לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2008, 11:58
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
...ומתקנים תיקון גדול...

"במוצאי יום טוב הראשון של חג ירדו לעזרת נשים ומתקנים שם תיקון גדול. שהיו נותנים זיזים של ברזל במקומות העשויים לכך בחומת עזרה, ונותנים לוחות עץ על הזיזים, ועושים שם שלש גזוזטראות גדולות מקיפות את העזרה, מדרום וממזרח ומצפון, שיהו נשים יושבות על הגזוזטראות מלמעלה, והאנשים למטה בעזרה, כדי שלא יבואו לקלות ראש" (ספר התודעה)

לפני מספר שבועות, הוחלפה המחיצה בבית הכנסת של הקהילה שלנו במחיצה אחרת. ההבדל בין שתי המחיצות משמעותי ביותר – הקודמת הייתה אטומה לחלוטין עד גובה הצוואר, ומשם היה וילון, שרוב הזמן נשאר סגור. המחיצה הנוכחית אטומה רק עד גובה המותניים, ומשם יש סורגים (עד מעל הראש), בלי וילון בכלל. אני שמחתי כי סוף סוף אני מרגישה שותפה לתפילה. בימים הנוראים, כשהתפללתי במספר בתי כנסת שונים, הפריע לי אפילו יותר שאני לא יכולה לראות שום דבר. אבל החלפת המחיצה עוררה פולמוס גדול בציבור, ויש מעט אנשים שאפילו עברו לבית כנסת אחר בעקבות האירוע.
[עריכה: במקרה הספציפי הזה מדובר בבית כנסת שעזרת הנשים נמצאת באותו מפלס של עזרת הגברים]

מה דעתכם על העניין?
איזו מין מחיצה יש בבית הכנסת שלכם, ועד כמה אתם מרוצים ממנה
? (עד כמה אתם בכלל מודעים לקיומה?)
ומה הייתם עושים אם היא הייתה מוחלפת באחרת?

נערך לאחרונה ע"י cookoorookie בתאריך 20-10-2008 בשעה 12:28.
חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 12:45
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
ב"ה גם בנידה יש היום תיקון גדול
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "נכון ולא נכון"

במעמד החדש של "טוענות רבניות", שתפקידן לפסוק לנשים בענייני נידה. אני בהחלט מעדיף לתת לנשים לפסוק בנושא מאשר גברים. הסיבה העיקרית לכך היא שאני מרגיש שלא בסדר להקשות ולהחמיר במקרה שאם הפסיקה הייתה נוגעת אליך לא בטוח שהיית מחמיר. נתינת הפסיקה בנושא לנשים תאפשר פסיקה אמיתית ומחוברת יותר למציאות. וזה עוד בלי להזכיר את בעיות הצניעות שנוצרות בגלל העיסוק של הגברים בנושא.
שנית, אני ודאי מעדיף, מטעמי בקיאות והבנה בסיסיים, לתת פסיקה למי שהפסיקה נוגעת אליו ולגופו, ואין מי שמכיר את הנושא טוב יותר ממנו מאשר למי שלמד רק באופן וירטואלי את הנושא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 13:05
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "חביבי, כהן גדול(כן כן בכבודו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bazooka joe
חביבי, כהן גדול(כן כן בכבודו ובעצמו) לא יכול להעיד לגבי עיבור השנה שמא הוא יחשוב
על עצמו וירצה את הנוחות שלו ביוה"כ שיהיה קצת חמים כשהוא ישן על הריצפה(סוגיה בסנהדרין).
וזה לדעתי בא ללמד אותנו שאנחנו בניגוד לדתות אחרות אמורים להתסכל על המנהיגים שלנו כאנשים רגילים עם יצרים של כל אדם אחר ולא כמשהו לא אנושי.

בפירוש לא נכון
גדולי ישראל הם משהו שבכלל לא נתפס בהבנה שלנו
אבל אני מעדיף שלא להכנס לדיון הזה כי לפי תפיסת הגוש כל דבר שפיט (ואני לא אומר את זה בביקורת)

חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 13:19
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
לך ולישי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "חוץ משבוע ישיבה בגוש וכמה חברים שלומדים שם אין לי יותר מדי קשר עם הישיבה."

רב יכול לטעות-מקובל.
אבל רק הוא או רב בסמכות שלו יחליט אם הוא טועה
שוב פעם-כל הנושא של שפיטות דברים הוא מחלוקת יסוד בין הקו לגוש לפי מה שהבנתי....וזה מתבטא בתנ"ך בגובה העיניים (נו טוב,תקראו לזה "מהפיכת התנ"ך) ובעוד כמה דברים.
ההבדל הוא שדרך הפסיקה של הגוש היא יחסית מקובלת (ראשונים אחרונים גמרא משנה וכו')
ויש רבנים גאונים בגוש כמו"ר הרב עמיטל (שפרש?) והגאון הרב ליכטנשטיין ועוד
הגוש אמנם הולך על הגבול מבחינתי אבל הוא עדיין "בתוך הקו הירוק",וגם אם לא-מי אמר שמעבר לקו הזה זה לא שלנו?

חזרה לפורום
ישן 22-10-2008, 01:32
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "...ומתקנים תיקון גדול..."

אצלנו יש מחיצה כמו החדשה שלכם, אבל במקום הסורגים למעלה יש וילון של בד חצי שקוף. לא זוכרת איך הוא נראה לפני כמה חודשים, אבל בדיוק החליפו אותו לבד נוח להזזה הצידה (בשביל ההקפות והשיעורים של הרב וזה), ויפה כזה.

לי אישית ממש לא מפריע עניין המחיצה (כל עוד היא מאפשרת שמיעה נורמלית, אבל לא בהכרח ראיה), כי מה שעושה לי את זה בתפילה זה הקולות. הקול של הציבור שר יחד ממש מכניס אותי לאווירת השבת והחגים. אני אוהבת את תפילת ליל שבת אצלנו (בשבת בבוקר אני לא הולכת לבי"כ...), ואני בהחלט נהנית ממנה גם עם מחיצה. לא מבינה על מה נשים שונות (וביניהן אמא שלי...) מתלוננות. למה חשוב לכן לראות את הגברים? כדי לצוד חתן לבת?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר