לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2008, 12:32
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
ח"כ טאלב א-סנע:הפלשתינים וערביי ישראל צריכים לאחוז בנשק

ציטוט:
חבר הכנסת טלב א-סאנע: הסטודנטים בג'נין מרימים רובה ביד אחת וספר ביד השנייה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
הכובש יישבר וימות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
נציג אגודת הסטודנטים הערבים בישראל: הדמוגרפיה תשבור האידיאולוגיה הציונית
▪ ▪ ▪
ח"כ טלב א-סאנע (רע"ם-תע"ל) אמר אמש בג'נין, כי על הפלשתינים וערביי ישראל לאחוז בנשק. "אנחנו לא נישבר ולא נמות", הדגיש. "הכובש הוא זה שיישבר וימות".

http://www.news1.co.il/Archive/001-...ml?tag=13-33-08

לשלוח אותו לכלא, נקודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2008, 19:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כתבתי מה דעתי שצריך לעשות בו, לא ניסיתי לנבא מה יקרה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "פחח.."

אני חושב שיש גבולות לחופש הביטוי ולעמדה הזאת יש ביטוי בספר החוקים הישראלי דרך עבירות כמו "הסתה", "המרדה", "העלבת עובד ציבור" וכו'. יש פה שתי סוגיות מרכזיות שעשויות (בלשון המעטה) למנוע כאן פתיחת חקירה והעמדה לדין:
1. גבולות החסינות של חבר כנסת: דומה שיש נטיה לאפשר לחברי כנסת (מימין ומשמאל) מרחב עצום של התבטאות. לא זכור לי שחבר כנסת כלשהו, יהודי או ערבי, הועמד לדין אי פעם על התבטאות או נאום. אשמח ללמוד אם יש לך דוגמאות.
2. מידת החופש הפוליטי של הערבים בישראל: זאת סוגיה עדינה. מצד אחד, יש לנו אינטרסים ברורים בתור הרוב היהודי שמעונין במדינה יהודית (ויש לנו אני מניח לפחות מכנה משותף מינימלי ביחס למשמעות של מדינה יהודית) ולכן נירצה להגביל את אפשרויות הפעולה הפוליטיות של הערבים, מצד שני, אם לא מאפשרים לקבוצות רחבות באוכלוסיה ביטוי פוליטי ויכולת לפרוק את הטענות שלהם בדרכים ציבוריות שהן פחות או יותר בלתי מזיקות הטענות שלהן יכולות לקבל ביטוי אחר ומסוכן. זה נכון, אגב, לא רק לערבים בישראל ולא רק בישראל. בסך הכל חברי הכנסת הערבים יודעים שעם כל הפרובוקציות והצעקות שלהם הם מאששים את הדמוקרטיות של ישראל וזה מטריף אותם. כל קריאה להעמיד אותם לדין על התבטאות או נאום רק מפחיתה מהמצוקה שלהם.
אבל הכל בסופו של דבר עניין של גבולות. צריך לדעת היכן למתוח את הקו ולומר שהנזק שבפעולת הח"כ הלא נכבד הופך רציני מדי. כך היה עם בשארה וכך לדעתי גם במקרה הזה, אבל אני לא בטוח שאחרים יחשבו שאכן נחצה כאן הקו. לצערי, אני די בטוח שלא.
ישן 21-10-2008, 19:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ח"כ אריה אלדד הורחק מהכנסת ליום אחרי שציטט את סעיף 97 ב' לחוק העונשין
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כתבתי מה דעתי שצריך לעשות בו, לא ניסיתי לנבא מה יקרה"

הצעת חוק שהציעה כסף לערביי ביטוח לאומי שיסכימו לוותר על אזרחות ולעזוב את הארץ - לא אושרה
להגשה, "בגלל גזענותה"...
חופש הביטוי של הערבים בכנסת רחב לאין שיעור מזה של כל ח"כ מהימין. מעבר לכך, וועדת הבחירות
המרכזית בין כה וכה מנעה ממקבילה ימנית של הערבים לכהן בכנסת - תנועות ימין קיצוני כמו כ"ך נפסלו
לריצה. חברי הכנסת הימנים שמכהנים כרגע, רחוקים מהמרכז ימינה לא יותר מכפי שיולי תמיר רחוקה
ממנו שמאלה, ויש לי רושם (לא משהו מדיד) שיותר יהודים קרובים יותר בדיעותיהם לאלדד מאשר לתמיר...

העובדה שמאפשרים לח"כים הערבים להשתולל ממש לא מטריפה אותם. להיפך, זה רק מביא להקצנה
מצידם (לפחות במקרה של חלקם זו הקצנה מלאכותית, שכן הם לא היו כאלה קיצוניים, עד שהבינו שהמדינה
מחלקת פרסים לאלה שמטיפים נגדה יותר בלהט...). הטלת מגבלות חוקיות על יכולתם לתמוך בחיסולנו,
או לחילופין לוותר על מושב בפרלמנט במדינת היהודים, תעשה רק טוב לחופש הביטוי בישראל - בעיקר
בתוךם המגזר הערבי. לא כולם רוצים בהשמדתנו במגזר זה, אלא שכאשר הם רואים את האימה שאוחזת
במשטר הציוני בהתמודדותו מול הקיצוניים, הם אומרים לעצמם "אם הציונים עם הצבא והמשטרה והשב"כ
פוחדים כ"כ מבל"ד/תנועה אסלאמית/בני הכפר וכד', אין סיבה בעולם להביע עמדותיי בגלוי, ולהסתכן בכך
שישחטו אותי מבלי שהציונים ינקפו אצבע למעני"...

במצב הנוכחי ערבים שמשרתים בצבא, צריכים להתחבא כשהם יוצאים הביתה. כשהם נהרגים, קבריהם
מחוללים, ומשפחתם צריכה להתנער מהם.

אם המדינה רוצה לטפל באתגר שמציבים מולה האל-צאנעים השונים, היא חייבת לעשות רפורמה
חקיקתית ומשפטית מקיפה: המנעות מהטלת מגבלות על מי שרוצה בחיסולנו היא לא הוכחה להיותנו
דמוקרטים, אלא להיותנו קהילה גלותית מתאבדת, שסיכויי השרדותה קטנים - וכך בדיוק רואים אותנו
האל-צאנעים כרגע. לו חשב שיהיו השלכות להתבטאות השערורייתית שלו, כנראה שלא היינו שומעים
אותה...

צריך לזכור משהו לגבי הח"כים הערבים וכלל ההנהגה הפלסטינית, בישראל וברש"ף: היא משכילה
ואינטליגנטית לאין ערוך מההנהגה הישראלית - והיא מחוייבת לקידום האג'נדה הלאומית הרבה יותר
מההנהגה הישראלית. טעות גדולה לזלזל בהם, וטעות גדולה עוד יותר לשכנע אותם שאנחנו חלשים
ופוחדים מהם, כי זה רק גורם להם להעז יותר ויותר...
ישן 22-10-2008, 08:40
מנהל

מה הקשר? דיברנו על זכות לייצוג
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ח"כ אריה אלדד הורחק מהכנסת ליום אחרי שציטט את סעיף 97 ב' לחוק העונשין"

ובכל מקרה, אלדד הורחק לזמן קצר כפי שקרא לא פעם לפניו.
אף אחד לא מפריע לערבים בישראל להצביע למפלגות ציוניות יהודיות או ערביות וחלק מהם אכן עושה זאת. הרוב בוחר להצביע למפלגות שברמה זו או אחרת מתנגדות לאתוס הציוני של ישראלץ הטענה שהרוב הנ"ל עושה זאת מפחד היא ספקולציה.
התיאור שלך את פרשת פייגלין לא מדויק בכמה נקודות מרכזיות. פייגלין ובשארה נפסלו מסיבות שונות לחלוטין. פייגלין היה חייב על פי חוק לבקש שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית. חשין פסל את הכללתו של פייגלין ברשימת הליכוד גם בגלל שלא יזם את הפניה וגם משום שיש קלון בהרשעתו. בעתירה של פייגלין לבג"ץ, בג"ץ אומנם קיבל את הטיעון הטכני ואישר את הוצאתו מהרשימה אבל החזיר את הדיון בשאלת הקלון לוועדת הבחירות. שם קבע היו"ר הבא שאין בהרשעה אין קלון‏‏.
כלומר, הקביעה שאין קלון באה רק אחרי שפייגלין נפסל ובזכות התערבות בג"ץ הוסר הקלון.
ישן 22-10-2008, 17:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"האתוס הציוני" הוא שם יפה לעצם זכות של ישראל להתקיים כמדינה יהודית
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הקשר? דיברנו על זכות לייצוג"

רמת ההתנגדות של המפלגות הערביות לזכותנו להתקיים במתכונת הנוכחית, היא כזו שלא יכולה להתקיים
באף מדינה תאבת חיים. אין טעם לשקר לעצמנו ולהגיד ש"זה מחיר הדמוקרטיה". דמוקרטיה היא לא
מירשם להתאבדות. בארה"ב מסורת דמוקרטית מרשימה בהרבה מזו שלנו, ואין מצב שסנאטורים היו
יכולים להתבטא בדרך שבה מתבטאים ח"כים ערביים - גם לא באסיפה הלאומית בצרפת - ואפילו בפרלמנט
הבריטי (שם כיהנו נציגי הזרוע הפוליטית של הIRA - אבל נמנעו מלתפוס מקומם בפרלמנט, מתוך ידיעה
שלא יתאפשר להם להתבטא בחופשיות שלה הורגלו כאזרחים רגילים...).
אני לא צריך שערבים יצביעו למפלגות ציוניות. רוב החרדים לא מצביעים למפלגות ציוניות, ואין עם זה
כל בעייה. יש בעייה עם הצבעה עבור מפלגה שחותרת לחיסול המדינה. החוק, בעקרון, אוסר ריצה של
מפלגות שכאלה - אלא שבג"ץ נמנע בקפדנות מלאכוף אותו על מפלגות מהמחנה הנכון. לא משנה איך
תהפוך את זה, ההטייה הפוליטית של ביה"מ היא הסיבה היחידה שתופעות כמו בשארה יכלו בכלל לרוץ
לכנסת. ב1965 רשימה ה-ר-ב-ה פחות קיצונית מזו של בשארה, נפסלה לריצה ע"י וועדת הבחירות
המרכזית, ועתירתה של הרשימה לבג"ץ, נדחתה. זה היה בג"ץ של פעם.

התיאור שלי את מקרה פייגלין ובשארה מדוייק לגמרי, הגם שלא פירטתי כפי שהיית רוצה. המקרה של
שניהם פשוט מאוד: חשין (הבעלים של ביה"מ העליון, שיקטע ידו של מי שחושב אחרת...) העדיף למנוע
משניהם לרוץ. אצל פייגלין הוא ת-י-ר-ץ זאת בנימוק טכני ואצל בשארה הוא נתן את הנימוק הישיר. בג"ץ
דחה בהתלהבות את עתירת פייגלין (ואפשר לו לקבל חותמת חסרת ערך שאכן אין קלון - באיחור מספיק
שימנע ממנו להכלל ברשימה...), ואישר (בפחות התלהבות) את בשארה. את ריצת של טיבי אישרו כמובן
פה אחד, כי איך אפשר בלי אחמד במליאה...
ישן 22-10-2008, 21:13
מנהל

לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""האתוס הציוני" הוא שם יפה לעצם זכות של ישראל להתקיים כמדינה יהודית"

המפלגות הערביות קוראות בחלקן לכך שלכל האזרחים בישראל יהיה מעמד זהה לחלוטין. אפשר (ורצוי וצריך) להתווכח על זה אבל זו דרישה לגיטימית וכל עוד המפלגות האלה מקדמות את הדרישה הזו באמצעים פוליטיים לגיטמיים אז זה בהחלט נסבל. ולא ברור לי למה אתה חושב שאין חברי פרלמנט שמתבטאים בקיצוניות רבה גם בדמוקרטיות אחרות. דוגמא ידועה לשימצה היא ג'ורג' גאלאווי בפרלנט הבריטי שהביע תמיכה (או "הבנה") בהתנקשות בראש הממשלה הבריטי בלייר.
החוק בישראל אוסר על מפלגה להיות נגד הגדרתה של ישראל כדמוקרטית וכיהודית או להיות בעלת מצע גזעני. בג"ץ בדורות האחרונים לא מרבה להתערב לשום כיוון בגלל הסיבות שציינתי קודם. כאמור, בדורות האחרונים כ"ך היא דוגמא נדירה (ודומני שאף בודדת) ואם מרזל יכול לרוץ לכנסת (ועמדותיו הגזעניות והאנטי דמוקרטיות ידועות) גם בשארה יכל.
לגבי חשין ופייגלין-אתה לא יודע מה באמת עבר לחשין בראש כשפסל את פייגלין. כל שאנחנו יכולים לדעת בוודאות שהייתה בעייה אמיתית שבאותו הזמן פייגלין נחשב לבעל עבירה שיש בה (או יש בה פוטנציאלית) קלון. פייגלין לא נקט בצעדים הדרושים להסיר את הקלון, מעבר לשאלה האם נכון או לא נכון היה לתת קלון במעשיו. בג"ץ איננו נוטה כאמור לתמוך בפסילת רשימות על רקע אידאולוגי ולגבי פייגלין בג"ץ קבע שצריך לקבוע עם יש או אין קלון על ידי הגורמים האחראים על כך. כל זה הגיוני לגמרי וצריך יצירתיות על מנת לכנות זאת קיפוח לטובת הערבים. ואגב, פייגלין לא היה נכנס לכנסת גם אם היה נשאר ברשימה בגלל מקומו בה.
ישן 22-10-2008, 22:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ג'ורג' גאלווי, קיצוני חולה ככל שיהיה, לא דגדג את רמת ההקצנה שמופיעה פה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מדויק"

אני חסיד קטן מאוד של סמנטיקה וכשמישהו מדבר על "כל אזרחיה" - הוא מדבר על ביטול מדינת ישראל
במתכונתה הנוכחית - דהיינו חיסול העלייה, או לחילופין כפיית זכות השיבה. אני מבין את הרצון האדיר לשקר
לעצמנו ולהתחמק בכוח מעימות עם הסוגייה שקשורה במפלגות הערביות שפועלות כרגע, אבל זה עניין
קיומי בדיוק כמו הפצצה האיראנית - ייתכן שיותר.
הקביעה שבג"ץ לא מתערב לפה או לפה, אינה נכונה, והעובדה שהגוף הפוליטי הזה (זה לא מקרה שאתה
תוקף אותו ואני מגן עליו - זה קטע רוחבי שתומכי שמאל מגבים את בג"ץ ותומכי ימין מבקרים אותו, ואין
לזה שום קשר לתמיכה או התנגדות לשלטון החוק, אלא לעוסבדה ששופטי בג"ץ קרובים פוליטית להשקפת
עולמך, ורחוקים מהשקפת עולמי - וזה בא לידי ביטוי בפיסקה אחרי פסיקה שהם מוציאים תחת ידיהם)
אישר את בשארה וטיבי ופסל את פייגלין - מדברת בעד עצמה.

העובדה שאצל פייגלין הם התפלפלו על סוגיית הקלון, ופסלו אותו ברוב עצום של 10 נגד 1 (כשהיה ברור
לגמרי איך יתפלגו הקולות...), בעוד שטיבי אושר פה אחד, ובשארה (בשארה!) אושר לריצה ברוב של 7
נגד 4, מדברת בעד עצמה. כאשר אתה פוסק משהו - נימוקים מגיעים אח"כ. קודם כל מנחה אותך השקפת
העולם שלך. זה נכון לשיקול דעת של אדם ממוצע, וזה נכון לגבי שיקול דעת של אדם ממוצע שמונה להיות
שופט.

ואגב, פייגלין היה מקום 38 והיה נכנס לכנסת בתור הח"כ האחרון ברשימת הליכוד לכנסת. העובדה
שנפסל לריצה קשורה בכך שעמדותיו הן עמדותיו, ולא בגלל סיבות טכניות מגוחכות (שאגב, אח"כ ירדו
מהפרק כאשר נקבע "רשמית" שאין לו קלון...). משחק הקלון הוא בדיחה משפטית מהוהה שמאפשרת
לבג"ץ לקבוע שעבריין מין יכול לשמש כשר, ובה בשעה פייגלין לא יכול לרוץ לכנסת. בג"ץ יכול היה לקבוע
שאין שום מניעה שפייגלין ירוץ. כל מה שהיה צריך, זה שחמישה שופטים יפסקו אחרת - והופ, פייגלין
היה מוגדר כזכאי-ריצה. משום=מה הם היו הרבה יותר קפדניים לגבי התקנון במקרה של פייגלין מאשר
במקרה של בשארה, שמצעה של סיעתו קיצוני מזה של מפלגה שנפסלה ע"י אותו בג"ץ - בימים יפים יותר
שלו, ובהרכב פוליטי פחות שלו...
ישן 23-10-2008, 19:46
מנהל

מה? האיש קרא לרצח ראש ממשלתו! מה יכול להיות יותר קיצוני מזה?
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ג'ורג' גאלווי, קיצוני חולה ככל שיהיה, לא דגדג את רמת ההקצנה שמופיעה פה"

בלי קשר למשמעות של "כל אזרחיה", האם אתה בעצם קורא לכך שלא יאפשרו לכל המפלגות הערביות הקיימות לרוץ לכנסת? אתה מבין אני מניח את ההשלכות של זה מבחינת ציבור שאין לו ייצוג פוליטי. זה בטח לא יקדם את האינטרסים הביטחוניים של ישראל. אין פתרונות של זבנג וגמרנו ומול ההקצנה של הערבים אזרחי ישראל צריך להפעיל אסטרטגיה מושכלת ורב מימדית.
בית המשפט העליון לא אהוד גם על השמאל הקיצוני (משום שרוב פסיקותיו בסופו של דבר הן כן לטובת האינטרס הציוני-למשל לגבי "חוק האזרחות") והימין מתעב אותו גם משום שהוא מעצם טיבו גוף שמגן על המיעוטים ועל הפופוריים מול עריצות הרוב וגם משום שהמערכת הפוליטית בישראל פעמים רבות מדי מותירה לו להוציא עבורה את הערמונים מהאש. הממשלה מחליטה על צעד פופוליסטי כזה או אחר שהיא לא באמת רוצה לעשות, בג"ץ מתנגד בעקבות עתירה והממשלה יכולה לרחוץ בניקיון כפיה בזמן שבג"ץ מותקף ומושמץ. אני מתקומם בעיקר על המקרים האלה. יש לי גם ביקורת על בית המשפט העליון ולא כל פסיקותיו מקובלות עלי.
ובלי שום קשר: בית המשפט העליון לא מאשר מועמדים ופייגלין וטיבי/בשארה הם מקרים שנסיבותיהם שונות לחלוטין. אם פייגלין היה נפסל על ידי ועדת הבחירות המרכזית בשל דיעותיו התבטאויותיו אזי היה מקום להשוואה. העובדה שמרזל (הקיצוני בהרבה מפייגלין) כן אושר שומטת את הקרקע מתחת לטיעון שהאידיאולוגיה היא שקבעה את פסילת פייגלין
ואגב, אתה קצת עושה סלט בסיפור פייגליו. אין "הם קבעו שאין קלון". מי שקבע שיש קלון היה חשין כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, בג"ץ לא קבע שיש קלון אלא שועדת הבחירות המרכזית צריכה לדון בזה ולבסוף מחליפו של חשין בראשות הוועדה קבע שאין קלון.
ישן 23-10-2008, 22:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שוב אנחנו חלוקים: לקרוא לביצוע פיגועים נגד רבים, חמור יותר מלקרוא לרצח אדם בודד
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה? האיש קרא לרצח ראש ממשלתו! מה יכול להיות יותר קיצוני מזה?"

מספר הפעמים שבהם קראו ח"כים ערביים לפעילות אלימה של פלסטינים "לא רק באבן" (כפי שקרא
אחד המתונים שבהם, ברכה), היא ארוכה. גאלווי הוא חנטריש תאב פרסום, שלא מייצג שום זרם בתוך
החברה הבריטית. בנוסף לכך הוא בריטי לבן - ויש לכך משמעות גדולה. חבר פרלמנט מסלמי לא היה מעז
להעלות על הדעת לדבר כך, ואני מניח שאתה יודע זאת. אצלנו הם מעזים גם מעזים, בגלל הבנתם את
כוחם האלקטוראלי - בלעדיהם למחנה השמאל אין תקומה בבחירות שלא כוללות עריקות פוליטיות וקניית
ח"כים.

אני לא קורא לאיסור על אף מפלגה לרוץ. אני קורא לאסור על כ-ל מפלגה שלא מכירה במדינת ישראל בתור
מה שהיא מגדירה את עצמה - מדינה יהודית ודמוקרטית. אין מדינה שמאפשרת כהונה בפרלמנט של
מפלגות שחותרות תחת עצם קיומה, וגם בישראל החוק מאפשר איסור על ריצת מפלגות כאלה. מסיבות
פוליטיות, החוק ל-א נאכף באופן תקין, וכך אנחנו נאלצים לשלם מחיר מאוד כבד בנוכחות של מסיתים בעלי
חסינות שנסחפים אחרי כל קיצוני חוץ-פרלמנטארי - מוסיפים נופך "בעל חסינות" משלהם, מה שמאלץ את
המסית ה"חיצוני" להקצין בתורו, ונוצר פינג פונג לראות מי יותר נגד המדינה (שמשלמת את המשכורות של
כולם - אלה שבכנסת ואלה שמחוצה לה, ומכהנים כראשי ערים, אמאמים במסגדים וכד'...).
אני יודע בדיוק מה ההשלכות של קיום מפלגות אלה בתוך הכנסת, ואני ממש לא מתרשם שאי נוכחותן
בכנסת תעשה למישהו רע, מלבד לסיכויי השמאל להרכיב ממשלה צרה ולהעביר בגניבה הסכמים נוסח
אוסלו ב'...
הערבים מהלכים עלינו אימים מה יקרה אם לא נעשה ככה וככה - ותמיד תמיד נכנעים לאיומים שלהם,
בלי להפסיק להתפלא למה הם ממשיכים לדרוש עוד ועוד. כשנכנעים לסחטנות - היא רק מתגברת.

ביה"מ העליון אהוד מאוד על השמאל הקיצוני, חרף קריאותיהם נהרגשות על ה"בטחוניזם" של בג"ץ
(כן, קראתי את השבלונות המשעממות הללו - ועדיין אני אעדיף אלף פעם להיות עותר מעדאלה מאשר
עותר ממועצת מטה בנימין בכל הנוגע לסיכויי הזכייה...).
העתירה על חוק האזרחות שבית משפט שפוי היה דוחה פה אחד, ובכלל נמנע ממגע עם סוגייה כה
רגישה שקשורה בביטול חוק שנועד להגן על זהותה של המדינה ושיש בו בו גם צורך בטחוני מובהק,
נדחתה ברוב פצפון שנשען על חודו של חשין אחד, שבקפריזה החליט שהפעם הוא הולך ראש בראש עם
ברק. אצל מישה אי אפשר לדעת, ואני מניח שבעיתוי אחר הוא היה יכול להכריע אחרת, ולקטוע ידם
של המתנגדים...
אין לי ספק שאינך מסכים עם כל פסיקותיו של הגוף הנ"ל. גם לי יש פסיקות שאני כן מסכים עימן. ובכ"ז
אם נבדוק את פסיקותיו בעתירות פוליטיות - הרי שבאופן מובהק יסתבר שלא סתם עדאלה, מוסאוא
"האגודה לזכויות האזרח", "שלום עכשיו", "בצלם", "יש דין" ושאר גופים פוסט ואנטי ציוניים, מצאו בבג"ץ
כתובת קבועה. הגוף הזה מוטה פוליטית באופן כ"כ מובהק, שלטעון שאינו מוטה פוליטית, זה בערך כמו
הטענה של גדעון לוי שהתקשורת בארץ היא ימנית..
הימין מתעב את בג"ץ לא בגלל שהוא "מגן על מיעוטים" (המתיישבים הם מיעוט, ובג"ץ הוא הראשון
לרמוס זכויותיהם בכל הזדמנות - וולרשטיין אמר זאת בגלוי אחרי אחת העתירות, שהוא יודע שכל עתירה
שלו תידחה מעצם היותו ולרשטיין ממטה בנימין, אבל הוא לעולם לא יוותר על זכותו להמשיך לעתור, כי
אם יפסיק לעתור - הוא בעצם מודה שויתר על מעמדו כאזרח במדינה), אלא בגלל שהוא חש שבג"ץ הוא
גגוף פוליטי שהפך עצמו לזרוע שלטונית בלתי-נבחרת, שמאפשרת כפיית מדיניות שרוב העם לא תומך
בה. מדיניות שהולמת אידיאולוגיה של מיעוט בעם - תוך השענות על פרשנות של חוקי יסוד, שהמחוקק,פשוט פוחד להגיד שלא לפרשנות מרחיבה זו הוא התכוון (מכיוון שמי שמעז לפקפק בבג"ץ
מייד מוכרז כאוייב שלטון החוק, פאשיסט, עבריין או כולם גם יחד...). עבור רוב הימין, בג"ץ הוא חלק
ממחנה השמאל - אבל בניגוד לשמאל הפוליטי הפורמאלי, שעימו יש "זירת התגוששות" לגיטימית, כמו
הכנסת, הרי שבג"ץ הוא זרוע שיפוטית שעמדתו נקבעת בפס"דים חלוטים ואין אחריה ערעור ופקפוק.
תוסיף לזה את העובדה ששיטת מינוי השופטים בארץ רקובה עד היסוד ובעצם גורמת לכך שלא יכול
להתמנות שופט לביה"מ העליון מבלי שאושר ע"י השופטין המכהנים, ותגיע למועדון חברים סגור, שמקבל
לתוכו עלי תאנה מפעם לפעם - אבל נשאר הומוגני עד גיחוך.
הסיבות לכך שמרזל אושר ופייגלין לא, לא מלמדות על כך שאין בסיס אידיאולוגי לפסילת פייגלין. להיפך,
הן מלמדות שבבג"ץ יושבים אנשים נבונים: את הדרישה לפסילת כ"ך הגישו בימין, אנשים שחששו מכך
שהיא לא תעבור, ובכך יתבזבזו קולות. פייגלין לא רץ ברשימה קיקיונית וחסרת סיכוי. פייגלין רץ מטעם
סיעה שעמדה בוודאות גמורה להפוך למפלגת השלטון ולהכניס ה-ר-ב-ה מנדטים. מקומו ברשימה היה
ספק-ריאלי, והיה ברור שבמצב העניינים, הוא היה נכנס לכנסת או מייד אחרי הבחירות או אחרי התפטרות
ח"כ-שניים כפי שקורא במהלך קדנמיה. מרזל, לעומת זאת, היה מועמד שמפלגתו לא הייתה בעלת
סיכוי ודאי להכנס לכנסת - ועצם ריצתה היה בגדר מלכודת קולות להרבה ימנים קיצוניים. לתת לו לרוץ
נתן סיכוי (שהתגשם בדיעבד) שיותר מ30,000 של ימין קיצוני, שהיו הולכים למפלגות מבוססות, יתאדו
לחלוטין. כן, אני יודע שזה "קונספירטיבי" להאשים את בג"ץ בשיקולים פוליטיים, ואני מצטער בכלל שאני
צריך לחשוד בבית משפט עליון במדינה שלי בשיקולים כאלה, אבל עובדה היא שאת פייגלין פסלו על
רקע טיעון טכני (ש-ב-ד-י-ע-ב-ד הוסר מסדר היום, כש"סכנת" ריצתו חלפה מן העולם...), ואת בשארה
לא פסלו אפילו על רקע החוק שבעטיו פסלו סיעה קיצונית הרבה פחות.
טירקל הוא אכן זה שקבע פורמאלית שאין קלון אצל פייגלין - אבל עצם החזרת הסוגיה לפתחו ע"י בג"ץ
היה מהלך שאפשר את הורדת הטיעון החשיני הזה מסר היום. חשין היה צריך תירוץ לפסול את פייגלין,
ומכיוון שקשה לפסול אותו על אותו רקע שפוסלים אוייב מובהק של המדינה כמו בשארה, הרי שיש
להתלות בתיק "זו ארצנו". שופטי בג"ץ היו מודעים להתפלפלות המגוחכת, אבל היא הסתדרה להם
מצויין עם האג'נדה הפוליטית - ורק אחרי שאישרו את מניעת ריצתו של פייגלין, אפשרו בעצם דיון חוזר
באותה סוגייה, אצל טירקל, מחליפו של חשין, שבאופן מוזר לא הצליח למצוא את הקלון שמישה קוטע
הידיים, מצא כ"כ בקלות...
ישן 23-10-2008, 23:41
מנהל

חלוקים בנח"ל או תגובה קצרצרה אחרונה בהחלט
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שוב אנחנו חלוקים: לקרוא לביצוע פיגועים נגד רבים, חמור יותר מלקרוא לרצח אדם בודד"

1. גאלוואי לא תמך רק ברצח של בלייר אלא גם בהרג של חיילי מדינתו של בעירק והוא מייצג מספיק אנשים על מנת שהם יבחרו בו לפרלמנט. הוא אומנם "לבן" ואני לא מכיר חברי פרלמנט מוסלמים בבריטניה אבל בבריטניה היו התבטאויות חמורות מאוד של אישי ציבור מוסלמים (כולל בדבר הפיכת בריטניה למדינת שריעה) ושל אזרחים שהעיזו להביע תמיכה בפיגועי טרור בפומבי (ויש שפע תמונות שמנציחות את זה ברשת). דומני שבאירופה מתחבטים בעצמם בסוגית הגבלת חופש הביטוי וכד'.
גאלוואי אגב הוא אולי בדיחה בעינינו אבל לוקחים אותו מספיק ברצינות בשביל להזמין אותו לדיון פומבי בקונגרס האמריקאי שבו שפך את משנתו הבזויה.
2. דומני שאחוז הערבים הבוחרים במפלגות השמאל מתוך כלל בוחריהן בטל בשישים. בזמנו הבאתי כאן נתונים על כך. רוב הערבים שמצביעים בוחרים במפלגות ערביות.
3. החוק לגבי המפלגות בישראל נתון לפרשנות וכמדוני שאף מפלגה ערבית איננה מצהירה במפורש במצע שלה (ומצע המפלגה הוא שקובע) שהיא נגד קיום ישראל כיהודית ודמוקרטית. לכל היותר זה משתמע מכך (הקומוניסטים הרי רצים בישראל מאז 1948 ומעצם הגדרתם הם בעד מעמד שהה חלוטין לערבים במדינת ישראל-משמע, לא מדינה יהודית-אבל הם תמיד ידעו לנסח את המצע ככה שלא הייתה הצדקה לפסילה).
4. בישראל לא ממהרים לפסול רשימות מלרוץ ובצדק. הרעיון הוא לתת מקסימום אפשרות לייצוג.
אם אין ייצוג ואין דרך לתעל הלכי רוח בדרכים פוליטיות לגיטמיות, הן יבואו לידי ביטוי בדרכים אחרות שלא רצויות לנו. אני חושב שאותו דבר יקרה אם יפסלו את התאגדות פוליטית ופעילות פוליטית של מתנחלים או כל קבוצה אחרת.
5. קשה להתווכח עם ספקולציות (על גבול הקונספירציה) על המניעים של בג"ץ. אני רק רוצה לציין שקל יותר "לפסול" על רקע טכני/קלוני מאשר על בסיס אידיאולוגיה וזאת מהסיבות שציינתי למעלה. אדרבה, יוצג בסיס מסוג דומה לפסילת רשימה ערבית ונראה מה יקרה (למשל, אני מניח שבג"ץ לא יאפשר למסית הראשי של התנועה האיסלמית לרוץ לכנסת בשל הרשעותיו הפליליות-ביטחוניות). מעבר לכך, כמה תיקונים:
-מאחורי פסילת פייגלין עמדו למיטב ידיעתי בעיקר מתנגדיו בליכוד שהצליחו להעמיד אותו רק במקום 39 ברשימה שלא היה מספיק לא-ריאלי לטעמם הם טעו בדיעבד-הליכוד קיבל 38 מנדטים ופייגלין בכל מקרה לא היה נכנס לכנסת
-מרזל לא היה רחוק כלל וכלל מכניסה לכנסת (חסרו לו 11 אלף קולות בסך הכל) כך שהימור לגביו היה הימור מסוכן מאוד, ובכלל, לפי ההגיון הזה בג"ץ היה צריך לפסול מפלגות שמאל קטנות.
ואגב, בעיני בהחלט יש קלון בעבירת המרדה. וכן יש קלון גם בעבירות מין וגם בעבירות שחיתות ואלימות. במה אין קלון? לא יודע. בעיני כל מי שרוצה להיות נבחר ציבור צריך להיות נקי מפלילים.
וזהו לאשכול זה...גם ככה הארכתי בהרבה ממה שהתכוונתי וסיום המסמך שאני עובד עליו כרגע נראה רחוק מאי פעם
ישן 24-10-2008, 00:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תגובה אחרונה גם מצדי - לילה כאן ומחר ראבוטה...:)
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חלוקים בנח"ל או תגובה קצרצרה אחרונה בהחלט"

1. תמיכה בהרג חיילים בריטיים בעראק לא דומה לתמיכה של ח"כ ערבי בהרג חיילי צה"ל בעיני הרבה
בריטים, מסיבה נורא פשוטה: חייל בריטי הוא מתנדב, ובעיני שמאל קיצוני, הוא פושע מלכתחילה...
חייל צה"ל אינו מתנדב. מלחמה בעראק אינה מלחמת קיום בריטית, בניגוד, למשל, למלה"ע השנייה (שגם
בה, אגב, לא עמד הקיום הבריטי בסימן שאלה, אלא הריבונות הבריטית). כאן המצב אחר, וקריאה לרצח
ישראלים ע"י חברי פרלמנט ישראלי, היא פשוט נטולת מקבילה אמיתית בעולם. כשתמצא לי חבר פרלמנט
בריטי שתמך בהיטלר, נוכל להשוות. הקרוב ביותר לכך היה אוסוול מוזלי (שלא הצליח להבחר לפרלמנט),
שאת המלחמה בילה במחנה מעצר. בריטים שדיברו כמוהו והיו פחות מיוחסים פגשו את חבל התלייה...

2. רוב הבוחרים הערביים אכן מצביעים למפלגות ערביות. בלי תמיכת הבלוק החוסם של מפלגות ערביות,
למפלגות השמאל אין תקומה. מעבר לכך, בהצבעה לכנסת למפלגות השמאל אין הרבה תמיכה ערבית,
אבל בתוך מערכות הבחירות הפנימיות מהווים הערבים בלוק עצום בגודלו, ש"אנשי שטח" במפלגות כמו
העבודה, מרצ ואט"ד חייבים להתחשב בו, אם ברצונם להכנס לכנסת במקום ריאלי. למעשה, לעצבן את
הערבים - משמעו סכנה לאובן הכסא של הפרלמנטר המסור...

3. החוק בישראל נתון לפרשנות של גוף פוליטי, שבוחר לפרשו פירוש נוח פוליטית. כל המפלגות הערביות
מצהירות על התנגדותן למדינת ישראל כמדינת העם היהודי. די בהתנגדות זו בכדי לפסול אותן עפ"י
החוק, אבל משום-מה החוק הזה לא נאכף (למרות שבג"ץ של הדור הקודם, אכף את אותו חוק בדיוק
ביחס למפלגה קיצונית פחות מאלה שמכהנות כיום). הקומוניסטים אכן תמיד ניסחו מצע באופן בעייתי
פחות - ואגב, הם היו פחות קיצוניים משאר המפלגות הערביות. "מתינותם" היא שיצרה את בל"ד, ששאבה
קולות של מאוכזבי רק"ח. בל"ד מאוד לא עדינה במצע שלה, ומעבר לכך - ניתן לפסול מועמדים באופן
אינדיווידואלי. אדם כמו עזמי בשארה או אחמד טיבי (ששימש יועץ רשמי לראש אש"ף) כלל לא היו אמורים
לחלום על אפשרות לכהן בפרלמנט של מדינה שהם חותרים לחסל במתכונתה הנוכחית, והם כיהנו.
בשארה חדל מלכהן רק כאשר תפקידו כקמ"ן של האוייב הפך רשמי מדי...

4. בישראל לא ממהרים לפסול רשימות שמאל. את כהנא מיהרו לפסול, ברגע שהסתבר שהוא מסוגל
להבחר לכנסת (עד 1984 הוא רץ מס' פעמים ולא נפסל - עם אותו מצע בדיוק). אני לא עצוב על כך
שכהנא לא נכנס לכנסת, מצב שכאמור, סייע להכניס לכנסת מועמדים קיצוניים פחות וטובים יותר - אבל
אי אפשר למנוע ממנו לרוץ, ובה בעת לאפשר לבשארה וטיבי לרוץ.

5. אי אפשר להתווכח על כלום. תמיד כשימני יטען שבג"ץ או התקשורת מוטים שמאלה, טענותיו ייפסלו
בדקלום הרגיל של "קונספירציה" (למעשה חסכתי לך את זה מראש...), אבל מה לעשות שעם המציאות
קשה להתווכח. שמאלנים תומכים בבג"ץ ככלל, וימנים ככלל לא תומכים בו. זה לא אומר שכל השמאלנים
הם לוחמי שלטון החוק וכל הימנים מתנגדים לו. זה אומר שהשמאלנים מזהים בבג"ץ גוף "משלהם"
והימנים מזהים בבג"ץ גוף "משל השמאל". שני המחנות הגיעו למסקנה הזו אחרי שבג"ץ עשה מאמצים
גדולים להוכיח את נטייתו הפוליטית המובהקת. הקביעה שבג"ץ לא יאפשר למסית הראשי של התנועה
האסלאמית לרוץ לכנסת היא כמובן ספקולציה חסרת בסיס. ראשית, ראאד צאלח לא ירוץ, כיוון שאינו מכיר
במדינה שמשלמת לו פנסיה (ראש עירייה לשעבר...), ושנית, נציג הפלג הרומי ("המתון") לשעבר, עב
אל-מלכ האמשה, ישב בכלא על עברות בטחוניות בשנות השבעים. לא ממש מנע ממנו לרוץ ולכהן במשך
שתי קדנציות (בעברו הוא גם ייצג את אחמד יאסין...)...
מרזל לא היה רחוק מלהכנס לכנסת - אבל לא נכנס - ובאי כניסתו מחק שני מנדטים לימין. מפלגות שמאל
קטנות אכן היו צריכות להפסל לפי ההגיון שהעליתי - ואני מניח שאם לא היו מפלגות ערביות שמספקות
בלוק מובטח של 10 מנדטים למחנה השמאל, היה לעלה ירוק ה-ר-ב-ה יותר קשה לרוץ לכנסת על מצע
שמקדם מה שכרגע מוגדר כעבירה פלילית (היה מי שהיה עותר, והיה מי שהיה מקבל את העתירה...)...
מאחורי פסילת פייגלין עמדו אנשים בליכוד שהגישו את העתירה נגדו. נגד ה-ר-ב-ה מועמדים מגישים
עתירות - והן בדר"כ לא מתקבלות...
אני זכרתי שפייגלין נבחר במקום ה38, אבל גם לו נבחר במקום ה39 - הוא היה נכנס בשקט במהלך
הקדנציה, שזכתה לראות אפילו את פנינה (מקום 42...) תופסת את מקומה באולם המליאה. האיש נפסל
מטעמים פוליטיים. העובה ש-א-ח-ר-י שהובטח שלא יוכל לרוץ, ביטלו בעצם את הסיבה שמנעה את
ריצתו, רק מבהירה עוד יותר את פסילתו כמהלך אד-הוק, ולא כאיזושהי אכיפת חוק בנחישות. לו רצו
לאכוף את החוק, שיפסלו מי שמתנגד למדינת ישראל כמדינה יהודית, ויחכו לראות האם יהיה חרם ערבי
על הקלפיות (חרם כזה הייצור מצב שבו רק המגזר היהודי יכריע את הבחירות - ובמגזר היהודי אין
שיוויון בגודל בין המחנות כבר יותר מ30 שנה).

אכן הארכנו. המשך עבודה נעימה
ישן 24-10-2008, 16:08
מנהל

אתה מבלבל בין אמצעים פוליטיים לגיטמים ללא לגיטמים
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "אפשר גם להתיר הכחשת שואה ואת הפצת מיין קאמפף."

ראשית, דעתי לא נוחה מהחקיקה בעולם נגד הכחשת שואה. נגד שקרנים צריך להילחם באמצעות האמת ולא באמצעות השתקה שהיא ממילא לא יעילה.
שנית, הסתה לאלימות איננה "אמצעים פוליטים לגיטימיים". זה בדיוק ההבדל בין מפלגה שמביעה תמיכה ברעיון מסוים ומנסה לקדם חקיקה או מודעות לנושא ובין מפלגה שקוראת לקדם את הרעיון באלימות. מפלגה או אישיות (ערבית או יהודית) שמנסות לקדם את זכות השיבה בדרכים הראשונות לא מפחידות אותי. ובכלל, הרבה פןליטיקאים ישראלים, לא רק מהזרם השמאלני הקיצוני, הביעו תמיכה ברעיון של הכרה עקרונית בזכות השיבה וכניסה של מספר פליטים מוגבל (מבחינתי מדובר ברעיון מטופש ואסוני). האם גם אותם צריך לפסול מלרוץ לכנסת?
שלישית, לא ניסיון "למנוע מדינה יהודית דמוקרטית" אסור בארץ כי אם הריצה לכנסת של מפלגה שזהו המצע שלה וזה הבדל משמעותי. אפשר להתווכח על המשמעות של מדינה "יהודית" ו"דמוקרטית" ולכן קשה למהר ולפסול מפלגות על הרקע הזה.
רביעית, מה הקשר לאורוול? קראת אותו בכלל? אני בספק כי אין שום הגיון בהעלה שלו כאן.
ישן 24-10-2008, 18:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

העלית שאלה מצויינת - שלעתי קל לענות עליה, אם לא נכנסים לפוליטיקה:
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מבלבל בין אמצעים פוליטיים לגיטמים ללא לגיטמים"

אם יש לאסור ריצה לכנסת על כל מי שמביע תמיכה בזכות שיבה כלשהי ובהכנסת פליטים פלסטינים לישראל.
לדעתי התשובה חיובית, ללא קשר לזהותו המפלגתית של התומך, לזהותו האתנית, למגדר שלו או לגילו.
זכות השיבה הוא צעד מובהק של כפירה בעקרון של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. תמיכה בזכות זו
היא תמיכה בביטול הרעיון של הגדרה עצמית לעם היהודי בארצו. נכון שחלק מן התומכים אוהבים להסביר
שהם מדברים על מספרים קטנים - אלא שלא המספר הוא הבעייה, אלא המושג "זכות". מרגע שמכירה
ישראל בכך שלאנשים שאינם אזרחים ישראליים ואינם יהודיים זכות להפוך ישראלים מכוח זכות אבות
לא-יהודיים שלהם - הרי שבכך נכרת הענף הבסיסי ביותר שמגדיר אותנו כמדינה יהודית - מדינה שהדרך
היחידה למהגר לקבל בה אזרחות אוטומטית, היא ע"י היותו מוכר כזכאי שבות על בסיס מוצא יהודי.
מרגע שאפשרת זכות זהה גם לפלסטינים, ולא משנה מה המספר של הזכאים - הרי שבאותו רגע מחקת
את הלגיטימציה של חוק השבות ליהודים בלבד. מאותו רגע הפכה ישראל למדינת היהודים והפלסטינים...

אני כמובן לא מטיל ספק בכך שאיש לא יאסור ריצה לכנסת על תומכים ברעיון של שיבה חלקית, שכן רובם
מאמינים בתמימות שבכך ייסגר השער לכל השאר. הם לא חושבים שבכך הם מחסלים את רעיון המדינה
היהודית, אבל בכל מקרה הם ודאי לא יתנגדו לכניסת כמה רבבות מצביעים פוטנציאליים למחנה (במחנה
הימין אין תומכים לרעיון, מן הסתם...). אני גם לא מטיל ספק שכאשר תיחתם פיסת נייר עם הפלסטינים,
יופיע בה סעיף כזה שידבר על אחריותנו לסבל הפליטים ועל זכות כמה רבבות מהם לשוב לישראל,
וכשזה יקרה נראה התגייסות תקשורתית גדולה שתסביר לנו שבכך ח-י-ס-ל-נ-ו את סוגיית זכות השיבה..
ישן 24-10-2008, 18:35
מנהל

אני חושב שאתה מגזים
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העלית שאלה מצויינת - שלעתי קל לענות עליה, אם לא נכנסים לפוליטיקה:"

קודם כל, למען הגילוי הנאות (ועל מנת למנוע מראש התלהמות והסט/תה של כמה טיפוסים בפורום הזה) אציין שאני מתנגד תקיף ל"זכות השיבה" וזאת משלל נימוקים עקרוניים ופרקטיים שהצגתי בעבר בפורומים שונים ומשונים. עם זאת, אני לא מסכים לנימוק שמבחינה עקרונית הסכמה ל"זכות השיבה" היא התנגדות לזכות השבות או לבסיס לקיום ישראל (להבדיל מבחינת ההשלכה פרקטית על קיום רוב יהודי בישראל).
חוק השבות נובע מהתפיסה היסודית לפיה מדינת ישראל היא ביתו הלאומי של העם היהודי. התפיסה הזו לא שוללת את זכותם של פרטים לא יהודים להתקיים בה אם חיו בה מימים ימימה. לגיטמי שפרט שגורש ממקום הולדתו יחזור אליו בלי קשר לזהותו האתנית וברמה האידילית (יענו, בעולם מושלם) זה אולי גם צריך לקרות.
כאמור, יש שלל נימוקים אחרים וכבדי משקל לשלילת חזרת פליטים:
העובדה שזה יש מחיר לתוקפנות, העובדה שמידת הותק בארץ ישראל של לפחות חלק מהפליטים מוטלת בספק, העובדה שהחזרת הפליטים משמעה מבחינה מעשית ביטול קיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודית ושלכל אורך ההסיטוריה החדשה בוצעו העברות אוכלוסין בעת קונפליקטים מכוננים (הודו-פקיסטן, מזרח אירופה/מרכז אירופה אחרי מלחמת העולם השניה, טורקיה-יוון, וכמובן יהודי מדינות ערב) ואף אחד לא דורש ולא מקבל זכות שיבה אלא יש ציפיה שישתקם במקומו. מעבר לכך, החזרת אנשים שהם כלל לא פליטים אלא צאצאים דור שלישי ורביעי לפליטות ובעלי עוינות עצומה לישראל תגרום מרחץ דמים. מעבר לזה, איפה בדיוק ישכנו את הפליטים בהתחשב בכך שרוב המקומות שבהם גרו תפוסים (על יהודים וערביים). נרוקן את יפו מהתושבים היום, למשל?
מציעים החכמים שיישבו את הפליטים במקומות אחרים בארץ במקום. ואם כך, מדוע לא פשוט ליישב אותם היכן שהם כבר נמצאים?
והרעיון של החזרת "מספר קטן" של פליטים הוא כמובן מגוחך ומסוכן. מי יקבע איזה פליט יחזור ואיזה לא? לפי איזה קריטרונים? האם לא ברור שזה רק יגרום יותר תיסכול ושינאה אצל האחרים? הרי אם יתבצע צעד כזה לא היה לישראל שום טיעון עקרוני נגד החזרת "מסכנים" נוספים ומישהו באמת מאמין שהפלסטינים יסכימו לחתום על מסמך שבזה תמו תביעותיהם בנושא?
מעבר לכך, יביאו 50 אלף ואז הללו כמובן ירצו איחוד משפחות עם כל קרוביהם וכו' וכו' והופ, זה נהייה 500 אלף.
ישן 24-10-2008, 20:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אין אין בדל של לגיטימיות בזכות השיבה, לא בעולם אידילי ולא בעולמנו אנו
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני חושב שאתה מגזים"

בכל העולם מקובל שאנשים שמפסידים מלחמה שבה פתחו - משלמים על כך מחיר - בדר"כ המחיר הוא
בחיים, שטח ורכוש.
לערבים כאן היה מזל שאוייביהם לא חיפשו למחוק את קיומם כאן. כשהתורכים ניצחו את היוונים - נמחק קיום
יווני בן יותר מ2500 שנה על החוף המזרחי של הים האגאי. אני משוכנע בכך שהיוונים לא התלהבו מכך,
אבל יעו שכדאי מאוד לעזוב - אחרת תהיה פה שחיטה.
ב1945 העבירה ממשלת צ'כוסלובקיה הודעה לגרמנים בחבל הסודטים (אלה שהביאו לחורבן צ'כוסלובקיה
ב1938 וחיו בסודטים יותר מאלף שנים), שיש להם כמה שבועות להעיף את עצמם לגרמניה, אחרת יעזרו
להם בכך. הודעה כזו קיבלו הגרמנים בשלזיה (מממשלת פולין), ובקלינינגראד, שמאז ומתמיד הייתה ידועה
כקניגסברג - בירת פרוסיה המזרחית, מממשלת בריה"מ. מליוני גרמנים נבעטו מבתיהם - ולמרות שמדובר
על פרק זמן דומה מאוד לתקופת הפליטוּת הפלסטינית - איש מהם לא משלה עצמו שיחזור אי פעם למקום
שבו חיו מאות בשנים לפני שהמהגרים המצריים והסוריים שהגיעו הנה במאה במאה ה19 והפכו במאה
העשרים לעם הפלסטיני, חלמו להגיר את א"י כנחלת אבותיהם הלאומית (או את עצמם כעם...).
כשאלג'יריה קיבלה עצמאות, ידעו הערבים הנאורים להגיד לפייה נואר (האלג'יראים ממוצא אירופי שרובם היו
דור שלישי ורביעי באלג'יריה) "המזוודה או ארון המתים", ואכן לא נשארו כמעט אירופאים באלג'יריה. זה
היה "טרנספר מרצון". ב1948 ניסו הערבים להשמיד את היישוב היהודי בא"י. אין מילה אחרת. לא הלך
להם, בגלל שפע של סיבות, והם הובסו. בכל מקום אחר בעולם זה היה סוף הסיפור. הפליטים היו משתקעים בארצות שאליהם היגרו והכל היה בא על מקומו בשלום. בגלל סיבות ערביות פנימיות הפכה
בעיית הפליטים הפלסטיניים לטרגדיה של שלושה דורות והחבר'ה חושבים שבניגוד לכל פליט אחר
ביקום - יש להם זכות לגיטימית לדרוש לאפשר להם לחזור "הביתה". ובכן, אין להם שום זכות כזו, לא
מוסרית (הם התחילו במלחמה - והקביעה של כל הערבים התחילו, אינה רלוונטית כשמדובר במלחמת
קיום) ולא מעשית - שיבה שלהם זה סוף המדינה.

הרעיון של הכנסת פליטים בכל מס' לארץ נובע מדבר אחד בלבד: הלהיטות להביא הסכם בכל מחיר.
הפלסטינים מבחינתם לא משנים את עמדותיהם. בכל פעם מתחיל מו"מ מהנקודה שבה הסתיים הקודם,
וכל פעם ישראל מוותרת על עוד עקרון יסוד. העניין של זכות השיבה הוא בבסיס זכותנו לריבונות לאומית
על המדינה הזו. מרגע שזכות הקניין האוטומטית הזו לא מוקנית בלעדית לעם היהודי (בהקשר של הזכות
להכנס לארץ ולהפוך אוטומטית לאזרח) הרי שזו לא מדינת היהודים, אלא מדינת היהודים והפלסטינים
(דבר גרוע עוד יותר ממדינת כל אזרחיה - מדינות דו לאומיות נוטות להקרע גם כאשר מדובר בעמים
שלווים בהרבה מאיתנו, כמו הקנדים והבלגים...).

העובדה שבמסגרת השחיקה העקבית בעמדות הנושאים ונותנים מטעמנו, מוותרים על דברים שבעבר לא
עלה על הדעת לחלום על ויתור עליהם, לא אומרת שהדבר נכון - ושאין לו השלכות קיומיות, מעבר
להשלכות הבטחוניות הקטסטרופאליות שכולנו ראינו אחרי חלוקת הרובים למחבלי אש"ף...
המערכת הפוליטית כולה נעה שמאלה. הליכוד כיום ממוקם הרבה שמאלה למה שהמערך היה ממוקם
בשנות השבעים (שלא לדבר על שימון של היום, ששימון של פעם היה רואה בו בוגד ובטח מבקש מב"ג
שיפנה לאיסר וישים עליו מעקב, כמו שעשו לשרי מפ"ם...), העבודה של היום ממוקמת שמאלה לשל"י
של שנות השבעים, ומרצ ברובה (לא כולה) נמצאת במקום שבו עמדה רק"ח. לגבי אט"ד קשה לשפוט
כיוון שמפלגות על טהרת הפלילי לא היו קיימות בשנות השבעים (שלא היו נקיות משחיתות). התזוזה
שמאלה מביאה לשחיקה בערכים מובנים מאליהם הקשורים באמונה בצדקת הדרך, שבלעדיה תנועה
לאומית ויישות לאומית לא יכולות לשרוד, גם כשאינן מאויימות ע"י אוייב פנימי ואוייב חיצוני בעת ובעונה
אחת.
הזכות היחידה שלנו לתבוע לעצמנו מדינה יהודית, נובעת מכך שאנו טוענים שזו הארץ ש-ל-נ-ו. אנו
מקבלים את זה שחיים כאן לא יהודים, כפי שחיו כאן תמיד - אבל הם גר היושב בתוכך - ולא מהגר
הנכנס לביתך...
לתת כרטיס כניסה בכל מספר שהוא, מעבר לעובדה הנכונה שציינת, שמספרים קטנים יהפכו לגדולים
מהר מאוד, ייתן צידוק מוסרי לדרישה לבטל את הגדרת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מכיוון שאני
מאמין שכדמוקרטיה אנחנו מאוד פגומים (בעיקר בגלל שתי תופעות פסולות: השחיתות, ושלטון הממסדים
הלא-נבחרים של בג"ץ/תקשורת/מגזר ציבורי, שמייצגים פסיק מהציבור הרחב ובעצם קובעים לו, ללא קשר
לממשלה שבחר הציבור), הרי שעניין המדינה היהודית הוא בערך הדבר האחרון שמחזיק אותנו - ברגע
שעניין המדינה היהודית ייעלם, גם שרידי מה שנשאר מהרעיון הדמוקרטי, ייעלמו להם (במזה"ת יש
הרבה מדינות ערביות - ואף לא אחת מהן היא קרובה להגדרה של דמוקרטיה...).
ישן 02-11-2008, 01:10
  rtasjugythh rtasjugythh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
החוק אוסר על מפלגות שמטרתן ביטול זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא אני קובע, החוק קובע..."

החוק גם מגדיר שתי עבירות נוספות: שידול וסיוע:
  • המביא אחר לידי עשיית עבירה בשכנוע, בעידוד, בדרישה, בהפצרה או בכל דרך שיש בה משום הפעלת לחץ, הוא משדל לדבר עבירה.
  • מי אשר, לפני עשיית העבירה או בשעת עשייתה, עשה מעשה כדי לאפשר את הביצוע, להקל עליו או לאבטח אותו, או למנוע את תפיסת המבצע, גילוי העבירה או שללה, או כדי לתרום בדרך אחרת ליצירת תנאים לשם עשיית העבירה, הוא מסייע.
אז מותר להתארגן לגוף ששולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, וזה לא אסורא לפי חוק העונשין, אבל אסור לו להתמודד בבחירות. למזלנו, לא דיברתי על החוק, אלא על "אמצעים פוליטים לגיטימיים". הסתה למה שאסור בחוק לנסות לגרום לו בכנסת לא נשמע לי לגיטימי כל כך.

עניינו של ג'ורג' הוא בעולם הערכים ההפוך והמעוות שאתה מנסה ליצור.
ישן 21-10-2008, 18:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ואז יהיה משפט ראווה של שמונה שנים, ערעור, ואחריו הרשעה ונזיפה...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסתה לאלימות והמרדה הן עבירות פליליות חמורות וחציית קו אדום"

הרבה יותר קל לשנות את החוק, כך שימנע מאל-צאנע ומי שחושב כמוהו להיות ח"כ.
הכרה בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית צריכה להיות תנאי מקדמי לריצה לכנסת. מפלגה שלא עומדת
בתנאי זה, צריכה להפסל. כ"ך נפסלה על הרקע הזה - ומשום-מה מאז 1965 לא נפסלה על אותו רקע
אפילו רשימה ערבית אחת. הסיבה לכך קשורה כמובן במוסד הפוליטי הבלתי-נבחר הבכיר במדינה: ביה"מ
העליון. כדי שתופעות כמו אל-צאנע תעלמנה מהחיים הציבוריים צריך שבג"ץ יעבור רענון מוחלט, וגם צעד
זה הוא-תלוי חקיקה.
חקיקה שתשנה את הנהלים המושחתים של מינוי שופטים שקיימים כיום (וועדה חשאית ונטולת פרוטוקול
שבה לעליון 3 שופטים שמתכנסים מראש ומצביעים יחדיו, כמו גוש פוליטי במרכז מפלגה...), תאפשר
מצב שבמסגרתו יהיו שינויים חוקתיים שרוב העם מעוניין בהם, לא ייפסלו ע"י שיקול פוליטי צר של קבוצת
שופטים שמייצגים פחות מ5 אחוזים מהציבור בישראל.
ישן 21-10-2008, 19:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מפלגות ערביות לא-ציוניות, כן - מפלגות ערביות אנטי-ציוניות לא. פשוט למדי..
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז תיתן רק למפלגות ערביות ציוניות לרוץ לכנסת?"

עם כל הכבוד, מה שמתבצע כרגע זה "לאפשר ביטוי לעשרים אחוז מהאוכלוסיה", אלא "לאפשר ביטוי ר-ק
לאלה שרוצים בחורבננו מתוך העשרים האחוז באוכלוסיה"...
כרגע, מי שלא רוצה בחורבננו מתוך הציבור הערבי, פשוט פוחד לבטא דעתו - כשהוא רואה איך השלטונות
נמנעים מלטפל במי שמצהיר בגלוי על תמיכתו בחיסולנו. התוצאה? הקצנה עקבית של ההנהגה הערבית, גם
של גורמים בתוכה שלא היו קיצוניים בעבר.

מעבר לכך, טענת שלא נפסלה רשימה ימנית בדור האחרון. ובכן, רשימה לא נפסלה, אבל מועמד בודד כן
נפסל - פייגלין נפסל מהתמודדות ברשימת הליכוד. כמוהו נפסל גם בשארה. שניהם עתרו לבג"ץ. נחש איזו
עתירה נתקבלה...
התירוץ לפסילת פייגלין היה הרשעה בפלילים - אלא מה? נקבע שאין קלון בהרשעה, מה שמבטל את התירוץ
שמבדל אותו מבשארה. מעבר לכך, בממשלה מכהן כרגע עבריין מין מורשע, והתירוץ להמשך כהונתו הוא
"העדר קלון" (למרות שתהרוג אותי, ועדיין לא אבין איך יכולה עבירת מין כלשהי להיות נטולת קלון...).
ב2003 זכינו לראות במפורש איך ביה"מ העליון מ-ע-ד-י-ף את בשארה על פני פייגלין. גם לפני שנעסוק
בעברם הקרבי של השניים (האחד קצין הנדסה קרבית והשני קמ"ן - אבל של חזבאללה...), הרי שלא באמת
קשה לקבוע מי מהם מסוכן יותר למדינה היהודית - ובכ"ז בג"ץ פסל אחד ואישר את השני, כאשר התפלגות
קולות השופטים הייתה ב-ד-י-ו-ק לפי מה שידוע לנו על נטייתם הפוליטית (מה שהבטיח רוב עצום נגד
פייגלין...)...
ישן 22-10-2008, 20:56
מנהל

לא
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "במה לא?"

מעצם הגדרת מדינה ישראל כמדינה יהודית טמון בסיס לאפליה מסוימת וזה עניין מובנה שגם אני לא מעונין שישתנה. ישראל היא מדינת לאום (לא "כל אזרחיה") ולכן מקדמת בראש ובראשונה את האינטרסים של הלאום היהודי תוך ניסיון לתת מקסימום שוויון זכויות איפה שאפשר ואכן לרוב הערבים רוב הזמן יש שוויון מלא בחיי היום יום, אבל ממש לא ניתן לדבר על שוויון זכויות מלא.
לא כל מוסדות המדינה פתוחים בפניהם ואני בטוח שאתה (וגם אני) מעדיף שכך זה גם יישאר
חופש תנועה מוחלט? תלוי למה אתה מתכוון. יהודי או יהודי לשעבר יכול לבוא לישראל ולקבל אזרחות וסל קליטה ולערבי אין סיכוי שזה יקרה. אני כמובן בעד חוק השבות (למרות שהייתי משנה בו את הגדרת הזכאות בו כך שלא תכלול כל מיני אנטישמים ממזרח אירופה שבמקרה סבא שלהם היה חצי יהודי), אבל קשה להתעלם מכך שיש בו מימד מפלה כלפי לא יהודים.
נמשיך...
זכות לבחור ולהיבחר יש להם אבל בפועל הסיכוי שמפלגה ערבית תוכלל בקואליציה שואף לאפס. לכל היותר יתנו להם להיות חלק מרוב חוסם.
לגבי שלטון החוק הרי שלפי מחקרים הענישה של בתי המשפט בישראל מחמירה יותר עם ערבים. לדוגמא, כמה ערבים שרצחו יהודים בכוונה תחילה (על רקע אישי/פלילי) ישבו בכלא רק שלוש שנים? זה בדיוק מספר השנים שישב בני מסס ז"ל (העיניים של המדינה) שרצח ערבי בטבריה בשנות השבעים.
לגבי אכיפה, הרי שאי הפניית משאבים לאכיפת החוק בישובים ערביים פוגעת בראש ובראשונה בתושבים שם שסובלים מפשיעה רחבה ובריונות.
ונקודה לגבי תשלום מיסים: כל הערבים שעובדים כשכירים משלמים מיסים המנוכים ממשכורתם בדיוק כפי כמו השכירים היהודים. עצמאים ועובדים ב"שחור" שמעלימים מיסים קיימים במידה רחבה גם במגזר היהודי. מדינת ישראל משקיעה הרבה פחות משאבים בפיתוח מקומות תעסוקה ביישובים הערביים ויש שם עוני גדול.
ובעניין יישובים: עם כל הכבוד לבג"ץ, עדיין קשה מאוד לערבי להכנס לדירה ביישוב יהודי לאור כל מיני ועדות קבלה וקריטריונים וכו'. מצד שני, מדינת ישראל הקימה מאז היווסדה מאות יישובים מסוגים שונים עבור יהודים ואף לא אחד עבור ערבים.
ועם יד על הלב, היית מעדיף להיות ערבי במדינת ישראל?
ישן 22-10-2008, 22:06
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

צבאי אכן לא ניתן לדבר על שיוויון מלא
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא"

הרשיתי לעצמי לענות .

[
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מעצם הגדרת מדינה ישראל כמדינה יהודית טמון בסיס לאפליה מסוימת וזה עניין מובנה שגם אני לא מעונין שישתנה. ישראל היא מדינת לאום (לא "כל אזרחיה") ולכן מקדמת בראש ובראשונה את האינטרסים של הלאום היהודי

אי השיוויון לטובת העם היהודי מתקיים באלמנטים טקסיים וסמליים (סמל המדינה, נפש יהודי הומיה) ותו לא. מדינת ישראל היא "יהודית" רק על הנייר.

תוך ניסיון לתת מקסימום שוויון זכויות איפה שאפשר ואכן לרוב הערבים רוב הזמן יש שוויון מלא בחיי היום יום, אבל ממש לא ניתן לדבר על שוויון זכויות מלא.

בהחלט. לערבים יש זכויות יתר על פני היהודים. בבנייה, באי אכיפת החוק עליהם, בתשלומי מס מופחתים, בקריטריונים נמוכים יורת בקבלה לאוניברסיטאות, באי ביצוע שרות קרבי, בזכות לקבל קרקעות שנתרמו לטובת העם היהודי (שזו כבר שערוריה) והרשימה עוד ארוכה. אלה דברים משמעותיים ומדידים הרבה יותר מההמנון

לא כל מוסדות המדינה פתוחים בפניהם ואני בטוח שאתה (וגם אני) מעדיף שכך זה גם יישאר

אבל האם להלחם (וחלילה למות) בלבנון למען הקמפיינים של אולמרט או אפילו סתם לשרת בקריה זו זכות או עול?

חופש תנועה מוחלט? תלוי למה אתה מתכוון. יהודי או יהודי לשעבר יכול לבוא לישראל ולקבל אזרחות וסל קליטה ולערבי אין סיכוי שזה יקרה.

חופש תנועה בתוך המדינה, ערבים שגרים מחוץ לישראל אינם אזרחי המדינה ואנחנו עוסקים בשיוויון בין אזרחי המדינה עצמם.

אני כמובן בעד חוק השבות (למרות שהייתי משנה בו את הגדרת הזכאות בו כך שלא תכלול כל מיני אנטישמים ממזרח אירופה שבמקרה סבא שלהם היה חצי יהודי), אבל קשה להתעלם מכך שיש בו מימד מפלה כלפי לא יהודים.

מימד מפלה כלפי לא יהודים ? בהחלט. מימד מפלה כלפי אזרחים לא יהודים - לא ולא.
נמשיך...
זכות לבחור ולהיבחר יש להם אבל בפועל הסיכוי שמפלגה ערבית תוכלל בקואליציה שואף לאפס. לכל היותר יתנו להם להיות חלק מרוב חוסם.

נו אז? זה פוגע בשיוויון הזכויות שלהם? כיצד
?

לגבי שלטון החוק הרי שלפי מחקרים הענישה של בתי המשפט בישראל מחמירה יותר עם ערבים. לדוגמא, כמה ערבים שרצחו יהודים בכוונה תחילה (על רקע אישי/פלילי) ישבו בכלא רק שלוש שנים? זה בדיוק מספר השנים שישב בני מסס ז"ל (העיניים של המדינה) שרצח ערבי בטבריה בשנות השבעים.

אתה מדבר על היסטוריה עתיקה. כמה יהודים יכולים לעשות מה שעושים הבדואים בנגב ולחמוק ללא עונש ?

לגבי אכיפה, הרי שאי הפניית משאבים לאכיפת החוק בישובים ערביים פוגעת בראש ובראשונה בתושבים שם שסובלים מפשיעה רחבה ובריונות.

נניח שכן, אבל מרבית הביריונות של התושבים הערבים מופנית החוצה ולא פנימה. הם נהנים מהביריונות הזאת, מהגנבות וכו'.

ונקודה לגבי תשלום מיסים: כל הערבים שעובדים כשכירים משלמים מיסים המנוכים ממשכורתם בדיוק כפי כמו השכירים היהודים. עצמאים ועובדים ב"שחור" שמעלימים מיסים קיימים במידה רחבה גם במגזר היהודי. מדינת ישראל משקיעה הרבה פחות משאבים בפיתוח מקומות תעסוקה ביישובים הערביים ויש שם עוני גדול.

אתה בדקת שבעל המכולת באום אל פאחם רושם את עובדו ומשלם עבורו מיסים כחוק? ומדוע ערביי ישראל לא ישקיעו במקומות תעסוקה עבור עצמם במקום לתרום לחמאס? זו אחריות המדינה?

ובעניין יישובים: עם כל הכבוד לבג"ץ, עדיין קשה מאוד לערבי להכנס לדירה ביישוב יהודי לאור כל מיני ועדות קבלה וקריטריונים וכו'.

אתה שוב מדבר על היסטוריה , בשטח המצב הולך ומשתנה. בנצרת עילית היית פעם?

מצד שני, מדינת ישראל הקימה מאז היווסדה מאות יישובים מסוגים שונים עבור יהודים ואף לא אחד עבור ערבים.

מי הקים את רהט? תורכיה?

ועם יד על הלב, היית מעדיף להיות ערבי במדינת ישראל?

לו זה לא היה כרוך בשינוי אתני ותרבותי - אלא רק בהקשר של זכויות וחובות- בהחלט!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-10-2008, 14:20
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
חחח...
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא"

ציטוט:
מעצם הגדרת מדינה ישראל כמדינה יהודית טמון בסיס לאפליה מסוימת וזה עניין מובנה שגם אני לא מעונין שישתנה
- ישראל, בימינו, היא יהודית על הנייר בלבד. מערכת המשפט עושה כל שביכולתה למחוק ולקעקע כל מה שמזכיר זהות יהודית לטובת "ישראליות" לא ברורה וחסרת זהות.

ציטוט:
ישראל היא מדינת לאום (לא "כל אזרחיה") ולכן מקדמת בראש ובראשונה את האינטרסים של הלאום היהודי
- איך בדיוק? מדינת ישראל איבדה את דרכה וממש אינה מקדמת את האינטרסים של הלאום היהודי.

ציטוט:
תוך ניסיון לתת מקסימום שוויון זכויות איפה שאפשר ואכן לרוב הערבים רוב הזמן יש שוויון מלא בחיי היום יום, אבל ממש לא ניתן לדבר על שוויון זכויות מלא.
- לערבים יש שיוויון זכויות מלא, על פי הסעיפים שציינתי, אבל בוא נבחן את זה על הסעיפים שלך:

ציטוט:
- מה לא פתוח בפניהם? המוסד לביטוח לאומי פתוח בפניהם? בתי החולים? משרדי הממשלה השונים? ומה עם ההנחייה למנות דירקטורים ערבים בחברות שבבעלות המדינה? לצערי, כל מוסדות המדינה פתוחים בפניהם.

ציטוט:
חופש תנועה מוחלט
- אולי לא הבנת את כוונתי: האם ערבי אזרח ישראל מוגבל מבחינת יכולתו לנוע בשטח המדינה? האם המדינה מונעת מאזרחיה הערבים לצאת לחו"ל?

ציטוט:
יהודי או יהודי לשעבר יכול לבוא לישראל ולקבל אזרחות וסל קליטה ולערבי אין סיכוי שזה יקרה
- על איחוד משפחות שמעת? כמה ערבים היגרו לישראל וקיבלו אזרחות וכל מה שבא יחד עם תעודת הזהות הכחולה (בעיקר כספי ביטוח לאומי)? לא קוראים לזה "סל קליטה" אבל כנראה שזה מספיק אטרקטיבי...

ציטוט:
אבל קשה להתעלם מכך שיש בו מימד מפלה כלפי לא יהודים
- אין פה שום אפליה. באף מדינה בעולם לא כל מי שבא בשעריה מקבל אוטומטית אזרחות. לכל מדינה יש הגדרות מי זכאי ומי לא זכאי לאזרחות. כך גם בישראל.

ציטוט:
זכות לבחור ולהיבחר יש להם אבל בפועל הסיכוי שמפלגה ערבית תוכלל בקואליציה שואף לאפס. לכל היותר יתנו להם להיות חלק מרוב חוסם
- הזכות לבחור ולהיבחר לא כוללת את הזכות לשבת בקואליציה, לא בישראל ולא באף מדינה אחרת. אגב, האם שמעת על השר ראלב מג'אדלה?

ציטוט:
- נכון שכשכבר מחליטים לאכוף את החוק על ערבים, הענישה שהם מקבלים היא גדולה מהממוצע - אבל הבעיה היא שכמעט ולא אוכפים את החוק עליהם... הרי משטרת ישראל (וגורמים אחרים) חוששת מלהיכנס לאום אל פאחם ולסכנין ולמקומות אחרים.

ציטוט:
לגבי אכיפה, הרי שאי הפניית משאבים לאכיפת החוק בישובים ערביים פוגעת בראש ובראשונה בתושבים שם שסובלים מפשיעה רחבה ובריונות
- מי שלא רוצה את סממני השלטון של מדינת ישראל שלא יבוא בטענות. זה בא ביחד.

ציטוט:
ונקודה לגבי תשלום מיסים: כל הערבים שעובדים כשכירים משלמים מיסים המנוכים ממשכורתם בדיוק כפי כמו השכירים היהודים
- נכון, אבל מה עם מסים עירוניים? ואחר כך הם באים בטענות שהעיריות שלהם קורסות ואין משאבים לטפל בבעיות שלהם...

ציטוט:
ובעניין יישובים: עם כל הכבוד לבג"ץ, עדיין קשה מאוד לערבי להכנס לדירה ביישוב יהודי לאור כל מיני ועדות קבלה וקריטריונים
- אבל, עתירה אחת קטנה לבג"צ, וכל ועדות הקבלה מתאדות - ע"ע בג"צ קעדאן. וזה הפן הפחות מסוכן - מה שיותר מסוכן היא כניסתם של ערבים לשכונות יהודיות בערים מעורבות, וכניסתם לערים יהודיות - שאל את תושבי נצרת עילית, עכו, רמלה, לוד ושאר מקומות... מעניין איזה יחס יקבלו יהודים שירכשו בתים באום אל פאחם או בסכנין (ואני לא מתכוון ליחס שיקבלו מהתושבים ה"חביבים"...)

ציטוט:
מדינת ישראל הקימה מאז היווסדה מאות יישובים מסוגים שונים עבור יהודים ואף לא אחד עבור ערבים
- אולי כי כבר היו פה יישובים ערביים, והיה צורך להקים יישובים יהודיים? לערבים היו, וישנם, יישובים לא מעטים. אגב, על רהט שמעת?

ציטוט:
היית מעדיף להיות ערבי במדינת ישראל
- אם כבר להיות ערבי, אז רק במדינת ישראל. איפה עוד יש לערבים תנאים שכאלה (חוץ מבמדינות המפרץ, כמובן...)?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 02-11-2008, 08:04
מנהל

טטט....
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "חחח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
- ישראל, בימינו, היא יהודית על הנייר בלבד. מערכת המשפט עושה כל שביכולתה למחוק ולקעקע כל מה שמזכיר זהות יהודית לטובת "ישראליות" לא ברורה וחסרת זהות.
ישראל היא מדינה בעלת צביון יהודי מובהק. אולי אתה צריך לחיות קצת במקום אחר על מנת להעריך זאת.

- איך בדיוק? מדינת ישראל איבדה את דרכה וממש אינה מקדמת את האינטרסים של הלאום היהודי.
ישראל מקדמת את האינטרסים של הלאום היהודי בעצם קיומה. בלי מדינת ישראל הלאום היהודי היה הולך לאבדון למעט החרדים
- לערבים יש שיוויון זכויות מלא, על פי הסעיפים שציינתי, אבל בוא נבחן את זה על הסעיפים שלך:

- מה לא פתוח בפניהם? המוסד לביטוח לאומי פתוח בפניהם? בתי החולים? משרדי הממשלה השונים? ומה עם ההנחייה למנות דירקטורים ערבים בחברות שבבעלות המדינה? לצערי, כל מוסדות המדינה פתוחים בפניהם.
מה לא פתוח בפניהם? כל אותם מקומות עבודה שדורשים בצדק ושלא בצדק סיווג ביטחוני או שירות לשעבר בצה"ל, ובישראל חלק לא מבוטל ממקומות העבודה הם כאלו. זאת דוגמא אחת
- אולי לא הבנת את כוונתי: האם ערבי אזרח ישראל מוגבל מבחינת יכולתו לנוע בשטח המדינה? האם המדינה מונעת מאזרחיה הערבים לצאת לחו"ל?
ישראל לא מונעת תנועה בתוך שטח המדינה. ללא ספק מגיע על זה למישהו פרס.
- על איחוד משפחות שמעת? כמה ערבים היגרו לישראל וקיבלו אזרחות וכל מה שבא יחד עם תעודת הזהות הכחולה (בעיקר כספי ביטוח לאומי)? לא קוראים לזה "סל קליטה" אבל כנראה שזה מספיק אטרקטיבי...
שמעתי ושמעתי גם על "חוק האזרחות"
- אין פה שום אפליה. באף מדינה בעולם לא כל מי שבא בשעריה מקבל אוטומטית אזרחות. לכל מדינה יש הגדרות מי זכאי ומי לא זכאי לאזרחות. כך גם בישראל.
אין הרבה מדינות שבה דת היא הבסיס לאזרחות.
- הזכות לבחור ולהיבחר לא כוללת את הזכות לשבת בקואליציה, לא בישראל ולא באף מדינה אחרת. אגב, האם שמעת על השר ראלב מג'אדלה?
אין לזכות לבחור ולהיבחר הרבה משמעות אם מדירים אותך מהגוף המחליט והשר מג'דרה איננו ממפלגה ערבית אלא ממפלגת העבודה שלה תמיד היו עלה תאנה ערבים אחד או שניים. מפלגות ערביות לא משותפות בקואליציה.
- נכון שכשכבר מחליטים לאכוף את החוק על ערבים, הענישה שהם מקבלים היא גדולה מהממוצע - אבל הבעיה היא שכמעט ולא אוכפים את החוק עליהם... הרי משטרת ישראל (וגורמים אחרים) חוששת מלהיכנס לאום אל פאחם ולסכנין ולמקומות אחרים.
המשטרה נכנסת לכל המקומות האלה אם כי פחות מלמקומות אחרים. יותר מאשר פחד יש חוסר איכפתיות כלפי פשיעה בתוך היישובים הערביים שתושביהם הם הראשונים לסבול ממנה. גם זה סוג של אפליה.
- מי שלא רוצה את סממני השלטון של מדינת ישראל שלא יבוא בטענות. זה בא ביחד.

- נכון, אבל מה עם מסים עירוניים? ואחר כך הם באים בטענות שהעיריות שלהם קורסות ואין משאבים לטפל בבעיות שלהם...
רמת גביית המיסים קשורה בין השאר לכך שמדובר במקרים רבים ביישובים הכי עניים בישראל, תוצאה של הזנחה ארוכת שנים.
- אבל, עתירה אחת קטנה לבג"צ, וכל ועדות הקבלה מתאדות - ע"ע בג"צ קעדאן. וזה הפן הפחות מסוכן - מה שיותר מסוכן היא כניסתם של ערבים לשכונות יהודיות בערים מעורבות, וכניסתם לערים יהודיות - שאל את תושבי נצרת עילית, עכו, רמלה, לוד ושאר מקומות... מעניין איזה יחס יקבלו יהודים שירכשו בתים באום אל פאחם או בסכנין (ואני לא מתכוון ליחס שיקבלו מהתושבים ה"חביבים"...)
בג"ץ כבודו במקומו מונח אבל וועדות הקבלה חיות וקיימות ופוסלות.
- אולי כי כבר היו פה יישובים ערביים, והיה צורך להקים יישובים יהודיים? לערבים היו, וישנם, יישובים לא מעטים. אגב, על רהט שמעת?
כן היו יישובים ערבים ומאז האוכלוסיה הערבית גדלה פי כמה. אם אתה לא מקים ישובים חדשים ועוד מקצץ בשטחי היישובים הקיימים על ידי הפקעות, איך אתה מתפלא שהם מנסים למצוא מגורים ביישובים יהודים/מעורבים? נכון, שכחתי את העיירות הבדואיות אבל מדובר בכך שלישראל היה אינטרס להיפטר מהבדואים המפוזרים לטובת ריכוזם בעיירות (חסרות תשתית תעסוקתית) ושימוש בקרקע לצרכים לאומיים כמו מחנות צבא, שיטחי אימונים וכו'. אין זה מקרה ששם ורק שם הוקמו יישובים חדשים.
- אם כבר להיות ערבי, אז רק במדינת ישראל. איפה עוד יש לערבים תנאים שכאלה (חוץ מבמדינות המפרץ, כמובן...)?

זאת לא תשובה לשאלה. האם עדיף להיות יהודי בישראל או ערבי בישראל? קשה לי להאמין שמישהו יעדיף להיות ערבי גם אם יטען שאין אפליה
ישן 02-11-2008, 10:26
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
ממשיך להתעלם מהמציאות?
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טטט...."

ציטוט:
ישראל היא מדינה בעלת צביון יהודי מובהק. אולי אתה צריך לחיות קצת במקום אחר על מנת להעריך זאת
- שוב, על הנייר בלבד. בפועל, מדינת ישראל הולכת ונעשית מדינה "סתם", עם מחיקת הזהות היהודית-ציונית.

ציטוט:
ישראל מקדמת את האינטרסים של הלאום היהודי בעצם קיומה. בלי מדינת ישראל הלאום היהודי היה הולך לאבדון למעט החרדים
- "עצם קיומה" זה לא מספיק. היא יכולה להתקיים - ולפעול נגד האינטרסים של הלאום היהודי, כפי שלצערנו קורה בפועל.

ציטוט:
מה לא פתוח בפניהם? כל אותם מקומות עבודה שדורשים בצדק ושלא בצדק סיווג ביטחוני או שירות לשעבר בצה"ל, ובישראל חלק לא מבוטל ממקומות העבודה הם כאלו. זאת דוגמא אחת
- ומקומות אלה סגורים גם בפני יהודים שלא שירותו בצה"ל, נכון? כל מוסדות המדינה פתוחים בפניהם, והם זכאים לקבל שירות מכולם, למרות שאינם תורמים למדינה ואינם מכירים בזכותה להתקיים.

ציטוט:
ישראל לא מונעת תנועה בתוך שטח המדינה. ללא ספק מגיע על זה למישהו פרס
- לא צריך פרס, אבל גם לא צריך להתבכיין על "דיכוי" ו"אפליה" ו"מניעת זכויות".

ציטוט:
שמעתי ושמעתי גם על "חוק האזרחות"
- שבא למנוע את זכות השיבה הזוחלת. חשבתי שמדינה יהודית-ציונית, עם רוב יהודי, זה משהו שמקובל עליך...

ציטוט:
אין הרבה מדינות שבה דת היא הבסיס לאזרחות
- דת, צבע שיער, גיל - מה זה משנה? הרי לכל מדינה יש קריטריון לקבלת אזרחות, וכל מדינה מפלה את מי שלא עומד בקריטריון הזה. איפה שונה ישראל ממדינות אחרות?

ציטוט:
אין לזכות לבחור ולהיבחר הרבה משמעות אם מדירים אותך מהגוף המחליט והשר מג'דרה איננו ממפלגה ערבית אלא ממפלגת העבודה שלה תמיד היו עלה תאנה ערבים אחד או שניים. מפלגות ערביות לא משותפות בקואליציה
- הזכות לבחור ולהיבחר היא בדיוק כזו, לבחור ולהיבחר, לא פחות ולא יותר. בשום מקום לא מוזכרת הזכות להשתתף בממשלה, הזכות להתמנות לשר ושאר ירקות. אף אחד לא מבטיח לאף ח"כ ולאף מפלגה שישבו בקואליציה. לפי מיטב ידיעתי זו אינה זכות חוקתית, לא כאן ולא באף מקום בעולם.

ציטוט:
המשטרה נכנסת לכל המקומות האלה אם כי פחות מלמקומות אחרים. יותר מאשר פחד יש חוסר איכפתיות כלפי פשיעה בתוך היישובים הערביים שתושביהם הם הראשונים לסבול ממנה. גם זה סוג של אפליה
- הצחקת אותי. המשטרה חוששת מלהיכנס למקומות האלה, וזו אפליה? ממה המשטרה חוששת בדיוק? אולי אם התושבים היו מכירים בריבונותה של המדינה ולא נלחמים בסמליה, הם היו מקבלים יותר אכיפה ופחות פשיעה. עד אז, שיבואו בטענות אך ורק לעצמם.

ציטוט:
רמת גביית המיסים קשורה בין השאר לכך שמדובר במקרים רבים ביישובים הכי עניים בישראל, תוצאה של הזנחה ארוכת שנים
- היישובים הערביים עניים מבחירה - מי שמשאיר 50% מכוח העבודה בבית בכפייה, לא יכול לבוא בטענות על עוני ועל הזנחה. תוסיף לכך הימנעות מתשלום מסים גם כשיש אפשרות לשלם, והנה מצבם העגום של היישובים.

ציטוט:
בג"ץ כבודו במקומו מונח אבל וועדות הקבלה חיות וקיימות ופוסלות
- האם יהודי יכול לרכוש דירה ולגור בלב אום אל פחם? בלב סכנין? בלב הרובע המוסלמי בירושלים? אם לא, מדוע שערבי יוכל לגור בלב יישוב או שכונה יהודיים?

ציטוט:
כן היו יישובים ערבים ומאז האוכלוסיה הערבית גדלה פי כמה. אם אתה לא מקים ישובים חדשים ועוד מקצץ בשטחי היישובים הקיימים על ידי הפקעות, איך אתה מתפלא שהם מנסים למצוא מגורים ביישובים יהודים/מעורבים
- אין לכך שום קשר ל"הפקעת קרקעות". מדובר בהשתלטות זוחלת על היישובים היהודיים.

ציטוט:
נכון, שכחתי את העיירות הבדואיות אבל מדובר בכך שלישראל היה אינטרס להיפטר מהבדואים המפוזרים לטובת ריכוזם בעיירות (חסרות תשתית תעסוקתית) ושימוש בקרקע לצרכים לאומיים כמו מחנות צבא, שיטחי אימונים וכו'. אין זה מקרה ששם ורק שם הוקמו יישובים חדשים.
- אז מה, היינו צריכים לאפשר לבדואים להמשיך ולנדוד ברחבי הנגב, ולהפקיע כך את כל הנגב לטובתם? מדינת ישראל הקימה עבורם יישובים מסודרים, כי השטחים הפתוחים בנגב נדרשו לצרכים אחרים, חשובים יותר מאשר לאפשר לבדואים לשמור על המסורת שלהם.

ציטוט:
האם עדיף להיות יהודי בישראל או ערבי בישראל
- זאת שאלה דמגוגית, מפני שלא מדובר בשני צדדים שווים. שאלה נכונה יותר היא היכן עדיף להיות ערבי, במדינת ישראל ה"גזענית" וה"מדכאת" או במדינה ערבית "נאורה"? והתשובה ברורה - במדינת ישראל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:54

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר