לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2008, 14:59
  shimonmami shimonmami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Yaniv.B שמתחילה ב "מתגייסי חובלים 12 לאוק'"

מה המצב אחי זוכר אותי? שמעון מהמחלקה שלך בגיבוש..
מתגייס יום ראשון, האמת שחבל שראיתי את ההודעה רק עכשיו כי אני אוטוטו מכבה פה את המחשב
ומתארגן לצום, בכל זאת אבל אני אשאל כמה דברים ונקווה לתשובה אחרי הצום..

מה אתה ממליץ להביא ליום הגיוס?
אני מתגייס ביום ראשון וביום שני שאחריו זה כבר ערב סוכות, אז סביר להניח שאנחנו נהיה בבית לא?
ואיפה אני עושה את הטירונות 02? בבסיס חיל הים רק עם המיועדים ליחידות של חיל הים
או שעם כל המתגייסים לטירונות 02 בצה"ל שבהם נכללים מתגייסי ג'וב וכלל צהל"י...?
מה היציאות בחודש הזה של הטירונות 02 והאם היא מתחילה עם משמעת קשה כמו שעתיד
להיות בימ"פ?
הימ"פ - שמעתי שאין פלאפונים בכלל במשך כל הימ"פ ופעם בשבוע יש 5 דקות בטלפון ציבורי...
זה נכון או שאתה מתכוון לכסח את ההנפצה הזאת?
מה היציאות בימ"פ והאם הזמן עובר מהר או שפשוט יש שגרה מעצבנת?
איך אתה מגדיר את הימ"פ...קשה מאוד, קשה..נסבל?
מה הסיבות העיקריות שאנשים נושרים בימ"פ או עפים..ממה להזהר ועם מה כדאי להצטייד?
נתתי פה הרבה שאלות אני מקווה שתוכל לשפוך לי קצת אור על הנושא ולעזור
לי להבין איך אפשר להכין את עצמי בצורה טובה יותר לקראת הבאות..
תודה רבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2008, 15:06
  Yaniv.B Yaniv.B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shimonmami שמתחילה ב "מה המצב אחי זוכר אותי? שמעון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shimonmami
מה המצב אחי זוכר אותי? שמעון מהמחלקה שלך בגיבוש..
מתגייס יום ראשון, האמת שחבל שראיתי את ההודעה רק עכשיו כי אני אוטוטו מכבה פה את המחשב
ומתארגן לצום, בכל זאת אבל אני אשאל כמה דברים ונקווה לתשובה אחרי הצום..

מה אתה ממליץ להביא ליום הגיוס?בסה"כ טירונות 02 שאחרי שבוע את חוזר הביתה,תביא בגדים וזהו באמת
אני מתגייס ביום ראשון וביום שני שאחריו זה כבר ערב סוכות, אז סביר להניח שאנחנו נהיה בבית לא?אין לי מושג
ואיפה אני עושה את הטירונות 02? בבסיס חיל הים רק עם המיועדים ליחידות של חיל הים
או שעם כל המתגייסים לטירונות 02 בצה"ל שבהם נכללים מתגייסי ג'וב וכלל צהל"י...?עם מתגייסי חובלים וצוללות
מה היציאות בחודש הזה של הטירונות 02 והאם היא מתחילה עם משמעת קשה כמו שעתיד
להיות בימ"פ?טירונות 02 היא אותה טירונות שכל הקורסים בבה"ד עוברים-חבשנות שבה סוגרים שבת אחת
הימ"פ - שמעתי שאין פלאפונים בכלל במשך כל הימ"פ ופעם בשבוע יש 5 דקות בטלפון ציבורי...
זה נכון או שאתה מתכוון לכסח את ההנפצה הזאת? אין פלאפונים,בכלל,יוצא חצי שעה פעם בשבוע לדבר בטלפון הציבורי,לא 5 דקות
מה היציאות בימ"פ והאם הזמן עובר מהר או שפשוט יש שגרה מעצבנת?היציאות שלי היו 28 28 21 21,עובר לאט,אבל ברור שאחרי שאתה מסתכל על זה אתה אומר וואי איך הזמן עבר
איך אתה מגדיר את הימ"פ...קשה מאוד, קשה..נסבל? נסבל עד קשה,בסה"כ פיזית קשה אבל בהחלט ניתן לעבירה,מנטלית,אתה צריך להכניס לעצמך בראש שאין שום,אבל שום סיבה הגיונית לפרוש בימ"פ,בין אם אתה מאמין שאתה רוצה חובלים או לא
מה הסיבות העיקריות שאנשים נושרים בימ"פ או עפים..ממה להזהר ועם מה כדאי להצטייד?עפים בגלל בעיות נורמטיביות שזה אומר הרבה הערות,חוסר פיקודיות במבחנים,אנשים שוקיסטים ברמות,דברים כאלה,לא קשה לא לעוף בימ"פ,תנסה לא להצטייר כבעייתי בעייני המפקצ"ים
נתתי פה הרבה שאלות אני מקווה שתוכל לשפוך לי קצת אור על הנושא ולעזור
לי להבין איך אפשר להכין את עצמי בצורה טובה יותר לקראת הבאות..
תודה רבה

שמח תמיד לעזור,אתה יכול לפנות אלי בפרטי אם יש עוד שאלות

"לא ינום ולא ישן שומר ישראל" ספר תהילים-מזמור קכ"א

ישן 08-10-2008, 15:55
  Amir.Y Amir.Y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08

מסכים עם מה שיניב אמר (אגב שמת לב להעתקה בשם שלי? D, באמת שיוצאים מהימ"פ מבינים עד כמה זה לא קשור לשאר הקורס.. מה שחשוב זה שתתחברו כמו שצריך, תריצו הרבה הרבה צחוקים ותאמינו שתצאו משם עם שרירי בטן חזקים חח.. אנחנו עדיין שבוע לפני רגילה בבה"ד כשאתם מגיעים אז אל תהססו לשאול שאלות גם בבסיס ובאמת מה שבראש שלכם..
בסך הכל, אולי חוץ מהשבועיים הראשונים הזמן טס, עד שיוצאים לנוהל שבת כבר יש רק איזה שעתיים לפני ארוחת ערב, אחרי זה יש איזה שמירה ולהשלים שעות שינה.. יש גם ללמוד ולנקות נשק שמסדרת מפעיל יתחיל להיות מאוד חלוד.. אז באמת שהשבת עפה. אמצע שבוע יש לו"ז, ובאמת שאין זמן פנוי להיות מבואס או משהו כזה. הטלפון האמת זה דבר שמתרגלים אליו, בשבת עם ביקורים יש גם קצת יותר זמן לדבר.
בסופו של דבר, הימ"פ זה הדבר הכי כיף בקורס, וזה כל אחד יגיד לכם.
ישן 08-10-2008, 17:14
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08

היי,
אני מלש"ב בהתלבטות אם להתחיל את כל התהליך של חובלים.
נשמע לי טוב בגלל התואר, הקצונה, המקצוע שנשמע מעניין.
מתי יודעים בקורס עצמו אם זה בשבילך ואם זה מה שאתה רוצה לעשות בכמעט עשור הבא?
מה היקף החומר הלימודי במגמת שייט? האם תוכל לנסות להקביל את זה למשהו בלימודים כדי שאוכל להבין באמת מה ההיקף.
השירות עצמו הוא איכסה או דומה ברמתו לחיל האוויר ולטייסים (לצורך ההקבלה בלבד, שכן טייסים מפקדים על כלי טייס בחיל האוויר וחובלים על כלי שייט בחיל הים) כלומר תנאים, אתגר, משימות...

כמוכן, אודה לך אם תוכל לציין כל שלב בקורס ולפרט בקצרה מה עושים בו? (אני קראתי את ה-מאמר היחיד ברשת בנושא אבל לא הבנתי כ"כ מה השלבים ומה עושים בכל אחד מהם בגלל שהמאמר היה קצת מבולגן)

תודה.
ישן 08-10-2008, 17:48
  hakkinenx hakkinenx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "היי, אני מלש"ב בהתלבטות אם..."

א. אתה מתחיל להבין אם השירות בשבילך רק לקראת סוף מתקדם. רק אז, יש לך שעות ים מינימליות בשביל להבין מה זה כ"ש מלחמתי,אך לא מה זה לפקד עליו! עד אז אין לך שום יכולת החלטה לגבי העתיד. גם שלב מתקדם עצמו בנוי מהכשרה מקצועית נטו, כלומר, לא תחוש על בשרך מה זה פיקוד אמיתי על כ"ש לאורך זמן אלא רק תתרגל סודרים אלו ואחרים בים. במובן מסוים, מבינים מה זה להיות חובל רק כאשר מתחילים את התפקיד. כלומר, אחריי כמעט שלוש שנים מיום התחלת הקורס. מה עושים עד אז? נושכים שפתיים...

ב. היקף החומר בכל המגמות הינו גבוה. אולם נשאלת השאלה מהו חומר לימודי? אם אתה מתכוון למחברת ונייר, אזי באלקטרוניקה העבודה יותר קשה. אם אתה מתכוון להבנה וביצוע מעשי בשטח, אזי בשייט העבודה הקשה.. אי אפשר להקביל את מגמת שייט ללימודים בתיכון.. כמות החומר שאתה צריך לשנן בעל פה מוזכרת, ורק אולי, בשיעורי היסטוריה ואזרחות. אולם החוכמה הינה ביצוע ויישום נכון בשטח.

ג. השרות לא דומה בשום אופן לשירות בחיל האוויר ובטח שלא לשירות כטייס.
מפקדים על כלי טייס? אין כזה דבר. טייס לא מחנך את המטוס והוא לא משפיע על כך תחומי חייו, כי הוא פשוט איננו בעל חיים. אין שום הבדל בין מטוס אף-15 מספר x לאף 15 מספר y. כולם אותם הכלים שנועדו לבצע משימה ולחזור הביתה. עם זאת, כך גם ספינות חיל הים ואפילו מערך השיריון. לכן נשאלת השאלה מה ההבדל? מתוך כל הכלים ההלו, הספינה הינה הכלי המלחמתי היחיד שחיילים נאלצים לנהל את כל אורך חייהם במהלך השירות על הכלי עצמו. שם הם לנים, אוכלים, מתרחצים, לומדים ומבצעים את האחריות הביטחונית המוטלת עליהם (כל כלי ותחום האחריות שלו..). כשהספינה חוזרת לנמל, אין לחייל מיטה אחרת לישון בה כשם שאין לו חדר אוכל אחר לשבוע בו. הכל על הספינה. וכך גם מפקד כ"ש והקצינים עליו. טייס לא מנהל מערכת יחסים עם בני אדם, בעוד שתפקיד החובל מבוסס על מערכת פיקודית עם החיילים. החובל משמש להם כמורה כי עליו מוטלת האחריות על המשך הכשרתם וקידומם בשרשרת התפקידים על הכלי. הוא משמך כמחנך כי הוא חיי איתם, וכל צורת מחשבה ודרך חיים תעבור לפקודיו בם אם ירצה או לא.. אין כך עם הטייס והמטוס. הטייס לא מפקד על אנשים..וכשטייס חוזר לטייסת יש לו חדר מרווח עם פרטיות, לחובל נשאר אותו החדר בספינה( ותאמין לי..מאד צפוף שם).
למעשה, הייתי מגדיר את תפקיד החובל והטייס בשתי קצוות הסרגל.

מקווה שעזרתי..
ישן 10-10-2008, 00:49

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "ברור לי שאין מה להקביל טייס..."

תפקיד החובל הינו אנטנסיבי, סזיפי, קשה, מאתגר ודורש יכולות גובוהות בהרבה תחומים.
אם נקביל את הזירה לידידתנו האדמה, הרי שבים אנו שטים על ספינה ולא הולכים על הרגליים. הספינה, ובעיקר הים שמתחתיה, אינם טווח טבעי לאדם. לכן, אם אנו רוצים להשתמש בספינה לא רק בשייט תענוגות אלא ככלי מלחמה הרי שעלינו קודם ללמוד איך לצוף, כלומר, ללמוד איך ללכת.
רק לאחר שלמדו איך ללכת נוכל.. לרוץ! אחר כך כבר נוכל לקפוץ... ולבסוף גם נוכל לקחת נשק ולהשתמש בו!
כך גם בנוי הקורס:
שלב בסיסי: לומדים בדרך הקשה, הפיזית, המטישה והטובענית מהי משמעת ורצינות. שתי תכונות אלו הכרחיות להמשך הקורס. בשלב הרבה מסעות, מד"סים, מאמץ גופני, דיסטנס גבוה, הרבה סגירות ובעיקר שביזות. זהו השלב הראשון שאתה נפגש בים עם אמצעים לא ממונעים: מפרש ומשוט. ולאחר מכן ממונעים: ס"ג.
שלב מתקדם: אם אתה אלקטרון או מכונאי.. עדיף שלא תשאל אותי. מגמת שייט מתמקצעת על כלי הבט"ש בחיל הים. בשלב זה עולים מדרגה, ולומדים על כלים ממונעים מלחמתיים: דבור/דבורה. רוב השלב מקצועי, כלומר לומדים חומר ומיישמים בשטח,סליחה..,בים. הרבה לחץ לימודי, דרישות גבוהות מהמערכת ולחץ מהדחה.
שלב אקדמיה: לומדים לתואר ראשון. אני מאד נהנתי ללמוד והרחבתי ידיעות בהרבה מאד תחומים.
שלב ייעודי: לא יודע, עוד לא התחלתי אותו.

יש הרבה מאד "אקשן" ועניין בתפקיד הימי.
אי אפשר לספר על הכל.
האמת, שעדיף שלא נספר דבר.
ממליץ בחום לבוא.
שיהיה בכיף לחיל האויר, ובעיקר לטייסים.

אני ממגמת שייט וחד משמעית הייתי ממליץ עליה כמגמה הטובה בקורס. יש בה הכל: פיקודיות, מקצועיות ותפקידים מעניינים בסוף הקורס: מקפדי דבורה קציני נשק וקציני צוללת. כל תפקיד והייחוד שלו, בחלק יש פיקודיות מוגברת ובחלק מקצועיות מוגברת. ככה, אתה יכול לנווט את עצמך.

אפשר לעבור מגמות בהתחלת הקורס.

מקווה שעזרתי.
ישן 10-10-2008, 10:02

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "מה הכוונה אפשר לעבור? פשוט..."

בתחילת הקורס מבקשים מעבר מגמות מהמפק"צ. אם הדבר אפשרי מבחינת הקצאות (אם יהיו לך הרבה מכונאים במחזור, ותרצה לעבור למגמת מכונה התהליך לא יתאפשר), תמתין תקופת זמן ואז פשוט יודיעו לך. כעקרון, המעבר אינו מקובל אבל אפשרי בהתאם לרמת המוטיבציה שלך. אצלי במחזור זה קרה.

אני לא אלקטרון ואני אל רוצה להטעות אותך. בגדול, בזמן שאנחנו התרוצצנו בכל הנמלים בארץ, הם נשארו בבה"ד ללמוד בכיתות ומדי פעם יצאו לשהיות בסט"יל. כמות שעות הים במגמת שייט גבוה יותר והלימוד המעשי בולט יותר. עם זאת, באלקטרוניקה יש תחומי לימוד מאד מעניינים שאין בשייט וחשוב לציין שהחברה שם מאד מרוצים!

גם ממגמת אלקטרוניקה מופנים לצוללות בדיוק כמו שייט.עם זאת, התהליך טיפה שונה מהפסינות ואני לא נכנס לנושא לזה...
ישן 10-10-2008, 19:18
  Amir.Y Amir.Y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי liran92 שמתחילה ב "צוללות"

אני מאוד רוצה להגיע לחה"י אבל לא בטוח לגבי האופציות.
לאחרונה התחלתי להתעניין לגבי צוללות, אבל רק דרך חובלים.
אני לא יודע כמה אתם נחשפים בשלב הזה לצוללות, אבל אשמח לדעת כל מה שאפשר...
יש לכם אולי מפק"צים מצוללות שמדברים אתכם על זה? קצת כן..
צריך להיות מצטיין קורס כדי להגיע לצוללות? לא יודעים בדיוק, אבל לדעתי כן.
זה נכון שהחובלים היותר קרי רוח ושקטים מגיעים לצוללות? שוב, אף אחד לא אומר לך לפי מה בוחרים. קשור הרבה למקצועיות וסוציומטרי.
יש בחובלים בבה"ד סגל של חובלים צוללנים? לא הבנתי.. החובלים צוללנים עובדים בצוללת.. יש מדריכים ששירתו בצוללת בתפקיד ימי ועכשיו מדריכים בתפקיד חוף.
יש דברים שאפשר לדבר עליהם בנושא המבצעים? אסור.
זה נכון שבונים עכשיו בסיס חדש לצוללות? שוב, אסור.
תודה רבה
לירן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר