לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2008, 23:37
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יש לי חבר, חובש, 02,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי_תימור שמתחילה ב "גדוד מילואים חי"ר של גולני מגייס לוחמים ותומכ"ל"

(מספר משקפיים גבוה, פרופיל 64), עם מוטיווציה מכאן ועד קריית-שמונה וכושר מצויין, שמעוניין נמרצות להגיע ליחידה יותר קדמית מיחידת משמר-השבויים שבה הוא נמצא. האם יש לכם סיכוי לשאוב מישהו כזה לתאג"ד או כיו"ב? הוא ישמח לעבור השלמה לטירונות 03 ומעלה אם צריך.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2009, 10:15
  assafyv assafyv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי_תימור שמתחילה ב "גדוד מילואים חי"ר של גולני מגייס לוחמים ותומכ"ל"

שלום רועי,

אני מאוד שמח שאתם מחפשים כו"א לגדוד שלכם. הבנתי שהגדוד שלכם עומד בחזית הלחימה והרבה יותר מאיפה שאני מוצב כעת (חי"ר קל של פיקוד העורף). בשנים האחרונות סבלתי מבעיה בברך, שכללה ניתוח, ולכן לא הייתי מוצב בפועל במילואים. כעת עם שלבי ההחלמה האחרונים, אני מעוניין להעלאות פרופיל (אעשה זאת בפשטות דרך ועדה רפואית כרגע 72) ולהצטרף ליחידה קרבית יותר. אני פשוט מאמין שאם אני יכול פיזית יותר אז אין שום מניעה שאעשה יותר לטובת המדינה (או במילים אחרות - אם אפשר לתרום אז למה לא כמה שיותר?) .תמיד ימצאו מישהו שרוצה חיים קלים יותר כדי להחליף את מקומי בפיקוד העורף. בשיחה עם קצינת הקישור ומוקד צהלי כלשהו הבנתי שאפשר לעשות את המעבר בפרוצדורה רגילה של טופס 55 אומנם הדבר ארוך ומייגע.אופציה אחרת היא לפנות ללשכת הקמל"ר ושלישית היא האופציה שגדוד מסויים ימשוך אותי (הכי קצר ופרקטי). ולכן אני עונה למודעה שפירסמת. אבל לפני זה יש לי כמה שאלות:
1. מה הכוונה בחיר"מ - חי"ר ממוכן או חי"ר מילואים?
2. במה כרוך תהליך המעבר? איך מבצעים אותו בפועל?
3. אני רובאי 03, קשר פלוגה בשריון בסדיר. ועברתי עם הגדוד בשטחים וכו' כתומך לחימה.
הבנתי מהמוקד הצהלי שהכשרות לוחמים זה משהו שנעשה בתוך היחידה עצמה (כמו כן יציאה לקורסים כמו קלעים וכו')
אני מעוניין לתרום יותר מאשר תומך לחימה(את זה עשיתי כבר בסדיר) ולכן אני פניתי אליכם. השאלה היא האם אוכל להצטרף אליכם ולעבור הכשרה באימונים כדי להצטרף לצוות הלוחם (אם חושבים על זה גם ככה אני מתפקד, כחי"ר אומנם קל, ובוודאי כישורי בתחום הקשר נחוצים בכל צוות לוחם)?
4. אם זה רלוונטי, האם אפשר להפגש ולקבל פרטים יותר מדוייקים על הגדוד (כמובן כי אי אפשר לפרט באינטרנט)

יום טוב

אסף
ישן 29-01-2009, 18:38
  רועי_תימור רועי_תימור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי assafyv שמתחילה ב "שלום רועי, אני מאוד שמח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assafyv
שלום רועי,

אני מאוד שמח שאתם מחפשים כו"א לגדוד שלכם. הבנתי שהגדוד שלכם עומד בחזית הלחימה והרבה יותר מאיפה שאני מוצב כעת (חי"ר קל של פיקוד העורף). בשנים האחרונות סבלתי מבעיה בברך, שכללה ניתוח, ולכן לא הייתי מוצב בפועל במילואים. כעת עם שלבי ההחלמה האחרונים, אני מעוניין להעלאות פרופיל (אעשה זאת בפשטות דרך ועדה רפואית כרגע 72) ולהצטרף ליחידה קרבית יותר. אני פשוט מאמין שאם אני יכול פיזית יותר אז אין שום מניעה שאעשה יותר לטובת המדינה (או במילים אחרות - אם אפשר לתרום אז למה לא כמה שיותר?) .תמיד ימצאו מישהו שרוצה חיים קלים יותר כדי להחליף את מקומי בפיקוד העורף. בשיחה עם קצינת הקישור ומוקד צהלי כלשהו הבנתי שאפשר לעשות את המעבר בפרוצדורה רגילה של טופס 55 אומנם הדבר ארוך ומייגע.אופציה אחרת היא לפנות ללשכת הקמל"ר ושלישית היא האופציה שגדוד מסויים ימשוך אותי (הכי קצר ופרקטי). ולכן אני עונה למודעה שפירסמת. אבל לפני זה יש לי כמה שאלות:
1. מה הכוונה בחיר"מ - חי"ר ממוכן או חי"ר מילואים?
2. במה כרוך תהליך המעבר? איך מבצעים אותו בפועל?
3. אני רובאי 03, קשר פלוגה בשריון בסדיר. ועברתי עם הגדוד בשטחים וכו' כתומך לחימה.
הבנתי מהמוקד הצהלי שהכשרות לוחמים זה משהו שנעשה בתוך היחידה עצמה (כמו כן יציאה לקורסים כמו קלעים וכו')
אני מעוניין לתרום יותר מאשר תומך לחימה(את זה עשיתי כבר בסדיר) ולכן אני פניתי אליכם. השאלה היא האם אוכל להצטרף אליכם ולעבור הכשרה באימונים כדי להצטרף לצוות הלוחם (אם חושבים על זה גם ככה אני מתפקד, כחי"ר אומנם קל, ובוודאי כישורי בתחום הקשר נחוצים בכל צוות לוחם)?
4. אם זה רלוונטי, האם אפשר להפגש ולקבל פרטים יותר מדוייקים על הגדוד (כמובן כי אי אפשר לפרט באינטרנט)

יום טוב

אסף

שלום אסף,

כבוד על המוטיבציה והיוזמה,
אני מציע שתתקשר אליי ואעשה כמיטב יכולתי לענות על כל שאלותיך

רועי
0542194671

ישן 27-05-2010, 09:48
  רועי_תימור רועי_תימור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.08
מדוע אנו מגייסים בצורה כזאת?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי kutykuty שמתחילה ב "בכנות: למה צריך את זה?"

אומנם באיחור אופנתי..... אבל בכל זאת אני שמח לענות על השאלה שלך.

הגדוד שלנו מוזן בסד"כ מלא מגולני (גדודים ואגוז), בדומה לגדודי מילואים 202 גם לנו אין לנו "חוסרים" בלוחמים או תומכ"ל.

עם זאת אנו מגייסים לוחמים ותומכיי לחימה גם באופן הנ"ל מתוך 3 סיבות עיקריות:

1. מתוך הבנה וניסיון שלוחמים שמתנדבים ליחידה מעלים את רף המוטיבציה והלכידות החברתית של כלל היחידה
2. לעיתים יש לנו פערים במקצועות יעודיים במערך הקרבי ובמערך הלוגיסטי-קרבי. ועל ידי גיוס אישי אנו מצליחים לאייש תקנים באופן מהיר ואיכותי
3. מתוך ציונות גרידא ורצון לאפשר ללוחמים ותומכיי לחימה להגיע למיצוי עצמי במילואים לטובת המדינה ולטובתם

מקווה שעניתי לשאלתך,

ישן 07-06-2010, 00:14
  idan57225 idan57225 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.10
מעבר ליחידה

שלום רועי.
אני משוחרר שנתיים רובאי 05 פרופיל 97.
התחלתי את השירות בקורס טיס ולאחר הנשירה הוצבתי בדוכיפת שם הוכשרתי עד רמת רובאי 05
בגלל בעיות ת"ש שונות, לאחר אימון מתקדם שאת כ-ו-ל-ו פיספסתי עקב בעיות הת"ש עליתי עם הפלוגה לתעסוקה מבצעית ושם נפלטתי סופית.
את השנתיים האחרונות של השירות שלי סיימתי כסמב"ץ, עם יציאות שאמנם תרמו למצב הת"ש שלי,
אך תמיד הרגשתי פספוס עמוק שהייתי יכול לתרום הרבה יותר.
לפני השחרור קיבלתי הודעה שהוצבתי ביחידת מילואים חי"ר אך עקב אי ודאות מה יהיה בעתיד
ולחץ רב מצד המפקד הישיר שלי לשבץ אותי למילואים בתוך היחידה בצוות ספציפי הסכמתי והוא
משך אותי לתוך היחידה.
מיותר לציין שהתפקיד במילואים שאני מבצע או אינו קרבי כלל. ככה שתחושת הפספוס היא עדיין גדולה עד היום.
היום אני מרגיש שאני כן יכול לחזור ולעשות מה שרציתי לעשות מלכתחילה והוא לשרת בתפקיד קרבי.

הדבר העיקרי שרציתי לדעת הוא האם במידה ואני אגיע ליחידת מילואים לוחמת, כמו זאת של גולני,
אני יעבור הכשרה ורענון בכל נושאי הרובאי 05? ואולי אפילו מעבר? 07? כי עבר מאז המון המון זמן וגם
את ההכשרה עברתי "על רגל אחת" בגלל בעיות הת"ש שהיו לי בזמנו, כך שאני יכול להגיד
שאני מרגיש חוסר בטחון באופן מוחלט להשלח לפעילות בלי רענון מתאים ומקיף.
ואיני רוצה לעבור ליחידת מילואים לוחמת עם הבטחות של רענון הרובאי ואז שוב להתקל בבירוקרטיה
הצבאית שכבר נתקלתי בה בעבר. של הבטחות בלי כיסוי רק כדי להעביר אותי ליחידה אחרת.

אודה לך על התשובה בנוגע להכשרה.
דרך אגב, האם אתם הגדוד היחידי אשר מגייס למילואים בצורה כזאת? או שכל הגדודים עושים זאת?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר