לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2008, 17:06
  ariesh5 ariesh5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.08
כרטיס זכרון דורש פרמוט - בבקשה עזרה!

אהלן, אני חדש באתר וקיבלתי המלצה מחבר שכדאי להתייעץ איתכם כי יש פה תותחים שמבינים בנושאים האלה, בתקווה שמישהו פה יוכל לעזור לי..

כשניסיתי להעביר תמונות וסרטונים שצילמתי במצלמה שלי על כרטיס זיכרון של סאנדיסק מסוג ultra 2 בגודל 2 גיגה, נתקע תהליך ההעברה, וביטלתי אותו באמצע. אחרי זה הוצאתי את התקן היו.אס.בי מהמחשב באמצעות השליפה הבטוחה (כמו שצריך לעשות) ועשיתי ריסטרט למחשב.
כשהמחשב עלה, הכנסתי את התקן היו.אס.בי, ובתוכו כרטיס הזיכרון מחדש למחשב, אבל כשניסיתי להיכנס לתיקייה של כרטיס הזיכרון (כונן אף) המחשב כתב לי הודעה שהכרטיס לא מפורמט ושאני צריך לפרמט אותו.
זה לא פעם ראשונה שזה קורה, ובפעם הקודמת זה פשוט מחק את כל תכולת הכרטיס, נראה לי שהבעיה היא שהמחשב שלי איטי מאוד בעהברת התוכן מהכרטיס למחשב.
בכל מקרה - יש דרך להימנע ממחיקת תוכן הכרטיס? יש אפשרות לגבות את התמונות לפני שאני מפרמט את הכרטיס? זה ממש חשוב מבחינתי כי יש שם תמונות מאוד מאוד חשובות לי.
מחכה לתשובה בהקדם, תודה!
אריה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2008, 18:48
  ariesh5 ariesh5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קח את זה למעבדת צילום... אולי..."

אני מעדיף לנסות לשחזר בעצמי לפני שאני מביא את זה למעבדות צילום שגם ייקחו ממני כסף על זה. אני בטוח שיש דרך לשחזר את זה מהסיבה הפשוטה שהכרטיס עוד לא פורמט ולכן עוד לא נמחקו ממנו התמונות בעצם, אלא פשוט איכשהו נחסמה אליהן הגישה.
בכל מקום שקראתי על זה באינטרנט אומרים שיש אפשרות לשחזר תמונות גם אחרי פרמוט הכרטיס, אז ברור שחייב להיות פתרון לשחזור התמונות לפני שפרמטתי אותו. חוץ מזה, בכל המקומות שקראתי גם אומרים שעדיף להימנע מהפרמוט של הכרטיס, כי יש פחות אחוזים שניתן יהיה לשחזר אחרי הפרמוט מאשר לפניו.

אני לא חושב שהכרטיס פגום כי הוא עבד מעולה קודם לכן כשהוא חובר למחשב אחר, אבל באינטרקציה אם המחשב שלי, התהליך של העברת התמונות למחשב נתקע, וזה, לדעתי, מה שגרם לדרישה שלו לפרמט את הכרטיס..

בטוח יש מישהו שיודע איך לחלץ את התמונות...
בבקשה אנשים יקרים, עזרה..
ישן 14-10-2008, 03:45
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ariesh5 שמתחילה ב "אני מעדיף לנסות לשחזר בעצמי..."

אני מסתכל על המצב בצורה שתסביר את מה שקרה...
כדי להבין איך אפשר לשחזר קבצים מחוקים, כדאי להבין איך תהליך המחיקה עובד ומדוע אפשר בכלל לשחזר קבצים מלכתחילה.

כל עוד תהליך המחיקה תקין ולא נגרם כתוצאה משיבוש במידע (תהליך המחיקה הוא תהליך מסודר שלא מתבצע בצורה פרועה), זה משאיר דרך למחשב לבצע שיחזור.
אם יש שגיאה לוגית כלשהי, והרישום של הקבצים נפגע, יש מצב טוב שהקבצים פיסית נמצאים בשלמותם על הכרטיס, אבל אי אפשר לדעת מה מתוך כל תאי הזיכרון שייך לאיזה קובץ.
אתה יכול לדמיין את זה כעל קוביות קרח שרוכזו לכלי אחד ואז נמסו... אמנם כל המים מהקוביות נמצאים בידך, אבל האם אתה יודע לחלק את המים ולהקפיא אותם לקוביות קרח בצורה מדוייקת כפי שהיתה טרם נמסו?

שיחזור קבצים ברמה הבסיסית שלו, זה גישה לטבלה שזוכרת את המיקום של כל קובץ בתאי הזיכרון בכרטיס, וכל עוד לא השתמשת בתאים הללו מאז המחיקה, אתה יכול 'לשחזר' (בסך הכל להרים דגל שקובץ חזר להיות פעיל, מה שאומר שאותם תאי זיכרון למעשה תפוסים ולא פנויים לכתיבה על הכרטיס).

שיחזור כאשר יש תקלה לוגית באותה טבלה / רשימת קבצים הוא מסובך יותר ודורש טיפול מקצועי יותר.
אני יכול להפנות אותך לחברות שמתעסקות עם העניינים האלה, אבל לא מדובר במעבדת צילום אלא בחברות מאוד מקצועיות ויקרות.
אם המידע קריטי עבורך, אני יכול לנסות לעזור לך אם תבוא למפגש הפורום בחמישי. אני אבוא עם הלפטופ שלי ואנסה לראות מה אני יכול לעשות עם התוכנות שלי.
אם זה לא ילך יפה, תוכל לנסות ללכת לחברה מקצועית ולבקש מהם הצעת מחיר, ואז תוכל לחשוב עם עצמך האם התמונות שוות את עלות השחזור או לא.

אני מצטער שאין לי כרגע חדשות יותר טובות בשבילך.
בינתיים, נסה לברר מה מקור התקלה. כדי לא לקחת עוד יותר צ'אנסים, נסה להחליף את כרטיס הזיכרון.
אולי יש בו תקלה... השתמש בכרטיס אחר וראה האם תופעה זו חוזרת על עצמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר