לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2008, 11:25
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
פסילת קורס/מקצוע - איך זה הולך?

אני כבר לא יודע מה לעשות עם עצמי:\ זה יהיה טיפה ארוך אבל זה חשוב =\
זה בעיקרון הסיפור שלי
הייתי מיועד לגולני אוג 08 ושבוע לפני הגיוס הורידו לי פרופיל מ-97 ל-64.
ניסיתי לדחות את הגיוס בשביל שאוכל לקבל מיונים כלשהם אבל לא הצלחתי, והתגייסתי לכל"צ ב18/8
המטרה שלי הייתה להגיע למודיעין חה"א באותו הדרך שחבר של אחותי הגיע (התגייס לכל"צ והגיע למודיעין חה"א).
באמת קיבלתי חה"א ועשיתי טירונות בזיקים, פלוגה כחולה.
במהלך הטירונות נפגשנו עם קציני מיון אך התפקידים שהציעו (לכולם, לא רק לי) לא היו כלל של מודיעין, אלא רק "מבצעים ופיקוח"..קצת התבאסתי ולמרות שניסיתי לעשות הכל ולהפעיל קשרים.. שום דבר לא עזר.
עברתי סיווג ביטחוני והתקבלתי לקורס ממת"א (מפעיל מע' תמונה אווירית).. שבתכלס, אין לי מושג על התפקיד הזה, מה הוא אומר, אם הוא טוב.. ולא כלום.
ביום הראשון של הקורס עשיתי תאונת דרכים בדרך לבסיס ומאז אני בבית, אחרי כיפור אני חוזר.

עכשיו, חבר אחר מהטירונות, בעל פרופיל גבוה (82 או 97.. לא זוכר) התקבל לתפקיד אחר (שמצריך השלמה ל-03), הוא לא היה מעוניין ופסל את המקצוע/קורס.
היה מסופח לימ"מ שבועיים שלושה, ואתמול הציעו לו שלושה תפקידים
פקמ"צ, מש"ק בקרה אווירית, וממת"א
היום הוא הלך לבחור את התפקיד (אחרי שנתנו לו יום להחליט) והציעו לו גם חק"מ (חוקר מודיעין אוויר) - שזה התפקיד שהכי רציתי (הקורס מתחיל עוד כמעט חודשיים ובנתיים הוא יהיה מסופח לאנשהו).

אז אני עכשיו ממש בסרט ובדילמה.. אני מעדיף משהו בלהק מודיעין ולא בבקרה, אבל אף אחד לא יכול להבטיח לי שאני באמת אקבל משהו במודיעין וזה סיכון ענק.. אבל מצד שני.. נו טוב, אין צד שני.

איך הולך כל העניין של פסילת קורס במידה ואני רוצה לפסול את הקורס שלי?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2008, 22:52
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "פסילת קורס/מקצוע - איך זה הולך?"

בתור מומחה לענייני פסילות מקצוע ועיכובן.

יש הבדל בין פסילת מקצוע לבין שינוי מקצוע. יכולים לשנות לך את המקצוע ולהשאיר אותך כביכול מוכשר לשני המקצועות ולשבץ אותך בכל אחד מהם.
פסילת מקצוע אומרת שאסור לשבץ אותך בתפקיד שדורש מקצוע שאתה פסול אליו.

פסילת מקצוע יכולה לקרות בגלל אחת הסיבות הבאות:
רפואית: המקצוע דורש פרופיל מסוים, גבוהה משלך או שיש לך סעיף פוסל ספציפי שלא מאפשר לך לעסוק במקצוע הזה.
מקצועית: אתה לא מתאים למקצוע שלך, בד"כ זה אם אתה ממש גרוע במקצוע אבל לא אם אתה עושה את עצמך גרוע. אם אתה עושה את עצמך יש את הקטגוריה הבאה:
משמעתית: בעיות משמעת\התנהגות לא מאפשרות שתעסוק במקצוע, בעיקר אם מדובר במקצוע רגיש שדורש אחריות מיוחדת.
מיוחדת: אם אין לך אחת מהסיבות הקודמות- לפי המלצה של המפקדים שאתה מתאים יותר למקצוע אחר או לא מתאים למקצוע שלך מסיבות שנראות להם לנכון.

בכל מקרה התהליך הולך בערך ככה:
1. מתחיל בזה שהמפקדים שלך (או השלישות) מגישים טופס "שינוי מקצוע צבאי" בו מבקשים לפסול את המקצוע הישן ולשנות אותו למקצוע חדש שהם כותבים גם בטופס.
2. המפקד הישיר מראיין אותך ומחליט ע"ג הטופס אם הוא ממליץ או לא.
3. מפקד גבוה יותר בדרגת סא"ל ומעלה מראיין אותך וגם הוא מחליט אם להמליץ או לא.
4. השליש מחליט אם להמליץ או לא (לא מראיין אותך).
5. הטופס נשלח לסמכות שיכולה לאשר או לשלול את הפסילה, במקרה שלך - חיל האוויר.
אם הסמכות מאשרת - אתה פסול למקצוע ואז לפי מה שכתבו בטופס מכשירים אותך למקצוע החדש.

--
עריכה:
יהיה לך הרבה יותר קל לפסול את המקצוע או לשנות אותו לפני שסיימת הכשרה. אם הוכשרת אחרי קורס זה הופך לדבר כמעט בלתי אפשר אם זה לא מסיבה רפואית.

נערך לאחרונה ע"י Yotamz בתאריך 07-10-2008 בשעה 22:55.
ישן 10-10-2008, 19:20
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "בתור מומחה לענייני פסילות..."

מקורה יותם?

בכל מקרה,מה שתיארת זה מה שקורה במקרה וזה נעשה באופן הבירוקרטי הארוך ולפי הספר.באופן מעשי יש יותר סיכוי לפסילה בדרך ה"אגרסיבית".

מה שאני כן יכול להגיד לבחור(MUSICMAN) שברגע שתפסול קורס ועוד קורס שנחשב טוב(ממת"א) בביסמ"ת,אתה לא תחזור לשם.אתה למעשה תפסול את ביסמ"ת וסיכוי גדול שנתונייך טובים(שכן נשלחת לקורס איכותי)ותישלח לטכני ל"השבחת כ"א".TAKE MY WORD FOR IT.אל תסתבך עם פסילות מקצוע בחיל אוויר כי אתה פשוט תידפק.

MUSICMAN,אם יש לך שאלות כלשהן,אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי.

ישן 10-10-2008, 23:10
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "מקורה יותם;)? בכל מקרה,מה..."

לא יכול להיות טוב יותר (אנחנו מכירים?)

מה שתיארתי זו דרך הבירוקרטיה, לצערי הדרך שבה הדברים עבדו אצלי, או יותר נכון לא עבדו כי את הפסילה שלי אחרי כל האישורים הגשתי לפני שנה ואני עדיין באותו מקצוע ובאותה דרגה.

ואני יודע שזה לא קשור ישירות לאשכול הזה אבל אם כבר נכנסתי לזה אז אני אתן Reference לאנשים הבאים שיחפשו בנושא,
ככה עובדת פסילת מקצוע בחיל התקשוב וממה שהבנתי גם בחיל הלוגיסטיקה:
1. אחרי כל האישורים, הטפסים והראיונות שסיפרתי עליהם בהודעה למעלה הטופס נשלח למז"י.
2. מז"י זורקים את הטופס חזרה אליך כי "הם לא מתעסקים בזה".
לשאלה המתבקשת לגבי מי כן מתעסק התשובה שלהם היא "החיל".
3. אתה שולח את הפסילה שוב דרך אותו צינור ל"חיל", ואני כותב את זה בכוונה במרכאות כי הגוף הזה לא באמת קיים, מדובר באנשים בלי שם שאמורים פעם בכמה זמן לעשות ועדה של פסילות מקצוע.
כאמור ה"חיל" לא ממש קיים ואי אפשר לפנות אליו ובאותה מידה הוא לא מעוניין שייפסלו מקצועות. איך הם עושים את זה? הפתרון פשוט: אין ועדה. אף פעם. ואם אין ועדה לפסילות מקצוע אז לא צריך לדון בשום בקשה ולא לפסול שום דבר. אם מוסיפים לזה את העובדה שלאנשים האלה אין שם ואין טלפון - אז גם אין איך להתלונן, אם תתלונן למז"י הם שוב יזרקו אותך לאותו "חיל".

בחזרה לנושא, אם כבר הזכרת אני אשמח לדעת מהי הדרך האגרסיבית, אולי היא היתה עובדת יותר טוב.

ישן 10-10-2008, 18:19
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אוקיי, קצת בלגן..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "פסילת קורס/מקצוע - איך זה הולך?"

היום המפקדת קורס התקשרה אליי ואמרה לי שהוציאו אותי מהקורס ( ) ואני אתחיל את הקורס הבא בעוד כחודש וחצי (בדיוק באותו יום מתחיל גם קורס חק"מ שעליו דיברתי למעלה).
השבוע אני הולך אל הבסיס שלי לשיחה עם אחת הקצינות (מפקדת המגמה, המפקדת הכי בכירה בקורס) ואז כנראה אני אשלח לימ"מ ואסופח לאנשהו עד לפתיחת הקורס.

השאלה שלי היא כזו - אני בכל מקרה אמור להגיע לימ"מ ולהפגש כנראה עם קצין מיון (?) שיאמר לי לאן אני מסופח.. יש מצב לדבר איתו ולבקש להכנס לקורס השני? לקורס חק"מ- הקורס שרציתי..

בתכלס אין איזה מיונים שאני אמור לעבור ואם נשים את הבירוקרטיה בצד - אז פשוט משבצים אותי בקורס (שגם הוא לא מלא עדיין בוודאות)..

אפשר לעשות דבר כזה? בכל מקרה יצאתי מהקורס שלי בנתיים, ובכל מקרה אני מחכה עד לתאריך של פתיחת הקורסים.

תודה, ושבת שלום.. =]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר