לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2008, 17:01
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מדובר בהחלטה של גופים רשמיים במדינת ישראל."

ציטוט:
העובדות היבשות הן שהמדינה החליטה כי כיכר מלכי ישראל בת"א תקרא "כיכר רבין",
סטלין החליט שסנקט-פטרבורג תקרא לנינגרד.
הדריאנוס החליט שפרובינציה יהודה תקרא פלסטינא.
החליף עומר החליט שירושלים תקרא אל-קודס.

עבורי כביש 6 הוא כביש 6, וכיכר מלכי ישראל הוא כיכר מלכי ישראל. ואינני מבין למה אני צריך להתבייש בכך שבעניין הזה ההשקפה שלי יותר קרובה לחברי "זכורות" מאשר לחברי מפלגת העבודה.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2008, 17:53

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ומה עם דרך פתח תקוה?"

ציטוט:
פה שאתה שם את עצמך באותה חבילה עם אלו שמתעקשים לקרוא לערים, רחובות ואתרים בישראל בשמם הערבי.

בשבילי השם הקדום קובע. סדר העדיפויות שלי בעניין הטופונימים של ארץ ישראל: כנעני - מקראי - משנאי\תלמודי - הלניסטי - רומי - ביזנטי - ערבי - ישראלי. ככה דרך אגב קבעו את רוב השמות למקומות ההיסטוריים בארץ. (ולפני שמישהו יקפוץ ויטען שאני צריך לקרוא את ירושלים "יבוס" על פי המקרא, שתדעו שהשם "ירושלים" מופיע במקורות מצריים שקדומים באלף שנה לכיבוש של העיר על ידי דוד).

אבל לעניין כיכר מלכי ישראל, זה סתם ניסיון פתטי שלנו ("הימנים") לא להשתתף בפולחן האישיות שהתפתח מסביב לדמותו של רבין. אילו רק הכיכר וכמה רחובות היו קרואים על שם רבין לא הייתה לי בעייה עם זה, אבל כאשר מאות רחובות, כיכרות, בתי ספר ובניינים ציבוריים בכל רחבי הארץ נקראים על שם רבין קצת קשה לבלוע את זה.

לא הזמנתם אותנו למסיבה הזאת, לכן אל תתעלבו שלא באנו.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

ישן 07-10-2008, 13:36
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אין פה שום פולחן רבין! יש..."

רבין נרצח בחניון האחורי של עיריית ת"א, ולא בכיכר מלכי ישראל.

שם הכיכר הוסב בבהלה באותו לילה ארוך על ידי רוני מילוא,ראש עיריית ת"א, על דעתו בלבד.הוא היה כנראה בהלם, כמון כולנו, או הולחץ על ידי מקורביו של הנרצח. ככה לא מקבלים החלטות.

אני מתנגד בתוקף להסבת שמות רחובות ומקומות שנקראים על שמם של אישים, וארגונים חשובים.

עד היום אני קורא לרחוב שבו נמצא מפעל קוקה קולה והמוסך המרכזי של פז'ו סיטרואן בבני ברק רחוב השומר, ולא כהנמן.

היה כאן גם נסיון,שנכשל, להסב את נתב"ג לנמל רבין.

בארה"ב נקראים חלק מנמלי התעופה על שמם של נשיאים בעבר ובהווה, אבל לא מחקו שמות של אישים אחרים בשל כך.

JFK נקרא בעבר אייידלווד, שם של מקום גיאוגרפי ותו לא, "רייגן" נקרא בעבר "נשיונל" , ולמרות היותו שדה קטן יחסית ואפילו לא בינלאומי ( הוא לטיסות פנימיות, מסלוליו קצרים ), לא הוסב שמו של "דאלס" שהוא בינלאומי, גדול, ונקרא על שמו של שר החוץ האמריקאי אלאן דאלס.

בצרפת אגב, ישנו חוק שלא מאפשר הנצחת אישים ממלכתיים לפני שעוברים 10 שנים מיום מותו/הרצחו.

אין לי בעיה שיקראו שמות של רחובות חדשים או מוסדות חדשים על שמם רבין או כל אחד אחר, אני מתנגד פשוט למחיקות , זה פשוט לא מכובד.

ולכן אמשיך לקרוא לאותו רחוב בבני ברק "השומר", לבית החולים בפ"ת "בילינסון", ולכיכר בחזית העיריה בת"א "כיכר מלכי ישראל".

נערך לאחרונה ע"י elvis1977 בתאריך 07-10-2008 בשעה 13:38.
ישן 08-10-2008, 08:08
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אף אחד לא יכול למנוע ממך לחיות בהכחשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
רק כך בחשבון שהכיכר לא נקראה קודם על שם "אישיות" אחרת. שמות המלכים מונצחים ברחובות הקרובים לכיכר...
ואגב, מישהו כאן כבר שאל את זה וגם אותי זה מעניין-אתה קורא לדרך פתח תקווה בשם זה או שכשמדובר במנהיגים שמקובלים עליך אין בעיה?

תקרא את התגובה הזו שלי, כנראה פיספסת אותה:

ציטוט:
רבין נרצח בחניון האחורי של עיריית ת"א, ולא בכיכר מלכי ישראל.

שם הכיכר הוסב בבהלה באותו לילה ארוך על ידי רוני מילוא,ראש עיריית ת"א, על דעתו בלבד.הוא היה כנראה בהלם, כמון כולנו, או הולחץ על ידי מקורביו של הנרצח. ככה לא מקבלים החלטות.

אני מתנגד בתוקף להסבת שמות רחובות ומקומות שנקראים על שמם של אישים, וארגונים חשובים.

עד היום אני קורא לרחוב שבו נמצא מפעל קוקה קולה והמוסך המרכזי של פז'ו סיטרואן בבני ברק רחוב השומר, ולא כהנמן.

היה כאן גם נסיון,שנכשל, להסב את נתב"ג לנמל רבין.

בארה"ב נקראים חלק מנמלי התעופה על שמם של נשיאים בעבר ובהווה, אבל לא מחקו שמות של אישים אחרים בשל כך.

JFK נקרא בעבר אייידלווד, שם של מקום גיאוגרפי ותו לא, "רייגן" נקרא בעבר "נשיונל" , ולמרות היותו שדה קטן יחסית ואפילו לא בינלאומי ( הוא לטיסות פנימיות, מסלוליו קצרים ), לא הוסב שמו של "דאלס" שהוא בינלאומי, גדול, ונקרא על שמו של שר החוץ האמריקאי אלאן דאלס.

בצרפת אגב, ישנו חוק שלא מאפשר הנצחת אישים ממלכתיים לפני שעוברים 10 שנים מיום מותו/הרצחו.

אין לי בעיה שיקראו שמות של רחובות חדשים או מוסדות חדשים על שמם רבין או כל אחד אחר, אני מתנגד פשוט למחיקות , זה פשוט לא מכובד.

ולכן אמשיך לקרוא לאותו רחוב בבני ברק "השומר", לבית החולים בפ"ת "בילינסון", ולכיכר בחזית העיריה בת"א "כיכר מלכי ישראל".

ואני ממשיך לקרוא לדרך פ"ת דרך פ"ת ולא בגין , ולדרך חיפה דרך חיפה, ולא נמיר. ( תבקש נסיעה בת"א מנהג מונית, הוא לא יודע איפה זה ).

וזה אגב לא נורא לקרוא לדרך חיפה נמיר, סתם שם של מקום, ולא משהו על שם אישיות או אירגון ציוני.
אאל"ט, משפחת בגין התנגדה להנצחת שמו ברחוב הזה, אבל לא התנגדה לקריאת כביש מהיר חדש בירושלים.

אני מקווה שעכשיו אתה מבין שעמדתי היא עקרונית, לא קשורה בכלל לאישיות זו או אחרת, ושמת לב שלא הגבתי לפוסטים של פולחני אישיות ,זה לא שייך לכאן, זה אצלי עיקרון לא אישי.

ישן 07-10-2008, 14:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ככר רבין יש בכל חור"

אתה מתכוון רחוב מלכי ישראל.
תיכף תגיד שאתה גם לא מעביר את השעון לשעון קיץ/חורף כי לא מתאים לך
תגיד שאתה עדיין משתמש בשקל ישן
אולי תיסע גם באין כניסה, בגלל שרק בשבוע שעבר זה היה דו סטרי, ומה פתאום הפכו לחד סטרי ?

בתור הומור ציני, זה לא כל כך מצחיק לנסות להתעלם מעובדות קיימות, ולדבוק בהסטוריה משאיר אותך בהסטוריה, כלומר אתה לא חי בהווה, כלומר מ-נ-ו-ת-ק
בתור התיחסות רצינית זה רק מעלה הומור, או יותר נכון גיחוך.
יש פה מלחמת כותרות ומלחמת מילים מפגרות.
אחד קורא לפלשתינאים פלשיתים
אחד קורא לכיכר רבין כיכר מלכי ישראל
עוד מעט נתחיל לריב האם יש לחלק את איליה קפיטולינה או לא
ישן 08-10-2008, 08:35
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
שוב, ציות עיוור לחוק נדרש במדינה טוטאליטרית
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בדיוק כך. אין הבדל ביניהם וביניך"

האנרכיסטים, כשמם כן הם, לא מכירים בחוק.
אני מוכן לציית לחוקים חוקיים (חוקתיים? האם זה המונח הנכון?), ולא מוכן לציית לחוקים לא חוקיים (למשל, אם יועבר חוק נוסף לגירוש יהודים...). תזכיר לי, בבקשה, מי הוא זה שקרא לחבל במשאיות ולפוצץ גשרים אם יוכרז על טרנספר לערבים? מה ההבדל בינו לביני?
אתם (גולשי השמאל באשכול זה, למען הסר ספק) הפכתם את הדיון הזה לדיון בשמה של הכיכר, והפכתם את נושא שם הכיכר לעניין של ציות לחוק והכרה במדינה - ובכך הגחכתם אותו. אם קריאה לכיכר בשם מסויים ולא בשם אחר היא ההוכחה לשלטון החוק, אז המדינה הזו באמת ניצבת על פחות מכרעי תרנגולת...
אתה מבין עד כמה הדיון הזה מגוחך?

אני לא מתכוון להיות חלק מפולחן רבין. הכיכר שליד העירייה בתל אביב נקראת כיכר מלכי ישראל, וכמה מלים שלא תפלוט ממקלדתך לא יגרמו לי לחשוב אחרת .

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-10-2008, 16:24
  מדוכא מדוכא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.08
כל "הימנים" באשכול הזה....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "עצרת בכיכר מלכי ישראל:גלעד, סליחה שלא החזרנו אותך"

בחיים לא חשבתי שאני כ"כ אתעצבן מאשכול בפורום.......

"פטריוט", מספיק להיות צבוע, מצד אחד אתה אומר שפולחן רבין מזכיר משטרים אפלים{ לפעמים נדמה לי שאתה צודק...אבל רק לפעמים..}, ומצד שני אתה לא מכיר בשם שניתן למקום בצורה לגיטימית ע"י השלטון של המדינה בה אתה חי, משמע, אתה לא מכיר בשלטון שלך {ואם תאמר שאני מגזים, הרי יופי, אני משתמש בנשק שלך}, האם מעשה זה לא מזכיר משטרים אפלים {או שיותר נכון- אנרכיה?} ?

ואתה יודע מה, לבנאדם כמו רבין, למרות שברור שאתה חושב עליו שהוא "שמאלני, אוהב ערבים, עוכר ישראלי, אנטישמי" ומה לא, על כל עשייתו ותרומתו למדינה, מגיע שייקרא על שמו כיכר.....
מה גם, שבאופן מקרי משהו, הוא נרצח 2 מטר ממנה.....
ישן 07-10-2008, 17:16
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי מדוכא שמתחילה ב "כל "הימנים" באשכול הזה...."

נו אז מה גם אני לא מכיר בממשל הנוכחי,לא בחרתי בו ולא נתתי לו אישור לדבר בשמי על וויתורים מבחינה אסטרטגית על חלקים שונים מהמדינה שלי,ואכן יש צדקנות מתחסדת שנוזלת כבר מכל חור בגוף מתגובות השמאל כאן.

לגבי רבין למה לקרוא על שמו כיכר? נא לנתק בבקשה את מה שהוא עשה בתחילת דרכו כחייל למען ישראל לבין משנתו הפוליטית לאחר מכאן שהביאה להחלשה מאסיבית בבטחון אזרחי ישראל "קורבנות השלום" עלק,כל הרע שהוא עשה בפוליטיקה לא יכפר על מה שעשה למען העם בשירות הצבאי שלו,ופה תפסיקו עם ההתחסדות שלכם.

ישן 07-10-2008, 18:01
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "הכוונה היא שאתה לא מכיר..."

אלון,שמע, הרי רק מהתחכמות נחכימה כי אם לא נחכים מהתחכמות לא נחכים מתיחכום של ההתחכמות ואז מה יגידו שבט חכמי השמאל בארץ?

בחוקים אני מכיר,במדינה שלי וגם בזכותה להתקיים אני מכיר,אינני מכיר בממשלה שאתה בחרת על סמך מה אתה בא לחייב אותי במשחקי המילים האלה? מי אתה שתגיד לי באיזה ממשל להכיר או לא להכיר,הממשלה הזאת כבר מזמן איננה מייצגת את העם,ולא את החוק,עובדה חשודי NUMBER 1,הממשלה הזאת מייצגת כל מה שהוא אנטי חוקתי כמעט,שחיתות מסירת שטחים ללא משאל עם,כן כן יש דבר כזה,אבל הם לא יעשו משעל עם זה ברור,אז בבקשה בלי הטפות מוסר בפעם הבאה.

ישן 07-10-2008, 18:08

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "הכוונה היא שאתה לא מכיר..."

אם אני קורא לכיכר מסויים בשם הקדום שלו זה הופך אותי לאנארכיסט מרדני? אתם לא חושבים שקצת הגזמתם?

זה מרגיז אותך ואת "מדוכא" לא בגלל שזה ביטוי למרדנות אלא בגלל שזה התנגדות לניסיון של התנועה הפוליטית שאליה אתם מרגישים השתייכות להשתלט על השיח הציבורי. אילו לא היו משתמשים בפרשת הרצח של רבין במאמק פוליטי באופן שמאוד מגעיל בעיניי, לא הייתה לי בעייה לקרוא לכיכר על שמו של רבין. השם בהחלט מתאים מכל הבחינות. אבל כפי שכתבתי לעיל, החלטתם לערוך מסיבה ולא הזמנתם אותנו.

ישן 07-10-2008, 18:24
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "אם אני קורא לכיכר מסויים בשם..."

העניין הוא שאתם בכוונה עושים את זה רק כי אתם לא מאמינים עם האידאולוגיה של רבין. רק כי אתם לא מסכימים איתו.

לכיכר קוראים כיכר רבין כי שם הוא נרצח, מיד לאחר עצרת השלום. אתם עושים את זה בכוונה כדי להכפיש ולפגוע לו רק בכבודו, אלא באנשים אחרים.
לא ממש איכפת לי שיש עוד המון מקומות שקוראים להם על שמו, אבל כיכר רבין זה כיכר רבין, ולא כיכר מלכי ישראל.
כי זה האתר המרכזי והחשוב ביותר שקראו לו על שם רבין, בלי קשר למה שאתם חושבים או לא.

עכשיו, גם אם כל אדם אחר מהימין למשל, מהאנשים שאתם מאמינים בהם היו נרצחים שם והיו קוראים לכיכר על שמם, אתם הייתם מסכימים עם זה ואם אנשים מהשמאל היו מתנהגים כמוכם עכשיו -הייתם כועסים ונפגעים.

עכשיו כדי להבהיר, אני לא שמאלני, אני לא רביניסט ואני בהחלט לא מסכים עם "פסטירבין" שמהללים את שמו ואת עברו. אני בהחלט מסכים עם הכעסים על הרצח בדמוקרטיה והפגיעה הרצינית בדמוקרטיה ובחופש הביטוי.
אני לא מאמין באידאולוגיה של רבין אך אני יודע מתי לחלוק לאדם את הכבוד הראוי לו. כי אי אפשר להתחמק מעובדות, הבן אדם עשה טוב מאוד לישראל, למרות שהוא עשה גם רע. ועל זה אי אפשר לחלוק.
ישן 07-10-2008, 23:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אין חוק שאוסר על קריאת הכיכר בשמה הקודם.."

ואני חשבתי שאין יותר כאלה שקוראים לבן גוריון מודיעין.
זה לא כמו צומת השקם שתשאר לנצח גם כשאין שם שקם.
לגבי כהנמן והשומר, אם תכוון חבר להגיע אליך, תתעקש להגיד לו שאין רחוב כזה כהנמן ותשלח אותו לחפש את רחוב השומר ?
אז בערך כמו שכן תגיד לו כהנמן, וכן תגיד בן גוריון, ככה בכתיבת כותרת שאמורה להיות כותרת ענינית ומייצגת את תוכן הכתבה.
לבחור בשם כיכר מלכי ישראל כאשר בכתבה רשום במפורש כיכר רבין, זה מעשה בכוונה תחילה, כאשר הכוונה ברורה לכולם.
זה שלא שנפלט לו תוך כדי דיבור או כתיבה שוטפים.
אז אין שום חובה לקרוא לשום דבר בשום שם.
אני גם יכול לקרוא לך לאקילוק אם ארצה, ואתה לא חייב לענות.
בערך כמו שהחבר שתסביר לו להגיע אליך דרך השומר ומודיעין לא יגיע אליך לעולם.
כאשר אתה מחויב על פי חוקי הפורום לתת כותרת ענינית, תשאיר את הענינים שלך בחוץ.
לא אתה, ההוא שכתב
ישן 08-10-2008, 07:45
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי מדוכא שמתחילה ב "כל "הימנים" באשכול הזה...."

ציטוט:
בחיים לא חשבתי שאני כ"כ אתעצבן מאשכול בפורום

ברוך הבא לפרש.

ציטוט:
מצד אחד אתה אומר שפולחן רבין מזכיר משטרים אפלים{ לפעמים נדמה לי שאתה צודק...אבל רק לפעמים..}

פולחן רבין לקוח היישר מפולחן סטאלין בבריה"מ, פולחן קים איל-סונג בצפון קוריאה ופולחן קסטרו וצ'ה גווארה בקובה. הנצחת-היתר של רבין, גם ע"י מחיקת העבר, אינה ראויה למדינה המתיימרת להיות דמוקרטית. הפיכת דעותיו לאיזושהי תורה קדושה גם היא אינה ראויה למדינה דמוקרטית.
אבל האם אנחנו דמוקרטיה?

ציטוט:
מצד שני אתה לא מכיר בשם שניתן למקום בצורה לגיטימית ע"י השלטון של המדינה בה אתה חי

עד כמה שידוע לי, בישראל, המתיימרת להיות דמוקרטית, יש חופש ביטוי, ואני אקרא לכיכר בשמה, ולא בשם שהמפלגה החליטה שהכיכר תיקרא בה. אם יש לך בעיה עם זה, אתה מוזמן להגיש נגדי תלונה בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריך.

ציטוט:
משמע, אתה לא מכיר בשלטון שלך

עדיין לא ברור לי איך שמה של כיכר בתל אביב הפך לסוגייה בציות לחוק ובהכרה בריבונות המדינה. האם ריבונותה של המדינה ושלטון החוק בה ניצבים על הסכמתי לקרוא לכיכר מלכי ישראל בשם אחר, הספול בעיניי? אם כן, הרי המדינה ניצבת על פחות מכרעי תרנגולת...

ציטוט:
האם מעשה זה לא מזכיר משטרים אפלים

ההיפך הגמור. בכל משטר עריצות תמיד היו מתנגדים לשלטון ש"לא הכירו בשלטון".

ציטוט:
ואתה יודע מה, לבנאדם כמו רבין, למרות שברור שאתה חושב עליו שהוא "שמאלני, אוהב ערבים, עוכר ישראלי, אנטישמי" ומה לא, על כל עשייתו ותרומתו למדינה, מגיע שייקרא על שמו כיכר

רבין עשה הרבה למען המדינה. רבין עשה לא פחות כדי לפגוע בה. בחישוב הכללי, הוא פגע במדינה יותר מאשר תרם לה. ובכל זאת, אילו היה מדובר רק בכיכר, לא היתה לי שום בעיה. אבל זה לא כך, כידוע לך היטב:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...319#post3092224

ציטוט:
מה גם, שבאופן מקרי משהו, הוא נרצח 2 מטר ממנה

אז שיקראו על שמו את הרחוב שבו נרצח, מכיוון שהדבר לא קרה בכיכר...

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:53

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר