לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2008, 08:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אני יודע שהייתה פקודה כזאת..."

הטירון הממוצע לא יידע לתפעל נשק בצורה יעילה באירוע חבלני, ולכן בהינתן מצב כזה סביר שיהווה סכנה לאזרחים מאשר סכנה למחבל. מעבר לכך חייל עם נשק, במיוחד אחד עם כומתת בקו"מ, הוא מטרה אידאלית לחטיפה.

ג'ובניקים לא יודעים לתפעל נשק גם בסוף הטירונות שלהם.
כשאני הייתי בטירונות רצו לשחרר אותנו בסוף השבוע הראשון עם נשק לאחר שיריתי בו 10 כדורים.
אני סירבתי לצאת הביתה עם נשק בדיוק בגלל הטיעון הנ"ל.
אחרי שהגעתי לסמ"פ (עם 20 הבהרות בדרך שמשמעות ההצהרה שלי היא שאני "מתנדב" לסגור שבת בעצם) והוא צעק עלי קצת - הוא לקח אותי לשטח האש ותרגל אותי שוב ושוב עד שחשבתי שהרמה שלי סבירה.
בדיעבד אני חושב שטעיתי. שום ג'ובניק לא צריך לצאת הביתה עם נשק. בטח שלא רוס"ר.

מה מתאר ההתקלות שאתה צופה לאותו ג'ובניק? או לחייל שגר במרכז הארץ?
פיגוע בתחנה מרכזית ת"א? או ברחוב בעיר שלו?
למתאר זה רוס"ר לא מתאים, אם כבר תצייד אותו באקדח.

אם היית בא ואומר שאנשים שגרים באזורים פתוחים מועדים לפורענות (איו"ש, גבול אזח"ע, בחוות בנגב, מצפים בגליל, ישובים חקלאיים) - הייתי אומר מילא, תן להם לצאת הביתה עם נשק.
אבל לחיילים שגרים בערים? למה שיצאו הבייתה עם רוס"ר? כדי שישאירו אותו בבית והוא יגנב, או כדי שהם יצאו איתו בערב על אזרחי ויראו כמו פלנגות ברחוב (או לחליפין אם הם כן יתערבו באירוע פח"ע על אזרחי, סביר להניח שהאנשים שלנו ירו בהם. כבר קרה).

הטעם בזה שאתה לוחם הוא שאתה מסוגל למנוע מהאויבים שלנו לפגוע באזרחים שלנו.
זו הסיבה שאתה שם. לא לצאת הביתה עם נשק מצועצע עם יותר מדי קישוטים.
כל היתר, עם כל שלל הדרגות, האותות והכיבודים - נועדו רק לדבר אחד - לאפשר לך לבצע את משימתך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2008, 10:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה, פרט לסוג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
רוס"ק בהחלט מתאים למצב הנ"ל.

הוא ארוך מדי - פוגע בתמרון בקהל ובשטח בנוי ומונע פעולה מטווח אפס.
לכדורים שלו יש חדירות גבוהה מדי - הם יחדרו מחסות ואת גוף המחבל ויפגעו במי שנמצא מאחוריהם.

להערכתי רוב ההיתקלויות במחבל חמוש בשטח עירוני שלנו נגמרו בירי מטווח מאוד קרוב.
כמעט בלתי אפשרי לקבל קו ירי של 25 מ' בתחנה מרכזית, מדרחוב או קניון (ועם יכולת הקליעה כיום כפי שהיא מוצגת פה מפעם לפעם - אולי טוב שכך).

לאור כל אלו לדעתי עדיף במתאר זה אקדח עם קליע בינוני (7.62-9 מ"מ) שיתן מספיק כוח עצירה ולא יותר מדי חדירות.
אבל זו רק דעתי.

ד"א - פעם הייתה פקודה שכל קצין ואיש קבע יסתובב עם נשק. הדבר היחיד שזה עשה זה להעלות בצורה דראסטית את מקרי גניבת ואיבוד הנשק.

ישן 13-10-2008, 11:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אז עפ"י מה שרשמת פה, בשביל..."

ישנם שני משתנים שרלוונטיים מאוד באזור עירוני עוין ולא רלוונטים בסיטואציה עליה דיברנו.
המשתנים האלו הם נפח אש (כמה כדורים אתה יכול לירות ברצף) וקצב אש (כמה מהר אתה יכול לירות את הכדורים האלו).
בפיגוע בתחנה מרכזית/מדרחוב/קניון הכדור הראשון שיפגע (ואם לא הראשון אז השלישי) יכול כבר לסיים את האירוע. אין פוטנציאל הסלמה, אין שהיה בשטח עוין לאורך זמן. לכן למתאר זה משתנים אלו לא רלוונטים. מאחר ובמתאר עליו דיברנו משתנים אלו לא רלוונטים, אקדח מענה יעיל יותר מרוס"ר.

וד"א - ללא כל קשר, אני חושב שרוס"ר מנוסר הוא לא הנשק האידאלי גם ללוחמה בשטח בנוי עוין.
כשאני מסתכל על המשתנים הרלוונטים ללחימה בשטח עירוני עוין (והם ניתנים לדיון, הרשימה שלי היא לא תורה מסיני) זו הרשימה העומדת למולי:
אורך - נשק קטן יותר קל לתמרון ולהפעלה בטווח קצר.
חדירות - יש צורך בקליבר "ביניים" (בד"כ מתבטא בקוטר גדול ותרמיל קצר). חדירות גבוהה תגרום לנפגעים אזרחיים, חדירות קטנה תפגע בכוח העצירה.
נפח אש - נדרשת יכולת ייצור נפח אש גדול.
קצב אש - נדרש קצב אש בינוני-גדול.
כוח עצירה - זה מונח בעייתי שהוגדר מספר רב של פעמים בדרכים שונות. אני חושב ששיטת המדידה הנכונה ביותר היא מדד יחסי של כמות הנזק הנגרם לג'ל בליסטי (שמדמה גוף אדם). המשתנה הזה משקלל מספר משתנים שונים כגון: מהירות לוע, משקל קליע, מבנה קליע, חומרי מבנה של הקליע ועוד.
יכולת רכישה חוזרת של מטרה - דרוש רתע קטן (מדד ל"כמה מהר אתה יכול לפגוע כדור נוסף באותה מטרה").
טווח - משתנה לא רלוונטי, מכיוון שטווחי ההיתקלות הסבירים מסתכמים בעשרות מטרים לכל היותר.

המסקנה שלי היא שלפעילות בשטח עירוני עוין תמ"ק יתאים יותר מרוס"ר מנוסר.

וד"א - זה ש"כולם" משתמשים באותו אמצעי לאותה מטרה, לא בהכרח מעיד על התאמת האמצעי למטרה. זה בד"כ מעיד יותר על קונפורמיות והאחדת פלטפורמות מסיבות תקציביות.

ישן 13-10-2008, 11:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אני מצטער, אין לי את הסבלנות..."

אין לך סבלנות, אבל אתה עוסק באמון עיוור....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-10-2008, 12:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אם אתה אומר אז כנראה יש סיבה..."

באופן כללי אני לא סומך באופן עיוור. יותר מדי דברים לא מצליחים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-10-2008, 13:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אתה מביא השוואה שהיא לא..."

אנחנו עומדים כאן בגלל שאנחנו עושים משהו יותר נכון. מפה ועד לומר שזו הדרך לעבוד - רחוקה מאוד הדרך.

ישן 13-10-2008, 13:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "ולכן אם אנחנו עושים משהו יותר..."

עבד בלבנון II? לא משהו. גם לא ברצועת הביטחון, אם כבר מדברים. אולי אנחנו עומדים, אבל השאלה היא גם איך עומדים. אם הבינוניות מספיקה לך - אשריך.

ישן 14-10-2008, 11:27
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
יכול להיות אולי שאנחנו כאן פשוט כי האויבים שלנו יותר פארשים מאתנו?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "ומעניין אותי על פי איזה מידע..."

יכול להיות שלמרות הרמה הנמוכה שלנו הם אפילו פחות מאומנים, פחות מצוידים ועם פחות מוטיבציה?

אל תהיה כל כך שאנן. למרות כתבות היחצ"נות המפוארות, צה"ל הוא לא צבא מי יודע מה מקצועי, וגם ציוד הלחימה שלו בדרגי השטח לוקה בחסר (בהשואה לצבאות מערביים אחרים).

כל הרעות החולות שהמגזר הציבורי שלנו לוקה בהן, גם הצבא לוקה בהן, בפרט לאור העדר גוף מפקח בעל שיניים על מערכת הבטחון. טול קורה מבין עיניך.

עם זאת, בדיון העקרוני אתה צודק, כל לוחם בצה"ל אמור להיות מסוגל להכניס כדור בראש לטרוריסט מטווח של 25 מטר ובעמידה, בעיר בכפר ובשדה, בלי קשר לנשק אותו הוא נושא.
ישן 14-10-2008, 12:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אתה מביא השוואה שהיא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mt999
אתה מביא השוואה שהיא לא במקום, פה האמונה היא בשיטה, לא באידאלוגיה, במרכז אירופה הנאצים עשו את מה שעשו בגלל שהאמינו בלב שלם בדרך שלהם, אני מדבר פה על כך שהשיטה בה הצבא פועל (לא הרעיון שמאחוריו הוא עושה את מה שהוא עושה) היא שיטה נכונה שעובדת, עובדה אחרי 60 שנה ו-7 מלחמות אנחנו עדיין עומדים פה, כנראה שצה"ל עושה משהו נכון....

בכפר קאסם החיילים לא טבחו במקומיים מסיבה אידאולוגית. אם הם היו נכנסים לשם לבצע טיהור אתני הם היו מתחילים עם אלו שנמצאו בכפר ולא מחכים לאלו שהגיעו מהשדות והפרו את העוצר.

כך שאם אתה מדבר על אמונה במכאניקה של קבלת ההחלטות - זו בדיוק הדוגמא הנכונה.

וד"א - כמה שינויים מערכתיים נעשו בדרך קבלת ההחלטות בצה"ל מאז היווסדו? כמה פעמים הוא עבר "רה-ארגון"? כמה פעמים הפקודות השתנו, פשוט כי גילו שאפשר להתייעל?
המערכת עצמה לא "מאמינה" בשיטה, צה"ל מתייחס לשיטה כאל אמצעי להשגת מטרותיו, ומשנה את האמצעי הזה בהתאם למידת היעילות שלו בהשגת אותן המטרות.
שיטה היא אמצעי, כלי זמין - לא דבר בעל משמעות בפני עצו - ובטח שלא מוקד ל"אמונה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mt999
ואם אנחנו נדבר על זה שעל חשבון זה שאנחנו פה על חשבון הערבים ועשינו להם עוול גדול ואנחנו כובשים שטחים והורסים בתים ואונסים נשים וטובחים בילדים (הכל בשביל ארץ ישראל השלימה), זה כבר משהו אחר...

אני לא טענתי זאת, בעיקר בגלל שעל פי כל המידע הקיים ברשותי - הטענה הזו לא נכונה עובדתית.
ניתן אולי להוכיח טענה זו למקרים ספציפיים יוצאי דופן, אבל בטח שלא ככלל.

ישן 13-10-2008, 11:30
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ישנם שני משתנים שרלוונטיים..."

שתי הסגות:

1. קליע בעל חדירות קטנה יחסית לאו דווקא יהיה גם בעל כוח עצירה נמוך (כל הHPים למיניהם)

2. תמ"ק הוא אידיאלי בלחימה בטווחים קצרים, לחימה אורבנית לאו דווקא מתאפיינת בטווחים קצרים ולכן תמ"ק יהיה יותר נזק מתועלת (אלא אם כן לצורך העניין הלוחמים נושאים אותו כנשק משני ומשתמשים בו רק בכניסה לבתים, גם קצת תלוש מהמציאות וגם לא פרקטי במיוחד)

שוב, הרוס"ק מהווה פשרה, פשרה לרוב היא פתרון גרוע, אבל כאן היא הפתרון הטוב ביותר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-10-2008, 12:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שתי הסגות: 1. קליע בעל..."

ציטוט:
שתי הסגות:

1. קליע בעל חדירות קטנה יחסית לאו דווקא יהיה גם בעל כוח עצירה נמוך (כל הHPים למיניהם)

צודק. זו הייתה הכללה שיש לה לא מעט יוצאי דופן.

2
ציטוט:
. תמ"ק הוא אידיאלי בלחימה בטווחים קצרים, לחימה אורבנית לאו דווקא מתאפיינת בטווחים קצרים ולכן תמ"ק יהיה יותר נזק מתועלת (אלא אם כן לצורך העניין הלוחמים נושאים אותו כנשק משני ומשתמשים בו רק בכניסה לבתים, גם קצת תלוש מהמציאות וגם לא פרקטי במיוחד)

בתור התחלה אמנם לחימה אורבנית מאופיינת לא רק בטווחים קצרים, אבל אחד המאפיינים הבולטים שלה הוא לחימה בטווחים קצרים. לדעתי (ולך כנראה יש יותר ניסיון בזה ממני) ברגע שאתה נכנס לכפר/עיר ועד שאתה יוצא ממנו הטווחים מתקצרים לכ- 100 מטר.
רוב התמ"קים המודרניים בנויים לטווח הזה (MP5 , ביזון, FAMAE, Steyr TMP).
ד"א - לדעתי - קלעים בלש"ב צריכים להישאר עם רוס"ר מקוצר. בשבילם זה הנשק האופטימלי.

ציטוט:
שוב, הרוס"ק מהווה פשרה, פשרה לרוב היא פתרון גרוע, אבל כאן היא הפתרון הטוב ביותר.

נכון, ואחד המשתנים הרלוונטיים בהצטיידות מהם התעלמנו הו הצורך בהאחדת פלטורמות (גם האמל"ח וגם התחמושת) מסיבות כלכליות - משתנה שבפני עצמו במציאות שלנו יכול להכריע את הכף.
אבל הדיון פה סובב סביב חוסר ההתאמה של רוס"ר מקוצר לחלק מהמתארים בהם הוא משמש, לא באילוצים הכלכליים של הצטיידות. בתחום הכלכלי לצערי אין לי ידע מספק ע"מ להציג דעה מוצקה בצורה מנומקת.

ישן 13-10-2008, 14:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]שתי..."

היות והסכמת עם רוב הטיעונים שלי והדיון הצטמצם לנושא אחד אגיב בנוגע אליו:

נכון-מרגע שנכנסת לשטח הבנוי הטווחים מצטמצים, לא רק עד כדי 100 מ' אבל לרוב בין ה25, 50 ל200 מ', בלי להכליל את האופציה הגרועה מכל של התקלות בתוך מבנה.

אבל (וזה אבל רציני ולכן הוא מודגש) הקיבעון המחשבתי שלנו גורס שלחימה בשטח אורבני הינה בהכרח לחימה בשטח בנוי ומכאן בטווחים קצרים וזה לא נכון.

שטח אורבני מתייחס לשטח הבנוי ולכל שטח שנמצא בהשפעתו המיידית, לצורך העניין כל רצועת עזה היא למעשה שטח אורבני (מכיוון שרוב הש"פ שבה נשלט מהש"ב) כנ"ל גם רוב רצועת האבטחה הסורית.
השלב שנחשב לקריטי ביותר ושבו לפי כל המתארים צפויים הכי הרבה קשיים ונפגעים הינו שלב המעבר מהש"פ לש"ב, השלב הזה יכול להתאפיין גם בלחימה לטווחים של 400-500 מ' (ואולי גם יותר) בגלל זה אי אפשר לתלות את תקוותנו בתמ"קים, אפילו כאלה אחודי פלטפורמות ותחמושת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 14-10-2008, 12:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "היות והסכמת עם רוב הטיעונים..."

ציטוט:
היות והסכמת עם רוב הטיעונים שלי והדיון הצטמצם לנושא אחד אגיב בנוגע אליו:

יש לי נטיה מגונה להסכים עם אנשים שמעלים טיעונים לוגיים שאני לא מצליח למצוא בפגם פגם מהותי.
מה לעשות - אחד מחסרונותי הרבים.

ציטוט:
נכון-מרגע שנכנסת לשטח הבנוי הטווחים מצטמצים, לא רק עד כדי 100 מ' אבל לרוב בין ה25, 50 ל200 מ', בלי להכליל את האופציה הגרועה מכל של התקלות בתוך מבנה.
מכיוון שמבין שנינו לך יש את הניסיון המעשי הרב ביותר בתחום אני אקבל גם את ההצהרה הזו.

ד"א - שים לב שהטווח המבצעי של מנוסרים לא מגיע ל-200 מ' ע"פ הפרסומים.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 14-10-2008 בשעה 12:24.
ישן 14-10-2008, 12:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] היות והסכמת..."

אני אשים את השתי אגורות שלי בנושא ה"טווח המבצעי", מראש אני מציין שאלו הן דעותיי בלבד ואוסיף גם שלרוב יש לי נטייה להיות אנטי לרוב הגימיקים של מייקי הרטמן.

טווח מבצעי הוא נושא גמיש מאוד, הוא נוצר בנוסחה כלשהי שלא מוכרת לאף אחד חוץ מהוד רמ"דיותו (ואני לא בטוח שהיא בכלל קיימת, לדעתי זה סוג של שליפה מהמותן-מקסימום תחושת בטן) שכוללת כמה גורמים כגון לחץ, ערפל קרב, זיעה, מאמץ וכו', אין כל ספק שגורמים אלה משפיעים על היכולת של היורה לפגוע במטרה אבל עד כמה? כמה אחוזים נוגס כל אחד מהתחומים? אין פה גם משתנה אחד שאינו דינמי: מאמץ, למשל, נגזר מהכושר של החייל, מכמות המשקל שהוא סוחב, בתנאי השטח, בפעילות שהוא ביצע לפני הכניסה ללחימה וכו'.

הנוסחה גורסת בנוסף שעל כל קנה שמתווסף ליורה המקורי הטווח המבצעי גדל במס' מסוים (תלוי בכלי) עד שהוא מגיע למקסימום האפשרי, לרוב 250 מ'.
אני מזהה פה שתי בעיות עיקריות:

1. פתאום עברנו מלהגדיר טווח מבצעי ל"הסיכוי לפגוע במטרה" הטווח של נשק X לא גדל רק בגלל שY הצטרף לירי, הסיכוי להוריד את המחבל-כן ולכן קנה נוסף הוא לא רלוונטי לטווח, שהרי כאמור הוא לא משפיע על אף אחד מהמשתנים.

2. הסירוס העצמי שמגביל אותנו (תודעתית ואח"כ גם מעשית) לירות רק עד ה250 וזה עוד אחרי שאנחנו לארג'ים עם עצמנו ומגדירים 5 יורים על מטרה (למרות שאמרנו שזה לא באמת משנה).

אז כן, הטווח המבצעי של M-16 מנוסר הוא 100 מ', אתה יודע מה? אפילו הרבה פחות. אבל ככה גם לנגב, לM-4, לנשק קלעים, צלפים ולמאג. וזה לא קשור לא לזיעה או לחץ או מאמץ או ערפל קרב, זה קשור לדבר אחד בלבד, שאי אפשר להדגיש אותו מספיק:

הכשרה לקויה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 14-10-2008 בשעה 12:45.
ישן 13-10-2008, 15:55
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ישנם שני משתנים שרלוונטיים..."

בלי קשר לאם אני מסכים או אם לאו לדעתך לגבי שימוש ברוס"ר בשטח עירוני, שים לב שמשטרת ישראל זנחה את הקרבינים ואח"כ את המגלים וכיום נעשה שימוש ב M16 מנוסרים על ידי שוטרי הסיור. יש לציין שהרוס"ר הוא נשק נוסף על הנשק האישי אך עם זאת הוא משמש כנשק עיקרי באבטחת אירועים, מחסומי ביקורת יזומים וכיו"ב.

הערה נוספת, אני לא מתייחס כרגע לשימוש אותו עושה היס"מ, שמתאר פעילותו עירונית בתוך תחומי הקו הירוק, ברוס"ר.

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
ישן 13-10-2008, 11:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש מצוי ויש רצוי. פרקטית-אי..."

צודק לחלוטין.
לא באתי לטעון שצריך לאמן ולחמש את כל חיילי צה"ל באקדח כנשק משני, אלא ש"לצאת הביתה" עם רוס"ר, בהסתייגויות לגבי סוגי יישובים ספציפיים שציינתי למעלה, לא נותן מענה לאיום של פח"ע, ולכן אין באמת סיבה (ברוב הארץ) "לצאת הביתה" עם נשק.

קיים ד"א פער במתן מענה "קו אחרון" לפח"ע (וגם לאלימות עבריינית באותו תא שטח) ומי שצריך לתת לכך מענה ע"פ הפקודות הקיימות הם משטרת ישראל ומג"ב. לשוטרים יש אקדחים (למרות שאין מספיק שוטרים, זו בעיה אחרת) ולמג"ב יש אמל"ח שמתאים חלקית רק לחלק מהתעסוקה שלהם. אני כן רואה טעם להצייד את מג"ב באקדחים כנשק משני (שאולי יונפק מהנשקיה רק במשימות שיטור, כדוגמת עכו היום).

ישן 14-10-2008, 10:59
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "הטירון הממוצע לא יידע לתפעל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

אם היית בא ואומר שאנשים שגרים באזורים פתוחים מועדים לפורענות (איו"ש, גבול אזח"ע, בחוות בנגב, מצפים בגליל, ישובים חקלאיים) - הייתי אומר מילא, תן להם לצאת הביתה עם נשק.
אבל לחיילים שגרים בערים? למה שיצאו הבייתה עם רוס"ר? כדי שישאירו אותו בבית והוא יגנב, או כדי שהם

1. הגליל הוא איזור המועד לפורענות?
אני גר במצפה בגליל, לוקח לי 20 דקות (ברכב) להגיע למרכז הכרמל בחיפה. (אולי זה לא מספיק גליל בשבילך?)
2. דוקא במצפים בגליל ודומיהם יותר קל לגנוב מאשר בעיר (אבל זאת רק דעתי).
3. כל הארץ הזאת מועדת לפורענות.
4. מה לגבי אחידות? לנו היתה חובה להתלבש בצורה אחידה בטירונות, אז הבדלה כזאת של עם או בלי נשק נראה לי שזה עובר את הגבול.

ישן 14-10-2008, 12:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "[QUOTE=cre666] אם היית בא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר מסינג
1. הגליל הוא איזור המועד לפורענות?
אני גר במצפה בגליל, לוקח לי 20 דקות (ברכב) להגיע למרכז הכרמל בחיפה. (אולי זה לא מספיק גליל בשבילך?)
2. דוקא במצפים בגליל ודומיהם יותר קל לגנוב מאשר בעיר (אבל זאת רק דעתי).
3. כל הארץ הזאת מועדת לפורענות.
4. מה לגבי אחידות? לנו היתה חובה להתלבש בצורה אחידה בטירונות, אז הבדלה כזאת של עם או בלי נשק נראה לי שזה עובר את הגבול.

אזורים חקלאיים מבודדים נוטים לסבול יותר מ"פשיטות" של עבריינים, שלעיתים הם גם חמושים, לצורך גניבות בקר, צאן וציוד חקלאי.
בגלל זה אני נוטה להתייחס אליהם כאל אזורים "מועדים לפורענות".

בקשר לאחידות - אני לא חושב, כאידאולוגיה, שחיילים צריכים לצאת הביתה עם נשק, או לצורך העניין על מדים.
מה התועלת שאתה מפיק מכך שהם עושים זאת?
את הצורך באבטחת אזורים עירוניים בשטחנו מג"ב אמורים למלא, לא חיילים בחופשה שיורדים לעיר עם קרוקס, חולצת סוף קורס ומקוצר תלוי על הגב.

ישן 14-10-2008, 19:10
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=עומר מסינג]1. הגליל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אזורים חקלאיים מבודדים נוטים לסבול יותר מ"פשיטות" של עבריינים, שלעיתים הם גם חמושים, לצורך גניבות בקר, צאן וציוד חקלאי.
בגלל זה אני נוטה להתייחס אליהם כאל אזורים "מועדים לפורענות".

נו, אם גונבים צאן ובקר ציוד חקלאי (רכבים וטלויזיות פלאפונים מליד המיטה כשאתה ישן בה ואומרים לך ששששש... ועוד ועוד עוד)
אז לא יכולים גם לגנוב נשק?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
בקשר לאחידות - אני לא חושב, כאידאולוגיה, שחיילים צריכים לצאת הביתה עם נשק, או לצורך העניין על מדים.
מה התועלת שאתה מפיק מכך שהם עושים זאת?

בטירונות מאוד חשוב נושא האחידות, לפחות כך היה בזאת שלי ב97 בבהל"צ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
את הצורך באבטחת אזורים עירוניים בשטחנו מג"ב אמורים למלא, לא חיילים בחופשה שיורדים לעיר עם קרוקס, חולצת סוף קורס ומקוצר תלוי על הגב.

עם זה אני מסכים, אבל אני לא חושב שהם לוקחים את הנשק איתם מתוך מחשבה כלשהי על אבטחה

ישן 14-10-2008, 20:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] כשאני הייתי בטירונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
כניראה שהיית טירון אסרטיבי ממני.

כן, הייתי טיפוס ביקורתי מאוד (הייתי? אני עדיין. עשר שנים עידנו את צורת העברת הביקורת שלי - לא את התוכן שלה).
בערב הראשון של הטירונות הספקתי לצעוק על סמ"ח והרס"פ שלי ולהטיף להם מוסר- על כך שהם לא עובדים בצורה חכמה - מול חצי מהמחלקה.
למזלי יש לי שכל, ואני משתמש בו גם כשאני מתעצבן. ניסחתי את הדברים בצורה יעילה ויצאתי מזה נקי לחלוטין (אפילו הרווחתי לחצי מחלקה שעתיים שינה נוספות בבוקר למחרת).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:43

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר