לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2008, 10:51
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snuffkin שמתחילה ב ""שלווה" - תמונה ראשונה בפורום"

התפיסה נהדרת (נכון שהכי כיף כשילדים ישנים לך על הכתף?), אבל התמונה לא מספיק טובה: העלים מחוץ לפוקוס בקדמת הפריים (=התמונה) מאוד מציקים. באופן כללי השתדלי להימנע מאוביקטים מחוץ לפוקוס בקדמת הפריים, כי זה תמיד מושך את העין לכיוונים לא רצויים.
בנוסף, האוביקט ממרוכז. עם הזמן תראי בעצמי למה זה ככה, אבל בינתיים פשוט תפעלי לפי החוק - לא למרכז אוביקט. במקרה הנוכחי הראש של הילד בדיוק במרכז, ובאוביקט כולו (האב עם הבן) במרכז רוחב התמונה. זה מציק בעין כשאוביקט ממורכז, והרבה יותר נעים כשהוא נמצא באחד השלישים ("חוק השלישים"). תמיד יש מקרים יוצאי דופן, כמו תמונה עם סימטריה, שתהיה מן הסתם ממורכזת. אבל בד"כ עדיף לשים את האוביקט המרכזי בנק' מפגש של קווי השלישים.
דבר נוסף הוא שהאוביקט קטן מדי בפריים. זה והעלים בחלק הקדמי מצטרפים להרגשה שצדת אותם מהר, בלי שהם שמו לב, ולא ממש הספקת להתמקד בפרטים חשובים כמו קומפוזיציה (אופן סידור הפריטים בתמונה). זה נותן תחושה של צילום מהמותן, כלומר צילום מהיר בלי הקפדה על שום פרט.
בפעם הבאה נסי להתקרב אליהם (אני יודעת שבהתחלה מתביישים, אבל זה עובר...), אם את מספיקה, ולצלם יותר מקרוב. זה שווה את זה, כי האוביקט שלך מקסים ונוגע ללב.

בהצלחה בהמשך וגלישה מהנה!
שחף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2008, 22:32
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snuffkin שמתחילה ב ""שלווה" - תמונה ראשונה בפורום"

היי סטס וברוך הבא
אני עם ניקולאי, המסגור דווקא נתן כאן יותר גדש על האב וילד והצמחיה נהיתה במסגרת אוטנטית לסיטואציה.
אני גם מסכים עם איתר שישנה יותר מדי צמחיה ואולי קרופ קטן היה מסדר את הבלאגן.

לי מפריע משהו אחר...לי יש תחושה של חוסר חדות בגלל מהירות התריס הנמוכה.
שים לב שאתה מצלם באורך מוקד של 200ממ שאחרי מקדם קיטוע מדובר על 300ממ.
מומלץ להשתמש בחוק האצבע - הימנע ממהירות תריס אשר נמוכה מ1 חלקי אורך המוקד, כלומר במצב שלך מדובר על מהירות תריס
מומלצת של 1/300 אם צילמת באורך מוקד של 200ממ (לפניי מקדם קיטוע).
למרות שלעדשת 18-200VR יש מייצב טוב והוא מוריד ביעלות כמה סטופים, במצב שלך 1/40 נראה כבר כמתיחת הגבול של המייצב ובנוסף המייצב
לא יעזור במצב שהאובייקט יהיה בתנועה או אתה (במצב שאתה בתנועה או רוצה לעשות פאנינג, מומלץ לעבור למצב active במייצב תמונה).

אגב, את התמונה השנייה שהעלית היה מומלץ כבר להעלות לאשכול חדש.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר