לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2008, 01:59
צלמית המשתמש של xman0000
  xman0000 xman0000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
שאלה לדתיים\דתיות שבינינו .

(זה מיועד לשני המינים כמובן)

הרבה מכם יוצאים לפגישות, ואומרים זה לא מתאים וזה לא מתאים ? אבל בוכים אח"כ שמגיעים לגיל מאוחר ?

לא נמאס לכם הבררנות הזאת ? הרי שלפי הסברא הנוחה, אם שני הצדדים דומים וברצונך באמת להתחתן, ואתה מסוגל לזה? אז למה אתה דוחה את זה בטיעונים של יופי\אופי וכל מיני טיעונים שטותיים.

מדוע בחברה החרדית אין להם בעייה להכיר את הצד השני ולהחליט מייד, או שכן או שלא ?

נראה לי שבאמת אנשים הולכים לפגישות כדי "לבלבל לאנשים אחרים את המוח" ככה אני מרגיש ... לפעמים. אני מדבר עם משהי שעה שלמה, והיא מסכימה איתי בהמון דברים ולאחר מכן, שום דבר.

אז מה באמת מחפשים אצלינו בציבור הדתי לאומי? לפי מה שאני רואה, זה מסתמן שלא רוצים לחפש אלא להטריד אחרים ולצער אחרים, כי אחרת איך אפשר להסביר את זה ששני צדדים פחת או יותר דומים אחד לשני ואחרי 2 פגישות אין לה על מה לדבר איתך ?
חזרה לפורום
ישן 15-10-2008, 09:31
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אני ממש לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי xman0000 שמתחילה ב "שאלה לדתיים\דתיות שבינינו ."

קודם כל, אני בכלל לא בטוח שהרבה מחברי הפורום כבר היו בפגישות.
ולעניין:
בציבור החרדי קל יותר להיפגש בגלל שלהם יש ציפיות הרבה יותר פשוטות מחיי הנישואין, וניתן לומר גם שהנישואין לא ממש בידי החתן והכלה, כך שבכל מקרה הפגישות לא יהיו קריטיות.
העובדה שבציבור שלנו מחפשים קצת יותר מ"אתה מוכן לחתונה? יש לך איך להתפרנס? אתה בנאדם נחמד ברמה מינימאלית?" היא לא בהכרח דבר רע, ויש שיאמרו שהמודל שלנו עדיף מהמודל החרדי.
למה?
אני חושב בגלל שלנישואין חרדים יש סיכוי גדול יותר לתסכול ולמשברים קשים, מאשר שאצלנו בודקים מראש איזו התאמה יש בין בני הזוג. אם, כמו שאתה מתאר, קורה שאחרי שני דייטים העסק נמרח- אז למה אתה מצפה? שאחרי שישים שנות נישואין יהיה משהו אחר? אם זו מישהי שאין לך איתה שפה משותפת, אז כנראה שלא כדאי ללכת על זה.
מצד שני, כמובן שגם לא צריך להפריז לצד הנגדי ולחפש את בן הזוג המושלם, כי הוא לעולם לא יימצא. צריך להביא בחשבון שיש גבול לרמת ההיכרות שאפשר להגיע אליה בדייטים, ואת רוב העבודה על הזוגיות עושים אחרי הנישואין, אז לא צריך למשוך את שלב הדייטים יותר מדי.
לעומת זאת, אם יש (ואני מניח שיש באמת מיעוט כזה) שבאים לדייטים בלי שום ציפיות ובלי כוונות רציניות, אז זה באמת לא בסדר, כי זה פוגע בפרטנר לדייט ובאופן כללי זה לא מעשה מכובד במיוחד. יש מקומות טובים יותר לבילוי.
אתה מתלונן על כך שבנות אין על מה לדבר איתך או שהן לא מסכימות איתך אחרי שעתיים? לא הייתי ממהר לקרוא לזה "לבלבל את המוח". אני הייתי קורא לזה זהירות- הבחורה בודקת אם אתה מתאים לה, ואם הדייטים מגיעים לשלב שבו אין דו שיח אז כדאי לרדת מזה ולחפש מועמד אחר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 15-10-2008, 14:03
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי xman0000 שמתחילה ב "לצורך העניין, מי אמר שכעבור..."

אז אתה אומר להציע נישואים לבחורה הראשונה שיציעו לנו?

לדעתי אתה קצת רואה את הדברים בשחור-לבן.
כדי להחליט לחיות את כל ימי חייך עם מישהו\י, צריך שתהיה מינימום של התאמה, של כימיה, של משיכה. על בסיס המינימום הזה צריך להמשיך ולבנות ולתחזק את הקשר כל הזמן, במשך כל החיים, אבל צריך שיהיה בסיס. שתהיה הווא אמינא.
זה שבן ובת דומים בכמה דברים, או מסכימים על כמה נושאים, לא אומר שהם צריכים להתחתן זה עם זו, צריך משהו עמוק יותר. זוהי החלטה של השכל והרגש יחדיו, אי אפשר להחליט החלטה גורלית שכזו רק על סמך אחד מהם.
זה לא בא מתוך התנשאות ותחושת מושלמות (לפחות לא אצל רוב האנשים), אלא מתוך מערכת שיקולים מורכבת ומסובכת יותר.

ברור שאי אפשר לדעת מראש אם אתם באמת זוג מושלם ושתחיו יחדיו באהבה, אושר ועושר עד עצם היום ההוא (אם היה אפשר לדעת, כמה קלים היו החיים שלנו..), אבל זה לא אומר שבגלל זה אתה צריך לשאת לאישה את לובשת החצאית הראשונה שתפגוש ברחוב.

בקיצור, אל תשפוט אחרים לפני שתעמוד במקומם (אגב, באיזה מקום אתה עומד, בכלל?). בעז"ה שנזכה כולנו למצוא את זיווגנו האמיתי, כל אחד בזמנו ובעיתו, במהרה בימינו, אמן.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר