לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2008, 21:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יפה כתבת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה מנסה לתת דוגמא מזעזעת,..."

מסכים עם כל מילה.

השימוש במונחים מתחום הזאולוגיה, סתם מפריע לדיון הענייני ולא תורם כלום.זה יותר גידוף מטיעון.

אגב, למתנגדים לנישואין בין בני אותו מין יש טיעון הרבה יותר חזק.

נניח מדינה שבה זוג נשוי המוגדר כ"משפחה" זוכה להקלה במס.

נניח שבאותה מדינה - שני עמיתים לעבודה שלא נמשכים זה לזה ובוודאי שלא מקימים יחסי מין זה עם זה ומתגוררים באותה דירה מחליטים שהם מעוניינים להרשם כזוג נשוי. זכותם?

מי שמצדד בכך שההגדרה הקיימת לנישואין אינה מחייבת, חייב לתת גם להם אישור על נישואין. כפועל יוצא מכך - 99% מהאזרחים יקבלו את הטבת המס (למעט מיזנטרופים שלא יצליחו למצוא בני זוג) אותה ייעדה המדינה לעידוד משפחות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2008, 21:53
צלמית המשתמש של looklook

"מנצל"?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "על כמה אנשים כאלו אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
על כמה אנשים כאלו אנחנו מדברים?
האם זה נכון לשלול ממישהו זכויות בגלל הסכנה שמישהו אחר ינצל את זה?

אני יכול לחשוב על לא מעט חוקים שמנוצלים על ידי אנשים כדי לסחוט כסף/הטבות מהמדינה.
שתי דוגמאות פשוטות: "עולים" שמנצלים את חבילת הקליטה ואז עוזבים למדינה אחרת וחילוניות גמורות שמכריזות על כך שהן דתיות כדי להימנע משירות צבאי.
צריך כמובן להילחם במי שמנצל את החוק ולא במי שהחוק נועד לתמוך בו.

דרך אגב, משם הבאת את הרעיון? זה די מקביל לעלילה:
Two straight, single Brooklyn firefighters pretend to be a gay couple in order to receive domestic partner benefits.

לא הכרתי את סיפור הכבאים, אבל סביר שדבר כזה יקרה.

אם במצב החוקי הקיים היום שני סטרייטים יתחזו לזוג, זאת תהיה אכן רמאות או הטעיה. אבל אם תשנה את החוק כך שתבטל את הגדרך הנישואין כ"ברית מקודשת בין גבר לאישה למטרת הבאת ילדים לעולם ובלה ובלה בלה (אין לי מושג מה ההגרה האמיתית והיא משתנה ממדינה למדינה) זאת כבר לא תהיה רמאות או הטעיה. כי מי קבע ששני הומוסקסואלים זכאים להטבה הנ"ל ושני סטרייטים לא? בגלל שהראשונים מקיימים בינהם יחסי מין והאחרונים לא? אפליה פר אקסלנס.

ישן 21-10-2008, 22:13
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""מנצל"?"

הומואים ולסביות לא מבקשים שיכירו בהם כזוג כדי שהם יוכלו להקים משפחה ולגדל ילדים.
רק אתמול ראיתי בפייסבוק שזוגתה של מישהי שהייתה מנהלת שלי (בחברה מובילה בתחומה) ילדה לפני כמה ימים - אין לי מושג מה אומרים החוקים בקשר לזה, אבל אני לא מוצא סיבה שבתור מישהי שתגדל את הילד, תפרנס אותו, תחנך אותו ותדאג לו - לא יתנו לה את כל הזכויות המלאות בחוק של הורה לילד.

לדעתי צריך לתת להם את האפשרות להכריז על זה שהם מעוניינים להקים משפחה ביחד ולתת להם את כל הזכויות שמקבל זוג נשוי. נכון שחוק כזה עלול לפתוח פריצה לאנשים שיטענו שהם מקימים משפחה - אבל כפי שאמרתי, זה לא סיבה מספיק טובה למנוע זכות של אנשים להקים תא משפחתי.

דרך אגב - אם ידרשו לבצע תהליך פורמאלי של הכרזת נישואים בין בני זוג מאותו מין, וידרשו גם תהליך פורמאלי במקרה של פרידה, אז קשה לי להאמין שיהיו אנשים רבים שיחפשו איך להתחזות - אנשים יפחדו שיתייגו אותם כהומואים.

ישן 22-10-2008, 00:29

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כפי שאמרתי.. זו לא בדיוק פירצה.."

צר לי שאני שוב עונה בשאלה - אבל אם אתה מציע הטבות מס לזוג הטרוסקסואלי שמתחתן, האם אתה בודק שהם מתכוונים להביא ילדים לעולם?

זוג הטרוסקסואלי שלא מביא ילדים לעולם תורם (או לא תורם) בידיוק באותה מידה כמו זוג הומוסקסואלי

ברגע שתחייב זוגות מאותו מין להירשם בצורה פורמאלית ובנוסף לזכויות מס יעמדו גם חובות (הצורך לשנות את הסטטוס בתעודת זהות, האפשרות שפרידה תאלץ חלוקת כסף, אי יכולת להתחתן וצורך להיפרד בצורה פורמאלית) אז לא כל סטודנט יכריז על זוגיות עם השותף שלו לדירה.

לדעתי אנחנו קצת הרבה סוטים מהנושא המקורי של האשכול, בסך הכל אני מאמין שהויכוח האם זה נכון לקרוא לזוג הומואים עם ילדים תא משפחתי הוא נכון (אני לא מסכים עם המתנגדים, אבל אני מבין חלק מהטענות שלהם) אבל אני לא חושב שזה צריך להיות עיניין של החוקה האמריקאית - חוקה שנועדה לשמור על זכויותיו של אדם ולא להגביל אותם. לדעתי אסור לשנות את החוקה לשום כיוון, אם ישנו את זה לפי הרעיון של פיילין זה יפגע קשה בזכויות של הומוסקסואלים (וכמו שמינימקס אמרה - אז למה לא למנוע זכויות גם מנערה בת 17 שנכנסה להריון בלי להתחתן?), שינוי הפוך בחוקה, זאת אומרת כתיבה בפרוש שגם להומוסקסואלים מותר להיתחתן עלול לכבול את בתי המשפט בנושאים רבים (ופה דווקא הדוגמא של looklook מצויינת, בהחלט אנשים עלולים לנצל את זה לקבל הטבות שלא מגיעות להם - לדוגמא: עד במשפט רצח יטען שהוא בן זוג של הרוצח וכך לא ניתן יהיה להכריח אותו להעיד) וזה גם התערבות לא הוגנת בהחלטה של מדינה.
דבריי בקיצור (כי חפרתי) - קביעת חוקים בעד או נגד נישואים במדינה מסויימת זה בסדר, שינוי בחוקה על קבוצה ספציפית זה מעשה קיצוני ולא חוקתי.

ישן 22-10-2008, 07:10
צלמית המשתמש של looklook

לזוג הזה אני אתן את ההטבה.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "צר לי שאני שוב עונה בשאלה -..."

אני אסביר - הסיבה שבגללה המדינה מגדירה מלכתחילה "נישואין" ונותנת הטבות כאלה, היא כדי לעודד תאים משפחתיים. מה זה תא משפחתי ? הרוב חושב שמדובר בתא של אבא אמא וילדים. נכון, יתכנו תאים כאלה שלא יהיו להם ילדים. זו "שונות" שהמדינה מוכנה לספוג כדי להשיג את המטרה הכוללת.
האם אפשר להרחיב את האוכלוסיה הזאת לזוגות של הומואים? אפשר (אני לא בטוח שאני מתנגד) אבל אז זה ירחיב את השונות, עד כדי אבסורד (זוגות של עמיתים לעבודה, חברים למשחק קריקט וכו') ולא יענה כלל למטרה של הרוב.

יכול להיות שפתרון של חיוב רישום מסודר יצמצם את אותה שונות. אבל חשוב לזכור דבר אחד, למרות מה שאומרת לנו המדיה, התיאור של תא משפחתי הומוסקסואלי הוא פחות נפוץ. התחלופה של זוגיות וחיים של בני זוג מזדמנים בקרב זוגות הומוסקסואלים גבוה לאין שיעור מאשר בקרב זוגות הטרוסקסואלים כך שהכנסת הקבוצה הזו להגדרה "נישואין" לא רק שאינה מתאימה להגדרת התא המשפחתי של רוב הציבור, אלא שתוביל ליותר "משפחות" שאינן כלל תאים משפחתיים אלא שותפויות לרגע מאשר למשפחה של שתי אמהות (או אבות) וילד.

מה הפתרון? לא יודע, יכול להיות שצריך לרשום אותם כנשואים, אבל יש פה הרבה דילמות. זה משהו שלפי דעתי הרוב צריך להכריע. הזכות להיות מוגדר משפחה היא לא זכות-אדם מוקנית מראש, אלא תוצאה של הגדרה חברתית . זכותה של החברה להגדיר נישואין איך שתרצה.

מה שבטוח הוא שגם מי שלא בטוח שצריך לתת לאנשים האלה אפשרות להיות בסטטוס נישואין, אינו רוצה לאסור עליהם בחוק קיום יחסי מין וכדאי את השטות הזאת להוציא מהדיון בדיוק כפי שצריך להוציא ממנו את הטיעון הזאולוגי - בשני המקרים אני חושב שמדובר בהשמצה יותר מאשר בטיעון.

ישן 22-10-2008, 07:26
צלמית המשתמש של looklook

עניתי בדיוק על אותה שאלה בתגובתי ל - high hopes
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "עם כל הכבוד, הטיעון שלך לא..."

דעתי על הרעיון העקרוני של קצבאות ילדים הוא חיובי מהנימוק שלפי דעתי הקיום של תאים משפחתיים עם ילדים (עד כמה שניתן) מועיל לחברה וכדאי לה לעודד אותו

דעתי על קצבאות הילדים במדינת ישראל הוא שלילי ביותר, בוודאי בהדברים נכונים ביחס למתכונת הקודמת של הקצבאות שאליה עדיף להתייחס כי זה מה שרוצים להחזיר. ראשית, הקצבאות פרוגרסיביות. כלומר - הקצבה הניתנת לילד הראשון נמוכה מזו הניתנת לילד השישי. מדוע? נניח משפחה שיש לה ילד אחד וחושבת לגדל שניים. מדוע שההטבה אותה יקבלו מהמדינה תהיה נמוכה יחסית למשפחה שיש לה חמישה ילדים וחושבת לגדל שישי? זה בעליל לא הוגן.

זה עוד יותר לא צודק כשנזכרים שחלק מרכישות של אביזרים עבור התינוק עוברות בירושה ולכן לא בטוח שההטבה לא הייתה צריכה להיות רגרסיבית. אבל בוודאי שלא פרוגרסיבית

עוד בעייה בהטבה היא אי מוגבלותה. כלורמ אתה תקבל הטבה עד למספר גבוה מאוד של ילדים. מדוע? למדינה יש אינטרס לעודד תאים משפחתיים סבירים . אני ממש לא מאלה שחושבים שתא משפחתי סביר זה שני ילדים ולברדור, אבל גם הצד השני צריך להיות מוגבל. מי שרוצה לגדל 22 ילדים - זו זכותו , אבל אני לא חושב שזה אינטרס של המדינה, מצד טובת הילד שהיא צריכה לדאוג לו לעודד הקמתן של משפחות -ענק כאלה

הסיבה שהקצבאות נקבעו בצורה מפלה היא כמובן פוליטית. כדי להטיב עם החרדים ולרתום אותם לממשלה. ככה זה בפוליטיקה, אני מבין את הצורך לעשות פשרות. לצערי, מהעברה תקציבית כזאת נוצר גידול במשפחות ערביות מה שגרם לנזק דמוגרפי בל יתואר. לדעתי אם החרדים רוצים תקציבים, יש למצוא דרך להעביר אליהם את התקציבים ולא דרך קצבאות ילדים. את קצבאות הילדים צריך לאחד לסכום קבוע עבור כל ילד ולהגביל אותן עד ל - 7 ילדים .

ישן 21-10-2008, 23:47

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "זה בכלל לא צריך להיות issue. ואם הם היו צודקים?"

ואם אני אחפש בגוגל ואמצא שכן - מה זה יעזור?

כמה הודעות למעלה שאלת שאלה מתגרה - אם יש אונס בטבע האם זה הופך את זה לבסדר?
עכשיו אתה מבקש הוכחה מהטבע?

אני באמת לא מבין מה אתה מנסה להגיד - האם חשוב מה שקורה בטבע או לא?

אישית אני לא מחפש סיבות מדעיות הוא הוכחות - אני מכיר כמה אנשים שהם הומואים או לסביות, חלקם חברים חלקם סתם אנשים שיצא לי להכיר, ואני מבין שזה לא משהו שהם בחרו אלא מצב קיים שהם מתמודדים איתו, ברגע שאתה נחשף לזה ורואה את האנשים (ואני לא מדבר על הדמות הסטריוטיפית של הומו שמתנהג כמו נערה בת 16) אתה מבין שזה דבר טבעי לחלוטין, אני לא חושב שהם צריכים לשנות משהו בחייהם בגלל שיפנזה באפריקה או פינגווין באנתרטיקה.

דרך אגב, מונוגמיה בטבע היא לא דבר נפוץ בטבע, בלי קשר להעדפות מיניות.

ישן 21-10-2008, 20:04
צלמית המשתמש של looklook

"אין הרבה מרחק" .. טוב בסדר..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני דווקא שאלתי את נוסטור..."

מילא לא להתייחס לעניין, אבל גם אחרי שמתקנים אותך לכתוב שטויות?

אפשר להמשיך את המשפט שלך - מניעת הטייטל "נשוי" מזוג הומואים שקול למניעת קיום יחסי מין, שקול לתליית הומואים בכיכר העיר, שקול להעמדתם מול כיתת יורים...

הבעייה היא התפיסה של מוסד הנישואין, אין לזה שום קשר לקיום יחסי מין.
אותה פאלין הציעה לאפשר זכויות ביקור בבתי חולים לזוגות הומוסקסואליים. משמע, אפילו עם עצם הזוגיות אין לה בעייה והיא אפילו מוכנה להעניק זכויות בהתאם. היא פשוט רוצה להגידר נישואין בכאקט שניתן לבצע אותו רק בין גבר לאשה, כמקובל ברוב מדינות העולם. מתוך זה נגזרות זכויות כלכליות ואחרות שפאלין לא רוצה לתת לזוגות הומוסקסואליים - זכותה.

אבל ככה זה, השמאל הליברלי משמיץ את הימין בלי קשר לעובדות

ישן 21-10-2008, 20:14
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""אין הרבה מרחק" .. טוב בסדר.."

למה כל ויכוח צריך לגלוש לפרטים טכניים או להאשמות אישיות.
במקרה הזה פרטים טכניים. אתה משתמש בטיעונים חיצוניים כי הטיעונים שלך לא מספיקים ?
לא מובן.

אני שאלתי שאלה ברורה את אדון נוסטור.
ציטוט:
אתה בעד להוציא יחסים חד מיניים מן החוק ?

לשון זכר בגוף שני מעיד על כך שאני פונה אל גבר, ונוסטור הוא גבר גבר, והשאלה מופנית אליו ואין בה שום דופי. אני מנסה להתוכח עם נוסטור ואתה נדחף באמצע. אז תפאדל, תתכבד גם, אבל למה להשמיץ אותי על לא עוול בכפי ?

ולגבי הנושא והעניין.
כאשר כל העולם לאט לאט מתיר נישואים חד מיניים, וככל הידוע לי לפחות מדינה אחת אם לא יותר בארה"ב אכן מתירות נישואים כאלה, ביטול שלהם והכנסת האיסור הזה לחוק הוא הליכה לאחור.
הליכה לאחור בתחום הזה כמוהה לביטול כל ההשגים עד היום.
אם מותרים נישואים חד מיניים במדינה כלשהי (ארה"ב או כל מדינה אחרת בעולם) ושליט חדש מבטל אותם על פי חוק, הוא למעשה מושך את השטיח מתחת לכל השגיהים של החד מיניים באותה מדינה, קרי מחזיר את כולם אל החשכה שיצאו ממנה מזמן.

אני לא רואה שום בעיה באופן הצגת הנושא כפי שהצגתי אותו.
והגברת פיילין מנסה למשוך קולות צפים שנושא ההומואים מפריע להם (כמו לך ולעוד כותבים אחרים לצערי) וממש לא בטוח מה דעתה האמיתית. מזמן הוכח שדעה אישית וציבורית הן כמעט בהכרח לא תואמות.
ישן 21-10-2008, 20:32
צלמית המשתמש של looklook

שטויות..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "למה כל ויכוח צריך לגלוש..."

כתבת קודם שדבריך בנוגע לאיסור על הומאים לקיים יחסי מין הם "הרחבה לדבריה של פיילין" ואילו אני טענתי שאין שום קשר בין הדברים. מי שהעלה את נושא קיום יחסי המין ללא קשר לכתבה - הוא אתה .

הליכה "לאחור" (למה לא הליכה "קדימה" או "הצידה" ) בתחום הנישואין בין חד-מיניים אין לה קשר לאיסור על יחסי מין. עובדה שפיילין לא מתנגדת לקיום יחסים כאלה.

כשתוכיח קשר בין איסור על קיום יחסי מין לאיסור על קיום נישואין, או בין מה שכתבתי כאן לבין זה שהומואים "מפריעים לי", תחזור.

ליברל דמיקולו

ישן 21-10-2008, 20:42
צלמית המשתמש של looklook

שיטת מצפון לניהול דיון.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "ציפית ממנו להבין משהו? הוא..."

א) קרא את הודעתו של הגולש
ב) התעלם מהתוכן
ג) הדבק לגולש דעות והשקפות שמעולם לא העלה על דעתו
ד) השמץ אותו בפורום .

שיטת התעמולה הפלסטינית

א) הקשב לישראלים
ב) התעלם מהתוכן
ג) האשם את הישראלים בכל האסונות שקרו לך
ד) השמץ אותם ב cnn

בהחלט דומה!
הקשקשן הזה הורס אשכולות סדרתי, במקום להתווכח עם העמדות וההשקפות שגולשים (במקרה הזה נוסטור ואני) מציגים כאן, הוא עושה להם דמוניזציה.אם כבר מתעקשים להסיט את הדיון, לכל הפחות היה ראוי לשאול את נוסטור אם הוא רוצה לאסור בחוק קיום יחסי מין בין הומוסקסואלים ואותי אם הומואים מפריעים לי.

חבל שאין כאן את האופצייה שלא לראות תגובות של משתמש מסוים באשכול. הוא הורס דיונים סדרתי!

ישן 21-10-2008, 21:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שיטת מצפון לניהול דיון."

תשמע, אוביקטיבית תעמולת הפלשתינאים טובה יותר מתעמולת הישראלים, לכן אני צריך לראות בדברים שלך סוג של מחמאה או ציון לשבח. אבל זה בציניות, אם אתה יכול להבין שאני מנסה גם להתבדח ולא לוקח את מה שקורה פה יותר מדי ברציניות (כמו כותבים אחרים שממש עומדים ולא יושבים מול המחשב וכותבים).

אני שאלתי את נוסטור שאלה, ולא אתה תגיד לי מה ואיך לשאול. השאלה שלי היתה ברורה וטרם קיבלתי עליה תשובה מן הנמען המקורי. אתה זה שנדחף ועוד מתלונן.

לגבי זה שאני הורס דיונים סדרתי, נו טוב.
תכתוב לעצמך ביומן ואף אחד לא יהרוס לך.
אתה כותב במקום שיש בו עוד דעות, ולא כולן כמו שלך למרות השאיפות והרצונות שלך.
אם אינך רוצה לראות את הדעות שלי, תסגור את המחשב.
אם יש לך בעיה עם הדעות שלי, תתמודד.
בינתיים לאורך השנים, דווקא הדעות שלי הן אלו שמקבלות אישור בכל רחבי העולם.
ככה שהבעיה שלך היא לא איתי ועם דעותי, אלא עם העולם המתוקן.
אני שמח שחברת לאלביס, אתה כעת בחברה טובה.
ישן 21-10-2008, 20:45
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שטויות.."

מה עניין דמיקולו ולנושא ?
יש לך בעייה לדבר איתי אז אל תטרח, אבל אם אתה טורח תכבד אותי ואת הויכוח בבקשה.

כתבתי קודם שדברי הם הרחבה לדבריה של פיילין ולחיזוק של נוסטור, איפה אתה רואה סטירה או שינוי של דברים שאמרתי ?

אני מחזק את טענתי, ביטול משהו קיים, יש בו הרבה יותר מאשר ביטול הדבר הקיים בלבד, אלא השלכה רחבה יותר על הנושא כולו.
אם מותר בארץ מסוימת להתחתן בין בני אותו מין, ולוקחים את זה, יש פה אמירה קשה ביותר לגבי כל הנושא. לקחת מה שנתנו קשה וכואב יותר מאשר לא לתת בכלל.

אני לא צריך להוכיח כלום, הדברים מדברים בעד עצמם.
מאחר שגב' פיילין יודעת שעליה לירות לטווח קצר, ולא לשחרר צרורות שעלולים לייצר יותר מדי נפגעים\ היא משתמשת בביטוי עאלק עדין וטוענת לביטול מוסד הנישואין החד מינים.
כל בר דעת יכול להבין שהגב' פיילין מוכרת את ההומואים למצביעיה.
הרי מי ששונא הומואים מבין טוב מאד את דבריה, ורק תמים יטען שמדובר בסעיף טכני.
זו קמפיין בחירות, ובבחירות מוכרים מגזרים וזה מה שעשו פה עכשיו.
ישן 21-10-2008, 21:04
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בקיצור.. אתה לא מתווכח עם מה שפיילין אמרה.."

לסיים ויכוח בטרם התחיל זו כמעט תמיד חולשתו של המסיים.
אני מנסה לנהל ויכוח עניני ואתה נעלב ועולה על בריקאדות.

אני אכן טוען שפיילין מוכרת את ההומואים.
ברשותי לא קיים המידע אבל אם קיים ברשותך אנא עזור לי, האם יש מדינות בארה"ב בהן מותרים על פי חוק נישואים חד מיניים ?

אהדתך למקיין או התנגדותך לאובאמה מפריעים לך להתיחס בצורה אוביקטיבית לדברים.

ברי הדעת הם האנשים החושבים, וכל השאר מובלים על ידי אמירות תקשורתיות שנודעו למען מטרה ספציפית מוגבלת בזמן.
כוונתה של פיילין ברורה. כל מי שפוגע בזכות כלשהי של החד מיניים פוגע בעצם הגדרתם.
לחשוב אחרת זו תמימות.
אם פיילין כזו ליברלית, שתעזוב את ההומואים לנפשם, ותתעסק במשנה כלכלית או מדינית כלשהי.
ההתעסקות שלה בתחום הזה אכן ברורה לכל בר דעת, ואני דווקא מחזיק ממך בר דעת, ולא אחד שמובל על ידיד כותרות שמושמעות שבועיים לפני הבחירות.
ישן 21-10-2008, 21:14
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני דווקא שאלתי את נוסטור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
להוציא נישואים חד מיניים מן החוק די שקול להוציא יחסים חד מיניים מן החוק, אין הרבה מרחק.

מצפון, מה שאתה כותב פשוט לא נכון ולמרות שתמיד תימצא כמה מטורפים שזה באמת מה שהם רוצים "הוצאת נישואים חד מיניים מן החוק" (שזה לא בדיוק המיקרה פה) היא נושא מורכב מאוד וקשורה במידה רבה ליחסים בין המדינות המרכיבות את האיחוד הקרוי ארה"ב.

דעתי היא שלכל אדם הזכות להינשא למי שיבחר ואין סיבה להפלות לרעה הומוסקסואלים. אישית כבר ראיתי לפחות במקרה אחד את המחיר שזוגות חד מיניים משלמים על האפליה הזאת וזה רק חיזק אותי בדעתי שאיסור על נישואים חד מיניים אינו צודק או מוסרי.

עם זאת, אף גורם רציני כיום בארה"ב, לא משמאל וגם לא מימין, אינו בעד איסור על יחסי מין הומוסקסואלים. לא זו בלבד אלה שרבים מן המתנגדים לנישואים חד מיניים תומכים בחלופות חוקיות שונות שיעניקו לזוגות אלו את רוב הזכויות מהן נהנים זוגות הטרוסקסואלים. פיילין כמושלת, וללא קשר לדעותיה האישיות, לא רדפה ולא יזמה חקיקות כנגד זוגות חד מיניים (היא תמכה ביוזמות קיימות אולם לא יזמה בעצמה).

המהומה עצמה היא על תיקון מוצע לחוקה שיגדיר נישואים כאיחוד בין גבר אחד לאישה אחת. אחת הסיבות החשובות המועלות בידי תומכי התיקון נוגעת לייחסים בין המדינות.

בארה"ב חוקי נישואים מנוהלים ע"י המדינות (עם מעורבות מינימלית מצד הממשלה הפדרלית). כל מדינה מצידה מחוייבת לקבל את השיפוט של כל מדינה אחרת באיחוד גם אם הוא נוגד את חוקיה שלה. לפיכך אם מאסצ'וסטס למשל מחתנת זוג הנישואים תקפים גם בדרום קרוליינה. אם הזוג חד מיני יש בכך משום כפיית שיקול מוסרי של אזרחי מאסצ'וסטס על אזרחי דרום קרוליינה בניגוד לדעתם, רצונם וחוקי המוסר של אלה האחרונים. (המצב הוא הרבה יותר מסובך כמובן מזה המתואר פה, כולל השאלה המישפטית האם רישיון נישואים הוא בגדר "שיפוט" וכן יש מנגנונים המאפשרים למדינה בתנאים מסוימים לדחות שיפוט של מדינה אחרת).

המערכת האמריקאית כל הזמן מאזנת בין זכויות המדינות לזכויות האיחוד. הקונפליקט הגדול ביותר בתולדות ארה"ב, מלחמת האזרחים, היה תוצאה ישירה של מתח זה. במלחמת האזרחים אגב נהרגו יותר אמריקאים מבכל סיכסוך אחר בוא היתה ארה"ב מעורבת.

אז לא, זה לא שהאיחוד מתפרק מחר בגלל נישואים חד מינים, אבל זה כן שהאמריקאים רגישים מאוד לנושאים העשויים ליצור קונפליקטים בין המדינות וזה גם כן שזרים לא אמריקאים לא כל כך מבינים את השיטה האמריקאית והמורכבויות שלה.

והבעת דעה נוספת מצידי:
בהיתחשב באתגרים העומדים בפני החברה האמריקנית; שינויי האקלים, הדלדלות מקורות האנרגייה, עליית סין והודו, המשבר הכלכלי, מערכת בריאות ציבורית חולה, הפיחות במעמדה העולמי של ארה"ב, הטרור האיסלמי רק להזכיר כמה, ההתעסקות האובסיבית בעניינים כמו נישואים חד מיניים או הפלות (שוב, לטעמי, כן וכן) היא בגדר טירוף.
ישן 21-10-2008, 21:33
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] להוציא נישואים..."

דווקא בתור מורה הייתי מצפה לקצת יותר עומק בהתיחסות, כל אחד צריך לתת דין על הכינוי שבחר לעצמו ומי כמוני מכיר את זה.

הציטוט שהבאת לא מחליש את דברי אלא רק מאשר אותם.
לא אמרתי שפיילין קוראת להוצאת יחסי מין חד מיניים מהחוק, אלא אמרתי שהמרחק לא גדול.
אמירות שנאמרות שבועיים לפני בחירות כאשר המועמד שלך מפסיד בסקרים הקדושים, מטרתם אחת היא. להגיד שזה המצע שלה והיא שכחה לציין את זה קודם זה לא משהו שאני אקנה היום כאשר מניות מקיין בירידה.

פיילין מוכרת את ההומואים לקצת הקולות שהיא יכולה להעביר צד או בלשון הבחירות המתנדנדים.
הומואים זה נושא סקסי שדי קל לסחור בו לצערם של הנסחרים.
את מכירה אולי מקרה אחד, אני מכיר עשרות.
גם בישראל יחסים חד מיניים היו עבירה פלילית עד לפני 20 וקצת שנים, והיו רבים שסבלו מזה, וחלק גם נחבלו מאלות משטרה בגלל זה. אין צורך ללמד אותי את הנושא הזה.

אני לא מדבר גבוה מדי, אני מדבר נמוך מאד ובגובה העיניים.
להוציא את היחסים החד מיניים מהחוק זו אמירה קשה שאף מועמד לנשיאות לא יעז להוציא מפיו שבועיים לפני הבחירות. גם כאלה שהם אמביולנטים לנושא יהפכו לאנטי מקיין באותו הרגע. אולי.
אולי גם יהיו כאלה שיתמכו. אבל לא כלפי אלה מכוונים הדברים האלה.
כל ההגדרות הפדרליות והבין מדיניות לא קשורות לנושא ולא רלבנטיות בעיני כרגע.
אני עומד מאחורי דברי ואחזור עליהם פעם נוספת.
מוכרים את ההומואים והלסביות.
יש מדינות בארה"ב בהן מותרים נישואים חד מיניים (עד שלא יתקנו אותי אם אני טועה) ויש מדינות בהן לא. אבל יחסי המין אינם פליליים באף מדינה ככל הידוע לי.
ברור שאין בדבריה קריאה מפורשת לשלילת יחסי המין.
אבל המרחק בין איסור הנישואים לבין פסילת היחסים עצמם לא רחוק מחשבתית.
כאשר כל העולם המערבי ומדינות בארה"ב הולכות קדימה בתחום ההכרה וקבלת החיים החד מיניים כחיים שווי זכויות לכל נושא ועניין, הליכה אחורה פרושה אחת. ביטול כל מגמת העלייה וביטול הגרף כולו. זו התממות מצדכם לטעון שמדובר בתיקון בעלייה מאחר ואתם מתנגדים בעצמכם לכל הגרף ולכל הנושא.
אני מוכן להעמיד למבחן את הדברים שלי ולטעון שכל מי שמצדד בזכויות מלאות להומואים ולסביות, וגם אלו שאמביולנטים או אלו שמקבלים חלקית או האדישים, יסכים איתי שהיא אמרה בזהירות את מה שאני אמרתי לא בזהירות. ואלה שמסכימים עם דבריה וטוענים שזה רק תיקון קטן, מתנגדים מכל וכל לנישואים חד מיניים בישראל, או בכלל, וגם רובם היו שמחים אם לא היו יחסי מין חד מיניים ואם החוק היא שותף בזה הם לא היו שוכבים מתחת לגלגלי הניידות.
ישן 21-10-2008, 22:51
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "דווקא בתור מורה הייתי מצפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לא אמרתי שפיילין קוראת להוצאת יחסי מין חד מיניים מהחוק, אלא אמרתי שהמרחק לא גדול.
אמירות שנאמרות שבועיים לפני בחירות כאשר המועמד שלך מפסיד בסקרים הקדושים, מטרתם אחת היא. להגיד שזה המצע שלה והיא שכחה לציין את זה קודם זה לא משהו שאני אקנה היום כאשר מניות מקיין בירידה.

פיילין מוכרת את ההומואים לקצת הקולות שהיא יכולה להעביר צד או בלשון הבחירות המתנדנדים.

כאשר כל העולם המערבי ומדינות בארה"ב הולכות קדימה בתחום ההכרה וקבלת החיים החד מיניים כחיים שווי זכויות לכל נושא ועניין, הליכה אחורה פרושה אחת. ביטול כל מגמת העלייה וביטול הגרף כולו. זו התממות מצדכם לטעון שמדובר בתיקון בעלייה מאחר ואתם מתנגדים בעצמכם לכל הגרף ולכל הנושא.

אני מוכן להעמיד למבחן את הדברים שלי ולטעון שכל מי שמצדד בזכויות מלאות להומואים ולסביות, וגם אלו שאמביולנטים או אלו שמקבלים חלקית או האדישים, יסכים איתי שהיא אמרה בזהירות את מה שאני אמרתי לא בזהירות. ואלה שמסכימים עם דבריה וטוענים שזה רק תיקון קטן, מתנגדים מכל וכל לנישואים חד מיניים בישראל, או בכלל, וגם רובם היו שמחים אם לא היו יחסי מין חד מיניים ואם החוק היא שותף בזה הם לא היו שוכבים מתחת לגלגלי הניידות.

התזמון שהגברת בחרה להעלות את הנושא זה עניין אחר, לא רלוונטי לנושא.

מוסד הנישואין מקורו בדת?
אני לא מכיר דת שנתנה הכשר לחד מינים, תקן אותי אם טעיתי.

אם הדתות יכירו בחד מינים אז למאמינים של דתות אלו לא תהיה בעיה עם הנושא נכון ?

זכויות אין כל בעיה לשוויון, רק אין חובה להגדיר אותם כנשואים.
ישן 22-10-2008, 05:11
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "דווקא בתור מורה הייתי מצפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
דווקא בתור מורה הייתי מצפה לקצת יותר עומק בהתיחסות, כל אחד צריך לתת דין על הכינוי שבחר לעצמו ומי כמוני מכיר את זה.

סליחה על השיטחיות אבל מדוע זה אתה חושב שמובנת לך משמעות שם המסך שלי? וכי לא סבור אתה כי לו רציתי במשמעותו העיברית יכולתי גם לכתבו בשפה זו?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הציטוט שהבאת לא מחליש את דברי אלא רק מאשר אותם.

ואיפה בדיוק בהודעה שלי "האשמתי" אותך בייחוס כוונות לפיילין? בהודעתי המקורית רק ציתתי את אמירתך המשווה (כמעט) איסור נישואים לאיסור ייחסים וטענתי שלא כך הדבר. עד שתוכל להוכיח אחרת אעמוד על דעתי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

אבל מה אתה רוצה מפיילין? אין כל חידוש בהיתנגדותה לנישואים חד מיניים ובנושא זה הפגינה עקביות. מה עוד תירצה ממנה? האישה לא מאמינה בנישואים הומוסקסואלים, זכותה, ובזה אינה ניבדלת משאר המועמדים הרציניים, ובסך הכול ציינה שוב את עמדתה הידועה משכבר הימים. לטעמי אמירה הגיונית והוגנת מצידה (שוב, ללא קשר לכך שאישית דעותי בנושא זה, וכמעט בכל נושא, שונות מדעותיה).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

בארה"ב זה לא נושא קל ל"מיסחר" כמו שאתה מגדיר את זה ודי היה לראות את ההתפתלות של ביידן בעימות הסגנים. לפי רוב הסקרים ("הקדושים") רוב הציבור האמריקאי תומך בזכותם של אנשים לקיים את העדפותיהם המיניות כרצונם. עניין הנישואים ברור פחות, כשכניראה שרוב האמריקאים מתנגדים הן לנישואים חד מיניים והן לתיקון בחוקה שימנע נישואים כאלה. ניראה פשוט שרוב האמריקאים תומכים בסטטוס קוו הקיים. יש כאמור כמה אלטרנטיבות חוקיות שיכולות לפצות זוגות חד מיניים לפחות חלקית. כמו כן אף אחד לא רוצה להצטייר כמי שדוחה את ציבור ההומוסקסואלים בארה"ב, אחרי הכל מדובר במצביעים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
גם בישראל יחסים חד מיניים היו עבירה פלילית עד לפני 20 וקצת שנים, והיו רבים שסבלו מזה, וחלק גם נחבלו מאלות משטרה בגלל זה. אין צורך ללמד אותי את הנושא הזה.

אל תעליב אותי מצפון. אתה באמת חושב שרק מיקרה אחד של אפליה כנגד הומוסקסואלים מוכר לי אישית? הדוגמה אליה התייחסתי בהודעתי המקורית הייתה ממוקדת מאוד ועסקה בזוג חד מיני מוצלח נשוי שנישואיו לא הוכרו במדינה אחרת וכך נשללו מהם זכויות מסוימות שפרקו את אותה מישפחה לבסוף. גם אותי לא צריך לחנך בנושא זה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני לא מדבר גבוה מדי, אני מדבר נמוך מאד ובגובה העיניים.
להוציא את היחסים החד מיניים מהחוק זו אמירה קשה שאף מועמד לנשיאות לא יעז להוציא מפיו שבועיים לפני הבחירות. גם כאלה שהם אמביולנטים לנושא יהפכו לאנטי מקיין באותו הרגע. אולי.
אולי גם יהיו כאלה שיתמכו. אבל לא כלפי אלה מכוונים הדברים האלה.

באמת אמירה קשה ואכן מועמדים רציניים לא יעזו לומר זאת. ולמה לא יעזו? כי זה לא יעבור טוב אצל הרוב הדומם האמריקאי שהוא מתון בהרבה מהתדמית שיש לו בעולם. כפי שאתה רואה מהדוגמה (הנכונה) שאתה עצמך נותן לא כל כך קל "למכור" את ההומוסקסואלים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כל ההגדרות הפדרליות והבין מדיניות לא קשורות לנושא ולא רלבנטיות בעיני כרגע.

לדעתך... האם אתה באמת מכיר את המערכת האמריקאית? על בסיס מה אתה טוען ש"כל ההגדרות הפדרליות...." וכו' לא קשורות? ממרומי ההבנה הישראלית שלך?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני עומד מאחורי דברי ואחזור עליהם פעם נוספת.
מוכרים את ההומואים והלסביות.

חזרה על דברים אינה ערובה לנכונותם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
יש מדינות בארה"ב בהן מותרים נישואים חד מיניים (עד שלא יתקנו אותי אם אני טועה) ויש מדינות בהן לא. אבל יחסי המין אינם פליליים באף מדינה ככל הידוע לי.

אתה לא טועה. לפחות מאסצ'וסטס, קונטיקט וקליפורניה (שם זה עשוי להישתנות בקרוב) מתירות נישואים חד מיניים. יחסי מין חד מיניים אינם בלתי חוקיים הארה"ב למעט במסגרת הכוחות המזוינים. ברוב מדינות ארה"ב הומוסקסואלים גם יכולים לאמץ ילדים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ברור שאין בדבריה קריאה מפורשת לשלילת יחסי המין.

סליחה על גסות הרוח אבל אלו שטויות מצפון. שרה פיילין כמו רוב המיתנגדים להכרה בנישואים חד מיניים תומכת במסגרות חלופיות כמו איחוד אזרחי שיעניקו כאמור לפחות חלק מהזכויות מהם נהנים זוגות הטרוסקסואלים. במילים אחרות לא רק שלא מדובר בפסילת היחסים אלה שהמיתנגדים מנסים אפילו למצוא פשרות ופתרונות (ושוב, כדי שלא תתבלבל בעמדתי האישית, אני בעד הכרה מלאה בנישואים חד מיניים).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כאשר כל העולם המערבי ומדינות בארה"ב הולכות קדימה בתחום ההכרה וקבלת החיים החד מיניים כחיים שווי זכויות לכל נושא ועניין, הליכה אחורה פרושה אחת. ביטול כל מגמת העלייה וביטול הגרף כולו.

ומי בדיוק קובע מה זה קדימה ומה זה אחורה? בשבילך (ובשבילי) הכרה בזוגיות חד מינית זו קידמה. יש הרואים בכך השחתת מידות נוראית וניוון. מדוע דעתנו טובה מדעתם?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זו התממות מצדכם לטעון שמדובר בתיקון בעלייה מאחר ואתם מתנגדים בעצמכם לכל הגרף ולכל הנושא.

ריבונו של עולם, מה אתה רוצה ממני (אחרי הכל הגבת להודעתי)? אמרתי ואחזור (בבולד הפעם) אני בעד הכרה מלאה בזוגיות חד מינית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

החלק הזה כבר היה מסובך מידי בשבילי. סליחה אבל לא הבנתי.
ישן 22-10-2008, 07:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]דווקא בתור מורה..."

לגבי הכינוי זו היתה אמירה צינית מתבדחת, לא בחרת בשם אלא בכינוי, כמוני, לכן תאלצי מדי פעם לקרוא גם הודעות שכאלה. אין כוונה להעליב ואין צורך להעלב.

אנחנו משחקים במכבסת מילים שבועיים לפני בחירות להזכירך.
בתחום זכויות הפרט והאזרח והמיעוטים יש רק דרך אחת קדימה ודרך אחת אחורה.
לתת זכויות זה קדימה ולשלול אותן זה אחורה. ציר ההתיחסות שלי הוא זכויות הפרט של האזרח והמיעוט.
ברב העולם המערבי יש הליכה קדימה, במיוחד בתחום החד מיני.
אם יש שלוש מדינות בארה"ב שמתירות נישואין, והדבר יאסר בחוקה החל ממחר, יש פה הליכה אחורה.
כאשר שוללים זכויות, אולי משתמשים במילה הולכים קדימה לעבר הדת אבל בהתיחסות אוביקטיבית העולם המערבי הולך קדימה לעבר מתן זכויות למגזרים שונים ולא שלילתן. זו מגמה עולמית ולא גחמה שלי.
אנחנו הרי מתעסקים במכבסת מילים לטענתי.
לא התכוונתי להעליב אותך, אין צורך לקפוץ פה.
את רשמת שידוע לך מקרה אחד, אני מכיר המון אנשים שלא מוכר להם אפילו מקרה אחד, ואני אישית מכיר מספר לא קטן של מקרים, כולל כפי שציינתי כאלו שטעמו טעמה של אלה כאשר בישראל יחסי מין בין גברים היו עבירה פלילית שלא לדבר על קשיים בהקמת משפחה והכרתה בישראל. להבא תדייקי, או פשוט אל תעלבי כאשר אין סיבה להעליב מבחינתי.
זה לא בדיוק ברור לכולם שכולם יודעים ומכירים מקרים כאלה.
יכול להיות שהכלתי רחוק עם רום הבנתי הישראלית, לא התכוונתי להכנס לנושא שאני לא כל כך בקיא בו. אני מנסה לעמוד על אותה נקודה לאורך כל הדיון, לקיחת מה שניתן כמוהו כביטול גורף.
מכיוון שבזכויות הפרט יש רק כיוון אחד, לתת זכויות או לקחת זכויות.
אם מישהו נעלב, נפגע, משיקולי דת מצפון או כל שיקול אחר, עדיין אין הוא יכול לטעון שלקחו ממנו זכות. מאחר והזכות לא לראות משהו בעיניים איננה מוגדרת כזכות שנותנים או לוקחים כמו לתת להומואים להתחתן למשל.
אכן חזרה על דברים לא מאשררת או מחזקת אותם, אבל מותר לכותב להדגיש ולחזור על דבריו, כל עוד הוא שומר על אחידות לוגית בהודעותו ולא מתבלבל/מבלבל.
כולם (כולנו) גדולים וחכמים להגיד דברים על הרב המתון, אותו רב שאיש לא האמין שיבחר מועמד שחור, והכל פתוח עד ליום שאחרי הבחירות.
נאמר שביום פקודה, ביום הבחירות, הבוחר האמריקאי יתעשת ולא יצביע עבור מועמד שחור.
הכל יכול להיות, או שכן יבחר באובאמה או שלא יבחר באובאמה.
אם יבחר באובאמה, ההנחות לגבי מתינותו של הרב הדומם שגויות, וכל מה שנבנה על אותן הנחות אלו גם שגוי.
לכן אל תהיי גיבורה גדולה עלי, כאשר יכול להיות שהבסיס לכל דבריך משתנה תוך כדי שאת כותבת. (לא להעלב, סגנון כתיבה). הבנתי את החברה האמריקראית והמבנה הפדראלי ומה עובר בין מדינה למדינה זה לא הצד החזק שלי. אבל אני יודע לקרוא ולחבר אחד ועוד אחד.
ההתיחסות לרב הדומם והמתנדנד כרב מתון, לא עומד במבחן המציאות כרגע.
על אותו רב דומם ואפילו על דמוקרטים קלאסיים נאמר שביום הבחירות יצביעו הכל רק לא לשחור. עד שלא ספרנו את הקולות, כל ההנחות בנושא בעיתיות.

אכן טעיתי וחשבתי שאת תומכת ומחזקת את דבריה, קבלי התנצלות.
עדיין ובכל זאת, אני טוען ומנסה לנתח את הראייה מעבר לאמירה הבודדת אשר בעיניי משולה להטפלות לקהילת ההומואים על מנת לזכות בקולות שמרניים, כאשר אמירה שכזו ועיגונה בחוקה משולה לביטול הקהילה כולה (הלגיטימיות שלה) ואי אפשר להכריז על כך במכה אחת, אז מתחילים מהקצוות שהם במקרה הזה נישואים חד מינייים שמאושרים ביותר ויותר מדינות בעולם ובארה"ב.
לסיכום, החלק האחרון טוען שמי שמסכים לדבריה של פיילין מתנגד לכלל הקיום של קהילה גאה, אבל משיקולי פוליטקלי קורקט לא אומר זאת בריש גלי, אלא תומך באיסורים כמו איסור הנישואין. זו דעתי לגבי הכותבים בפורום ולכך התכוונתי.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 22-10-2008 בשעה 07:37.
ישן 22-10-2008, 17:37
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לגבי הכינוי זו היתה אמירה..."

נו טופ.... נעבור רק על כמה נקודות
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
בתחום זכויות הפרט והאזרח והמיעוטים יש רק דרך אחת קדימה ודרך אחת אחורה.
לתת זכויות זה קדימה ולשלול אותן זה אחורה.

האמנם? לתת זכויות זה תמיד קדימה ולקחת זכויות זה תמיד אחורה? הזכות לפוליגמיה למשל? נישואי קטינים? זכות הגבר על גופה של האישה?
לתומי חשבתי שדווקה הליברלים ה"פרוגרסיבים" תומכים ביתר רגולציה ומאמינים בממשלה גדולה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ציר ההתיחסות שלי הוא זכויות הפרט של האזרח והמיעוט.
ברב העולם המערבי יש הליכה קדימה, במיוחד בתחום החד מיני.

מצד אחד אנחנו אמורים לכבד את זכות הפולחן של כל אחד, כולל כמובן מיעוטים. מצד שני יש לכבד את חופש הבחירה של היחיד, כולל העדפות מיניות. מה עושים כששני אלה מתנגשים כמו בקונפליקט בין הדת לבין יחסים חד מיניים? האם אתה מציע לאסור למשל על המוסלמים באירופה ללמד את ילדיהם את המסורת ה, מה לעשות, לא כל כך סובלנית שלהם? האמת הפשוטה היא מצפון שאין תשובות פשוטות לשאלות הללו ואין אמת מוחלטת, רק עדיפויות פגומות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אם יש שלוש מדינות בארה"ב שמתירות נישואין, והדבר יאסר בחוקה החל ממחר, יש פה הליכה אחורה.
כאשר שוללים זכויות, אולי משתמשים במילה הולכים קדימה לעבר הדת אבל בהתיחסות אוביקטיבית העולם המערבי הולך קדימה לעבר מתן זכויות למגזרים שונים ולא שלילתן. זו מגמה עולמית ולא גחמה שלי.

מגמה עולמית היכן? במערב אירופה? הרי רוסיה ומזרח אירופה דתיות כיום הרבה יותר משהיו לפני 15 שנה. אז מה אתה מציע? לחזור לדיכוי של ימי האימפריה הסוביטית? העולם המוסלמי דתי כיום הרבה יותר מאשר לפני 20 שנה. ובכלל, זכויות למיגזרים שונים אמורות לכלול גם זכויות לדת, הרי גם זה מגזר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
יכול להיות שהכלתי רחוק עם רום הבנתי הישראלית, לא התכוונתי להכנס לנושא שאני לא כל כך בקיא בו. אני מנסה לעמוד על אותה נקודה לאורך כל הדיון, לקיחת מה שניתן כמוהו כביטול גורף.

זה נחמד לנסות להתמקד בנקודה. זה גם פשטני לסרב לראות את כל האספקטים ולא לנסות להבין את המורכבות האמיתית של הסוגיה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
מכיוון שבזכויות הפרט יש רק כיוון אחד, לתת זכויות או לקחת זכויות.

שוב, לא נכון. אותם האנשים שתומכים במתן זכויות נישואין להומוסקסואלים (אני למשל) תומכים גם, למשל, באיסור על נישואי קטינים, דבר המותר בדתות רבות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אם מישהו נעלב, נפגע, משיקולי דת מצפון או כל שיקול אחר, עדיין אין הוא יכול לטעון שלקחו ממנו זכות. מאחר והזכות לא לראות משהו בעיניים איננה מוגדרת כזכות שנותנים או לוקחים כמו לתת להומואים להתחתן למשל.

מוגדרת על ידי מי? על ידך? אתה, כמו חילונים רבים, נוטה להמעיט מעוצמת הרגשות הדתיים. עמים ואומות כבר יצאו למילחמות על כך. אנשים רצחו והתאבדו על בסיס דתי. כל כך הרבה חברות יצרו מערכות דת כאלו או אחרות ואלו מאריכות ימים אז אולי יש ברעיון של הדת משהו שקוסם מאוד לנפש האדם? אל תזלזל בערך הרגשות הדתיים גם אם אינך מסכים עימם (שוב, היושר האינטלקטואלי מחייב אותי פה להבהיר את רגשותי הפרטיים בנקודה זו והם נטייתי להעדיף את חירות הפרט על רגישות הדת אבל גם פה, לטעמי, לא בכל מיקרה ולא בכל מחיר).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
נאמר שביום פקודה, ביום הבחירות, הבוחר האמריקאי יתעשת ולא יצביע עבור מועמד שחור.
הכל יכול להיות, או שכן יבחר באובאמה או שלא יבחר באובאמה.
אם יבחר באובאמה, ההנחות לגבי מתינותו של הרב הדומם שגויות, וכל מה שנבנה על אותן הנחות אלו גם שגוי.

לא הבנתי? דווקה אם יבחרו באובמה לא יראו עצמם כמתונים? לדעתי בחירה באובמה כנשיא (תרחיש סביר מאוד כרגע) תהיה תעודת כבוד עצומה לחברה האמריקאית וסימן בגרות מובהק. לא זו בלבד אלה שכמועמד לנשיאות ובהתייחס לאתגרים העומדים כרגע בפני החברה האמריקאית, אובמה הוא לעניות דעתי המועמד הטוב יותר (בעבור ישראל קרוב לוודאי שמקיין הוא המועמד העדיף, בעיקר בגלל אירן, אבל, שוב, אובמה ומקיין מתמודדים על נשיאות ארה"ב, לא על ראשות הממשלה בישראל).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לכן אל תהיי גיבורה גדולה עלי, כאשר יכול להיות שהבסיס לכל דבריך משתנה תוך כדי שאת כותבת. (לא להעלב, סגנון כתיבה). הבנתי את החברה האמריקראית והמבנה הפדראלי ומה עובר בין מדינה למדינה זה לא הצד החזק שלי. אבל אני יודע לקרוא ולחבר אחד ועוד אחד.

אבל בדיוק הראתי לך קודם כיצד לחבר אחד לאחד ולמה דווקה בנושא הנישואין יש רגליים לתיעון השמרני להיתערבות פדרלית בדמות תיקון חוקתי. אם היית מבין יותר את המיבנה האמריקאי היית מבין גם איזה פרדוקס יש פה שכן באופן מסורתי דווקה השמרנים תומכים בהעדפת זכויות המדינות על פני אלה של האיחוד בעוד הליברלים מעדיפים לחזק את האיחוד על חשבון המדינות. לדברים האלה יש השפעה על חיי היום יום של האמריקאים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ההתיחסות לרב הדומם והמתנדנד כרב מתון, לא עומד במבחן המציאות כרגע.
על אותו רב דומם ואפילו על דמוקרטים קלאסיים נאמר שביום הבחירות יצביעו הכל רק לא לשחור. עד שלא ספרנו את הקולות, כל ההנחות בנושא בעיתיות.

נחכה וניראה. דעתי האישית, שוב, שלא נותנים לאמריקאים את הקרדיט המגיע להם. אקווה שלא אתבדה אבל לדעתי אובמה הולך לזכות בבחירות הללו וארה"ב הולכת להוכיח, שוב, לכל מקטרגיה שהשמועות על מותה היו מוקדמות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
עדיין ובכל זאת, אני טוען ומנסה לנתח את הראייה מעבר לאמירה הבודדת אשר בעיניי משולה להטפלות לקהילת ההומואים על מנת לזכות בקולות שמרניים, כאשר אמירה שכזו ועיגונה בחוקה משולה לביטול הקהילה כולה (הלגיטימיות שלה) ואי אפשר להכריז על כך במכה אחת, אז מתחילים מהקצוות שהם במקרה הזה נישואים חד מינייים שמאושרים ביותר ויותר מדינות בעולם ובארה"ב.

אתה סתם מיתעקש. פיילין תמיד החזיקה באותה דעה בנושא זה. היא לא שלפה שום שפן מהכובע. פיילין אמנם לא בצד שלי אבל אין ספק שהדמוקרטים מזהים אותה כ"סופט ספוט" במחנה מקיין ונטפלים אליה בחוסר הגינות. כמובן, הרפובליקנים גרועים לפחות אותו הדבר, אם לא יותר אבל, שוב, לצפות ממאבק פוליטי שיהיה נקי והגון זה גרוע מטיפשות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לסיכום, החלק האחרון טוען שמי שמסכים לדבריה של פיילין מתנגד לכלל הקיום של קהילה גאה, אבל משיקולי פוליטקלי קורקט לא אומר זאת בריש גלי, אלא תומך באיסורים כמו איסור הנישואין. זו דעתי לגבי הכותבים בפורום ולכך התכוונתי.

שוב, אין בינינו הסכמה בעניין. זה לא משחק סכום אפס ויכול אדם לומר, אין לי בעייה עם העדפות מיניות פרטיות של יחידים אבל לדעתי יש לשמר את מוסד הנישואים במתכונתו המסורתית (או, כאלטרנטיבה מרוככת, שהחברה עדיין לא בשלה לנישואין חד מיניים).

ולסיכום, לטעמי עדיף לא להציג עמדות דוגמתיות וחד צדדיות שהרי לכל בעיה מורכבת יש פתרון קל, פשוט ושגוי...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:41

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר