לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2008, 14:24
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "חוצפה מדרגה ראשונה טיפול בערבי על חשבון משלם המיסים הישראלי כמעט"

על אף שאינני אוהב את הפלישתים לחלוטין,וצריך להעיף אותם לתוניס ללא יוצא מן הכלל,יש לעיתים מקום שבו המוח צריך לעצור והלב צריך לחשוב,אינך יכול למנוע טיפול הומניטרי מאדם שזקוק לכך ולא משנה כמה הוא שונא ישראל,שבועת הרפואה אומרת שטיפול יתן לכל אדם ללא קשר למוצאו,מינו,גילו.

הייתי רואה בהגשת טיפול שכזה נקודת זכות לרפואה הישראלית ולא לממשלה המתפרסת,הרעה, והאומללה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י נוסטור בתאריך 19-10-2008 בשעה 14:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 17:28
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חסר בושה וחסר לב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
היהדות מקדשת את החמלה גם כלפי הגוי ואצלך רק גוי מת הוא גוי טוב

די עם רועה הלב - גם בנפול אויבך יש להושיט לו יד.
היהודים בכל העולם בכל הזמנים סבלו מאד מחוסר סיוע שכניהם כאשר הם הוכו למוות ע"י בריונים חסרי לב ומצפון אנושי. אסור לנו להיות כמותם לא כמו המוכים ולא כמו האדישים או השמחים לאיד.

ציטוט:
...אצלך רק גוי מת הוא גוי טוב

ואצלך יהודי טוב זה יהודי שמתקפל וממשיך לקרא בספרי תורה ותלמוד,בזמן ש-
ציטוט:
היהודים בכל העולם בכל הזמנים סבלו מאד מחוסר סיוע שכניהם כאשר הם הוכו למוות ע"י בריונים חסרי לב ומצפון אנושי.

אולי נסיק מסקנות פעם?היהודים סבלו,היהודים נרדפו,היהודים גורשו מאלף מקומות ועדיין:אנחנו הגזעניים,אנחנו הרוצים לכבוש את העולם,אנחנו המשווים גוי לבהמה,אנחנו האימפריאליסטים ואנחנו הרמאים והעשירים.
לא נמאס לך?
לי נמאס.

לא צריך לשמוח על מות אויב,אין זה נחוץ.יש צורך,שהאוייב יעלם מהסביבה,כמו עמלק.אני לא עד למקרה ספציפי זה,ייתכן,וטעינו ויש צורך בתחקיר נוסף.

למה שלא יבנו מרפאות??למה שלא יסעו למצרים,לאחיהם בדם ולא ל"כובשים הציונים"??נדאג לכל העולם?

הודעה למי שלא ידע עד כה:בכל שניה,בה אתם לוצתים על כפתור המקלדת,עוד ילד מת מרעב באפריקה!,עוד אדם מת מסרטן,מהתקף לב.
בואו נעזוב את הכל ונתחיל לדאוג להם,אלו החיים ב:אפריקה,איראן,עיראק,רוסיה,ברזיל,ניו זילנד..
אחרת מה,אנחנו גזענים???
איך הרעיון?

ציטוט:
היהדות מקדשת את החמלה גם כלפי הגוי...

מה לך וליהדות?אתה יהודי בדם אך לא מאמין,בדיוק כמוני.לא היית אמור לכתוב את זה.
אלא אם אתה חושב,שחמלה זה דבר גנטי אצל היהודים,ואז...מסקנות,מסקנות...

ישן 20-10-2008, 19:38
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אצלך במקרה הנדון היה אצל הפטריוט כתגובה על מה שהוא כתב
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]היהדות..."

אצלי יהודי טוב הוא זה שאינו עושה, כחזק לאחרים, מה שעשו לאבותינו כחלשים.
יהודי טוב הוא זה התורם למען מולדתו ביצירה ובעבודה ולא זה השוקד או כאילו שוקד על תלמודו וחי על חשבונם של האחרים.
יהודי טוב הוא זה העוזב את הגלות ובא לחיות איתנו כאן כישראלי מן השורה.

אתה נסחף - איננו רוצים לכבוש את העולם, איננו אמפריאליסטים, מרביתנו אינם רמאים ואינם עשירים. אבל מה לעשות שהיהדות היא גזענית וסגורה בפני מצטרפים חדשים שלא זורם בהם דמה של אם יהודיה. לא חסרים בקרבנו כאלו המשווים גוי לבהמה ואפילו כך מתייחסים אליו.
נמאס לך אולי נסיק מסקנות פעם? אולי כישראלים גאים וחזקים, נתייחס לכל בני אנוש כשווים. אולי גם נרחיב את עמנו ונקלוט אל תוכו לא רק את אלו שהרבנות האורטודוקסית מתירה. אולי נרחיב את הגדרת הישראלי ונאפשר למי שרוצה לחיות כישראלי יוכל להצטרף (כמובן בתנאי סף מסויימים-שכבר נדונו כאן מספר פעמים).
לא צריך לשמוח על מות אויב,אין זה נחוץ.יש צורך,שהאוייב יעלם מהסביבה. אבל אל לנו להשתמש בשיטותיו של עמלק, בנסיונותיו הבלתי מוצלחים להעלים אותנו. אין צורך שהאויב יעלם פיזית. אפשר להעלים את ה"אוייבות" את העויינות גם בשיטות אחרות - שיטות של רצון, של הבנה, של הדדיות, של יצירת אמון. לא רק בחרב ובחיל אלא גם בתבונה.

נשאיר את שאלות הלמה - כי התשובה היחידה היא ככה. למה ישנן אין סוף שאלות - אנו (או יתר נכון הורינו והורי הורינו והורי הורי הורינו) באנו ארצה לבנות ולהבנות בה ונתקלנו בפרץ של עויינות. היו גם מי שליבו את האש, בעיקר לא משורותינו. המצב הסתבך והלך והיום אנחנו פה ואנחנו (שלא נשכח) החזקים ויכולים עשות ככל העולה על רוחנו (מבחינת הכוח). אבל עדין מרביתנו הם בעלי נשמה וזה מביא לאיפוק מסוים ולנסיון למצוא דרכים אחרות. המלחמה ושפך הדם יכולים לחכות ואם לא תהיה כל ברירה כל חלופה לא יהיה מנוס ממלחמה.
הגזמות הן לרועץ ואין מסוגלות להביא לדיון פורה - אז תשאיר את כל בעיות העולם לטיפולו של העולם, באופן יחסית למשאבים הקיימים. אבל גם מה שקורה בעולם הוא בליבותינו ואת המעטשאנחנו מסוגלים לתרום חייבים לתרום.
שכחת לציין בין ה"מסכנים" את ההומלסים בארצות הברית, את מהגרי העבודה באירופה ועוד רעין בישין הממלאים את היקום.

מה לך וליהדות?אתה יהודי בדם אך לא מאמין,בדיוק כמוני. שאלה טובה. הגדרתי כיהודי בדם היא פרי החלטתם של הרבנים האורטודוקסיים. אני מגדיר עצמי כישראלי, השייך לעם ישראל והתחנך לאור ההיסטוריה והתרבות המפוארת לאורך כל הדורות.
יהדות על פי השקפתי משוייכת לדת בה אינני מאמין (אינני מאמין באף דת) והגיע הזמן לתת הגדרות שונות ללאום (עם ישראל) ולדת (דת משה)
ישן 20-10-2008, 10:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "[b]על אף שאינני אוהב את..."

לא סיכמנו כבר שאין פלישתים, ואם כבר יש אז הם נטמעו בתוך בני ישראל ?

אבל לא זו הנקודה.
מה זו הרפואה הישראלית ?
זו ישות עצמאית ?
נקודת זכות לרפואה הישראלית ולא לממשלה (יש פה אחד נוסטור שקורא לזה הממשל) המתרפסת.

האם מנהל בית החולים חותם על אישורים ? אולי הסניטר מחליט מי יכנס ימי לא ?
הבנתי, האחות בקופת חולים, תוך כדי בדיקות דם, מאשרת אישורי כניסה לעזתים.

אם אתה רוצה להלחלם במשהו תעשה את זה בחכמה או בערמה או בשניהם, אבל כאשר אתה מתהלך בפורום וצועק הממשל הממשל, ונותן ציונים לרפואה הישראלית (??????) אז תסלח לי אבל אתה עושה צחוק מהדעות שלך אם לא מעצמך.
אפילו שר הבריאות אינו צד באישורי כניסה של חולים, ככה שלרפואה הישראלית אין שום קשר, אלא אך ורק לממשלה הרופסת (הממשל).
ישן 21-10-2008, 11:36
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "אתה שוב בטכניקה הראויה לציון..."

אם אתה מתעקש, או- ביקשת קיבלת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור

הייתי רואה בהגשת טיפול שכזה נקודת זכות לרפואה הישראלית ולא לממשלה המתפרסת,הרעה, והאומללה הזאת.

שם זה התחיל (עם קצת שטויות ילדותיות על הפלשתים לפני זה).
אני שאלתי איפה הרפואה הישראלית יכולה לזקוף לזכותה טיפול שכזה ?
קבוצת רופאים שאני לא בטוח שאתה מזדהה עם תכניה הפעילה לחץ על מנת שהחולה יקבל אישורי כניסה. האם לה אתה מתכוון כשאתה אומר הרפואה הישראלית ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
את הרפואה הישראלית אני תמיד ישבח על אף מחדלים פה ושם,אבל יש לנו צוותים רפואיים מן הטובים בעולם אפילו שזה לא נראה כל כך לכולם.

הרפואה הישראלית מוכרת וידועה רק לטובה ברחבי העולם וגם בישראל, יש לנו את הרופאים והטכניקות והמרכזים הרפואיים מהטובים בעולם. ישראל מובילה בפיתוח ומחקר וכתיבה רפואיים, גדולי העולם אוהבים להיות מטופלים בישראל או על ידי רופאים ישראליים לשעבר שצברו ידע בישראל. חשוב מאד שתשבח אותה, אבל המשך המשפט שלך הוא סתמי ומעיד על חוסר התמצאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
לגבי טיפול בתינוק או באישה פלשתינאית אין לי בכך שום בעייה,הבעייה היא שהממשלה הזאת הופכת את ההומניות שלנו לחולשה דרך התשקורת השמאלנית שמייצגת אותה.
תודה שאין לך בעיה, ואיפה התקשורת הופכת את ההומניות שלנו לחולשה ? תנסה להסביר לי את הטענה הזו במיוחד כאשר נושא האשכול הוא חולה שמת טרם קיבל טיפול ומשפחתו טוענת לחוסר הומניות מצד ממשלת ישראל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
שים לב בלי בירבורי עיוותים,אינני דוגל במניעת טיפול רפואי במי שזקוק לכך (מלבד מחבלים כמובן).

מחבל פצוע שיגיע לשולחן הניתוחים יקבל טיפול רפואי ולא ישאירו אותו לדמם למוות על השולחן הניתוחים. לא משנה כמה אנשים הוא הרג לפני שהגיע לבית החולים. אני מבין שיש לך בעיה עם זה ?
ישן 20-10-2008, 07:52
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לא
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נו?.. והם לא מקבלים אותו?..."

שישתמשו בכסף להרחבת סל התרופות.

אם מישהו מתכוון לרגוז על התגובה שלי ולהכריז עליה כדמגוגיה, אני מזכיר מראש שתקציב הוא עניין מוגבל בהחלט והמקרה דנן אינו המקרה היחיד. מדינת ישראל משקיעה במשך שנים בטיפול בחולי ארצות ערב/האסלאם. ממחבלי פלסטין ועד סתם אזרחי איראן. לא משנה מה השייכות הלאומית/ארגונית שלך - אתה תזכה לטיפול. עד עתה זה לא הועיל לתדמיתנו כהוא זה. וגם אם היו משחררים סרטונים ליוטיוב ופותחים קבוצה בנושא בפייסבוק - לא הייתה מכך תועלת. הגיע הזמן להתבגר ולהזין שהעיתונות העולמית היא סנסציונית וכשהיא תכתוב על המחבלת המסכנה שנראתה בהריון עם הפצצה החמודה שלך ולמרות זאת לא נתנו לה להכנס למחסום חווארה - זה לא יעניין אף אחד שלקרוב משפחה שלה הוציאו פרונקל מהישבן בתל השומר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-10-2008, 10:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא"

אתה צודק 100%.

ישראל צריכה להפסיק לשלוח משלחות חילוץ לכל רחבי העולם, צריכה להפסיק לתרום מהידע שלה ולתת הכל לאזרחיה.
צריך לשלול טיפול רפואי מלא יהודים, ואפילו להציב את המיטות שלהם מחוץ לבית החולים, אין הרי מספיק מקום ליהודים במסדרונות.
איברים של ערבים שנתרמו לאחר מותם צריכים ללכת רק ליהודים.
בקיצור יהודי צריך לעזור רק ליהודי, ומן הצד השני, רק יהודי יעזור ליהודי, ככה שאל תצפה לחמלה או לטיפול רפואי מרופא ערבי, מבית חולים ערבי, או סתם מערבי שיראה אותך אותך מוטל פצוע בשולי הדרך וימשיך לדרכו לאחר שוידא את דתך בתעודת הזהות.
ההודעה שלך היא לא דמגוגיה כלל וכלל, היא סתם מנוגדת לדת היהודית, למסורת היהודית ולהתנהגות אנושית בכלל.
אם היה לך מושג ביחסי ציבור (וישראל גרועה גרועה גרועה בזה) היית מבין שלהיות טוב זה משתלם.
ואם לא בעולם הזה אז לפחות בעולם הבא.
ישן 20-10-2008, 10:44
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

התגובה הפבלובית שלך מעידה עליך.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה צודק 100%. ישראל צריכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה צודק 100%.

ישראל צריכה להפסיק לשלוח משלחות חילוץ לכל רחבי העולם, צריכה להפסיק לתרום מהידע שלה ולתת הכל לאזרחיה.
צריך לשלול טיפול רפואי מלא יהודים, ואפילו להציב את המיטות שלהם מחוץ לבית החולים, אין הרי מספיק מקום ליהודים במסדרונות.
איברים של ערבים שנתרמו לאחר מותם צריכים ללכת רק ליהודים.
בקיצור יהודי צריך לעזור רק ליהודי, ומן הצד השני, רק יהודי יעזור ליהודי, ככה שאל תצפה לחמלה או לטיפול רפואי מרופא ערבי, מבית חולים ערבי, או סתם מערבי שיראה אותך אותך מוטל פצוע בשולי הדרך וימשיך לדרכו לאחר שוידא את דתך בתעודת הזהות.
ההודעה שלך היא לא דמגוגיה כלל וכלל, היא סתם מנוגדת לדת היהודית, למסורת היהודית ולהתנהגות אנושית בכלל.
אם היה לך מושג ביחסי ציבור (וישראל גרועה גרועה גרועה בזה) היית מבין שלהיות טוב זה משתלם.
ואם לא בעולם הזה אז לפחות בעולם הבא.

אתה כה חושש מהאמת. מדינות ערב ואזרחיהן לא מועילות לנו, שונאות אותנו, אין טעם להתרפס בפניהן - שבמקום להתייחס לבעייה אתה מצמיד לה גם את ערביי ישראל. לא התייחסתי לרופא ערבי (על הטיפול של בית חולים ערבי אני אוותר, זה טיפול שמקבלים רק במקומות שבהם אתה מסתובב... בכלל לא התייחסתי למוצא אתני אלא לאזרחות. אבל אתה כל כך מזדהה עם הערבים ש"קפצת" להגן עליהם גם כשלא היה צורך.

ישראל אכן צריכה להפסיק לשלוח משלחות חילוץ למדינות עוינות (אני מוכן לעזור במשורה למדינות ידידותיות (ארה"ב , קנדה, אוסטרליה, מיקרונזיה) , להפסיק לתרום מהידע שלה למדינות עוינות/עוינות למחצה (תלמד קצת היסטוריה ותראה כיצד התחילה המהפכה התעשייתית בבריטניה ומי הפסיד ממנה)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-10-2008, 10:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "התגובה הפבלובית שלך מעידה עליך."

חבל שעולם הדימויים שלך מזנק ישר להולכים על ארבע.
ברור שהתגובה שלי היתה מוגזמת, וכל נסיון לנתח אותה רק מעיד על חוסר יכולת להכיל תשובה נגדית לדברים שאמרת, אבל אני לא אעליב אותך כי אני לא נוהג ככה בדרך כלל.
אולי אתה מטייל רק בקרית ארבע וחברון, אבל יש מטיילים ישראלים שיצאו (פעם) לסיני או לירדן. הודו, ובכלל מדינות במזרח. למצוא שם בית חולים ערבי או מוסלמי או שניהם, זה לא משהו יוצא דופן.
תבקש שיחתימו לך בדרכון שאתה מוכן לקבל סיוע אך ורק במרפאות בבעלות לא מוסלמית, ומרופא ערבי רק אם הוא האחרון שנשאר במשמרת.
נאה דורש נאה מקיים.

ישראל צריכה להמשיך ולהציע לשלוח משלחות סיוע גם למדינות אויב כמו שהיא עשתה ועושה ותעשה גם בעתיד. איפה שאפשר לעזור, צריכים לעזור.
אחרת כאשר תהיה אתה מוטל אי שם על הקרקע זועק לעזרה, יתעלמו מקריאותיך ובצדק, אתה מוכן לחוקק חוק נגד סיוע לאזרחי מדינות שאינן ארה"ב או אירופה, אל תתפלא אם זה יהיה חוק פיפיות וגם אתה עלול להנזק ממנו. והיו דברים מעולם, וגם יהיו אם תרה או לא. אני מקווה שאתה תהייה בלא, אחרת תאלץ לטעום את טעם התבשיל שאתה בישלת.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 20-10-2008 בשעה 11:01.
ישן 20-10-2008, 13:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"ישראל לא בעמדה לקבוע את הכללים"? אסור לנו להחליט לטפל באזרחינו לפני שדואגים לאוייב?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני שמח שדעתך אינה..."

אתה חייב להבין שאגה לאזרחי האוייב היא הומניזם, רק אם דאגת גם לאזרחים שלך (רצוי קודם...).

אין סיבה לא לעזור לעזתי מסכן - כאשר כל בעיות סל התרופות נפתרו.
אין בעייה להוציא משלחות חילוץ לניגריה - אחרי ששכונות המצוקה כאן שוקמו.

הנאורים-בעיני-עצמם שדואגים לכל מסכן ברחבי הגלובוס, מלבד ליהודי-הישראלי שבהם (לערבי עם אזרחות
ישראלית, יש מזל מהבחינה הזו - הנאורים-בעיני-עצמם, רואים העדפה מתקנת שלו כנאורות...).

עצוב מאוד שאנשים מתים בגלל העדר טיפול רפואי. בישראל מתים כל יום אנשים בגלל בעיות שקשורות
במצוקת תרופות/ביטוח/מצוקת מיטות אשפוז/צמצום עקבי במס' הרופאים וכן הלאה. להעמיס על המערכת
הקורסת גם את עקרונות ה"מה יפית" של נאורים-בעינם-עצמם, זה לא הומניזם - אלא גזענות פשוטה:
ישראלים עניים ממוצא יהודי פשוט מדורגים נמוך יותר בתחום הזכאות לחיים בהשוואה למקבילם מעזה, בעיני
הנאור-בעיני-עצמו, שמשוכנע שאם הוא מעדיף מישהו שאינו עני בן עמו, זה הופך אתו להומניסט ומצפוני
מהדרגה הראשונה...
אגב, זה מאפיין שלומיסטים בכל העולם: בניו יורק הנאורה, העשירה בערי העולם, יש דאגה עצומה לגורל
הארצות המתפוררות בעולם השלישי. דאגה לרבבות הומלסים שחיים בתוך מנהטן, יש הרבה פחות...
ישן 20-10-2008, 14:05

דמגוגיה לשמה - אתה יודע היטב שהאחד איננו בא על חשבון השני
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""ישראל לא בעמדה לקבוע את הכללים"? אסור לנו להחליט לטפל באזרחינו לפני שדואגים לאוייב?"

אינך גם יודע בדיוק מהו גורם המימון לכל הפעולות ההומניות שלנו ?

רבות מהמפעלים ה"הירואים" של מדינת ישראל בארצות המתפתחות, נעשו בעזרת מימון אמריקאי, אירופי או ממון בינלאומי אחר. הסיוע בדרך כלל תורם הרבה יותר לתורם מאשר לנתרם - מפתח את הידע שלו (תקרא לזאת נסוים בבני אדם (אוח כמה זה איננו הומניטרי), מסיע לו למכור את "תוצרתו" ( כמו "מכונות", מכשור,אמצעי יצור שונים, זרעים וכו' ), מסייע להתגבר על נושאי אבטלה וכו'.

אני מכיר זאת, מאחר ולא פעם השתתפתי במשלחות סיוע. לכל המלעיזים, זה אף פעם לא בא על חשבון סיוע ל"עניי עמי" אפילו למתנחלים סייעתי רבות בהתבססותם הראשונית ה"זמנית" לכאורה - עד ש"השמין ישורון ויבעט".
ישן 20-10-2008, 14:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, בוא ואלמד אותך משהו פשוט: אם יש לך תקציב אחד קבוע...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "דמגוגיה לשמה - אתה יודע היטב שהאחד איננו בא על חשבון השני"

הרי שכל פעולה שממומנת מתוכו, באה בהכרח על פעולה אחרת בתוכו, שלא קיבלה מימון מלא. במקרה
שלנו אני יכול לבשר לך שסל התרופות ל-א מתוקצב באופן מלא, ויש תרופות שלא נכלות בסל, דבר שגורם
באופן ודאי למותם של ישראלים. באותה עת, מתוך תקציב משרד הבריאות נמצא כסף לטפל באזרחי
אוייב.

לפני שאתה רץ לספר לעצמך כמה אתה הומניסט, לך ובדוק כמה עולה לנו האשפוז והטיפול באזרח אוייב, וכמה תרופות
שאינן בסל, ניתן היה לרכוש בסכום זה, ולתת אותן לאנשים שדווקא כן משלמים פה מסים וביטוח בריאות...

שטות מוחלטת לכתוב שסיוע ברעידות אדמה מביא תועלת רבה למסייע, יותר מאשר לנזקק לסיוע. אין לי ספק
שזה מצטלם יפה, והרבה מכובדים מקבלים הזדמנות לנסוע לחו"ל ולהיראות מודאגים (אני לא אצליח לשכוח
את יוסי שריד העומד בראש משלחת סיוע ל"ניצולי טבח העם ברואנדה", ומגיע לעיר גומה שברפו'
הדמו' של קונגו, ומספר בהתרגשות ש"לא יכולנו לעמוד מנגד", מבלי לקלוט שהמחנה היפהפה שהקמנו,
טיפל במסירות ברוצחים בני ההוטו, שהצליחו להמלט מקרבנותיהם מהטוטסי ...).

משלחות סיוע לקרבנות אסון זה יפה - אבל קודם כל תדאג לתעסוקה, לבטחון ולדיור נורמלי בפריפריה
במדינה שלך...

ובאשר לעברך, אין לי ספק שסייעת רבות לכווווווולם, ואכן גם כיום אתה סייען ותיק...
ישן 20-10-2008, 14:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ידעתי שלא הייתי צריך לבלבל אותך עם עובדות. זה גורם לך לעבור לדקלום סיסמאות...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה ממשיך בדמגוגיה ללא כל התייחסות למה שאני כתבתי"

לא נורא, אני אכתוב מעל לראשך, אל אנשים שאשכרה מתייחסים לתוכן, ולא חושבים שזו הזדמנות להטיף
לנו את עיקרי השלומיזם מהחוברת למתחילים...
הומניזם זה לדאוג לכל אדם. מה לעשות וגם לבני אדם יש נטייה העדיף את הקרובים אליהם? בניגוד למה
שחושב שלומיסט ממוצע, העדפה של בני עמך הנמצאים במצוקה, אינה הומנית פחות מאשר לדאוג לאנשים
שרוצים במותך. להיפך, זוהי התנהגות אנושית נורמלית יותר...

תקציב משרד הבריאות נקבע בהצבעת כנסת, ועומד על איקס שקלים. זה כ-ל הכסף שאפשר להוציא בשנה
מסויימת על ענייני בריאות. כסף זה כולל תקצוב בתי חולים, רכישת מיטות, שכר צוות רפואי, תרופות וכד'.
ההגיון, המוסר והצדק מחייבים שעדיפות בקבלת זכאות לטיפול רפואי יקבלו אזרחי המדינה, שהם אלה
שמשלמים עליו, עפ"י חוק - ולא אזרחים זרים שלא משלמים על טיפול רפואי כאן. העדפת אזרחים זרים
בכלל ואזרחי אוייב בפרט, בקבלת טיפול רפואי (שמשמעותה היא שעוד אזרח מדינה יצטרך לישון במסדרון
בית חולים, כיוון שאין עבורו מיטה בתוך חדר אשפוז - והייתי עד ראייה לדבר כזה), היא לא הוכחה להומניזם
מצד מקבלי ההחלטות, אלא לשיקולים זרים, שקשורים בקבלת כותרות מפרגנות מצד אנשים שנורא דואגים
לרעבים בסומליה, אבל לא מאבדים שנייה שינה בגלל אופקים ושדרות...

אפשר ונכון לאשפז פה נזקקים זרים, אחרי שוידאו שכל אחד מאזרחי המדינה שנזקק למיטת אשפוז,
אכן קיבל אותה. אפשר ונכון להוציא הון עתק על תרופות לזרים - א-ח-ר-י שכל התרופות מצילות החיים
הוכללו בסל התרופות. אפשר ונכון להוציא משלחות סיוע לנזקקים בחו"ל - א-ח-ר-י שלא נותרו כאן בתי
תמחוי ומקלטים להומלסים, מכיוון שכולם שוקמו.
דאגה לנזקקי העולם בזמן שהחברה שלך מלאה בנזקקים אינה עדות להומניזם, אלא לסדר עדיפויות
מעוות ואנטי מוסרי.
ישן 20-10-2008, 15:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי ודאי. אשפוז בבי"ח ישראלי תמיד ממומן ע"י מקורות חוץ, במיוחד כשמדובר בפלסטינים...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שעור מאלף לניהול תקציב על פי מטרות לכיתה אלף ואולי לגנון"

דן, אפילו אם כ-ל הטיפול בו ממומן מבחוץ - הוא עדיין תופס מיטת אשפוז. לא יודע אם ביקרת בבי"ח ציבורי
בארץ, אבל המסדרונות שם מלאים במאושפזים. רק אם שונא-עמו יכול לחשוב שסביר להכניס לתוך בתיה"ח
הללו חולים מבחוץ, בשעה שאלה שמשלמים במיסיהם עבור הטיפול, לא מקבלים אותו...

דאגה לאחר שלא על מנת לקבל פרס, היא אכן דבר אצילי. דאגה לזר ע"ח אטימות לסבל בני עמך - במטרה
להיחשב להומני, היא אנטי-מוסר, אנטי-מצפון ואנטי-הומניזם.
זה שאתה חושב שלאוג לערבים ע"ח היהודים הופך אותך להומניסט, זה עניין שלך. בפועל זה בסה"כ
מלמד שאתה ממשיך להתנהג כמו כל מי שיצאו מתוך השבלונה השלומיסטית: דאגה לכל מי שהוא לא
"האחר" בתוך העם שלנו...
אתה תחפש לעזור בטימבוקטו, לפני שתחשוב לעזור לנזקקים בשכונת הארגזים בת"א - וגרוע יותר, אתה
תעזור לאזרחי אוייב, לפני שתעזור לאנשי שכונת הארגזים...
ישן 20-10-2008, 18:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL. אתה ממש בי"ס לשלומיזם למתחילים: כל הודעה היא דקלום. הפעם הגעת לביבי...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בדיוק כמו ביבי: לא זאת..."

דן הצדיק את הטיפול הרפואי באזרחי אוייב שלא משלמים שקל עבור הטיפול, והצליח להתחמק מלהסביר
מדוע זה הגיוני שהם מועדפים על פני טיפול באזרחי המדינה, שכרגע ל-א זוכים לטיפול הטוב ביותר
האפשרי.

אתה, מכיוון שאתה הרי מודע ללקונה המוסרית שאתה סובל ממנה, רצת מייד להתחיל לדבר על ביבי
(שכחת להזכיר רצח רבין...), וניסית לסלף רטרואקטיבית את הדיון, כמיטב המסורת שלך (המסורת המפוארת
של שריפת כפרים פלסטיניים על יושביהם...). דן ואני התווכחנו על אותו נושא. לדן לא היה מענה לשאלה,
מכיוון שכשלומיסט כן (אצלך השלומיזם הוא כידוע פרנסה, ואתה נוטה לשכוח שרוב השלומיסטים אינם
כמוך...), הוא אשכרה מאמין בדקלומים שלו, וכשיש עובדות שאינו מכיר, הוא פשוט מתעלם מהן. אצלך
הסיפור מסובך בהרבה, ואתה מעדיף פשוט לסלף את המציאות המוכרת לך היטב...
ישן 20-10-2008, 19:19
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מזמן טוען שאתה כליל השלמות..."

לפחות היית מעלה מן האוב דוגמה רלבנטית.
כאשר זורקים לפיד בוער על בית עם גג מקש ויסודות מעץ באמצע הלילה יש סיכוי סביר שהוא יישרף על יושביו.
ככה זה כאשר אש פוגשת קש ועץ ובפנים ישנים אנשים.
הכל כתוב שחור על גבי הפורום שבבעלותך, ויש לכך עדים.
אבל מה אפשר לצפות מאדם שחושב שדחיפה של גברת בן גביר היא חמורה לעין שיעור מזריקת לפידים כמעשה לינץ' על בתים של אזרחים תמימים באמצע הלילה.
אתה באמת חושב שזה חמור יותר ?

בכל מקרה, הנסיון שלך להפוך אותי לשקרן די תמוה.
ללא סימוכין, או להפך, עם סימוכין להצדקתי אתה ממשיך לטעון משהו שלא קיים.
קוראים לזה שקרן, וזה אתה הפעם וממש לא אני.
ישן 20-10-2008, 19:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדוגמא הייתה פשוט מהקלאסיקה של המכנה-עצמו:
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לפחות היית מעלה מן האוב דוגמה..."

תחילה טענו ששרפו כפרים על יושביהם. אמרתי לך שזה שקר נתעב לכתוב כך. טענת שבכלל לא כתבת
זאת (שתי הודעות מתחת לשקר המקורי), נתתי ציטוט של המשפט המקורי - ואז הסברת ש"טעית"...

זה שקר קלאסי מעולם המושגים הבולשביקי שלך, שמטרתו קודם ליצור מצג שמתאים לתמונה שאתה
רוצה לצייר - ואם בטעות גילו ששיקרת, אתה מבטל את השקר כטעות, וממשיך הלאה...

תיאוריך אודות "מעשה הלינץ'" מלמד שאתה עדיין ממשיך במסורת של העדפת הפלסטינים על פני היהודים.
שאני אזכיר לך מה עובר בראש לרוב הישראלים כשהם שומעים על המושג לינץ'? לרובם עוברת בראש
תמונה של חיילי מילואים מוכים למוות בתוך תחנת משטרה פלסטינית ברמאללה ואחד מהם מושלף מהחלון
כשאחד הרוצחים מנופף לקהל משולהב בידיים מגואלות בדם. ספר נא לי, המכנה עצמו, בתוך כל הדרמה
האנושית המרגשת שהיית עד לה (ושתיארת אותה כטבח המוני - בעברית יש פירוש אחד למושג "שרפו
בתים על יושביהם"), כמה פלסטינים נ-ה-ר-ג-ו? כמה נפצעו קשה? אתה מבין, השקרים הדביליים שלך
מתאימים לעצרת של שלומיסטים מאמינים, שיבלעו כל שקר שתמכור להם על המתנחלים. להם גם תוכל
לספר שלהגיע מגוש קטיף למואסי(אחרי רצח שביצע תושב המואסי) זה דומה לנסיעה מתל אביב לתל
רומיידה. אתה חייב להגמל מהנטייה לשקרים מטופשים מדי. אתה איש תועלתני ונבון - ושקרים כאלה
ממש לא מחזקים את התעמולה שיש לך אינטרס לחזק...
ישן 20-10-2008, 19:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדוגמא הייתה פשוט מהקלאסיקה של המכנה-עצמו:"

אוי ואבוי לי, אתה ממש לא ישן בגלל הסיפור ההוא.
אני מציע לך לחזור לאותו אשכול ולקרוא את ההודעות לפי סדר כרונולוגי.
העובדות נמצאות שם וההטעיה שלך נמצאת פה. גם שם מן הסתם.
תאלץ לבסס את האשמותיך על ציטוטים מדויקים כולל שעות ודקות בין ההודעות, אחרת אתה מאשים האשמות שווא. האמינות שלך היא לא משהו שאפשר לקבל איתו אשראי או משכנתא בבנק.
גם לא במכולת השכונתית פה בשכונת הפאר של אלו המכנים עצמם סוחרים עם מצפון.
אשתדל להבא לא לתת דוגמאות אמיתיות מהחיים אני מבין שיש לך בעיה איתן.
לא עם הדוגמאות יש לך בעיה, אלא עם האמת.
אתה מייחס כמעט לכל מתנגדיך בפורום תכונות של שקרן.
כולם מדברים לא לענין.
כולם מסלפים.
כולם משקרים.
רק אורי יודע הכל.
נו באמת, על מי אתה בא לעבוד כאן ?
ועוד קורא לדברים שלי תעמולה, נו באמת.....
ישן 21-10-2008, 09:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההטפלות החוזרת ונשנית שלך להיותי אדמין מלמדת על ריקנות הטיעונים שלך...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה שופט ופוסק גזר דין רק על..."

אין לך יכולת למצוא פעם אחת שבהם נוצל כוחי לרעה נגדך, והדיון בינינו חרג מדיון רגיל בין שני גולשים.
למעשה, אתה הוא זה שמנצל את היותי אדמין כאן, כדי לא לענות לטענות ולהתלונן על כך ש"נטפלים אליך"...
אני לא שופט על סמך הזכרון שלי. אין כאן גולש שלא קראת את סיפור ה"כפרים על יושביהם", ואת הכחשתך
שכך כתבת, שתי הודעות נמוך יותר...
אין הוכחה טובה יותר מאשר העובדה שהדברים אינם נמחקים כאן, ואין לך יכולת להביא למחיקתם. לי
אמנם יש יכולת למחוק אותם - אבל מסתבר שאין לי עניין בכך, שכן לא מוחקים שקרים של גולש רק כדי שהוא
יוכל בעתיד לטעון שלא שיקר - אני מניח שגם זה דוגמא לניצול כוחי לרעה...
ישן 21-10-2008, 10:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההטפלות החוזרת ונשנית שלך להיותי אדמין מלמדת על ריקנות הטיעונים שלך..."

אדון אורי, אתה טוען שאני משקר ואתה לא מוכיח.
אין פה שום ניצול לרעה יש פה האשמת שווא.
יש דרכים לבסס אשמה, עלידי ציטוטים רלבנטים לכרונולוגייה.
לא עשית שום צעד לבסס את ההאשמה שלך, אבל אתה עדיין טוען שאני לא אומר אמת ואפילו משקר.
כמובן שכאשר מציגים את זה בפניך אתה מחליף רגל ציר ותוקף נושא אחר.
אז איפה באמת אני שיקרתי ? או, למה אתה ממשיך לקרוא לי שקרן ללא פיסת הוכחה מצידך ?
אתה גם ממשיך לטעון שאני טוען לקיפוח.
עוד נקודה שקרית, מעולם לא טענתי לקיפוח טענתי לחוסר אכיפה כנגד הצד שלך.
זה דומה אבל שונה.
זה לא כמו החסינות כביכול שנתת לישראל היפה, אלא זו חסינות שפרשת על כותבים שמייצגים את דעותיך, ולכן מותר להם לרדת לגזענות שפלה ואכזרית ללא מענה מצד המנהלים.
אני לא היחיד שטוען כך, אבל גם כנגד זה יש לך טכניקת החלפת רגל, ושוב המאשימים הם המואשמים.
אז:
1. איפה אני שקרן ?
2. איפה אני טוען לקיפוח נגדי ?
כשימאס לך מהשאלות אלה תודיע, או שפשוט תפסיק לתפול עלי עלילות לא נכונות
לגבי השטח האפור נוותר לך. תגיד מה שתגיד תחשוב מה שתחשוב.
ככה זה אצל האנשים הקטנים. אם מישהו גדול סימן שהוא רימה וגנב בדרך. נו מילא, אולי פעם תהיה גם גדול ותבין.
ישן 21-10-2008, 10:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יש אנשים גדולים ויש אנשים גדולים, ויש אנשים לא גדולים, אבל מעריצים כל מי שהוא גדול...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אדון אורי, אתה טוען שאני משקר..."

יש אנשים שהצליחו בעשר אצבעות, יש אנשים שהצליחו בזכות מזל - ויש אנשים שהצליחו תודות לקיצורי
דרך כשרים יותר וכשרים פחות, שעולה מהם ריח רע...
אתה סוגד לכל מי שהצליח (או שאבא שלו הצליח, והוא ירש...), ולעזאזל הסיבה להצלחתו...
השקרים שלך כתובים כאן בפורום, ואני מבין שאתה חושב שאני חייל במחסום שחייב לך העתקות מדוייקות,
אבל כל מי שקורא אשכול זה, יכול לגלות בקלילות את אשכול ה"שרפו כפרים על יושביהם" שבו אתה טוען
שלא שיקרת (אני משוכנע שכולנו זוכרים את הטבח הגדול בתושבי המואסי - אחרי הכל, לא היו הרבה
מעשי טבח של אזרחים בידי אזרחים בארץ, ולא יעלה על הדעת שאירוע בו נשרפו אנשים כה רבים, יישכח
מלב, לא כן?...).
טענותיך לקיפוח שזורות בכל הודעה שבה אתה מתייחס להיותי אדמין, כאילו שיש לה נגיעה לדיון בינינו...
החסינות של דן היא לא כביכול ולא בטיח. כ-ל גולש אחר היה חסום מזמן לו השווה לנאצים בתדירות שבה
עושה זאת דן. אני נתתי לו פטור מהטעם הפשוט שאני יודע שאינו מסוגל להימנע מכך. להגדיר זאת כ"כביכול
חסינות" זה שקר נוסף, ונלעג במיוחד, לאור העובדה שגולשים נחסמים כאן בקביעות על השוואת יהודים
לנאצים. אני מודע לכך שבעיניך אי סתימת פיות למי שחושב אחרת ממך, היא אפלייה בוטה נגדך, אבל אין
לנו מה לעשות בנידון. אני אמשיך לתמוך בחופש ביטוי ואתה תמשיך להתנגד לו. כל זמן שלא אתה קובע
כאן - יהיה פה חופש ביטוי גם למי שאינו דוגל בעמדותיך הנאורות...

אני מודה לך על הויתור לי על השטח האפור (עוד ביטוי שהוא כולו שלך, ולא היה עולה על דעתי
להשתמש בו לגביך, לולא אתה עשית כן...), ונותן לך את הכבוד לומר את המילה האחרונה...
חג שמח.
ישן 20-10-2008, 14:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא קיימת אצלם דמוקרטיה? אבל השלטון (לפחות באיו"ש) הוא ביי "תומכי השלום", לא?
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שאלות רטוריות מתוחכמות"

דווקא מצב כזה היה אמור להביא לכך ש"תומכי שלום" פלסטינים היו אמורים להרגיש חופשיים לתמוך
בהגעה לשלום עימנו - כולל פשרות מרחיקות לכת...
משום מה, "מחנה השלום הפלסטיני,, מוכן לפשרות מרחיקות לכת, רק כשהן באות מהצד שלנו...

בקרב הפלסטינים לא קמה ולא תקום תנועת שלום, מהטעם הפשוט שזו התאבדות ברורה. ההנהגה
ה"מתונה" נבדקת מההנהגה ה"קיצונית" רק בשאלה לגבי ע-י-ת-ו-י חיסולנו, ולא לגבי הרעיון האם צריך
לחסל אותנו.

ובנוגע לדמוקרטיה - אצל הפלסטינים יש חופש ביטוי יותר מאשר בכל מדינה ערבית אחרת (הרבה בגללנו),
וכמו בכל מדינה ערבית אחרת, חופש הביטוי הזה בהקשר אלינו, מגלה רק כמה הם שונאים אותנו, ולא
להיפך...
חמא"ס נבחר באופן דמוקרטי למהדרין. השלטון של הפת"ח הוא-הוא הלא-דמוקרטי...
ישן 21-10-2008, 08:25

לכשתפנים שאין אצלי דברים קדושים ואינני סומך על דפי נייר אולי גם תבין את משנתי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פיסות הנייר הקדושות שלך הן אכן כיוון אקח דרוך לרקתנו - אבל את הירי יבצעו הפלסטינים..."

מאחר ואינני מעורב בהחלטות השלטוניות אל תטיל עלי את כל מחדלי השלטון.
מבחינת ההסכמים עם השכנים אני תומך בדברי ביבי "יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו" למרות הכל ממנו הם קבלו למרות שהם לא נתנו. בכל המהלכים המדיניים הסעיף הראשון המוטל על הפלסטינאים הוא לזנוח את דרך הטרור ההמשך הוא שולי - אין כל חשיבות לדונם פה ודונם שם את מדינת ישראל כבר "גאלנו" לפני למעלה משישים שנה בל נהפוך אותה למגעילה כיום.

יחד עם זאת אני תומך בכל צעד של הממשלה, שנעשה בכוון הנכון למרות שבצוע חלקי איננו פותר את הבעיות ובצוע מלא אינו בהישג ידינו. הבצועים החלקיים שנעשו הם בגדר ברירת מחדל העדיפה על כל מצב קיים וסכויי הקידום של כל הסדר באמצעותם גדול מהסכוי שהיה טרם בצועיהם.
ישנם מומחים העוסקים כל הימים בספירת חללים ולבטח יהיה מי שיגיב על השגותי - אבל אותם מומחים וגם אנוכי הקטן אינם יודעים מה היה קורה אילו לא היו נעשים המעשים.

באשר לאלימות ולהגנה על אלימות, בניגוד לחלק מהכותבים כאן - לי אין כל הסבר ו/או כל תרוץ לאלימות מכל צד שהוא. אלימות מבחינתי היא "פסה" וכל מי שעוסק בה דינו קבלת עונש כבד.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 21-10-2008 בשעה 08:28.
ישן 21-10-2008, 08:45
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לכשתפנים שאין אצלי דברים קדושים ואינני סומך על דפי נייר אולי גם תבין את משנתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
מאחר ואינני מעורב בהחלטות השלטוניות אל תטיל עלי את כל מחדלי השלטון.
מבחינת ההסכמים עם השכנים אני תומך בדברי ביבי "יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו" למרות הכל ממנו הם קבלו למרות שהם לא נתנו. בכל המהלכים המדיניים הסעיף הראשון המוטל על הפלסטינאים הוא לזנוח את דרך הטרור ההמשך הוא שולי - אין כל חשיבות לדונם פה ודונם שם את מדינת ישראל כבר "גאלנו" לפני למעלה משישים שנה בל נהפוך אותה למגעילה כיום.

כמו שציינת לגבי הסעיף הראשון המוטל על הפלסתינים,
חובה זו לא נענתה ע"י ה"פרטנר" לתהליך נכון ?
לדעתך, אם בזמן ביבי, היה יודע (ביבי והעולם כולו) שישראל מאוחדת
בנושא הסעיף הראשון שמאל וימין מגבים אותו במאה אחוז,
האם אין מצב שהיה נוהג אחרת, קרי לא מוסר יותר שטחים ?

לדעתי, הקרע הגדול שנפער בעם שלנו, היה בדיוק נקודה זאת,
לאחר נסיון השלום הכושל של רבין, חטפנו טרור של החיים שלנו,
מה שהיה הפוך לסעיף א' לעיל, ואו אז בא השבר, במקום לאחד
כוחות הסמול יצא נגד הימין, במקום לצאת נגד האויב.

חבל.
ישן 20-10-2008, 14:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "עזה זה עוד כלום,..."

אם הטיפול באיראני סוקר באיראן כמו שסוקר בישראל ואפילו פחות, ישראל הרוויחה פעמיים, ביצעה מעשה הומני ויצרה לעצמה יחסי ציבור טובים.
אומרים שהאנשים הקטנים מטומטמים ואין להם הרבה דעה, אבל הדעה שלהם מורכבת מפתיתי שמועות וכתובות ודברים שהם רואים בטלוזיה וקוראים בעיתון.
מנסיון שלי, בכל מיני מקומות שכוחי אל, אנשים פשוטים ביותר, שבקושי יודעים אנגלית אבל מצליחים להביע אהדה לישראל כי שמעו שהמלכה או הנסיכה שלהם טופלה בישראל, או ביקרה בים המלח, או משהו שקשור למשהו טוב שקרה לדמות שהם אוהבים בישראל.
מי שמסתכל כל הזמן רק מתחת לאף יראה את הרצפה בעיקר, רק צריך להרים קצת את הראש ולראות במקרו, ולא רק את המיקרו של המיקרו.
ישן 20-10-2008, 18:31
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם הטיפול באיראני סוקר באיראן..."

כן, הכל טוב ויפה רק שדבר כזה מבייש לעולם לא יסוקר באיראן,
ואם הנער הזה צריך למות תוך שנה, אפשר רק להגיד שאם הוא יחזור לאיראן, יחסכו לו את זמן ההמתנה,
ואנחנו משום מה, ממשיכים להוציא משאבים של משלמי המיסים על מחבלים וחולי העולם השלישי שרוצה בהשמדתנו,
ממשיכים לייבא לפה פליטים סודנים דרפורים,בלקנים - כאילו לרגע התבלבלנו בין ניו יורק המעצמה העולמית,
לבין ישראל הקטנה, מדינה שטופת בעיות עד צוואר - ואם אתה חושב שמישהו בעולם טרח לכסות את הקשקשת הסנטימנטלית הזו
חוץ מהתקשורת יפת הנפש שלנו, אז תחשוב שוב. העולם לא מתרגש מהמחוות הללו מהסיבה הפשוטה, כי זה לא מוכר עיתונים.
מה שכן מוכר עיתונים זה פצצת טון על הבית של שחאדה, ואלף סליחות ותחנוני אהבה מביכים לא יסוקרו כמו אותה פצצה,
צריך להבין אחת ולתמיד שהתקשורת העולמית אוהבת אלימות, לא משנה לה מאיזה צד.
והמחוות הדביליות הללו, לא תורמות לאיש, בטח לא לזקנה במסדרון. היה מי שאמר "עניי ביתך קודמים",
אבל "משמידי ביתך קודמים" זו... זו המצאה שרק יהודים אידיוטים כמונו יכולים לחשוב עליה.
אבל עולם כמנהגו נוהג, ואחרי זה אנחנו לא מבינים למה בעולם ניצי וכוחני, אנחנו שנואים כל כך...
אם אנחנו לא מכבדים את עצמנו, אף אחד לא יכבד אותנו. שזה בדיוק המצב כעת.
ישן 20-10-2008, 19:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

החבר הישראלי שלך ואשתו האיראנית הם כמובן המודל המייצג של החברה באיראן...
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הערכות כאלה אני עושה כאשר אני..."

שבכתה מהתרגשות עת זכה איראני לטיפול רפואי מסור בישראל....
אני שואל עצמי מה האינטרס שלך לשקר בצורה כ"כ אווילית. אין אדם שמבין טוב ממך שיש א-פ-ס ערך
תעמולתי לטיפול רפואי בישראל באזרח איראני כלשהו. הסיבה לכך היא שבאמת כל ניסיון להציג את
המקרה הזה כהוכחה ל"טוב הלב הישראלי, ייראה כמו תעמולה-בגרוש, ואכן יהיה כזה...
ישראל אינה מדינה מוסרית יותר או פחות בגלל טיפול באיראני בודד, וגם אם הטיפול ייוודע באיראן, ויזכה
לתהודה ציבורית, זה לא ישנה מאומה בדעת הקהל כלפינו, כשם שאלפי פלסטינים שקיבלו כאן טיפול רפואי
לא הפכו אותנו למלכי הפופולריות ברצועה ובאיו"ש (למרות שחלקנו מתפרנסים בכבוד משטחים אפורים
הקשורים בפלסטינים - בדומה לרמיזה שלך, גם רמיזה לא קשורה בלאנס...).

החבר הישראלי שלך ואשתו האיראנית הם מודל מייצג של יחסים בין ישראל לאיראן בערך כמו שבנו של
השאה האחרון, שמציג עצמו כטוען לגיטימי לשלטון ממקום מסתורו בוירג'יניה, הוא בעל סיכוי לנצח בחירות
באיראן...

לפני כחמש עשרה שנה חטף דייל איראני מטוס נוסעים בטיסת פנים לאי קיש, והנחית אותו בעובדה. במשך
24 שעות טופלו כאן האיראנים באופן יוצא מן הכלל, ובהתחלה היו מהם שביקשו כאן מקלט מדיני. בשנייה
שהסתבר להם שהמטוס ונוסעיו יוחזרו לאיראן, החלו הנוסעים (שנמצאים "קצת" מעל לאיראני הממוצע
בכל הנוגע לחשיפה לתקשורת מערבית, ולמציאות שאינה מוכתבת בידי השלטונות) לספר לערוצי
הטלוויזיה הזרים אוות "חטיפתם בידי השלטונות הציוניים"...
לצפות שנפיק תועלת מסיוע לאיראני מסכן כלשהו, זה תקוות קווא עבור שלומיסט כן וישר. עבור
שלומיסט-פרנוסה מסוגך, זה בסה"כ שקר. אדם ציני ממני היה גם מעלה סברה שמכיוון שפלסטינים
מהרצועה שנכנסים לכאן לטיפול, צריכים בחלקם לעבור במסגרת השגת האישורים, "שטח אפור"
בירוקרטי כלשהו - הרי שלמאכערים של תחום זה, יש גם אינטרס אישי בהמשך הכנסת מטופלים
פלסטיניים לכאן. מכיוון שאני לעולם לא אחשוד במניעיו של אנשים מצפוניים ונקיי כפיים, אני נמנע מעצם
מחשבת האוון הזו...
ישן 20-10-2008, 19:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "החבר הישראלי שלך ואשתו האיראנית הם כמובן המודל המייצג של החברה באיראן..."

תגיד שאתה רוצה שאסדר לך אישור כניסה וזהו, מספיק עם הרמיזות.
הטלפון הבא שלי יהיה למשטרה לדווח על שכמותך.
הרמיזות שלך אוויליות וכמובן מכוערות.

בקשר לאיראן, בא נגיד שהידע שלך לגבי מה שמתרחש באיראן נמוך לעין שיעור ממה שיודעת אותה בחורה איראנית, משפחתה, חבריה ומכריה.
אבל פתאום אותך אסור לבלבל עם העובדות.
אתה בטח גם יודע מה אותה בחורה חושבת, ואם היא לא חושבת את זה, אולי היא שלומיסטית, או איראניסטית, או שלומיניסטית....
מישהו מוכן באמת להגיד האם זה שודר או לא ואיפה באיראן ?
או שהויכוח הזה הוא על מה שאתה מעריך על סמך לוגיקה כלשהי ?
ישן 20-10-2008, 19:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדברים היחידים שאני רוצה ממך, אבל איבדתי תקווה לגביהם, זה שתתחיל לכתוב ותהיה מוסרי...
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תגיד שאתה רוצה שאסדר לך אישור..."

אני מניח שבתוך עולם המושגים הבולשביקי שלך, איום בפנייה למשטרה אמור להטריד אותי, אבל מכיוון
שהדבר היחיד שייחסתי, ואני מוסיף לייחס לך, זה פאק מוסרי, הרי שאתה יכול להתלונן ככל שתחפוץ...
ברגע שאייחס לך משהו שלא עשית, פנה למשטרה ואני אצטרף אליך בתלונה על עצמי...
הרמיזות שלי באות בתגובה לרמיזות שלך (משהו עם ערבית ומקורות - לא סופיאן, כמובן...), ואל לך להלין
על כך. תחושת הנרדפות הפתולוגית שלך היא סוג של בדיחה. לו היית נרדף אלפית ממה שאתה מייחס
לעצמך פה, הרי שלא היית כותב כאן. עובדתית, אפילו איום בחסימה לא קיבלת, בשעה שבני פלוגתא שלך
קיבלו איום כזה, וחלקם אף נחסמו...
הידע שלי על משפחתה של החברה האיראנית שלך אכן נמוך לאין שיעור מהידע שלה על המשפחה שלה...
לגבי המצב הפוליטי והחברתי באיראן אני מניח שאני יכול לבנות קייס מוצק למדי שגם אם היא לא תסכים
איתו, עדיין יהיה נכון ומדוייק. אתה חייב להבין שזה שמישהו לא מסכים לסיסמאות המהוהות שאתה מפיץ
פה (בשמם של "חבר ישראלי ואשתו האיראנית") לגבי המצב באיראן, לא הופך אותו לבקיא פחות. האגדות
על חולשת השלטון באיראן הן בדיחה תפלה. האגדות על כך שאין בעייה עם "העם האיראני" גם הן סוג
של בדיחה. רוב העם האיראני נולד הרבה אחרי המהפכה וספג את עקרונותיה. נכון, יש שם אי שביעות
רצון ממצב כלכלי מחורבן ויש צעירים שרוצים רפורמות. מצד שני, יש הרבה אחרים ש-ל-א רוצים רפורמות.
בבחירות האחרונות לפרלמנט ולנשיאות, זכו הקיצוניים-יותר ברוב מוחץ. ה"רפורמיסטים" (נוסח חתאמי)
הם פנאטים מוחלטים בנוגע לישראל. העובדה היא שכרגע השלטון באיראן מוחזק בידי אדם כ"כ קיצוני,
שהמנהיג הרוחני חמנהאי (זה שהוגדר כ"קיצוני" בתקופת חתאמי) מוגדר כ"שמרני מתון" ביחס אליו...
אחמדי נג'אד לא זכה בשלטון בהפיכה צבאית, ולא בהגרלת לוטו. הוא רץ לבחירות מול המועמד ה"מתון"
רפסנג'אני, שנהנה מתמיכת הממסד וההון המשפחתי העצום שלו - וניצח באופן מוחץ.

את האגדות על כך שטיפולי-תעמולה מועילים ליחסי הציבור של ישראל, ראוי שתספר לאנשים שלא ראו
מה המצב בבתי החולים הציבוריים בארץ, ולא יודעים שיש בני אדם מ-ש-ל-נ-ו שמשלמים את המחיר
של הפיכת חדרי אשפוז למצגת של "מה יפית" לכמה שלומיסטים בחו"ל שבכל מקרה ישאלו למה הבאנו
רק אחד, ולמה הוא קיבל רק את סגן מנהל המחלקה ולא את מנהל המחלקה, ולמה לא היה לו חדר לבד
ולמה הטלוויזיה הייתה 12 אינץ' ולא 32 אינץ' וכן הלאה...

בקיצור, המכנה-עצמו, אין תוחלת לתעמולת הכזבים שלך. כל מטופלי השטחים האפורים שמוכנסים לכאן,
לא מסייעים לנו תדמיתית - והנזק שבאובדן מיטות אשפוז, הוא נזק שאין לו תחליף. אין הצדקה שאשקלוני
קשיש ישכב במסדרון בברזילי בגלל שפלסטיני כלשהו הצליח לקבל אישור לטיפול בארץ, וזכה למיטה
בחדר אשפוז. אין הצדקה, נקודה.
ישן 21-10-2008, 11:12
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדברים היחידים שאני רוצה ממך, אבל איבדתי תקווה לגביהם, זה שתתחיל לכתוב ותהיה מוסרי..."

אתה יכול לזלזל עד מחר ביחסי ציבור וזו כנראה הסיבה שיחסי הציבור של ישראל גרועים כל כך.
חוכמולוגים כמוך בעמדות מפתח חושבים שזה מספיק ואפילו יותר מדי. חבל על הכסף.
תקציב יחסי הציבור של ישראל נמוך לאין שיעור מתקציב יחסי הציבור של מדינות נטולות אוייבים.
והעובדות מן הסתם מדברות בעד עצמן.
אתה מתעקש לקרוא עם פנס מתחת לשמיכה ולא לראות מה באמת קורא בחוץ.
הזלזול שלך בשלח לחמך על פני המים ממש לא מובן, תאלץ לבסס את זה על משהו אחרת אלו מילים באוויר.
לכשתצבור מספיק נסיון ומספיק מיילים בעולם ושיחה עם מקומיים החל מהעני ועד העשיר ביותר, תבין מהו כוחה האמיתי של התקשורת.
עד אז אתה מדבר באוויר ללא ביסוס.
עצם כתיבת הדברים לא הופכת אותם לעובדה או משהו כזה, גם אם זה נכתב על ידי האדמי"ן.
ישן 20-10-2008, 19:04
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הערכות כאלה אני עושה כאשר אני..."

קודם כל, אתה לא יכול להגיד לי שההערכה שלי שגויה כשההערכה הסותרת שלך גם מבוססת על ספוקלציות,
אני גם לא יודע מאיפה הסקת שאני שם קצוץ על מה שכל תקשורת ממסדית אומרת, כי ההיפך הוא הנכון,
אני מבסס את ההערכה המושכלת שלי מהנאומים והאימרות שיוצאים מאיראן, אני מודע לזה שזה לא מייצג את העם האירני,
ודווקא ע"ס זה אני אומר לך שידיעה כזו בחיים לא תותר לשידור באיראן, ולו רק כי היא עלולה לגרום לכמה סטודנטים איראנים
לחשוב בטעות שיהודים הם בני אדם חמים ורחמניים, ולא שדים עם קרניים (שזה אגב מה שהאיסלם מלמד אותם עלינו) ששותים דם נוצרי בפסח.

שאני מדבר על התקשורת האירנית, אני מדבר על הממסד האירני - כלומר אלה שבוחרים איזה נשים יתלו על מנוף השבוע.
הממסד האירני שמפרסם שלטי חוצות בטהרן של רגליי גופה עם תגית שם שעליה כתוב ישראל,
זה לא ממסד שיתיר ידיעה כזו להתפרסם במחוזות ריבונותו - ואם תוכיח לי אחרת, אני אהיה מאוווווווד מאוווווווד מופתע.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 20-10-2008 בשעה 19:07.
ישן 20-10-2008, 19:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "קודם כל, אתה לא יכול להגיד לי..."

לצערי אין ביכולתי להוכיח אחרת, האיראנית שאני מדבר עליה לא גרה באיראן וגם לא בישראל.

איראן הרי היא ארץ מצונזרת עד רמת הכרטיס רשת, איך אתה מצפה לקבל קטעי תקשורת אחרים ממה שהשלטון שם רוצה להפיץ ?
לא יודע אם יצא לך לקרוא כתבות על כל מיני עיתונאים שהצליחו לשהות באיראן ולסקר את הקהילות האלטרנטיביות שחיות בה.
חיי הלילה באיראן מהמפותחים העולם הערבי.
תעשיית המין המפתותחת ביותר בעולם הערבי/מוסלמי (מה לעשות, הכתבה דיברה על זה) ומספר ניתוחי שינוי המין הגבוהיים בעולם המוסלמי ובעולם בכלל.
שמלאניות במחתרת, וציפייה גדולה מאד, ושל הרבה אנשים לנפילת שלטון האייטולות.
הכל לצרכי תעמולה.
בישראל.
בארה"ב וכמובן גם באיראן.
לא האשמתי אותך בכלום, אבל לגבי איראן אתה עוצם עיניים.
ראית 3-5 שליחי שלטון איראניים והספיק לך בשביל להכליל עבור כל שאר עשרות המיליונים ?
ישן 20-10-2008, 19:23
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לצערי אין ביכולתי להוכיח..."

תשמע, אני לא יודע למה, אבל אתה לוקח את הדברים שלי ומסלף אותם כדי שיתאימו לדיון שאני בכלל לא מקיים איתך,
אני מדבר איתך על הממסד האירני, ואתה כל הזמן מנסה לרמוז לי שהעם האירני הוא לא מה שאני חושב, למרות שלא אמרתי בכלל מה אני חושב.
אלא שהבעיה היא שאני ממשיך לדבר איתך על הממסד האירני, אותו ממסד שאתה מודה בתגובה שלך שהתקשורת שלו מצונזרת,
ושזה בעצם מה שאני מנסה להסביר לך, שידיעה כזו לא תשודר מטעמי צנזורה, ושוב אתה לוקח אותי לרמת האינדבידואל,
דבר שבכלל לא הכנסתי לדיון הזה ולו פעם אחת - אז השאלה היא
האם הקצר בהבנת הנושא מצידך הוא בטעות, או שאתה מנסה בכח לייצר ויכוח שאינו קיים,
כי ממה שכתבת פה - אתה בעצמם מסכים עם כל מה שאני מנסה להסביר לך.
ציטוט:
איראן הרי היא ארץ מצונזרת עד רמת הכרטיס רשת

שוב להזכירך, הדיון הזה הוא האם ידיעה כזו התפרסמה באיראן ע"י הממסד (אין גוף אחר שיכול לפרסם שם כלום).
כי בסופו של יום זה הגוף המושל שקובע במדינה טוטאליטארית כמו איראן, ולא העם עצמו - הוא לא פקטור בדיון בכלל.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 20-10-2008 בשעה 19:27.
ישן 20-10-2008, 19:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "תשמע, אני לא יודע למה, אבל..."

אני לא מייצר ויכוח שלא קיים ולא מבין למה אתה תוקף אותי כאשר אני בסה"כ מנסה להסביר לך נקודה פשוטה.
מה אתה יודע על מה שקורה באיראן מוזרם מטעם השלטון.
מה שאתה יודע על מה שמשודר באיראן מוזרם מטעם השלטון.
אתה חושב שאתה יודע מה משודר שם, אבל אתה ניזון מאותם מקורות שמשדרים לך מה העם חושב, מה העם רוצה, ומה קורה שם. אבל הכל מיוצר באולפני השלטון.
אתה לא יכול לדעת מה משודר בערוצים אלטרנטיבים ומהי דעת הקהל שם, ויש ערוצים שכאלה.
כל מה שאתה יודע ולצערי גם כמעט כל מה שאני יודע נשלטים על ידי השלטונות באיראן.
כל ההנחות הלוגיות שלך מבוססות על משתנים שסיפקו לך האייתולות ולא אף אזרח איראני אחד חופשי עם דעה עצמאית. ויש כאלה.
יותר משלושה.
ישן 20-10-2008, 19:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, אתה הרי אמור לדעת מה זה "מוטעַה" ולכן לדבר על "תעשיית מין" זה נלעג להחריד...
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לצערי אין ביכולתי להוכיח..."

הזנות האסלאמית בדמותן של המוטעות למיניהן, אינה "רפורמה" שבאה על אפו ועל חמתו של השלטון
באיראן. היא תופעה שהתקיימה בעולם המסלמי מאז ומתמיד, בעיקר בקרב השיעה התריעשרית. לפי
אמיר טאהרי, ח'ומייני עצמו השתמש במוטעות בזמן לימודיו בקום (אבל מה טאהרי יודע - כולה איראני
גולה שהיה מבכירי העיתונאים בארצו, והיום מתנגד לשלטון. הוא לא בקיא כמו גולה איראנית שחיה עם
ישראלי...).
סיפורים מרתקים על ציפייה לנפילת השלטון שם קיימים בדיוק, אבל בדיוק 29 שנים. אין לכך כל סימנים. גם
לא "תעשיית חיי הלילה" המסעירה שם (משטרת הדת היא חלק המתעשייה המפוארת, ונשים נטולות חג'אב
משתתפות בבילויים הסוערים?...)...
ישן 20-10-2008, 19:38
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, אתה הרי אמור לדעת מה זה "מוטעַה" ולכן לדבר על "תעשיית מין" זה נלעג להחריד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
. גם
לא "תעשיית חיי הלילה" המסעירה שם (משטרת הדת היא חלק המתעשייה המפוארת, ונשים נטולות חג'אב
משתתפות בבילויים הסוערים?...)...

התשובה היא כן.
ואין לך מושג על מה אתה מדבר.
אמרתי לך פעם שאותיות כתובות, לא משנה באיזה פונט או גודל, לא יכולים להחליף את המציאות.
אין לך מושג בגרוש, אתה רק יודע לצטט כל מיני מילים בערבית מתוך כל מיני כתבים שאתה קורא.
אפילו בכתבה שאני מסתמך עליה מדובר על נשים ללא חג'אב, אבל אתה הרי עבדת כסלקטור כל מועדני הלילה האיראניים אז אתה יודע.
מלאנס לא ציפיתי, אבל ממך זה לא היה מפתיע.
כמי שניזון מ01010101010 אי אפשר לצפות לפתיחות כלשהי, אלא רק לנוסחאות.
ישן 20-10-2008, 19:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני שמח שאתה קורא כתבות. זוהי הוכחה מלאה לביקאותך בחיי הלילה באיראן...
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=ori]. גם לא "תעשיית..."

אחרי הכל, מה אנחנו מבינים כשנשיא איראן משקיע הון תועפות בבניית מסגד חדש בקום למהדי, לכשיגיע
במהרה בימינו. אחרי הכל, הנשיא לא מייצג כלום, חוץ ממליוני בוחרים שהעדיפו אותו על פני קיצוניים
פחות. כנראה שמתונים היו עסוקים בלבלות במועדון לילה ולא שמו שבארצם שולטת השריעה...

אני אתן לך שאלה קטנה למחשבה: נכון שזה נורא מוזר שהחברה האיראנית שלך ובעלה הישראלי, העדיפו
לא לחיות בארץ חיי הלילה וניתוחי שינוי המין? כזה ליברליזם מתפרץ - מוביל בסוגו במזה"ת, ובכ"ז הם
מעדיפים לחיות בחו"ל. אולי הם בכ"ז מבינים משהו, שאתה, חובב כתבות שכמותך, לא מצליח להבין?...
ישן 20-10-2008, 20:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה מדקלם לי כתבה אווילית על חיי לילה באיראן, ומספר לי שאני ניזון מתקשורות...
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זאת לא שאלה קטנה זאת שאלה..."

מבט חטוף באשכול הזה מלמד שהידע שלך על איראן הוא מחבר ישראלי שהתחתן עם מישהי שבאה משם,
ומכתבה מבריקה שמציגה את איראן כאמסטרדם של המזה"ת...
השאלה ששאלתי אותך היא זו שאמורה לגרום לך לקלוט שאת האגדות שתפרת לעצמך בראש לגבי איראן
עם חיי הלילה המסעירים, היא בערך אום אל פאחם עם חיי הלילה המסעירים. העובדה שעבדאללה
מחאג'נה פותח את הפיצוציה שלו בערב, לא הופך את אום אל פאחם למרכז חיי הלילה של הצפון, וכך גם
כתבה מגמתית שקראת והסעירה אותך , לא משקםת את איראן.
מה לעשות, השלטון באיראן אינו דיקטטורה מזה"תית רגילה. יש בה בחירות חופשיות במידת מה (רק
מועמדים שאושרו כנאמנים למהפכה רשאים לרוץ), ובהן ניצחו הקיצוניים ביותר. לא יודע מה זה מלמד אותך
ואת הכתב חובב חיי הלילה שלימד אותך על איראן, אבל עובדה זו, יחד עם השרדות במשך 29 שנים, במצב
סופר מסובך, מלמדת שכנראה המהפכה החילונית באיראן, שתעלה לשלטון את הדראג קווין מהכתבה
שלך, עודנה רחוקה...

מסתבר שגם מקורות צריך לדעת לבחור (רמז: כתבות שמלמדות אותך על חיי לילה מסעירים באיראן, הן
יופי של חומר-צבע, אבל לא ממש מקור מידע על המדינה והמצב האמיתי בה, בדיוק כשם שבילוי שלך
בוילה של סופיאן ברימאל לא ילמד אותך על חיי היום-יום ברצועת עזה...).
ישן 21-10-2008, 01:38
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה מדקלם לי כתבה אווילית על חיי לילה באיראן, ומספר לי שאני ניזון מתקשורות..."

הכתבה הזו היא בת 10 או 12 שנים, והיא ממש לא המקור שלי.
לא ציטטתי כלום ממנה אלא רק הזכרתי את העובדה שיש כתבה כזו, שמדברת על חיי הלילה הסוערים באירן.
מה הידע שלך לגבי חיי הלילה באיראן ?

בא נפריד סעיף סעיף, הרי אתה אלוף העולם בהתעלמות מנקודות חשובות, אתה חייב להיות צודק בכל הודעה שלך, לכן תקח מההודעה הקודמת רק נקודה או שתיים אותן ניתן לתקוף, ולגבי כל הנקודות שאתה אכן חסר מושג בהן אתה מתעלם מהן.
בכדורסל קוראים לזה צעדים, להחליף את הרגל ציר כאילו בלי שמישהו ישים לב.
אז שמים לב.
אתה קופץ על רגל הציר אבל לא באמת מחדש משהו.

אז אשמח לשמוע את ידיעותיך על חיי הלילה, ועל המקורות שלך כמובן.
ישן 21-10-2008, 09:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה מתלונן על עיסוק בזניח- ואז מנהל דיון על חיי לילה סוערים באיראן, שזה שיא האיזוטריה
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הכתבה הזו היא בת 10 או 12..."

כאשר תמצא לי מקור "קצת" יותר רציני מכתבה עתיקת יומין שמספרת לנו על "איראן שלא הכרנו", שעוסקת
בשינויים חברתיים אמיתיים, בהחרמת בחירות (שמשום-מה לא מתרחשת, למרות "שנאת שלטון
האייתאללות"...), ותנועות מחאה פעילות בתוך איראן, נוכל לדון בהמשך גם בחיי הלילה התוססים, שאני
חייב להודות שלא נתקלתי בשום עדות לקיומם, מלבד' בתיאור שלך את הכתבה העתיקה...

המקורות שלי על איראן, הם פחות עיתונאיים. אני מציע לך לקרוא מאמרים של דוד מנשרי, ספרים של אמיר
טאהרי, מחקרים של מאיר ג'בדנפר וכד'. הם, מה לעשות, מתלהבים פחות מניתוחי קציצת האיברים שריגשו
כ"כ את הכתב שלך, ובוחנים את המציאות באיראן, ואת האפשרות שיש בה תקווה לשינוי פנימי, כן או לא.
עליי להודות בצער שהם פחות אופטימיים ממך, הגם שכולם מסכימים שאין בדיוק התלהבות עממית
מהמשטר (דבר שלא מוריד מכוחו, כפי שניתן לראות במאה אחוז ממדינות המזה"ת...).
ישן 20-10-2008, 20:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הוא בסה"כ קורבן של ההנהגה הפלסטינית, ארגוני הטרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "חוצפה מדרגה ראשונה טיפול בערבי על חשבון משלם המיסים הישראלי כמעט"

ושאר אלו הרוצים להשמיד את ישראל.

לא מדובר בארוע שהתרחש בפתאומיות אלא במחלת סרטן, היה ניתן למצוא בזמן שעבר מגילוי המחלה ועד הפיכתה לסופנית מקום אחר חוץ מישראל אשר יוכל לטפל בו.

הרי יש ארגונים בינלאומים שתפקידם הוא לעזור במקרים של מחלות בקרב מדינות הועלם השלישי, ישנם תורמים מאירופה המעבירים סכומי עתק לרש"פ והיו יכולים לסייע במימון טיפול מציל חיים במדינה אחרת מישראל.

משום מה, לכולם נוח להאשים את ישראל, והעצוב מכל הוא שיש ישראלים שחולקים דיעה זו עם אויבנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:34

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר