לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2008, 21:39
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מר אדמס וגברת ג'ייקוב

ראשית- התנצלותי אם הטקסט ארוך יחסית למה שמפורסם פה אך הרעיון של לפרסם את זה בחלקים לא נעם לי במיוחד. אני מקווה שתיהנו מהסיפור בכל מקרה-

לכולנו יש העדפות שונות בקשר לפרטנר האידיאלי שלנו לדייט. חלקנו רוצים שהוא יהיה נאה במיוחד, בעל תלתלים שחורים או שיער בלונדיני חלק. לאחרים לא אכפת במיוחד מהמראה כל עוד יהיה משעשע במיוחד. אולם כולם בדרך כלל לא מערערים על כל שהפרטנר צריך להיות חי. אבל כאן נכנס מר אדמס ומערער על התפיסה הרגילה של פרטנר לדייט- הוא מעדיף כאלו שנקברו יותר מחצי שנה, עם עור בצבעים שונים ואם התולעים הספיקו לכרסם ולהגיע לעצמות הפנים הוא אף מרוצה יותר (משהו שקשור ליופי שהוא מוצא בצללים הנוצרים על גולגולת כשהיא ליד נר).
בדרך כלל הוא לוקח אותן מבית הקברות המקומי, כשהמיועדת כבר סומנה בפרחים שהניח לה יום קודם. הוא כמובן לא עובר ליד קבר אשתו בלי לעצור לרגע לדבר איתה אך מאז שהיא נפטרה אדמס לא רואה את עצמו מחויב אליה במיוחד. אחרי הכול הנישואין מחזיקים "עד שהמוות יפריד בינינו" ולה כבר הייתה את האפשרות ליהנות מכישורי החברה שלו אף שלושה חודשים אחרי מותה.
כך נהג מר אדמס במשך כמה שנים- הוא היה בוחר את הגבירה שלו לערב, מניח על קברה פרחים, אוסף אותה בערב ומחזיר אותה בבוקר עוד לפני שהקברן היה שם לב. אין צורך לפחד שהוא היה מחלל אותן, זה הגעיל אפילו אותו. הוא פשוט היה זקן בודד שהחליט שהאנשים החיים משעממים ומעצבנים עם כל הדרישות שלהם ומי לא חושב כך? למעט הריח החלש שנשאר אחרי השטיפה המוקפדת ואולי תולעת או אף שנופלים על השולחן מפעם לפעם המתים הם אידיאלים לשיחות שמנהלים אנשים שמעדיפים מונולוגים על פני דיאלוגים. אולם כל זה השתנה שכמר אדמס פגש את גברת ג'ייקוב וחש לפתע את אותה התרגשות נעורים ששכח ממזמן.

הוא לא ציפה שמשהו כזה יקרה אלא הוא חשב שגברת ג'ייקוב הייתה פשוט עוד אישה ברת מזל. אבל ברגע הראשון שפתח את ארון הקבורה הוא חש שהלב שלו עומד להתפוצץ- לבושה בשמלה שחורה נראתה גברת ג'ייקוב כמישהי שישנה, לא מתה. כמובן, היה את חיוורון המוות הרגיל אך חוץ מזה הגופה הייתה במצב מושלם, חסרה כל סימן שהיא הייתה מתחת לאדמה יותר משנה. בעדינות ובזהירות אדמס הוציא אותה מהארון והניח אותה במושב לידו במכונית. שלא כמו את הבנות הקודמות זו התאימה להיראות גם בציבור ולא רק לנסיעה בתא המטען.

כשנכנסו לבית השולחן כבר היה ערוך במפה לבנה וסט כלי כסף וחרסינה. במטבח מרק הפטריות הגיעה לנקודת רתיחה והבקר בתנור הדיף ניחוחות של תפו"א ותבלינים ברחבי הבית. אדמס הניח בזהירות את גברת ג'ייקוב, משעין אותה על הכיסא כך שתיראה כאילו היא שעונה עם מרפקיה על השולחן וידיה על פניה כמביעות עניין במה שהתכוון לספר לה. הוא ביקש ממנה להמתין עוד רגע ונכנס למטבח ממנו יצא עם סיר ובקבוק מרלו.
הארוחה, כפי שאתם מנחשים, התנהלה כך שמר אדמס דיבר ודיבר על כול מה שעבר על בחייו, על מה שהוא חושב על חייו ומה לימדו אותו חייו בעוד בת-זוגתו לשיחה שמרה על הבעת התעניינות. סביר להניח שאם היא הייתה בחיים היא לא הייתה שורדת את המנה השנייה. אך זה היתרון במתים- הם לא יכולים לקום וללכת אולם בזה גילה אדמס תגלית מפתיעה- בשלב בו קינחו בעוגת תפוחים ותה הוא היה כמעט שיכור כלוט מרוב היין ששתה ויין, עם השפעותיו על המוח האנושי, גרם לו להתקרב אליה בכוונה לנשקה. בצעדים מדודים הוא קירב את כסאו לכיסאה, החזיק בידה וקירב את שפתיו לפיה, אבל רגע לפניה שהצליח לנשק אותה היא סטרה לו והפילה אותו לרצפה.
אפשר רק לדמיין את מידת התדהמה שהכתה באדמס בעודו משפשף את מקום המכה, שכוב על הרצפה בעוד הגופה, או מה שהיה רק לפני כמה רגעים גופה, עומדת מעליו בכעס גלוי. "חזיר!" צעקה, "אני אישה נשואה! איך אתה מעז לנשק אותי?!".
"אבל... איך... הנישואין עדיין נמשכים אחרי המוות?" השאלה הזאת קפצה לראשו במחשבה שאם הנישואין שלה למר ג'ייקוב עדיין תקפים למרות שהוא מת שלוש שנים לפניה לבטח גם נישואיו לאשתו תקפים וזה אומר שיחכו לו צרות עם ירידתו לקבר.
"מה? לא, כמובן שהנישואין בין בני-תמותה לא נמשכים אחרי המוות טיפש!" צעקה שוב וסידרה את שערה הבלונדיני. אולי בשלב הזה כדאי לציין שגברת ג'ייקוב לא מתה בזקנה טובה, להיפך- היא הייתה בת 25 כשמתה בתאונת דרכים ולכן היא לא בדיוק הייתה מה שניתן להגדיר "זקנה ומצומקת" גם אחרי שנקברה.
"אבל אמרת שאת נשואה והרי מר ג'ייקוב מת" אמר אדמס והתאמץ לקום מהרצפה למרות הסחרחורת ממנה סבל.
"אני כבר לא נשואה למר ג'ייקוב" אמרה וניערה את האבק משמלתה.
"אז למי?" המוח של אדמס הסתחרר בצורה מהירה יותר כשנעמד ולכן החליט שעדיף לו כבר לשבת.
"לו" סיכמה במילה והצביעה לדמות גבר שעמדה בפינת החדר. עד לאותו רגע אדמס לא ראה אותו והחרדה התחילה להתגנב באיטיות למוחו. הגבר התקדם לעבר מקור האור היחיד בחדר, הנרות שהונחו על השולחן, ובאיטיות דמותו של עלם צעיר שחור שיער ונאה התגלתה. הוא היה לבוש בחליפת שלושה חלקים שחורה וידיו היו עטופות בשתי כפפות עור שחורות.
"את בסדר יקירה?" שאל הגבר בקול עמוק, ידו האחת חובקת את כתפה והאחרת מרימה את סנטרה כך שיוכל לראות את עיניה.
"אני בסדר. חשבתי בהתחלה שהזקן רק רוצה בן שיחה, כל הבנות אמרו שזה כל מה שהוא עושה, אך לפני כמה רגעים הוא ניסה לנשק אותי!" קראה בקול דרמטי והצביעה על מר אדמס המסכן שעדיין לא היה בטוח אם כל זה באמת קורה לו.
"לנשק אישה נשואה? איך אתה מעז?!" צעק הגבר בניסיון לא מוצלח להיראות כועס.
"לא ידעתי שהיא נשואה. אפילו לא ידעתי שהיא בחיים" הגן על עצמו אדמס בעודו נשען כיסא. משהו בגבר הצעיר נתן לו הרגשה רעה והוא לא היה מוכן להישאר במצב פגיע על הרצפה.
הגבר נדם בעוד אשתו המשיכה לבעור בכעס. אם היה לה דם היא כנראה הייתה דומה לעגבנייה באותו רגע. "נו? אתה לא מתכוון להעניש את הסוטה הזקן?!" הטיחה בציפייה לענישה.
"לא" ענה לה בקצרה ולפני שיכלה להוסיף משהו נקש באצבעותיו והיא נפלה כבובה שנקרעו חוטיה.
"מה לעזאזל הולך כאן?" תהה בקול רם מדי ה"סוטה הזקן" וקירב לידיו את בקבוק המרלו בשביל לבדוק אם הוא לא היה מקולקל. הגבר הושיט את ידו והרחיק את היין מאדמס.
"זה לא היין אדוני" חייך, שוב ניסיון מזויף להפגין רגשות.
"לא היין? אז מה אם כך? השתגעתי וכול זה יצירה של המוח החולני שלי?" עצם המחשבה שהשתגע עשתה לו צמרמורת. הוא מעולם לא חיבב רופאים והרעיון שיהיה מאושפז במוסד סגור מלא בהם החרידה אותו הרבה יותר מתחיית המתים שהתרחשה בביתו.
"גם לא זה" הגבר החווה בידו לכיסא שעליו נשען אדמס. לכמה רגעים אדמס חשד שהוא מתכוון להניח אותו בעמדה טובה יותר לדקירה אך כשגם הוא התיישב החליט הזקן שגם הוא יכול לשבת. "אתה מבין מר אדמס" פתח העלם הצעיר, "אני המוות".
"וואו, עכשיו זה מסביר הכול!" פלט בציניות השיכור הזקן.
"אני יודע שזה נשמע מטורף אבל תקשיב לי עד הסוף- כפי שאתה לבטח מנחש להיות מלאך המוות לא בדיוק מושך חברה למעט כמה שדים ועובדי כת השטן. אז אחרי כמה מיליוני שנים של בדידות החלטתי לבקש מהאל אישור לשאת בת אדם. הוא כמובן לא הסכים אחרי מקרה הנפילים שהיה אך אני הצעתי שבת האדם תהיה כבר מתה ובכך חסרת היכולת להביא צאצאים. הוא הסכים ואני יצאתי למסע חיפושים רומנטי בעולם השאול שהסתיים בפגישתי בגברת ג'ייקוב הנאה ובעלת המזג החם להפליא".
"אז היא הייתה נשואה למוות? עכשיו זה מסביר למה היא לא נרקבה בקבר!" צעק אדמס ברגע מופלא של הבנה. הכול נפל עכשיו למקומו- אי-ההירקבות, הגופה שקמה לתחייה והבחור שלא יכול להביע רגשות נבעו מהיחסים המוזרים האלה.

מר אדמס כמובן המשיך לשאול שאלות שכל אדם היה שואל אם היה פוגש יצור על-טבעי- מהם מספרי הלוטו המנצחים של השבוע הבא? איזה סוס ינצח במרוצי הסוסים שיערכו בעוד כחודש ועוד כל מיני שאלות. מוות, שהיה אז באמצע טיפול של פרויד לשיפור יחסי האנוש שלו, ענה על כולן והפך את אדמס לאדם עשיר מאוד.
ברם, למרות כל עושרו ושיחתו עם המוות לא הצליח מר אדמס להימלט מהפגישה עימו וכשהרגע הגיע הוא ביקש רק דבר אחד- למומקם כמה שיותר רחוק מאשתו בשאול. הצעקות ששמע בדרכו למטה הבהירו לו שגברת אדמס מתכוונת ללמד אותו שאישה כמוה לא זורקים גם אחרי שהיא מתה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 23-10-2008, 21:28
  מיטל=) מיטל=) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "מר אדמס וגברת ג'ייקוב"

כן. הסוף-
הכל קורה מהר מידי. הארכת והדגשת עניינים קודמים (שלכאורה נראים טפלים למשל: פירוט על הדייטים או תיאור גברת ג'ייקוב) לעומת זאת כשאתה מגיע לשיא המתח, זה נופל, לא מחזיק אותך על הקצה של הכיסא, באמת נראלי צריך לעבוד יותר על הסוף.
כמה הצעות:
-אם כבר הלכת על ארוך, מה יקרה אם עוד 5 שורות יתווספו? תדגיש יותר את האימה והבלבול של הזקן את האדישות של המוות את הכעס של אשתו.
-התחלת עם דיאלוג מעניין שיכול להתפתח כמצחיק אם רק תמשיך אותו. הדיאלוג הוא בין אדמס לבין המוות, כשאדמס אומר: "וואו, עכשיו זה מסביר הכול!" אתה יכול להמשיך בקו הזה שמעלה חיוך על הפנים וקצת מושך תעלילה.

מקווה שזה לא 'מכתיב מידי' כי בכל זאת לא רוצה לגעת ביצירות שלא שלי, אלא אם כן זה מתוכנן.
אבל יש עוד מיליון רעיונות ועם הראש שלך, בטח יצוצו כמה(:

חזרה לפורום
ישן 24-10-2008, 16:28
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
גרסה חדשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "מר אדמס וגברת ג'ייקוב"

בשביל לנסות ולשלוט בגודל הפוסט אמשיך רק מאמצע הסיפור כך שאם מישהו רוצה את ההתחלה- עלו קצת למעלה.

... "לא" ענה לה בקצרה ולפני שיכלה להוסיף משהו נקש באצבעותיו והיא נפלה כבובה שנקרעו חוטיה.
"מה לעזאזל הולך כאן?" תהה בקול רם מדי ה"סוטה הזקן" וקירב לידיו את בקבוק המרלו בשביל לבדוק אם הוא לא היה מקולקל. הגבר הושיט את ידו והרחיק את היין מאדמס.
"זה לא היין אדוני" חייך, שוב ניסיון מזויף להפגין רגשות.
"לא היין? אז מה אם כך? השתגעתי וכול זה יצירה של המוח החולני שלי?" עצם המחשבה שהשתגע עשתה לו צמרמורת. הוא מעולם לא חיבב רופאים והרעיון שיהיה מאושפז במוסד סגור מלא בהם החרידה אותו הרבה יותר מתחיית המתים שהתרחשה בביתו.
"גם לא זה" הגבר החווה בידו לכיסא שעליו נשען אדמס. לכמה רגעים אדמס חשד שהוא מתכוון להניח אותו בעמדה טובה יותר לדקירה אך כשגם הוא התיישב החליט הזקן שגם הוא יכול לשבת. "אתה מבין מר אדמס" פתח העלם הצעיר, "אני המוות".
"ואני מלכת אנגליה" השיב בציניות אדמס מהצד השני של השולחן.
העלם הצעיר רק הסתכל בו וניסה שוב לחייך את החיוך המזוייף. "אני יודע שזה נשמע מטורף אבל תקשיב לי עד הסוף- כפי שאתה לבטח מנחש להיות מלאך המוות לא בדיוק מושך חברה למעט כמה שדים ועובדי כת השטן. אז אחרי כמה מיליוני שנים של בדידות החלטתי לבקש מהאל אישור לשאת בת אדם. הוא כמובן לא הסכים אחרי מקרה הנפילים שהיה אך אני הצעתי שבת האדם תהיה כבר מתה ובכך חסרת היכולת להביא צאצאים. הוא הסכים ואני יצאתי למסע חיפושים רומנטי בעולם השאול שהסתיים בפגישתי בגברת ג'ייקוב הנאה ובעלת המזג החם להפליא".
"אה..." הגיב אדמס והרים גבה כסימן לספקנות שלו, "ואני מניח שאתה יכול לגבות את זה איכשהו?".
העלם הנהן והסיר את הכפפות, חושף את כפות ידיו חסרות הבשר. אולם נראה שאדמס, שהיה עדיין בטוח שכול ההתרחשות נבעה מיין גרוע, לא הראה שינוי בספקנות שלו. אז המלאך נקש לרגע באצבעותיו וגברת אדמס הופיעה מתוך ענן עשן, שלד לבוש בשמלה בה נקברה ובידה מארוך.
"שוכח אותי אה? זורק אותי לכלבים ומתחיל לצאת עם בחורות חדשות, אה?!" צעקה מלוא הריאות שלא היו לה. בשביל אדמס זאת הייתה הנקודה שהבין שליין אין קשר למה שהתרחש והתחנן ממלאך המוות להעלים את אשתו לפני שתספיק להכות אותו. אחרי שזו התפוגגה באוויר כל שנשאר הייתה שתיקה דוממת בין השניים משום שהזקן הבין עם מי הוא יושב.
"אז...", ניסה לשבור את הקרח בהססנות, "אני מניח שיש חיים אחרי המוות, אה?".
"כן" השיב בקצרה המוות.
"אהא... ומי בדיוק צודק? הנצרות? היהדות? הבודהיסטים?" שאל בעניין מאולץ. מלאך המוות רק הביט בו ומזג לעצמו מעט יין.
אדמס ניסה דרך אחרת. "וזה כמו שהכומר אומר? עשוי מעננים למעלה ומאש למטה?"המשיך בניסיונו לשבור את הקרח שנראה כבלתי שביר.
מלאך המוות נאנח לרגע, סוף סוף בהבעת רגשות שלא נראתה מזוייפת. "לואי, שנינו יודעים שאתה לא באמת רוצה לדעת את זה, נכון?". אזכור השם הפרטי שלו נעם לאדמס ואף יותר העובדה שמלאך המוות ירד כבר לסוף דעתו. "שאל אותי את השאלות שאתה רוצה ונוכל לפנות איש לדרכו שלו".
הרכב השאלות שבאו לאחר מכן היה די צפוי-
מהם מספרי הלוטו המנצחים של השבוע הבא? איזה סוס ינצח במרוצי הסוסים שיערכו בעוד כחודש? האם המשבר הכלכלי העולמי צפוי להסתיים או לחילופין המגמה השלילית תמשיך ולכן כדאי לחשוב על אפיקי השקעות שלא יפגעו מהנפילה בשווקי העולם ועוד כל מיני שאלות. מוות, שהיה אז באמצע טיפול של פרויד לשיפור יחסי האנוש שלו, ענה על כולן וכשלא נשארו יותר איחל לאדמס כל טוב ונעלם.

מאותו יום והלאה לואי אדמס נהפך לאחד האנשים העשירים ביותר באנגליה ועם עושרו הרב ניסה לפייס את אשתו המתה על ידי הפסקת ה"דייטים" שלו והעברת גופתה למאוזוליאום מפואר שבשערו נחרט "אין הנישואין מסתיים גם עם בוא המוות", אזהרה לכול אותם אלמנים שממשיכים בחייהם הרגילים בלי ידיעה שהגעת המוות אינה סוף היחסים.
ואם כבר הזכרתי את בוא המוות, אציין שאדמס זכה לביקורו רק בגיל מופלג של 103 (המוות ביקר אותו בגיל 90 אולם אדמס התחנן שייתן לו עוד 10 שנים בשביל שיוכל לראות את אפריקה) כשהוא חי באחוזה פרטית בלב קונגו.
הגעתו של המוות למקום הפתיעה את לואי- הוא היה בטוח שאפריקה הייתה יבשת כה שכוחת אל שמוות מזקנה אינו מתרחש שם אך לצערו גם מחשבה זאת היה מחשבת שווא ובחוסר רצון נאלץ לעזוב את העולם הגשמי ולרדת אל השאול.
ברם, אם אתם חושבים שמוחו לא יצר עוד רעיונות חסרי ביסוס למעט השניים שכבר אוזכרו יש לכם טעות. בעודו יורד השאולה שמע את צעקותיה הזועמות של אשתו שהבהירו לו שגם המחשבה שהמאוזוליאום יפייס אותה הייתה טעות.
"היא יכולה להכאיב לי?" שאל בפחד את המוות שעמד איתו במעלית.
"לא, כמובן שלא" חייך המוות את אותו חיוך מזוייף, "ואני בטוח שאם תדברו ביניכם תוכלו לפתור את הכול".
"אוי ווי..." פלט אדמס באימה מפני שיחת הנצח שמחכה לו עם אשתו. הוא התפלל בליבו שלכל הפחות אין בשאול יועצי זוגיות אולם אם יש אמר לעצמו שהוא הולך להיות המת הראשון שיתבע את אלוהים על דיור בתנאים לא הומניים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר