לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2008, 20:26
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
המדריך לשיפור העצמי!

טוב, זה יראה לכם קצת דומה לאשכול של מרביוסה. אבל האמת שהתחלתי להרכיב לי קובץ בוורד לפני כמה חודשים עם הרעיון.
הקטע הוא לרכז באשכול אחד התנהגויות של אנשים אחרים וגם של עצמנו, ששוות להערכה או שוות לגינוי. ומקריאה של האשכול אולי כל אחד יעשה קצת חושבים ויבין במה הוא יכול להשתפר.

אני אתחיל, ואתם מוזמנים להוסיף [=
ובבקשה תשמרו את כל ההודעות המבאסות שלכם סטייל "את משועממת" ו"אשכול מעפן" לעצמכם. עדיף שתנצלו את האנרגיות כדי לפתוח אשכולות במקום לדכא אנשים שעושים מאמצים כדי לתרום.

"בעע עליכם"- או התנהגויות שראוי לגנות.

1.
אנשים שמתנשאים:

שמתם לב מדי פעם שאתם מדברים עם מישהו, ופה ושם אתם פשוט מרגישים צורך להכניס משפטים או מילים שיש להן טון\משמעות מתנשאת?
אני קולטת את זה כ"כ המון פעמים מאנשים אחרים, ואני אפילו בטוחה שהם לא שמים לזה לב 90% מהזמן.
למשל כשאתם מנסים להסביר למישהו, וכשהוא מבין משהו לא נכון, אתם מתקנים ומוסיפים "כפרע" בסוף המשפט בטון תוקפני.
או שהם חייבים תמיד להזכיר את העובדה שהם ידעו משהו לפניכם.

2.
אנשים שאומרים משהו אחד ועושים משהו אחר:

אצלי הכוונה במיוחד לאנשים שאמורים להיות חברים שלך, אבל מתנהגים בדיוק ההיפך, ואפילו לא עוצרים לרגע להתחשב בך.
זה יכול להתבטא בכל מיני מקרים:
למשל מישהו שאתם תמיד טורחים לכלול אותו בתוכניות שלכם עם אחרים... אבל הוא תמיד יספר לכם על תוכניותיו, ולא יטרח לשאול אתכם אם אתם רוצים לבוא.

3.
אנשים שדוחים כל ביקורת כלפיהם בטענה "אני זה אני, ואם אתם לא אוהבים את זה, אז אף אחד לא מכריח אתכם להשאר":

אתם לא חיים בעולם לבד. יש אנשים שאוהבים אתכם, או פשוט סובבים אתכם, ומה שאתם עושים משפיע עליהם.
אף אחד לא מושלם, ושינוי לפי ביקורת מאחרים, או ביקורת עצמית... זה המפתח להתפתחות ושיפור.
4.
אנשים שמרוכזים בעצמם:

אתם מכירים את הטיפוס. הוא יספר את כל החוויות שלו (אפילו המשעממות ביותר), לכל מי שהוא רק מכיר. הוא יבריז לכם מתוכניות בלי התראה מראש, כי אנשים אחרים לא קיימים אלא אם כן הם איתו.
וכל פעם שמדברים איתו, לא יוצא לו משפט מהפה שלא כולל את המילה "אני". הם אף פעם לא בולטים בשאלת שאלות על חייכם, ורק מחכים שאתם תביעו אכפתיות כלפיהם.

5.
אנשים שלא לוקחים אחריות:

למה לעזאזל אתם חושבים שמישהו אחר צריך לעשות את העבודה המלוכלכת שלכם? Who died and made you king?
אם יש משהו שאני באמת דואגת לעשות (ואני מקווה מאוד שאנשים לא יכולים להתווכח על זה) זה לקחת אחריות.
נתנו לי משימה, אני אעשה אותה על הצד הטוב ביותר. מישהו עשה לי טובה, אני אעשה את המקסימום כדי שהטובה הזאת לא תפגע בו או תגזול ממנו משהו.

6.
אנשים שמשחקים אותה "הקורבן" בכל סיטואציה:

כי פתאום כל פעולה שאני עושה, היא קונספירציה לפגוע בהם. מנסים להשיג ממני משהו תמורת רגשי אשם.
פשוט מעצבן, אין מה להרחיב.

7.
אנשים ששומעים משהו שאמרתי, לא טורחים לרדת לסוף דעתי אבל בכל זאת מרגישים שיש להם את הזכות לשפוט אותי ולהעביר ביקורת על הדעות שלי:

זה פשוט מעצבן. יש פשוט אנשים שכ"כ בטוחים שהדעות שלהם זאת האמת לאמיתה, שהם לא טורחים אפילו לשמוע מה אחרים אומרים להם.
הם קובעים מראש מה הולך להאמר ופוסלים את זה בלי לטרוח להבין מה באמת נאמר.

דברים שראויים להערכה: (פה יש הרבה פחות סעיפים אצלי, אבל הם הרבה יותר מקיפים)

1.אנשים ששמים לב לאנשים שהם מכירים, רואים כשהם מנסים להשתפר לטובה, ומעריכים את זה:

אני חושבת שזאת אחת התכונות הכי חשובות ליצירת מערכת יחסים טובה (אפלטונית או רומנטית).
בנוסף הם יודעים כיצד לתמוך בזמנים קשים, והם תמיד שואלים שאלות ומראים אכפתיות.

2.אנשים שעושים את כל המאמצים לעזור:

אלה הם חברים. הם רואים שרע לכם, ובמקרה הצורך אפילו יגררו אתכם לצאת מהבית כדי שתצאו מהדיכאון.
הם יתנדבו ללוות אתכם לאירועים שחשובים לכם. יעמדו לצידכם בעת צרה וכו'. ולא אכפת להם לעצור את התוכניות שלהם כדי לעשות את זה.
בניגוד לרוב האנשים, שמבחינתם "אכפתיות" זה לשאול "מה קורה" ולא להתעניין מעבר לנקודה הזאת.

יאללה
lets see what you got [=

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2008, 00:12
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "המדריך לשיפור העצמי!"

אשכול נחמד.

דוקא בכלל לא חשבתי לכיון של הודעת מבאסת כמו "את משועממת" עד שכתבת את זה (ואז כן חשבתי לכיון אבל עשיתי מיד פרסה).

כל רשימת ה-"בעע עליכם" זה אנשים עם בעיות ו\או אנשים ממורמרים ו\או עם חויה(יות) לא נעימה מהעבר.
לפעמים זאת גם סתם טעות זמנית.

מצד אחד צריך להבין את חלקם, שיש להם תכונה שלילית מבלי שירצו או אפילו שיבחינו בזה.
מצד שני צריך לפחות לנסות לעזור ולתקן את ההתנהגות שלהם, וכאן כבר אין לי מושג איך פועלים.

אני הייתי מוסיף לרשימת ה-"בעע..." את האדם החופר, שחוזר על דברים שנאמרו ושבדבריו אין כל עניין.
גם הוא סביר להניח שבכלל לא שם לב לזה, למרות הערות בולטות מאחרים.
איך עוזרים לו לשפר את עצמו? אין לי מושג... אולי מהרצון לתקן בטעות נקלקל.

בסופו של דבר, מי שיודע להעביר את החיים בצחוק, לא ייפגע מאנשים כאלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר