמה אתה פעיל בענייני ציבור אבל מי שלא פעיל (וזה רוב האזרחים), קצת חוצפה מצידו לבקר את מי שעושה בגלל שחלק מהעשייה שלו מוקדשת לפעילות למען בלי חיים.

לא מסכים. קודם כל משום שזו מדינה דמוקרטית וזכותי לבקר את מי שארצה. חופש הביטוי אמור להיות קדוש כך שזו חוצפה לטעון שאין לך זכות כזאת..

שנית , משום שעדיין לא קיבלתי פירוט באיזה ארגונים נוספים הם פעילים. יש לי את התחושה (ואת הניסיון) להאמין שגם אלה לא ימצאו חן בעיני

שלישית, הפעילות להם מיותרת במקרה הטוב ומזיקה במקרה הרע. גם על רקע זה אני מבקר אותם.

ישן 06-10-2008, 13:54
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זו בדיוק המטרה שלהם.. ללכת אנטי ולעצבן.."

לא הייתי מספיק ברור.
השורה האחרונה לא מתייחסת לפסקה שמעליה, אלא היא אמירה כללית, ולכן הטעתה.

אכן יש חפיפה בין אנשי אנונימוס לאנרכיסטים, ואת זה אני אומר אך ורק על סמך השערות שלי ומה שראיתי ברחובות שציינתי. אין לי מושג מבחינת אחוזים כמה מהווים החופפים לעומת אלה שייעודיים רק למטרה אחת מן השתיים, או לשתיהן אבל לא בשביל לעשות סתם דווקא.

יש איזו קרבה/זיקה בן ארגונים רדיקלים לשמירת זכויות X המוגדרים גם שמאל קיצוני.
זה ממש לא נובע מתוך דווקא, אלא מתוך הזדהות טוטאלית שכזו עם סבלו של האחר, החלש, המסכן, חסר האונים, התרנגול והנמלה.
סתם השערה לא מבוססת, אני חושב שגם אלו שעוזרים לפליטי דרפור למשל ברובם שמאלנים
ישן 06-10-2008, 08:41
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "בתוכנית: תלונה נגד מבצעי מנהג הכפרות בת"א"

ציטוט:
בעלי חתולים, זהירות: היום - חג כת השטן

בעמותת "תנו לחיות לחיות" חוששים כי אנשי הכת יציינו את התאריך 6.6.06 - סימנו של השטן - בשחיטת חתולים בבתי קברות דורית סיטון פורסם: 06.06.06, 14:55

לא בטוח ששמתם לב, אבל התאריך היום הוא ה-6.6.06. לכם זה בוודאי לא יותר מאשר קוריוז, אבל מבחינת החתולים מדובר בתמרור אזהרה, שכן רבבות אנשים ברחבי העולם יציינו היום את "כת השטן", אשר סמלה הוא 666.

הבוקר הגיע אל משרדי עמותת "תנו לחיות לחיות" דואר אלקטרוני ואליו מצורפת כתובת אינטרנט בה מופיעה הבטחה כי חברי כת השטן ייצאו "לחגוג" את התאריך. בשיחה עם ynet אמנם הבהירו כותבי ההודעה כי לא התכוונו ברצינות לממש את הבטחתם אולם בעמותה חוששים כי חברי כת אחרים יתעללו בחתולים כחלק ממנהגי הכת.

.......

במשטרת מחוז תל אביב אמרו כי יבדקו את הנושא ואם יהיה צורך אכן יערכו סיורים מוגברים מסביב לבתי קברות"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3259350,00.html
.

לא רואה הבדל, למה פה המשטרה אפילו הוציאה סיורים מיוחדים ?
ישן 06-10-2008, 11:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני האחרון שניתן להגיד עליו שיש לו חיבה מיותרת לדת"

דווקא לא מתאים לך.

גם אם תקח כלב ותוריד לו רגל, זה לא ממש ישנה לו, תוך פחות מכמה דקות הוא ירדוף אחריך על 3 רגליים ולא יתלונן שיש לו עכשיו המון נעליים מיותרות.
תוריד לחתול את הזנב, ועוד דוגמאות.
ההומניות היא אצלנו ביחסנו אל החיות, ולא בבחיות בינן לבין עצמן.
אין להם תודעה ומודעות מי יודע כמה לחיות.
ידעת שפרות שעומדות בתור לשחיטה מפחדות ?
מהפחד ממה שעומד לקרות להן (הן הרי שומעות את צווחות חברותיהן או משפחתן) הן מפרישות הורמון שגורם לסוג של רעלן בדמם, מקשה את הבשר, ובקיצור לא טוב לאדם.
זהו אחד מנימוקי הצמחוניים, ומסתבר שהוא נכון.
אני אוכל בשר דרך אגב, אחרי כמה שנים של צמחונות מלאה כולל אי לבישה של בגדי עור, אבל לא עוד.
שחיטה הומנית יותר, תוכל להפחית את הפרשת הרעלן הזה.
כלומר יש כמה סיבות להומניות.
הראשונה היא ההומניות עצמה והשנייה בריאותית.
לא הכל זה דווקא נגד מישהו אחר, אלא יש דברים בגו.
אם כבר הומניים אז עד כבר. לא לסובב תרנגולים מעל הראש כאשר אין צורך קיומי לעשות כך.
ישן 06-10-2008, 13:20
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "שחיטה כשרה היא חוקית במדינת ישראל וברוב העולם."

אולי יום אחד אזמין אותך לאשכול שבו הוכחות מדעיות תלויות ובלתי תלויות והשוואות בין צורות הריגה ושחיטה של חיות, אני לא בטוח שפורום בעלי חיים הוא מתאים, בטוח שפורום גורמה לא מתאים, אולי באיכות הסביבה, או פורום אחר שהחמצתי ?

לא דיברתי על חוקיות, ברור וידוע לי שגם השחיטה הלא יהודית לא נעימה במיוחד לבעלי חיים, רק מקצרת את הזמן בין התחלת השחיטה למוות מוחלט.
בלי להוסיף אציין שרק המוסלמים מקפידים לאכול מהשחיטה היהודית בארצות לא מוסלמיות (שלא יגידו שהמוסלמים אכזריים כמו היהודיים או להיפך חו"ח).
לגבי התביעה, כשתגיע, נראה, נבחן ואז כולנו נוכל להביע דעתנו על המניעים.
ברור לי שיש מניעים פוליטיים, מאחר וכל קבוצה שרוצה להתקדם פוליטית, צריכה לקיים את שחרוט על דגלה, וללא מאבק בגוף פוליטי אחר זה בדרך כלל לא מגיע לשום מקום.
ישן 06-10-2008, 23:31
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בכל זאת יש הבדל בין האבולוציה..."

מצד אחד אני מסכים איתך, באמת שאין קשר בין הדברים. אין שום בסיס להשוואה בין מה שמתרחש בטבע לבין
בית המטבחיים למעט התוצאה הסופית - חיה מתה שמגיעה לצלחת. אין סיבה נראית לעין שבגינה פרות צריכות
"לסבול" (במרכאות בכוונה, עד שאראה הוכחה חד משמעית לסבל שנגרם בשחיטה) שחיטה כשרה כשאפשר
לירות להן גוש מתכת למוח בלחץ אוויר גבוה, ולדאוג שימותו מיד.

מצד שני, קשה לבטל מאות ואלפי שנים של מסורת כי "הפרה סובלת". זה באמת לא נוגע מבחינתי לשאלת
הכשרות, אלא למסורת השחיטה. זה בכל זאת לא איזשהו אקט ברברי בו החיה נאכלת בעודה בחיים והעובדה
היא שהדיעות לגבי הסבל הנגרם לבעל החיים די חלוקות.

אני באמת ובתמים חושב שיש מאחורי התלונה הזו משהו מעבר.
מהבחינה הזו אני מסכים עם stoned.
ישן 06-10-2008, 23:38
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "מצד אחד אני מסכים איתך, באמת..."

לא קשה שום דבר.
אני שמח שאתה מסכים גם ללא הוכחות ששחיטה יהודית היא אכזרית יותר מאשר להרוג את החיה כפי שציינת.
הדת התפרקה מלא מעט מנהגים ואיסורים לצורך התאמתם לחיים המודרנים, לצורך קבלת שרותים מודרנים, לצורך התחשבות במגזרים בחיים המודרנים והעוד.
רק בתחום הרפואה ההתקדמות היא עצומה לדעתי ומתירים כיום דברים שלא היו מעלים על השפתיים לחשוב עליהם פעם.
בתחום ההתחשבות גם יש התקדמות, והנה לא כל בחורה חשופה חוטפת אבנים, לא כל בחור מקועקע מותקף, לא דוקרים יותר מדי הומוסקסואלים (שדינם מיתה לא ?), לא זורקים אבנים ברמות (שם חטפתי אבנים לרכב הרבה לפני האינתפיאדה, וגם הלכתי מכות פעם לצערי בשבת) על כל רכב, מותר לסע בחיפה בשבת, מותרים הרבה דברים.
מצד שני שעון הקיץ מתחשב בדתיים, הדת עדיין מחוברת למדינה חזק מאד בתחום האישות ועוד תחומים.

אז זה לא נכון להגיד שאין אספקט דתי לעניין, אבל לא במובן ההתנגחות אלא במובן ההתחשבות בציבור שזה מפריע, ועל ידי כך לתרום להרמוניה של הטבע ואיכות הסביבה ולא לעשות מעשים מגונים לחיות מלבד לאכול אותן.

לגבי השחיטה היהודית והאכזריות, אני עדיין לא יודע באיזה פורום כדאי להעלות את הנושא, אתה רוצה לארח בפורום שלך ? כולל איורים וציורים ?
ישן 06-10-2008, 23:56
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא קשה שום דבר. אני שמח שאתה..."

לא אמרת כלום בכל המלל הזה.
מותרים למי? לך ולי, לא לאדם דתי ששומר על כל אותן מצוות.
אני לא מקיים מצוות כפרות ולכן לא צריך לשכנע אותי שמותר לא לקיימה, אני גם נוסע בשבת וכו'.
מאידך, אנשים דתיים לא נוסעים בשבת, לא מדליקים אור וכן הלאה, ולכן להם אסור.

כל עוד אין הוכחה חד משמעית שהשחיטה פוגעת בבע"ח יותר מאשר שיטות הרג מקובלות אחרות, אני לא רואה
סיבה להפסיק את אותה מסורת, עם או בלי קשר לציווי האלוהי. השורה התחתונה היא שבעה"ח מת בסוף
ונאכל. עובדות חלקיות וארגונים קקיוניים שנטפלים לכל מה שלא נעים להם לא יגרמו לאף אחד לשנות הרגלים
של מאות שנים. צריך משהו קצת יותר ענייני מזה.
זה בדיוק כמו העובדה שאתה אוכל בשר, למרות שאתה יודע שזה כרוך במוות של בעל חיים מסויים, שמלכתחילה
גודל בתנאים לא תנאים. אתה חושב שנח לתרנגולות לחיות בכלובים של מטר על מטר ושקוטמים להן את המקור?
ובכל זאת אנחנו צורכים בשר, ביודעין שגם בתהליך הגידול נגרם סבל כלשהו לבעל החיים. דווקא מהבחינה הזו
בשר ציד עדיף (בהתעלם מחוקים החלים על הענין). בעל החיים חי בטבע והוא מומת מיד ביריה.

זה נושא סבוך מכדי לפטור אותו בהינף אצבע על מקלדת או בהאשמות של הדת והמסורת.
לא יודע איפה ניתן לפתוח דיון בעניין, מקסימום שאל בפורום משוב.
איורים וציורים אתה תמיד יכול להעלות לפורום שלי, כל עוד אתה לא לוקח קרדיט לא לך. (גם אם הם בנושאי
שחיטה ובעלי חיים, רק שים "אין כניסה" באשכול).
ישן 07-10-2008, 09:02
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לבנתיים אתה רק מדבר על נתונים שיש בידך, לכאורה,
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אולי יום אחד אזמין אותך..."

אשר מוכיחים מעבר לכל ספק כי בשחיטה כשרה נגרם יותר סבל מאשר בצורות הריגה אחרות.

אתה לא שונה בהרבה מדתי אשר טוען כי יש בידו הוכחות כי אכילת מאכלים לא כשרים פוגמת בבריאות ועוד כהנה וכהנה נתונים מדעיים לכאורה אשר אנשים נוטים לאמץ לליבם מבלי לבדוק את אמיתות הדבר, בעיקר מפני שהדבר מסתדר עם השקפת עולמם.

אתה מוזמן להביא נתונים על מחקרים בתחום זה, ורק לאחר שאשתכנע שמדובר במחקר בלתי תלוי וששיטות המחקר תקינות מבחינה מדעית, כולל סוגיית הגדרת מה נחשב ככאב וסבל וכיצד מודדים זאת, אני יותר מאשמח להתיחס לתוצאות אותו מחקר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:41

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר