לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > ארכיון אירוחים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 03-08-2008, 17:01
  Lance Lance אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.11.04
הודעות: 21,076
Facebook profile
שאלה שלום וערב טוב לח"הכ הפרופסור, אריה אלדד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

שלום וערב טוב לח"הכ הפרופסור, אריה אלדד.

אפתח בדבריי ואומר שבעיניי אתה תוספת מרעננת לבית הביאושים שהפכה להיות כנסת ישראל בשנים האחרונות,
כואב ומצער לראות אותך מר אלדד כחריג בהיותך פרופסור לרפואה, איש האינטילגנציה החושבת ואדם המסוגל לבטא את דבריו בדיוק ובשיקול הראויים,
ובו בזמן יהודי ציוני אמיתי הנאמן לעקרונות הציונות. בימים בהם הכנסת נראת בעיקר כמו אחרון דוכני השוק באחת מהמדינות השכנות לנו,
בימים בהם התפלפלות פוליטית שנונה ועוקצת הוחלפה בניבולי פה גסים של ניאנדרתלים חסרי תרבות שהשכילו להתחבר עם האנשים הנכונים,
אני שמח שיש ולו רק קומץ קטן של אנשים כמוך מר אלדד, הנותנים לגוף החולה הזה שנקרא "כנסת ישראל" זכות קיום בימיו השפלים ביותר.

לקראת בואך, הכנתי 3 שאלות - אשמח לתשובותיך:
1. בימים בהם חטיפות ישראלים הפכו להיות התחביב החדש של אויבינו, כיצד לדעתך ניתן סוף סוף להביא לאישור חוק עונש מוות למחבלים?
ומדוע בעינייך לא הוצאו מחבלים להורג עד היום ע"י בית דין צבאי, למרות שיש לו הסמכות לעשות כן,
טענו כך השופטים במקרה "חוליית סילוואן" כי היו קרובים בדעתם לגזור על החוליה עונש מוות, ועדיין לא גמלה בליבם ההחלטה לעשות כן.
מדוע קיימת המגמה הזו לפרנס ולקיים את אלה הבאים לרצוח בנו, רק כדי לשחררם שנים אחרי זה לתהלוכות גבורה וניצחון.

2. האם לא מפריע לך לתמוך בתרומת איברים ביודעך כי האיברים עלולים לעשות דרכם למחבלים,
אשר ישראל לא פעם מביאה לטיפול רפואי בארץ, לרבות השתלת איברים?

3. רציתי לקראת הבחירות הקרבות לדעת את עמדתך בנושאים הבאים:
 • התרת רשיון נשק לכל אזרח יהודי מעל גיל 24 ללא עבר פלילי\נפשי.
 • הקמת מנגנון הגירה לערבים המכונים "פלסטינים" המעוניינים להגר מישראל, שיכלול מענק כספי
  ועזרה בהשגת אזרחות במדינות שונות, בתמורה לחתימה על חוזה האוסר עליהם ועל צאציהם לחזור או לבקר בשטחי ישראל.
 • עצירת הפורענות נטולת הרסן של חברי הכנסת הערבים, ע"י חקיקת חוקים
  המאפשרים להדיח ח"כ אשר עובר על חוקי המדינה ו\או תומך בארגוני טרור או קורא לפגיעה בריבונות היהודית.
בהצלחה בדרכיך ובשאיפה לגדולות ונצורות ממוצא ידייך,
בברכה - אורן.
חזרה לפורום
  #3  
ישן 03-08-2008, 17:10
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
עונש מוות למחבלים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "שלום וערב טוב לח"הכ הפרופסור, אריה אלדד."

הבעייה איננה בצורך לשנות את החוק. גם החוק הקיים מאפשר לגזור על מחבלים עונשי מוות וכך גם עשו בעבר מספר שופטים בתי דין צבאיים, וזכורים לטוב בעניין זה שופטי המחבלות שחטפו את מטוס סבנה. דא עקא שערכאות אחרות חננו את הנידונים למוות והמערכת המשפטית הורתה לתביעה שלא לדרוש עונש מוות. גם אם יגזור היום שופט עונש כזה - יש להניחככי הוא יבוטל.. ולפיכך אנו זקוקים למערכת משפטית - תביעה כללית במקרה זה- שתבין כי אם איננו רוצים להפוך את כל מערכת המשפט שלנו לצחוק - אנו דנים רוצחים למאסרי עולם והם יוצאים לחופשי כעבור מספר שנים והופכים גיבורים לאומיים ברשות הטרור טהרצח של הפתח החמאס והחיזבאללה - אם איננו רוצים להפוך לבדיחה של המזרח התיכון עלינו לשוב אל גזרי המוות תוך הסברה שנדחקנו לעמדה זו דווקא משום שארגוני המחבלים רוקנו מתוכן את העונש שנקרא מאסר עולם. בלית ברירה - צריך לגזור עליהם עונש בלתי הפיך.
חזרה לפורום
  #4  
ישן 03-08-2008, 17:20
  Lance Lance אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.11.04
הודעות: 21,076
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אריה אלדד שמתחילה ב "עונש מוות למחבלים"

אני מודה לך על תשובתך, אשמח להתייחסות קצרה אפילו לכל אחד מהנושאים האחרים שבהם לא מוכרת לנו עמדתך כל כך, באם מתאפשר הדבר.
 • התרת רשיון נשק לכל אזרח יהודי מעל גיל 24 ללא עבר פלילי\נפשי.
 • הקמת מנגנון הגירה לערבים המכונים "פלסטינים" המעוניינים להגר מישראל, שיכלול מענק כספי
  ועזרה בהשגת אזרחות במדינות שונות, בתמורה לחתימה על חוזה האוסר עליהם ועל צאציהם לחזור או לבקר בשטחי ישראל.
 • עצירת הפורענות נטולת הרסן של חברי הכנסת הערבים, ע"י חקיקת חוקים
  המאפשרים להדיח ח"כ אשר עובר על חוקי המדינה ו\או תומך בארגוני טרור או קורא לפגיעה בריבונות היהודית.
 • תרומת איברים למחבלים\חקיקה על איסור מתן איברים להצלת מחבלים.
חזרה לפורום
  #6  
ישן 03-08-2008, 17:17
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
איך למנוע שחיתות בפריימריז ועלייתם של פוליטיקאים בלתי ראויים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שלום רב פרופ' אלדד"

על מנת להתגבר על הקושי שאתה מציין - והנוגע לא רק למפלגות גדולות אלא גם מפלגות קטנות ואידיאולוגיות עלולות להיות נגועות בו - תנסה מפלגת התקווה שאני עומד מאחורי הקמתה ללכת כבר לקראת הבחירות הקרובות ל"פריימריז פתוחים. בחירות מקדימות כאלו נהוגות במדינות רבות בארה"ב לבירת מועמדי המפלגות לנשיאות, וגם עמרם מצנע נבחר כך למועמד לראשות עירית חיפה. בשיטה זו בחירת המועמד או המועמדים מצויה בידי הציבור כולו, לא רק בידי מתפקדי המפלגה. גם כאן קיים כמובן חשש להטיית בחירות אבל אם יש משתתפים רבים בבחירות - הזיופים נמהלים בתוך המאסות הגדולות והציבור מצליח לומר את דברו. כך אפשר יהיה למנוע למשל מצב שבו 3000 ערבים - המגזר הגדול ביותר במפלגת העבודה - הם שהכריעו בין עמי איילון ואהוד ברק. אני מטיל ספק אם אותם ערבים באמת נתנו דעתם על ההבדלים בתפיסת הביטחון הלאומי שבין שני המתמודדים או שמישהו היטה את הבחירות באמצעים פסולים. שום אמצעי שכנוטע לא יכול היה לגרום ל299 מתוך 300 ערבים בכפר מסוים בגליל להצביע דווקא בעד ברק. החשש הוא שיום אחד , אם יהיה ברק ראש ממשלה יקום מי שיודע כיצד נקנו בחירות כאלו ויסחט אותו. משום כך השחיתות השלטונית היא סכנה קיומית בישראל. הבחירות המקדימות "הפתוחות" מנסות לדלג מעל המכשול הזה. כך יוכלו אנשים ראויים רבים לזכות בתמיכת הציבור בלי להזדקק לקבלני קולות.
חזרה לפורום
  #8  
ישן 03-08-2008, 17:23
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
איך למנוע קשרי הון ושלטון
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "שלום פרופ' אלדד וברוך..."

קשרים כאלו הם בלתי נמנעים בחברה מודרנית ופתוחה. אי אפשר למנוע אותם לחלוטין אך אפשר למנוע קשרים פסולים כאלו. קשר לגיטימי הוא כאשר בעל הון מגיע אל שר התשתיות למשל ומציע לו להקים מפעל בנגב. קשר פסול הוא כאשר החלטת השר נובעת ממערכת של טובות הנאה בין בעל ההון לבעל השלטון. הדרך הפשוטה והיחידה חלהבטיח שהקשרים יהיו לטובת המדינה ולא לטובת המעורבים מצד השלטון הוא בבחירת אנשים ישרים ונקיי כפיים. אינני תמים ואני יודע שתהליך כזה לא יחול בן לילה, אך אם המסר הציבורי שתשדר התקשורת, מערכות אכיפת החוק, ובייחוד הציבור יהיה מסר של "אפס סובלנות" לשלטון מושחת - יהיה הסיכון הטמון רב מהסיכוי להנות מטובות ההנאה. מהר מאד ייעלמו הביזיונות של המעטפות והכרטיסים וטובות ההנאה הקטנות , הגורמות לנו להתבייש בהיותנו אזרחים של מדינה שניתן לקנות את ראש הממשלה שלה בכמה אלפי דולרים. התופעות המסוכנות יותר, של עסקות הענק החשודות בקשרים פוליטיים לא ענייניים, דוגמת החשדות העולים לאחרונה בעיסקת "בריטיש גאז" קשות יותר למלחמה בהן, אך אמות מידה של ניקיון כפיים, שהציבור מעניש את החוטאים בהם בהרחקה מהזירה הפוליטית יכולים לשנות בתוך שנים ספורות את האקלים הציבורי ולהפוך את ישראל למדינה מתוקנת.
חזרה לפורום
  #9  
ישן 03-08-2008, 22:56
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל
 
חבר מתאריך: 26.07.08
הודעות: 6,473
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אריה אלדד שמתחילה ב "איך למנוע קשרי הון ושלטון"

זה אולי הנושא שהכי מפריע לי בממשלה.
אם לא היה את כל השחיתות הזאת בממשלה, כאשר קשרי הון-שלטון הם חלק קטן ממנה, הכל היה נראה אחרת לגמרי.

לעניות דעתי אפשר למנוע חלקית את השחיתות כאשר בוחרים את הפוליטיקאים באופן דומה לבחירת אנשים למקום עבודה מסוים. בצורה הזו לא תהיה תחרות, והבחירה תתבצע ע"פ קריטריונים כמו השכלה, גיל, עבר צבאי וכו' (אך כמובן יש להעריך משקל כל קריטריון בהתאם לתפקיד הפוליטיקאי. לדוגמא, שר לענייני תחבורה לא צריך לדעת הרבה על רפואה וכד').

כדי שהרכב הממשלה יהיה עדיין לפי "בחירת העם", במקום להצביע לכל מפלגה, אפשר להצביע על אופי הממשלה שאותו האזרח הפשוט רוצה.
כך הרכב הממשלה יהיה באופן יחסי לתוצאות הסופיות של אופי הממשלה שנבחר ע"י העם.
חזרה לפורום
  #11  
ישן 03-08-2008, 17:29
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
האם אני רוצה להיות ראש ממשלה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אדוני הח"כ, פרופ' אלדד מה שלומך?"

התשובה חיובית. היא חיובית משום שבמערכת הדמוקרטית בישראל צריך להיות ראש ממשלה כדי לחולל שינוי אמיתי במדינה, גם שר חינוך טוב אינו יכול לבדו לחולל שינוי במשרדו וגם שר בריאות נמרץ לא יכול לשנות את סדרי העדיפויות של מערכת הבריאות. אנו זקוקים למנצח על התזמורת שיש לו חזון וראייה לאומית עתידית ברורה, ושלא יבוא לטעון שלראש ממשלה לא צריכה להיות אגנדה ושהוא פשוט בא למקום העבודה שלו.
דווקא משום כך אני מודאג מהמגמות המסתמנות באיחוד הלאומי-מפד"ל , מגמות המאיימות להפוך אותה למפלגה דתית-לאומית נטו. מפלגה כזו, חשובה ככל שתהיה , איננה מפלגה המתמודדת על הנהגת המדינה והיא רואה עצמה - למיטב - כשותפה קואליציונית חשובה או כאופוזיציה לוחמת. אנו זקוקים למפלגה לא-סקטוריאלית, לא דתית ולא חילונית, שתחזיר את ערכי הציונות הפשוטה למפה הפוליטית טלשיח הציבורי. זהו יעד בר השגה ועליו אני נאבק. מפלגת "התקוה" הוקמה בדיוק למטרה זו.
חזרה לפורום
  #13  
ישן 03-08-2008, 17:38
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
האם אני חלק ממפלגת "התקווה"
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פרופ' אלדד, השאלה שלי עוסקת בפרסומים לגבי מפלגת התקווה. האם אתה חלק ממנה?"

בישראל אדם יכול להיות שייך למפלגה אחת בלבד. נבחרתי לכנסת מטעם מפלגת מולדת שהיא חלק מסיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל. איני מתכוון למעול באמונם של בוחרי ולעזוב את מולדת עד שלא יוכרזו בחירות חדשות.
עם זאת, ועל רקע המגמה הגוברת בעת האחרונה - להפוך את האיחוד הלאומי ומולדת בתוכו למפלגה דתית לאומית 0- הוקמה מפלגת "התקווה" ומעולם לא הסתרתי שאני עומד מאחורי הקמתה. כשהקים גנדי - רחבעם זאבי הי"ד את מולדת הוא הקים מפלגה לא סקטוריאלית, לא דתית ולא חילונית , ולא היסס לכתוב על כל כרטיס חבר שלה , כזה שאני נושא עמי :"ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל". במולדת היו חברים חובשי כיפה וכאלו שאינם חובשי כיפה. אבל דומה שהאיחוד הלאומי, שלא הצליח לזכות בקולות המצביעים שאינם חובשי כיפה בבחירות האחרונות כי לא פתח את שעריו והציג רשימה סקטוריאלית בעיקרה - הולך ומסתגר במבנה הזה. אם לא יתקבלו דרישותי לפתוח את השורות, לערוך מפקד רחב, או פריימריז פתוחים לא רק לחברי המפלגה, לאחד את המפלגות ולהניח לציבור כולו לבחור גם את ראש הרשימה וגם את כל הרשימה לכנסת - שוב עלולה האיחוד הלאומי להיות בדיוק מה שהייתה בבחירות האחרונות - מפלגה סקטוריאלית. ובאבמקרה כזה לא תהיה לי ברירה אלא לרוץ בנפרד. כיון שהיום מסכימים חברי הכנסת אפי איתם ודוד לוי עם עמדתי זו אפשר ו נלך במשותף ברשימת "התקווה-אח"י".ת אך כאמור - אין זו האפשרות המועדפת. אני משוכנע כי המחנה הלאומי זקוק לרשימה מאוחדת וגדולה שתפתח את שעריה לכל תומכי המחנה הלאומי ( ולא לתומכי "הציונות הדתית") לנאמני ארץ ישראל ועם ישראל. אם תוכל לקום רשימה כזו שתיבחר על ידי הציבור ולא על ידי ועדה מסדרת מצומצמת או מורחבת - נצליח להיות בבחירות הבאות המפלגה השניה בגדלה. אם לא - נלך כנראה בשני ראשים , ואני מניח ששניהם יו8כלו להיות חלק מקואליציה לאומית בראשות נתניהו.
חזרה לפורום
  #17  
ישן 03-08-2008, 17:49
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
סעיף 97ב'
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ערב טוב פרופסור אלדד!"

סעיף 97ב' לחוק העונשין - בגידה אכן קובע כי מי שעשה בכוונה ששטח כלשהו יצא משטחה הריבוני של מדינת ישראל ויעבור למדינה אחרת - דינו מיתה או מאסר עולם.
לפיכך החוק הזה חל למשל על מי שינסה להוציא מתחומי מדינת ישראל את חלקיה המזרחיים של ירושלים, את רמת הגולן או חלק מהנגב.
הביקורת כלפי , והסיבה שהורחקתי ליום אחד מהכנסת נבעה מכך שרבים סברו כי אסור לי לייחס עבירה כזו לראש הממשלה, משום שברור שלמדינאי מותר לבצע צעדים מדיניים מסוג זה, כי הוא פועל ברשות ובסמכות ובמסגרת תפקידו, מה שלא כן אדם פרטי.
ואכן זו הייתה פרשנותו של בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ כשנדרש לשאלה דומה.
להערכתי שגה בג"צ. שגה מאד.
"אדם פרטי" אינו יכול להעביר את רמת הגולן לסורים. או את מזרח ירושלים לחמאס. רק ראש ממשלה יכול. גם אם ייקח אדם טרקטור גדול מאד לא יוכל להעביר את רמת הגולן לסורים, זהו מעשה מדיני ולפיכך רק ממשלה יכולה לעשותו, ולפיכך או שהסעיף הזה בחוק הוא סעיף ריק מתוכן ומטומטם ( כך אגב חושב ח"כ אופיר פינס שהניח לאחרונה הצעת חוק על שולחן הכנסת והוא מציע לבטל את הסעיף) או שהסעיף אכן בא לומר אמירה ערכית ונורמטיבית, שאסור לכל אדם גם אם הוא מדינאי לעשות מעשה שיש בו כדי להעביר שטח ריבוני למדינה אחרת.
כדי להכריע בשאלה הזו ראוי ללמוד מה מקור הסעיף הזה בספר החוקים שלנו : בשנת 1957 הורה דוד בן גוריון לחוקק אותו כצעד הצהרתי נגד מי שהיה שר החוץ של ממשלת ישראל משה שרת, הווה אומר נגד מדינאי, חבר ממשלה. מספר שנים קודם לכן הועלתה הצעה אנגלו אמריקאית, על ידי ראש ממשלת בריטניה אנתוני אידן ושר החוץ של ארה"ב גון פוסטר דאלס, והם הציעו להעניק "מסדרון יבתשי" בריבונות מצרית בנגב, מסדרון שיחבר את מצריים לירדן. שרת תמך ובן גוריון סבר שזו בגידה במולדת, בגידה שהעונש עליה צריך להיות מיתה.
למזלו לא חי בן גוריון בימינו כי יש להניח שהיו מרחיקים אותו מן הכנסת ומאשימים אותו בהסתה לרצח. מה שבלתי קביל לחלוטין בעיני הוא שעצם ציטוט חוק - טוב או רע חכם או אווילי - יכול להיות במדינת ישראל סיבה להרחקה מן הכנסת. אבל גם בנושא זה טרם מוצה הדיון הציבורי ואני מתכוון להעלות את הנושא שוב, גם במחיר הרחקה נוספת.
חזרה לפורום
  #30  
ישן 03-08-2008, 18:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 42,600
לא דמוקרטי? זהו ציטוט מתוך חוק העונשין (החוק הפלילי של מדינת ישראל)
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Kidonkey שמתחילה ב "בתור מומחה לכוויות אתה צריך..."

האקט של ע-נ-י-ש-ת פרופ' אלדד היא, המעשה הלא-דמוקרטי. באיזו מדינה נורמלית יכול לקרות מצב שבו
ח"כ יצטט מתוך החוק - וכעונש על כך, יסלוק ליום אחד מן הכנסת?
עם כל הכבוד, רוב הוחרי אהוד אולמרט לא העלו על דעתם כמה רחוק הוא יגיע במסגרת מסעות
"העקירות-כהמנעות-מחקירות" שלו. היום כנראה כבר ברור שלא יצליח בניסיונו לקנות מחילה ממעשיו
הפליליים באמצעות עקירה רבתי בגולן, איו"ש וי-ם - אבל איש לא יכול להגיד שחשודי לא ניסה...

הציטוט של סעיף 97 ב' לחוק העונשין, שבג"ץ בחר לפרשו באופן מקורי ומעורר התפעלות (פירוש שבאופן
מפתיע להחריד, הולם את התפיסות הפוליטיות של 90 אחוז משופטי בג"ץ...), הוא לא רק זכותו של פרופ'
אלדד, אלא גם חובתו במחוקק שדוגל בקיום החוק וכיבודו. הדרך של פינס, שמציע את ביטול הסעיף, היא
לגיטימית בהרבה מזו של אלה שמשאירים הסעיף בספר החוקים - אבל מתייחסים אליו כאל אות מתה.

באשר לשאלה האם "ימני קיצוני ייקח את החוק לידיים בגלל דברי פרופ' אלדד", ניתן לענות ב"נו באמת...".
הקביעות שאנשים "מוסתים" הם אלא שמבצעים מעשים קיצוניים, היא זלזול מוחלט באינטליגנציה של חלק
מהפושעים שביצעו מעשים - והיא מהווה בחלקה גם סוג של הפחתת אחריות מאותם אנשים.
חזרה לפורום
  #36  
ישן 03-08-2008, 17:24
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.05.04
הודעות: 10,227
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

שלום פרופ' אלדד.
ראשית, נפל בחלקנו כבוד גדול שאתה מתארח אצלנו, ועוד המתארח הראשון.

שתי שאלות לי אליך:
1. בהנחה כי אנו מתקרבים לבחירות, האם יש לך רעיונות כלשהם הכיצד ניתן יהיה לשקם חלק מהתדמית
ומהמורל הלאומי, שנפגעו במהלך השנים האחרונות?
הן מבחינת שחיתות, הן מבחינת החוסן הלאומי שנפגע קשות בעקבות המלחמה בצפון והן מבחינת חוסר
האמון של הציבור בנבחריהם.
2. שאלה קצת טעונה, לאור החזרת גופות החטופים רק לאחרונה. מהי עמדתך ודעתך בנוגע למו"מ עם חוטפים
וכיצד זה משליך על מקרה גלעד שליט שעדיין נמצא בשבי?
קראתי את התבטאויותך בנוגע למו"מ שהתנהל. האם לדעתך צריך לשנות את התפישה הרווחת בקשר למקרים
כאלו("להחזיר בכל מחיר"), אם ישנו? כיצד ישפיע הדבר על המוטיבציה של החיילים וחיילי העתיד?מעטים הם האנשים במדינתנו, ובטח בכנסת ישראל שהינם ישרים כמותך, ומעבר לזה, שתחומי העיסוק
שלהם חולשים על פני תחומים נרחבים כל כך. גם במסגרת הקריירה הצבאית וגם במסגרת הרפואית המקצועית,
דבר מאד יוצא דופן.
מהסיבות הללו אני רואה בך כשיר ומוכשר לענות על שאלות הנוגעות לתחומים רבים הנוגעים לחיים במדינתנו,
ואני מעריך את ההזדמנות שניתנה לנו להעלות שאלות בפניך.
תודה,
אסף
חזרה לפורום
  #37  
ישן 03-08-2008, 17:58
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
איך לשקם את המורל הלאומי וכושר ההרתעה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "שלום פרופ' אלדד. ראשית, נפל..."

מראש אני חייב התנצלות על שאיני עונה על כל חלקי השאלות - מתוך רצון להספיק ולענות במסגרת של שעה על מירב השאלות
עסקת רגב-גולדווסר המתים תמורת רוצחים חיים הייתה עסקה בלתי מוסרית בעליל, ואווילית מבחינה ביטחונית ולאומית. מקבלי ההחלטות כולם ידעו שהחטופים שלנו מתים ובכל זאת שחררו רוצחים חיים תמורתם. בכך התירו את דמם של אזרחי ישראל וחיילים נוספים. בפעם הבאה יחטפו חיילינו והחיזבאללה ידרוש את הר דוב (חוות שבעה בשפתם). מה יוכל למנוע אז כניעה לסחטנות?
בעיראק לא חוטפים חיילים אמריקאים משום שהסונים והשיעים יודעים שהאמריקאים לא מקיימים משא ומתן עם ארגוני טרור, כך אמנם הוצאו להורג מספר חטופים אבל החטיפות נפסקו. כך נהגה ישראל בעבר ( אנטבה, מעלות, נחשון וקסמן) ואכן החטיפות פסקו גם במחיר דמים כבד. המחבלים "הריחו" שממשלות ישראל האחרונות אינן עומדות בלחץ התקשורת והמשפחות והחטיפה היא נשק יום בדין שלהם
מה שקילקלנו - אפשר לתקן, להפסיק את החטיפות מכאן ואילך ולשקם את כושר ההרתעה. עזה איננה אנטבה. היא נמצאת בטווח הליכה. ישראל צריכה להכריז על אולטימטום לחמאס שכל יום נחסל מנהיג "מדיני" או "צבאי" שלהם אם לא ישוחרר שליט. במקביל צריכה ישראל לצאת למבצע צבאי רחב בעזה, לנתק אותה מצינורות ההברחה שלה ממצריים ומהים ולהתחיל לנקות אותה מתשתיות הייצור של הנשק הרקטי. אסור שמדינה תימנע מפעולה החיונית לביטחונה רק כיון שהאויב מחזיק חייל חטוף. פעולה כזו תמנע חטיפות בעתיד ותשקם את כושר ההרתעה של ישראל.
חזרה לפורום
  #38  
ישן 03-08-2008, 17:33
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.06.02
הודעות: 80,133
שתי שאלות נוספות שהייתי מעוניין לשאול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

בשבוע הבא אנו מציינים 3 שנים לחורבן גוש קטיף.
אני משוכנע שטרם נמצאו פתרונות דיור למפונים (זאת אחת הסיבות שהייתי נגד הפינוי-לא יעלה על הדעת להרוס בתים בתאריך נקוב מבלי שנמצאה חלופה ושלא לדבר על התמורה עבור הצעד הזה)
מהדברים שאני קורא בעיתון מנסים לגבש פתרון שישאיר את המפונים באזור הדרום.
האם בדיונים במסגרת השדולה למפוני גוש קטיף שאתה חבר בה עלה רעיון לישב את המפונים בערים המעורבות כדוגמת לוד,רמלה, שבשנים האחרונות סובלות מעזיבת תושבים יהודים?
במידה והרעיון עלה, מדוע זה לא מתבצע?הרי תשתיות כבר קיימות כולל בתי ספר וגני ילדים
ומיותר לציין את אפשרויות התחבורה הנוחות מערים אלו לכל הארץ

שאלה שנייה בנוגע למוכנות שלנו לרעידות אדמה
במסגרת חברותך בועדה המיוחדת לבדיקת ההיערכות, האם ישנן החלטות בנוגע להערכות אזרחים וממשלה?
מאז הגל של הרעידות הקטנות נראה שמבחינת הציבור יש שאננות לעומת הפאניקה שהייתה בעת הרעידות.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


חזרה לפורום
  #39  
ישן 03-08-2008, 18:18
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
רעידות אדמה וגוש קטיף
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שתי שאלות נוספות שהייתי מעוניין לשאול"

כתבתי תשובה מפורטת וארוכה לשתי השאלות ולצערי הן נמחקו בלי שעלו לפורום
בקצרה :
מדינת ישראל אינה ערוכה לרעידות אדמה, החקיקה לתמרוץ חיזוק בתים על ידי העלאת אחוזי בנייה טובה רק למרכז ולא לפריפריה אך גם במרכז יש רק בתים ספורים שנכנסו לתהליך. רוב עבודת הממשלה בנושא ההערכות לרעידות אדמה אינה אלא כסת"ח

גוש קטיף :
צריך לחוקק חוקים שידלגו על מחסומי הביורוקרטיה להקמת יישובים חדשים למגורשים. כשם שמדינת ישראל ידעה לחוקק חוק גירוש שהתגבר על זכויות יסוד הנובעות מחוק יסוד חופש הקנין וכבוד האדם וחירותו - כך היא צריכה להתגבר בחקיקת שעה גם על מחסומים ביורוקרטיים.
ובאשר לערים מעורבות - מגורשי גוש קטיף נאבקים לשקם עצמם ביישובים קהילתיים כי הם משוכנעים לאור לקחי ימית כי רק כך הם יוכלו להשתקם ולא להפוך למקרי סעד. לבעיית הערים המעורבות צריך להידרש בדרכים אחרות, למשל באמצעות גרעינים תורניים שכבר פועלים במספר ערים כאלו
חזרה לפורום
  #41  
ישן 03-08-2008, 17:42
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.06.06
הודעות: 7,595
שאלה שלום לח"הכ והפרופסור אריה אלדד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

שאלותי הן:

1. האם הינך סבור כי יש אפשרות להגיע להסדר אי לוחמה ישיר ועקיף ("עקיף" - תמיכה וסיוע לחיזבאללה) עם סוריה ללא ויתור טריטוריאלי כלשהו מצד ישראל ואם כן אז כיצד ?

2. מדוע ממשלת ישראל רואה בהברחות הנשק מהשטח המצרי לרצועת עזה גזירת גורל במקום לדרוש בצורה נחרצת, ברורה ובוטה ממצרים למנוע את ההברחות או לחילופין להחזיק בעצמה בקו הגבול שבין הרצועה לסיני ?

3. מדוע נוצר הרושם הציבורי כי מפלגות הימין כמעט ומפקירות לידי מפלגות השמאל את הנושאים הקשורים לחיי היום-יום של אזרחי המדינה מכיוון שהן מעדיפות לעסוק בנושאים בטחוניים והאם לא היה כדאי למקד חלק מרוח הלחימה גם במלחמה בעבריינות ההולכת ומחריפה בתוכנו ?

תודה
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
  #44  
ישן 03-08-2008, 18:26
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
סוריה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Baloop שמתחילה ב "פרופ' אלדד"

לצערי בגלל ריבוי השאלות אתחיל להגיב רק לשאלה הראשונה של כל שואל - אחרת לא אוכל להתייחס לאחרים, ואתכם הסליחה
אפשר להגיע להסדר ארוך טווח עם סוריה בלי לרדת מרמת הגולן. זה לא יהיה הסדר שלום עם חוזה חתום ( והחוזה החתום עם מצריים מביא לנו הברחות נשק סיטונאיות בחסות מצרית דרך ציר פילדלפי וסוריה תומכת היום בטרור באום מסיבי) לא יהיה "חומוס בדמשק" אך הסטטוס קוו ברמת הגולן - הגבול השקט ביותר של ישראל מאז מלחמת יום הכיפורים - יכול להישמר.
מי שמכיר את המשטר בסוריה צריך להבין ש"מצב המלחמה" עם ישראל דרוש לאסאד יותר מאשר שטחי רמת הגולן. הוא לעולם לא יודה בזה כמובן אבל כל מי שבקיא בסבך המשטר בסוריה יכול לאשר זאת. בהבנות שקטות יכולות סוריה וישראל להגיע להנמצחת המצב הנוכחי.
את החיזבאללה בלבנון צריך להכות לאלתר משום שלא נוכל לקיים שום אופציה מול איראן שהאוגדה איראנית חמושה יכולה לפתוח במכה רקטית על כל שטח מדינת ישראל מהמעגל הקרוב כבר כשימריאו מטוסי הקרב הראשונים לאיראן. זה חייב להיות מהלך מקדים, הוא יאפשר את המהלומה על איראן ולא פחות מזה - ישמוט מסוריה את הנשק העיקרי בעזרתו היא מכה בישראל מפעם לפעם, כשהיא נמנעת מעימות ישיר. כשם שסוריה לא התערבה לטובת החיזבאללה במלחמה לפני שנתיים היא לא תתערב גם הפעם כשנצא להכותם. אבל ניתן להגיע להכרעת החיזבאללה ולהקפאת המצב עם סוריה - מה שצריך זו הנהגה מדינית וצבאית שיש לה ראיית מטרה לאומית ארוכת טווח, לא רק מדיניות של כיבוי שריפות משתוללות.
חזרה לפורום
  #46  
ישן 03-08-2008, 18:32
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
מאגר ביומטרי
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "שאלה בהולה בנושא המאגר הביומטרי שמתפרסם היום"

יש היום בישראל מאות אלפי תעודות זהות מזוייפות
אני אומר שוב : מאות אלפי תעודות מזויפות.
בעזרתם גונבים לנו כספי ביטוח לאומי במיליארדים, מזייפים בחירות, נמלטים מידי אוכפי החוק במאות עבירות שונות. זוהי תעשייה שהלקוחות העיקריים ( וגם חלק מהספקים העיקריים שלה ) הם ערביי ישראל.
יש כמובן חשש שמאגר נתונים ביומטריים שנועד לשמש רק לצרכי זיהוי יזלוג לגורמים פרטיים, אינטרסנטיים מסחריים או אף פליליים. יש חשש כי בניגוד להבטחות גם רשויות אכיפת החוק ישתמשו בנתונים ( לא רק לצרכי זיהוי אלא למשל לחיפוש טביעות אצבעות אם כי הטביעות שיילקחו למאגר הביומטרי אינן כאלו המשמשות בד"כ את המשטרה לצרכי זיהוי פלילי)
החשש קיים ויחייב פעולות חקיקה ומעקב פרלמנטארי לפיקוח הדוק על הרשות המבצעת, אך כיוון שזיופי תעודות הזהות הפכו למכת מדינה חייבים להיאבק בה גם באמצעים קשים.
ולפיכך כשאני משקלל יתרונות וחסרונות - להערכתי רבים יתרונות הזיהוי הביומטרי על החסרונות במאגר, שאמור אגב להיות במשרד הפנים ולא במשטרה.
חזרה לפורום
  #52  
ישן 03-08-2008, 17:44
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.04.02
הודעות: 17,485
הספין של מר אולמרט בנושא הסורי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

שנים של שלום קר בינינו לבין המצרים, היה זהה בעיני למצב של חוסר הלוחמה עם הסורים.
לפתע, איש אחד, במקרה הוא גם ראש הממשלה, מחליט להספין מדינה שלמה בשל מצוקה אישית ומעיר את הסורים מריבצם.

היכן נגזרות החלטות הרות גורל שכאלה? מי הם בדיוק האנשים האחראים שמוכנים להתל בעם שלם ולוותר בשמם של כל תושבי המדינה על הגולן עד מי הכנרת?!?!

האם כל העסק הזה הוא חוקי? האם אין מצב שבו אפשר להעמיד לדין את כל אותם האנשים האחראים לחוסר האחריות כמו עיתונאי חצר ועיתונאים מטעם, אנשי יחס"צ ופרסום, ראשי לישכה, שליחים וחורשי מזימות, פורומי חווה למיניהם.. וגם ראש ממשלה?
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
looopy

חזרה לפורום
  #54  
ישן 03-08-2008, 18:41
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
ספין השלום הסורי
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "הספין של מר אולמרט בנושא הסורי"

עניתי כבר לגבי סעיף הבגידה בחוק העונשין, ממנו אתה יכול ללמוד מה לדעתי העונש הראוי למי שמנסה להעביר שטח ריבוני משל המדינה למדינה אחרת, ולמען הסר כל צל צילו של ספק - איש בל יעלה אפילו על דעתו כי יש כאן קריאה לאדם כלשהו ליטול את החוק לידיוץ רק מערכת המשפט יכולה להעמיד לדין ולדון אדם כזה. חס וחלילה שמישהו ייטול את החוק לידיו.
אבל גם אלו שסבורים שלראש ממשלה מותר לקיים משא ומתן להעברת רמת הגולן לסורים - גם הם יודעים בודאי שלשום עיתונאי אין רשות לקרוא למעשה כזה. אם העיתונאי סבור שבדבריו יש כדי להשפיע לכיוון הזה - הרי זה בבחינת מעשה שיש בו כדי לגרום להעברת שטח ריבוני למדינה אחת, וזה הדין ביחצנים ובספינולוגים למיניהם.
אולמרט משוכנע כי מה שהצליח לשרון יצליח גם לו. ואם שרון נמלט מזרועות החוק בזכות הספין שלו לעקירת גוש קטיף, ורק בזכותו נמנע היועמ"ש מהגשת כתב אישום באותם סעיפים עליהם נשפט עו7מרי שרון, אם שרון הצליח להימלט מפרשת האי היווני ומרטין שלאף וסיריל קרן ומימון המפלגות - הרי זה רק כיוון שהיועמ"ש לממשלה היה האדם היחידי בארץ שהאמין - ואולי עדיין מאמין - ששרון לא ידע על מעשיו של עומרי, ושהמעשים הללו לא נעשו בידיעתו, שלא לומר על פי דרישתו.
אלא שמה שהצליח לשרון - משום שהעם העריץ אותו - לא יצליח לאולמרט, שהעם שונא אותו. ולפיכך , גם כשברור שאולמרט לא יצליח למסור את רמה"ג לסורים ואת יהודה והשומרון לחמאס באמצעות אבו מאזן - הוא עדייןם עלול - והוא אף עושה זאת מידי יום - לגרום נזק חמור ביותר לישראל בהצהרות "כובלות" למיניהן. הפיתרון לעקר לחלטין את ההשפעה המזיקה הזו היא שכל המתמודדים לתפקיד ראה"ה יודיעו ששום הצהרה מהצהרותיו של אולמרט לא תחייב אותם מהיום והלאה, והאיש הוא ראש הממשלה מטעמים טכניים בלבד, ואינו נהנה מאמון הציבור המערכת הפוליטית או המערכת המשפטית
חזרה לפורום
  #55  
ישן 03-08-2008, 18:03
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 29,140
ערב טוב, פרופסור אלדד ושאלה בנושא הדמוגרפי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

ראשית, אפתח בהתנצלות ודברי הסבר, את התואר ח"כ השמטתי מן הכותרת ולאו-דווקא בגלל מגבלות המקום אלא משום שבמקומותינו, הפך תואר זה לסוג של עלבון, בגלל ח"כים שאינם מבצעים את עבודתם נאמנה. אשריך, שזכית להיות פרופסור בישראל וכך אפשר להקדים לשמך תואר ההולם יותר את מי שלדעתי מהווה את אחד הח"כים המעולים בפרלמנט.

שאלתי היא, מה דעתך על האמצעים הבאים שנועדו לפתור את הבעיות הדמוגרפיות.

א. "סל פליטה" למשפחות ערביות שיסכימו להגר מכאן המקביל ל"סל קליטה" לעולים יהודים
ב. שלילת אזרחות יזומה למי שיסרבו לחתום על הצהרת נאמנות למדינה ולחוקיה או יוכיחו במעשיהם כי אין הם נאמנים
ג. פסילת איחוד משפחות בין פלסטינאים ל"ישראלים", בלי אף "היתר" חריג (למעט גיורים וכיו"ב)
ד. העברת שטחי אום אל פאחם, בקעא אל ג'רביה והמשולש למה שקרוי היום "שטחים בהשגחת הרש"פ.

תודה מראש, נהניתי לקרוא את יתר תשובותיך באתר.
_____________________________________
“Much of the social history of the Western world over the past three decades has involved replacing what worked with what sounded good”


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
  #56  
ישן 03-08-2008, 18:58
אורח האתר
 
חבר מתאריך: 03.08.08
הודעות: 26
הבעייה הדמוגרפית
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ערב טוב, פרופסור אלדד ושאלה בנושא הדמוגרפי"

רוב ההצעות שהעלית ישימות ויכולות לתרום לצמצום מימדי הבעייה
בסקר שנערך לפני מספר חודשים (ע"י אוניברסיטת חיפה אם זכרוני אינו מטעני, אך איני מוכן להישבע על כך) נמצא כי למעלה מ60% מאזרחי ישראל תומכים בכך שממשלת ישראל תנקוט בצעדים לעידוד הגירת אזרחים ערביים. זהו צעד ישים, לגיטימי לאור זכותו של עם ישראל על ארץ ישראל, זכות שהוכרה על ידי חבר הלאומים והאומות המאוחדות, להקים מדינה יהודית בארץ ישראל. אני שולל כל טרנספר בכוח או בכפייה אך תומך בעידוד הגירת ערבים מן הארץ, באמצעות "חוק פינוי פיצוי מרצון". אבו וילן וחבריו שהניחו הצעת חוק כזו על שולחן הכנסת בכוונה ל"סייע"ליהודים ביהודה ובשומרון לעזוב את האיזורים הללו - בייעו לנו בעבודת החקיקה, כל מה שצריך לעשות הוא לשנות מספר מילים בהצעת החוק והרי החוק מוכן. מי שסבור שזהו חוק לא מוסרי יכול לבוא בטענות רק לשמאל הישראלי שמציע ליישם את החוק לגבי יהודים.
באשר להתניית אזרחות בהצהרת נאמנות למדינת ישראל כמדינה יהודית - אף זהו חוק חשוב ביותר , הוא מתייחס לבעייה הדמוגרפית לא על ידי הגירת ערבים, ושינוי המאזן הדמוגרפי, אלא באמצעות השפעתו על בעלי זכות ההצבעה לכנסת. אם יהיו ערבים אזרחי ישראל שלא ירצו להצהיר הצהרת אמונים למדינה יהודית - הם יוכלו להמשיך וליהנות מכל זכויותיהם למעט הזכות להצביע לכנסת . ואם יהיה במעשיהםן בעתיד כדי לחתור תחת קיומה של ישראל כמדינה יהודית - יהיה עליהם לשאת בעונשים הקבועים בחוק. זהו אמצעי חשוב ביותר במאבק על דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית
לעומת זאת ההצעה להעביר את תושבי המשולש וואדי ערה , על אדמותיהם, לתחומי מדינה פלשתינאית היא הצעה מסוכנת ואווילית. הצעה זו אמורה להחמיר פי כמה מונים את מה שאבא אבן כינה "גבולות אושוויץ". אם המותניים של ישראל היו צרות רק מול נתניה - מציע איווט ליברמן להאירך את המסדרון הזה הרבה יותר ולמסור לידי המדינה הפלשתינאית - שאך תמול שלל את זכות קיומה - שטחים נרחבים גם בואדי ערה. מעבר לסכנה הביטחונית שהוא מביא - הצעה זו לא תרחיק מישראל אפילו ערבי אחד. כבר היום גרמה בניית החומה בירושלים - שנועדה להוציא מתחומי העיר והמדינה רבבות ערבים - בניית החומה גרמה לאותם בעלי תעודות זהות כחולות שאין דרך חוקית להגביל את תנועותיהם - ל"הגר" לתוך תחומי הגדר, ובאלפי הדירות שהתפנו נכנסו רבבות ערבים אחרים, מחברון וגנין למשל. כך יקרה גם אם תגיע ההצעה האסונית הזו יום אחד לשלבים ראשונים של ביצוע. שום דבר לא יכול למנוע היום מרבבות תושבעי המשולש או ואדי ערה לשכור דירות ביפו ברמלה בנצרת או בעכו. כך נעביר חלילה לרשות הפלשתינאית אדמה ונישאר עם הערבים. תמה אני על איווט ליברמן שפיקח הוא - מה ראה לשטות זו, או שמא גם הוא יודע שזו שטות אבל הוא רוצה להמשיך ולהצטייר כנץ מדיני, שונא ערבים וכו'. מי שמוכן לחלק את ירושלים ולתת מחציתה לחמאס צריך להניף איזה שהוא דגל על מנת להשאיר עצמו במחנה הימין, ודגל של עוינות לערבים תמיד טוב במקרים כאלו, גם אם התכנית הכתובה עחליו אינה אלא הבל ורעות רוח.
חזרה לפורום
  #69  
ישן 03-08-2008, 19:03
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 9,114
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אירוח בפרש: ח"כ פרופ' תא"ל (במיל) אריה אלדד"

שלום לך פרופ' אלדר.

אחד הדברים ש(לפחות)לדעתי יותר מדאיגים את האזרח הישראלי (שומר החוק), הוא חוסר הבטחון האישי.
פעם אדם כמעט בכל גיל ובכל שעה יכל לצאת מהבית, פעם היה מותר לעקוף רכב מקדים, היה מותר להעיר יפה לאנשים, היו פחות צריכים לתת תשומת לב לסלולרי, ארנק או אפילו סתם תיק או מה שבמכנס שלא יחליף ידיים ללא תיאום מראש.
היום, צריך לקחת בחשבון שתגובה להערה עדינה, לא רק שעלולה להיות בוטה, אלא אף חדה במיוחד, גם אם החוק אוסר להסתובב עם סכינים בכיס...

כמעט כל אדם שנגנב, כל צעיר, צעירה, גבר או זקנה שנפגעו, יודע שגם אם הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה לפנות למשטרה, מוטב לו לנצל את הזמן הזה לדברים אחרים, כי הרי במילא תועלת לא תצא מזה.
אני לא רוצה לומר שמשטרת ישראל לא עושה שום דבר מועיל, אבל הרושם הוא שהם לא עושים מספיק. הרושם הוא שלתת דו"ח מהירות למי שנסע בכביש 443 מחשש לחטוף כדור מכוון, חשוב יותר מאשר לשמור על הבטחון האישי של האזרחים.
כדי לא להאריך מדי, אמנע מלהתחיל לפרט עובדות, אבל כל מה שכתבתי מבוסס על עשרות, מאות ואף יותר, סיפורים שכיחים.

יתירה מזאת, המשטרה עצמה, לא די שאינה עושה מספיק, היא עצמה מושחתת מבפנים, מה שמונע מהרבה אזרחים למסור דיווחים שיכולים להועיל בחקירה נגד פושעים, מתוך חשש שהראשון שידע על העדות יהיה אותו פושע אותו הם הפלילו.

כשליברמן רצה להיות השר לבטחון פנים, חששו כנראה במשטרה שזה יאלץ אותם להתחיל לעבוד, מה שכמובן הניע אותם להתחיל לעבוד, אבל נגדו, ולא חס וחלילה כדי לעשות משהו מועיל לטובת האזרחים.

האין משהו שאתה כח"כ יכול לעשות כדי שבמשטרה ישנו את סדרי העדיפויות?!
אולי צריך להתחיל בלמנות שר משטרה שיוכל להלחם בשפיעה הפנים ארגונית של המשטרה, ומשם להמשיך... העיקר שבמשהו האזרחים ירגישו שבמשטרה לפחות לא צוחקים עליהם, שלפחות שווה לנסות להתלונן, אולי בטעות איזה שוטר יטפל בזה ברצינות...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:17

הדף נוצר ב 0.80 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר