לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2008, 16:21
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
חבל שאתה מדבר ככה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "באיזה צבא מודרני יש אמלחיו"ת??"

עצוב לי שאנשים שחושבים שכל מה שהם ראו באיזה יחידת עילית אמריקאית שהם מקבלים כמק"ט או כל ווסט שיוצא מאיזה אפסנאות הוא בהכרח טוב.
לעיתים צריך דברים ייעודים לציוד מסויים והציוד שאתה מקבל לא נותן לך את הפתרונות הטובים ביותר.
מה לעשות שלפעמים ווסט שתופר ילד בן 20 הוא ברמה מאוד גבוהה והרבה יותר טוב מכל דבר שאתה יכול לראות בשוק. לא סתם יחידות בעלות כסף פונות לחברות קטנות מאוד שמייצרות משהו איכותי. לדעתי ככל שאיכפת למי שמייצר את המוצר מאותו מוצר כך הוא יוצא טוב יותר-ז"א אותו ילד בן 20 שתופר ציוד לחברים שלו שיוצאים לקרב איכפת לו מהציוד והוא עושה את זה על הצד הטוב ביותר מאשר עובד ערבי באיזה חברה שמייצרת ווסטים בכמויות לצבא ולא איכפת לו מכלום.

---------
אילן אני לא אגיב לך בגלל שאתה יותר זמן ממני בפורום ואתה מוגדר כמומחה.
אתה מוזמן לראות את הווסטים של החמאס בעזה מבטיח לך שהם לא נופלים ברמה מאף אמלחיה צבאית/שממית/מרום דולפין ושאר הירקות
עשה טובה אל תהרוס לי את הנושא זה למטרה חשובה ועד כה הייתה תגובה עניינית אחת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2008, 22:21
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הנקודה החסרה פה היא,
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "חבל שאתה מדבר ככה"

שאותו בן 20 לרוב לא יודע שום דבר בפיזיולוגיה, בחלוקת משקל, ובעוד כמה דברים נוספים. זה נכון שלבן 20 אכפת מהחברים שלו, אבל אם תשווה את זה לידע (כולל קריאת ספרות מקצועית והתעדכנות מתמדת בחידושים בעולם) והנסיון של, למשל, אדם סטיבנס מ'שממית' (צלף מילואים בצנחנים, אגב. זה לא שחסר לו נסיון מבצעי) תקבל תוצאות אחרות. כמו-כן, בחלק ניכר מווסטי האמל"חיה שהכרתי היו בעיות שנבעו מחלוקת משקל לא נכונה (כולל בעיות שמן-הסתם ישפיעו רק מאוחר יותר, בעיקר כאשר חלק לא פרופורציונלי נע לכתפיים) ואחרות שנבעו מכך שהיו כמה טריליוני כיסים מיותרים שמאוד היו באופנה אבל לא התאימו דווקא בצורה המיטבית.

ייאמר, שגם ראיתי לא מעט ווסטים מסחריים שהם זבל, ולמען הגילוי הנאות - יש לי ווסט של שממית, שני תיקים שלו (על כולם שילמתי במיטב כספי) ואני גם ידיד של אדם.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 18-10-2008, 16:27
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "באיזה צבא מודרני יש אמלחיו"ת??"

הרמטכ'ל הזה יקום שלצה'ל יהיה תקציב כמו לצבא ארה'ב.

עד אז, פלוגות ימשיכו להשתמש בדברים ממקורות אחרים(תרומות, אמל'חיה פלוגתית).

רוב הווסט אמלחיה שראיתי בשירות שלי עלו עשרות מונים על ווסט מק'ט צה'לי מצ'וקמק(שזה מה שרוב החיילים מקבלים. חותמים על ווסט יפה ודנדש בטירונות ועד שמגיעים לוותיקה הוא נראה כמו הצרות שלי. מתפרק, קרוע, מלוכלך ועוד... בגלל זה טוב שחזרו בכמה מקומות לתת אפודים לטירונים ורק אחר כך הם מקבלים ווסטים חדשים)

ווסט/קרמון שנתפר במיוחד לפי דרישות הפלוגה ולפי פק'ל ספציפי(למשל ווסט קלע עם פאוץ' ייעודי לאקילה) ישרת יותר טוב את בעליו.
אם דואגים שכל הווסטים נתפרים לפי עיצוב זהה אז גם אין את מראה הפלאנגות שכל אחד נראה שונה.

אל תזלזל בבן 20 שתופר ווסטים באיזה מכולה. יש מספיק אמל'חיסטים שהרבה הרבה הרבה יותר מוכשרים מהמתפרות שעושות את רוב הווסטים לצה'ל. ואפילו משתמשים בחומרים טובים יותר בחלק מהמקרים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 18-10-2008, 22:17
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "ווסט אמלחיה"

התגובה הבאה הולכת להיות קצת ארוכה (וקצת חורגת מבקשתו המקורית של פותח האשכול, אז איתך הסליחה, אבל התחיל פה דיון מעניין):

בתור מי שהתגייס ב92, השתחרר ב95 (והספיק לראות אי-אילו יחידות צבאיות מקרוב ומקרוב מאוד: גבעתי, הנדסה, שריון, תותחנים) ומאז עושה מילואים כבר 13 שנה, הפרספקטיבה שלי קצת שונה מזאת של רוב המגיבים בשרשור זה.

צבא צריך להיות אחיד. נקודה. אין צרכים שונים בין מסייעת צבר למסייעת 13. אלו הן פלוגות חי"ר. מקסימום השוני צריך להיות בצבע הכומתה וברשתות ההסוואה. כל השאר אחיד.
אחידות משיגים ע"י הנפקה ממקור אחד של כל הדברים הנדרשים ע"י היחידות: אספקה, ביגוד, חימוש, נשק, זיווד, טקטיקה, תרגולות (ותפסיקו לקרוא לזה תו"ל למען השם! תורת לחימה היא תורה. היא לא אומרת מי לוקח איזה זיג ביעד מבוצר או איך זורקים רימון. להתסער זה לא תו"ל, זו תרגולת. בדיוק כמו פריקה מנגמ"ש, אש בתא מנוע, או אש נ"ס. תרגולות).

כשאמלחיס"ט בן 20, ותהיה עבודתו איכותית ככל האפשר, תופר ווסט לפי בקשתו של הקשר, לא עומדת לנגד עיניו הראיה הרחבה יותר. הוא יתפור לו את הפאוצים למחסניות הפוך כי ככה זה נוח למזמין, את הפאוץ לתחבושת אישית יתפור בצד ימין מאחור ויוותר בכלל על פאוצ'ים למימיות כי יש שקית שתיה.
אותו קשר יקלע יום אחד לאירוע יחד עם כוחות אחרים. והיה ויפצע ויגשו לטפל בו, מי ידע היכן התחבושת שלו? האמלחיס"ט?!? הצחקתם אותי!!!

סיטואציה אחרת: תוך כדי קרב (אחר הפעם. עם היחידה האורגנית שלו) נקרע לו הווסט. קורה. (אל תעלבו, לא בגלל איכות עבודה של אמלחיס"ט בן 20 אלא בגלל סלע חד). תוגש בקשה להוסיף לאספקה גם ווסט עבור אותו קשר. מה הוא יקבל, ווסט אמלחי"ה שהוכן עבורו במהירות הבזק? לא!!! הוא יקבל ווסט צהל"י רגיל במקרה הטוב, או אפוד במקרה הסביר.

סיטואציה נוספת: אותו קשר גיבור מגיע למילואים. מה הוא יקבל, ווסט אמלחי"ה? במקרה הטוב ווסט צהל"י במקרה הסביר אפוד.
אותו חייל יחזור הביתה עצבני ויקטר על הציוד הדפוק של הצבא, ושתמיד דופקים אות המילואימניקים ושהוא בחיים יותר לא עושה מילואים... מוכר לכם? לי זה מוכר לזרא!!!
כמובן שאותו קשר יכול גם "לדפוק" את הווסט בסוף השירות (מה זאת אומרת? זה שלו! תפור את זה במיוחד לפי מידותיו!). ואז שוב יהיה בזבוז זמן של האמלחיס"ט על תפירת ווסט אחר. מה גם שהווסט מהאמלחי"ה הולך ומתבלה עם השנים וגם מתכווץ במידותיו (או שאולי המילואימניק תופח?). ואז מה? ווסט צבאי!!!

אז הנה נקודה נוספת למחשבה: מאיפה בדיוק מגיע הכסף לאמלחיו"ת הפלוגתיות? תרומות? ומה יהיה כשיגמרו התרומות?
ומאיפה בדיוק התקן של האמלחיס"ט? הרי בצה"ל אין אמלחי"ה לכל מסייעת. הוא עושה עבודה שהוא לא אמור לעשות, ומישהו טוחן יותר בגלל זה - ה"צעיר" בעמדה, הטבח, הנהג עושה עוד שעות על ההגה. חברים, הדברים האלו לא באים חינם. מישהו משלם.

נושא המילואים בכלל קרוב לליבי.
כל שנה מגיע אלינו צוות צעיר, וכל שנה אותם ויכוחים:
"בסדיר כולנו הלכנו עם נעלי סקרפה/היי טק/מרצדס. קיבלנו תרומה מאבא של אחד החבר'ה"
מה לעשות ובמילואים אין אבא של אחד החבר'ה שיתרום נעלי טיולים לכל הפלוגה. אנשים גם לא ילכו ויקנו ב500 או 700 ש"ח זוג נעליים שישמש אותם פעם בשנה (מה לעשות, את הטרק במזרח הם עשו לפני 15 שנה, ונסיעות לחו"ל הם עושים עם לפ טופ לא עם מוצ'ילה).
וכמו שאמרתי קודם - הצבא צריך להיות אחיד!!!
(כמובן שגם אם לאותו קשר גיבור מהסיפורים הקודמים יקרעו הנעלים בשטח אז מה שישלחו לו זה נעליים צבאיות רגילות, ולא איזה נעליים טיולים).
ויכוח נוסף "כשנכנסים לחדר בלש"ב, אז לוקחים קודם את הפינה הקרובה"; "מה פתאום, את הרחוקה"; "שניכם טועים. כבר לא נכנסים בלש"ב נכנסים בטרור" - בקיצור, גם כאן הברדק שולט. לכל חטיבה התרגולות שלה, ולך תריב עם גולנצ'יק שעושה מה שהמ"מ לימד אותו בבזק ושהמפקד הסמל קידר אותו על זה לילה שלם.....

ועוד קטנה לפני סיום:
יצא לי ללכת עם אפוד קרב רגיל (זה הפושט, שנותנים היום לאבטחת טרמפיאדות. זה עם הבתי מימיה המדלדלים), עם אפוד קרב מודגם (זה עם הפאוץ גב התפור עם המקום ל624), עם ווסט אמלחי"ה ועם ווסט צהל"י (גם עם תפס H לקסדה וגם עם תפס A), עם שכפצ"י ויאטנם, עם שכפצי"ם רגיל, קרמיים ישנים, קרמיים ישנים-ישנים, קרמיים חדשים, קרמונים, חשמונאים - מה שלא תרצו.
מכל אלו, הנוח ביותר הוא:
אפוד קרב רגיל. כן זה עם המימיות המצוקמקות! רק תסדר את המימיות כמו שצריך ויש לך אחלה אפוד שבעולם! מעט בד אז יש לזיעה לאן להתאדות (מבחינתי אתם יכולים להמשיך ולהזיע בקונדומים האלו שנקראים ווסטים), אין פאוץ גב אז גם שם מאוורר ותמיד אפשר לשים שם תיק/מנשא/תד"ל. ואם הולכים עם שכפצי"ם, אין בעיה לפתוח 3 אבזמים והכריות מתפרקות והאפוד עולה על השכפ"צ הכי טוב שיש!!!

ועכשיו לסיכום:
ייסגרו האמלחיות הפלוגתיות מייד!!! אין להן מקום!!!
אם אמלחיית צה"ל מספקת ציוד גרוע - אל תתפשרו. תתלוננו! אתם חושבים שהמ"פ/מג"ד/מח"ט/מפאו"ג/אלוף פיקוד לא מקשיב לכם? לכו לקצין קבילות חיילים. אין לכם מושג כמה הם ישמחו לטפל בקבילה על ציוד צבאי (במקום כל הקבילות על זה שהרופא לא נותן מספיק גימלי"ם או שהמ"כ מטרטר יותר מדי.)
יכתבו סוף-סוף ספרים נהלים ותרגולות מסודרים. בביקורות יבדקו לא רק מצב מלאים, רישום בספרים ומספר פגיעות במטרות אלא גם אם עובדים לפי ספר הנהלים הצהל"י.

זהו. אני חושב שפרקתי הכל.
תודה על ההקשבה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 18-10-2008, 22:37
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני כמה הערות:
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "התגובה הבאה הולכת להיות קצת..."

1. גם צבאות מסודרים יותר מאיתנו מרשים לעיתים קרובות ציוד שונה. זה בולט מאוד אצל הבריטים, שם אפילו המדים יכולים להיות טיפל'ה שונים בין חייל לחייל. הסיבה, אגב, פשוטה למדי - הם צבא קבע וכל-אחד קונה את הציוד שלו בעצמו, למעט האספקה הבסיסית. אז אנשים יכולים להסתובב עם ציוד תקני שאיננו דומה לשל חבריהם.
2. יש לא מעט ווסטים שניתן להתאים בקלות את הגודל שלהם לחיילים שונים. אחרים באמת 'חונקים' ונראים לי כמו בגד גוף שמישהו החליט להרכיב עליו כיסים.
3. רוב בני האדם לא מודעים לכך שהמשקל צריך להיות על המתניים ולא רצוי יותר מדי על הכתפיים. זו מן הסתם הסיבה שהאפוד הישן נוח לך יותר.
4. פה ושם יש צרכים ספציפיים (ויעיד הווסט שלי. אמנם אני לא דוגמה, כי הכי קדימה שאני עשוי להגיע הוא חפ"ק אוגדה, אבל בכ"ז).
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...0&postcount=116
5. דיון ארוך בנושא אפשר למצוא פה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showpost.php?p=2515560

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 18-10-2008, 23:28
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "התגובה הבאה הולכת להיות קצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
תגובה בהחלט טובה ומעניינת... אני אנסה להתייחס לכמה דברים:

צבא צריך להיות אחיד. נקודה. אין צרכים שונים בין מסייעת צבר למסייעת 13. אלו הן פלוגות חי"ר. מקסימום השוני צריך להיות בצבע הכומתה וברשתות ההסוואה. כל השאר אחיד.

דווקא לפלוגות מסייעות אני יכול לחשוב על דבר או שתיים שיכולים לעזור להם אם יהיה להם ציוד מותאם לפלוגה מסייעת ולאו דווקא לפלוגת חי'ר רגילה. נכון שלא חשוב איזו מסייעת וזה גם די רלוונטי רק לשעת לחימה ולא לבט'ש...

אחידות משיגים ע"י הנפקה ממקור אחד של כל הדברים הנדרשים ע"י היחידות

הבעיה מתחילה במקור. אם אותו מקור מספק ציוד ברמה נמוכה אז אם יש אפשרות לשפר אותו או להשתמש במשהו חילופי אז למה לא? עדיף להמשיך להשתמש בציוד זבל רק כי זה מה שמסופק? (התייחסת לזה בסוף אבל זה מה יש... אני לא חושב שקבילות ממש יעזרו בנושא. פה הכסף מדבר... תראה איזה ציוד יש לאמריקאים או אפילו לפולנים(הציוד שלהם נראה אמריקאי דווקא..) למה הם לא צריכים אמלחיות? כי הציוד שלהם מצויין כבר מהמקור... הלוואי שהיה פה ציוד כזה... שום קבילה לא תשיג לי ציוד כזה. רק כסף והרבה.)

כשאמלחיס"ט בן 20, ותהיה עבודתו איכותית ככל האפשר, תופר ווסט לפי בקשתו של הקשר, לא עומדת לנגד עיניו הראיה הרחבה יותר. הוא יתפור לו את הפאוצים למחסניות הפוך כי ככה זה נוח למזמין, את הפאוץ לתחבושת אישית יתפור בצד ימין מאחור ויוותר בכלל על פאוצ'ים למימיות כי יש שקית שתיה.
אותו קשר יקלע יום אחד לאירוע יחד עם כוחות אחרים. והיה ויפצע ויגשו לטפל בו, מי ידע היכן התחבושת שלו? האמלחיס"ט?!? הצחקתם אותי!!!

אני לא יכול לדבר על כל האמלחיות שפועלות בצה'ל, רק על זאת של הפלוגה שהייתי בה.
אצלנו בפלוגה, לא תפרו ווסטים לפי בקשות אישיות עד כדי כך. יש ווסט חי'ר, ווסט מטול, ווסט נגב, קשר, קלע וכו'. לא ווסט עם מחסניות פה ווסט עם מחסניות שם. זה עדיין דומה בבסיס לווסט הצה'לי.
אני אישית תמיד הלכתי עם מימיות ושלוקר. אבל זה רק כי אני חובש. לא נראה לי שראיתי אף אחד אחר הולך עם מימיות מאז הטירונות. ברגע שמתירים שלוקרים הפאוצ'ים נשארים מיותמים... כמה זה חכם? תלוי במתאר... בבט'ש זה מצויין כי שלוקר זה מספיק והמימיות בצדדים מסרבלים אבל במלחמה עדיף שיהיה יותר מים... בעייתי...
לא יודע איך זה ביחידות אחרות, אבל אצלי בגדוד היה נהוג לסמן את הפאוץ' שבו שמים את הת.א עם סימון קטן בטיפקס. סימון אחיד לכולם(כנ'ל ח.ע). הוסבר לנו שזה הנוהל הצה'לי. אין לי מושג עד כמה זה נכון...
כמדומני, בווסט הצה'לי אין ממש פאוץ' שונה מאחרים שמוגדר בלעדית לת.א(יכול להיות שבמז'י מגדירים אחד כזה אבל כולם או גודל ונראים אותו דבר). פשוט שמים אותו באחד מהרמניות. אז מי יידע איפה הת.א? התופרת במתפרה?
לפעמים חשוב ווסט מותאם אישית. אני חובש. היה לי ווסט צה'לי סטנדרטי שמספקים לכל החובשים היום. לדעתי, ווסט גרוע. מאוד מגודל ומסורבל, אין מספיק מקום לשים ציוד שצריך בשליפה של שניות. הוא מתוכנן שרוב הציוד אמור להיות בתיק אחורי שנשלף. לא נוח לשלוף אותו ואז לך תחזיר אותו למקום...(צריך שמישהו אחר יעשה את זה כדי לא להצטרך להוריד את הווסט באמצע לחימה).
גם אחרי שאני אישית שיפרתי אותו והוספתי תאים קדמיים לשליפה מהירה זה לא הרגיש לי מספיק טוב. אבל יש גבול כמה אפשר לשנות ווסט קיים. צריך לעצב אחד מחדש...

סיטואציה אחרת: תוך כדי קרב (אחר הפעם. עם היחידה האורגנית שלו) נקרע לו הווסט. קורה. (אל תעלבו, לא בגלל איכות עבודה של אמלחיס"ט בן 20 אלא בגלל סלע חד). תוגש בקשה להוסיף לאספקה גם ווסט עבור אותו קשר. מה הוא יקבל, ווסט אמלחי"ה שהוכן עבורו במהירות הבזק? לא!!! הוא יקבל ווסט צהל"י רגיל במקרה הטוב, או אפוד במקרה הסביר.

אז מה. אז הוא יקבל ווסט רגיל ויגיד שזה לא מתאים לו לצבע של העיניים ויזרוק אותו? אני לא מבין מה הבעיה כאן.. נהרסה האמלחיה והביאו לשטח ווסט אחר. אז מה אם זאת לא האמלחיה המיוחדת. בנתיים זה כנראה יעשה את העבודה... את האמלחיה אפשר(בדרך כלל) לתקן אחר כך בבסיס...
זה לא אומר שצריך לצאת מראש עם ווסט רגיל אם יש לך ווסט יותר טוב למשימה.

סיטואציה נוספת: אותו קשר גיבור מגיע למילואים. מה הוא יקבל, ווסט אמלחי"ה? במקרה הטוב ווסט צהל"י במקרה הסביר אפוד.
אותו חייל יחזור הביתה עצבני ויקטר על הציוד הדפוק של הצבא, ושתמיד דופקים אות המילואימניקים ושהוא בחיים יותר לא עושה מילואים... מוכר לכם? לי זה מוכר לזרא!!!

זה כבר בעיה אישית של חיילים... אם מישהו חושב ככה בגלל שהייתה לו אמלחיה בסדיר אז יש לו בעיות אישיות קשות...

כמובן שאותו קשר יכול גם "לדפוק" את הווסט בסוף השירות (מה זאת אומרת? זה שלו! תפור את זה במיוחד לפי מידותיו!). ואז שוב יהיה בזבוז זמן של האמלחיס"ט על תפירת ווסט אחר. מה גם שהווסט מהאמלחי"ה הולך ומתבלה עם השנים וגם מתכווץ במידותיו (או שאולי המילואימניק תופח?). ואז מה? ווסט צבאי!!!

כבר אמרתי שלפחות אצלינו לא תפרו ווסטים במיוחד בשביל מישהו אלא בשביל פק'ל. מי שמקבל אמלחיה חותם עליה וגם מזדכה עליה בשיחרור. אם מישהו גונב אותה זה כבר סיפור אחר...
לא יצא לי להתקל בווסט שאי אפשר לתאם אותו. כל אמלחיה שאני ראיתי אפשר היה לשנות את הגודל שלה עם הרצועות והסקוטצ'ים.

אז הנה נקודה נוספת למחשבה: מאיפה בדיוק מגיע הכסף לאמלחיו"ת הפלוגתיות? תרומות? ומה יהיה כשיגמרו התרומות?
ומאיפה בדיוק התקן של האמלחיס"ט? הרי בצה"ל אין אמלחי"ה לכל מסייעת. הוא עושה עבודה שהוא לא אמור לעשות, ומישהו טוחן יותר בגלל זה - ה"צעיר" בעמדה, הטבח, הנהג עושה עוד שעות על ההגה. חברים, הדברים האלו לא באים חינם. מישהו משלם.

תרומות זה רק חלק מזה. חלק ניכר מהכסף שיוצא על חומרים ל אמלחיה מגיע משק'ם פלוגתי בדרך כלל(קונים שתייה במחיר רגיל ומוכרים ביותר). לא יהיה כסף אז לא יהיה אמלחיה. פשוט. זה לא יהיה סוף העולם...
לא יודע מה הולך במקומות אחרים, אצלי האמלחיסט היה גם הקשר סמ'פ. אז הוא לא גורם לאחרים לטחון יותר. להפך. הוא טוחן יותר בקווים שהוא צריך לקפוץ כל הזמן עם החפק ואז אין לו זמן לתפור.

נושא המילואים בכלל קרוב לליבי.
כל שנה מגיע אלינו צוות צעיר, וכל שנה אותם ויכוחים:
"בסדיר כולנו הלכנו עם נעלי סקרפה/היי טק/מרצדס. קיבלנו תרומה מאבא של אחד החבר'ה"
מה לעשות ובמילואים אין אבא של אחד החבר'ה שיתרום נעלי טיולים לכל הפלוגה. אנשים גם לא ילכו ויקנו ב500 או 700 ש"ח זוג נעליים שישמש אותם פעם בשנה (מה לעשות, את הטרק במזרח הם עשו לפני 15 שנה, ונסיעות לחו"ל הם עושים עם לפ טופ לא עם מוצ'ילה).
וכמו שאמרתי קודם - הצבא צריך להיות אחיד!!!
(כמובן שגם אם לאותו קשר גיבור מהסיפורים הקודמים יקרעו הנעלים בשטח אז מה שישלחו לו זה נעליים צבאיות רגילות, ולא איזה נעליים טיולים).
ויכוח נוסף "כשנכנסים לחדר בלש"ב, אז לוקחים קודם את הפינה הקרובה"; "מה פתאום, את הרחוקה"; "שניכם טועים. כבר לא נכנסים בלש"ב נכנסים בטרור" - בקיצור, גם כאן הברדק שולט. לכל חטיבה התרגולות שלה, ולך תריב עם גולנצ'יק שעושה מה שהמ"מ לימד אותו בבזק ושהמפקד הסמל קידר אותו על זה לילה שלם.....

לזה אין לי מה להתייחס. עדיין לא התחלתי לעשות מילואים...

ועוד קטנה לפני סיום:
יצא לי ללכת עם אפוד קרב רגיל (זה הפושט, שנותנים היום לאבטחת טרמפיאדות. זה עם הבתי מימיה המדלדלים), עם אפוד קרב מודגם (זה עם הפאוץ גב התפור עם המקום ל624), עם ווסט אמלחי"ה ועם ווסט צהל"י (גם עם תפס H לקסדה וגם עם תפס A), עם שכפצ"י ויאטנם, עם שכפצי"ם רגיל, קרמיים ישנים, קרמיים ישנים-ישנים, קרמיים חדשים, קרמונים, חשמונאים - מה שלא תרצו.
מכל אלו, הנוח ביותר הוא:
אפוד קרב רגיל. כן זה עם המימיות המצוקמקות! רק תסדר את המימיות כמו שצריך ויש לך אחלה אפוד שבעולם! מעט בד אז יש לזיעה לאן להתאדות (מבחינתי אתם יכולים להמשיך ולהזיע בקונדומים האלו שנקראים ווסטים), אין פאוץ גב אז גם שם מאוורר ותמיד אפשר לשים שם תיק/מנשא/תד"ל. ואם הולכים עם שכפצי"ם, אין בעיה לפתוח 3 אבזמים והכריות מתפרקות והאפוד עולה על השכפ"צ הכי טוב שיש!!!

יכול להיות... שאני מסתכל על הציוד שיש לאמריקאים אני מקנא אבל אני גם חושב שנורא חם ומסורבל עם כל זה... אבל כנראה לא סתם הם משדרגים את הציוד עם הזמן ולא הולכים עדיין עם אותו ציוד שהלכו איתו בויאטנם...

ועכשיו לסיכום:
ייסגרו האמלחיות הפלוגתיות מייד!!! אין להן מקום!!!
אם אמלחיית צה"ל מספקת ציוד גרוע - אל תתפשרו. תתלוננו! אתם חושבים שהמ"פ/מג"ד/מח"ט/מפאו"ג/אלוף פיקוד לא מקשיב לכם? לכו לקצין קבילות חיילים. אין לכם מושג כמה הם ישמחו לטפל בקבילה על ציוד צבאי (במקום כל הקבילות על זה שהרופא לא נותן מספיק גימלי"ם או שהמ"כ מטרטר יותר מדי.)
יכתבו סוף-סוף ספרים נהלים ותרגולות מסודרים. בביקורות יבדקו לא רק מצב מלאים, רישום בספרים ומספר פגיעות במטרות אלא גם אם עובדים לפי ספר הנהלים הצהל"י.

כבר הגבתי על זה. קבילות לא ישנו שום דבר. רק כסף.

זהו. אני חושב שפרקתי הכל.
תודה על ההקשבה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

נערך לאחרונה ע"י dggs בתאריך 18-10-2008 בשעה 23:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר