לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2008, 23:17
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
צר לי להשבית את השמחה, אבל אני לא נלהב, בלשון המעטה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yuvalyuval1 שמתחילה ב "הרצאות ברשת"

ראשית, אני לא מקבל שסיפור שמנסה להיות עממי חייב להיול ממש בשפה נמוכה, כאילו רק זה יתפוס את אזן הצעירים - שהם אמורים להיות ה"קהל" של הפודקסט. אפשר לספר בסגנון ולשון קצת תקניים יותר ולא לאבד את המאזינים.

אבל מה שחמור יותר, זה השיבוש של הרבה שמות לועזיים, שכאשר מדובר במסר ווקאלי, הוא מטעה את השומעים, ומעיד שמשמיעם מעולם לא פתח ספר לועזי. למשל:

פרדריק בַּרבּוֹסה וצ"ל פרידריך בַּרבַּרוֹסָה (ברבה = זקן רוסה = אדום)
דָמִיטָה וצ"ל דַמיֵיטָה
סָלג'וּקים וצ"ל סֶלצ'וּקים
קומַניוס וצ"ל קומֶניוס

בנוסף יש שיבושים מגוחכים נוספים. מסע הצלב לא היה מורכב רק מ"אבירים". אלה היו רק הפרשים וה"קצינים". מבחינה מספרית היו הרוב - "חיילים" שהיו אכרים ומחוסרי קרקע.

קרני חיטין אינו מקום "מתחת לארבל". נהפוך הוא. זהו הר געש כבוי שנצא מעל הארבל -ממזרח לו ומשקיף אל נחל ארבל מצד אחד ואל כביש טבריה צומת גולני מצד שני.

האפיפיור אינוצנטיוס (או אינוקנטיוס) אינו "אינוסנט" באנגלית. הוחא לא ידע אנגלית, לא היה לו שם אנגלי ובכלל באותה תקופה הכמורה האנגלית דיברה לטינית והאצולה דיברה צרפתית... גם לדבר על ה"דוק" של וונציה זה ממש נלעג. צריך לדבר על הדוג'ה, כפחי שהוא כונה, או לפחות על הדוכס - בעברית. אבל מהו האנגליציזם המיותר הזה

זוהי כמות גדולה מדי של שיבושים.

נערך לאחרונה ע"י Big Joe בתאריך 25-10-2008 בשעה 23:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2008, 10:39
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אין לך מילה טובה?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "צר לי להשבית את השמחה, אבל אני לא נלהב, בלשון המעטה"

אם יש פה ושם כמה שיבושים, אלא לא שיעורי היסטוריה באוניברסיטה.
זהו לידע כללי ואפשר לקבל זאת. לא צריך לדקדק כל כך. אני זוכר משיעורי ההיסטוריה שלי שהמורה
אמר במפורש "סלג'וקים" וכולנו התגלגלנו מצחוק.
בסך הכל אני הייתי נותן ציון גבוהה, לעריכה לשפה ברורה וגם אני למדתי כמה דברים אשר לא ידעתי.
בגדול אפשר לברך על היוזמה ולא להתפס לקטנות.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 26-10-2008, 14:21
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אפשר קצת לפרגן למי שהשקיע...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "tאני לא כל כל כך מבין על מה אתה מתווכח"

זאת השכלה כללית וכפי שאמרתי, האם זה באמת ישנה להשכלה כללית איפה נמצא הר ארבל או "סלג'וקים" וכד'.
הלוואי שבחינוך שלנו היו נותנים הסברים דומים כפי ששמעתי כאן.
עלי לציין שאיני מכיר אף אחד, ואין לי כל עניין להתווכח, אך אפשר לפרגן יותר לעמית.
נ.ב.
האם אתה פרסמת משהו? ראיתי שכתבת הרבה תגובות?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 28-10-2008, 16:59
  irir irir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
לפרגן אפילו הרבה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אפשר קצת לפרגן למי שהשקיע..."

זה לא נוגד דרישה להשקיע הרבה ולחפש שגיאות מראש. חשוב לדייק בפרטים. אני מניח שמי שמאזין מאמין שמה שמשספרים לו הוא נכון. על שגיאות קלות בהגיית שמות ניתן לסלוח, אבל לא על שיבושים של ממש (ראו "ברבוסה" שהובא קודם כדוגמא). נתונים שגויים יכולים בקלות להתפשט וחבל.

במקרה ומתגלות שגיאות, לא נראה לי מעשי להקליט הכול מחדש. לתקן קטעים בודדים, יתכן ולא ניתן או מסובך. אני מציע לתת אפשרות ממוסדת באתר, לצרף לקטע מוקלט בו נתגלו שגיאות, קטע טכסט או קולי בו יתוארו השגיאות והתיקונים.

ולבסוף, בלי תיקון אי אפשר.

Big Joe:

קרני חטין (עם יוד אחת. יש מפות שמופיע חטים), ממערב לארבל ...

ואם תקרא בעיון את מה שכתבת, תמצא שם מספר שגיאות הקלדה.

נערך לאחרונה ע"י irir בתאריך 28-10-2008 בשעה 17:06.
ישן 29-10-2008, 17:49
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אכן מי שמתיימר לחנך - חייב להקפיד בפרטים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי irir שמתחילה ב "לפרגן אפילו הרבה"

ואניכי, הדל באלפי מנשה, אינו מתיימר לחנך נוער ולכן אני אכן כותב תמיד בהמון שגיאות הקלדה. (איך אחרת הייתי מגיע למספר כזה של הודעות?! )

לגופו של ענין. ברור שחטין המנוקד נכתב בלי י', אבל בכתיב המלא הבלתי מנוקד כתיבת חיטין היא כשרה למהדרין... ובענין מזרח ומערב לארבל, כמובן שמערבה לו (מזרחה ישנה הכנרת... )אתה צודק כמובן - והטחתי את ראשי בקיר מרוב בושה.

אבל לעצם ביקורתי על יובל היא בעינמה עומדת. מאז הספקתי להאזין גם ללואיס וקלרק וללורנס. לגבי השני אין לי הערות מיוחדות, אבל לגבי הראשון - אני חושש שהוא ממש גרוע. אני אמנע מהיקורת על הכתיבה עצמה ועל שיקול הדעת של סיפוריו על הספרדים באמריקה - שאינם ממש ממין הנושא, אבל השפה עילגת, והושיבושי השמוץ, כמו טעויות עקרוניות רבות וקשות.

לואיזיניה היא ע"ש לואי ה-14 ולא כפי שנאמר
ניו אורלינס היא ע"ש פיליפ השני הדוכס מאורליאן ולא כפי שנאמר
הספרדי שעלילותיו מסופרות הוא פנפילו דה נָארְוָאֶז (Pánfilo de Narváez) ולא נָאווַארֶס כפי שנאמר (אין קשר לנאוורה)

שיבושים מטופשים:
"המיסורי יוצא מן המיסיסיפי" - והאמת היא כמובן הפוכה - הוא נשפך לתוך המיסיסיפי
"תומס ג'פרסון היה חוואי פשוט ורצה שארה"ב תהיה רשת של חוות" - נו באמת...
"סו זה שיבוש של משהו בין לקוטה ובין לקוטה" מעיד על בורות ממש בכל מה שקשור לילידים האמריקאים. הלקוטה היו אחד השבטים הגדולים של עם הסו. דקוטה היא משפחה בעם הזה. והשם סו אינו שיבוש.
"מקורם של האינדיאנים הוא באסקימוסים" - שטות. אלה ואלה מקורם מהסינים, מונגולים והקוריאנים שעבר בבריניגיה שכשהקשר היבשתי היה אפשרי.

יובל גם מגלה - אולי בלי משים גזענות שחבויה בו:
הוא מספר על שמורות הטבע האינדיאניות שכולם הקימו בתי קזינו והן "משגשגות". זה רחוק מהאמת.
הוא משתמש בביטוי "כושי" באופן עקבי. כמו לגבי העבד של קלארק. זה לא חינוך טוב לצעירים.
ושיא השיאים: הוא מספר שהעבד של קלארק שוחרר וחי 20 שנה כאדם חופשי ומוסיף את ההערה ה"מועילה: "וזה לא מעט לאיש שחור באותם ימים".

"לואיס וקלרק" לדעתי לא ראוי להיות מושמע לנוער.

ישן 29-10-2008, 20:02
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ובתוקף תפקידי כאקמול וכאסיבאל - הרשו לי:
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי irir שמתחילה ב "כן"

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

IRIR , ג'ו - אל תכעסו איש על רעהו.

יובל הקליט הרצאה שהייתה נעימה מסקרנת וקליטה. יובל אינו מתיימר להיות איש מחקר היסטורי, לא הגדיר עצמו כמומחה ולא גבה תשלום בעבור הרצאתו. אני כמו כל אחד טועה מספר פעמים בכל יום [ולטענת רעייתי אפילו מספר לא מבוטל של פעמים] ובודאי שניתן למצוא שגיאות שהן מעבר לשגיאות הקלדה בהודעותי כבהודעות כולנו בפורום זה. זה חלק מן השמחה שבכתיבה לא מחייבת. מדברים על מה שמעניין, טועים, זוכים להערה מתקנת, לומדים, מחייכים וממשיכים הלאה. אבל דחילאק חבר'ה - הערה לא 'גמיזה' .

ובהזדמנות חגיגית זו אני מכריז על פועל חדש בשפה הקישונית לאמור: לבאגג'ות [בוגג'ה, ביגג'ית, ביגג'נו וכו'] שמשמעותו 'תיקון שגיאות פרהיסטוריות באמצעות נבוט'.

ברכותי יובל - ביגג'ו אותך !

בואו ונמשיך הלאה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר