לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2008, 12:40
  israrub israrub אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.07
צה"ל כל כך דפק אותי. אני לא מאמין. פשוט מאוכזב.

היי,

יש לי 54 קב"א, 97 פרופיל ודפר 80+.
מדבר צרפתית ועברית שוטף.
תעודת בגרות עם הצטיינות ו34 יחידות לימוד.

היום התקשרתי למודיעין לברר אם אני צריך לעשות עוד שלבים כדי להגיע למקצועות העיבוד. כי אני טס לחו"ל עוד שבועיים לתקופה של חודשיים ורציתי לסיים עם הכל. והם הודיעו שאני כבר לא ממוין למודיעין.

באתר כתוב "נמצאו מועמדים מתאימים יותר". אני רוצה להדגיש שעברתי את כל המיונים שלהם.

אותו דבר קרה בדיוק עם מטיס חוץ. עברתי את הכל ו "החליטו לא להעביר אותי".

וזה שני המסלולים שהתמיינתי אליהם. אני פשוט נואש. אני לא יודע מה לעשות.

אני לא רואה את עצמי קרבי. אני מרגיש שאני יכול לתרום יותר עם השכל מאשר הכושר.
פשוט נמאס לי מכל החרא הזה.

אני אמור להתגייס בפברואר ואני לא יודע מה לעשות, למי לפנות. כל מה שאני רוצה זה לעשות משהו מעניין בצבא.

אם יש לכם עצות תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2008, 13:24
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כתבתי תשובה מושקעת אבל הכל נמחק בגלל שהשרת נפל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי israrub שמתחילה ב "צה"ל כל כך דפק אותי. אני לא מאמין. פשוט מאוכזב."

בכל אופן, אין לך מה לקחת את זה אישי. אתה רק בתחילת הדרך ועוד יצוצו בפנייך הזדמנויות נוספות, הן לפני הגיוס והן לאחריו.
זה לגיטימי להיות מאוכזב ואף מראה שבאמת אכפת לך- שזה טוב. אבל, עכשיו עדיין לא הזמין להתחיל לפזר הצהרות בקשר להמשך דרכך הצבאית.
אין לך מושג בכמה הזדמנויות אתה תיתקל בהמשך דרכך בצבא- גם כמלש"ב, גם כחייל צעיר, ואפילו כחייל ותיק.
אין מה לעשות, אתה צריך לחרוק שיניים (אבל לא יותר מדי, אומרים שזה לא בריא ) ולהמשיך הלאה.

אגב, כחייל קרבי אתה נדרש להשתמש בשכל שלך הרבה יותר מאשר בכושר הגופני שלך. בוא נגיד שכדי לפקד על טנק אתה לא צריך לרוץ 2000 בשבע דקות או לעשות 20 מתח.

ישן 15-10-2008, 15:18
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי israrub שמתחילה ב "mt999, תודה על התגובה..."

אתה רוצה לקרוא משהו מעניין? סבבה, יש לי נתונים כמו שלך, הייתי מועמד להיות תומך לחימה בשלדג ובתוכנית מופ"ת של מודיעין וגם כן לא עברתי. קצת פגע לי באגו למרות שממש לא היה בא לי להיות שם, אבל כמובן שהיו אנשים מתאימים יותר. הסבר: לאותם מסלולים היה מספר מוגבל של מקומות, אבל כמות גדולה יותר של מועמדים (כולם מוכשרים) כדי שיהיה אפשר לסנן מתוכם את הכי מוכשרים במבחנים מיוחדים ומותאמים לכך (ובדרך להגדיל לחבר'ה האלה את האגו בכך שהם הצליחו ואחרים לא). הצלחת במבחנים אבל אחרים הצליחו יותר, וכיון שאין מקום לכולם, אתה נשארת בחוץ, אין מה לעשות חוץ מלבקש מבחנים חוזרים (שאם תקבל יהיו עוד המון זמן) או לנסות להתקבל לתוכניות אחרות במודיעין (שכנראה אין לך מספיק זמן להתמיין אליהם- אגב מה עם טיס? לא אופציה?) או ללכת ליחידה קרבית ולתת את כל מה שיש לך בשביל להיות החייל הכי טוב שאתה יכול להיות... כמובן שיש את האופציה של כמה חבר'ה מהכיתה שלי שהיו באותו מצב כמו שלך- השתמטו והלכו לאוניברסיטה. לא מומלץ כי אתה בטח מכיר את היחס הסובב את הנושא וחוסר ההסכמה הכללי שעדיין קיים בקרב האזרחים במדינה. הקיצר בהצלחה במה שתבחר לעשות ונקווה לטוב...
ישן 15-10-2008, 18:38
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי israrub שמתחילה ב "צה"ל כל כך דפק אותי. אני לא מאמין. פשוט מאוכזב."

זה מבאס ולפעמים די קשה אבל צריך לזכור שצה"ל ממיין את האנשים לפי צרכיו ולא לפי רצונות המלש"בים למרות שנעשה מאמץ להתחשב ברצונות המלש"ב.
צריך גם לזכור שבסופו של דבר שום דבר לא אישי בד"כ למעט ראיון אחד או שניים האנשים שמקבלים את ההחלטה לא מכירים את המלש"ב ומסתמכים על נתוני מבחנים ונתונים "יבשים" אחרים.
לא נעים אבל צריך לדעת שזה קורה בחיים.

מי שחושב שבאזרחות זה שונה חי באשליה, גם באזרחות אתם תתמודדו על תפקידים שונים ואולי תתקבלו ואולי לא, אלו החיים.

ציטוט:
כל הבולשיט הזה שצה"ל בוחר את האנשים המתאימים ושיש את הסיבות לכל דבר, זה הכל חרטא אחד גדול.

דווקא המערכת הצה"לית בגלל המספרים הגדולים שהיא ממיינת וסוגי התפקידים השונים ממיינת בצורה הרבה יותר עניינית ופחות על בסיס הכרות אישית מה שלא ניתן לומר על רוב המערכות האזרחיות.
אף אחד לא טוען שהמערכת מושלמת אבל תאמין לי שהיא לא כ"כ רעה, תתנסה קצת במערכות מיון באזרחות ואז נראה מה תגיד.

לא תמיד נקבל כל מה שאנו רוצים בחיים, יש כל כך הרבה תפקידים בצבא שלרובם אתה אפילו לא מודע, אתה יכול לתרום בדרכים רבות מאוד, אל תתפס לדבר אחד.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 16-10-2008, 02:24
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04

דעתי האישית היא שנתונים גבוהים בצבא יכולים לשחק לטובתך, אבל מצד שני לפעמים הנתונים לא מעידים על שום דבר. אני יכול לתת לדוגמא את עצמי. יש לי קב"א 54, דפ"ר 80 ומתאם 2 לקצונה, כמו הנתונים שלך אני מאמין.
אבל אחרי שהתגייסתי, חוויתי משבר גיוס יוצא דופן, וגם אם הייתי מקבל בתחילה מסלול שרציתי (היה לי פרופיל 72, כך שלא היו לי הרבה אופציות שמעניינות אותי..) אני בטוח שלא הייתי עובר אותו.

מה שאני בעצם מנסה להגיד, זה שהצבא לא דפק אותך. יכול להיות שאתה לא מתאים למסלול הספציפי שהתמיינת אליו, והצבא זיהה את זה קודם.

אבל כמובן שאתה יכול לחייך. עם נתונים כמו שלך אתה יכול להגיע רחוק בצבא אם תשקיע. תוכל לצאת לפיקוד ולקצונה. אם קיבלת קב"א 54, אני מאמין שהצהרת בצו ראשון שאתה כמובן תלך לקרבי אם ישלחו אותך, והראית מוטיבציה גבוהה. יש לך הזדמנות להוכיח את עצמך.

מאחל לך בהצלחה רבה מכל הלב. מקווה שהצלחת לקבל את המסר החיובי שניסיתי להעביר לך.
ישן 16-10-2008, 07:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי israrub שמתחילה ב "אכן אמרתי שאין לי בעיה ללכת..."

אם כושר זה מה שמפריע לך - אל תדאג. אתה תשתנה מהר מאוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-10-2008, 09:50
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "במיונים האלה אין בדרך כלל רף..."

בדיוק בגלל זה השיטה דפוקה!

איתי במיונים היו עוד הרבה אנשים, עם הרבה מהם דברתי והם בכלל לא ידעו מה הם עושים, חלק אמרו שהם לא מתים ללמוד שפה נוספת וזה בכלל לא משהו שהם רוצים לעשות בצבא, והם אמרו את זה בראיון! ונחש מה! הרבה מהם עברו!
מצד שני היה אותי, למשל, שמה לעשות לא הוצאתי 5 יחידות פיזיקה מתמטיקה ומחשבים, אבל מאוד מאוד רצתי להגיע לשם וללמוד שפה חדשה, פשוט זרקו החוצה אחרי שעברתי את הראיון האחרון.
בדיעבד מסתבר שזה היה בדיוק בגלל הבגרויות שלי, ועוד איזה שטות אחת עם העיניים שלי שמכתב אחד מאופטומטריסט פתר בדקה, רק שאת זה הם ביקשו רק אחרי הערעורים ששלחתי וחס וחלילה לא לפני.

עכשיו דווקא יצא שאני מאוד מרוצה, אחרי הערעור הגעתי למקום שאני הרבה יותר מרוצה בו, שהרבה יותר מתאים לי.
ישן 16-10-2008, 10:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "בדיוק בגלל זה השיטה..."

כי הם לא צריכים! הבנת את זה ברוך?
אם לא אתה, אז מישהו אחר. אתה באמת חושב שלצבא יחסרו אנשים במערכות הנ"ל?
הצבא עושה מה שטוב לו - משמע לאייש את התפקידים בצורה הטובה ביותר במינימום מאמץ. למזלך היה מישהו שהחליט להכנס לעובי העניין מטוב ליבו. מבחינה מערכתית לא משנה אם למי שיגוייס יקראו גיא או שלמה - כל עוד הוא עונה על הדרישות.
אז הצבא לא עושה מה שטוב לך - הוא עושה מה שטוב לו. השיטה דפוקה בשבילך השיטה עובדת בשביל הצבא. ומה שחשוב הוא החלק השני - לא הראשון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-10-2008, 16:03

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כי הם לא צריכים! הבנת את זה..."

אין ספק שככה המערכת עובדת ולא הייתה לי התלבטות לשנייה, אבל זאת בדיוק הבעיה!

מי יודע, אולי תמונת המודיעין שלנו הייתה קצת, אפילו רק קצת שונה, אם את האחוז שבכלל לא רוצים להתגייס לתפקיד שהם קיבלו במודיעין היו שולחים למקום אחר, ואת אלה שיש להם נתונים אולי אפילו בעשירית!!! פחות טובים, אבל החלום שלהם זה להגיע לשם, היו מקבלים לתפקיד.

לך תדע באיזה מקום ומצב אי שם בסדיר, אחד מאותם אנשים הקטין ראש כי אולי זה לא הכי אכפת לו בעולם, והוא מרגיש במקום מסויים שצה"ל דפק אותו בתפקיד מחורבן שהוא לא רוצה לקום בשבילו בבוקר.

נשמע קצת משוגע? אולי.
אבל אני יודע שהחלום שלי היה להגיע לאן שהתקבלתי אליו, ושאני אתן 100% מכל מה שיש לי כדי להצליח שם!
וזה בדיוק, אבל בדיוק, מה שאני הייתי רוצה שכל אחד שהולך לכל תפקיד בצבא היה אומר, בטח לתפקידים כאלה שאתה מתחרה עם אחרים על מקומות! וזה בדיוק מה שלא קורה במיונים של חמ"ן.
אני עבדתי קשה כדי להגיע לשם! אני לא גאון או איזה עילוי עם ממוצע 100, שהכל בא לו בקלי קלות ויש לו עוד 10 מיונים שונים לגאמא תלפיות שחקים חבצלות תפקידי המחקר ומה לא, אפילו לא קרוב! וזה לא היה פשוט להגיע למודיעין! ובדיוק בגלל זה אני יודע שאני אף פעם לא אוותר ולא אקטין ראש.

צריך איזון בין הרצון ליכולת, ואין בסופו של דבר בברירת מחדל של המיונים בחמ"ן שום איזון, לא מכירים את הבן אדם באמת, לא מבינים מה הוא רוצה ומה המניעים שלו, ולא!! בוחרים בהרבה מקרים, בסופו של דבר, את האנשים הנכונים.

נערך לאחרונה ע"י Guy.P.A בתאריך 16-10-2008 בשעה 16:11.
ישן 17-10-2008, 04:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אין ספק שככה המערכת עובדת ולא..."

צר לי לאכזב אותך, אבל רצון לא שווה ליכולת. מי שאין לו יכולת מסויימת, כל הרצון לא יעזור לו.

ישן 17-10-2008, 15:53

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך, אבל רצון לא..."

אבל אתה מתעלם לחלוטין ממה שאני מציע וממה שאמרתי.

אני לא הצעתי שחיל המודיעין יתחיל לעשות מבחנים ולהכיר אישית מלש"בים עם קבא 50, רחוק מאוד מכך.

לכל מסלול שאליו מתמיינים בחמ"ן, יש מועמדים רבים, שרובם עם יכולות גבוהות, ואף אחד שם בטח לא אידיוט.
מתוך אותם אנשים יש כאלה שרוצים יותר ורוצים פחות, והרבה יותר מכך, יש כאלה שזה החלום שלהם, וכאלה ששם כי זה מה שיש וזורמים עם זה.
אני יכול להגיד לך, שסביר להניח שכמעט בכל קורס בחמ"ן שנפתח למספר קבוע של מועמדים, שאחד מאותם מועמדים שכן התקבלו, לא ממש מאושר לאן שהוא הגיע, ואחד אחר שיש לו יכולות אולי באחוז בודד פחות טובות ( או אולי אפילו יותר טובות ובמבחנים פשוט לא הלך לו טוב ), נזרק החוצה בגלל מכסת המועמדים.

מתוך שני האנשים האלה, זה שרוצה להגיע למסלול צריך להתקבל, וזה שלא, לא.

בקורס שאני עומד להתחיל, בשנה שעברה, אחד מאלה שהתחילו הפסיק את הקורס באמצע ויצא ממנו.
הרי בטוח שלבחור היו יכולות טובות, אבל מישהו אחר שאולי יש לו במעט פחות טובות, אבל רצון גדול בהרבה לסיים ולעשות את הטוב ביותר, נשאר בחוץ.
ישן 17-10-2008, 16:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אבל אתה מתעלם לחלוטין ממה..."

ומי אמר שהבחור עם היכולות הפחות טובות היה מסיים את הקורס? או שהיה מתאים לעבודה?
מי אמר שהמערכת לא מכינה עצמה לנשר של אנשים? מי אמר שיש בעיה?
אתה יודע איך מוטיבציה מתחלפת? אתה יודע מה התפקיד טומן בחובו באמת?

אני פעם אמרתי כאן באשכול של מישהו שחשש מקרבי :" תנו לי את החששנים, תנו לי את הפחדנים".
אתה יודע למה? כי המוטיבציה שיש לך לפני גיוס היא לא המוטיבציה שיש לך אחרי כמה זמן במערכת. ככה שאתה יכול להפסיק לנפנף במוטיבציה - יש דברים הרבה יותר חשובים בעיני (וזה שבנאדם הולך למיון, כבר מספיק לי מבחינת מוטיבציה. לא צריך יותר מזה).

ישן 17-10-2008, 16:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אני יכול רק להגיד לך בתור אחד..."

מבחינתך, כאדם לפני גיוס שרוצה מאוד להגיע למשהו ספציפי השיטה לא טובה.
מבחינת המערכת ומיצוי הכוח שלה העסק דופק מספיק טוב בשביל שלא יהיה צורך לשנות אותה.
עכשיו - תפתח את העיניים טוב, כי אני הולך לחזור על עצמי שוב, רק בשביל לוודא שאתה לא רק קורא, אלא גם קולט מה שאני אומר לך:" מה שחשוב זה מה שהמערכת צריכה, לא מה שגיא, שלמה או משה רוצים". ברור? לכן, אתה יכול להתרעם על כך שלא קיבלת מה שאתה רוצה - זה בסדר גמור. אבל זה ממש ילדותי להשליך מהצרכים והרצונות שלך, על משהו שהוא צורך של המערכת - אתם בכלל לא חופפים.

ישן 17-10-2008, 18:02

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[B]מבחינתך, כאדם לפני גיוס..."

קבלתי בנוגע לחלק הזה.

אבל מה בדבר החלק השני של מה שאמרתי? החשוב מביניהם.

האם אתה לא רואה צורך ביצירה של מערכת שתעשה חפיפה בין המוטיבציה ליכולת בקבלה למסלולים הדורשים למידה רציפה, ולאחר מכן את הראש הגדול ביותר שאפשר להוציא מבן אדם?
כשכל פיסה הכי קטנה יכולה להיות חשובה, כל הגדלת ראש וחשיבה נוספת יכולה להיות ההבדל בין יש ואין?
האם אתה באמת חושב שבן אדם שקיבל כמעט את אותו הניקוד במבחנים, אבל עם מוטיבציה בשמיים, יועדף לאחר אחר שקיבל ניקוד במעט יותר טוב אומנם, אבל הולך לשם בלית ברירה ומחוסר אפשרויות?

מה אתה חושב הסיכוי, שבכל השנים שבהם קיים מערך המודיעין, אי שם בשלהי הזמן, אבדה פיסת מודיעין חסרת כל חשיבות שתהיה או להפך, בגלל חייל עייף שנמאס לו?
אז ברור שמה שאני מציע זה לא הפתרון לכלל המקרים, כי כמו שאמרת מוטיבציה כמובן משתנה. אבל אולי, אולי, כמה מהם. אפילו בשביל זה, ובשביל ההרגשה הפרטית של המועמדים ( חסרת חשיבות ככל שתראה לך ולמערכת, אישית אני יודע כמה היא משמעותית, שכן עברתי אותה. ), שווה להשקיע יותר מאמץ.
ישן 17-10-2008, 18:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קבלתי בנוגע לחלק הזה. אבל מה..."

אז אני אגיד שוב - מוטיבציה הינה חלק מתהליך המיון. היא בכלל לא חלק חשוב ממנה ברוב המסלולים שאני מכיר.
דבר שני - מוטיבציה שלפני גיוס, איננה מוטיבציה לאחר גיוס - נא לעשות חיפוש: Sycofat. דוגמא מצויינת למורעל אש שחטף בפרצוף (ויש עוד לא מעט כאלה בפורום הזה ממש). אני ממש לא מתרשם ממוטיבציה של מלש"ב, מה לעשות.
יש דברים אחרים ותכונות אחרות שנדרשות הרבה יותר מכיוון שניתן לכמת אותם בצורה יותר אובייקטיבית, והן יהיו מושפעות הרבה פחות ממצב רוח. אתה, ידידי, לא יודע מה יהיה מצבך אחרי הקורס וביחידה. אל תספר על מוטיבציה גבוהה, עד תצליח לשמר אותה שנה שנתיים במערכת.

ציטוט:
מה אתה חושב הסיכוי, שבכל השנים שבהם קיים מערך המודיעין, אי שם בשלהי הזמן, אבדה פיסת מודיעין חסרת כל חשיבות שתהיה או להפך, בגלל חייל עייף שנמאס לו?

מה אתה חושב הסיכוי שדבר כזה קרה בגלל מורעל שירד לו האויר מהבלון בשירות? מה הסיכוי שזה קרה בגלל מורעל שהצליח לשמר את המורעלות והמוטיבציה שלו, אבל הוא פספס כי הוא לא טוב מספיק?
כשתוכל להשוות בין המקרים תגיד לי. אני לא עוסק ב"אילו"יים.

עכשיו את הדבר האחרון - ההרגשה הפרטית שלך לא משנה בשיט. אני אחזור על זה - ההרגשה הפרטית שלך ממש, ממש, ממש, ממש לא משנה לי כמערכת - ובגלל ההרגשה שלך אני לא אלך לשנות שיטת מיון שמייצרת לי את מה שאני צריך. ובמילים אחרות - ההרגשה שלך נמצאת בחשיבות משנית לעומת טובת המערכת, וכל עוד שניהם מתנגשים - טובת המערכת תעמוד בראש.
עכשיו - תן לעצמך עכשיו כאפה בריאה, וצא מהראש של "אני ואני ומה שחשוב לי וטוב לי" - כי יהיה לך רע מאוד בשירות ככה. החליטו לקחת מישהו אחר על פניך. ככה זה.
יכול להיות שתפול במסלול - ככה זה.
יכול להיות שתשבז אש ממה שאתה תעשה אחרי הקורס, וזה בכלל לא יהיה כמו שחשבת לפני הגיוס.

אני מציע שתחפש טוב בפורום הזה ותמצא כמה פעמים אני הזהרתי מעודף המוטיבציה הזה לפני הגיוס. אם אני זוכר נכון יש לפחות 5 גולשים שעשו פליפ של 180 מעלות בגישה שלהם לצבא לפני ואחרי הגיוס. אחרי שתקרא, גם תבין למה אני לא מחזיק מעודף מוטיבציה של מלש"ב.

ישן 17-10-2008, 18:35

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אז אני אגיד שוב - מוטיבציה..."

ציטוט:
מה אתה חושב הסיכוי שדבר כזה קרה בגלל מורעל שירד לו האויר מהבלון בשירות? מה הסיכוי שזה קרה בגלל מורעל שהצליח לשמר את המורעלות והמוטיבציה שלו, אבל הוא פספס כי הוא לא טוב מספיק?
כשתוכל להשוות בין המקרים תגיד לי. אני לא עוסק ב"אילו"יים.

בוודאי שיש סיכוי, רק שבמקרה הזה יש אפשרות לשינוי, ועל השינוי הספציפי הזה אנחנו מדברים, ולא על מורעלים שירד להם האוויר!
הסיכוי שממצב של חוסר מוטיבציה פתאום היא תהפוך לעודף, הוא קטן הרבה יותר מאשר לשמור על המוטיבציה שכבר יש לך.
אף אחד לא צריך להפוך עולמות כדי שמלש"בים למודיעין לא ירגישו שהמערכת יורקת עליהם בפרצוף ושהם לא שווים שום דבר. גם לא צריך להשקיע מיליונים כדי לעשות עוד שלב או שניים להיכרות מעמיקה שבה המערכת תכיר את הבן אדם ואת המניעים שלו.
אם משהו, זה יכול רק לעזור, בהתחלה בדברים כמו ההרגשה של המועמד, ואפשר רק לשאר במה עוד.

ובקשר לחלק השני, אין לי שום דבר לעשות חוץ מלסמוך על עצמי ולקוות לטוב.

אני יודע שאני מגיע לקורס הזה בגישה הכי טובה שיכולה להיות לי, ואף סיפור על אלף אנשים אחרים שקיללו את צה"ל יום אחרי הגיוס ישנה לי אותה.
מה יהיה אחר כך? ה' גדול.
אני יודע מי אני ומה הדברים שחשובים לי בחיים, והדרך שאני עומד להתחיל היא אחת מהם.
אני לא יודע איך אני יכול להתחיל ללמוד קשה וברצינות אם לא היה לי את הרצון הזה, הייתי תלמיד פחות טוב, זה בטוח.
ישן 18-10-2008, 03:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "[QUOTE]מה אתה חושב הסיכוי..."

תגיד, אתה קורא מה שאני כותב או שאתה תקוע על הקטע של המוטיבציה?
אתה לא מבין שיש הרבה דברים אחרים שנכנסים לשיקול? שההבדל במוטיבציה הוא לא לשון המאזניים? שלהתעסק באילו ואולי, כאשר אתה בכלל לא מכיר מה הולך שם, זה ממש לא פונקציה?
אני מציע שתקבל את זה שיש אנשים שיש להם ים מוטיבציה, אבל לא מתקבלים. כמו שיש סוסים בעלי מוטיבציה, אבל מה לעשות - לא מתאימים לשייטת או למטכ"ל, מבחינות אחרות.
צא מזה ותעבור הלאה - אתם לא יודעים מה הדרישות ביחידות אליהן אתם מגיעים, כך שאין לכם שום סיכוי להבין אין בוחרים אתכם.

ישן 17-10-2008, 15:03
  משתמש זכר Dapu Dapu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.08
הולה!

היי גבר,

קוראים לי טל. בוא נכייף בפסקאות הבאות:

מקריאת הסיפור שלך, והתגובות של האחרים, נשמע שעברת בהחלט חוויה מאכזבת ואפילו מרמה. אבל אל תמהר לחוש מרומה, ולחשוב שמישהו - אי שם בתוך המשרדים, בין החוברות של כל מועמד - התכוון לכך. לתכנן כח אדם בצה"ל זו משימה לא פשוטה שהמבחן שלה עומד ביכולות הצבא להתפתח - ואם הוא מתפתח בשנים האחרונות, פשוט צריך להישיר מבט מן המציאות ולומר שיש שם שיטת תכנון, שעובדת.

כמו שתיארו לך בחוכמה, המקרה הכי אבסורדי (ומציאותי!) שיכול להיות שקרה הוא שאתה נמצאת מתאים על פני מאות מועמדים אחרים, אך בין שני העשרות הראשונים של המועמדים שהיחידה זקוקה להם, אתה לא היית בין אלו שהושמו לתוך הקורס.

לדעתי, הדרך היחידה לתקן שגיאות גורליות כאלו היא להתחיל את תכנון כח האדם וגיוס המועמדים מגיל צעיר יותר, שיתרחש בסביבות הכיתה ח'-ט'. אבל זו כבר תוכנית ענקית וגדולה, ששווה לפתוח לה דיון אחר.

דבריי אליך:
במסגרת החפיפה שלי בתפקיד כלשהוא בלהק כח אדם, יש לך מזל על זה שהייתי במשרד הנכון. כי באותו משרד קראתי בשישה מסמכים שנכתבו שם את סך התפקידים שכלולים רק בין התפקידים העורפיים של חיל האויר.

רוצה לדעת כמה היו שם? מאות.

למה אני מספר לך את זה?

כי יש המון תפקידים בצה"ל, שאתה פשוט לא מודע להם וגם לא מספרים לכם עליהם. לפעמים כי צה"ל רוצה לחשוף את המתגייסים רק למקצועות שבהם יש צורך מתמיד של חיילים (שזה מהלך מחוכם), ולפעמים כי צה"ל עורך את המיונים אליהם רק בזמן השירות הסדיר.

למה זה אמור לעזור לך?

כי אתה חייל אחלה, ואתה בנאדם עם מוטיבציה, מה שנקרא. יש לך את הרצון לראות את צה"ל מתקדם, ולא רק אתה להרוויח - אלא שכולם ירוויחו מהתרומה שלך. אלו תכונות איכותיות, והמתמידים בהן, זוכים. חשוב שתדע שגם אם המקצוע הזה שהתמיינת אליו לא נפתח עבורך, ישנם עוד עשרות תפקידים ומקצועות שכוללים אופי שירות ותוכן כמו של המקצוע הזה. לא סתם אומרים שהצבא הוא מגוון, ותמיד יש הזדמנויות.

מה כדאי לך לעשות עכשיו...
תגיד, יש איזה חיל מסוים שאתה רוצה להתמיין אליו? גם אם לא, אז לא נורא. אבל כטיפ, אני מציע לך להיכנס לאתרי חיל האויר, וחיל הים. אם תרצה, אז גם חיל המודיעין וחילות אחרים - ולקרוא על התפקידים המוצעים שם. תבחר כמה שנראים לך מעניינים, ותחקור אותם יותר. תשאל חברים, תציק למבוגרים. בשלב האחרון, תתקשר ללשכת הגיוס ותשאל על התפקידים האלו ומכאן אתה רק צריך לבקש ולהציק, לדרוש להתמיין לתפקידים האלו. שיבדקו במחשבים אם אתה מאושר לזימון כזה, ושישלחו לך זימונים. ככל שתתחיל מוקדם, כך תבטיח את עצמך להיות בין המועמדים הראשונים לקורס.

סתם דבר חשוב שתדע:
לצה"ל יש מדיניות מסוימת בתכנון כח אדם. להלן - חייל אשר יש לו פרופיל קרבי, יתועדף לשיבוץ קרבי מאשר שישובץ בתפקיד עורפי. גם אם במקרה המסוים, הוא חכם יותר והגוף שלו ג'לי. ככה המדיניות. עוד אחד: חייל אשר יכול לשהות בבסיס סגור, יתועדף לשיבוץ בבסיסים שהוא משרת בהם במשך השבוע, מאשר לשיבוץ בבסיסים פתוחים (שירות של יומיות).

טיפ אישי:
יש לך פרופיל קרבי. יש לי שני חברים בתפקידים קרביים. אחד מהם ביחידה מובחרת, והשני בדרך ליחידה מובחרת אחרת. למרות העובדה שהחבר ביחידה המובחרת לא מספר לי הרבה, בגלל הסודיות, אני יכול להעיד על החוויות שהם עוברים.

משתמשים שם בשכל, ואם מישהו חשב שזה רק כוח - אז לומדים להכשיר את הכוח שלך עוד יותר ואתם הופכים לאנשים חכמים וחזקים. כך אני מתאר את החברים שלי. אני שמח שיש אנשים כמותם שמגנים ומובילים את המדינה שלנו.

על מרבית היחידות המובחרות אפשר למצוא מידע באינטרנט, ומספיק לדעת מה שכתוב אי שם באתרים הרשמיים של צה"ל ובויקיפדיה. אני אישית התלהבתי מיחידת "שלדג", וה"שייטת 13." האחת של חיל האויר, והשניה של חיל הים. כל החבר'ה בעלי הפרופיל 97, והנתונים האישיים הגבוהים (קב"א 53-54 עד 56, ודפ"רים 60 ומעלה) - הם יכולים להגיע ליחידות המובחרות, ולא להצטער. לא יכול לספר הרבה, וגם אחרים לא, אך אם הם רצו להשתמש בשכל, הם יוכלו ויעשו את זה. ואם כל זה לא מספיק כדי לשכנע, אז שתבינו מדובר בחוד החנית של צה"ל. לפעמים זה כמו בסרטים אם רק תדמיינו.

אם מישהו חשב שלהיות קרבי ביחידה מובחרת זה לא להיות הרבה בבית, אז הוא יופתע - חבר שלי חוזר הרבה הביתה. להיות ביחידה קרבית מובחרת לא אומר לסבול הרבה, להזיע, להיות מגעיל ומלוכלך. סתם דימוי שגוי. האמת: זה אומר להשתמש בציוד חדשני ומשוכלל, החל מנעליים ועד הנשק, ולהיות עם חברים לחיים ואנשים איכותיים.

אז פותח הדיון, מאחר שיש לך את הנתונים האלו - אני מקווה שיש לך זמן גם להיכנס לכושר ולנסות להגיע ליחידה מובחרת קרבית. יש לך פרופיל גבוה ואיכות אישית גבוהה, ואני מקווה שלא יתקעו אותך על חינם ביחידה קרבית סתמית. חבל שתיפול בין הכיסאות.

אגב, אם יש חיל מסוים שאתה רוצה להסתנדל אליו, אז תנסה לברר את זה בקווי המידע שלהם. הם יכולים לעשות זאת, לפני הגיוס. יש לזה יתרון אם תברר.

דרך-אגב, אם אתה בעל נתונים אישיים גבוהים, אז לא הייתי ממהר להתפשר על המערך הטכנולוגי, למרות שיש שם מקצועות נחשבים ויוקרתיים. רק משום שיש עוד מקצועות מעניינים בצה"ל לאנשים איכותיים. המערך הטכנולוגי הוא עולם ומלואו והוא מיוחד ותורם, אבל מתאים רק לחבר'ה שאוהבים מכניקה וטכנולוגיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:50

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר