לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2008, 09:11
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
קצת על אופציות..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי נביא הזעם שמתחילה ב "קצת ביררתי על הנושא ויש משהו שלא הבנתי"

אז ככה ,
CALL ו - PUT הם פוזיציות על המדד - במקרה שלנו האופציות שנסחרות בבורסה הם על מדד המעו"ף=מדד ת"א 25).
יש גם כתבי אופציה שנסחרים על מניה ספציפית.

העקרון הוא פשוט ,
לכל אופציה יש מחיר שהסוחרים מתמחרים אותה , אתה קונה אותה במחיר מסויים וזאת העלות שלך.
בלי קשר לעלות שלך , האופציה יכולה להכנס לתוך הכסף ולצאת מהכסף.
בכל יום חמישי אחרון של כל חודש (אם אני זוכר נכון) האופציות של אותו חודש פוקעות לפי המדד.

דוגמא :
קניתי CALL770 על אוקטובר ושילמתי 200 ש"ח (פרמיה) , האופציה גילמה בתוכה עליה לגובה של 770 נק'.
במהלך החודש , כל עוד המדד גבוה מ770 , אני אמור לקבל בפקיעה על ההפרש שבין המדד לבין ה770 100 ש"ח , כלומר , אם החזקתי את האופציה עד סוף החודש והמדד פקע כשהוא על 790 נניח , אני אקבל במזומן לחשבון שלי 2000 ש"ח = 20*100 (100 ש"ח על כל נקודה * ההפרש שבין המדד שנתון באופציה , במקרה שלנו 770 לבין המדד שפקע , במקרה שלנו 790).
כמובן שמתוך ה2,000 ש"ח צריך להוריד 200 ש"ח , שזאת העלות של האופציה מבחינתי ואז אני אקבל "ביד" רווח של 1,800 ש"ח (לפני מסים).

יש כמובן אפשרות נוספת לרווח והיא למכור את האופציה לפני שהמדד פוקע , אם נניח ביום מסויים אתה רואה שהשווי של האופציה פתאום קופץ מ -200 ש"ח שקנית ל-2200 ש"ח (נניח) , אתה יכול פשוט למכור אותה בשוק הפתוח במקום להמתין לפקיעה.

מקווה שהבנת

נ.ב ,
עוד משהו קטן , קח בחשבון שהמסחר באופציות הוא מאוד תנודתי , יום אחד האופציה שווה 100 ויום למחרת האופציה שווה 0 .
יש גם אפשרות לכתוב אופציות , כלומר , אם אתה חושב שהמדד יירד - תמכור(תכתוב) אופציית CALL ותרוויח את הפרמיה.
המסחר באופציות הוא מסוכן ואני מציע שלא תכנס לשוק בסכומים גדולים לפני שאתה לומד אותו טוב טוב.

בהצלחה !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2008, 08:20
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "קצת על אופציות.."

מבעבר לכל ההסבר של rollo יש עוד נקודה קטנה..

עפ"י תאוריית השוק היעיל, אפשר לומר שבתקופות בהן מגמת המסחר צפוייה, אופציות על אותו כיוון לא אמורות לתת תשואה עדיפה על פני מסחר שגרתי. למה זה?
  1. אם כולם יודעים מהי מגמת המסחר, אז מחירי האופציות יעלו עד שהתשואה שתקבל על האופצייה תתקרב לתשואה על מסחר רגיל והסיכון הגלום באופצייה לא ישתלם.
  2. אם אף אחד לא מצליח להעריך את מגמת המסחר באופן יעיל, מידת הסיכון הגלומה באופצייה גבוהה להחריד ותנודתיות מחירי האופציות מרתיעה משקיעים.
מסקנה: אם המגמה ידועה, לא שווה להשקיע באופציות. אם המגמה לא ידועה, לא שווה להשקיע באופציות.
אל תשקיע באופציות אם אין לך הבנה מעמיקה!

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר