לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2008, 07:13
צלמית המשתמש של קרקליסט1
  קרקליסט1 קרקליסט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.07
תופעה שמטרידה אותי: מילואימניקים מסתובבים ב"הכנס"

ארצה לפתוח את האשכול בכך שאומר שקיימת בי הערכה אדירה לגברים ונשים שמבצעים שירות מילואים בצה"ל, בעידן בו מושגים כמו "שירות חובה" ו"הזכות לשרת" הם ערטילאיים בלבד.

במסגרת שירותי, נאלצתי ליסוע פעמים רבות בנסיעות ארוכות אל דרום הארץ ובחזרה. כל מי שהתנסה בחוויה, יודע שעיקר הציבור בניסעות כאלו בימי החורף הקרים (או לפני החופש הגדול) הוא חיילים, וגם, כן כן, מילואימניקים שנוסעים לעשות קו אי שם בדרום.

נתקלתי בתופעה הזו פעמים בודדות בת.מ ת"א, או אילת, חבר'ה בני 20 ומשהו עד 40 ומשהו שמסתובבים על מדי ב', מצ'וקמקים להחריד, וגולת הכותרת, מחסנית בהכנס, בלי שום סיבה מיוחד. אינני אדם שאוהב להפריע לאחרים, לכן העדפתי להבליג ולא להעיר, כיום אני חושב שזו טעות.

יותר ויותר פעמים נתקלתי בתופעה הזו, לא אומר שהיא קיימת רק במילואים, אלא גם בסדיר, אך כשראיתי חייל מיחידת "כפיר" שנוסע כך, הערתי לו, להערה הוא הגיב ב"עזזזזזזזזזוב'תי באמאש'ך". אני מניח שמתוך כבוד לגילם של המילואימניקים לא הערתי.

הגעתי לנק' הרתיחה שלי אתמול, כאשר חזרתי הביתה ולצידי ישב מילואמניק בן 30-ומשהו והיה עסוק בלהתחיל בלהט עם אחת הנוסעות באוטובוס. הצצתי לכיוון הנשק שלו, שכמובן היה בהכנס ואז "קפץ לי הפיוז"- החצוף נסע עם נצרה פתוחה!!

בתחילה ביקשתי ממנו בצורה מנומנסת לסגור את הנצרה לפחות, אך הוא הגיב בכך ש"אל תפחד, לא ייפלט כדור". תגובה כזו הרתיחה אותי. הסברתי לו שאין קשר בין הדברים ושיש דרך להתייחס לנשק בזמן נסיעה, אך הוא המשיך בגישת הפז"מניק העייף שלו. אומר כאן שאלמלא הכבוד שרחשתי למשרתי המילואים, הייתי מפיל לו את המחסנית ונוצר את הנשק בעצמי.

אז אפנה בשאלה לזקני שבט צו"ב- האם גם כאן בפורום קיים הטרנד המזעזע הזה של נסיעות ב"הכנס" כשאין הדבר לצורך? ואם כן, אז האם הסיבה היא חינוך שעברתם מאז גיוסכם למילואים, או שבסדיר לא הגדירו לכם נהלי נסיעה כפי שהגדירו לי? ("מחסנית מופרדת מהנשק, אך בהישג יד", אם אינני טועה)

תודה מראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2008, 07:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרקליסט1 שמתחילה ב "תופעה שמטרידה אותי: מילואימניקים מסתובבים ב"הכנס""

תשובה מורכבת -
1. חלק הולכים ככה בגלל שהם רגילים מהסדיר - נשק נקור, מחסנית בהכנה, נצרה פתוחה. נשק נצור, מחסנית בהכנס. וכו'.
2. חלק מחבר'ה הולכים ככה כי אין להם איפה לשים מחסנית (זה לא סיבה טובה, אבל זו סיבה). גם לזה יש כל מיני וריאציות כמו מחסנית הפוכה וכו'.
3. חלק עושים את זה כי הם מילואימניקים פ33תיים, אבל זה בד"כ נכון לחברה הצעירים יותר שחושבים שזה נורא מגניב ומרדני לעשות הפוך ממה שאומרים להם וזה חלק מזכויות המילואימניק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-10-2008, 10:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "הבטחון ש"לי זה לא יקרה" הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
הבטחון ש"לי זה לא יקרה" הוא שגורם לך לחשוב שלא תצטרך את הנשק רק כי אתה נמצא בתחומי הקו הירוק. פיגוע בישיבת מרכז הרב, שלושה פיגועי דריסה, כולם הסתיימו בירי על המחבל. חלקם - על ידי חיילים בחופשה. ואתה ממשיך לספר על סיכוי זניח. עכשיו תזכיר לי, כמה אנשים נפגעו מפליטות כדור שנגרמו בגלל ההתנהגות שכמקציפה אותך?
  1. אני לא טענתי שבמקרה של פיגוע אני לא אצטרך את הנשק. אני כן טענתי שהחצי שניה שלוקחת להעביר את הנשק למצב "הכנס" לא מצדיקה את הכמות הזו של החיילים שמסתובבים בהכנס.
  2. קיימים כוחות שמתפקידם לתת מענה לאירוע. בדיוק כמו שבתוך חברון אני לא אצפה שהשוטרים בגבעת האבות יתפעלו אירוע בג'בל ג'וער או אבו סננה. בשביל זה צה"ל יושב שם.
  3. למיטב זיכרוני באירועים האחרונים כל מי שירה מטווח של יותר מעשר מטר (פרט לשוטרת אחת) לא פגע במחבל. יש בעיה מאוד גדולה של אש ידידותית בשטח עורפי רווי כלי נשק - במיוחד לאור העובדה שבצה"ל לא מכשירים את החיילים לירות למטרה בתוך המון (ואני לא טוען שצריך. אני טוען שלכל אחד תחום האחריות שלו, והוא צריך להתמקצע עליו ולדבוק בו).
  4. רוב פליטות הכדורים לא מפורסמות. כשאני הייתי עדיין בקבע היו הרבה מהן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
אני את השיקול שלי עשיתי: הסיכוי שאצטרך להשתמש בנשק להגנה עצמית או להגנת הסובבים אותי גבוה בהרבה מהסיכוי שהנשק שאני מחזיק עם מחסנית בהכנס ידרוך את עצמו, יפתח ניצרה וילחץ על ההדק האופן מיסתורי.
  1. אם אתה מקצועי ומכיר את הנשק שלך אין סיבה שהכדור יפלט, כבר אמרתי את זה בעבר. אבל אני לא מכיר אותך, אין לי דרך לוודא מה רמתך ומה רמת כל חייל וחייל שיוצא הבייתה (בטח שלא טירונים ב 02 שכן יוצאים הבייתה עם הנשק) והחוק לא יכול להיכתב פרטנית לכל חייל וחייל. ההפרש בקבועי הזמן בין "הכנס" ל"פרוק" לא מצדיק את כל אותם חיילים שמסתובבים ב"הכנס".
  2. אני שמח שאתה בטוח כ"כ ביכולותיך, אבל הרשה לי לשאול אותך שאלה - טווחת פעם במטרה במרחק 20 מ' שנמצאת בין מטרות "אזרחיות" אחרות נעות שחוצות את קו הירי? אתה בטוח שהכדור הראשון שלך יהרוג את המחבל, או שהוא עומד לפגוע באזרח שבבריחתו חוצה את קו הירי? אל יתהלל חוגר כמפתח. ירי בסיטואציה כזו זה דבר מאוד מסוכן (ולמען הסר ספק - מעבר ליכולותי).

ישן 22-10-2008, 11:07
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן] הבטחון ש"לי זה..."

טענותך בדבר מקצועיות נכונות - אך אינן קשורות לעניין. כידוע לך חלה על כל חייל חובת התערבות במקרה של סכנה לאזרחים, ולמטרה זאת בדיוק הוא יוצא הביתה עם נשק. אין הדבר אומר שהחייל חייב לירות בכל מצב ומצב, נהפוך - על כל חייל להפעיל שיקול דעת ולפעול בהתאם. מן הסתם, הצבא מניח שהחייל יודע לעשות את השיקול הזה, אחרת החייל לא היה מקבל נשק. עכשיו, על מנת לממש את חובת ההתערבות על החייל להיות מוכן. וההבדל בין מחסנית בכלי ובין מחסנית בכיל המכופתר (אגב, זה הרבה יותר מחצי שניה) הוא שיכול לשנות את התמונה ולהפוך כותרת אדומה בעמוד הראשון עם תמונות ההרוגים לכתבת שוליים. כל זה במחיר עליה זניחה בסיכוי לפליטת כדור.
ישן 22-10-2008, 20:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "טענותך בדבר מקצועיות נכונות -..."

בגדול אני מסכים איתך, אבל..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
כידוע לך חלה על כל חייל חובת התערבות במקרה של סכנה לאזרחים, ולמטרה זאת בדיוק הוא יוצא הביתה עם נשק.

זה הכסת"ח הישראלי הקלאסי.
במקום לפתור את הבעיה, מפילים אותה על מי שבמקרה נמצא בסביבה - במקרה זה חיילים בחופשה.
צעד חכם היה להגדיר לכל אחד מהשלושה תחום אחריות מוגדר (צה"ל-לחימה ובט"ש, מג"ב-קו תפר ואבטחת העורף, משטרה-פשיעה) - את ההכשרה הנדרשת ע"מ לטפל באיום המוגדר להם, ולהפסיק לערבב תחומי אחריות בין כל הגופים.

ואז יש לך מצב כמו זה של פיגוע הירי בתחנה מרכזית בת"א (זה שהיללו בו קצין הנדסה שירה וירה ובסוף התברר שלא פגע) בו קצינים בלי משקפיים ועם בעיות ראיה יורים באמצע היום במרכז תל אביב על דמות מטושטשת בצד השני של הרחוב.
אם אתה רוצה להפקיד את בטחון העורף בידי חיילים בחופשה - אז בתור התחלה תן להם את ההכשרה לירי סיטואציה זו, ובתור המשך תוודא שכולם יהיו לבושי מדים - אחרת היו לך מקרים של ירי "ידידותי" (כמו שכבר קרה).
אני נגד הקונספט הזה. לחלוטין.
יש לך יחידות משטרה ויחידות מג"ב שזה תפקידן (וד"א, אני חושב שצריך להוציא את המשטרה מהסיפור ולהעביר את האחריות לפח"ע רק למגב. למשטרה אין מספיק כוח אדם בשביל לטפל בפשיעה).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
אין הדבר אומר שהחייל חייב לירות בכל מצב ומצב, נהפוך - על כל חייל להפעיל שיקול דעת ולפעול בהתאם. מן הסתם, הצבא מניח שהחייל יודע לעשות את השיקול הזה, אחרת החייל לא היה מקבל נשק.

אתה מודע לזה שרוב החיילים שמסתובבים ברחובות הערים הם בוגרי 02 (ולו רק בגלל שהם יוצאים יומיות להבדיל מהיתר). אותו חייל 02 שירה 15-25 כדור בטירונות (בממוצע) ומוגדר ככשיר לשאת נשק ולשמור (בצריפין לדוגמא).
שלא תבין אותי לא נכון - אני חושב שהעקרון שלך נכון. פשוט המציאות לא מתאימה לו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
עכשיו, על מנת לממש את חובת ההתערבות על החייל להיות מוכן. וההבדל בין מחסנית בכלי ובין מחסנית בכיל המכופתר (אגב, זה הרבה יותר מחצי שניה) הוא שיכול לשנות את התמונה ולהפוך כותרת אדומה בעמוד הראשון עם תמונות ההרוגים לכתבת שוליים. כל זה במחיר עליה זניחה בסיכוי לפליטת כדור.

מחסנית בכיס לא הייתה רעיון שלי.
אני מעדיף תפס רמ"ק - ככה המחסנית גם לא מחוברת לנשק וגם היא ניתנת לשליפה מהירה.

ישן 23-10-2008, 12:54
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בגדול אני מסכים איתך,..."

אני מסכים עם כל מילה. כמעט. אכן, לרוב החיילים אין את הידע להפעיל את הנשק הנמצא בידם, הסיבה העיקרית שהם מחזיקים בנשק היא כסת"ח. מספיק להיזכר בהחלטה המטומטמת לחייב את כל הקצינים והנגדים לשאת נשק, על מנת "לתת תחושת בטחון". הצבא לא יודע לייצר ביטחון ולא להביא ניצחון, לכן דואג לתחושת בטחון ותמונות ניצחון. אותה החלטה ,כצפוי, גרמה רק לעלייה במקרי גניבת הנשק ובוטלה מהר יחסית.
ולענייננו אנו: הסיבות מלעיל הן בדיוק הסיבות שגורמות לי להסתובב עם מחסנית בהכנס כשיש בידי נשק. אני לא סומך על הצבא והמשטרה ורוצה לתת לעצמי סיכוי גדול ככל האפשר לצאת כמנצח ממפגש עם מחבל.

לצערינו דווקא היום ראינו דוגמא נוספת לצדקת גישה זאת: ערבי פוצע שוטר באמצע הרחוב, בורח, רוצח אזרח ונעצר על ידי זוג אזרחים שבמקרה היו במקום. זה בזמן שהשוטרת בורחת בפני הסכנה. (ניגשה להזעיק עזרה, בשפת המשטרה). כל הארועה התפתח תוך שניות. עם זאת לא הוכחה לנחיצות נשיאת הנשק בהכנס, איני יודע הוכחה מהי.
ישן 16-10-2008, 07:57
  לוחם במיל' לוחם במיל' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרקליסט1 שמתחילה ב "תופעה שמטרידה אותי: מילואימניקים מסתובבים ב"הכנס""

מחסנית בהכנס זה המצב הכי טבעי לנשק, ואין סיבה שמי שיודע להשתמש בו כמו שצריך לא ילך כך כל הזמן. אין לי בשלוף מחקר להראות לך אבל אני בטוח שאם יבדקו יראו שרוב פליטות הכדורים היו קשורות למשחקים שונים בנשק ולפריקות לצורך ניקוי\איחסון\ירידה מכוננות וכו'. לדעתי במצב אידאלי כל מי שמחזיק נשק יידע גם להשתמש בו נכון ואז הוא יילך בהכנס כל הזמן בלי לפרוק אף פעם, אלא לצורך בדיקת כוננות \ ניקוי וכו' וגם זה בפיקוח של גורם נוסף בתהליך הפריקה.

סתם כאנקדוטה, בזמן מבצעים אצלנו ביחידה נמצאים עם כדור בקנה גם בנשק הארוך וגם באקדח, ויש מבצעים שאתה גם צריך להשאר שעות ארוכות במצב סטטי עם הכדור בקנה ואצבע על הנצרה. מיותר לציין שלא נפלטים כדורים (טפו טפו טפו) במצב הזה, כי אתה מודע לנשק שלך ב-100 אחוז. לעומת זאת הייתה פליטת כדור באחת הפלגות לפני כמה שנים בזמן שלוחם פרק את האקדח בשביל להוציא מחסנית לפני השינה.
ישן 16-10-2008, 08:06
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

אני אתן תגובה קצת שונה:

1. צורת נשיאה של מחסנית בהכנס היא הטובה והבטוחה ביותר בידיו של חייל (או אזרח) מאומן.
היא משיגה שני דברים:
- מודעות גבוהה יותר לבטיחות הנשק-מצב הניצרה, לא מכוון כלפי אנשים וכו', כשהמחסנית בהכנס אנחנו אוטומטית מבינים את החשיבות, כשאנחנו לא בהכנס אנחנו פוטרים את עצמנו מלחשוב על זה, אפילו אם אנחנו לא שמים לב.
- יכולת תגובה מהירה יותר לאין שיעור.

2. הבעיה היא עד כמה אותו מילואימניק מאומן על הכלי, שולט בו ומרגיש בטוח אתו. בהנחה שהניצרה פתוחה מכיוון שהנשק נקור היות וכך הוא הורגל מהסדיר- זה בסדר, אבל אם זה נובע מחוסר הבנה/ידע/דאגה לבטיחות-כאן מתחילה הבעיה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 16-10-2008, 08:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "באיזה יחידות בסדיר הולכים עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר מסינג
באיזה יחידות בסדיר הולכים עם נשק נקור וניצרה פתוחה?
שמעתי על זה כשהייתי בסדיר והייתי בטוח שזה סיפורי סבתא - זה דיי נוגד את פקודות הצבא לנשיאת נשק לא?

לא חסר - חבר'ה מגולני, מגבעתי מיחידות של המשטרה - מאוד תלוי מי היה המ"פ שלהם ומהיכן הוא בא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-10-2008, 10:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני אתן תגובה קצת שונה: 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

1. צורת נשיאה של מחסנית בהכנס היא הטובה והבטוחה ביותר בידיו של חייל (או אזרח) מאומן.
היא משיגה שני דברים:
- מודעות גבוהה יותר לבטיחות הנשק-מצב הניצרה, לא מכוון כלפי אנשים וכו', כשהמחסנית בהכנס אנחנו אוטומטית מבינים את החשיבות, כשאנחנו לא בהכנס אנחנו פוטרים את עצמנו מלחשוב על זה, אפילו אם אנחנו לא שמים לב.
- יכולת תגובה מהירה יותר לאין שיעור.

אתה לא צריך לשאת את הנשק בהכנס, ובטח שלא במצב לא נצור - על מנת שתהיה לך מודעות גבוהה לבטיחות, או בשביל שתעריך את הנשק שלך.
ע"פ אותו טיעון אני צריך לנהוג במהירות מופרזת ולא לחגור חגורת בטיחות ע"מ לפתח מודעות גבוהה יותר לבטיחות הרכב והנהיגה.

אני מבין מה פוטנציאל הסיכון הגלום בנשק - ולכן אני לא מעיז לפטור את עצמי מלחשוב על הבטיחות שבנשיאתו.

קירוב הפוטנציאל ליידי מימוש (מחסנית בהכנס, נצרה פתוחה, אצבע באשמורת ההדק ועוד) - לא ישנה את פוטנציאל הנזק, ולכן לא תשנה את היחס של אדם המודע לפוטנציאל זה.

כשיש סיבה מבצעית לעומת זאת, אין ברירה אלא לקרב את פוטנציאל הנשק לידי מימוש. אבל זה לא המצב אצל כל אלו שמסתובבים בתחנה המרכזית בהכנס ובנשק לא נצור.

ישן 16-10-2008, 11:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] 1. צורת..."

1. אתה אולי מבין את הפוטנציאל הגלום, אבל אלפי אחרים לא מבינים, או שהוא נשחק עם הזמן וההרגל.

2. נערך מחקר די נרחב על זה בארץ , בתחילת שנות ה2000 אאל"ט, כולל ניסויים ביחידות והגיעו למסקנה שמצב הנשיאה הבטוח ביותר הוא בהכנס, אתה יודע מה? יכול להיות שהטיעון היה שונה מזה שאני העלתי אבל זה פחות קריטי.

3. במצבנו הנוכחי צריך להיות מוכנים בכל מקום, כולל בתחנה המרכזית, אז אני לא אומר לאבד שפיות ולפתוח זיגים בדרך לאוטובוס, אבל כן רף מסוים. הרי זאת הסיבה שבגללה יוצאים הבייתה עם נשק ומחסנית כוננות מלכתחילה, לא?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-10-2008, 12:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. אתה אולי מבין את הפוטנציאל..."

ציטוט:
1. אתה אולי מבין את הפוטנציאל הגלום, אבל אלפי אחרים לא מבינים, או שהוא נשחק עם הזמן וההרגל.

מי שלא מקצועי על הנשק שלו - לא צריך לצאת עם הנשק הביתה.
וחלק מהמקצועיות זו הבטיחות.
מי שלא מוודא שהנצרה שלו סגורה, שהנשק שלו נקי, שהנשק מאופס, פורק את הנשק אחרי כל פעם שזה יצא מטווח ראייתו (מערום, מקלחת, בדיקה בנשקיה), מוודא שהנשק לא יכוון אל אדם אחר בשום מצב - גם אם אין מכלול בנשק - מזלזל בנשק שלו ומגלה חוסר מקצועיות.
נשקים לא הורגים - אנשים הורגים. ובסיטואציות האלו למען האמת הטמטום והזלזול של אנשים הם אלו שהורגים.
ואם אין לך את רמת ההבנה הזו של פוטנציאל הנזק של הנשק, לא משנה עד כמה תקרב את הפוטנציאל הזה למימוש, ברגע שהאנדרנלין והפחד (מהמצב החדש של נשק בהכנס או דרוך) ירדו, הזלזול יחזור בסיטואציה הרבה יותר מסוכנת.

ציטוט:
2. נערך מחקר די נרחב על זה בארץ , בתחילת שנות ה2000 אאל"ט, כולל ניסויים ביחידות והגיעו למסקנה שמצב הנשיאה הבטוח ביותר הוא בהכנס, אתה יודע מה? יכול להיות שהטיעון היה שונה מזה שאני העלתי אבל זה פחות קריטי.

למיטב זיכרוני הטענה לא הייתה שזה המצב הכי בטוח - אלא שסטטיסטית הסיכוי לפלוט כדור יורד במחלקה שנעה עם נשקים בהכנס. (למיטב זיכרוני גם הטענה העיקרית שם הייתה שחיילים שרגילים לבצע בדיקה "משולשת" לנשק ללא מחסנית, פשוט "שוכחים" שיש מחסנית בנשק ואוטומטית פורקים פעמיים ונוקרים - בעוד מי ש"רגיל" למחסנית בנשק לא עושה את הטעות הזאת. שוב-חזרנו לחוסר מקצועיות).
אם אין שם מקצועיות מלכתחילה - ברגע שהאנדרנלין והפחד מהמצב החדש ירדו - הזלזול יחזור.

ציטוט:
3. במצבנו הנוכחי צריך להיות מוכנים בכל מקום, כולל בתחנה המרכזית, אז אני לא אומר לאבד שפיות ולפתוח זיגים בדרך לאוטובוס, אבל כן רף מסוים. הרי זאת הסיבה שבגללה יוצאים הבייתה עם נשק ומחסנית כוננות מלכתחילה, לא?

בתור התחלה יש הבדל עצום בין נשק ומחסנית כוננות לבין נשק ומחסנית בהכנס.
בתור המשך - מי שמקצועי מספיק יכבד את הנשק שלו מספיק ע"מ לא לקחת סיכונים מיותרים.

ישן 16-10-2008, 12:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1. אתה אולי..."

1. באידיאל אתה צודק, אבל שוב-זה אידיאל.

לפעמים צריך להוריד סטנדרטים, בדיוק כמו שהיינו רוצים שרק נהגים מושלמים שמקפידים על כל חוקי התנועה ובעלי רפלקסים חתוליים יזכו ברישיון נהיגה, אבל לצערנו המציאות לא מאפשרת את זה וצריך להתפשר גם על זקנים שנוסעים 20 קמ"ש במסלול השמאלי של איילון ורחמנא ליצלן-נשים ( )

כך גם עם נשק- ולא אני לא חושב שההשוואה מופרכת-מכוניות הם כלי הרג בדיוק כמו נשק חם, אנחנו רוצים שכל החיילים ידעו לתפעל נשק בעיינים עצומות, יפגעו בראש של מחבל ב500 מ' שמציץ מאחורי מסך אזרחים והיו מודעים אליו תמיד. בפועל זה לא מתאפשר-למה? כמו בכל שאר מעגלי הקסמים שחשפנו פה בימים האחרונים-הכל חוזר להתחלה, ההכשרה. במקרה יש פה גם משתנה נוסף שהוא רעה חולה בפני עצמו, אבל עדיין לא נחשף לו פתרון- שיגרה.

2. בלי לשים לב חשפת את מזימת הכסת"ח בתחום:
נושא הפליטה בפריקה. חייל צריך להיות מורגל למחסנית בכלי-זה המצב הטבעי. את הנשק פורקים פעם אחת-אחרי שמוציאים מחסנית! לא לפני כניסה לבסיס, לחדר אוכל, מגורים, רכב, לפני פירוק, אחרי הרכבה או סתם כשלרס"ר בא להציק לך. אם לא הכנסת מחסנית לא יהיה כדור בקנה, זה יהפוך את פעולת הפירוק למה שהיא מיועדת להיות ולא עוד תנועה רובוטית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-10-2008, 08:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] 1. צורת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אתה לא צריך לשאת את הנשק בהכנס, ובטח שלא במצב לא נצור - על מנת שתהיה לך מודעות גבוהה לבטיחות, או בשביל שתעריך את הנשק שלך.
ע"פ אותו טיעון אני צריך לנהוג במהירות מופרזת ולא לחגור חגורת בטיחות ע"מ לפתח מודעות גבוהה יותר לבטיחות הרכב והנהיגה.

אני מבין מה פוטנציאל הסיכון הגלום בנשק - ולכן אני לא מעיז לפטור את עצמי מלחשוב על הבטיחות שבנשיאתו.

קירוב הפוטנציאל ליידי מימוש (מחסנית בהכנס, נצרה פתוחה, אצבע באשמורת ההדק ועוד) - לא ישנה את פוטנציאל הנזק, ולכן לא תשנה את היחס של אדם המודע לפוטנציאל זה.

כשיש סיבה מבצעית לעומת זאת, אין ברירה אלא לקרב את פוטנציאל הנשק לידי מימוש. אבל זה לא המצב אצל כל אלו שמסתובבים בתחנה המרכזית בהכנס ובנשק לא נצור.

איך להסביר לך שנשק עם מחסנית בהכנס הוא יותר בטוח?
או שאתה גם מאלו שאסור לבלבל אותם עם העובדות ?
1988 ממד"ה
2005 חטמ"ר מנשה.
והראש של אנשים לא מפנים?
ישן 17-10-2008, 14:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]אתה לא צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
איך להסביר לך שנשק עם מחסנית בהכנס הוא יותר בטוח?
או שאתה גם מאלו שאסור לבלבל אותם עם העובדות ?

נסה במילים.
מההיכרות שלי איתך (דרך הפורום) אנחנו מסכימים לגבי הגדרת הפער (הדרכה וחינוך) וכשאתה מסביר משהו, אני נוטה להבין על מה אתה מדבר (אם כי לא תמיד להסכים).
אני קראתי כבר פעמיים בשרשור הזה הצהרות שלך לגבי העובדה שנשיאת נשק בהכנס בטוחה יותר.
לא ראיתי עדיין שום הסבר למה אתה חושב כך.

1988
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
ממד"ה
2005 חטמ"ר מנשה.
והראש של אנשים לא מפנים?

אתה יכול לפרט את התקדימים הנ"ל?
הרבה דברים קרו בחטמ"ר מנשה ב 2005 ואת רובם המוחלט אני לא מכיר.

ישן 16-10-2008, 11:05
  Hackworth Hackworth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.07
מזכיר תופעה נשכחת

בשנות ה-90 המוקדמות, ימי אינתיפאדה ראשונה, פשה בארץ גל פיגועי דקירה. ברקע היו זכורים גם פיגועים קודמים כמו קו 405 וכמובן חטיפת חיילים מטרמפיאדות (סעדון, סספורטס, ועוד). זכור לי כי התחזקה התחושה אצל חיילים בסדיר, קרביים ותומכ"לים, לפיה כדאי לו לחייל שיוכל להגיב מהר מאד לפח"ע בסביבתו. מחסניות מנוסרות תוצרת בית "הנבלעות" בתוך בית המחסנית של ה-אמ-16 הפכו למוצר נחשק (המ.צ. שמחו לעצור חיילים בהכנס, אז לוקחים מחסנית של מישהו אחר, מנסרים אותה בבית עם מסורית פלדה, מקצרים את הקפיץ לפי התחושה ויאללה למחצבה הישנה לראות אם זה עושה מעצורים). חיילים חמושים התבקשו במסדרי יציאה וגם על ידי נוסעים לשבת בקידמת האוטובוס ו'לאבטח' את הנהג. לא זכור לי שהותר להסתובב ב'הכנס' אבל זו הרחבה כמעט מתבקשת של הפקודות לאור המציאות והרצון הטבעי של חייל להרוג לפחות מחבל או שניים לפני השחרור. אולי יחד עם רוח המילואימניק הקלילה ותחושת ה-'יריתי אלפי כדורים בחיי, אני יודע לעבוד עם הנשק הזה' משתלב כאן משהו מהימים ההם.

ובהקשר זה -
ב93' או 94', באוטובוס בדרך לאשקלון, שולף מחבל סכין ומתחיל לדקור את הנהג. השמועה סיפרה שמש"ק מודיעין מאוג' עזה שישן באחורי האוטובוס התעורר, ראה מהומה ואנשים נדחקים אל הדלתות שהנהג הצליח לפתוח תוך כדי עצירה. הוא מכניס את מחסנית הפלסטיק לאם-16 הארוך שלו, מפלס דרכו קדימה דרך אנשים מבוהלים (כולל 2 קצינים עם אקדחים ביד שישבו מקדימה וחלפו עם פניו בדרכם לדלת האחורית). הוא יורה במחבל, הנהג כבר פצוע אנוש ונפטר אחר כך מפצעיו. המש"ק מקבל צל"ש מהאוגדונר.
ישן 16-10-2008, 12:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אחי עצר מחבל במו ידיו כשישב..."

מצד שני -בפיגוע מסויים במדרחוב בירושלים, רוב הנפגעים היו מירי כוחותינו...

ישן 18-10-2008, 21:22
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אתה לא יכול לצפות שכל חייל..."

לא צריך לקנות כלום.
באחת מעצירות התדלוק שלכם הכנסו לתחנת דלק בה יש גם פנצריה.
בקשו מהפאנצ'ר מאעכר אבוב של רכב פרטי שהוא לא צריך.
בבית תחתכו ממנה חתיכה ברוחב 2-3 ס"מ והרי לכם גומי לשפצור המחסנית שלא עלה לכם שקל.

לדעתי, אין להצמיד את המחסנית לנשק, אלא אם הנשק בהכנס - היה וחטפו לכם את הנשק, הלכה איתו גם המחסנית ומי יודע, אולי החוטף יפנה את הנשק נגדכם?

אני מצודד בדעה כי כל עוד הנשק צמוד אליך - המחסנית בהכנס. הורדת ממך את הנשק מסיבה כזו או אחרת/הנשק יוצא מטווח ראיתך, פרוק את הנשק וקח את המחסנית!
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 16-10-2008, 16:59
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
התופעה שמטרידה אותי

זה שזה מטריד אותך.

וליתר דיוק,עושים מחיילים מקשה אחד של מטומטמים ,מקשיחים את ההורעות בטיחות לספקטרום הקיצוני,מפרידים לגמרי בין מקצועיות לבין בטיחות (על זה כתבתי רבות פעם בפורום) .

מבחינה פסיכולוגית הנשק הוא אכן בטוח יותר כאשר המחסנית בפנים : אני אתן דוגמא מעולם הסמים וחינוך עליהם,נגדיר את ה MINDSET ונשליך את זה על הנושא שלנו . כאשר בבית הספר מלמדים אנשים שהסמים גורמים לנזק בלתי חוזר ,וילד משתמש פעם ראשונה ורואה שהעולם לא חרב עליו,נוצר דיסונס לבין מה שאומרים לו , ולבין מה שהוא יודע . עכשיו . נוצר אי אימון במערכת , בהדגשהשהוא שונה מכולם וכו .

הכלל הראשון של נשיאת נשק הוא : "תמיד התייחס לנשק כאילו היה טעון" . הדבר אומר שאנו צריכים לתת את היחס המירבי שלנו לנשק,ולמעשה לשחק איזשהו משחק בכאילו . ברגע שנאמר "אין להכניס מחסנית לנשק" , יוצרים דיסוננס . הרי הנשק גם ככה "טעון", מה זה משנה עם אני מכניס מחסנית עליו ? אני גם ככה מתייחס עליו כטעון . הדבר גורם לזילזול בעבודה שתלוי לנו נשק על הצוואר , ולמעשה באיזשהו מקום ההוראה הזאת מקטינה את הערנות שלנו לנשק . יש חיילים ההולכים שבועות על גבישבועות עם נשק בהכנס בשטחים , רואים שאף אחד לא מת ולאף אחד לא נפלט נשק , ומעתה ה MINDSET שלהם הוא "למרוד במערכת" וללכת עם מחסנית בהכנס .

יתרה מזאת , מקומו הטבעי של המחסנית היא בנשק . יצרני נשקים התכוונו שכך זה יהיה . כאשר המכלול מקדימה , הסיכוי של פליטת כדורה הוא אותו דבר כאשר המחסנית בפנים או בחוץ . מקורה של הוראת בטיחות זו היא ממקרה בודד הקרא באשמת החייל ,ובגלל מדיניות צה"ל להפריד בין מקצועיות לבטיחות שגרמה להנפצת חוקי בטיחות (אני חושב שהדבר שאני אומר מתואר יפה גם בספר , אם אני לא טועה , "שייטת 11" של מייק אלדר,בו מתואר שמפקדים כבר התחילו להמציא דו"חות בטיחות בשביל לכתוב דו"חות בטיחות , כיוון שהייתה חובה לספק כאלו לאגב הבטיחות של מפח"ש או משהו כזה) .

לראיה , הינך מוזמן לתת את עינייך בחיילים מצבאות זרים (ואנילא מתכוון לחיילי זימבבווה וכאלו) ,ותראה שאף אחד לא מחבר את המחסנית לנשק שלו בשמרלינג .

מה שמטריד אותי יותר שלמרות שהייתי באימון במילאוים מספר פעמים מאז המלחמה , כנראה הלקחים לא הכי הופנמו , ועושים את אותם תרגילים שבלונים (מה, כל אימון מחדש יש " הסרת חלודה" ? חלאס , הבנו את הקטע , עומדים לקו עמדות , יורים , מסתערים, ידוע העניין . משהו חדש , רלוונטי לצורת האימון אותועושים צבאות זרים בקשה ...)
ישן 17-10-2008, 14:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "התופעה שמטרידה אותי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JAVEHN

מבחינה פסיכולוגית הנשק הוא אכן בטוח יותר כאשר המחסנית בפנים : אני אתן דוגמא מעולם הסמים וחינוך עליהם,נגדיר את ה MINDSET ונשליך את זה על הנושא שלנו . כאשר בבית הספר מלמדים אנשים שהסמים גורמים לנזק בלתי חוזר ,וילד משתמש פעם ראשונה ורואה שהעולם לא חרב עליו,נוצר דיסונס לבין מה שאומרים לו , ולבין מה שהוא יודע . עכשיו . נוצר אי אימון במערכת , בהדגשהשהוא שונה מכולם וכו .

הכלל הראשון של נשיאת נשק הוא : "תמיד התייחס לנשק כאילו היה טעון" . הדבר אומר שאנו צריכים לתת את היחס המירבי שלנו לנשק,ולמעשה לשחק איזשהו משחק בכאילו . ברגע שנאמר "אין להכניס מחסנית לנשק" , יוצרים דיסוננס . הרי הנשק גם ככה "טעון", מה זה משנה עם אני מכניס מחסנית עליו ? אני גם ככה מתייחס עליו כטעון . הדבר גורם לזילזול בעבודה שתלוי לנו נשק על הצוואר , ולמעשה באיזשהו מקום ההוראה הזאת מקטינה את הערנות שלנו לנשק . יש חיילים ההולכים שבועות על גבישבועות עם נשק בהכנס בשטחים , רואים שאף אחד לא מת ולאף אחד לא נפלט נשק , ומעתה ה MINDSET שלהם הוא "למרוד במערכת" וללכת עם מחסנית בהכנס .

אני לא מסכים עם ההצהרה הראשונית שלך - אבל הדוגמא שלך נהדרת.
בין נשק נישא לנשק יורה ישנם 4 שלבי ביניים - הכנס, דרוך, פתיחת נצרה, סחיטת הדק.
לצורך ההקבלה בין ילד שמסתובב בבית הספר למשתמש בקוק יש גם 4 שלבים - הכרת סוחר סמים, רכישת הסם, הכנתו במזרק והזרקה.

הפתרון שאתה מצאת לדיסוננס הקוגנטיבי שיוצרת הסברה לקויה היא לקחת את הילדים בבית הספר ולהכיר להם סוחרי סמים. לטענתך אם הם כבר יעשו את השלב הראשון, הסיכוי שהם יגיעו לשלב האחרון יורד.
לעומת זאת אני טוען שצריך להרחיק אותם מסוחרי הסמים, ולטפל בשורש הבעיה - ההדרכה הלקויה וחוסר ה"מקצועיות" של הילדים שמסתובבים בתיכון (אזור שנהווה מיזם עיסקי משגשג בעסקי הסמים). אם במקום להגיד להם "סמים הורגים" תסביר להם את ההשלכות הקצרות וארוכות הטווח שיש בשימוש בסמים (כולל אלכוהול וסיגריות), והם יהיו מודעים לכך שסוחרי גראס למדו מסוחרי הטבק ומוסיפים לסחורה שלהם חומרים ממכרים - אז הדיסוננס הזה ובעקבותיו פריצת הגבולות הנגררת מלקיחת שאכטה מג'וינט מבלי להתמכר לקוק תוך שניה גורמים כיום.

נשק עם המסנית בפנים מעלה את רמת הפחד מהנשק, לא משפיע על רמת המקצועיות בנשק.
לכן ברגע שהחידוש יעלם, חוסר המקצועיות יחזור להיות דומיננטי - ועכשיו בסיואציה קצת יותר מסוכנת.
שב - הניסי שאני מכיר (שהיה ד"א בהנדסה, לא בגולני, אבל יכול להיות שאלו היו ניסויים מקבילים) הראה שההבדל המהותי היה רק בפליטות שקרו במהלך פריקה. מקצועיות ייתה פותרת את זה (וכנראה גם מתארים אחרים) גם מבלי להסתובב עם מחסנית בנשק.

ישן 16-10-2008, 17:55
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
אני מילואימניק שהולך עם נשק בהכנס

כמו שאמרו פה רבים לפני, אני חושב שהמצב הזה יותר בטיחותי.ואני לא איזה מטכליסט או אפילו חירניק. סתם שיריונר. הנוהג של ללכת עם מחסנית מחוץ לנשק הוא יחודי לצה"ל והוא די טיפשי. להזכירך, גם במשטרה וגם במג"ב הולכים עם נשק בהכנס ואני לא שמעתי שיש שם שיעור פליטות כדורים יותר גבוה מאשר בצבא. הבעיה היא החשיבה. קרתה פליטת כדור? מה נעשה, נגביר את המודעות? נחנך לחשיבה בטיחותית? מה פתאום! פתרון מעולה- נשבית את הנשקים! כי נשק עם התחמושת בחוץ הוא נשק מושבת. וכשתצטרך את הנשק, עד שתוריד את הגומיה ותכניס מחסנית איבדת שלוש ארבע שניות.
אם סומכים עליך מספיק שתיקח אתך נשק, צריך לסמוך עליך מספיק שלא תעשה איתו שטויות. ואם אתה מספיק אידיוט בשביל לעשות שטויות, אז זה באמת לא משנה איפה תשים את המחסנית.
לפי מה שאני יודע בוצע ניסוי בנשיאת נשק בהכנס וגילו שבקרב חיילים שהולכים עם מחסנית בהכנס, ועוברים נוהל פריקה מסודר פעם ביום יש פחות פליטות מאשר אצל חיילים שהולכים עם מחסנית מחוץ לנשק. הסיבה: חיילים שיודעים שהנשק שלהם בהכנס מתייחסים אליו ככלי מסוכן. חיילים שרגילים שהמחסנית בחוץ, נוטים יותר לשחק עם הנשק כי הרי הנשק "בטוח". ואם חייל כזה היה בפעילות מבצעית או הכניס מחסנית בגלל סיבה אחרת, לפעמים הוא שוכח שיש מחסנית ומתחיל לשחק איתו (כי ככה הוא רגיל) וכך קורות הפליטות.
בעניין נצרה הפתוחה באוטובוס - חיילות רעה. חייל כזה לא צריך לקבל נשק בכלל.

ישן 17-10-2008, 15:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "ביטול הנקירה נולד כתוצאה מהכניסה של התבור לשירות בצה"ל"

לא נכון.

הרבה זמן מייקי ניסה לשנות את צורת הפריקה בצה"ל אבל רמ"ד בטיחות (שכחתי את שמו, בחור נחמד) לא אישר את זה, מייקי רכב על הכניסה של התבור לסרקולציה וקבע לו צורת פריקה ייחודית הכוללת:

הוצאת מחסנית, 3 וחצי דריכות, הורדת הנשק לזווית 45 מעלות כלפי האדמה (בדומה לפריקת אקדח), וידוא במבט בלבד בית בליעה נקי, עזיבת ידית דריכה.

רמ"ד בטיחות ראה כי טוב ושינה את שיטת הפריקה בכל צה"ל עם שינויים קלים (אין 3 וחצי דריכות ואין 45 מעלות למטה)

אין לזה שום קשר לעובדה (הבכלל לא נכונה לדעתי) שאי אפשר לנקור בלי מחסנית בתבור והמעבר הכלל צה"לי לשיטה לא קשור בכלל להטמעה של התבור שכן רוב היחידות לא יקבלו אותו בכלל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-10-2008, 16:16
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה אמורים להיות הייתרונות..."

עקרון היסוד הוא שביטול אקט הנקירה והפיכתו למשהו שמתבצע אך ורק בירי תפחית את כמות הפליטות (מה שדנו בו באשכול המחסנית בהכנס).

כל השאר הן פעולות "מחפות" על ביטול הנקירה, נק' ההנחה היא שאם שכחת להוציא מחסנית לפני פריקה אתה צריך להיות טיפש או עיוור כדי לא לשים לב שעפו לך 4 כדורים מהתריס מהשלוש וחצי דריכות שביצעת (קביעה לא בהכרח נכונה היות ואתה צריך להיות אידיוט או עיוור כדי לפרוק בהכנס מלכתחילה...)

הפניית הקנה ב45 מעלות כלפי מטה תופסת רק על התבור מסיבה והיא שעקב תצורת הבולפאפ קל יותר לראות את בית הבליעה בצורה הזאת.

ביטול הבדיקה המשולשת בגלל שלמישהו נפל סופסוף האסימון-שאי אפשר לחוש באצבע אם בית הבליעה אכן ריק.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-10-2008, 16:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "שאלות, אם יותר - למה 3..."

קודם כל אני אציין שאני רק השליח, אז נא לא לירות בי

3 וחצי דריכות-מספר כסת"חי רנדומלי כלשהו, עברנו על זה כבר, הרנדומליות בהתנהלות של הקייסר מייקי.

בנוגע למס' פעמים לעומת פעם אחת בלבד:
"נק' ההנחה היא שאם שכחת להוציא מחסנית לפני פריקה אתה צריך להיות טיפש או עיוור כדי לא לשים לב שעפו לך 4 כדורים מהתריס מהשלוש וחצי דריכות שביצעת (קביעה לא בהכרח נכונה היות ואתה צריך להיות אידיוט או עיוור כדי לפרוק בהכנס מלכתחילה...)"

45 מעלות כלפי מטה- גם בזה נגעתי בגלל תצורת הבולפאפ נוח יותר להסתכל לתוך בית הבליעה (זאת אגב הפעולה היחידה שיש עליה קונצנזוס להערכתי) שוב ציינתי שזה מתבצע בתבור בלבד.

בנוגע לנקירה, פתחנו על זה דיון שלם באשכול הזה בעצם, גם אני בעד נקירה בפריקה, הקיסר נגד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-10-2008, 09:32
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
קרא את דבריו של freedom fighter כחזוק לדברי
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "jsphs7, זאת פעם שנייה שמישהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jesh
jsphs7,
זאת פעם שנייה שמישהו מעלה את עניין השינה...
האם נראה לך שיש בעייה מיוחדת בללכת לישון ולהניח את הנשק בארון, כוננית, וכו.. עם מחסנית?
אני מדבר על מקומות בהם המרחק בינך לאויב פוטנציאלי קצר. תחושת הסכנה בפוטנציה היא סוביקטיבית.
לצערי, כאשר אני נעור משנתי שלא בשעה שתכננתי לוקח לי לעיתים יות מדי שניות יקרות להבין מה קורה כאן. כעת הנח מצב בו אתם מספר אנשים מועט בשטח קטן עם מיקום ברור לאיפה ישנים - אם אתה מחבל, זוג, שלישיה שנכנס לאן אתה הולך? אני מעדיף את הנשק זמין לידי.

שמע, לו היה מדובר בעוזי לא הייתי מעז ללכת לישון עם מחסנית בפנים אבל M16 או גליל?

נשק מסוג זה לא פולט, אנשים שמשחקים בנשק פולטים.

רק לשם הבהרה רק החילות שלי מינימלית (זה מה שצה"ל בחר לאמן אותי), ובכל זאת אינני מרגיש שאני לא יודע איך לגרום לנשק לירות, או חושש שנשק ירה שלא לצורך.
האם זה לא נראה לך טבעי שבמשך היום המחסנית בפנים, וגם בלילה?
(או שבלילה יש גמדים קטנים שבאים ועושים משהו שאני לא יודע עליו...) {קריצה}

יש לי חבר שהיה בהנדסה, היה להם בבסיס נשק שנהרג מפליטה, הוא סיפר שלקחו את כולם לראות את החדר ואת סימן הקליע - על מנת להבהיר שגם נשק שמבין היטב את הנשק יכול להרוג את עצמו ולכן אל תשחקו בנשק גם אם נדמה לכם שאתם מבינים כל פין.

את אותו הדבר ניתן לעשות בסיום כל טירונות, לאחר שהחיילים מתחילים לחוש בטחון עם הנשק ולהקרין סרט בו מדברים אנשים אמיתים שפצעו עצמם או אחרים, שכל אחד יסביר איך זה קרה לו. אם ימנע המשחק המיותר בנשק כמות הפליטות תרד משמעותית.

ישן 17-10-2008, 09:50
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "קרא את דבריו של freedom fighter כחזוק לדברי"

אם אני מבין נכון, אז אנחנו מדברים על אותו הדבר.
ורק כדי ליישר את הפינה, מה שאני אומר זה, לא צריכה להיות שום פריקת נשק, הוצאת החסנית ועוד תעלולים, "בגלל שעכשיו אני הולך לישון".
כמו שאמרת, נשק לא פולט כדורים. אז אם האמ 16 שלי לידי שאני ישן, ויש מחסנית בפנים, אז זהו. זה לא יגרום לשום דבר לקרות.
כנ"ל אקדח מתחת לכר או על הכוננית. אין שום הישג בזה שפורקים אותו לפני השינה. (מה שכן יכול לקרות, זה שקמים אפופים בהקפצה ולא יודעים איפה המחסנית או לא מבינים שהמעצור ראשון... זה בס"הכ מחסנית שהונמכה..)
לגבי העוזי שהזכרת, גם עוזי בהכנס - לא מסוכן. הרי אם המכלול לפנים, אין שום דבר שיקח אותו אחורה....
לסיכום, גם באוהל ליד ח'רבת צפא וגם במגורים באשדוד או בבירנית, או בנתניה או בחטמ"ר... כשישנים, ובתוך הנשק יש מחסנית, אז ישנים, ובתוך הנשק יש מחסנית. שום דבר רע לא קורה לבד.
ישן 20-10-2008, 19:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "אתה בטוח שצריך לדרוך את העוזי..."

מה שהוא אמר אמנם לא מדויק, אבל הוא מאוד נכון.
זה לא שאי אפשר פיזית להכניס מכסנית לעוזי מבלי לדרוך אותו - אלא שזה אסור.
לעוזי מכלול פתוח. הסיבה העיקרית לכך שעוזי זכור שלא בצדק כנשק שפולט כדורים בתדירות גבוהה היא שבנשק כזה, אם הכנסת מחסנית, מכה בינונית תחליק את המכלול אחורה "חצי דרך" וכדור יגרף וינקר ישר.
בדור ג' יש לך את ה"ריץ' ראץ'" למעלה ואת המשבת שאמורים (ובד"כ מצליחים) למנוע זאת.
אבל ההנחיה קיימת עד היום.
מכניסים מחסנית לעוזי רק אחרי הדריכה.

ישן 23-10-2008, 14:14
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יש עוד סיבה לזה שעוזים זכורים ככה.
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה שהוא אמר אמנם לא מדויק,..."

בתור נשק שהפך לעורפי לפני הרבה שנים, וזכה לרמת תחזוקה נמוכה מאוד פעמים רבות, עוזים צה"ליים עלולים להיות חתיכת רולטה מבחינת אמינות ובטיחות. העוזים שאישית יצא לי להיתקל בהם כללו:
- שני עוזים דור ג' שפיני הבטחון שלהם היו כל-כך שחוקים, שמכת נפילה הייתה דורכת אותם, לפעמים למחצה ולפעמים לגמרי (מכלול קופץ 'עד הסוף').
- כמה עוזים שהיה להם רק מצב "נצור, אוטומט, אוטומט".
- עוזי מופלא אחד שלא ירה במצב בודדת, לא ירה במצב אוטומט, אבל בנצור - ירה צרורות (אני יודע שטכנית זה לא אמור להיות אפשרי, אבל ראיתי את העוזי הזה בפעולה, לא שסיפרו לי עליו. מיד אחרי גילוי התקלה לקחו אותו לנשק, ואין לי מושג מה קרה בסופו).
- ועוד עוזי אחד בלי תקלה בירי, רק עם קנה בעל סטיה כל-כך רצינית, שכשיריתי בו מטווח 25 על מטרה מסויימת, כל הכדורים פגעו במטרה לימינה (החלפתי עוזי, ופגעתי במטרה הדרושה בכל הכדורים. זה לא היה מקרה של ירי גרוע).
מקבץ התקלות הזה היה הרבה יותר גדול ממה שאי פעם ראיתי בכמות מקבילה של כלי נשק אחרים.
ולא, לא הייתי חימושניק מימי.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 16-10-2008, 22:23
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
גם אני מילואימניק שהולך עם נשק בהכנס

לא אצטדק על נסיבות בטיחותיות או שאקליות אלא הסיבה הנה פשוטה מאד.
מאז הסדיר איבדתי מה שהיה כבר מוטבע בתוכי וזה ההקפדה על הימצאות המחסנית עלי בכל עת (שבפקודה אוכסנה בכיס הדגמ"ח ולא שופצרה על הנשק מפאת התראות על נסיון חטיפת נשקים). כך, שאני מוצא את עצמי בעת שירות מילואים לעיתים עם נשק אך ללא מחסנית שנשכחת באפוד, מיטה, שולחן אוכל, שירותים, ג'יפ, רכב פרטי וכו'...
15 שנה מאז השחרור, ושירות מילואים של מספר שבועות בשנה לא מצליחים משום מה להטמיע בי מחדש את ה"חוש" שפותח בסדיר על המצאות הנשק והמחסנית עלי בכל עת (אולי גם שכעת כיסי מלאים בדברים נפלאים שלא היו קיימים בתקופת הסדיר כגון פלאפון, יומן, מפתחות וכו' אשר תופסים את רוב המקום שהיה מיועד בעבר בלעדית למחסנית).
על כן, אני מרגיש בטוח יותר שאין חשש שאשכח את המחסנית כאשר היא בהכנס, ושאם חס וחלילה אזדקק לנשק אוכל באמת להשתמש בו.
מיותר לציין, שכחייל קרבי הנני מתורגל ומורגל להסתובב בנשק עם הכנס, מה שכן השתרש כהרגל מאז הסדיר.

נערך לאחרונה ע"י tamido בתאריך 16-10-2008 בשעה 22:24. סיבה: כותרת
ישן 17-10-2008, 02:10
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06

רק כדי לסבר את האוזן אחרי שכמעט כולם גמרו להתנפל, האם יש פקודה שאוסרת על נשיאת נשק במצב 3 ? (זכור לי שגם בסדיר הייתי מסתובב עם מחסנית בהכנס ונשק נצור)

בכולאופן, אני לא חושב שצריך להתרגש יותר מדי כיוון שאינך מכיר את המילואימניק ולא יודע מה יש לו (או אין לו) בין האזניים. כמו כן, אינך יודע אם ברגע שהיית מתקרב לנשק שלו הוא פשוט היה שובר לך את היד, מה שלעניות דעתי היה לגטימי לחלוטין כיוון שאינו מכיר אותך ואינו יודע מה כוונתך.

לצורך העניין כבר יותר מעשור אני נושא נשק אישי, החלפתי מספר אקדחים ומעולם לא היה לי אקדח עם נצרה, אני מסתובב דרך קבע במצב 3 והיתה תקופה שהייתי מסתובב גם במצב 0. ולא, לא נראה לי שהיית יכול לשלוף לי את המחסנית ולנצור לי את האקדח (ואני לא אומר זאת בגלל שלאקדח אין נצרה...). הניצרה היחידה היא בראש.

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
ישן 17-10-2008, 16:26
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אני חושב ומקווה שאתה מתבלבל -..."

אמת, במצב 0 האקדח טעון ודרוך אך לא נצור (אצלי פשוט אין ניצרה...)

לטובת החברים, להלן מצבי הנשיאה כפי שמוגדרים בירי מעשי:
קודם כל הסבר למונחים:
  • טעון - מחסנית בהכנס
  • דרוך - כדור בקנה
  • פרוק - אין מחסנית בהכנס (וכמובן שאין גם כדור בקנה)
מצבי נשיאה:
  • מצב 0 : נשק טעון, דרוך ואינו נצור
  • מצב 1 : הנשק טעון, דרוך ונצור
  • מצב 2 : נשק טעון, דרוך, והפטיש מושמט - אפשרי באקדחי DA בלבד
  • מצב 3 : הנשק טעון (הצורה בה רוב האנשים מסתובבים)
  • מצב 4: נשק פרוק
אקדים תרופה לשאלה, בנשקים בהם אין ניצרה יש לרוב מנגונני הגנה אחרים (מלבד הראש של בעל הנשק), בנוסף, הדבר לא אסור ע"פ חוק, כלומר חוקי לחלוטין לנוע עם כדור בקנה.

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
ישן 17-10-2008, 08:43
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
צ'יל אאוט מאן

אני תמיד מסתובב בהכנס, מהטעם הפשוט שבמקרה ו... (ואני מקווה שלעולם לא), זמן הוצאת הכדור הראשון יורד דרסטית, ולא הייתי רוצה לעמוד מול אויב במצב בו אני מתחיל להתבחבש עם הכנסת המחסנית (או חלילה להכניס אותה לא כמו שצריך ולגלות את זה אחרי הנקירה הראשונה).
מקומה של המחסנית בתוך הנשק מטעם פשוט זה של הורדת זמן התגובה במקרה קיצון. גם כשאני ישן בתעסוקה הנשק שלי בהכנס מתחת לראש. למה? כי האפשרות של חדירת מפגע לתוך מוצב צה"לי היא בעיני סבירה ביותר, והסינאריו הריאלי לדעתי של ארוע כזה היא של התעוררות מצרור שהמחבל יותר בחדר\במבנה הסמוך...
בקיצור- בזמן אמת אין זמן, והזמן המועט שיש מוקדש להבנת הסיטואציה והחלטה על יציאה לפעולה ("מה קורה ומה אני עושה").
הסטטיסטיקה של "סבירות להתקלות" מול "סבירות לפליטה" רלוונטית אולי למחלקת מחקר וכסת"ח במז"י, אבל אין בה שומדבר חיילי או מקצועי.

נושא נשק ראוי שימשול בנשקו, ואם אינו מושל בו, ראוי שלא ישא נשק.
ואם היית נוגע לי ברובה היית חוטף.
ישן 18-10-2008, 20:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "אותי הרבה יותר הטריד ברשותכם......."

זה עניין של אמת מידה.
אני אף פעם לא אמרתי מילה נגד חיילים שהולכים בהכנס באיו"ש, שלא לדבר על עזה ולבנון (כשהיינו בהן). אבל יש הבדל מהותי בין הסבירות להתקלות (וכתוצאה מכך משמעות ההפרש בקבועי הזמן של התגובה באש) במקומות אלו לבין בשהיה בתחנה מרכזית והליכה במדרחוב.
גם הסיבה לפליטות היא לא הליכה עם נשק בהכנס - אלא חוסר מקצועיות וזלזול.
אבל אם אני יוצא מנקודת הנחה שאני צריך למצוא איזון בין האילוצים השונים (בטיחות לעומת קבועי זמן בתגובה), אי המצאות מחסנית בהכנס (אלא אם אתה מתכוון להשתמש בו - כלומר בפעילות מבצעית/אזור מאוים/מטווח), וכתוצאה מכך אי המצאות תחמושת בנשק, מורידה את מספר הפעמים בהם חוסר מקצועיות וזלזול יגרמו לפליטת כדור (הם יגרמו בנקירה, מצב לא פחות חמור - אבל הרבה פחות מסוכן).

ישן 20-10-2008, 18:41
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה עניין של אמת מידה. אני אף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
זה עניין של אמת מידה.
אני אף פעם לא אמרתי מילה נגד חיילים שהולכים בהכנס באיו"ש, שלא לדבר על עזה ולבנון (כשהיינו בהן). אבל יש הבדל מהותי בין הסבירות להתקלות (וכתוצאה מכך משמעות ההפרש בקבועי הזמן של התגובה באש) במקומות אלו לבין בשהיה בתחנה מרכזית והליכה במדרחוב.
גם הסיבה לפליטות היא לא הליכה עם נשק בהכנס - אלא חוסר מקצועיות וזלזול.
אבל אם אני יוצא מנקודת הנחה שאני צריך למצוא איזון בין האילוצים השונים (בטיחות לעומת קבועי זמן בתגובה), אי המצאות מחסנית בהכנס (אלא אם אתה מתכוון להשתמש בו - כלומר בפעילות מבצעית/אזור מאוים/מטווח), וכתוצאה מכך אי המצאות תחמושת בנשק, מורידה את מספר הפעמים בהם חוסר מקצועיות וזלזול יגרמו לפליטת כדור (הם יגרמו בנקירה, מצב לא פחות חמור - אבל הרבה פחות מסוכן).

חבר יקר
אי המצאות מחסנית בכלי עלולה לגרום לאוחז בנשק לחשוב שהנשק נקי ופרוק מכדורים.
בעוד שכלל בטיחות ראשון אומר :
יש להתיחס לנשק (גם לאחר שנפרק ונמצא ריק מתחמושת) בכל עת כאילו הוא טעון.
היו מחקרים בנושא!!!
עכשיו לבוא ולהוציא מחסנית זה להגביר את מספר הפליטות.

ישנן שתי אפשרויות רובאי (שכשמו כן הוא) עם מחסנית בהכנס !!!
או נשק מאופסן (כמו שקיים במחנות מסוימים).

אין באמצע וכל פשרה או הסרת האחריות מהאוחז בנשק סופה אסון.

אנחנו בחלם המצאנו פטנט !!!
עם נשק בלי מחסנית !!! הפוך מחזיות (לללכת עם ולהרגיש בלי) אנחנו הולכים בלי ומרגישים עם.

תראה לי היכן (חוץ מצה"ל באקדח תופי) אדם הולך עם אקדח לנשיאה שלא בהכנס?
אז למה ברובה לא ?

נכון בצה"ל אני נאלץ לנהוג לפי הפקודות - אך דע לך שאין תדריך או פקודה שבשלב כלשהו אני לא מתפרץ ואומר את דעתי המקצועית.
ישן 21-10-2008, 01:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]זה עניין של אמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
חבר יקר
אי המצאות מחסנית בכלי עלולה לגרום לאוחז בנשק לחשוב שהנשק נקי ופרוק מכדורים.

וזו טעות מאוד בסיסית.
רק נשק שאני פרקתי ושמאז שאני פרקתי אותו נמצא תחת פיקוחי הישיר ואף אחד אחר לא נגע בו - רק נשק כזה הוא נשק נקי ופרוק מכדורים.
אם השארתי את הנשק בנשקיה/בכנה/במשרד בארון לחמש שניות - מבחינתי אין לדעת מה מצבו של הנשק.
זה כמו הדוגמא הישנה על נטילת אחריות:
כשאתה נותן לילד לטפס על סולם, כל עוד הוא לא עובר את גובה ידיך, אתה יכול להגיד "אני אחראי". כי אם יפול, הוא בין ידיך ותוכל לתפוס אותו.
אם תתן לו לטפס מעבר להישג ידיך, אתה כבר לא אחראי על האירוע. אתה אמנם תהיה אשם אם הוא יפול ויפגע, אבל אתה כבר לא יכול להיות אחראי - אין לך שום השפעה על השתלשלות העניינים.
כך בדיוק כאשר אתה משלח משימה - מפקד המשימה, שיושב ליד הנהג, הוא האחראי, לו יש יכולת השפעה.
הקצין ששילח אותה יכול להיות אשם בפגם כזה או אחר, אבל הוא לא יכול להגיד "אני אחראי" ובכך לפטור את מפקד המשימה מאחריות.
זה חלק מהמקצועיות בשילוח משימה.
באותה מידה ברגע שהנשק יצא מטווח ראייתי אני לא יכול להיות אחראי על מצבו - לי לא הייתה השפעה על מצבו הנוכחי - ולכן אתייחס אליו כאל נשק דרוך עד שאוודא בפריקה שאין הדבר כך.
זה חלק מהמקצועיות בטיפול בנשק.
בקבלך ובמוסרך פרוק ונצור - ואם לאדם אחר יכלה להיות גישה אל הנשק - ראה עצמך כאילו קיבלת את הנשק מאותו אדם.
זה חלק מהמקצועיות שבטיפול בנשק.

ישן 21-10-2008, 07:08
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb]חבר יקר אי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
וזו טעות מאוד בסיסית.
רק נשק שאני פרקתי ושמאז שאני פרקתי אותו נמצא תחת פיקוחי הישיר ואף אחד אחר לא נגע בו - רק נשק כזה הוא נשק נקי ופרוק מכדורים.
אם השארתי את הנשק בנשקיה/בכנה/במשרד בארון לחמש שניות - מבחינתי אין לדעת מה מצבו של הנשק.
זה כמו הדוגמא הישנה על נטילת אחריות:
כשאתה נותן לילד לטפס על סולם, כל עוד הוא לא עובר את גובה ידיך, אתה יכול להגיד "אני אחראי". כי אם יפול, הוא בין ידיך ותוכל לתפוס אותו.
אם תתן לו לטפס מעבר להישג ידיך, אתה כבר לא אחראי על האירוע. אתה אמנם תהיה אשם אם הוא יפול ויפגע, אבל אתה כבר לא יכול להיות אחראי - אין לך שום השפעה על השתלשלות העניינים.
כך בדיוק כאשר אתה משלח משימה - מפקד המשימה, שיושב ליד הנהג, הוא האחראי, לו יש יכולת השפעה.
הקצין ששילח אותה יכול להיות אשם בפגם כזה או אחר, אבל הוא לא יכול להגיד "אני אחראי" ובכך לפטור את מפקד המשימה מאחריות.
זה חלק מהמקצועיות בשילוח משימה.
באותה מידה ברגע שהנשק יצא מטווח ראייתי אני לא יכול להיות אחראי על מצבו - לי לא הייתה השפעה על מצבו הנוכחי - ולכן אתייחס אליו כאל נשק דרוך עד שאוודא בפריקה שאין הדבר כך.
זה חלק מהמקצועיות בטיפול בנשק.
בקבלך ובמוסרך פרוק ונצור - ואם לאדם אחר יכלה להיות גישה אל הנשק - ראה עצמך כאילו קיבלת את הנשק מאותו אדם.
זה חלק מהמקצועיות שבטיפול בנשק.

טעות גדולה !!!
גם נשק שאתה פרקת עלול להיות טעון כתוצאה משגיאת אנוש.
כמה פעמים עשית דברים בהיסח הדעת והסתבר לך שמה שחשבת לא כך הוא?
רוב הפליטות שחקרתי בוצעו מנשק "שאינו טעון" (כפי שחשבו תחילה)
מנגנון הנשק סגור (למעט כלי עם מכנס פתוח) לכן אין לדעת אם נותר כדור או לא.

יש להתיחס לכל נשק בכל עת כאילו הוא טעון

ומכאן ואילך הכל נראה אחרת.

עצם התושובה שלך היא לטעמי טעות התנהגותית נוראית - לא רק אצלך.
אולם איני מאשים אותך - מקריאת תגובותיך אתה נראה לי אדם חיובי ביותר.
אני מאשים את מי שהכשיר אותך בנשק ואת כל מערך ההכשרה.

בקשה אחת אל תגיב..... עכשיו.
שב עם עצמך מספר שעות. ואז תגיב.

אגב בהחלט יכול להיות שנסכים שאנחנו לא מסכימים.

שיהיה לך כל טוב.

ושוב סליחה עם פגעתי אין לי כלום נגדך אישית אלא רק בעד העניין של בטיחות בנשק.
ישן 21-10-2008, 14:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]וזו טעות מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
טעות גדולה !!!
גם נשק שאתה פרקת עלול להיות טעון כתוצאה משגיאת אנוש.
כמה פעמים עשית דברים בהיסח הדעת והסתבר לך שמה שחשבת לא כך הוא?
רוב הפליטות שחקרתי בוצעו מנשק "שאינו טעון" (כפי שחשבו תחילה)
מנגנון הנשק סגור (למעט כלי עם מכנס פתוח) לכן אין לדעת אם נותר כדור או לא.

קודם כל לא נפגעתי.
לפחות עד כה לא אמרת דבר שאני חשבתי שאני צריך להיפגע ממנו.

בהמשך - נראה לי שיש לנו הבדל באיך שאנחנו מגדירים את המונח מקצועיות.
אדם מקצועי לא יעשה דברים "בהיסח הדעת". הוא יעשה אותם תוך שימת לב והבנת המשמעויות מעשיו.
אני מצפה ממורה שידע ללמד את התלמידים שלו ברמה הנאותה ושלא ידלג על חומר בגלל ש"דעתו הוסחה".
אני מצפה משוטר שישמור על החוק ולא יתעלם מביצוע פשע בגלל ש"דעתו הוסחה".
אני מצפה מהבקר במגדל פיקוח טיסה בנתב"ג שיכוון את המטוס שאני עליו לנחיתה ולא יגרום לו להתרסק "בגלל שדעתו הוסחה".
ובדיוק באותה מידה אני מצפה מחייל שכל עוד הנשק שלו אצלו יידע בדיוק מה המצב שלו - ולא ידרוך אותו בגלל ש"דעתו הוסחה".

מצב זה, שבו אדם דורך נשק בהיסח הדעת, נובע מזלזול חוסר אחריות וחוסר מקצועיות.
לטפל בנשק כשדעתך מוסחת משמעו לשחק רולטה רוסית בחייך וחיי הסובבים אותך, לא פחות מלנהוג שיכור כלוט.

ושוב - חזרתי לטענה המקורית שלי - פליטות כדור נובעות מחוסר מקצועיות.
אם יהיה כדור בקנה או שהנשק יהיה פרוק - אלו רק גורמים שמעלים את פוטנציאל הנזק של המעשה.
ולאור העובדה שמערך ההכשרה לא עומד בייעדיו (לפחות בחלקים גדולים בצבא) בתחום זה - נשיאת נשק במצב "פרוק" בעורף תוריד את פוטנציאל הנזק שנובע מחוסר מקצועיות.

אני חושב שההבדל בינינו הוא לא במהות - אלא באופן הגדרת המושג "מקצועיות". כנראה שאני מגדיר אותו בצורה רחבה ממך.

ישן 24-10-2008, 13:17
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb]טעות גדולה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
קודם כל לא נפגעתי.
לפחות עד כה לא אמרת דבר שאני חשבתי שאני צריך להיפגע ממנו.

בהמשך - נראה לי שיש לנו הבדל באיך שאנחנו מגדירים את המונח מקצועיות.
אדם מקצועי לא יעשה דברים "בהיסח הדעת". הוא יעשה אותם תוך שימת לב והבנת המשמעויות מעשיו.
אני מצפה ממורה שידע ללמד את התלמידים שלו ברמה הנאותה ושלא ידלג על חומר בגלל ש"דעתו הוסחה".
אני מצפה משוטר שישמור על החוק ולא יתעלם מביצוע פשע בגלל ש"דעתו הוסחה".
אני מצפה מהבקר במגדל פיקוח טיסה בנתב"ג שיכוון את המטוס שאני עליו לנחיתה ולא יגרום לו להתרסק "בגלל שדעתו הוסחה".
ובדיוק באותה מידה אני מצפה מחייל שכל עוד הנשק שלו אצלו יידע בדיוק מה המצב שלו - ולא ידרוך אותו בגלל ש"דעתו הוסחה".

מצב זה, שבו אדם דורך נשק בהיסח הדעת, נובע מזלזול חוסר אחריות וחוסר מקצועיות.
לטפל בנשק כשדעתך מוסחת משמעו לשחק רולטה רוסית בחייך וחיי הסובבים אותך, לא פחות מלנהוג שיכור כלוט.

ושוב - חזרתי לטענה המקורית שלי - פליטות כדור נובעות מחוסר מקצועיות.
אם יהיה כדור בקנה או שהנשק יהיה פרוק - אלו רק גורמים שמעלים את פוטנציאל הנזק של המעשה.
ולאור העובדה שמערך ההכשרה לא עומד בייעדיו (לפחות בחלקים גדולים בצבא) בתחום זה - נשיאת נשק במצב "פרוק" בעורף תוריד את פוטנציאל הנזק שנובע מחוסר מקצועיות.

אני חושב שההבדל בינינו הוא לא במהות - אלא באופן הגדרת המושג "מקצועיות". כנראה שאני מגדיר אותו בצורה רחבה ממך.

רק שתי עובדות קטנות.
1988 מחקר של ממדה = חייל עם מחסנית הכנס יותר זהיר !!!
2004 ניסוי חדש באחד החטמרים בשומרון הגיע לאותה מסקנה.

עכשיו תסביר לי למה ללכת בלי מחסנית...?

יש מקום שאתה רוצה שלא יסתובבו עם נשק ? מצויין - תאפסן !!!

הולך עם נשק - תהיה מוכן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:00

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר