לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2008, 21:12
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום תמונות מאירוע ברכת הכהנים שנערך שלשום ברחבת הכותל

שלשום (יום חמישי) הזדמנתי לירושליים לצרכי עבודה, אמנם לא יום מוצלח במיוחד להגיע לעיר הבירה עקב שיבושי התנועה הקשים והמוני המטיילים שמנצלים את ימי חול המועד לבקר בעיר וסביבתה אך עבורי עלייה לירושלים ולא משנה לשם מה היא תמיד אירוע מבורך !
כחילוני גמור לא ממש ידעתי שביום זה נערכת ברחבת הכתל המערבי גם תפילת "ברכת הכהנים" המסורתית מה שאומר שלכוון הרובע היהודי והכותל נמשך זרם בלתי פוסק של מתפללים שנע לאורך כל היום !

אירוע המוני וייחודי בכותל ואני בירושליים בין כה וכה מה שאומר שצריך לנצל את ההזדמנות לא?....
בהחלט שכן !

שמתי פעמי לכוון הכותל המערבי דרך שער יפו, הרובע הארמני בתי מחסה ועד לשערי הכניסה, כבר בדרך היה מעניין לראות את אלפי האנשים אשר נעו לאותו הכוון, ערב רב של דמויות ופרצופים, דתיים, חרדים, חילוניים, תיירים , תמהונים....תמהיל אנושי מרתק שרק בירושליים אפשר למצא...

וכך נראתה רחבת הכתל כשעתיים לפני מועד התפילה עצמה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבטתי סביב ולא קשה היה לראות איך שמכל סמטה שרק מובילה לכוון הכותל אם זה מכוון ביה"כ "החורבה" ואם מכוון הרובע המוסלמי נעו מאות של אנשים לכוון אחד בלבד, מחזה מדהים !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בשתי קצוות הרחבה הוקמו שתי סוכות גדולות ומושקעות אשר נועדו לשמש הן כמקום מנוחה והן לצורך אכילת ארוחת ערב קלה:

על גבי הבמה או למעשה הגג שמעל לכניסות אל מנהרות הכותל הוקמה במה חגיגית אשר נועדה לשמש את כבמה המרכזית שם יישבו הרבנים ועליה תופיעה (בצידה השמאלי) תזמורת כלייזמרים אשר צליליה יישמעו בעוד זמן קצר בכל הסביבה אודות למערכת הגברה אדירה שהותקנה באתר.....

לקראת השעה הייעודה ולאחר שהרחבה כולה כבר התמלאה בקהל בורך הקהל שהגיע ומהרמקולים החלו להשמע שירי שמחה המקובלים בעיקר במגזר הדתי אך רובם הגדול היו מוכרים גם לי כחילוני גמור...
חשוב לציין שבסה"כ מדובר באירוע חגיגי מאוד ומשמח (מה לעשות שלי יצא עד כה להגיע למקום בעיקר לטקסים מצערים)...
השמחה נכרה בקהל הרב והיה זה מחזה נהדר לראות סוף סוף את המוני ישראל (עם דגש על "המונים" ) חוגגים בריקודים ושירה !
פשוט מחזה נפלא !
משפחות, חברים וסתם אנשים שפשוט הגיעו למקום ללא קשר אישי, חילונים ודתיים החלו לרקוד במעגלים תוך כדי שירה גדולה.....
תביטו על הפרצופים והטיפוסים ותראו איזה ערב רב ומגוון...
נהדר....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בשלב מסויים פסקה המוזיקה והכרוז קרא לתפילה ובהמשך לברכה עצמה אשר נאמרה על ידי הרב הראשי לישראל משה עמאר, אהבתי מאוד לשמוע שבאותה הזדמנות נאמרה תפילה לשיחרורם המהיר של כל שבויינו כשהשמות שהוזכרו בין השאר הם יהונתן פולארד וגלעד שליט !
וזה היה בהחלט מרגש.

וקצת על ברכת הכהנים עצמה...
ראשית אני מודה ומתוודה שעד שלשום לא ממש ידעתי במה מדובר !
כן...
האירוע הזה גרם לי לברר קצת על המנהג ועל כך אני שמח באופן אישי...

"ברכת הכהנים" המכונה גם "הברכה המשולשת" מקורה בספר במדבר והיא מרכבת למעשה משלושה פסוקים בלבד אשר נאמרים על ידי הכהנים צאצאי הכהנים אשר שירתו בבית המקדש תוך נשיאת כפיים כלפי השמיים כשאצבעותיהם פסוקות באופן מסורתי ומיוחד, התפילה נאמרת על ידי חזן והכהנים חוזרים על כל פסוק ופסוק אל מול העם....

ולהלן נוסח התפילה:

"יְבָרֶכְךָ א-דני, וְיִשְׁמְרֶךָ: יָאֵר א-דני פָּנָיו אֵלֶיךָ, וִיחֻנֶּךָּ: יִשָּׂא א-דני פָּנָיו אֵלֶיךָ, וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם".

בסיום התפילה עצמה הנעים הרכב ה"כלייזמרים" את הזמן בנגינה של שירים שמחים להנאת הקהל.

בתמונות הבאות (שלצערי איכותן לא מהמשובחות) נראית הבמה עליה נוכחים הרבנים והמכובדים וכן הרכב ה"כלייזמרים"...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בסיום התפילה העיקרית נותר מרבית הקהל במקום והמשיך בתפילות כשבשלב מסויים החלה יציאה איטית וממושכת של האנשים מהמתחם שנמשכה להערכתי לפחות עד השעה 22:00....

שימו לב לאחד משני ארונות הקודש הגדולים והמפוארים שהוצבו שם לרגל האירוע:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולקראת לילה החלה כאמור תנועה של מבקרים אשר החלו לנוע אל מחוץ למתחם ולהתפזר כפי שצולם כאן למרגלות שער האשפות (כולל רכבו של הרב הראשי), תתיחסו ל"מריחה" כאל אפקט מקורי של הצלם הלא ממש מקצועי...

ולסיכומו של יום...
אירוע שלרגע אינני מצטער על שנכחתי בו !
וכאן גם אודה לעמיתי אשר הפך עבורי את היום הזה להרבה יותר מיוחד...

המשך חג שמח לכולנו .

לבני.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 18-10-2008 בשעה 23:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2008, 19:09
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
וגם לי זכרון קטן מ'ברכת כוהנים'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תמונות מאירוע ברכת הכהנים שנערך שלשום ברחבת הכותל"

אי שם לפני 25 שנים - מחזור טירוני חי"ר נח"לאי שומע רגע לפני היציאה הביתה כי חופשת הפסח בוטלה. קולות רטינה ומלמולי אכזבה ממלאים את הטיולית [מי זוכר טיוליות? ]. המ"מ פוצח בתדריך קצר ובין השורות מתברר - אנו עולים לשמור בירושלים. יתכן וזה רק אני שלא הבחין מאותו רגע במאומה ויתכן והיו גם אחרים שנדבקו כמוני בהתרגשות. בפעם היחידה בחיי לא הצטערתי על התקלה מעין זו. שהרי להיות חייל משמעותו לשמור על עם וארץ ובלב ההסטוריה וההוויה של עם וארץ אלו עומדת ירושלים. אני מניח כי הנסוחים שנסחתי לעצמי בימים ההם היו יותר פשטניים אך עודני זוכר את השמחה הממלאה את ליבי.

טחנו שמירות באותו השבוע, איבטחנו את ברכת הכוהנים, תצפתנו שעות מגג הכולל של הרב גורן, פיטרלנו על גגות העיר העתיקה ובאחד הימים אפילו הוצבתי לשמירה מעל שער ציון. לא ענין אותי כי מג"ב שניהל את החגיגה שכח להביא לנו אוכל ומנגד לא שכח להצמיד אותי למג"בניק הסטראוטיפי ביותר ביקום [ההוא מה'וישר']. לא ענין אותי כי השמירה הלכה והתמשכה. פקחתי עיני וסרקתי את הרחוב ואת רחבת השער שמתחתי וכמו בקלישאה השגרתית ביותר שרתי לעצמי שוב ושוב את 'אני עומד על החומה'. 25 שנים חלפו מאז ועודני חיל לעת מצוא. אומנם לא הרגתי ולא נהרגתי ולשמחתי חמק המחזור שלי ממלחמות כדוגמת אלו שעמדו לרוע המזל בפני הגדולים ממני בעשור - ובכל זאת, לא הייתה לי חוויה מרגשת וממלאה כחווית השמירה 'הבנאלית' ההיא ובכל פעם שאני מספר עליה לילדי אני שב ומתרגש.

נ.ב
ושאף אחד לא יתחכם ויבקש ממני להחליף אותו בשמירה בירושלים באחד החגים הקרובים!

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-10-2008 בשעה 07:13.
ישן 19-10-2008, 19:17
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תודה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תמונות מאירוע ברכת הכהנים שנערך שלשום ברחבת הכותל"

המעניין בכל התמונות שלך, שאני "עקבתי" בתפילת "ברכת הכוהנים" דרך האתר "הכותל" עם המצלמות ONLINE. ממש סגרת לי את המעגל.
רואה שיש לך פרוטקציה וצילמת מהגג של משמר הגבול...
בברכת חג שמח לכל בית ישראל.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 19-10-2008, 23:09
  שמואל'ק שמואל'ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.08
יש "ברכת כהנים", ויש "ברכת כהנים בכותל"

בכל יום, בכל בוקר, ובכל בית-כנסת שתחליט להכנס אליו בארץ, תמצא "ברכת כהנים", באותו נוסח ממש של ברכה.

כמה שנים לאחר מלחמת ששת-הימים התחדש בארץ המנהג לערוך כמה פעמים שנה "ברכת כהנים המונית", כלומר, עם הרבה כהנים שמברכים, מצד אחד, והרבה מתברכים (שאינם) כהנים, מהצד השני.

הברכה היא אותה ברכה בדיוק (כמו זו הנערכת כאמור, כל יום, כל בוקר, בכל בית-כנסת, גם בזה שמעבר לפינה), והמיוחד בה הוא המעמד ההמוני, והעובדה שזה נעשה בירושלים. מטרת המנהג הזה: זירוז ביאת המשיח.

פרטים על המעמד הזה ניתן למצוא כאן:

http://www.thekotel.org/newsletter/article.asp?Id=1

ועל ברכת כהנים בכלל, בויקי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
שלשום (יום חמישי) ....
כחילוני גמור לא ממש ידעתי שביום זה נערכת ברחבת הכתל המערבי גם תפילת "ברכת הכהנים" המסורתית ...
וקצת על ברכת הכהנים עצמה...
ראשית אני מודה ומתוודה שעד שלשום לא ממש ידעתי במה מדובר !
כן...
האירוע הזה גרם לי לברר קצת על המנהג ועל כך אני שמח באופן אישי...
"ברכת הכהנים" המכונה גם "הברכה המשולשת" מקורה בספר במדבר והיא מרכבת למעשה משלושה פסוקים בלבד אשר נאמרים על ידי הכהנים צאצאי הכהנים אשר שירתו בבית המקדש תוך נשיאת כפיים כלפי השמיים כשאצבעותיהם פסוקות באופן מסורתי ומיוחד, התפילה נאמרת על ידי חזן והכהנים חוזרים על כל פסוק ופסוק אל מול העם....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר