לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 08-10-2008, 14:59
  dorratz dorratz אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.03
הודעות: 778
מידע אלביט מדווחת על ניסוי ירי מוצלח ברקטה מונחית לייזר - GATR

אלביט ו-ATK האמריקאית, מדווחות על ניסוי ירי מוצלח ברקטת ה-GATR שהם מפתחות במשותף.

ה-GATR, קיצור של Guided Advanced Tactical Rocket, היא רקטת 70 מ"מ מונחית לייזר, שאלביט ו-ATK הודיעו על פיתוח משותף שלה ביולי 2008. להלן הדיון בפורום על הודעת הפיתוח המשותף :

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?p=2956741&mode=linearהמטווח נערך בוויט סנדס, ניו מקסיקו. הרקטות נורו לעבר מטרות בטווח של עד 6 ק"מ, והונחו בהנחיית לייזר משנית למחצה. הם פגעו במטרות "פגיעות ישירות" , בדיוק של מטר אחד. כל הרקטות נורו ממשגר M261.

הרקטה מפותחת על ידי אלביט ו-ATK במשותף, כאשר חלקה של אלביט נוגע בעיקר למערכת ההנחיה בלייזר, ו-ATK אחראית בעיקר על המנוע הרקטי.

מערכת ההנחיה של ה-GATR מאפשרת נעילה לפני ואחרי השיגור, וכוללת ציין לייזר. הרקטה מסוגלת לפגוע במטרות ניידות ונייחות כאחד. ניתן לשגר את ה-GATR ממגוון פלטפורמות אוויריות – מסוקים, מטוסים וגם מזל"טים. הרקטה תכלול מגוון רש"קים עם חומרי נפץ אדישים – רש"קי רסס/הקשה/חדירה. ניתן להרכיב את מערכת ההנחיה על כל רקטת 70 מ"מ, לדוגמא רקטת הידרה אמריקאית. היא מסוגלת לפגוע במטרות בטווחים שבין 1.5 ל-8 ק"מ.

מערכת ההנחיה הופכת רקטת 70 מ"מ "טיפשה", לרקטה מונחית "חכמה" שמסוגלת לפגוע בדיוק של מטר אחד במטרות מגוונות, ולכן גם מתאימה ללש"ב.

הרקטה תוכל להשלים את הפער הקיים בין טילים גדולים,מונחים ויקרים, לבין רקטות לא מונחות וזולות.מקור:

http://www.defense-aerospace.com/cgi-bin/client/modele.pl?prod=98517&session=dae.42012222.1223415926.t7olY38AAAEAAGOa1t oAAAAV&modele=releaseלינק מאוד מעניין לסקירה על המון פיתוחים של רקטות מונחות דומות ל-GATR, מכל מיני חברות בעולם:

http://www.defenseindustrydaily.com...-entries-03157/עכשיו לשאלות שלי:

1) מישהו יכול להסביר לי על מערכת ההנחיה של הרקטה? אני לא מבין מה זה הנחיית semi-active laser seeker? יש ציין לייזר שצובע את המטרה, הרקטה מתבייתת על הכתם שצובע את המטרה ופשוט פוגעת, לא כך? מה זאת אומרת החצי אקטיבי הזה? מה זה הנחיית לייזר אקטיבית מלאה?
2) נאמר בכתבה שיש אפשרות ל-LOBL ואפשרות LOAL - נעילה לפני שיגור וגם אחרי שיגור, כיצד נעילה לפני שיגור נעשית במקרה של הנחיית לייזר?
3) אלביט ו-ATK הודיעו על תחילת הפיתוח ביולי 2008 - איך לעזאזל כבר לאחר 3 חודשים יש ניסוי ירי? הדברים האלה לא לוקחים הרבה זמן?
4) האם לצהל יש רקטות מונחות דומות? האם אתם חושבים שהוא ירכוש את ה-GATR או רקטה מונחית דומה אחרת? שוב אני מביא לינק מעניין לסקירה עולמית על פיתוחים של הנחיות לרקטות 70 מ"מ:
http://www.defenseindustrydaily.com/guided-hydra-rockets-program-halts-new-entries-03157/
5) האם מישהו יכול להרחיב על חומרי נפץ אדישים?מה זה - איך זה עובד וכו'...?
6) מה לגבי גרסה קרקעית של ה-GATR - לדוגמא יש את ה-DAGR - פיתוח דומה של לוקהיד מרטין. בעבר פורסם שצבא ארה"ב חושב לפרוס בעיראק גרסה קרקעית של ה-DAGR, ולהפעיל את זה כנגד כוחות אויב שמשגרים מרגמות. מה דעתכם על יישום של זה בארץ? כנגד חוליות לדוגמא בטווח הקרוב - אם יש חוליית מחבלים שנחשפה בגדר בעזה - כח קרקעי המצויד ברקטה מסוגל לתקוף אותה בצורה מהירה בעזרת GATR, לא כך?

נערך לאחרונה ע"י dorratz בתאריך 08-10-2008 בשעה 15:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 08-10-2008, 15:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 9,769
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "אלביט מדווחת על ניסוי ירי מוצלח ברקטה מונחית לייזר - GATR"

ציטוט:
1) מישהו יכול להסביר לי על מערכת ההנחיה של הרקטה? אני לא מבין מה זה הנחיית semi-active laser seeker? יש ציין לייזר שצובע את המטרה, הרקטה מתבייתת על הכתם שצובע את המטרה ופשוט פוגעת, לא כך? מה זאת אומרת החצי אקטיבי הזה? מה זה הנחיית לייזר אקטיבית מלאה?

כללית, הנחיה אקטיבית כוללת קרינה מהחימוש עצמו, למשל בטיל אוויר-אוויר עם מכ"ם משלו. לגבי לייזר, הנחייה אקטיבית יכולה להיות, למשל, חימוש אוטונומי עם LADAR- הסורק את השטח ומחפש מטרות לפי הצורה הגיאומטרית שלהן.

ציטוט:
2) נאמר בכתבה שיש אפשרות ל-LOBL ואפשרות LOAL - נעילה לפני שיגור וגם אחרי שיגור, כיצד נעילה לפני שיגור נעשית במקרה של הנחיית לייזר?

מאוד פשוט- הרש"ק סורק את האזור לפניו, נותן חיווי על קליטת כתם לייזר ונעילה עליו, ורק אז החימוש משוגר. כך אפשר להיות בטוחים שיש נעילה. טכנית, אין לי מושג איך המידע על הנעילה מועבר לטייס- הרי כל הרעיון הוא להשתמש באוויוניקה ובמשגר רקטות "טיפשים".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 08-10-2008, 15:17
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.03.07
הודעות: 11,647
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "אלביט מדווחת על ניסוי ירי מוצלח ברקטה מונחית לייזר - GATR"

1) מוויקיפדיה: SACLOS "מערכת מדור ב', שבה על המשגר לסמן אך ורק את המטרה, והטיל ו/או מערכת הסימון מחשבים את הזווית, הטווח, והכיוון בין הטיל למטרה, והטיל מתקן את ההיגוי אל המטרה."
ו-ASRH "מערכת המשלבת בין מכ"ם "קולט" הממוקם בטיל, לבין מכ"ם "משדר" שממוקם במערכת המשגרת. מכיוון שלרוב טילים משוגרים אחרי זיהוי המטרה במערכות מכ"ם רבות עוצמה, זה אך הגיוני להשתמש באותו מכ"ם על מנת להנחות את הטיל אל המטרה, וכך חוסכים את בעיות יכולת ההפרדה והעוצמה, וגם נחסכות עלויות מכ"ם אקטיבי. מערכות חצי אקטיביות הן הוורסטיליות ביותר בשימוש כיום - בכל מזג אוויר, נגד מטרות אוויריות, קרקעיות או ימיות.
מערכות ביות כתם לייזר חצי אקטיביות עובדות באותה הצורה עם טילי לייזר ומסמני מטרה חיצוניים."

להבנתי, זה אומר שהמשגר לא מנהג את הטיל.

2) נעילה לפני שיגור משמעה שאתה לוזר עוד לפני הירי ומשחרר את הלזירה רק אחרי הפגיעה. נעילה אחרי השיגור משמעה שמשגרים את הטיל לכיוון כללי, ולאחר מכן לוזרים.
אני אישית לא מכיר שיש את היכולת הזאת (LOAL) לטילים אחרים מהסוג הזה, והמשמעות בשטח היא קיצור זמן ההתרעה שיש למותקף.

3) או שלא אמרו את כל האמת, או שהשתמשו ברכיבים ממערכות קיימות.. זה משנה?

4) לא יודע..

5) חומר נפץ אדיש זה לא כל חומר נפץ מרסק? (להבדיל מהודף)


נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 08-10-2008 בשעה 15:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 03-06-2009, 19:27
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,815
חומר נפץ אדיש
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "1) מוויקיפדיה: SACLOS "מערכת..."

לפי ויקיפדיה, ההגדרה היא "חומר נפץ הדורש גל ניפוץ כדי לפעול בעצמו, או טמפרטורות גבוהות במיוחד (1000+ צלזיוס). אם מוצת, חומר נפץ אדיש עשוי לבעור ללא פיצוץ כלל."

באנגלית הוא נקרא IM, קיצור של Insensitive Munition. לבני כתב על כך באשכול הזה:
ציטוט:
מדובר בפיתוח שהחל בשעתו בארה"ב לפני כעשור (אולי יותר) כשהמטרה המקורית היתה לפתח חמרי נפץ אשר ישמשו כמילוי עיקרי של פצצות ש"כ המיועדות לשימוש מטוסים אשר מוצבים על נושאות המטוסים האמריקאיות, היות והחשש היה שכתוצאה מתאונה שתביא לפיצוץ יגרם פיצוץ סימפטטי (פיצוץ של מס' מטעני חנ"מ אשר אין קשר פיזי ביניהם) אשר יביא לנזק אדיר עד כדי אבדן נושאת מטוסים שלימה.
משפחת חמרי הנפץ\תחמושות הללו מכונה I.M (לצערי איני זוכר כרגע את פירוש ראשי התיבות הללו...)
לחומר הנפץ מתוצרת רפא"ל (אשר התמודדה מול תע"ש וזכתה במכרז לאספקת לבנות ואצבעות חבלה לצה"ל המורכבות מן החנ"מ המדובר) מס' ייתרונות פרט ל"אדישותו" ,

1 - החנ"מ מאוד אלסטי (יותר ממרבית חמרי הנפץ הפלסטיים המוכרים דוגמת ה - C 4 , R.D.X, טן וכו... ) ואינו נוטה להפוך לפריך , תכונה זו מקלה משמעותית על ה"התעסקות" עמו ועל עיצובו לפי הצורך.
לצורך ההשואה ניתן לאמר כי החנ"מ רך יותר אפילו מפלסטלינה...

2 - עצמתו של החנ"מ גבוהה משמעותית מעצמת הניפוץ של ה - T.N.T (שנמדדת בכ - 7000 מ\ש) וכן גבוהה באופן ניכר מעצמתו של ה - C 4\R.D.X !

אך פרט לייתרונות קיים חיסרון אחד בולט בחנ"מ הנ"ל והוא הצורך בשימוש במאיץ לצורך הפעלתו וזאת כמובן כדי להתגבר על "אדישותו"
יש לציין כי פרט לתצורה הפלסטית המדוברת ניתן לייצר את משפחת חמרי הנפץ החדשים גם כמוצקים וכן לעצבם על פי דרישת הלקוח.

בשלב ראשון הוחלט בצה"ל לרכוש לבנות חבלה (במשקל של 250 \ 500 גר') אשר יחליפו את הלבנות הקיימות כיום שעשויות מ - R.D.X כשהלבנות החדשות נקראות "לבנת חבלה מס' - 3"
וכן אצבעות בנות 100 גר' אשר נקראות "אצבע חבלה מס' - 3" כשהחנ"מ באצבעות הנו בתצורה פלסטית.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 09-10-2008, 21:35
  dorratz dorratz אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.03
הודעות: 778
בצורה מקרית(או שלא) - ניסוי במנהרת רוח של הרקטה המקבילה של רייתאון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "אלביט מדווחת על ניסוי ירי מוצלח ברקטה מונחית לייזר - GATR"

גם DAGR - הרקטה מונחית הלייזר שמפתחת רייתאון האמריקאית - עברה ניסוי- רייתאון מדווחת שהיא נוסתה במנהרת רוח והפיתוח מתקדם:
http://www.defense-aerospace.com/cg...&modele=release

אגב, תודה על העונים לשאלות, ואני שב ושואל - אשמח לשמוע את דעתכם:
מה לגבי גרסה קרקעית של ה-GATR - לדוגמא יש את ה-DAGR - פיתוח דומה של לוקהיד מרטין. בעבר פורסם שצבא ארה"ב חושב לפרוס בעיראק גרסה קרקעית של ה-DAGR, ולהפעיל את זה כנגד כוחות אויב שמשגרים מרגמות. מה דעתכם על יישום של זה בארץ? כנגד חוליות לדוגמא בטווח הקרוב - אם יש חוליית מחבלים שנחשפה בגדר בעזה - כח קרקעי המצויד ברקטה מסוגל לתקוף אותה בצורה מהירה בעזרת GATR, לא כך?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 24-04-2012, 13:39
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,469
עדכון לגבי ה GATR
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "אלביט מדווחת על ניסוי ירי מוצלח ברקטה מונחית לייזר - GATR"


IAF seeks purchase of precision rockets for its helicopters

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://static.progressivemediagroup.com/uploads/imagelibrary/Masada_cobra1.jpg]
The Israeli Air Force (IAF) is planning to purchase precision rockets for its fleet of helicopters, which are used frequently for airstrikes in the Gaza Strip, in a bid to improve its accuracy in urban warfare.IAF officials were quoted by The Jerusalem Post as saying that the requirement for a guided rocket was issued in an effort to improve its level of accuracy and lower costs by moving away from the expensive Hellfire air-to-surface missile.

A senior IAF official said: "Our enemies hid inside urban settings and we need to be as accurate as possible in our operations."
The newly purchased rockets will be used by the IAF's Apache AH-64D and AH-1Cobras attack helicopter fleet.

The air force is currently exploring Elbit Systems' Guided Advanced Tactical Rocket (GATR) and a rocket from Rafael Advanced Defense Systems' family of Spike anti-tank guided missiles.

Designed for air-to-ground or ground-to-ground missions, the GATR uses a laser homing seeker to achieve accuracy against soft or lightly armoured stationary or fast-moving targets.

The rocket can be launched from a variety of platforms, providing high kill probability at ranges of 1 to 8km with very low collateral damage.

Capable of launch from helicopters, the Spike Extended Range Anti Tank Guided Weapon (ATGW) is the extended long-range version of the Spike family, capable of defeating tanks at a range of up to 8kms.


Using a day seeker or day/night seeker, Spike-ER retains the dual operation modes of Spike- fire-and-forget & fire-observe and update, and has the ability to update and switch targets following launch.

The IAF requirement has risen as the Israeli Defense Forces (IDF) are also moving forward with plans to equip its Artillery Corps with precision rockets to boost its strike capabilities ahead of future conflicts with Hezbollah in Lebanon or Hamas in the Gaza Strip.

Image: Israeli Air Force's AH-1 Cobra helicopter gunships fly over Masada. Photo: BilCat.


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 03-03-2013, 23:41
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,469
עדכון על רקטות ה APKWS II - המתחרה של ה GATR
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "אלביט מדווחת על ניסוי ירי מוצלח ברקטה מונחית לייזר - GATR"

Advanced Precision Kill Weapon System II (APKWS II) Goes to War

http://www.defensemedianetwork.com/...ii-goes-to-war/

The U.S. Marine Corps (USMC) has fielded the new BAE systems built Advanced Precision Kill Weapons System II (APKWS II) in Afghanistan where it is being used by the service’s UH-1Y and AH-1W helicopters in counter insurgency (COIN) operations against soft and lightly armored/hardened targets as well as fleeting – time critical – targets that may only be exposed for five seconds or so.

In essence, APKWS converts the standard 2.75-inch (70 mm) Hydra unguided rocket into a semi-active laser (SAL)-guided precision munition through the addition of a soda can-sized mid-body guidance unit (WGU-59/B) developed by BAE Systems. BAE describes APKWS II as a “plug and play,” “point and shoot” weapon that is fired like the unguided 2.75-inch rocket with minimal crew training. The weapon is easily field assembled by removing the warhead,

APKWS II bridges a weapons gap between the machine guns and cannons, unguided rockets (with a range of 1000 meters to 6000 meters) and the anti-armor, laser guided Hellfire/ Hellfire II missile with a range of 1000 meters to 8000 meters. BAE’s Director of Precision Guidance Solutions, John Watkins, says APKWS, costing a little over $30,000 per unit, is a precise rapid-fire missile system, available at one-third the cost and one-third of the weight of the existing inventory of laser-guided weapons.

However, the entire APKWS II system comprises a launching platform; the lengthened 7-tube LAU-68 F/A rocket launcher; the SCS 7 aiming cue for the UH-1Y (the AH-1W does not need it); the AUR (all up rounds) as well as two types of storage containers – the Fastpack PA-140 for four AUR and CNU-711/E for four guidance kits

Disclosing that that operational testing (with about 50 shots) yielded an average CEP – or average miss distance – of 0.44 meters, with weapons being fired from 1,500 meters to 5,000 meters, Corey says, “Every rocket has hit the laser mark. The requirement was 94 percent success rate and we met it.” At present, the weapon is in LRIP (low rate initial production) with a unit cost of $28,500 for the guidance unit, while the rocket itself costs around $1,500-2,000 per round. Industry analysts expect costs to drop significantly with volume orders.

The first contract for 325 units has been delivered. A second contract for 600 shipsets is underway since FY11. As of mid-April, 2012, about 400 units had been accepted, with a production rate of roughly 80 units per month.
Full Rate Production is under negotiation, with a decision expected this year. It is expected to be in two lots of 1,000 units – one each for FY12 and FY13, with Lot 3 expected in FY14.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר