לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2008, 20:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום טשולענט ראשון לחורף 2009-08.....

שמחת תורה...
סתיו (כך החזאי אומר אבל מה החזאי מבין)????......

חופש למחרת+חזאי שמבטיח ירידה בטמפרטורות ואפילו גשם קל....

מה צריך יותר מהסיבות האלה כדי להזמין זוג חברים (אתם כבר מכירים אותם)... לארוחת ערב חג המבוססת על חמין כמנה ראשית ועיקרית?...

הורדתי כלאחר כבוד את סיר ה"פוייק'ה" האימתני שקיבלנו לפני כמה שנים מחברינו, ניקוי קל (יש לפויק'ה נטייה מעצבנת לצבור שכבת חלודה קלה) וקדימה לעבודה...

נשלחתי לרכוש את כל מה שצריך הווה אומר קילו של "שייטל" (שהורדה ממנו מרבית שכבת השומן), חיטה, גריסים, ביצים, שוקי עוף, קישקע וקצת עצמות רגל בקר + מספר מרכיבים "סודיים" שאולי אפרט לגביהם בהמשך (אני בונה על חידונת קלילה בעניין) ....

פרט לכך הוחלט שמעבר לכמות האדירה של החמין תוכן עוד מנה אחת או שתיים בלבד היות ומדובר באמת בארוחה כבדה מאוד...
לצורך העניין הוחלט שהמנה הנוספת תהייה ספגטי ברוטב שמנת עם פטריות שמפיניון שזו מנה מנצחת תמיד (לילדים אין עמה בעייה)...

"שתימעשרה" שעות של בישול איטי בתנור והנה הוא...
קבלו בתשואות ובמחיאות כפיים את החמין הראשון של שנת 2008 !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכאן הזמן לחוד חידה חביבה...

מי ידע להגיד מי מציץ שם מתחת לקישקע ( מצד ימין )?....
הא?... מי??....

מהפוייקה החמין הועבר לקערות חרס גדולות ועמוקות ומשם ישירות לשולחן שנערך מבעוד מועד על ידי הילדות ....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ותיראו את השובבות האלה כמה הן חומות ויפות:

והנה גם הספגטי בשמנת ופטריות (משום מה המנות/קערות תמיד נראות קטנות יותר בתמונות)...

תוסיפו לכל זה קערת סלט ובקבוק של יין פורט כבד וטוב וזוג חברים שיודעים להעריך אוכל טוב ואלכוהול ודיסק של "ואנגליס" ברקע והרי לכם מתכון בדוק לערב חג מוצלח (ושנת לילה עריבה לאחריו)....
(לא יזיק גם סיגר טוב בין לבין)...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

את הארוחה קינחנו בעוגת תפוז נהדרת וקלילה שהוכנה על ידי "דור העתיד"... ביתם בת ה 11 של חברינו האנינים ע"פ מתכון שמופיע בספר בישול לילדים....
במקום ה"קפה" המסורתי בחרנו "להחליק" את העוגה עם ליקר דובדבנים HOME MADE חמצמץ ונהדר.....

ולי נשאר היום להאבק עם "פוייק'ה" במשקל של מאתיים קילו בכיור המטבח (ואח"כ באמבטייה) .....

וכך היה ערב החג שלנו....

בברכה.
לבני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2008, 18:48
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
זהו שמוליק?... או שיש עוד טענות?...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "איך פסטה בשמנת עם..."

....

מה?.. לא היית אוכל מהחמין שלי אם הייתי מזמין אותך?... (ובהנחה ואין שמנת על השולחן בכלל)....

כפי שכתבתי - היות והילדות לא נמנות על חובבי החמין הוכנה להן קערה של פסטה עם שמנת ופטריות רק עבורן ! ... (טוב נו, גם אני גנבתי קצת)...

עוף בחמין - מה רע?..
משום מה במשפחתי היה נהוג להכניס לסיר החמין גם שוקי עוף ובחיי שזה יצא נהדר ! הבשר רך כחמאה ואפילו העצמות נימוחות בפה....

לגבי הג'חנון - (וסחתיין על הזיהוי) - אני ממליץ לך לנסות זאת !... מדובר בסה"כ בתוספת שהיא ממש לא חובה אבל האמן לי שהג'חנון יוצא נפלא !....

מי אוכל חמין בערב?...
וואלה, לא יודע מה איתך אבל יצא לי כבר לא פעם לכול חמין גם בערב !... הטעם אותו טעם ואין כמו ללכת לישון מיד לאחר הארוחה (ועוד בלי צורך לנהוג חזרה הבייתה) תחשוב על זה....

בעניין הדבש/סילאן - עקרונית אני לא מוצא הבדל גדול במבחן התוצאה, גם סילאן מקובל עלי...

ובעניין הבת שלי וחינוכה - אין לי מושג !... כנראה שהיה איזה שהוא סיכסוך בינה לבין הצלחת באותו ערב...
איזה רע אתה, הילדה דאגה לרשום עבור כל אחד את שמו לפי המקום... לא יפה מצדך שמוליק.... באמת היא ילדה טובה....

ויודע מה?..
היות והחמין היה כל כך מוצלח תראה מה קיבלתי היום מתנה כהוקרה על כך מהאלטמנים:

הוא צולם כשהוא קר אך לאחר שחומם צבעו עז וצלול וטעמו כטעם גן העדן....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 22-10-2008 בשעה 18:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר